seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kaip baudos padeda kovoti su korupcija?

ziniuradijas.jpg

Korupcija – neigiamus padarinius visuomenei kelianti ir itin sudėtinga, įvairiose srityse pasireiškianti problema. Pastaruoju metu viešumoje keliamas klausimas, ar skiriamos bausmės už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas (kyšininkavimą, prekybą poveikiu, papirkimą, piktnaudžiavimą) yra pakankamos, proporcingos ir ne per švelnios, nors naujausia statistika rodo, kad papirkimų skaičius Lietuvoje kasmet ženkliai mažėja, o už sunkias korupcines veikas teisme galima susilaukti ir milijoninių baudų.

Laidoje diskutuoja Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas, advokatas Mindaugas Kukaitis ir Seimo narys Povilas Urbšys.

„Didesnės baudos yra veiksmingesnė priemonė su korupcija, nei jokių baudų. Norėčiau grįžti į laidos pradžią, kuomet buvo kalbama, kad mažėja bylų susijusių su korupciniais nusižengimais. Buvo pasakyta, kad tai visuomenės nepakantumo korupcijai atspindys ir sėkmingas bylų išnagrinėjimas. Ką tik praėję savivaldos tarybų rinkimai parodė toleranciją korupciniams nusikaltimams. Tiems asmenims, kurie buvo įklimpę į vieną ar kitą bylą, korupcija nebuvo trukdis jų išrinkti. Mano vienintelis trūkumas kaip kandidato buvo tai, kad aš niekada nebuvau uždarytas į areštinę, kad nebuvo pareikšti įtarimai korupciniais nusižengimais ir negalėjau nieko apkaltinti, kad užsakė šitą bylą. Todėl aš taip ramiai šios situacijos nevertinčiau“, - kalbėjo P. Urbšys

 

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt