2020 m. Liepa mėn. 31 d., Penktadienis

„Poezijos pavasaris“ po Ministro ąžuolu

Šiais metais „Poezijos pavasaris“ neįprastas, nes persikėlęs į vasarą įgavo ir naujų formų. Saviti ir renginiai, vyksiantys Panevėžyje ir netoli jo.

Liepos 31 d. Muzikos ir poezijos tandemas, dviejų iškilių menininkų – poeto Vlado Braziūno ir saksofonininko Petro Vyšniausko duetas koncerte „Žydi akmenys ir medžiai“ pakerėjo klausytojus savo turiniu ir forma.

Kiekvienas susitikimas su vienu žymiausių šiandienos Lietuvos poetu, vertėju, fotografu pasvaliečiu Vladu Braziūnu yra šventė literatūros gerbėjams, o kiekviena jo nauja knyga – reiškinys poezijos pasaulyje. O Petras Vyšniauskas – daug solidžių apdovanojimų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, tituluojamas vienu iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, 2005 m. pripažintas Nacionaline vertybe.

Tradiciškai po Ministro ąžuolu Juozo Urbšio tėviškės sodyboje vykusiame renginyje dalyvavo Povilas Urbšys. „Seime yra rudens ir pavasario sesijos. Rudeninė baigiasi prieš šv. Kalėdas, o pavasarinė – liepos mėnesį. Ir tai atrodo tarsi anomalija įstrigusi laike. Kada išgirsti apie „Poezijos pavasarį“, vykstantį liepos 31 d., visa tai nuskamba kaip poetinė alegorija, primenanti mums, kad poezija yra nepavaldi laikui“, - kalbėjo Seimo narys svečiams Vladui Braziūnui ir Petrui Vyšniauskui dėkodamas, kad nors akimirkai padėjo pamiršti laiką.