Straipsniai

2018 m. Balandis mėn. 21 d., Šeštadienis

Merų rinkimai Šiaurės Lietuvoje – ar maištininkai griaus kunigaikštystes?

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Politikos žinovai dažnai kartoja, kad praėjusiuose Seimo rinkimuose balsuota ne už gerus, o prieš blogus buvusius politikus. Vargu ar tai taikoma mažoms savivaldybėms, kurios dažnai pelnytai ir nepelnytai pravardžiuojamos kunigaikštystėmis. Akivaizdu, kad dauguma dabartinių merų norės pratęsti savo viešpatavimą ir dalyvaus rinkimuose. 15min pradeda publikacijų ciklą apie artėjančius merų rinkimus.
Dabartiniam merui – Ryčiui Mykolui Račkauskui – kalbos apie dar vieną kadenciją riečia nosį – esą dar reikia dirbti, o ne puikuotis. Pasigirdo kalbos, kad į Panevėžio merus kandidatuos to paties judėjimo „Kartu“ narys Povilas Urbšys. Ar tikrai? P.Urbšys priminė, koks buvo tokio gando pradžios kontekstas: „Andrius Kubilius pasakė, kad atstatys demokratiją Lietuvoje. Rasa Juknevičienė kalbant dėl Panevėžio pasakė kovosianti iki paskutinio kraujo lašo. Aš tokį iššūkį priėmiau. Tai buvo politinis pingpongas. O jei rimtai – dabar mes kalbame apie pradėtus darbus, tuo pačiu metu bandant išjudinti Panevėžio miestą iš konservatorių bei socialdemokratų sąstingio. Dabartinis meras tikrai galėtų pabaigti pradėtus darbus antroje kadencijoje. Nebent jo apsisprendimas būtų kitoks.“
Skaitykite: https://www.15min.lt/

 

2018 m. Balandis mėn. 21 d., Šeštadienis

Merai nepasiduoda: Seime diskutuota apie viešųjų paslaugų teikimą savivaldybėse

Diskusija, pavadinta „Viešųjų paslaugų teikimas savivaldybėse: kur brėžti ribą tarp viešojo ir komercinio intereso?“ vakar, balandžio 18-ąją, vyko LR Seime. Ją inicijavo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas. Diskutuota dėl savivaldybių vykdomos ūkinės veiklos teikiant viešąsias paslaugas reglamentavimo.

 

Pagrindinė svarstyta problema – numatomas vidaus sandorių panaikinimas. Viešųjų pirkimų įstatymo 4 straipsnio 9 dalyje numatyta, jog vidaus sandoriai galioja iki vidaus sandorio sutarties galiojimo termino pabaigos, bet ne ilgiau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d.

 

Seimo narys Povilas Urbšys sutiko, kad savivaldybėms reikėtų suteikti daugiau galių. Tačiau, pasak jo, jaučiamas didelis kitų institucijų spaudimas, kad vidaus sandorių būtų atsisakyta.

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovas P. Urbšys pranešė, kad komitetas teiks pasiūlymus Seimui dėl teisės aktų pakeitimo.

 

Skaitykite: http://ebus.lt/

 

2018 m. Balandis mėn. 21 d., Šeštadienis

Ir prieš įstatymą yra lygūs tarp lygesnių

Lygybė prieš įstatymą įtvirtinta teisiškai. Tačiau galioja ji tik popieriuje. O realybėje - nelabai. Nes įstatymas, kaip įprasta, vieniems prievolė, kitiems - pasirinkimo laisvė, tretiems iš viso svetimas dalykas. Ką daryti, kai įstatymo nesilaikoma, „Vakaro žinių“ žurnalistė Justina Gafurova paklausė teisėsaugos ir politikų.

 

Skaitykite: http://www.respublika.lt

 

2018 m. Balandis mėn. 21 d., Šeštadienis

R. Karbauskis interpeliacijos ministrui nesureikšmina: „Na ir kas“

 Opozicija ruošia interpeliaciją B.Markauskui, tačiau R.Karbauskis dėl to nepergyvena. 

Žemės ūkio ministro Broniaus Markausko situacija ir toliau neramina opoziciją. Premjerui Sauliui Skverneliui antradienį pareiškus, kad reikalauti jo pasitraukti kol kas jam trūksta duomenų, opozicijos atstovai planuoja interpeliaciją. Visgi, valstiečių lyderis, palaikantis partinį ministrą B.Markausko šios situacijos visai nesureikšmina. Jo manymu, parašų, net ir su keliais valdančiųjų atstovais, jiems surinkti nepavyks.
Ministrą dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių trauktis paragino valdančiųjų „valstiečių“ frakcijos atstovai Justas Džiugelis, Povilas Urbšys.
Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

 

2018 m. Balandis mėn. 21 d., Šeštadienis

Diskusija Seime dėl savivaldybių valdomų ir verslo įmonių konkurencingumo

Vakar Seime vyko diskusija tema: „Viešųjų paslaugų teikimas savivaldybėse: kur brėžti ribą tarp viešojo ir komercinio intereso?“. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto organizuotoje diskusijoje aktyviai dalyvavo Komiteto nariai, savivaldybių merai ir administracijų direktoriai, Prezidentės vyriausiasis patarėjas Mindaugas Lingė, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Konkurencijos tarybos atstovai.
Kaip praktika rodo, nuo praėjusių metų liepos 1 dienos įsigaliojusios Vietos savivaldos įstatymo su viešųjų paslaugų teikimu susijusios pataisos – nepalankios savivaldybėms. Dėl šios priežasties Komiteto pirmininkas Povilas Urbšys Seime yra įregistravęs minėto įstatymo pataisas, kurios leistų šalies savivaldybėms išvengti įpareigojimo gauti Konkurencijos tarybos leidimą vykdyti naują ūkinę veiklą.

 

„Aš tikiuosi, kad šioje salėje esantys žmonės buvo užmetę akį į Europos savivaldos chartiją. Ten yra esminis sakinys – demokratinės santvarkos pagrindas yra savivaldybės. Pas mus, deja, likęs sovietinis mentalitetas – savivalda yra tarsi vykdomasis komitetas. Prie šio supratimo dar yra supratimas, kad pati konkurencija yra tarsi panacėja, kuri išgelbės nuo visų problemų. Tačiau kai mes kalbame apie viešąjį interesą – mes negalime jo tapatinti su privačiu interesu“, – susirinkusiems pabrėžė P. Urbšys.

 

Skaitykite: http://www.lsa.lt/

 

 

2018 m. Balandis mėn. 18 d., Trečiadienis

Broniui Markauskui – skaudūs dūriai Seime

Žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui antradienį teko teisintis Seime dėl jo šeimos ūkininkavimo aplinkybių. Ministrui teko išgirsti karčių klausimų iš opozicijos, nes, pasak parlamentarės Rasos Budbergytės, televizijos laidoje „Dėmesio centre“ „buvote sumišęs ir pasimetęs“.

 

„Pasistengėte įrodyti, kad ne jūs už viską atsakingas, o jūsų mama. Bet kaip jums atrodo, ar jūs iš tokios dviprasmiškos situacijos stengiatės išvinguriuoti, gavęs leidimus iš partinės pusės, ar nepažeidžiate Konstitucijos“, – ministro klausė parlamentarė.

 

„Valstietis“ Povilas Urbšys irgi skaudžiai dūrė ministrui, klausdamas, ar šis apsirengęs sugrąžinti gautas išmokas už neteisėtai dirbtą žemę, nes už kiekvieną sklypą, kuris naudojamas panaudos pagrindais, tenka deklaruoti raštiškai Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

 

„2014 m. buvo deklaruojama dėl šito sklypo, buvo kreipiamasi, kad naudojama panaudos pagrindu. 2017 m. rudenį to sklypo savininkas su antstoliu fiksavo, kad jo žemė dirbama neteisėtai“, – aiškino P. Urbšys.

 

http://www.agroeta.lt/

 

2018 m. Balandis mėn. 18 d., Trečiadienis

„Valstiečiai“ apsvarstė Urbšį – šis lieka frakcijoje

Povilas Urbšys

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija antradienį svarstė, ar joje gali likti vadovybės poziciją ne kartą aštriai kritikavęs Povilas Urbšys – parlamentaras lieka frakcijos nariu. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis po frakcijos posėdžio nekomentavo sprendimo, sakydamas, jog situaciją geriau pristatys pats P.Urbšys. „Jis gali labiau pakomentuoti“, – BNS sakė R.Karbauskis, tik patvirtino, jog P.Urbšys lieka frakcijos nariu.

„Apsikeitėme nuomonėmis. Kaip ten bebūtų, visi esame už tai, kad frakcija dirbtų kaip kolegiali komanda“, – BNS po posėdžio sakė P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

 

2018 m. Balandis mėn. 18 d., Trečiadienis

Slėptuvės paliktos likimo valiai

Pasaulį sukrėtus cheminio ginklo atakoms prieš civilius asmenis Sirijoje ir Jungtinėje Karalystėje, mūsų šalies politikai susizgribo: kur tokiu atveju reikėtų „padėti“ civilius gyventojus? Dar pernai priimti sprendimai dėl slėptuvių įrengimo, atrodo, nepajudėjo iš vietos. Juolab savivaldybių merai skundžiasi, kad civilių gyventojų saugumui įrengtos slėptuvės itin apleistos, išardytos, dažnai naudojamos kitiems tikslams.

„Šiuo metu vyksta tikrai daug karinių apmokymų, bet civilinės gynybos labui kažkodėl tik vienąkart per metus yra patikrinamos sirenos. Jei šios įsijungs, kur žmonėms „pasidėti“, taip ir lieka neaišku. Netgi juokaujama: išgirdus sireną belieka apsigaubti balta antklode ir judėt arčiau kapinių“, - sako Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys.

Anot jo, nacionalinis saugumas turi būti nukreiptas ne vien į karo veiksmus, bet ir civilių gyventojų. apsaugą.
„Juk gali būti panaudojamas ne tik branduolinis ginklas. Galime susidurti su priešiškos aviacijos antskrydžiais, bombardavimais. Kur tokiais atvejais civiliai gyventojai galėtų pasislėpti ir jaustis saugūs“, - klausia P.Urbšys.

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

2018 m. Balandis mėn. 15 d., Sekmadienis

Politikai turi dėkoti Eligijui Masiuliui

Kad ir kaip besibaigtų korupcinė liberalų ir koncerno „MG Baltic“ byla, dalis politikų neabejoja, jog didžiausią pergalę joje pasieks visai ne teisingumas, o prezidentė Dalia Grybauskaitė. Nes visuomenei bandoma įteigti, kad tik šalies vadovė tautą „saugo“ nuo korumpuotų Seimo narių ir juos maitinančių oligarchų. Tačiau visi „užsimiršo“, kad būtent prezidentės inicijuotas politinių partijų finansavimo sugriežtinimas ir paklojo pamatus politinei korupcijai.

Daug metų STT dirbęs parlamentaras Povilas Urbšys netapo vienu iš pusšimčio E.Gentvilo minėtų Seimo narių, nes buvusių kolegų kvietimo į apklausą nesulaukė.

„Ši byla yra tapusi deguto statine. Dabar labai aiškiai matosi, kad į ją įkritę bando aptaškyti ir kitus. Liberalų sąjūdžiui naudinga parodyti, jog ne mes vieni esame bylos personažai. Turintys įtariamojo statusus nori sumažinti savo reikšmingumą ir bando pasakyti, kad yra vienodi su visais kviestais į apklausą“, - „Vakaro žinioms“ sakė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.ve.lt/

2018 m. Balandis mėn. 14 d., Šeštadienis

Iš frakcijos nenorinčio trauktis Urbšio pareiškimai glumina politologus

Saulius Skvernelis, RamÅ«nas Karbauskis, Povilas UrbÅ¡ysIlgą laiką tyliai ministravusio žemės ūkio ministro Broniaus Markausko šeimos ūkio istorija ne juokais sudrebino valdančiuosius.

Kategoriškas ir skirtingas nuomones dėl B. Markausko išsakius Prezidentei ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiui Ramūnui Karbauskiui, ne tik Premjeras yra priverstas nepatogiai laviruoti tarp dviejų jam svarbių figūrų, tačiau pasigirdo kalbų iš LVŽS vidaus, kad savavališka „valstiečių“ lyderio pozicija dėl B. Markausko gali brangiai kainuoti visai partijai.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 117