seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kas ir kaip gali vertinti teisėjų skaidrumą?

in.pngRugpjūčio 14 d. Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvavo Lietuvos apeliacinio teismo Civiliniu bylų skyriaus pirmininkė Egidija Tamošiūnienė, Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, Seimo narys Povilas Urbšys.

"Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Teisėjų tarybos sprendimą principingai vertinti teisėjų poelgius, kuriais jie pažemino teisėjo vardą, tačiau kartu apgailestauja dėl nesutapusio požiūrio į dviejų teisėjų veiksmus. Teisėjų taryba penktadienį patarė šalies vadovui teikti Seimui atleisti iš pareigų Lietuvos Aukščiausiojo teismo teisėją Egidijų Laužiką ir teikti Seimui pritarti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino atleidimui, o taip pat atleisti iš pareigų Vilniaus Apygardos teismo teisėją Henriką Jeglinskį, visiems jiems savo poelgiais pažeminus teisėjo vardą".

Povilas Urbšys: "Noriu užduoti retorinį klausimą. Ar tai reiškia, kad prasidėjo demokratiniai procesai valstybėje? Nes, kaip minėjau, iki tol Teisėjų taryba visada patenkindavo Prezidentės sprendimus. Ar vis dėl to Teisėjų taryba nusprendė tvirčiau stotis į savo savarankišką poziciją ir ar už to neslypi taip vadinamas klaninis refleksas apsaugoti saviškius".

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt