Nuskambėjo XVIII-asis JAZZ FONTANAS

60024382_10157342590008057_552510644566360064_n.jpgGegužės 11 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose rinkosi džiazo mėgėjai. Čia vyko jau tradiciniu tapęs XVIII-asis vaikų ir jaunimo džiazo festivalis „JAZZ FONTANAS“

Festivalis „JAZZ FONTANAS“ jau yra įgijęs autoritetą tarp Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos muzikalaus jaunimo bei jų mokytojų. Festivalio įkvėpti buriasi nauji džiazo muzikos atlikėjų kolektyvai. Kadangi tai yra festivalis-konkursas, į renginį atvykusius jaunuosius dalyvius vertina solidūs Lietuvos džiazo muzikos profesionalai – ​kritikai, atlikėjai, ​pedagogai. Tai vienintelis tokio pobūdžio tradicinis renginys Lietuvoje, apimantis platų vaikų ir jaunimo vokalinio-instrumentinio džiazo muzikos spektrą. Festivalio „JAZZ FONTANAS“ idėjos autorius ir rengėjas – kompozitorius, pianistas, džiazo muzikos atlikėjas Rimantas Bagdonas. Festivalis-konkursas vyksta dvi dienas. Jame gali dalyvauti instrumentalistai, vokalistai, vokaliniai ir instrumentiniai ansambliai, chorai, orkestrai, mišrūs projektai. Atvyksta Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos jaunieji džiazo muzikos atlikėjai, jų mokytojai. D kategorijoje varžosi ir senjorai.

Šiemet pirmąją vietą ir festivalio Grand Prix iškovojo panevėžio V. Mikalausko menų mokyklos džiazo ansamblis vadovaujamas saksofono virtuozo Arūno Viduolio.

Povilas Urbšys dalyvavo festivalio baigiamajame koncerte. Dėkodamas už atsidavimą, ir ištikimybę vienam svarbiausių festivalio organizacinės komandos narių Igoriui Švedko Seimo narys įteikė padėkos raštą ir suvenyrą.