2019 m. Liepa mėn. 29 d., Pirmadienis

Už fiktyvių santuokų Seime – aistros ir pinigų kvapas

lrytas.jpg

Santuokos iš išskaičiavimo. Taip Seime vadinami valstiečių partijos moterų bandymai gelbėti Remigijaus Žemaitaičio vadovaujamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ suburtą frakciją. Pagal Migracijos departamento apibrėžimą, kuriuo vertinama, ar santuoka su užsieniečiu fiktyvi, ar ne, politinės „tvarkiečių“ santuokos su valstiečių atstovėmis atitinka fiktyvios santuokos kriterijus. Valstiečių partijos nuotakos negauna nieko, bet jaunikiai išlaiko valdžią ir nepraranda valstybės pinigų. Tiesa, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos vyrai aiškina, kad šurmulio dėl valstiečių moterų pasiaukojimo nebūtų, jeigu čia nekvepėtų moterišku pavydu ir kerštu.

Kad valstiečių moterų ir bandymai gelbėti frakciją turi ir pinigų kvapo, įsitikinę parlamento senbuviai. „Akivaizdu, po visų šitų interesų, kuriuos galima pateikti kaip valstybės interesą, slypi buitiniai dalykai – frakcija pretenduoja į pinigus. Pinigai yra būtent frakcijos veiklai – automobilis, kanceliarinės išlaidos, tie patys etatai. Jeigu nebūtų frakcijos, „Tvarka ir teisingumas“ prarastų etatus, pinigus ir socialines garantijas“, – teigė Seimo narys Povilas Urbšys.

Frakcijos referentų atlyginimai per metus biudžetui kainuoja daugiau kaip 37 tūkst. eurų. Frakcijos seniūno ir jo pavaduotojo tarnybinių telefonų išlaidos per metus kainuoja daugiau kaip 9 tūkst. eurų. Išlaidos kavai ir dovanėlėms kainuoja daugiau kaip 3 tūkst. eurų. Už darbą frakcijos seniūnas ir jo pavaduotojas papildomai per metus kainuoja beveik 2 tūkst. eurų. Kiekvienam frakcijos nariui skiriama 115 kilometrų rida tarnybiniu automobiliu. Sudėjus viską, vidutiniškai 7 Seimo narių frakcijos išlaidoms valstybė skiria beveik 52 tūkst. eurų.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt