seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kodėl stringa koalicinės derybos?

nuot.jpg

Žadėjusios antradienį pasirašyti koalicinį susitarimą, partijos jį vis atidėlioja. Kai kurie Seimo nariai teigia, kad vyksta politiniai Gariūnai.

Negana to, pačiame įkarštyje sugriuvo derybose dalyvaujanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime. Kodėl stringa koalicinės derybos? Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė kalbėjosi su Seimo nariu Povilu Urbšiu bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu.

“Pirma kėdės ar darbai. Jeigu apie kėdes, tai gerbiamas Remigijus jau į 3 kėdes pretenduoja – finansų ministro, teisingumo ministro ir kultūros ministro. Man nebėr kur įsiterpti. O jeigu rimtai, tai gegužės 29 d. visai Lietuvai buvo paskelbta, kad koalicinė sutartis sustabdoma, koalicijos nebėra Seime. Mes jau artėjame prie birželio 29 d., Petrinių ir Povilinių, tai mes matome tai, kad vietoj to, kad konsoliduotųsi koalicija, koalicijoje dalyvaujant vienai frakcijai, ji pradeda byrėti. Pas socialdarbiečius irgi tokios nuotaikos yra įvairios. Vienaip ar kitaip, tai įneša tam tikrą nestabilumą. Be abejo, pradžioj buvo norima paskubom sudaryti memorandumą ir esminis punktas ten buvo susijęs su Viktoro Pranckiečio patraukimu. Dabar aš jau girdžiu, su lenkų įsijungimu į koalicines derybas, atsirado daugiau kalbėjimo apie darbus. Bet dabar vyksta lenktyniavimas, kuris pademonstruos didesnį jautrumą Lietuvos žmonėms.”- laidoje sakė Povilas Urbšys. 

Žiūrėkite (prie diskusijos Seimo narys Povilas Urbšys prisijungia nuo 6 min): https://tv.lrytas.lt