seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Ar paseks Lietuva kaimynių pavyzdžiu mažinti akcizus alkoholiui?

zr.jpg

Gegužės 30 d. radijo stoties „Žinių radijas“ laidoje „Atviras pokalbis“ buvo diskutuojama ar paseks Lietuva kaimynių pavyzdžiu mažinti akcizus alkoholiui?

Estijos vyriausybė nusprendė alkoholiniams gėrimams taikomus akcizus nuo šių metų liepos 1 dienos sumažinti ketvirtadaliu. Tokiu būdu norima apriboti pasienio prekybą prie pietinės šalies sienos su Latvija. Dėl tokio sprendimo Latvijos valstybės biudžetas galėtų prarasti beveik 100 mln. eurų., todėl Latvijos finansų ministras Janis Reiris pareiškė, jog Latvija taip pat svarsto galimybę sumažinti alkoholiniams gėrimams taikomus akcizus. Kokios tai įtakos turės Lietuvoje?

Laidoje dalyvauja Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Ieva Valeškaitė, Narkotikų, tabako ir alkoholio departamento direktorė l.e.p. Gražina Belian ir Seimo narys Povilas Urbšys.

Darius Matas: „Alkoholio suvartojimas Lietuvoje oficialiais duomenimis sumažėjo. Sakykite, jūsų nuomone, ar tai reiškia, kad lietuviai mažiau vartoja alkoholio, ar jie jį įsigyja kitose šalyse?“

Povilas Urbšys: „Šio įstatymo priėmimo diskusijos Seime buvo labai aštrios ir aršios. Man teko pateikti šio įstatymo pataisas svarstymo metu. Aš norėčiau priminti, kad akcizų padidinimas buvo tik viena iš priemonių. Buvo kalbama apie amžiaus cenzo didinimą, apie laiką ir apie reklamos apribojimus. Lietuva atsidūrė išskirtinėje padėtyje, nes apribojimus taikė iš karto keturiose srityse. Po balsavimo buvo nuogąstavimų, kad atsiras nelegaliai pagaminto alkoholio vartojimo didėjimas, bet šiandien turimi duomenys dėl apsinuodijimo rodo, kad apsinuodijimų skaičius sumažėjo.“

 

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt