Tautodailininkė Elena Rimkienė pristatė „Išsiuvinėtus kelionių įspūdžius“

Spalio 9 d. Parko bibliotekos senjorų klube „Pabūkime kartu“ vyko susitikimas su tautodailininke Elena Rimkiene „Išsiuvinėti kelionių įspūdžiai“, kurio metu dailininkė pristatė savo siuvinėtus paveikslus, o žiūrovės buvo kviečiamos atspėti, kokia šalis vaizduojama jos darbuose, žadant apdovanoti sumaniausias.

Pomėgį rankdarbiams Elena Rimkienė sakosi perėmusi iš savo senelių ir tėvų šeimų, kurioje ir vyrai, ir moterys skaptavo, pynė, nėrė, mezgė, siuvinėjo ar kitaip kūrė. Ji pirmuosius bandymus siuvinėti mena nuo šešerių metų amžiaus, vėliau - mokykloje. Auginant šeimą, tam nebeliko laiko. Pomėgį siuvinėti atnaujino prieš 20 metų. Jau trylika metų priklauso Lietuvos tautodailininkų sąjungai. Dabar tautodailininkė der ina pomėgius siuvinėti ir keliauti – jos kryžiuku siuvinėtuose darbuose atsispindi aplankytų pasaulio šalių motyvai. Aplankyta daugiau kaip 40 šalių, darbai eksponuoti parodose įvairiose Panevėžio ir aplinkinių miestelių bibliotekose bei kitose įstaigose. Ši paroda - bene20-oji, bet tikrai ne paskutinė, nes menininkė jau yra pakviesta surengti ir dar vieną.

Elena Rimkienė sako, kad aistra keliauti ją praturtinanti pažinimu, kuris padeda suprasti ir gerbti visų pasaulio kraštų žmones. O sąlygos siuvinėti dabar visai kitos, nei jos vaikystėje: yra puikiausių medžiagų, siūlų, piešinių – tik dirbk ir dirbk. Ji kasdien skiria siuvinėjimui 3-4 valandas. Didesnį paveikslą sukurti dažnai prireikia ir mėnesio kruopštaus darbo. Tačiau darbų autorė džiaugiasi, kad gali tam skirti laiko, šeima neprieštarauja, nors šis pomėgis gan brangus, ir kad yra besidominčių jos darbais bei atsiranda mokinių, norinčių perprasti siuvinėjimo subtilybes.

Susitikimo metu nereikėjo ilgai laukti atsakymų į klausimus, kurių šalių simboliai pavaizduoti tautodailininkės darbuose – žiūrovės aktyviai dalyvavo diskusijoje ir pademonstravo puikias žinias. Parodos autorė dosniai apdovanojo renginio dalyves, kiekvienai įteikdama po savo darbelį su autografu.

Elena Rimkienę Seimo nario Povilo Urbšio vardu pasveikino jo padėjėja, dėkodama už pasidalinimą turtinga kelionių patirtimi, jos darbštumu ir rankų darbu sušildytais paveikslais bei linkėdama naujus įspūdžius ne tik išsiuvinėti, bet ir užrašyti.