2018 m. Spalis mėn. 06 d., Šeštadienis

Atidaryta Marijos Šileikaitės-Čičirkienės paroda „Kelias. Pradžia“

Spalio 5 d. atsinaujinusioje Panevėžio fotografijos galerijoje atidaryta panevėžietės fotomenininkės Marijos Šileikaitės-Čičirkienės paroda. Autorė puikiai pažįstama ne tik menininkų, bet ir panevėžiečių. Ji daugiau nė 20 metų vadovavo fotografijos galerijai. Minėdama savo asmeninį jubiliejų, žinoma Lietuvos fotografė, pristatė parodą „Kelias. Pradžia“.

„Savitus vizualaus pasaulio suvokimo pratimus siūlo ši M. Šileikaitės-Čičirkienės paroda. Autorė, atrodytų, niekuo neišsiskiriančius kelio motyvus, eismo ženklus, miesto aplinką ar žmogų gamtos peizaže parodo kitaip, nei juos esame įpratę matyti kasdienybėje: iš neįprastų perspektyvų, fragmentiškai, didelio kontrasto nuotraukose. Taip kasdienybė paverčiama estetinio patyrimo šaltiniu, o žiūrovas skatinamas balansuoti tarp įprastų tikrovės objektų atpažinimo ir jų nekasdieniško, kone abstraktaus grožio pajautos“, – teigia menotyrininkas Tomas Pabedinskas.

Pasak menotyrininko, M. Šileikaitės-Čičirkienės fotografijos byloja ir apie tai, kad mūsų gyvenimuose pėdsakus palieka bei įvairiomis formomis kasdienybėje įsikūnija neapčiuopiamos svajonės, kurios žmogų lydi visos gyvenimo kelionės metu ir primena apie save pravažiuojant pro baltus sklandytuvus vaikišku paspirtuku ar išvydus popierinį laivelį.

Povilas Urbšys lankėsi parodos atidaryme, pasveikino autorę bei pasidžiaugė atsinaujinusia fotografijos galerija.

Paroda veiks iki spalio 27 dienos.