seimonaryspovilasurbsys seimonaryspovilasurbsys

Kaip stiprinti lietuvių pilietinę galią?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Aurimas Perednis“

Pilietinės galios indeksas nežymiai auga, ir žmonės pamažu ima suvokti, kad aktyviu dalyvavimu galima pakeisti valdžios sprendimus, pagaliau – savo paties gyvenimą, sako šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jeigu ir toliau manysime, kad užtenka susimokėti mokesčius ir kartais ateiti prie balsadėžių, o į visa kita geriau nesivelti, – laisvės ir demokratijos šalyje tik mažės.

Laidos „Dienos klausimas“ vedėjas Aurimas Perednis kartu su signataru Vytautu Plečkaičiu, TILS projektų vadove Rugile Trumpyte, VU profesore Aine Ramonaite, Seimo nariu Povilu Urbšiu, buvusiu PVI vadovu Dariumi Kuoliu ir žurnalistu, Laisvės TV įkūrėju Andriu Tapinu diskutavo ar stipri lietuvių pilietinė galia.

Aurimas Perednis: „Kas šiandien labiausiai trukdo lietuvių pilietiniai galiai?“

Povilas Urbšys: „Man atrodo, kad labiausiai kenkia įsigalėjęs požiūris, kas yra ta pilietinė galia. Esantys valdžioje įsivaizduojame, kad ta pilietinė galia turi būti kontroliuojama. Jei pasižiūrėtume NVO plėtros įstatymą, ten aiškiai pamatytume, kad pagrindinis tikslas yra ne politinės valdžios siekimas. Pas mus yra suabsoliutinama partijų galia ir teigiama, kad tai vienintelis demokratinės santvarkos garantas. Vakarų demokratijos sampratoje yra absoliutinama pilietinė visuomeninė galia.“

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt