facebook

2018 m. Spalis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Ar valdžia, siekdama savo tikslų, manipuliuoja Konstitucija?


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „atviras pokalbis“

Spalio 11 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“.

Laidoje diskutuota, kad besitęsiant politinėms kovoms, dabartinės valdžios oponentai pastebi, kad valdantieji, siekdami įvairiausių tikslų, manipuliuoja Konstitucija. Įtarimai kyla stebint diskusijas apie referendumą dėl dvigubos pilietybės, partijų finansavimo modelio keitimą bei amnestijos reikalus. 

Laidoje taip pat dalyvavo: MRU teisės fakulteto profesorius Vytautas Sinkevičius, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas, Seimo narys Juozas Bernatonis.

„Dabar stebint diskusijas ir iniciatyvas Seime susijusias su dvigubos pilietybės referendumu kyla mintis, kad valdžia manipuliuoja Konstitucija. Tai parodo atsiradusios pataisos, kad vienam straipsniui pritaikyti kitokius reikalavimus nei kitam, pavyzdžiui, dėl balsų kartelės sumažinimo dvigubos pilietybės referendume. Tokiu elgesiu yra iškreipiamas Konstitucijos vertinimas. Svarbiausias Konstitucijos straipsnis yra pirmas skirsnis, kuriame sudėta viskas: mūsų valstybingumas, suverenitetas, tautos galia, valstybinė galia. Dabar norima padaryti invaziją į šį straipsnį per kitą Konstitucijos straipsnį, kuris būtų susijęs su dvigubos pilietybės referendumu. Matome, kad labai drastiškai norima pataikauti visuomenei. Suprantu, kad tai yra opi problema, bet mes turime turėti omenyje, kad įvairių problemų mūsų visuomenei gali kilti, bet Konstitucinius pagrindus turime išsaugoti.“, – sakė P. Urbšys.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt