Straipsniai

2018 m. Spalis mėn. 19 d., Penktadienis

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti


Virginijus Kanapinskas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narys Virginijus Kanapinskas tikina, kad parlamentaras Povilas Urbšys ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nespaudė atleisti komisijos Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio. Anot jo, svarstant VTEK ataskaitą komitete, kuriam vadovavo P.Urbšys, patys komisijos nariai ėmė kelti klausimą dėl M.Siaurio piktnaudžiavimų. Anot jo, politikai komisijai esą pasakė problemas išsispręsti pačiai, o vėliau informuoti.

"Tai buvo kalba apie tuos teisės pažeidimus. Ir tiesiog komiteto pirmininkas (tuomet komitetui vadovavo P.Urbšys – aut. past.), komiteto nariai pasitarime pas pirmininką išreiškė tokią poziciją, kad reiktų tuos pažeidimus išsiaiškinti. Aš manau, kad tai yra viešas interesas išsiaiškinti tuos pažeidimus, kas po to ir buvo padaryta. Mūsų ataskaitai buvo pritarta tik antru bandymu, nes pirmas bandymas nepavyko. Ten tame pokalbyje, kur kalba eina apie ataskaitą, turima galvoje komisijos veiklos ataskaita, o ne apie M.Siaurį. Apie M.Siaurį konkrečiai tokios kalbos nebuvo išvis.", - teigė V. Kanapinskas.

Skaitykite: https://www.15min.lt

I.Gelūno nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 19 d., Penktadienis

P. Urbšys: atrodo, kad R. Karbauskis ir A. Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios


Lietuvoje – tikra įrašų krizė. Nereikalingus ir nenaudingus įrašus – sunaikina. O naudingi – ištraukiami ir svarbūs tampa net praėjus metams. Tokiu kažkada nesukėlusiu jokio ypatingo ažiotažo Ramūnas Karbauskis bei Agnė Širinskienė mojuoja Povilui Uršbiui ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui po nosimi ir ragina ne tik prisiimti atsakomybę, bet netgi grasina pirmalaikiais rinkimais. Ką gi slepia šios politinės audros, aiškinosi LRT TELEVIZIJOS laida „Dienos tema“ su Indre Makaraityte, kurios svečiai – Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis bei Seimo narys Povilas Urbšys.

– Pone Urbšy, jūs buvote arti R. Karbauskio, labai arti. Jūs galite paaiškinti, kas tokio atsitiko, kad dabar R. Karbauskis apskritai stengiasi jus išmesti iš Seimo ir dar iš paskos, žiūrėkit, ir V. Pranckietį išsitempsite?

P. Urbšys: Bet kokiu atveju žmogų gali pažinti tada, kai suteiki jam valdžios galias. Man atrodo, kad dabar R. Karbauskis, A. Širinskienė tiesiog yra apsvaigę nuo valdžios galių. Tai jeigu, sakykime, šiaip jau eilinė Seimo narė A. Širinskienė gali laidyti užuominas, kad ji gali parengti nutarimą dėl Seimo paleidimo, R. Karbauskis, nepasitaręs su frakcija sako „bus apkalta vienam ar kitam Seimo nariui“. Atrodo taip, kad yra caras ir carienė. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

VTEK narė: Seimo pirmininkas ir P. Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti M. Siaurį

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narė Dalia Paulauskaitė sako, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir parlamentaras Povilas Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti institucijos pareigūną Mindaugą Siaurį.

Ji teigia dalyvavusi VTEK narių susitikime su Seimo pirmininku pernai pavasarį bei Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdžiuose, kur buvo aptariami su komisija susiję klausimai.

„Negirdėjau nei iš gerbiamo P. Urbšio, nei iš gerbiamo Seimo pirmininko nei vieno žodžio, kad reikia (atleisti M. Siaurį – BNS)“, – trečiadienį LRT radijui sakė D. Paulauskaitė.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Urbšys: jei įrašas tikras, tai jis – skandalingas

Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis, Povilas UrbšysBuvęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovas Povilas Urbšys teigia nedaręs spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovą Ramūną Karbauskį keliamu skandalu sako bandant užvaldyti komisiją.
„Aš jokio spaudimo nedariau, bet kai komisijos nariai informavo apie galimus padarytus pažeidimus M. Siaurio, buvo pasakyta neslėpti ir išsiaiškinti. Buvo sudaryta komisija, buvo pripažinta, kad tie pažeidimai šiurkštūs, ir LVAT pripažino, kad tyrimas buvo objektyvus jo atžvilgiu, tik ne tas žmogus padėjo parašą“, – apie savo vaidmenį šioje istorijoje žurnalistams ketvirtadienį sakė P. Urbšys.Tačiau kalbėdamas apie patį įrašą, kuriame keli VTEK nariai tuometiniam komisijos Prevencijos skyriaus vedėjui Mindaugui Siauriui siūlo išeiti iš darbo, pavadino skandalingu, jei jis autentiškas.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Ilgai brinkęs Ramūnas Karbauskis užputojo

Buvęs valstiečių frakcijos narys P.Urbšys (dešinėje) mano, kad R.Karbauskis jam keršija dėl G.Kildišienės istorijos.Kartais mėgstantis pamanevruoti valstiečių vedlys šaškininkas Ramūnas Karbauskis staiga tapo aršiu šachmatininku – buvusiam politiniam bendrakeleiviui paskelbė matą. Kodėl?
Buvusiam bendražygiui Povilui Urbšiui, tapusiam atskalūnu, – apkalta. Buvusiam dėstytojui Viktorui Pranckiečiui, savo rankomis pasodintam į Seimo pirmininko kėdę, – galbūt atstatydinimas, o galbūt dar kartą priklijuota aplinkoje nesiorientuojančio veikėjo etiketė. R.Karbauskis tokių grasinimų pažėrė kažkodėl itin skausmingai sureagavęs į delfi.lt primintas senas rietenas Vyriausiojoje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK), kurias maždaug prieš metus buvo atskleidęs „Lietuvos rytas“.
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Premjeras Ramūno Karbauskio pasiūlymo dėl apkaltos Povilui Urbšiui nepalaiko


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Premjeras Ramūno Karbauskio pasiūlymo dėl apkaltos Povilui Urbšiui nepalaiko“

Premjeras Saulius Skvernelis sako nematantis pagrindo buvusio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovo Povilo Urbšio apkaltai dėl vaidmens atleidžiant Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) darbuotoją, o šioje istorijoje minimo Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio padorumu neabejoja.

„Svarstymo frakcijoj nebuvo, bet aš skeptiškai vertinčiau, ar tai yra tas momentas ir ta situacija, kai reikėtų kalbėti apie apkaltą“, – klausiamas, kaip vertina „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio apkaltos P. Urbšiui iniciatyvą, Seime žurnalistams ketvirtadienį sakė S. Skvernelis.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas R. Karbauskis ketvirtadienį paviešino slapta įrašytą pokalbį tarp VTEK narių ir vieno darbuotojo, juo argumentuodamas apkaltą buvusiam bendražygiui P. Urbšiui, kartu reikalauja Seimo pirmininko V. Pranckiečio paaiškinimų. „Bent kiek tos informacijos turiu, net nematau, apie ką kalbėti dėl Seimo pirmininko, bet jis grįš į Lietuvą, pas mus tokia praktika susiklosčiusi, kai nėra žmogaus Lietuvoj, visokios problemos, kai grįš, pasikalbėsim. Bet žinant Seimo pirmininką, jo charakterį, padorumą, aš čia neįžvelgčiau (abejonių dėl jo veiksmų – BNS)“, – sakė S. Skvernelis.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt
K.Kavolėlio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

P.Urbšys apie išteisinamąjį nuosprendį M.Balčiūnui: „Tai daro žalą pasitikėjimui valstybe“

Mindaugas Balčiūnas ir Povilas UrbšysPirmadienį Vilniaus apygardos teisme buvęs Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas byloje, kur su dar 8 kaltinamaisiais ir pačia LKF buvo kaltinamas piktnaudžiavimu, sukčiavimu ir kitais nusikaltimais, išgirdo išteisinamąjį nuosprendį. Šis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tyrimas pradėtas, kai jai vadovavo dabartinis Seimo narys Povilas Urbšys. Jis 15min sakė nustebintas teismo sprendimo, tačiau savo kaltės neįžvelgia.
Prokurorai kaltino išteisintuosius, kad klastojant dokumentus buvo neteisėtai panaudotos Panevėžio miesto savivaldybės lėšos viešbučio „Romantic“ rekonstrukcijai.
„Jeigu būčiau vadovavęs, kai buvo viešinami duomenys, renkami įrodymai ir į teismą būtų nuėjusi byla, kai buvau vadovas, taip, aš prisiimčiau atsakomybę“, – sakė buvęs ilgametis STT Panevėžio padalinio vadovas.
Skaitykite:
https://www.15min.lt

2018 m. Spalis mėn. 17 d., Trečiadienis

Karbauskiui prabilus apie Pranckiečio atsakomybę ir apkaltą Urbšiui, šis turi vieną atsakymą: viskas dėl Kildišienės

Povilas UrbÅ¡ys„Valstiečių“ frakcija artimiausiuose posėdžiuose trečiadienį ir ketvirtadienį spręs apkaltos organizavimo Povilui Urbšiui, taip pat dėl galimo poveikio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) laukia atsakymų iš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, teigė partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. P. Urbšys sako, kad tokios iniciatyvos rodo, kad R. Karbauskis yra kerštingas žmogus.
P. Urbšys išgirdęs apie R. Karbauskio idėją apie apkaltą jam pradėjo juoktis. „Aš nelabai rimtai tai vertinu. Man atrodo, kad R. Karbauskį užvaldė emocijos, ir jis niekaip nuo jų negali išsivaduoti. Bet kokiu atveju, jokių apkaltų aš nebijau. Bet tai parodo, kad jis yra kerštingas žmogus“, – sakė P. Urbšys. Parlamentaras įtaria, kad R. Karbauskis negali atleisti V. Pranckiečiui už tai, kad „per mitingą prie Seimo pasakė, kad jam gėda dėl Gretos Kildišienės problemų, kurios buvo iškeltos iki valstybinio lygmens“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 16 d., Antradienis

Krepšinio byloje išteisinti panevėžiečiai atgavo pasitikėjimą teisine valstybe


Vilniaus apygardos teismas šiandien dėl visų inkriminuotų nusikaltimų visiškai išteisino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinį sekretorių Mindaugą Balčiūną ir kartu su juo susijusius 9 asmenis. Tačiau nuosprendis ne galutinis – jis gali būti per 20 dienų skundžiamas.

Ši byla susijusi su pasirengimu Lietuvoje vykusiam Europos vyrų krepšinio čempionatui 2011 metais. M. Balčiūnui kaltinimai buvo pareikšti dėl piktnaudžiavimo, sukčiavimo ir kitų nusikaltimų.

Panevėžietis Seimo narys Povilas Urbšys, iki 2012 metų vadovavęs STT Panevėžio vadybai, naujienų portalui JP teigė, kad pradinis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas dar jam vadovaujant valdybai.

„Tyrimas prasidėjo dar man vadovaujant STT Panevėžio valdybai. Ikiteisminis tyrimas išryškina, kas yra užfiksuota, o įrodymai pateikiami teismui. Jeigu tyrimo metu išryškinama byla, bet padaromas brokas, tai man nedera kalbėti apie tyrimo legalizavimą, kai viskas buvo pateikta. Todėl man sunku spręsti. Už visą tyrimą negaliu atsakyti. Daug kas priklauso nuo baigiamojo etapo. Juolab kad teismas sprendžia ne pagal vienarūšius įrodymus. Yra parodymai, yra dokumentai. Kitas dalykas, pati byla labai ilgai užsitęsė. Kuo ilgiau užtrunka bylos tyrimas, tuo blogiau. Čia kaip su vynu – kuo ilgiau jį laikysi užraugtą, jis gali pavirsti actu“, – apibendrino Seimo narys.

Skaitykite: https://jp.lt/

BNS nuotr.
2018 m. Spalis mėn. 15 d., Pirmadienis

Opozicija bando gelbėti M. Majauską nuo apkaltos

 Vaizdo rezultatas pagal užklausą „majauskas elta“Pirmadienį opozicinė Seimo narių grupė kreipėsi į Seimo pirmininką ir Seimo teisės departamentą prašydami užtikrinti, kad Seime nebūtų pradėta apkaltos procedūra Mykolui Majauskui, kol departamentas nepateiks išvados, ar toks teikimas ir jame išdėstyti pagrindai atitinka konstitucinius teisinės valstybės principus. Opozicijos atstovai inicijuojamą apkaltą M. Majauskui laiko eiliniu mėginimu susidoroti su opozicija.
ELTA primena, kad 42 Seimo nariai siūlo sudaryti specialiąją tyrimo komisiją, kuri ištirtų ir parengtų išvadą, ar yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo nariui M.i Majauskui. Siūloma, kad komisija, kurioje dirbtų 12 Seimo narių, tą darbą atliktų iki 2019 m. kovo 1 d. Parlamentarų nuomone, Seimo narys M. Majauskas savo veiksmais (kreipimusi į prokuratūrą dėl nukentėjusių merginų neva paskleistos tikrovės neatitinkančios informacijos, bandymu jas įbauginti, daryti spaudimą, galimu melavimu apie savo santykius su merginomis) piktnaudžiavo teise, jos suteiktomis procesinėmis priemonėmis ir savo, kaip Seimo nario, statusą visuomenėje panaudojo asmeniniais interesais. Apkaltos iniciatoriai mano, kad M. Majauskas diskreditavo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos misiją, tuo pačiu - ir visą Seimą bei galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, įsipareigojančią „gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus“, „sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“. Tarp apkaltos iniciatorių yra Seimo nariai Stasys Jakeliūnas, Ramūnas Karbauskis, Viktoras Pranckietis, Agnė Širinskienė, Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Andrius Palionis, Juozas Bernatonis, Gediminas Kirkilas, Irena Šiaulienė, Artūras Skardžius, Andriejus Stančikas ir kiti.
Skaityti:
http://www.diena.lt/

ELTA nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 132