P. Urbšys: R. Karbauskis padarys viską, kad Seimo pirmininko poste neliktų V. Pranckiečio


Screenshot_1.jpg

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ir partijos Tvarka ir teisingumas pasirašė memorandumą dėl koalicinio bendradarbiavimo. Kol kas apie postus dar nekalbama, užsimename tik, kad gali keistis Seimo pirmininkas. Kas iš tiesų vyksta valstiečių partijoje? Šiandien laidoje „Lietuva tiesiogiai“ – buvę Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Povilas Urbšys ir Bronislovas Matelis kalbėjosi su laidos vedėja Daiva Žeimyte-Biliene.

Laidos vedėjai paklausus kaip P. Urbšiui atrodo ar reikėjo pasirašyti šį memorandumą ir kaip paaiškintumėte pono R. Karbauskio veiksmus? Povilas Urbšys atsakė:

Man tikrai yra nesuprantama, kodėl yra pasirinktas balto lapo formatas, iš naujo peržiūrėti koalicijos susitarimą. Tuo labiau, kad rinkimų kampanijos metu nemažai buvo pademonstruota savo partneriams, kokie jie yra silpni ir nestabilūs. Kalbėjimas apie tai, kad jeigu nelaimėsime rinkimų, mes išeisime, o liksime su viena sąlyga – jeigu bus tvari koalicija. Tai yra ženklai koalicijos partneriams: ko gero, mums reikia išnaudoti tą situaciją ir gauti maksimalių galimybių padidinti savo atstovavimą. 

Tai palaukite, koalicijos partneriai nesikeičia, jokių baltų lapų, einame tuo pačiu formatu, gal galima iš dalies apie kažką kalbėti, svarstyti – tai būtų protinga. Bet kadangi buvo pasakyta, kad atverčiam baltą puslapį ir visų pirmą tai pasakė R.Karbauskis, manyčiau, tokiu būdu yra tarsi dirbtinai inicijuojama situacija, kad mes dabar viską iš naujo peržiūrime, bet po tuo slypi ne kas kitas, o R.Karbauskio interesas suvesti sąskaitas su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Dar prieš rinkimus aš esu pasakęs, kad nesvarbu, kaip baigsis rinkimai, R.Karbauskis viską padarys, kad V.Pranckiečio neliktų tame poste. poste. Tai yra žmogus, kuris turi savo nuomonę, bando prieštarauti, net partijoje atrasti tam tikrus demokratijos grūdus. Dabar mes matome, kad R.Karbauskis komunikuoja, kad žinote, klausimas gali spręstis ir dėl Seimo pirmininko, bet čia jau ne mano sprendimas, čia yra koalicijos susitarimo pasekmė.

 

Žiūrėkite:https://tv.lrytas.lt