Povilas Urbšys: jei Karbauskis stengsis pririšti Skvernelį, sumažins jo šansus


p.jpg

Sausio 31 d. P. Urbšys dalyvavo Daivos Žeimytės-Bilienės laidoje „Lietuva tiesiogiai“. 

D. Žeimytė-Bilienė: „Pradėkime nuo visą savaitę aptarinėjamo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos suvažiavimo. Vienas įdomus momentas: du partijos nariai, kurie iki suvažiavimo atrodė kai iki kaulų smegenų žali – Mindaugas Puidokas ir Tomas Tomilinas, netikėtai išsišoko. M.Puidokas R.Karbauskį net sulygino su Leninu. Kaip jūs tai aiškinate? Ar čia partijos byrėjimas, ar ženklas, kad ne visiems patinka R.Karbauskio politika?

P. Urbšys: „Tai vertinčiau kaip partijos narių reakciją į tai, kaip pirmininkas nori padaryti partijos formatą, kuris labiau priklausytų nuo vieno asmens. Akivaizdžiai yra sumažintas valdybos skaičius nuo 12 iki 6. Akivaizdu, kad jis norėjo apsistatyti žmonėmis, kurie jam lojalūs, kurie net žodžio negali pasakyti prieš.“

D. Žeimytė-Bilienė: Šie irgi atrodė lojalūs. Kas čia įvyko?

P. Urbšys: Ne kai kuriais atvejais lojalūs, nes kai kada jie turėjo savo nuomonę. R.Karbauskis, matomai, nusprendė vienus mokindamas demokratijos savo viduje įsivesti autokratinį režimą. Be abejo, tie partijos nariai sureagavo ir ne viskas įvyko, kaip R.Karbauskis norėjo. Iš jo pasiūlytų kandidatų dviejų nepatvirtino, o patvirtino T.Tomiliną ir Virginijų Sinkevičių, kurių R.Karbauskis nenorėjo matyti valdyboje. Tai rodo, kad pačioje partijoje yra tam tikra trintis.

D. Žeimytė-Bilienė: Tarp ko?

P. Urbšys: Tarp požiūrio, kas yra partija. Nors aš nesu buvęs jokios partijos narys, tik bendradarbiavau su valstiečiais, kad sudaryti sąrašą, kuriame buvo ir nepartiniai ir partiniai, bet teko stebėti tą politinį darinį iš šalies. Yra du požiūriai. Vienas – aklai paklusti R.Karbauskiui, o kiti mano, kad partija nėra vien tik R.Karbauskis. Tai, kad partijos vadovas bandė eiti tuo keliu – pažiūrėkite, ką jis atsakė. Rima Baškienė dar senesnė partijos narė nei jis.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt