2018 m. Vasaris mėn. 03 d., Šeštadienis

Įteiktos „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlės

Untitled_1.pngVasario 2 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, jau penktus metus vykdant projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“, džiugiai sutiktas „Jaunųjų kūrėjų almanachas 2016“, pasveikinti jaunieji almanacho autoriai, pagrindiniais prizais – „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlėmis – apdovanoti metų literatas ir metų iliustruotojas. 

Seimo narys Povilas Urbšys jau tradiciškai įsteigė prizą jauniausiam projekto dalyviui. Šiemet juo tapo Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos penktokė Aistė Družaitė. „Kiekvienas mes Lietuvą suprantame savaip. Aistei - tai „pasaka prieš miegą“. Pasaka - tam tikra vaikystės paslaptis, miegas  - ėjimas į tam tikrą mistiką, nežinią. Man atrodo, kad tai ir yra pats tikriausias Lietuvos pajautimas. Kuo mes daromės vyresni, tuo tos gražios romantikos vis mažėjair kai kam ji susiaurėja iki buitinio suvokimo. Noriu palinkėti, kad Lietuva visada liktų ta „pasaka prieš miegą“, kad visada ji būtų neatsiejama ne buities, o būties dalimi. Prisiminkime, kad ji auga tiek, kiek augate jūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir jaunajai kūrėjai Aistei Družaitei bei jos mokytojai Raimondai Budnikienei įteikė suvenyrą ir gėlių.

Baigdamas Seimo narys prisiminė ir šio gražaus „Jaunųjų kūrėjų tribūnos“ idėjos autorių, Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovą Arną Simėną ir projekto penkmečio proga įteikė jam suvenyrą.