20-oji Menų diena „ Stiprus, kai tu šalia“

Ing.png

 

Lapkričio 15 d. Rokiškio kultūros namuose vyko jau 20-oji menų diena „ Stiprus, kai tu šalia“. Pirmą kartą „Stiprus, kai tu šalia“ įvyko Panevėžyje 2000-aisiais metais. Renginio idėjos sumanytoja Gema Jurgelevičienė. Jau devinti metai jiedu su dailininku Arvydu Bagdonu veda šventę ir yra renginio veidas.

 

Renginį skirtą tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti „Stiprus, kai tu šalia“ jau devintus metus iš eilės Rokiškio kultūros centre rengia Skemų socialinės globos namų bendruomenė. Šiam renginiui jau 20-ieji metai. Šventė, daugelį metų vykusi Panevėžyje, 2011 – metais persikėlė į Rokiškį ir iš regioninės tapo respublikine. Šis renginys jautriai prisideda prie neįgaliųjų ir sveikų žmonių suartėjimo, rodo visuomenei, kad negalia, tai nėra kliūtis kurti meną, realizuoti save visuomenėje.

 

Renginio „Stiprus, kai tu šalia“ programą ruošia visos Lietuvos socialinės globos namų gyventojai kartu su profesionaliais ir žinomais Lietuvos atlikėjais.

 

Šių metų programoje dalyvavo kolektyvai iš Linkuvos, Jurdaičių, Visagino, Lavėnų, Jotainių, Kupiškio, Zarasų, Prūdiškių, Kėdainių, Strėvininkų ir Skemų socialinės globos namų ir kolektyvai iš Obelių vaikų globos namų ir Panevėžio A. Bandzos socialinių paslaugų namų.               

 

Socialinės globos namų gyventojams jau ne vienerius metus geranoriškai programai pasiruošti padeda atlikėjai: Inga Valinskienė, Ligitas Kernagis, Viktorija, Mauručaitė, Vaidas Dzežulskis, Kęstutis Valionis, Česlovas Gabalis, Romas Dambrauskas, Radži, Asta Pilipaitė, Irena Ulvydaitė, Vitalijus Pauliukas, Vladas Kovaliovas, Alvydas Jegelevičius, Aleksandras Ivanovas – Fara, Donalda Meiželytė, Henrikas Balčiūnas, Antanas Čapas, Liveta ir Petras Kazlauskai, Paulius Stalionis, Virgis Stakėnas. Programą globos namų gyventojai ruošė ir su grupėmis „16 Hz“, ,,Biplan“, ,,Čilinam“, ,,Sare Roma“, „Mexicano“, „Patruliai“, „Jonis“, „Vairas“, kaimo kapela ,,Sadūnai“ ir kt.

 

Šių metų programai numerius ruošia dar nedalyvavę mūsų koncerte Eva, „Baltas kiras“, Gintautas Gescevičius, Rolandas Janušas, Urtė Smalskytė, Mantas Jankavičius.

 

Socialinės globos įstaigų gyventojų ir žinomų Lietuvos atlikėjų bendromis jėgomis sukurtas renginys nepalieka abejingų – kiekvienais metais Rokiškio kultūros centro žiūrovų salė pilnutėlė. Lietuvos neįgaliųjų organizacijos, savivaldybių socialiniai darbuotojai, savivaldybių atstovai, dvasininkai, rajono visuomenė sunkiai telpa Rokiškio kultūros centro žiūrovų salėje.

 

„Nuo šiandien Rokiškį galime vadinti ne vien tik Lietuvos kultūros sostine, bet ir Lietuvos gerumo sostine. Ir tai, kas šiandien vyko scenoje, mums primena, kad prieš gėrį ir meilę mes visi esame lygūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys. Dėkodamas už geranoriškumą Seimo narys įteikė gėlių puokštę dainininkei, jau septintus metus talkinančiai neįgaliems dainininkams, Ingai Valinskienei ir suvenyrus vedėjams Gemai Jurgelevičienei ir Arvydui Bagdonui.