Mano biografija

povilas3

Gimiau 1962 metais rugsėjo 2 dieną Panevėžyje.

Baigiau Panevėžio miesto 7-ąją vidurinę mokyklą.

1995 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijau istorijos, politologijos ir visuomenės mokslų mokytojo specialybę.

Valstybės tarnyboje dirbau:

1990 m. – Panevėžio miesto savivaldybės Istorijos ir kultūros paminklų apsaugos tarnybos inspektoriumi.

1990 - 1992 m. – LR Kultūros paveldo inspekcijos Panevėžio apygardos viršininku.

1992 - 1994 m. – Valstybės saugumo departamento Panevėžio skyriaus vyr. inspektoriumi.

1994 - 1995 m. – Apsaugos tarnybos prie LR Finansų ministerijos vyr. operatyviniu įgaliotiniu.

1995 - 1997 m.– Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnybos prie LR Finansų ministerijos vyr. leidybos ir kontrolės revizoriumi.

1997 - 2012 m. – LR Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininku.

Tarnaudamas Valstybei rūpinausi kultūros paveldo objektų išsaugojimu, teisėsaugos srityje – kovojau už saugesnį žmonių gyvenimą mūsų mieste. Dalyvavau išaiškinant organizuotos “tulpinių” gaujos nusikaltimus. Gyniau žmones nuo vagių valdžioje. Teisiamųjų suole atsidūrė veikėjai beveik iš visų politinių partijų. Vieni iš jų jau yra nuteisti, kiti laukia nuosprendžio.

1988 – 1990 m. dalyvavau Sąjūdžio Panevėžio tarybos veikloje, buvau Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio tarybos Istorinės atminties grupės nariu. Viena pagrindinių šios grupės veiklos krypčių – aiškintis sovietų padarytus nusikaltimus okupacijos metais ir atkurti istorinį teisingumą. Buvau atsakingas ir už Sąjūdžio žaliaraiščių veiklos koordinavimą. 1991 metų sausio ir rugpjūčio mėnesiais buvau Aukščiausiosios Tarybos gynėjų gretose. 1991- 1992 m. paskirtas į LR AT komisiją Sovietų Sąjungos KGB veiklai tirti.

Apdovanotas:

2003 m. - Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO progos atminimo ženklu,

2005 m. liepos 6 dieną - Vyčio kryžiaus ordino Riterio kryžiumi už kovą su organizuotu nusikalstamumu,

2009 m. rugpjūčio 23 dieną (minint Baltijos kelio dvidešimtmetį) - Baltijos Asamblėjos medaliu už Baltijos kelio organizavimą.

Domiuosi: politinės korupcijos problematika bei pasaulinės politikos procesais; taip pat istorija, psichologija, teologija. Pomėgiai – teatras ir kinas, grožinė literatūra.

Vedęs. Su žmona Jūrate drauge gyvename jau 32 metus. Užauginome du sūnus. Laurynui 32-eji. Jis yra triatlonininkas. 2008 m. baigė Mykolo Riomerio universitetą. 26-erių Dominykas baigė Gedimino technikos universiteto A.Gustaičio aviacijos institute orlaivių pilotavimo specialybę.

Juozo Urbšio sodyba:

2008 metais padovanojau valstybei savo asmeninį turtą - senelio brolio, paskutinio tarpukario Nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio, sodybą.Šiuo metu restauruotoje sodyboje įkurtas Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro muziejus. Šis centras jau dabar prisideda prie ateities kartų ugdymo.