2020 m. Rugsėjis mėn. 15 d., Antradienis

Rinkimai suklastoti, bet lyderė - teisėta

eltosnuotr.jpg

Lietuviškiems paradoksams nėra ribų: Seimo nariai nepripažįsta Baltarusijoje vykusių rinkimų rezultatų, tačiau kartu pripažįsta tuose rinkimuose dalyvavusią Sviatlaną Cichanouskają kaimyninės šalies lydere. Kaip čia yra?

O štai jokiai partijai nepriklausantis seimūnas Povilas Urbšys skubotą rezoliucijos priėmimą pavadino spektakliu, todėl nusprendė jame nedalyvauti.

„Nebuvo pritarta mano siūlymui įrašyti nuostatas dėl žmogaus teisių pažeidimų, nors būtent tai, mano nuomone, yra pagrindinė problema. Stebint visą procesą, susidarė įspūdis, kad labai tiek Lietuvai, tiek Baltarusijai svarbaus dokumento priėmimas buvo surežisuotas ir politikams beliko paspausti mygtukus, - kritikos kolegoms negailėjo Seimo narys. - Rezoliucijoje akcentuojama galima Baltarusijos, kurią, siekdamas išlikti valdžioje, esą pasirengęs paaukoti A.Lukašenka, aneksija, tačiau praleidžiami esminiai momentai. Vakarų valstybių abejingumas šiems įvykiams leidžia daryti prielaidą, kad analogiškai 1939 m. Europa yra suskirstyta įtakos zonomis ir Baltarusija jau atiduota V.Putinui. Tad dabar reikėtų galvoti apie tai, kaip neleisti V.Putinui sukelti dar didesnio konflikto."

Be to, pasak jo, papildomų „kozirių" Rusijai bei Baltarusijai suteikia ir pačios Lietuvos veiksmai.

„A.Lukašenkai ir V.Putinui labai patogu gąsdinti baltarusius galima NATO agresija ir intervencija.

Dar daugiau „alyvos į ugnį" įpila Seimo priimta rezoliucija. S.Cichanouskaja yra pas mus, tačiau pirma baltarusių „poziciją" įvardina Seimas, o tik tuomet - ji pati. Tai oponentams leidžia teigti, kad S.Cichanouskaja tėra vakarų interesus atstovaujanti marionetė.

Tokia padėtis kenkia tiek jai, tiek visai Baltarusijos opozicijai ir užkerta kelius baltarusių tautos išsivadavimui", - situaciją apibendrino P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.