Atidengta atminimo lenta Černobylio katastrofos aukoms

er.pngBalandžio 12 d. vyko renginiai Černobylio katastrofos aukoms paminėti. Draugijos „Černobylis“ pastangomis šv. Trejybės bažnyčios šventoriuje buvo atidengta atminimo lenta, Muzikiniame teatre vyko minėjimas.

Černobylio avarija – 1986 m. balandžio 26 d. įvykusi ketvirtojo Černobylio atominės elektrinės griūtis. Debesis, susidaręs nuo degančio reaktoriaus, išnešiojo radioaktyvias medžiagas didžiojoje Europos dalyje. Per radioaktyvius kritulius labiausiai buvo užterštas regionas į šiaurės rytus nuo branduolinės jėgainės Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje. Tai didžiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje, tiek pagal spėjamą žuvusiųjų ir nukentėjusių nuo jos pasekmių žmonių skaičių, tiek pagal ekonominę  žalą. Pasekmėms likviduoti buvo sutelktos didelės pajėgos – daugiau kaip 600 tūkst. žmonių. Apie 7 tūkstančius jų buvo iš Lietuvos. Černobylio avarija yra viena iš dviejų istorijoje, įvertintų 7 balais pagal tarptautinę branduolinių avarijų skalę (antroji buvo Fukušimos avarija 2011 m. Japonijoje). Ji tapo dideliu socialinės ir politinės svarbos įvykiu. Visa tai paliko ryškų pėdsaką tiriant avarijos priežastis. Požiūris į faktų interpretaciją ir avarijos aplinkybes laikui bėgant keitėsi, o vieningos nuomonės nėra iki šiol.

Lietuvoje draugija „Černobylis“ gyvuoja jau 33 metus. Šiuo metu ji vienija apie 200 žmonių.

Povilas Urbšys dalyvavo draugijos organizuotuose renginiuose. Atidengiant atminimo lentą Černobylio katastrofos aukoms Seimo narys šią, prieš 32 metus įvykusią, katastrofą įvardijo kaip nusikaltimą žmonijai ir padėjo prie lentos gėlių kompoziciją.