Atidaryta tarptautinio socialinio projekto fotografijų paroda „Ypatingas grožis“

IMG_20190905_143525.jpgRugsėjo  5 d. Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose atidaryta tarptautinio socialinio projekto „Ypatingas grožis“ fotografijų paroda, kurios organizatorė Edita Navickienė.

Jau eilę metų Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacijos vadovė Edita Navickienė vykdo tarptautinį socialinį projektą „Ypatingas grožis“, kurio tikslas – įgalinti grožį, atskleidžiant neįgaliojo žmogaus neretai slepiamą grožį, emocijas, o taip pat juos auginančių, globojančių artimųjų, globėjų grožį, emocijas.
Šiuo projektu siekiama parodyti, kad visuomenėje yra ypatingų žmonių, turinčių negalią, kuri yra graži. Taip pat, atkreipti dėmesį į artimuosius, globėjus, kurie augina, globoja ypatingus vaikus. Sulaužyti nusistovėjusius standartus, hipotezes, kad neįgalieji negali būti modeliais, kad jie yra negražūs, nepatrauklūs. Turint negalią ar auginant, globojant išskirtinį žmogų – gyvenimas nesibaigia.
Socialinis projektas „Ypatingas grožis“ visiems kartu, tame tarpe, ir neįgaliems padeda į negalią pažvelgti kitu kampu, skatina pasitikėjimą savimi.
Projekto metu vyko fotosesijos (modeliai – neįgalieji turintys įvairią negalią, amžių, jų artimieji, globėjai, draugai) visoje Lietuvoje taip pat ir užsienyje (Anglija, Airija).
Projekte dalyvavo 75 fotografai ir 109 modeliai. Fotografijos jau buvo eksponuotos Europarlamente, Lietuvos Respublikos Seime, įvairiuose Lietuvos miestuose. 

Seimo nario Povilo Urbšio vardu parodos organizatorius ir svečius pasveikino padėjėja, padėkojo už  nuostabią idėją, už nuoširdų darbą ir galimybę žmogaus negalią pamatyti, atskleidžiant jos grožį, ir įteikė parodos iniciatorei Editai gėlių puokštę.