Straipsniai

2020 m. Spalis mėn. 01 d., Ketvirtadienis

Kritikos dėl pasisakymų apie smurtą prieš moteris sulaukusi Jurkuvienė paskirta Šeimos tarybos pirmininke

Ramunė Jurkuvienė

Ketvirtadienį Seime slaptu balsavimu pritarta naujos Nacionalinės šeimos tarybos pirmininkės Ramunės Jurkuvienės kandidatūrai. Vis dėlto dėl jau anksčiau kritikuotos naujosios tarybos pirmininkės ir šį kartą kilo diskusijos – Seimo salėje priminti R. Jurkuvienės žodžiai, kad apie smurtą pranešančios moterys gali piktnaudžiauti, o Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas situacijos ne tik nepagerino, bet ir ją pablogino.

Už naująją pirmininkę balsavo 60 parlamentarų, 11 buvo prieš, o penki Seimo nariai susilaikė.

Seimo narys Povilas Urbšys kėlė klausimus, ar tos šeimos, kuriose mušami ir nužudomi vaikai, yra santuokinės šeimos.

„Aš suprantu jūsų susirūpinimą, bet galbūt yra skirtingas suvokimas, kur yra smurto priežastys. Jūs kalbate apie smurtą artimoje aplinkoje prieš moterį, prieš vaiką, o jūs nors kartą pasidomėjote, kas ta artima aplinka, kas per dariniai, kuriuose mušami ir žudomi vaikai. Ar ten yra santuokinės šeimos? Aš labai norėjau sužinoti šitą statistiką, bet kažkodėl nesužinojau.

Yra ir ta kita statistika, kurią atliko Vakarų šalys ir toje pačioje Skandinavijoje, kur priėjo išvados, kad tuose dariniuose, kuriuose yra vienalyčių santykiai, būtent vaikas jaučiasi labiau pažeidžiamas nei tradiciniuose santykiuose tarp vyro ir moters“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

BNS nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Antradienis

Seime – aistros dėl Muitinės departamento vadovo skyrimo be konkurso

Seime kelią skinasi valdančiųjų „valstiečių“ siūloma nauja Muitinės departamento vadovo skyrimo tvarka – nuo lapkričio 1-osios finansų ministro teikimu jį skirtų ir atleistų Vyriausybė.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys klausė, kodėl pareigūnai, kurie dirba muitinės sistemoje, nenori dalyvauti atrankose. „Tai labai rimtas signalas, kad tie, kurie tikrai išmano šį darbą, jie supranta, kad ten nebus reikalingi kaip specialistai ar dorai atliekantys savo pareigas. Bus skiriamas tik tam tikras pastumdėlis“, – pareiškė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

D.Pipo nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Antradienis

Valdantieji nesugebėjo įtikinti opozicijos – valstybinių vaistinių kol kas šalyje nebus

Povilas Urbšys

Valdantiesiems nepavyko įtikinti opozicijos dėl valstybinių vaistinių steigimo. Balsavime dalyvavo per mažai Seimo narių, todėl įstatymui nebuvo pritarta.

Už valstybinių vaistinių atsiradimą balsavo – 61 Seimo narys, prieš – 0, susilaikė – 0. Įstatymui pritarta nebuvo, nes opozicija ištraukė korteles ir balsavime nedalyvavo.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys pažymėjo, kad valstybinių vaistinių tinklai turi atsirasti, nes tik taip bus panaikintas vaistinių monopolis.

„Kelių privačių vaistinių monopolis neatsirado savaime. Dabar visos tos politinės jėgos, kurios iškreipia vaistų rinką, mūru stojo prieš šio monopolio ardymą“, – pažymėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Antradienis

Lukiškių aikštė ir toliau kursto politines aistras: siekiama panaikinti teisės normų pasikartojimą

Seimas

Įsigaliojus įstatymui, reglamentuojančiam Lukiškių aikštės teisinį statusą, Seimas linkęs atsisakyti dar 1999 metais Seimo priimto nutarimo „Dėl valstybės sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų“.

Už tai antradienį po svarstymo balsavo 50 Seimo narių, vienas buvo prieš, susilaikė 5 parlamentarai.

Seimo narys Povilas Urbšys mano, kad Vilniaus savivaldybė vilkins įstatymo dėl Lukiškių aikštės vykdymą ir „padarys viską, kad vėl ten būtų pilami pliažai, kad šioje vietoje niekad neatsirastų mūsų garbės simbolis – Vytis“.

„Vytis yra testas mums visiems ir parodo, kas yra kas šitame Seime“, – sakė P. Urbšys.

Skaitykime: https://www.lrt.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Seimas nesiliauja juokinti žmonių

nuotreltos.pngSeimas, į kadencijos pabaigą pradėjęs stebinti visuomenę įvairiomis rezoliucijomis, susijusiomis su užsienio problemomis, šią savaitę ir vėl nustebino. Ketvirtadienį parlamentarai kone valandą ginčijosi, ar reikia ūkininkams kompensuoti už paukščių padarytą žalą ir ar galima leisti grybauti ar uogauti miško vietoje, nutolusioje mažiau nei per 100 metrų nuo miško ar žemės savininko sodybos, be jo sutikimo.

Parlamentarai pirmiausiai karštai diskutavo apie laukinę augaliją, ypač grybus bei uogas. Ypač daug emocijų sukėlė siūlymas drausti grybauti ir uogauti miško vietoje, nutolusioje mažiau nei per 100 metrų nuo miško ar žemės savininko sodybos, be jo sutikimo. Dėl šios nuostatos ginčijamasi jau ne vieną mėnesį, vienas pagrindinių šios nuostatos kritikų argumentų - laukiniai grybai bei uogos yra visų nuosavybė, o ne žemės, kur jie auga, savininkų. Jie taip pat aiškina, kad dažnai savininkai gyvena kur nors mieste, todėl leidimo gauti net nebūtų iš ko. Užvakar ginčai tęsėsi.

„Gerbiami Seimo nariai, atkreipkite dėmesį, kas balsavo iš „valstiečių" frakcijos prieš
V.Vingrienės siūlymą? Ramūnas Karbauskis, Juozas Rimkus, Andriejus Stančikas. Tai yra būtent tie, kurie čia atstovauja stambių žemvaldžių interesams", - po balsavimo pareiškė Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Cenzūruoti partizanai

bernacko.pngKryžkalnyje iškilmingai atidengtas memorialas žuvusiems partizanams turėjo tapti gražiu pagarbos ženklu už Lietuvos laisvę kovojusiems ir gyvybę atidavusiems žmonėms. Deja, paaiškėjo, kad ne visų partizanų pavardės turi teisę atsidurti memoriale. Kurie yra išrinktieji, o kurie net po mirties neverti pagarbos - sprendžia saujelė žmonių.

Atidengiant paminklą Kryžkalnyje, buvo skelbiama, kad ant jo pakaks vietos maždaug 20-čiai tūkst. žuvusių ir nukankintų partizanų pavardžių. Tačiau ant paminklo iškalta viso labo 11 tūkst. Kitose vietose iškalti užrašai - „nežinomas partizanas". Teisinamasi, esą tam, kad būtų perkeltos visos pavardės, pritrūko laiko. Tačiau aiškėja, kad tai gali būti tiesiog cenzūra - ant paminklo vietos neatsirado partizanams, įtariamiems ar priskiriamiems prie dalyvavusių holokauste.

Tačiau Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narys Povilas Urbšys tikina, kad memoriale net ir žinomi partizanai neatsiras. „Aš pats dalyvavau diskusijose Seime, kai vasarą buvo svarstoma, ką daryti su šiais 9 tūkst. pavardžių. Problema buvo įvardyta, kad nežinia, ar tarp tų pavardžių nebus tokių, kurie galėjo būti susiję su holokaustu.

Šita problema žinoma nuo seno. Buvo netgi siūlyta iš viso pavardžių nerašyti. Galiausiai buvo apsispręsta dėl 11 tūkst. pavardžių, o kitas nutarta tikslinti. Nors kai partizanai buvo žudomi, visi jie buvo įvardinami. Kodėl dabar nesugebame nustatyti jų asmenybių? Ką galvoti artimiesiems, kurių giminaičiai žuvo pasipriešinime, bet jų pavardžių memoriale nėra? Manau, nauja centro vadovybė per trumpiausią laiką turėtų padaryti viską, kad likę 9 tūkst., kritę už Lietuvos laisvę, būtų pagerbti deramai - memoriale", - sako P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

A.Bernacko koliažas

2020 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Penktadienis

Seimas neleido iš biudžeto kompensuoti paukščių padarytos žalos

starling-3754958_1920.jpgLaukinių paukščių, skirtingai nei vilkų, padarytos žalos gyventojams valstybė nekompensuos. Jeigu Seimas parlamentarų pataisą būtų priėmęs, tokioms kompensacijoms biudžete būtų tekę numatyti apie 6 mln. eurų. Už tokią tokią Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisą, kurią siūlė „valstiečiai“ Viktoras Rinkevičius, Audrys Šimas ir Aurimas Gaidžiūnas, ketvirtadienį balsavo 37 Seimo nariai prieš – 10, o susilaikė 30. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys prognozavo, kad tokiomis kompensacijomis visų pirma pasinaudotų stambieji ūkininkai. Aplinkos apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė abejojo, ar tokioms kompensacijoms pritartų Briuselis.

Skaitykite: https://www.diena.lt

Pixabay nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Seime svarstant Lukiškių aikštės likimą pylėsi ne tik argumentai, bet ir užuominos apie erotines fantazijas

Ketvirtadienį Seimui buvo pateikta įstatymo pataisa, numatanti, kad Lukiškių aikštė pagal panaudos sutartį būtų perduota valdyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC). Nors planuota, kad ją pristatys Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, iš tribūnos tai padarė jo frakcijos kolega. Svarstant klausimą, liberalė Aušrinė Armonaitė aiškino pradedanti galvoti, kad Lukiškių aikštė yra tam tikra R.Karbauskio erotinė fantazija.

„Kurie dabar kalba apie savivaldybės savarankiškumą, aš norėčiau priminti – iki 2012 metų šita aikštė nepriklausė Vilniaus savivaldybei. Būtent 2012 metais ji kreipėsi į Vyriausybę, kad Lukiškių aikštėje turi būti įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų atminimas“, – sakė P.Urbšys. Jo nuomone, matyti, kad Vilniaus miesto savivaldybei tas įamžinimas nerūpi. „Rūpi tai poilsis, laisvė, beatsakomybė ir vertybinių sėdmenų demonstravimas prieš tas vietas, kur buvo kankinami ir žudomi mūsų tautos didvyriai. Tai yra būtinoji gintis. Tikrai yra blogai, kai įstatymu reikia priiminėti, kad turi būti Vytis. Yra blogai, kai iš savivaldybės reikia perimti aikštę ir perduoti valstybinei institucijai, bet kito kelio nėra“, – įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Antradienis

Povilas Urbšys. 869-ios mirtys – daug ar mažai?

Praeitą savaitę vienas žinomas banko ekspertas su džiugesiu pranešė – Lietuva yra šalis, geriausiai besitvarkanti su pasauliniu koronaviruso protrūkiu: ekonomika augs, atlyginimai kils. Tiesiog valdančiųjų šlovės triumfas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Situaciją dėl valstybinių vaistinių stebintys vaistinių atstovai: lygiuosimės į Švediją ar Baltarusiją?

Pasak K. Nemaniūtė-Gagės, vaistinių sektorius yra visiškai reguliuojamas valstybės, todėl teiginiai, kad tik įsteigus valstybines vaistines vaistai šalies gyventojams taps prieinamesni ir pigesni, nėra logiški.  

Nors Seimas šiandien turėjo priimti sprendimą dėl Farmacijos įstatymo pataisos, kuri įteisina valstybines vaistines, tačiau iš darbotvarkės šis balsavimas buvo išbrauktas.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys piktinosi, kad valstiečiai neva nesilaiko prieš rinkimus duotų pažadų. Valstiečių ir dabartinės valdančiosios daugumos balsais tai buvo padaryta, nors (...) tai buvo vienas iš pažadų rinkėjams, kad vaistinių monopolis būtų suardytas ir būtų įteisintos valstybinės vaistinės. Tai, kad jie supuolė prieš rinkimus kartu su tais, kurie vaistinių nenori, akivaizdžiai rodo, kad pažadai žmonėms buvo duodami tik norint privilioti juos prie balsavimo dėžių“, – sakė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 169