2019 m. Spalis mėn. 08 d., Antradienis

Teismo salėje – P. Urbšio ir Panevėžio miesto mero R. M. Račkausko susitikimas

 Pirmadienį buvo apklaustas parlamentaras P.Urbšys.

Nemaloni akistata. Tokį įspūdį paliko Šiaulių teisme įvykęs buvusių bendražygių, o dabar politinių priešininkų – Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko ir Seimo nario Povilo Urbšio – susitikimas.

 Pirmadienį įvykusi ši panevėžiečių akistata turėjo būti surengta anksčiau, bet žlugo trys teismo posėdžiai iš eilės. Jie neįvyko, nes teisme nepasirodė teisiamasis Marius Vaupšas.

Du posėdžius jis praleido dėl ligos, o dėl trečiojo nepateikė pažymos iš medikų, todėl gali sulaukti ir atskiros bausmės. Dėl to teisiamąjį M.Vaupšą perspėjo ir bylą nagrinėjantis teisėjas Nerijus Masiulis, suteikęs progą iki kito posėdžio pateikti pažymą apie ligą.

Atrodo, kad teisiamasis nuobaudos neišvengs, nes pats pripažino neturįs tokio dokumento. Du posėdžius dėl operacijos praleidęs vyras tikino ūmai pasijutęs prastai, bet į medikus nesikreipęs. „Atsiprašau teismo“, – pirmadienį kelis kartus pakartojo teisiamasis.

Pirmadienį buvo apklaustas parlamentaras P.Urbšys. Šis politikas yra buvęs teisiamo R.M.Račkausko bendražygis, bet po to jų keliai išsiskyrė. Bičiuliai susipyko, o teisiamųjų suole atsidūręs meras šią bylą pavadino gerai suplanuotu buvusio STT Panevėžio valdybos viršininko P.Urbšio kerštu. Pastaruosiuose rinkimuose į Panevėžio miesto merus didele persvara laimėjo R.M.Račkauskas, o P.Urbšys liko antras. Paaiškėjo, kad prieš STT operaciją parlamentaras lankėsi Panevėžio mero kabinete ir ten kalbėjo apie būtinybę rengti socialines apklausas. Visą dviejų politikų pokalbį teisme perskaitė valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė Dalia Markauskienė.

Nuotr. J. Stacevičiaus

Skaitykite: https://www.lrytas.lt