seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kaip keičiasi viešasis sektorius?

zr.jpg

Praėjo metai kaip valdžia vykdo viešojo sektoriaus reformą. Kokie reformos rezultatai, ar pasikeitė viešasis sektorius, ar dėl to labiau patenkinti ir geriau apmokami darbuotojai, ar paslaugos tapo prieinamesnės ir kokybiškesnės?

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja: Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas,  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, Seimo narys Povilas Urbšys.

 

Laidos vedėjui paklausus, ar Seimo narys patenkintas kas dabar vyksta su viešojo sektoriaus reforma, P. Urbšys teigė, kad svarbu atskirti ar viešasis sektorius yra tie, kurie teikia paslaugas, ar jie yra administratoriai. 2018 m. Seimas priėmė naują Valstybės tarnybos įstatymą, kuris turėjo įsigalioti nuo 2019 m. sausio 1 dienos. Kiekvienas įstatymas turi savo įgyvendinimo tvarką. Ją paruošia vyriausybė. Vyriausybė patvirtino šio įstatymo nutarimą 2018 m. lapkričio 28 d. Tai buvo padaryta, nes Vidaus reikalų ministerija kartu su Valstybės tarnybos departamentu niekaip negalėjo išsiaiškinti kas rengia metodikas, kas turi informacines sistemas, nes pagal naują įstatymą turėjo būti padaryta esminė reforma – centralizuotas valstybės tarnybos darbuotojų priėmimas, vieninga metodika ir vieninga sistema. Įstatymas priimtas, bet iki šios dienos centralizuotos priėmimo sistemos nėra.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt