Straipsniai

2018 m. Vasaris mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Siūlo glaustis Valstybės kontrolės pasparnėje

pasparneje.jpgGrupė parlamentarų iš valdančiosios daugumos siekia, kad savivaldybių kontrolieriai taptų atskaitingi ne savivaldybių taryboms, o Valstybės kontrolei. Seimo narių įsitikinimu, taip būtų užtikrinamas didesnis savivaldybių kontrolierių veiklos skaidrumas, lygiateisiškumas ir nepriklausomumas. Tačiau ir dalis politikų, ir savivaldybių kontrolieriai tokiems siekiams nepritaria, esą taip gali būti siaurinamas savivaldos savarankiškumas, o tai jau būtų prieštaravimas Konstitucijai. (...)

Nuostabos dėl valdančiosios daugumos kolegų parengtų Vietos savivaldos įstatymo pataisų neslėpė ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) pirmininkas Povilas Urbšys. Pasak jo, šios kadencijos pradžioje Seime buvo nutarta suburti darbo grupę, kuri rengs pasiūlymus, kaip pasiekti, kad savivaldybių kontrolierių veikla būtų efektyvesnė. Ši darbo grupė jau baigia rengti pasiūlymus, jie iki metų vidurio turėtų būti pateikti Seimo VVSK nariams.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 21 d., Trečiadienis

V. Gailius atskleidė daugiau detalių apie korupcijos skandalą Santaros klinikose

Vilniaus universiteto Santaros klinikoms – labai rimti kaltinimai dėl galimos korupcijos. Teisėsauga įtaria, kad klinikų atstovai iš juridinių asmenų reikalavo neteisėto finansinio atlygio dėl laimėtų viešųjų pirkimų, kurių vertė vien per praėjusius metus viršijo 2 mln. eurų. Laikinai sulaikyti generalinis direktorius Kęstutis Strupas ir Informatikos plėtros centro direktorius Romualdas Kizlaitis. (...)

– (P.Urbšys) Labai rimti kaltinimai. Tokius kaltinimus pateikti – turėjo būti atliekamas nuoseklus tyrimas ir surinkti įrodymai. Akivaizdu, kad problema susijusi su informacinėmis technologijomis, kur skiriamos milžiniškos lėšos. Jeigu kalbame apie e.sveikata projektą, į kurį įeina įvairios paslaugos, 2007-2013 m. jam buvo skirta apie 40 mln. eurų. Dabar yra ketvirtasis etapas – pagerinti registravimo pas gydytoją paslaugą. Tai mes kalbame apie 28 mln. eurų. Ko gero, užvirė kova dėl tų milijonų ir mes matome, kaip STT vienoje ligoninėje fiksuoja tos kovos faktus.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 21 d., Trečiadienis

Aplinkos ministerija priešinasi parlamentarų idėjai

Atliekų tvarkymo sistema Lietuvoje šiukšlina (nuotr. TV3)Aplinkos ministerija nepritaria Seimo narių grupės siūlymui atliekų deginimo jėgaines statyti toliau nuo gyvenamųjų vietovių, nes, anot ministerijos, tai stabdytų šimtų milijonų eurų vertės jėgainių Kaune ir Vilniuje projektus. Vyriausybė dėl šio klausimo ketina apsispręsti trečiadienį.

„Valstiečiai“ Rima Baškienė, Povilas Urbšys ir Valerijus Simulikas bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Algis Strelčiūnas siūlo nustatyti, kad atliekas deginantys įrenginiai būtų statomi ne arčiau kaip 20 kilometrų nuo gyvenamosios vietovės.

Skaitykite: https://www.tv3.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 18 d., Sekmadienis

Švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Istorikas, Seimo narys P.Urbšys: Tenka mesti akmenį į savo daržą

photo_for_gallery_1_91489025.jpgMes prieš šimtą metų įrodėme visai Europai, kad nesame lūzeriai. Ir iš tikro, pasinaudoję unikalia istorine proga, mes atkūrėme savo nepriklausomą valstybę. Todėl manau, kad tai turi mums visada priminti, jog mes savyje turime tą potencialą, kuris iš tikrųjų visada mums leidžia išeiti iš beviltiškos situacijos. Ypač šiandien, kai daugelį mūsų apima neviltis ir svyra rankos.

Skaitykite daugiau: http://www.respublika.lt/


2018 m. Vasaris mėn. 08 d., Ketvirtadienis

P.Urbšys: Nusikaltėlių grupei vadovavo konservatorius miesto meras

Atliktas tyrimas atskleidė, kad pernai vidutiniškai net 4-ių iš 10-ies valstybės bei savivaldybių valdomų įmonių vadovai buvo susiję su partijomis, ypač su konservatoriais, liberalais bei socialdemokratais. To pasekmės skaudžios - dirbama ne tam, kad žmonės gautų kokybiškesnes viešąsias paslaugas ar kad valstybei būtų mokami didesni dividendai, o kad būtų patenkinti mažos žmonių grupelės interesai.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 07 d., Trečiadienis

Ramūnui Karbauskiui nepavyko įrodyti, kad referentė Milena Marcinkevičiūtė dirbo nuotoliniu būdu

Milena MarcinkevičiūtėSeimo Etikos ir procedūrų komisija, nagrinėjusi buvusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos referentės Milenos Marcinkevičiūtės įdarbinimo Seime aplinkybes, nustatė, kad leidimas jai dirbti nuotoliniu būdu nebuvo parašytas. Kad ji dirbo nuotoliniu būdu, anksčiau aiškino frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Tačiau etikos sargai nenustatė, kad tai pažeidimas, buvo tik nuspręsta atkreipti LVŽS frakcijos seniūno dėmesį į tai, kad frakcijų seniūnai kontroliuoja taisyklių laikymąsi frakcijose.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Vasaris mėn. 03 d., Šeštadienis

Joja ant regioninės politikos arkliuko

Susijęs vaizdasSeimo konservatoriai siūlo koreguoti šalies regioninę politiką – priimti naują Regionų ekonominės plėtros įstatymą, kuriame būtų numatyta 12 regionų ekonominės plėtros centrų. Be didžiųjų septynių šalies miestų, į sąrašą įtraukta Tauragė, Utena, Mažeikiai, Telšiai ir Ukmergė. Beje, atsirado naujų pasiūlymų – pastaruosius du miestus pakeisti Plunge ir Kėdainiais. 

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys įsitikinęs, kad Seimo konservatorių pasiūlytas įstatymas ir nauji pasiūlymai jį keisti – tik tariamas rūpinimasis regionais. Nacionalinėje regioninės plėtros taryboje jau buvo pristatyta ir patvirtinta Lietuvos regioninės politikos Baltoji knyga tvariai plėtrai. Pagal šį dokumentą Vyriausybė iki vasario pabaigos planuoja parengti regioninės politikos prioritetus ir veiksmų planą. „Parlamentarų pasiūlymuose pasigendu aiškaus plano, kaip ir ką reikėtų daryti“, – pažymėjo P. Urbšys.

Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Sausio mėn. 31 d., Trečiadienis

Merijos nori daugiau laisvės ir pinigų

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgŠalies savivaldybės Europos Tarybos (ET) Europos vietos ir regionų valdžių kongreso atstovams skundėsi dėl centrinės Lietuvos valdžios, ribojančios jų finansinį savarankiškumą, veiksmų.

Vietos valdžios atstovai ypač nepatenkinti apribotomis galimybėmis skolintis, esą dėl to merijoms sudėtinga dalyvauti Europos Sąjungos remiamuose projektuose. (...)

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, beje, pats dalyvavęs merų susitikime su ET Europos vietos ir regionų valdžių kongreso atstovais, „Lietuvos žinioms“ sakė buvęs nustebintas merų pozicijos. 

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/ 

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Šimtą buhalterių pakeis vienas

Skaičiuojama, kad konsolidavus buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo funkcijas kasmet bus sutaupoma apie 40 mln. eurų.

Jau nuo vasario 15 dienos ketinama pradėti steigti Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą, kuriame būtų sutelkta Vyriausybės, ministerijų ir kitų biudžetinių įstaigų buhalterinė apskaita bei personalo administravimas. Sostinės Gedimino prospekte, Vyriausybės rūmuose, įsikūręs Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras (NBFC) nuo kovo 1 dienos pradės centralizuotai teikti Vyriausybės kanceliarijos ir Vyriausybės atstovų tarnybų techninio pobūdžio buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas, o nuo liepos prie jo prisijungs dar 130 įstaigų. Vėliau bus perimtas ir jų personalo administravimas. Tikinama, kad centralizavus minėtas funkcijas per metus galima sutaupyti apie 40 mln. eurų.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Sausio mėn. 26 d., Penktadienis

Pagrindiniai vietos demokratijos stabdžiai Lietuvoje – gyventojų migracija, per menkas įsitraukimas, regionų netolygus išsivystymas ir korupcija

lrseimas.pngAntradienį, sausio 23 d., Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (toliau – Komitetas) pirmininkas Povilas Urbšys ir Komiteto pirmininko pavaduotojas Algis Strelčiūnas susitiko su Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongreso (toliau – Kongresas) Monitoringo komiteto nariais Artur Torres Pereira (Portugalija) ir Sigurdur Bjorn Blondal (Islandija). Susitikime išsamiai aptarta vietos savivaldos situacija,  regioninės politikos įgyvendinimas Lietuvoje ir didžiausi iššūkiai.

Pripažinta, kad gyventojų migracija į užsienio valstybes, per mažas gyventojų įtraukimas į vietos reikalų tvarkymą, regionų netolygus išsivystymas ir korupcijos apraiškos vietos lygiu yra didžiausi šiandienos iššūkiai Lietuvoje.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 110