Straipsniai

2018 m. Gruodis mėn. 18 d., Antradienis

Gudrūs ėjimai rinkimų maratone

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Gudrūs ėjimai rinkimų maratone“

Į panevėžiečių namus jau beldžiasi pirmieji parašų prašantys kandidatai į Savivaldybės tarybos narius ir jų palaikymo komandos. Panevėžio mieste partijai, visuomeniniam rinkimų komitetui ar savarankiškam dalyviui iki sausio 17-osios reikės surinkti 630 gyventojų parašų, liudijančių, kad jie pritaria tų politikų dalyvavimui rinkimuose.
Nemenką užstatą VRK sumokėjęs P. Urbšys vengia tiesaus atsakymo, kaip pasielgtų, jei netaptų Panevėžio meru, bet būtų išrinktas į Savivaldybės tarybą: pasiliktų Tarybos nariu ir atgautų 9 200 eurų užstatą ar vis dėlto aukotų pinigus ir dar porą metų liktų dirbti Seime iki kadencijos pabaigos. „Šituo atveju bus sprendžiama, kaip kiek galima maksimaliau atstovauti žmonių interesams. Prašau tą parašyti pažodžiui. Tą lems daug dedamųjų. Anksti kalbėti, kol nežinome, ar aš būsiu išrinktas meru, kiek sąrašo žmonių bus išrinkta“, – aiškino P. Urbšys.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

 

2018 m. Gruodis mėn. 15 d., Šeštadienis

Valdžia prekiauja garbingais vardais?

„Nei gėdos, nei sąžinės!“ Taip vakar miestiečiai reagavo į ką tik paskelbtas labiausiai miestui nusipelniusių žmonių – Metų panevėžiečių pavardes. Dauguma jų – atvirai remiantys ir naujuosiuose mero rinkimuose palaikantys nušalintąjį merą Rytį Račkauską. Ar žinomais panevėžiečiais nesinaudojama taisant pašlijusį savo įvaizdį?

 

P.Urbšys svarstė, ar būtų šie išties miestui nusipelnę žmonės sulaukę tokio komisijos įvertinimo, jei palaikymą būtų pareiškę ne R.Račkauskui, o kitam politikui. Ir jei tai nebūtų paranku R.Račkauskui.

 

Šie išrinktieji anksčiau palaikė ir P.Urbšį, paskui, anot pašnekovo, perėjo į kitą pusę.

 

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

 

2018 m. Gruodis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

VRK patvirtino P. Urbšio suburto rinkimų komiteto kandidatų sąrašą

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir savivaldybės rinkimų komisija patikrino visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ tarybos narių ir mero pareiškinius dokumentus. Ketvirtadienį komitetui išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapai.

Į Panevėžio miesto savivaldybės merus rinkimų komitetas iškėlė sąrašo lyderio nepartinio Seimo nario Povilo Urbšio kandidatūrą.

Pasak kandidato į merus P. Urbšio, gatves, šaligatvius ir parkus tvarkyti svarbu, bet dar svarbiau – puoselėti pagarbų valdžios santykį su žmogumi, kai ir jaunas, ir brandaus amžiaus sulaukęs savame mieste jaučiasi savas ir reikalingas. „Pagrindinis mūsų tikslas – ne valdžios kėdes užimti, o su panevėžiečiais valdžios galiomis pasidalinti. Nes tik tai apsaugos miestiečius nuo išrinktųjų „neklystamumo“. Ir tik tada miesto valdžia tikrai taps verta žmonių pasitikėjimo“, – sako P. Urbšys. 

Skaitykite: https://jp.lt/

BNS nuotr.

2018 m. Gruodis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Seime verda ginčai dėl LRT komisijos išvadų: opozicija prabilo apie planuotą susidorojimą su žiniasklaida

Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad jo komitetas pritarė Laikinosios tyrimo komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos išvadoms. Opozicija teigia, kad šios išvados gali būti antikonstitucinės.

Lapkričio 6 d. Seimas atmetė LRT komisijos išvadas. Iš 117 užsiregistravusiųjų balsavo 115 parlamentarų. 56 buvo už, 56 buvo prieš, 3 susilaikė. Išvadų tobulinimas tuomet perduotas Seimo Kultūros komitetui, kuriam vadovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Povilas Urbšys abejojo, ar tyrimas galėjo neprasidėti. Jo teigimu, Seimą pradėti tyrimą motyvavo buvusio LRT generalinio direktoriaus arogancija. Tiesa, šis tyrimas, pasak jo, tapo viešųjų ryšių akcija.

„Tyrimą siekta paversti politinio susidorojimo įrankiu. Vien ką reiškia vieno iš valdančiųjų, kuris net nebuvo komisijos narys, suorganizuota konferencija, kurioje pagarsintos tam tikros abejonės dėl pirkimų, darbo užmokesčio“, – pasakojo P.Urbšys, primindamas Ramūno Karbauskio viešus pasisakymus.

 

„Suprantu, kad gali kilti abejonių dėl LRT veiklos, bet yra daug pavyzdžių Skandinavijos valstybėse, kaip kontroliuojamas nacionalinis transliuotojas... Bet ne, nueita baudžiamuoju keliu“, – pabrėžė Seimo narys.

Po kelias valandas trukusio ir į vakarinį posėdį persikėlusio svarstymo ketvirtadienį Seime išvadų projektui svarstymo stadijoje pritarta. Už balsavo 55, prieš 47 Seimo nariai. Trys iš jų susilaikė.

 

Skaitykite: https://www.15min.lt
L. Balandžio nuotr.

2018 m. Gruodis mėn. 11 d., Antradienis

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečius

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečiusPer balsavimą už kitų metų biudžetą formalūs ir neformalūs „valstiečių“ partneriai Seime balsavo drausmingai už, vienintelė išimtis buvo pačioje „valstiečių“ frakcijoje. Biudžetą palaikė ir Seimo narių už koalicijų ribų.

Iš viso už valstybės biudžetą balsavo 84, prieš – 41, susilaikė 5 parlamentarai.Už balsavo visi 6 posėdyje dalyvavę „tvarkiečiai“ ir 11 socdarbiečių bei 8 koalicijai formaliai nepriklausantys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai. Tačiau svarstant biudžetą priėmimo stadijoje buvo pritarta šios frakcijos prašymui skirti 200 tūkst. eurų tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų maldos namams atstatyti.

Iš opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos biudžetą palaikė Juozas Baublys, Ričardas Juška ir Jonas Varkalys. Iš Mišrios grupės – Rimas Andrikis, Petras Gražulis ir Povilas Urbšys. 
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Gruodis mėn. 05 d., Trečiadienis

Dvi Seimo rezoliucijos dėl JT migracijos sutarties: už ir prieš

Dvi Seimo rezoliucijos dėl JT migracijos sutarties: už  ir prieš (papildyta)Antradienį Seimas, 73 parlamentarams balsavus už, 21 buvus prieš ir tiek pat susilaikius, priėmė rezoliuciją „Dėl Jungtinių Tautų Visuotinio susitarimo dėl saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos“ (projektas Nr. XIIIP-2979(2). Povilas Urbšys balsavo prieš šios rezoliucijos priėmimą. Jis palaikė aternatyvų rezoliucijos „Dėl nepritarimo Jungtinių Tautų Pasaulinės saugios, tvarkingos ir reguliarios migracijos sutarčiai“ projektą, kurį parengė A. Ažubalis ir L. Kasčiūnas. 

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2018 m. Gruodis mėn. 05 d., Trečiadienis

Prie miesto vairo – eilė gelbėtojų

Į šalies didmiesčių valdžią besitaikantys kandidatai jau pradėjo svarbiausias per ketvertą metų politines varžytuves. Tačiau Aukštaitijos sostinėje tebetvyro štilis. Pretendentai į mero ir Tarybos narių kėdes, iki rinkimų belikus mažiau nei trims mėnesiams, tebedėlioja strategiją ir pažadų programas.

Visgi kovą vyksiantys rinkimai panevėžiečius jau intriguoja. Pastaruosius metus politinių cunamių purtytame mieste rinkimų mūšis turėtų būti ir įnirtingas, ir įdomus. Bene didžiausią intrigą rinkėjams užkūrė prieš ketvertą metų viena valtimi politikoje plaukę, o dabar aršiais konkurentais virtę iš Seimo į Panevėžį sugrįžti pasišovęs Povilas Urbšys ir teisėsaugos iš mero kėdės laikinai išsodintas Rytis Račkauskas.

Su valstiečiais į Seimą nužygiavęs, už jų lyderį Ramūną Karbauskį mūru stojęs, o dabar Seimo savotiškoje pilkojoje zonoje – Mišrioje grupėje – likęs P. Urbšys deklaruoja prisiimantis politinę atsakomybę ir už buvusį artimą bendražygį R. Račkauską. „Prisiimu asmeninę atsakomybę už tai, kas nepadaryta, ir ateinu asmeniškai taisyti klaidų. Jei manęs rinkėjas nepasirinks, toks apsisprendimas man bus bausmė“, – aiškino P. Urbšys.

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt2018 m. Lapkritis mėn. 23 d., Penktadienis

R. Karbauskio kelionė į Gruziją apaugo spėlionėmis

Valstiečių vedlys R.Karbauskis apie savo iÅ¡vyką į Tbilisį nedaugžodžiavo.Į pirmąją savo užsienio kelionę susiruošęs Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis pasielgė kaip viso parlamento šeimininkas – valstiečių lyderio išvyką Seimo valdyba palaimino jam jau viešint Gruzijoje. Praėjusį savaitgalį R.Karbauskis sėdo į lėktuvą ir išskrido į Tbilisį. Tuo metu Seimo valdybos nariai valstiečių frakcijos seniūno prašymą pritarti kelionei svarstė tik pirmadienį – buvo apklausiami telefonu. Kaip ir Kultūros komiteto nariai. Kai kurie jų tikino nežinoję, kad R.Karbauskis jau išvykęs. „Tikiuosi, vyno ragavo“, – paklaustas, ko R.Karbauskis taip strimgalviais išlėkė į Gruziją, juokėsi šiam komitetui priklausantis konservatorius.

Seime pasklidus kalboms apie skubią R.Karbauskio kelionę į Gruziją, politikai aptarinėjo įvairias jos versijas. Viena jų labai suerzino valstiečių lyderį, pastaruoju metu sulaukusį priekaištų, kad jam priklausantis Agrokoncernas prekiauja trąšomis, kurias jam tiekė į Vakarų juoduosius sąrašus įtraukto Arkadijaus Rotenbergo gamykla Rusijoje. Kilus skandalui, Agrokoncernas pažadėjo nepirkti Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugo trąšų. Todėl buvęs valstiečių frakcijos narys Povilas Urbšys neatmetė, kad R.Karbauskis į Gruziją galėjo išlėkti ieškoti kitų trąšų tiekimo kanalų. Tokie svarstymai R.Karbauskį suerzino: „Nejuokaukite. Žmonės, kurie kuria tokias versijas, tuo užsiima kryptingai, bet tam nėra pagrindo. Aš Gruzijoje apie verslą su niekuo nešnekėjau.“
Skaitykite: https://www.lrytas.lt

J. Stacevičiaus nuotr. 

 

2018 m. Lapkritis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių


Karbauskis nepatikimų politikų reitinge yra absoliutus lyderis: aplenkė net Kubilių

Daugiau nei penktadalis šalies gyventojų valdančiosios frakcijos lyderį Ramūną Karbauskį (21,6 proc.) laiko nepatikimu politiku.

Nors patys „valstiečiai“ sakosi nesureikšminą fakto, kad per dvejus valdžioje praleistus metus R. Karbauskis išbarstė turėtą visuomenės palaikymą ir tapo pačiu nemėgstamiausiu politiniu veikėju, ekspertų nuomone, prieš artėjančius rinkimus didžiausia frakcija Seime visgi turėtų sunerimti. Pasak jų, nepasitikėdama partijos lyderiu, visuomenė neigiamai vertins ir sprendimus, kuriuos inicijuoja „valstiečių“ frakcija Seime. Politologo nuomone, R. Karbauskiui pakeisti visuomenėje susiformavusią neigiamą nuomonę apie save bent jau artimiausioje ateityje praktiškai yra neįmanoma, todėl, jei R. Karbauskis ir toliau išliks pagrindiniu partijos veidu, valdžioje išsilaikyti siekiantiems „valstiečiams“ gali kilti rimtų sunkumų.

Antrame dešimtuke pagal neigiamų ir teigiamų vertinimų santykį rikiuojasi Eugenijus Gentvilas, Valentinas Mazuronis, Jurgita Petrauskienė, Valdemaras Tomaševskis, Agnė Širinskienė, Rolandas Paksas, Mykolas Majauskas, Vilius Šapoka, Povilas Urbšys ir Kęstutis Pūkas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Delfi nuotr.

 

2018 m. Lapkritis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Apie rinkimus prakalbusiam V. Pranckiečiui politologai mato du kelius

Saulius Skvernelis ir Viktoras Pranckietis

Džentelmeniškasis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis vasarą teigė apie prezidento rinkimus nesvarstantis – tam reikėtų partijos nominacijos ir šeimos pritarimo. Be to, puikus kandidatas, anot parlamento vadovo, būtų Saulius Skvernelis. Praėjusią savaitę užsiminęs, kad kitų metų rinkimuose – tiesa, neįvardydamas, kuriuose, – dalyvauti jis galėtų, V. Pranckietis paliko platų lauką spėlionėms.

Išgirdus V. Pranckiečio paatviravimą 15min.lt studijoje apie galimybę dalyvauti rinkimuose, politologui Vincentui Vobolevičiui susidarė priešingas įspūdis, kurie gi rinkimai turėti galvoje. Kaip ir K. Girnius, jis prisiminė šių metų mitingą prie Seimo, kuriame parlamento vadovas prasitarė, kad dėl kai kurių sprendimų jo vadovaujamoje institucijoje būna gėda ir jam. Praėjusią savaitę V. Pranckietis leido suprasti, kad šio jausmo vis dar neatsikratė.

„Man ir buvo, ir yra gėda už kiekvieną neteisėtą veiksmą, už kiekvieną apkaltą. Taip, man yra gėda“, – LRT radijui sakė Seimo pirmininkas.

Tai vertindamas ISM universiteto docentas V. Vobolevičius mano, kad V. Pranckiečio pavardė galėtų atsidurti ne kandidatų į prezidentus, o į EP sąraše.

„Man jis yra EP tipas – truputėlį profesoriškas, šiek tiek lėtapėdiškas, žmogus, su kuriuo arbatėlės malonu išgerti. Įsivaizduojate jį kaip Ingridą Šimonytę, retoriniais kumščiais besišvaistantį? Aš niekaip neįsivaizduoju. Jeigu jau keli žmogų iš establišmento, tai turi kelti supercharizmatišką, kuris kompensuotų tuos trūkumus, kuriuos establišmentas sukuria. S. Skvernelis yra establišmento žmogus, ir tai jam didžiulis minusas, nes bėdos ir klaidos, kurios buvo padarytos, kabės jam ant kaklo, kaip I. Šimonytei kabės krizės reformos. V. Pranckietis nė iš tolo neturi tokios asmenybės, o į EP puikiausiai įsipaišytų, galėtų konstruktyviai kokius nors kvazibiurokratinius dalykus atlikti“, – kalbėjo V. Vobolevičius.

Su tuo, kad vieną iš trijų įtakingiausių pozicijų Lietuvoje mainyti į vieną iš daugelio mandatų EP nebūtų garbinga, V. Vobolevičius nebuvo linkęs sutikti.

Gandų apie tai, kad gausiausios Seimo frakcijos vadovui R. Karbauskiui patikimesnis ir parankesnis žmogus Seimo pirmininko pozicijoje būtų ne V. Pranckietis, o Agnė Širinskienė, būta šios vasaros pradžioje. Tuomet apie tai su Alfa.lt kalbėjo iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos pasitraukęs Povilas Urbšys. Pats R. Karbauskis spekuliacijas paneigė.

Skaitykite:https://www.alfa.lt

Fotobankas nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 136