Straipsniai

2017 m. Spalis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Ieškos ledkalnio: tirs galimą vykdomą poveikį politikams ir institucijoms

Seimas ketvirtadienį pavedė Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) atlikti tyrimą dėl galimai neteisėtos įtakos politikams, politiniams procesams bei institucijoms.

Už tai, kad komitetas imtųsi tokio tyrimo, balsavo 80 Seimo narių, prieš buvo du, susilaikė devyni parlamentarai. Išvadą komitetas turi pateikti iki gegužės 1 dienos. Jis dirbs platesnius įgaliojimus turinčios laikinosios komisijos teisėmis. Anksčiau kritikavęs tokio tyrimo idėją, ketvirtadienį „valstietis“ Povilas Urbšys teigė, kad šiuo Seimo sprendimu paaiškės, „ar mes pribrendę valstybę išvaduoti iš politinės korupcijos gniaužtų, ar eilinį kartą politinės korupcijos tyrimą paversime politiniu šou“.
Skaitykite:  http://lzinios.lt/

2017 m. Spalis mėn. 16 d., Pirmadienis

Vaiko apsaugos tarnybų centralizacija: nežino, kaip turės dirbti

„Baisu, kad tai nebūtų dar viena biurokratinė mašina“, - taip apie vaiko teisių skyrių centralizaciją, kuriai pritaria, bet turi daug klausimų Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kalba merai ir savivaldybių atstovai.

 

Įgyvendinus vaiko teisių apsaugos pertvarką, skyriai taptų pavaldūs nebe savivaldybėms, o Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Savo ruožtu Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai kaip tik planuoja Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete pateikti praktikų įžvalgas dėl vaiko teisių sistemos pertvarkos.

 

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

 

 

2017 m. Spalis mėn. 16 d., Pirmadienis

Stambiems ūkiams – dar vienas palengvinimas, kvies sugrįžti ir emigrantus

Ilgai laukti nereikėjo. Kaip ir buvo prognozuota, Seimo mandatų daugumą laimėję valstiečiai jau pradėjo gerintis verslininkavimo ūkiuose sąlygas. Nuo lapkričio 1-osios įsigalios dar vienas palengvinimas stambiems ūkiams, tik gyventojams tai nieko gero nežada. Nereikėtų nustebti, jeigu po jų langais vidury kaimo arba didesnėje gyvenvietėje ims dygti kiaulidė. Prieš didelius kiaulių kompleksus ir jų skleidžiamą smarvę gyventojai anksčiau turėjo teisę protestuoti, o dabar nebeturės.

Skaitykite: http://verslas.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 13 d., Penktadienis

Suskaičiavo, kiek Panevėžyje yra „partinių“

Teisingumo ministerijos duomenimis per metus politinės partijos neteko 6 386 narių. Labiausiai sumenko Darbo partija, o savo būrį pagausino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), nors jų bendras skaičius per šalį ir nėra gausus – spalio 1 dienai buvo 4 274 nariai.

Naujienų portalas JP pasidomėjo, kokia situacija didžiųjų partijų Panevėžio miesto ir rajono skyriuose.

Pilietinio judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigė, kad judėjimas laikosi kokybės principo.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Spalis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Po Mindaugo Basčio kūliavirsčio prabilta apie sąmokslą

Vis labiau įsisiūbuojančioje kairiųjų melodramoje – netikėtas posūkis: socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko iš Seimo jau varytas Mindaugas Bastys tampa jo sąjungininku.

Ant apkaltos slenksčio stovintis M.Bastys vakar paskelbė paliekantis socialdemokratų maištininkų gretas, nes partijoje nėra vieningos pozicijos dėl bendradarbiavimo su „valstiečiais“.

M.Bastį, kaip ir dar devynis partijos sprendimui trauktis iš valdančiosios koalicijos nepaklususius Seimo narius, socialdemokratų etikos sargai pasiūlė šalinti iš partijos.

Išvarius maištininkus, socialdemokratams grėsė iš viso likti be frakcijos Seime, nes ją sudaryti gali septyni nariai, o su „valstiečiais“ nesusidėjo tik šeši. Taigi dabar M.Bastys būtų septintas.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Spalis mėn. 11 d., Trečiadienis

Valdininkai brėžia regionų kryptis

Šiandien Seime bus pristatyta Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiama Baltoji knyga, kurioje numatomos regioninės politikos gairės iki 2027-ųjų.

Regionų vizija jau sukėlė nemenkų diskusijų, mat apskritis ketinama sujungti į regionus ir kiekvienam jų numatyti konkrečią specializaciją. Apie ją merijos sužinojo tik tuomet, kai regioninės politikos gairės jau beveik buvo parengtos.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Spalis mėn. 09 d., Pirmadienis

Lietuvos parlamentarai ragina nepalaikyti galimų ES sankcijų Lenkijai

13 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių parlamentarų siūlo Seimui priimti rezoliuciją, kurioje „reiškia paramą, įsipareigoja remti ir solidarizuojasi su Lenkijos Respublika dėl prieš ją pradėtų Europos Sąjungos procedūrų ir rekomenduoja nepalaikyti galimų sankcijų“.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Spalis mėn. 06 d., Penktadienis

Neaišku, kas ką valstybėje daro

Valstybės valdymo politikos formuotojų neūkiškumą atskleidė dar vienas Valstybės kontrolės auditas. Šįkart nustatyta, kad valstybė iki šiol nežino, kiek ir kokias paslaugas turi teikti tik viešojo sektoriaus institucijos, todėl steigiamos vis naujos - per dvejus metus įsteigtos dar 46-ios. Tad ar reikia stebėtis, kad trūksta pinigų švietimui, kultūrai ir kitoms sritims?

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Spalis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Didinti algas siūloma tik naujai išrinkto Seimo nariams

Seimui svarstant galimybę padidinti algos bazinį dydį politikams ir biudžetininkams, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys siūlo nedidinti algų šios kadencijos Seimo nariams.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Spalis mėn. 04 d., Trečiadienis

„Valstietis“ parlamentiniame tyrime dėl korupcijos įžvelgia politinius spąstus

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys bauro“„Valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys teigia, kad planuojamas parlamentinis tyrimas dėl verslo įtakos politikams, yra visiškai nereikalingas. Jo teigimu, tai gali būti paprasčiausias bandymas sužaisti politinį žaidimą. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, „valstietis“ Vytautas Bakas tik pradėjus kalbėti apie tokį tyrimą, patikino, kad jis būtų nukreiptas trimis kryptimis ir truktų apie pusmetį. Pirmoji tema – Mindaugo Basčio ir „Rosatom“ ryšys, taip pat neskaidri verslo įtaka politiniams sprendimams ir strateginių įmonių valdymas.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 100