Seime atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių baigiamųjų darbų paroda

47809845152_486d0322cc_m.jpgGegužės 16 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje Povilo Urbšio iniciatyva atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių grafikos, piešimo ir kompiuterinės grafikos baigiamųjų darbų paroda.

Mokykla įkurta 1967 metais. Joje dailės paslapčių mokosi apie 400 vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 19 metų. Mokykloje dirba 15 mokytojų, iš jų 7 mokytojai metodininkai, 7 turi vyr. mokytojo kategoriją. Dauguma jų yra aktyvūs kūrėjai, 4 iš jų – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, 6 yra buvę šios mokyklos mokiniai. Pagrindinio kurso 3-čioje klasėje mokiniai gali rinktis sustiprintai mokytis grafikos, tapybos, piešimo kompozicijos, kompiuterinės grafikos, keramikos, skulptūros, fotografijos ar tekstilės dalyką. Iš pasirinktos srities po dviejų metų daromi baigiamieji darbai, kuriuos parodoje ir eksponuojami. Piešimo kompozicijos baigiamieji darbai (mokytojos Jolanta Rudokienė ir Diana Rudokienė) atlikti tradicinėmis piešimo technikomis. Grafikos baigiamuosiuose  darbuose  (mokytojai Asta Mačiulienė ir Vytautas Tallat-Kelpša) vyrauja lino raižinio technika, bet naudojamas ir sausos adatos graviravimo būdas. Kompiuterinės grafikos baigiamieji darbai ( mokytojas Sigitas Tallat-Kelpša) sukurti panaudojant CorelDRAW  kompiuterinę programą ir atspausdinti spaustuvėje.

Parodos atidaryme dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai. Parodos dalyvius sveikino Seimo narys Povilas Urbšys, padėkojo mokytojams ir mokiniams už jų darbus ir pasiūlė šią parodą daryti tradicinę kiekvienais metais. Parodos ekspoziciją pristatė mokyklos direktorius Vytautas Tallat–Kelpša, sveikinimo žodį tarė Seimo narė Guoda Burokienė, mokytojai ir buvusi moksleivė, šiuo metu jau studentė Rasa Butkevičiūtė, kurios darbas taip pat eksponuojamas šioje parodoje. Paroda Seimo rūmuose veiks iki gegužės 31 dienos.