Straipsniai

2017 m. Gruodis mėn. 11 d., Pirmadienis

Sostinės savivaldybėje pakvipo korupcija?

Liberalo Remigijaus Šimašiaus valdomoje sostinės savivaldybėje deklaruojamas skaidrumas greičiausia tėra eilinė viešųjų ryšių akcija. Pusantro mėnesio savivaldybės klerkai ne tik nesivargina paskelbti paslaugų konkurso paslaugų tiekimui nugalėtojo, bet ir neteikia informacijos apie įvykusį konkursą.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Iki ausų į skandalą įklimpęs Ramūnas Karbauskis muistosi

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „bauro povilas urbšys“

 

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis dėl Seimo frakcijoje referente įdarbintos panevėžietės menininkės Milenos Marcinkevičiūtės pažadėjo aiškintis etikos sargams, bet pastarieji kol kas trypčioja.

 

Etikos ir procedūrų komisijai priklausantys konservatoriai Kazys Starkevičius bei Antanas Matulas vakar pasiūlė ištirti įtarimų sukėlusio referentės įdarbinimo, kurį atskleidė „Lietuvos rytas“, aplinkybes. Bet etikos sargai patys imtis tokio tyrimo nesiryžo. Valdančiųjų balsais buvo nuspręsta kol kas į skandalą nereaguoti ir palaukti, kol kas nors į komisiją kreipsis raštu.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Tado Kosciuškos atminimui griaudėjo patranka

Ukmergėje, kaip ir prieš 200 metų, patrankos šūviais iškilmingai buvo pagerbtas Tadas Kosciuška – Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karo inžinierius, generolas, kovų už Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybę didvyris, vyriausiasis 1794 metų sukilimo Lenkijoje ir Lietuvoje vadas.

Per šv. Mišias pašventintais T. Kosciuškos kryžiais už istorinę pilietiškumo ir patriotizmo sklaidą buvo apdovanoti Ukmergės kraštotyros muziejaus direktorė Vaidutė Sakolnikienė ir muziejininkas R. Ramanauskas, VO „SOS Vepriuose“ direktorius R. P. Šaulys, Seimo narys Povilas Urbšys, buvęs krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius. Renginį organizavo Ukmergės kraštotyros muziejus ir Ukmergės 1002-oji šaulių kuopa, bendradarbiaudama su VO „SOS Vepriuose“. Renginyje grojo Ukmergės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Ričardo Kamarausko.

Skaitykite: http://gzeme.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 08 d., Penktadienis

Iniciatyvą įpareigoti įstatymu Lukiškių aikštėje pastatyti Vytį palaikė 41 parlamentaras

Arūnas Sakalauskas. „Laisvės karys“. Pirmoji vieta

Įstatymo projektu siūloma pavesti Vyriausybę su visuomenės, kultūros, akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų pagalba iki 2018 m. balandžio 31 d. parengti ir patvirtinti memorialo ir Vyčio monumento projektą, pagal kurį Lukiškių aikštė būtų galutinai sutvarkoma ir Lietuvos Laisvės kovos įamžinamos ne vėliau kaip iki 2018 m. gruodžio 31 d., užbaigiant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Taip pat Vyriausybė būtų įpareigota biudžete numatyti lėšas, reikalingas šio projekto įgyvendinimui.
Skaitykite:
 https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Seimas padidino atlyginimus tarnautojams, biudžetininkams, politikams

Seimas padidino atlyginimus tarnautojams, biudžetininkams, politikamsSeimas po devynerių metų padidino bazinį dydį, pagal kurį skaičiuojamas biudžetininkų, valstybės tarnautojų, pareigūnų, teisėjų ir politikų atlyginimas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimo komisija griežta: Lukiškių aikštėje privalo išdygti Vytis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Įstatymais numatyta, kad Lukiškių aikštėje turi išdygti Vytis“

Toliau nerimsta ginčai dėl paminklo, turinčio iškilti sostinės Lukiškių aikštėje. Nors visuomenė ir specialistai balsavo, kad aikštėje turėtų atsirasti apželdinta kalva su medžius imituojančia siena.

 

Jau anksčiau skelbta, kad konkursą laimėjęs memorialas aikštėje atsirasti negali, nes pažeistų anksčiau patvirtintas nacionalinę reikšmę turinčios aikštės vertingąsias savybes, t.y. kad aikštės reljefas turi būti lygus. Trečiadienį susirinkusi Seimo Valstybinės istorinės atminties komisija pabrėžė, kad tokio plano įgyvendinimas kategoriškai prieštarautų dar pavasarį parlamente priimtai rezoliucijai.

 

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt

 

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimo komitetas – už parlamentarų algų didinimą

Seime pradėta svarstyti 2016 metų biudžetasSeimo Biudžeto ir finansų komitetas pasisako už algų didinimą Seimo nariams ir pareigūnams. Komitetas pasipriešino kai kurių „valstiečių“ idėjai jų nedidinti.

Komitetas trečiadienį atmetė tokį „valstiečio“ Povilo Urbšio siūlymą – pagal jį atlyginimai didėtų tik kitos kadencijos parlamentarams. Už ir prieš balsavo po lygiai komiteto narių, bet nulėmė pirmininko balsas.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 06 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Negi mums gėda Vyties?

Foto_O._Posaškova_LRS.jpg

Kovotojų už Lietuvos Laisvę atminimo įamžinimas Lukiškių aikštėje netikėtai atskleidė ne tik skirtingus įsivaizdavimus, kaip turėtų atrodyti pats „įamžinimas“, bet ir kaip iškreiptai gali būti suprastas „šiuolaikiškumas“ ar kas yra valstybė ir jos sostinė.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 05 d., Antradienis

Vyriausybės atstovams graso reforma

Valdantieji užsimojo reformuoti Vyriausybės atstovo apskrityse tarnybas: vietoj esamų 10 įsteigti vieną tarnybą, o vietoj 10 Vyriausybės atstovų palikti tik penkis.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 04 d., Pirmadienis

Seime – paroda, skirta A. J. Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti

IMG_20171206_131820.jpgGruodžio 6 d. Vitražo galerijoje (Seimo I rūmai) pristatyta paroda „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirta Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Parodą atverė projekto globėjas ir parodos iniciatorius Seimo narys Povilas Urbšys, renginyje dalyvavo projekto meno vadovė dailininkė Emilija Taločkienė, Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Nastopka, menininkas Rimantas Dichavičius, koncertavo operos solistė Sofija Jonaitytė. Renginio vedėjas – aktorius Perlis Vaisieta.

„Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“ – tai 2016 m. prasidėjęs, plačią geografinę aprėptį turintis edukacinis vaikų ir jaunimo dailės projektas, kuriame dalyvavo 184 moksleiviai ir 35 ikimokyklinio amžiaus vaikai, su kuriais dirbo 26 pedagogai, taip pat 14 profesionalių menininkų iš įvairių Lietuvos miestų.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 1 iš 106