2018 m. Balandis mėn. 17 d., Antradienis

Panevėžys įteikė Kultūros ir meno premijas

kult.pngBalandžio 16 d. Panevėžio teatre „Menas“ apdovanoti 2017-ųjų metų Kultūros ir meno premijos laureatai. Prieš trejus metus Panevėžio miesto savivaldybės įsteigta 1 000 eurų premija įteikta stiklo menininkei Indrei Stulgaitei-Kriukienei, dailininkui, fotografijos parodų kuratoriui Sigitui Laurinavičiui ir istorikui, kraštotyrininkui, pedagogui Juozui Brazauskui.

Povilas Urbšys pagerbė laureatus sakydamas: “Žodis kultūra kildinamas iš lotyniško veiksmažodžio colere, kas reikškia - lavinti, gerbti. Kalbėdami apie „lavinti“, turime galvoje, kad šiame vartotojiškame ir globaliame amžiuje kultūra yra tai, kas neleidžia mums prarasti žmogiškumo ir suvokti, kad ne viskas yra vartojama. O „gerbti“ pagrindinė kultūros misija – išmokyti gerbti savo artimą. Šiandien kultūros dieną švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečio šviesoje. Laisvė ir nepriklausomybė gyva tiek, kiek mumyse yra kūrybinės dvasios. Šių žmonių dėka, kuriuos mes šiandien ir pagerbiame, turime galimybę atsinaujinti“.

Linkėdamas didžių darbų ateityje Seimo narys visiems trims laureatams įteikė Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio ženklelius.