Straipsniai

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Kitus metus siūloma paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais

Seimas priima automobilių taršos, bankų mokesčius ir biudžetą

Siekiant pažymėti Lietuvai pagražinti draugijos 100 metų jubiliejų, siūloma 2021 metus paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais.

Tai numatantį nutarimo projektą įregistravo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir šios komisijos narys Povilas Urbšys.

Projekto autoriai siūlo įvertinti tai, kad Lietuvai pagražinti draugija telkė visuomenę, ugdė pilietiškumą ir patriotizmą, įvairiais būdais gražino Lietuvą.

Vyriausybei siūloma iki 2020 m. spalio 1 d. parengti Lietuvai pagražinti draugijos metų programą ir 2021 metų valstybės biudžete numatyti lėšų jai įgyvendinti.

2021 m. sukanka 100 metų nuo Lietuvai pagražinti draugijos įkūrimo.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

D.Umbraso nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 02 d., Trečiadienis

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai — sekunde.lt

Be partijų šleifo pasišovusių į Seimą kandidatuoti kai kurių panevėžiečių ambicijas greitai atšaldė rinkėjai. Savarankiškai save išsikėlusiems kandidatams privaloma užduotis surinkti ne mažiau nei tūkstantį juos remiančių tos rinkimų apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų net patyrusiems politikams nebėra lengvai įveikiama. Iš trijose Panevėžio miesto ir rajono vienmandatėse apygardose nepartiniais užsiregistravusių keturių kandidatų vienas jau sudėjo ginklus, surinkęs vos 17 parašų, kitas paskutinę lapų su surinktais parašais pateikimo dieną pareiškė rinkimuose dalyvausiantis jau nebe kaip laisvas ir nepriklausomas kandidatas, o partijos deleguojamas politikas.

Panevėžio vakarinėje apygardoje sieksiančio išsilaikyti Seime ir trečią kadenciją nepartinio Povilo Urbšio komanda surinko 1493 rinkėjų parašus, dar 13 už šį kandidatą pasirašė elektroniniu būdu. P. Urbšys teigia tiek surinkęs maždaug per dvi savaites.

Skaitykite: https://sekunde.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Sekmadienis

P.Urbšys: Geriau būtume lyderiai su stuburu...

Respublika.lt - naujienų ir žinių portalas

Po prezidento rinkimų Baltarusijoje kilus protestams, protestuotojai netruko sulaukti valdžios reakcijos. Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti ir žiauriai sumušti. Aliaksandro Lukašenkos režimo parodytą žiaurumą Lietuva politikų balsais pasmerkė bene garsiausiai Europoje, o tai leido A.Lukašenkai apkaltinti Vakarus, ir pirmiausia Lietuvą, kišantis į Baltarusijos vidaus reikalus. Įtampa išaugo iki to, kad prie mūsų sienų jau žvanga ginklai.

- Ar ne per daug mūsų politikai ir pirmieji valstybės asmenys įsijautė į baltarusių globėjų vaidmenį? - „Respublika“ paklausė Seimo nario Povilo URBŠIO.

- Kol kas mes ignoruojame svarbius faktorius, kurie gali nulemti Baltarusijos valstybės raidą ir santykius su mumis. Esame labai aktyvūs demokratinių pokyčių šalininkai Baltarusijoje, bet tikrai per daug įsijautėme į baltarusių globėjų ir mokytojų vaidmenį.

Mes neturime būti kurti opozicijos prašymams - gerbti Baltarusijos suverenitetą. Neturime ignoruoti Aliaksandro Lukašenkos ir Vladimiro Putino propagandistų formuojamos nuomonės, jog neramumus Baltarusijoje inspiruoja priešiškos jėgos iš Vakarų, kurie vidinį konfliktą nori išnaudoti karinei NATO agresijai įvykdyti.

Negalime nekreipti dėmesio, kad didesnė Baltarusijos visuomenės dalis yra prorusiška. Jai rusiškas mentalitetas yra artimesnis už lietuvišką. Kai mes ignoruojame šią realybę, mūsų aktyvumas tik didina Kremliaus įtaką tiek A.Lukašenkai, tiek opozicijai.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

S.Žumbio nuotr.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 25 d., Antradienis

Povilas Urbšys surinko 1506 gyventojų parašus

Šiandien, rugpjūčio 25 d., Povilas Urbšys Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisijai pristatė rinkėjų parašų rinkimo lapus. Pirminiais duomenimis už Povilą Urbšį, kaip save išsikėlusį kandidatą, parašų rinkimo lapuose ir elektroniniu būdu iš viso pasirašė 1506 Panevėžio vakarinės apygardos rinkėjai (pagal įstatymą save išsikėlę kandidatai turi surinkti po 1000 apygardos gyventojų parašų).

Skaitykite: https://aina.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 25 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Mūsų „diplomatiniai“ tūpčiojimai ir Putinas

Šiandien Baltarusija tapo geopolitinių interesų susikirtimo tašku Europoje. Šio iššūkio akivaizdoje Lietuva imasi lyderio vaidmens. Bet ar mums pavyks išjudinti nusistovėjusius politinių interesų polius, jei mūsų užsienio politikos strategai pradeda tūpčioti kelio pradžioje?

Skaitykite: https://www.delfi.lt

 A.Ufarto nuotr.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Pirmadienis

STT: įvaizdis - visagalių, veiksmai - bejėgių

Daugybės STT pradėtų bylų užsukėju vadintas Seimo narys Povilas Urbšys dabar kratosi tokio vardo. Kai kurios triukšmingai pradėtos bylos jam primena tik šios tarnybos bandymą pademonstruoti savo galią.

 

Penkiolika metų Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) dirbęs ir šios tarnybos Panevėžio valdybai vadovavęs P.Urbšys šiuo metu seklių darbą stebi iš Seimo ir kartais griebiasi už galvos – bylos bliūkšta viena po kitos. Apie tai politiką kalbino žurnalistas Valdas Vasiliauskas.

 

 

Straipsnį galite skaityti, paspaudę ant nuotraukos.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Apie arklį ir demokratiją

Vasaros atokaitos metu dalytis mintimis apie arklį ir demokratiją nėra dėkingas užsiėmimas, bet gal bus įdomu sužinoti, kaip tie du nesuderinami dalykai įtakoja mūsų kasdienybę ir nulemia mūsų ateitį. Tuo labiau jog paskutiniai atlikti tyrimai, kurie buvo paskelbti liepos pradžioje, atskleidė – Lietuvos žmonės yra nusivylę demokratijos veikimu mūsų šalyje ir dalis vis dar ilgisi tvirtos rankos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Liepa mėn. 28 d., Antradienis

Įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“

Alkas.lt nuotr.

Birželio 30 d. įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“. Iki šiol buvo ir oficialiai veikia dar du panašiais pavadinimais fondai. Tačiau, kaip parodė gyvenimas, šie fondai jau atliko savo vaidmenį. Be to, jie pagal įstatus nesiekė, kad kartu būtų įsteigtas ir memorialas laisvės kovotojams. Tad naujojo fondo veikla ir pobūdis žymiai svaresnis ir reikšmingesnis.  Ypač svaresnę prasmę šis siekis įgijo po to, kai Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuris įtvirtino, kad  Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu ir jį pasirašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Seimo priimtas Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymas  įtvirtina, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Pagal priimtą įstatymą, memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 metų sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą. Pažymėtina, kad siūlymas dėl Vyčio kaip pagrindinio Lukiškių aikštės memorialo akcento buvo priimtas pasiūlius seimo nariui Povilui Urbšiui.

P. Urbšys apie šio siūlymo svarbą sakė:  „Siūlymas dėl Vyčio užkirstų kelią reprezentacinėje valstybės aikštėje atsirasti A. Labašausko dariniui, kaip pagrindiniam memorialiniam akcentui. Šis siūlymas leistų organizuoti naują konkursą dėl pagrindinio memorialinio akcento aikštėje“.

Nuotr. Alkas.lt

Skaitykite: http://alkas.lt/

2020 m. Liepa mėn. 10 d., Penktadienis

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl Lukiškių aikštės

alkas.pngLiepos 10 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtą Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą.

"Tai kad buvo pasirašytas įstatymas, kuris vis dėlto užkirs kelią niekinti mums svarbius dalykus - sveikinta." - sakė P.Urbšys.

P. Urbšio pasisakymą klausykite čia

Skaitykite: http://alkas.lt/

2020 m. Liepa mėn. 07 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Povilas Urbšys

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

 

Nuotr. A. Ufarto

Skaitykite: https://www.delfi.lt


 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 2 iš 168