Seimas netirs situacijos žemės ūkyje

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“Daugumos Seimo narių sprendimu, šiandien nuspręsta pritarti Ekonomikos komiteto išvadai nepradėti parlamentinio tyrimo dėl situacijos žemės ūkyje. Seimui atsisakius tirti žemės valdymo klausimus, opoziciniai konservatoriai palieka valdančiųjų „valstiečių“ iniciatyva sudarytą Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansų tyrimo komisiją, o Povilas Urbšys pareiškė, kad palieka valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime.

Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai, paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.
Pokalbis su Ekonomikos komiteto pirmininku Rimantu Sinkevičiumi, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu ir Seimo nariu Povilu Urbšiu.

"Atstovavau ir atstovausiu rinkėjus bei vertybes, kurias jie pasirinko. Mano apsisprendimas išeiti iš LVŽS frakcijos susijęs su tuo, kad buvo atsisakyta sudaryti komisiją, kuri galėtų atsakyti į iškilusius klausimus su "Agrokoncerno" verslu, tuo pačiu su Ramūno Karbauskio verslu. Aš nuosaikiai laikausi nuostatos, jeigu mes rinkimų metu kalbėjome, kad negali būti dvigubų standartų ir mes skaidrumą vertiname kaip vieną iš pagrindinių ir išskirtinių politinių jėgų  požymių, turime suprasti, kad dvigubų standartų mes neturime taikyti ir patys sau. Aš viską padariau, kad LVŽS frakciją apsaugočiau nuo tos klaidos, kad mes nesudarytume galimybės oponentams sakyti, kad frakcija paslysta tada, kai priartėjame prie "Agrokoncerno" interesų. Man atrodo, kad šiuo metu, kai keliami klausimai, kiek verslas įtakoja politiką, toks valstiečių užsiblokavimas yra nenaudingas paties valstiečiams ir, kas svarbiausia, nuvilia žmones. Aš su tuo susitapatinti negalėjau."- kalbėjo P.Urbšys.

P.Urbšio poziciją girdėsite nuo 12 min: https://www.ziniuradijas.lt/