2017 m. Spalis mėn. 06 d., Penktadienis

Panevėžyje paminėta Tarptautinė mokytojų diena

DSCF8426Spalio 5 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose Tarptautinę mokytojų dieną šventė Panevėžio miesto pedagogai. Juos sveikino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Seimo nariai, miesto valdžios bei švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas šiemet įteikė dvi Metų mokytojo premijas. Jos buvo įteiktos „Vilties“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai ekspertei Astai Sakalienei bei „Ąžuolo“ progimnazijos technologijų mokytojui metodininkui Romui Kupčinskui.  

Seimo narys Povilas Urbšys kreipėsi į mokytojus tokiais žodžiais: „Mes gyvename labai keistame amžiuje, kur skubėjimas laikomas duotybe. Jūs suteikiate žinias mokiniams, kad jie sugebėtų priimti Pasaulį, kiekviename savo mokinyje palikdami nekintančių vertybių sėklas:  gėrį, meilę, pasiaukojimą. O tą gali daryti tik žmonės, turintys didžią dvasią. Jūs esate išrinktieji, jūs esate pašauktieji. Tai – misija. Noriu Jums palinkėti pasitikėjimo vertos valdžios, kad jums nereikėtų įrodinėti kas yra mokytojas, kas yra mokykla. Su Jūsų švente, gerbiami mokytojai!“

Baigdamas Povilas Urbšys įteikė padėkas Vitalijai Balčiūnienei – „Saulėtekio“ progimnazijos dailės ir technologijų mokytojai metodininkei už demokratiškumo, bendruomeniškumo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą mokykloje ir Mildai Masilionytei –  „Minties“ gimnazijos kūno kultūros mokytojai už sveikos gyvensenos gimnazijoje ir už jos ribų skleidimą bei įgyvendinimą.