Straipsniai

2020 m. Birželis mėn. 23 d., Antradienis

Pritarta NPD didinimui: atlyginimai didės iki maždaug 10 eurų

Pritarta NPD didinimui: atlyginimai didės iki maždaug 10 eurų

Seime antradienį vyko galutinis balsavimas dėl prezidento Gitano Nausėdos siūlymo iki 400 eurų didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD). Seimas priėmė šią pataisą, kuri įsigalios nuo liepos 1 d. Priklausomai nuo gaunamo darbo užmokesčio, asmens „į rankas“ gaunamos pajamos šiemet didės iki 10 Eur. Seimas atmetė kitą prezidento siūlymą – mažinti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą.

Už NPD didinimą pasisakė 111 Seimo narių, prieš – 0, susilaikė – 1.

Kad įsigaliotų įstatymas, jį dar turi pasirašyti prezidentas. Įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 d. ir galios iki 2020 m. gruodžio 31 d.

50 eurų didesnis – 400 eurų NPD būtų taikomas už visus 2020 metus. Anksčiau toks didinimas buvo numatytas nuo 2021 metų.

50 eurų padidinti NPD biudžete šiems metams reikėtų rasti apie 84 mln. eurų.

Šalies vadovo teigimu, NPD kėlimas padės papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas.

Prieš balsavimą vykusios diskusijos metu Seimo narys Povilas Urbšys siūlė grįžti prie GPM mažinimo žmonėms, kurie gauna 1,5 vidutinį darbo užmokestį (VDU). Jis pažymi, kad kalbama apie atlyginimus nuo 600 eurų iki 2701 Eur.

„Šis siūlymas leistų vaduoti mūsų visuomenę nuo išlaikytinių santykių tarp valstybės ir žmonių. Ir leistų ateityje užbėgti blogėjančiai situacijai, kuri reikalaus iš biudžeto papildomų lėšų ir tai eilinį kartą bus sprendžiama vienkartinėmis išmokomis, kaip tai buvo padaryta dabar, prigaminant vienkartinių piniginių maišelių. Kviesčiau prieiti kompromisą“, – kalbėjo P. Urbšys.

BFK nepritarė šiam siūlymui, nes tai savivaldybių ir valstybės biudžetui kainuotų apie 280 mln. Eur.

Nuotr. A. Ufarto

Skaitykite: https://www.delfi.lt2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Savivaldybių tarybas siūloma rinkti kitaip

20190520ppel2624_1.jpgSiūloma nustatyti, kad savivaldybės taryba būtų renkama ne vienoje visą savivaldybės teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje, o savivaldybės daugiamandatėse rinkimų apygardose. Tuo tikslu kiekviena savivaldybė būtų padalijama į daugiamandates rinkimų apygardas. Antradienį tai numatančias Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas Seimui ketina pateikti parlamentaras Povilas Urbšys, kurias Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vardu jis yra įregistravęs dar 2017 metų rugsėjį. Siūloma, kad savivaldybės daugiamandatės rinkimų apygardos būtų sudarytos iš esančių greta (turinčių bendras ribas) rinkimų apylinkių. Pagal siūlomą projektą, savivaldybės rinkimų apygardos sudaromos taip, kad kiekvienoje rinkimų apygardoje būtų renkami ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 5 nariai. Rinkimų apygardoje renkamų tarybos narių skaičius turi būti proporcingas rinkimų apygardos rinkėjų skaičiui ir visų savivaldybės tarybos narių skaičiui. Savivaldybės suskirstymą į daugiamandates rinkimų apygardas rengtų savivaldybės meras ir, pritarus savivaldybės tarybai, teiktų tvirtinti Vyriausiajai rinkimų komisijai, kuri priimtų galutinį sprendimą. Atskirai savivaldybės rinkimų apygardų rinkėjų sąrašai nesudaromi. Laikoma, kad savivaldybės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašas yra šią rinkimų apygardą sudarančių rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašų visuma.

P.Peleckio nuotr.

Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Valstybėje parazituojančių institucijų - nors vežimu vežk

respublika.jpg

Valstybėje daugybė institucijų dubliuoja viena kitos veiklą. Nepaisant to, kad jų kontrolė biudžetui kasmet kainuoja šimtus milijonų, laukiamo efekto iš priežiūros institucijų nėra, nes ir pačią priežiūros sistemą yra apkrėtusi biurokratizmo bacila.

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo nariai Povilas URBŠYS ir Kęstutis MASIULIS, verslininkas Jonas VIESULAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: gegužės 12 d. Valstybės kontrolė (VK) paskelbė dvylikos Seimui atskaitingų institucijų veiklos auditą. 2019 m. šios veiklos priežiūrai buvo išleista beveik 300 mln. eurų biudžeto lėšų, tačiau, kaip rodo ataskaitos duomenys, institucijų veiklos kokybės gerinimas nebuvo tapęs prioritetu. Daugelis tikrintų institucijų atkartoja ministerijų funkcijas, o kai kurių institucijų veiklos apskritai nesimato. Kodėl mūsų valstybė nekontroliuoja lėšų institucijų priežiūrai panaudojimo?

P.URBŠYS: Visada labai madinga politikams kalbėti apie biurokratizmo mažinimą. Nėra tos politinės jėgos, kuri žmonėms nebūtų žadėjusi valstybėje sutramdyti biurokratinės hidros. Kad ir kaip būtų, viskas baigdavosi tam tikru vienokių ar kitokių prižiūrinčių institucijų skaičiaus mažinimu. Nieko nuostabaus, kad, pagal VK audito duomenis, nuo 2010 m. iki 2019 m. prižiūrinčių institucijų sumažėjo nuo nuo 75 iki 54. Tačiau tai buvo daugiau imitacinio pobūdžio judesiai, niekas į patį tų reformų turinį per daug nenorėjo gilintis. Paradoksas - nors prižiūrinčių įstaigų skaičius sumažėjo, bet 30-čia proc. išaugo valstybinės lėšos toms prižiūrinčioms institucijoms. Keisčiausia, kad iki 2017 m. niekas negalėjo suskaičiuoti, kiek mūsų valstybėje yra prižiūrinčių institucijų. Dar keisčiau, kad iki šios dienos nėra aišku, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja tas prižiūrėjimas, nes nė vienoje institucijoje nėra aiškiai išskirtos lėšos, kiek kainuoja vienos ar kitos institucijos vykdoma priežiūra. Žinoma, visuomet yra pateikiama statistika, kad, pavyzdžiui, mažėja šešėlis, kad daugiau mokesčių surenkame, bet ar žmonės patenkinti prižiūrinčių institucijų veikla, ar tos prižiūrinčios institucijos jų atžvilgiu yra partneriai ar prižiūrėtojai?

Nuotr. S. Žumbio

Skaitykite: https://www.respublika.lt

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Trečią kartą į Seimą bandys pakliūti ir P. Urbšys

Trečiai kadencijai į Seimą ruošiasi dar vis Seimo narys ir Pilietinio judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys. Politikas Seime jau dvi kadencijas: 2012-2016 m. ir 2016-2020 m. 

Pokalbio pradžioje P. Urbšys juokavo, kad dalyvaus rinkimuose, bet kandidatuos Kaune, nes Kaunas – laikinoji sostinė. Tačiau po kelių minučių prabilo rimtai:

„Taip, kandidatuosiu, kaip save išsikėlęs ir tikriausiai tai bus, kaip ankstesnėse kadencijose, Vakarinėje apygardoje. Registracija įvyks liepos mėnesio antroje pusėje. Žinau, kad Vakarinėje apygardoje kandidatuos nemažai politikų, bet tai negąsdina. Kuo daugiau įvairių kandidatų, tuo rinkimai geresni – atspalvių daugiau.“

Seimo narys P. Urbšys užtikrino, kad tikrai dalyvaus spalio 11 dieną vyksiančiuose rinkimuose ir sieks būti perrinktas trečią kartą.

„Būtina pasitikrini savo galias, imunitetą, atstovauti žmonėms ir atlikti darbus, kuriuos reikia padaryti. Rinkimuose bus aiškus, koks žmonių pasirinkimas. Suprantu, kad kova bus nelengva, bet joje paaiškės, kas yra kas. Kandidatuosiu Vakarinėje apygardoje, kaip save išsikėlęs. Nors kai kurios partijos kvietė į savo sąrašus, bet atsisakiau. Esu savarankiškai išsikėlęs, kaip ir praeituose rinkimuose. Man svarbios ne partijos, o žmonės“, – teigė politikas.

Skaitykite: https://jp.lt

2020 m. Birželis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Mediena valdžiai susuko galvą

Seimas po pateikimo tik vargais negalais atmetė Miškų įstatymo pataisas, kurias Seimo Teisės departamentas įvardino kaip antikonstitucines, o STT - kaip galimai korupcines. Net ir po tokių išvadų 50 parlamentarų balsavo už pataisas, kurios būtų naudingos trims medienos pramonės gigantams. Laimei, susilaikiusių ir balsavusių prieš buvo daugiau. Tačiau projektas nevisiškai atmestas - jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Seimas po pateikimo atmetė pataisas, kuriomis Aplinkos ministerija norėjo suteikti privilegiją įsigyti valstybinę medieną pirmiausia tik tam tikras sąlygas atitinkančioms įmonėms: kurios turi bent penkis darbuotojus, medienos gaminiams gaminti panaudoja ne mažiau kaip 80 proc. įsigytos žaliavos, yra įsigijusios perdirbimo įrenginius ir t.t. Parlamentaras Algimantas Salamakinas tiesiai šviesiai įvardino, kad pataisos specialiai pritaikytos trims įmonėms - „Vakarų medienos grupei“, „Juodeliams“, ir „Grigeo“, todėl ragino kolegoms projektą atmesti kaip žalingą ir korupcinį.

Už siūlomas įstatymo pataisas balsavo 50, prieš - 22, susilaikė 32 parlamentarai. Iš 50-ies projektą palaikiusiųjų net 33 - „valstiečiai“. Antru balsavimu sutarta projektą ne visiškai išbrokuoti, bet jį grąžinti tobulinti.

O štai Seimo Mišrios grupės narys Povilas Urbšys po balsavimo „Vakaro žinioms“ sakė, kad opozicija „valstiečius“ galbūt išgelbėjo nuo baudžiamosios bylos.

„Valstiečiai bandė prastumti projektą, pridengdami jį socialinio jautrumo skraiste ir vietinio verslo skatinimu. Tačiau kodėl išskirtinė pirmenybė turi būti suteikta stambiesiems perdirbėjams? Kuo tai susiję su socialiniu jautrumu?

„Valstiečiai“ iš vienos pusės bando inicijuoti Lobizmo įstatymo pataisas, deklaruodami, kad nori skaidrumo, o iš kitos pusės elgiasi taip, kad atrodo, jog patys pasiduoda lobistų įtakai. Neatmetu, kad anksčiau ar vėliau sprogs korupcinis skandalas ir STT į apklausas kvies parlamentarus, kurie balsavo už šį projektą. O jie apsimetinės, kad nė neįtarė, jog už projekto slypi stambaus verslo interesai.

Bet kokiu atveju, „valstiečiai“ turi pasakyti „ačiū“ opozicijai, kurios dėka pavyko atmesti šias skandalingas pataisas. Kai projektas atmestas, mažiau šansų, kad bus pradėtas ikiteisminis tyrimas“, - teigė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

2020 m. Birželis mėn. 16 d., Antradienis

Seimas linkęs mažinti mokesčius: kaip keistųsi jūsų atlyginimas

Seimas antradienį svarstė gyventojų pajamų mokesčio pakeitimus, dėl kurių, priklausomai nuo gaunamo darbo užmokesčio, asmens „į rankas“ gaunamos pajamos didėtų nuo 1 cento iki 207,15 euro. Po diskusijos pritarta NPD didinimui, bet ne GPM tarifo mažinimui.
Gegužę prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė pusei metų iki 15 proc. sumažinti GPM tarifą, jį taikant darbo pajamoms, kurios nesiekia 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) per mėnesį (4143 eurų „popieriuje“). Taip pat jis pasiūlė paankstinti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimą iki 400 eurų. Kaip žinia, dabar gyventojui taikytinas NPD apskaičiuojamas pagal formulę: 350 – 0,17 x (darbo užmokestis – minimali mėnesinė alga). Prezidento pateiktame įstatymo projekte formulė atrodo taip: NPD = 400 – 0,19 x (DU – MMA).
Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys sakė, kad prezidento pasiūlymas yra galimybė parlamentui apsispręsti, kas jis yra. „Ar jis yra tik vienkartinių piniginių koroninių dozių fabrikėlis, kuris į žmones žiūri,
kaip į išlaikytinių visuomenę, kuriame socialinio jautrumo priepuoliai paprastai ištinka prieš rinkimus. Ar vis dėlto žiūrime į save, kaip į laisvos tautos atstovus, kurių tikslas yra padėti žmonėms patiems kurti ateitį ir susigrąžinti orumą“, – kalbėjo jis. Pasak P. Urbšio, G. Nausėdos siūlymas leistų eiti nauju keliu, kuriame žmogus turėtų galimybę pats uždirbti pinigus.
A.Ufarto nuotr.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Birželis mėn. 12 d., Penktadienis

Opozicija privertė nusileisti valdančiuosius: susirūpino, ar atsitraukusi Baškienė nesusilauks pasekmių

Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė

Ketvirtadienį Seimo opozicija, susivienijusi su mišria Seimo narių grupe, sukėlusi įtampą parlamente, privertė valdančiąją daugumą atsitraukti. Savotiškos užvirusios dramos Seime priežastimi tapo Seimo Antikorupcijos komisija, nusprendusi dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovo konkurso kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

Dar iki komisijai priimant sprendimą – kreiptis į Generalinę prokuratūrą, esą dėl susisiekimo ministro vengimo pateikti atsakymus į komisijos klausimus dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direktoriaus konkurso aplinkybių – valdantieji užsimojo pakeisti patiems nepalankią Antikorupcijos komisijos sudėtį.

Seimo vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė dar ryte pasiūlė vietoje opozicijos ir Mišrios Seimo narių grupės atstovų į Antikorupcijos komisijos sudėtį deleguoti kelis „socialdarbiečius“. Pastarųjų šiuo metu komisijos sudėtyje nėra.

Tokia į Seimo ketvirtadienio darbotvarkę įtraukta R. Baškienės iniciatyva opoziciją atstovaujančių partijų atstovų bematant buvo susieta su esą „valdančiųjų“ siekiu išvengti komisijos planuoto kreipimosi į Generalinę prokuratūrą.

„Tai išskirtinai nekorektiškas Seimo vicepirmininkės pasiūlymas išbraukti vieną antikorupcijos komisijos narį be frakcijos teikimo, neinformavus Seniūnų sueigos apie tokį sumanymą. Matome, kiek yra baimės, kuomet antikorupcijos komisija šiandien turi balsuoti dėl kreipimosi į Generalinę prokuratūrą (...) Taip tik parodote, kad bijote šio pasiaiškinimo“, – situaciją interpretavo konservatorius Jurgis Razma.

Opozicijos lyderio užuomina virto realybe, kuomet mišriai Seimo narių grupei bei opozicijai nesiregistruojant balsavime, parlamentui nepavyko priimti Regioninės plėtros įstatymo projekto. Iš viso dėl šio projekto balsavo tik 63 Seimo nariai, taip priverčiant projekto klausimą atidėti.

Seime kilus valdančiųjų pasipiktinimo bangai, kad nesutarimų įkaitu tapo svarbus įstatymas, opozicijos atstovai ėmė reikalauti R. Baškienės atsiimti siūlymą dėl Antikorupcijos komisijos sudėties keitimo.

Savo ruožtu mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys konstatavo, kad, pasak jo, faktinės daugumos neturintys valdantieji turi skaitytis su realybe ir tik panorėję mažumai priklausančių teisių negali perlipti.

„Valdančiajai daugumai sunku pripažinti, kad jie neturi tos daugumos. Mes esame pasiruošę dirbti konstruktyviai, bet jūs nepažeidinėkite kitos pusės elementarių teisių. Jeigu jūs tokiu būdu norite suformuoti antikorupcinę komisiją, kur patys nustatytumėte, kokie nariai turėtų būti joje – tai kiek vertos jūsų kalbos apie skaidrumą. Tai yra veidmainystė... Bet jūs galite sustoti, nes šiandien jūs neturėsite tos daugumos, kai reikės priimti įstatymus. Tai daroma todėl, kad jūs grįžtumėte į parlamentinį darbą, o nebūtumėte Naisių kolūkio nariais“, – valdančiuosius moralizavo P. Urbšys.

Nuotr. D. Pipo

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Birželis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Stumiasi naujas Lobistinės veiklos įstatymas: užvirė diskusija dėl tuščių politikų darbotvarkių

Seimo vakariniame posedyje profesinių sąjungų atstovų pasisakymai

Teisėsaugai pradėjus korupcinę bylą ir pranešus apie galimą dviejų verslo organizacijų vadovų neteisėtą lobistinę veiklą, Seimas sugrįžo prie Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimų. Valdančiųjų iniciatyva teiktoms pataisoms, Seimas, „už“ balsavus 68 parlamentarams, „prieš“ – 1, susilaikius 10, po pateikimo pritarė.

Naują Lobistinės veiklos įstatymo redakciją Seime ketvirtadienį pristatė „valstietė“ Agnė Širinskienė.

„Dar prieš gerus metus Teisingumo ministerija parengė, o Vyriausybė atnešė į Seimą naują siūlomą lobistinės veiklos reguliavimą. Vėliau įvyko taip, kaip įvyko, Seime projekto idėja buvo gerokai išdarkyta.

Žinant pastarojo meto įvykius dar kartą siūlytumėm sugrįžti prie projekto svarstymo, įtvirtinant tiek kryžminį lobistinės veiklos deklaravimą, kada lobistinę veiklą deklaruoja tiek jos adresatas, tiek jos teikėjas“, – kalbėjo ji.

Politikė taip pat tikino, jog priėmus pataisas, politikams tektų privalomai viešai skelbti savo darbotvarkes, o lobistais reikėtų registruotis asociacijoms, „savo esme netenkinančioms viešojo intereso, tačiau vienijančioms verslo subjektus, siekiančioms verslo tikslų“.

Nevyriausybinių organizacijų veikla lobistine laikoma nebūtų.

Liberalas Simonas Gentvilas, kalbėdamas apie politikų darbotvarkes teigė, kad jie pirmiausia turėtų rodyti pavyzdį, o tik paskui teikti įstatymo pataisas.

„Tribūnoje turėjo būti Ramūnas Karbauskis, kuris du mėnesius nėra deklaravęs nė vieno susitikimo nė su viena asociacija, lobistu, profsąjunga. Ar jūsų partijos pirmininkas yra asocialus žmogus, ar jis slepia šituos susitikimus? Keista, kaip gali valdančiosios partijos pirmininkas nedeklaruoti susitikimo su jokia organizacija, išskyrus, oficialius susirinkimus“, – svarstė politikas.

A.Širinskienė atsakė, kad R.Karbauskis turėtų pats paaiškinti, kodėl jo darbotvarkės tuščios.
Mišrios Seimo narių grupės atstovas Povilas Urbšys iniciatyvą keisti Lobistinės veiklos įstatymą pavadino dekoracija bandant „paslėpti neskaidrius sandorius ir neskaidrų veikimą“.

„Kas galėtų paaiškinti, kaip Seimo narys Ramūnas Karbauskis deklaruos savo santykį su „Agrokoncerno“ savininku Ramūnu Karbauskiu?“ – klausė jis.

Nuotr. Ž. Gedvilos

Skaitykite: https://www.15min.lt

2020 m. Birželis mėn. 09 d., Antradienis

Šalia Latvijos ambasados – piketas dėl solidarumo nepirkti elektros iš Astravo AE

astrav.jpgVilniuje antradienį keletas Seimo narių iš opozicinės konservatorių frakcijos kartu su Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę nariais piketavo prie Latvijos ambasados, kviesdami kaimynus solidarizuotis su Lietuva ir nepirkti elektros iš Baltarusijoje statomos elektrinės.

Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas teigė, kad pikete iš viso dalyvavo iki 15 žmonių, jo metu Latvijos ambasadoriui įteiktas kreipimasis. 

„Mes perdavėme Latvijos ambasadoriui mūsų, Seimo narių, pasirašytą kreipimąsi (...) Mums tikrai kelia daug klausimų, kodėl Latvijos pozicija yra tokia“, – BNS sakė pikete dalyvavęs L. Kasčiūnas.

„Mes raginame parlamentarus imtis didesnės politinės kontrolės“, – teigė jis.

Kreipimosi rašte, kurį matė BNS, prašoma Latvijos valdžios solidarizuotis su Lietuva ir Estija, neleidžiant į Baltijos šalių rinką patekti Astravo AE pagamintai elektrai.

Šį raštą pasirašė konservatoriai A. Ažubalis, V. Aleknaitė-Abramikienė, Kazys Starkevičius, L. Kasčiūnas, taip pat liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen, „valstiečiai“ Stasys Tumėnas, Arvydas Nekrošius, Arūnas Gumuliauskas bei Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys Vytautas Bakas ir Povilas Urbšys.

P.Peleckio nuotr.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2020 m. Birželis mėn. 09 d., Antradienis

Nauji skaitikliai - nauji mokesčiai

rankas.jpgSeimas pritarė pataisoms, kurios lems, kad karšto vandens vartotojai turės įsigyti skaitiklius, kurių rodmenys bus nuskaitomi nuotoliniu būdu. Aišku, vartotojams nuo to geriau nebus, išskyrus tai, kad jie padės papildomai užsidirbti skaitiklių gamintojams bei jų montuotojams. Įvadinis prietaisas kainuoja apie 400 eurų be PVM, o skaitikliai, kurie bus naudojami kiekviename namų ūkyje, naudojančiame karštą vandenį, apie 50 eurų be PVM.

Apie naująsias nuostatas „Vakaro žinias“ informavo parlamentaras Povilas Urbšys, labai priešinęsis pataisoms, nes, jo nuomone, tai tėra būdas duoti pasipelnyti verslui paprastų žmonių sąskaita.

„Seimas paruošė Lietuvos žmonėms dovaną - gal „koronos“ proga. Priimtas įstatymas, uždegęs žalią šviesą karšto vandens skaitiklių vajui. Nuspręsta, kad reikia mechaninius skaitiklius keisti kontroliuojamais per nuotolį. Šiandien Lietuvoje yra 700 tūkst. karšto vandens skaitiklių. Ir tik apie 34 proc. jų yra nuskaitomi nuotoliniu būdu. Argumentuojama, kodėl visus mechaniškus reikia pakeisti, labai gražiai - dėl patogumo, dėl efektyvumo. Tačiau visi žinome, kad visada, kai tik keičiami kokie nors skaitikliai, naudą gauna tik tie, kurie keičia ar realizuoja tuos prietaisus“, - dėstė P.Urbšys.

Pasak parlamentaro, nauji skaitikliai bus būtini naujiems namams, renovuojamiems arba ten, kur apskaitos sistema nėra ekonomiškai naudinga.

„Po tuo „arba“ slypės visi kiti dalykai, todėl visiems, prisidengiant šiuo žodeliu, bus sakoma, kad jų name apskaitos sistema yra neekonomiška ir visi per prievartą pajus tą skaitiklių vajų.

I.Sidaravičiaus nuotr.

Skaitykite:https://www.respublika.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 168