2020 m. Spalis mėn. 07 d., Trečiadienis

Vilniaus keramikos meno bienalės paroda „Naujas / Fresh“

Vida.pngSpalio 7 d. Panevėžio Dailės galerijos keramikos paviljone atidaryta rugpjūčio mėnesį vykusios Vilniaus keramikos meno bienalės „Naujas / Fresh“ paroda.

Žvelgiant retrospektyviai „Naujas / Fresh“ kolekciją, nors ji yra 6-oji, galima vadinti jubiliejine, nes nuo 2010 m. surengtos 1-osios Vilniaus keramikos meno bienalės, kurią inicijavo ir kuravo, o vėliau tą veiklą iki pat šių metų tęsė keramikas Gvidas Raudonius, praėjo dešimtmetis.

Bienalėje buvo įvertinta daugiau kaip 40 darbų ir išrinkti laureatai. Pirmoji vieta ir prof. Liudviko Strolio vardo premija skirta keramikei Rūtai Šipalytei už kūrinį „Silicio namai“. Antros vietos laureatas – keramikas Audrius Janušonis, trečią vietą laimėjo Eglė Einikytė-Narkevičienė. Bienalėje dalyvavo ir du panevėžiečiai keramikai: Egidijus Radvenskas ir Eugenijus Čibinskas, kuris buvo apdovanotas diplomu už aukštą profesinę meistrystę.

Povilas Urbšys pasveikino projekto vadovę Solveigą Gutautę su puikia paroda, padėkojo, kad bienalėje sukurtais kūriniais galės pasigrožėti panevėžiečiai. Taip pat Seimo narys pasveikino ir abu keramikus panevėžiečius įteikdamas jiems po suvenyrą.