Penktą kartą nuskambėjo respublikinis dainų konkursas „Laisvės pavasaris“

Jau penktą kartą nuskambėjo respublikinis dainų konkursas „Laisvės pavasaris“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Jo rengėjai Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės mokyklos bendruomenė, šventės globėjas – LR Seimo narys Povilas Urbšys.

 

Šįmet ši šventė skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti bei Panevėžiui – Lietuvos kultūros sostinei.

 

Į šventę suvažiavo daug dainininkų iš įvairių respublikos vietų. Kasmet konkurse dalyvauja mokiniai iš Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro, įdomu, kad atvyko ir dainavo ten besimokantys jaunuoliai iš Ruandos Respublikos. Iš toliausiai atvykę  dalyviai buvo Klaipėdos turizmo mokyklos dainininkas. Skambėjo mokinių iš Kupiškio technologijos ir verslo, Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus, Šiaulių profesinio rengimo centro, Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo ir kitų mokyklų dainos.

 

Dalyviai atliko po dvi dainas: viena lietuvių liaudies, kita laisvai pasirinkta. Klausytojus užbūrė sodrus Juozo Užos iš Klaipėdos turizmo mokyklos, Karolinos Barauskaitės iš Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro balsai. Ovacijų sulaukė svečių iš Ruandos dainos, atliekamos lietuvių kalba, jų tautinis šokis. Malonu pastebėti, kad visų dalyvių atlikti kūriniai, scenos kultūra auga, profesionalėja.

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventė paminėta nuoširdžiai ir įdomiai, belieka visiems palinkėti Kristijono Donelaičio žodžiais, kurie parašyti renginio lankstinuke:

„Taip, Dieve, duok kožnam, kurs mūsų Lietuvą garbin“.