Naujienos

2020 m. Rugpjūtis mėn. 15 d., Šeštadienis

...

Su ryto rasa palaiminta diena!

Su šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo švente!

117781743_181085820060848_5471138786461758377_n.jpg

2020 m. Rugpjūtis mėn. 12 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

socialinis_teisingumas.jpg2020 m. rugpjūčio 12 d. įvyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis. Posėdžio metu svarstyti du svarbūs klausimai.

1. Ar skirti papildomi ES milijardai Lietuvai popandeminiam atsigavimui tikrai bus panaudoti regionų vystymosi skatinimui?

P. Urbšio pasisakymus žiūrėkite: nuo 15 min. 42 sek. iki 18 min. 57 sek. ir nuo 25  min. 48 sek. iki 28 min. 35 sek.

 2. Bendras mirčių skaičius Lietuvoje didėja, bet mirties atvejų ir jų priežasčių duomenys valstybės registre  viešinami už sausio-kovo mėnesius. Kodėl?

P. Urbšio pasisakymus žiūrėkite:   nuo 55 min. 53 sek. iki 58 min. 32 sek. ir nuo 1 val. 4 min. 3 sek. iki 1 val. 6 min. 6 sek. 

Posėdžio įrašas: https://www.youtube.com/

 

2020 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Apie arklį ir demokratiją

Vasaros atokaitos metu dalytis mintimis apie arklį ir demokratiją nėra dėkingas užsiėmimas, bet gal bus įdomu sužinoti, kaip tie du nesuderinami dalykai įtakoja mūsų kasdienybę ir nulemia mūsų ateitį. Tuo labiau jog paskutiniai atlikti tyrimai, kurie buvo paskelbti liepos pradžioje, atskleidė – Lietuvos žmonės yra nusivylę demokratijos veikimu mūsų šalyje ir dalis vis dar ilgisi tvirtos rankos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Pirmadienis

„Tvirtos rankos“ ilgesys liudija: demokratija šlubuoja

Po protesto prieš rasizmą Vilniuje policija pradėjo devynis ...Kone kiekvieną dieną viešoje erdvėje išgirstame naujienas, kurios stebina ir sunkiai paaiškina konfliktus, kylančius pasaulyje tarp atskirų žmonių grupių. Užsienyje griaunami paminklai kažkam neįtikusioms istorinėms asmenybėms, o pas mus daužomos atminimo lentos, keičiami gatvių pavadinimai su žuvusiųjų Tautos didvyrių pavardėmis, sostinėje savo pareigas vykdančius policijos pareigūnus koneveikia jaunuoliai, protestuojantys prieš rasinę diskriminaciją. Ar šitai išties yra kova už demokratiją, kaip bandoma pateikti?

Skaitykite:https://www.respublika.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Antradienis

R.Šimašiaus kerštas Seimui

Seimo fontanas: žemėlapis su „užgrobta“ Baltarusija ir gėlės ...Kažkada prie Seimo veikęs fontanas „Daugiasrovis“, panašu, gali likti tik gražiu prisiminimu. Valstybės saugomas objektas buvo skubiai paslėptas 2013 m., vengiant gėdos prieš ES viršūnėles. Dabar jo vietoje - neprižiūrima išblyškusi piramidė ir informaciniai stendai su iš po jų styrančiomis piktžolėmis. Bet nei aikštės savininkui - savivaldybei, - nei Kultūros departamentui tai netrukdo.

Kasdien per aikštę einantys Seimo nariai neapsikentė netvarkos ir į Seimą išsikvietė savivaldybės bei Kultūros paveldo departamento atstovus dėl sklypo perdavimo. Šie dar birželio pabaigoje patikino, kad fontanas bus sutvarkytas artimiausiu metu. Vienas iš pasitarimo iniciatorių, Seimo narys Povilas Urbšys, sako, kad aikštė tapo tam tikru „atpirkimo ožiu“: „Problema ta, kad aikštės sklypas nepriklauso Seimui. Panašu, sklypas tapo Seimo ir savivaldybės santykių įkaitu. Savivaldybė su aikšte elgiasi taip, lyg norėtų paniekinti Seimą. Taip niekindama valstybę. Iš užsienio atvykę turistai ar delegacijos nežino, kad aikštė priklauso ne Seimui. Jie mano, kad tai yra Seimui priklausanti teritorija. Matant, kaip ji atrodo, žmonės galvoja, kad Seimas jos neprižiūri.“

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Sekmadienis

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga: Naisių dešimtukas

Rinkimų sąrašo pirmasis dešimtukas – tai kiekvienos partijos vizitinė kortelė, prabos ženklas, deklaracija apie prioritetus ir vertybes. Kokią žinią apie save partijos siunčia rinkėjui, spalio 11-ąją rinksiančiam naują Seimą?

"Valstiečių" "sostinėje" Naisiuose sureitinguoto šios partijos rinkimų sąrašo pirmos dešimt pavardžių, o dar labiau tos, kurių čia nėra, dar kartą parodė, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) svarbiausia – lojalumas partijos pirmininkui.

Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Šeštadienis

LVŽS sąrašas per ketverius metus pasikeitė dramatiškai – didžiausi šuoliai ir praradimai

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pristatytas sąrašas Seimo rinkimams leidžia akivaizdžiai pamatyti ne tik dramatiškai pasikeitusias kai kurių politikų pozicijas, bet ir suskaičiuoti politikus, su kuriais ryšiai per ketverių metų Seimo kadenciją buvo nutraukti arba nutrūko. Delfi kviečia apžvelgti 2016 ir 2020 metų LVŽS pristatytus sąrašus parlamento rinkimams.

Nuotr. DELFI/Karolina Pansevič
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Liepa mėn. 31 d., Penktadienis

„Poezijos pavasaris“ po Ministro ąžuolu

Šiais metais „Poezijos pavasaris“ neįprastas, nes persikėlęs į vasarą įgavo ir naujų formų. Saviti ir renginiai, vyksiantys Panevėžyje ir netoli jo.

Liepos 31 d. Muzikos ir poezijos tandemas, dviejų iškilių menininkų – poeto Vlado Braziūno ir saksofonininko Petro Vyšniausko duetas koncerte „Žydi akmenys ir medžiai“ pakerėjo klausytojus savo turiniu ir forma.

Kiekvienas susitikimas su vienu žymiausių šiandienos Lietuvos poetu, vertėju, fotografu pasvaliečiu Vladu Braziūnu yra šventė literatūros gerbėjams, o kiekviena jo nauja knyga – reiškinys poezijos pasaulyje. O Petras Vyšniauskas – daug solidžių apdovanojimų pelnęs Lietuvos saksofonininkas, tituluojamas vienu iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, 2005 m. pripažintas Nacionaline vertybe.

Tradiciškai po Ministro ąžuolu Juozo Urbšio tėviškės sodyboje vykusiame renginyje dalyvavo Povilas Urbšys. „Seime yra rudens ir pavasario sesijos. Rudeninė baigiasi prieš šv. Kalėdas, o pavasarinė – liepos mėnesį. Ir tai atrodo tarsi anomalija įstrigusi laike. Kada išgirsti apie „Poezijos pavasarį“, vykstantį liepos 31 d., visa tai nuskamba kaip poetinė alegorija, primenanti mums, kad poezija yra nepavaldi laikui“, - kalbėjo Seimo narys svečiams Vladui Braziūnui ir Petrui Vyšniauskui dėkodamas, kad nors akimirkai padėjo pamiršti laiką.

2020 m. Liepa mėn. 28 d., Antradienis

Įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“

Alkas.lt nuotr.

Birželio 30 d. įkurtas labdaros ir paramos fondas „Vytis su memorialu laisvės kovotojams“. Iki šiol buvo ir oficialiai veikia dar du panašiais pavadinimais fondai. Tačiau, kaip parodė gyvenimas, šie fondai jau atliko savo vaidmenį. Be to, jie pagal įstatus nesiekė, kad kartu būtų įsteigtas ir memorialas laisvės kovotojams. Tad naujojo fondo veikla ir pobūdis žymiai svaresnis ir reikšmingesnis.  Ypač svaresnę prasmę šis siekis įgijo po to, kai Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuris įtvirtino, kad  Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu ir jį pasirašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Seimo priimtas Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymas  įtvirtina, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su Vyčio monumentu. Pagal priimtą įstatymą, memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 metų sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą. Pažymėtina, kad siūlymas dėl Vyčio kaip pagrindinio Lukiškių aikštės memorialo akcento buvo priimtas pasiūlius seimo nariui Povilui Urbšiui.

P. Urbšys apie šio siūlymo svarbą sakė:  „Siūlymas dėl Vyčio užkirstų kelią reprezentacinėje valstybės aikštėje atsirasti A. Labašausko dariniui, kaip pagrindiniam memorialiniam akcentui. Šis siūlymas leistų organizuoti naują konkursą dėl pagrindinio memorialinio akcento aikštėje“.

Nuotr. Alkas.lt

Skaitykite: http://alkas.lt/

2020 m. Liepa mėn. 22 d., Trečiadienis

Ką reiškia lietuvių meilė tvirtos rankos politikai?

atviras_pokalbis.jpg

Apklausos rodo, kad lietuviai skeptiškai vertina demokratijos veikimą šalyje, dalis vis dar ilgisi tvirtos rankos ir savo valdžią vertina skeptiškiau, nei, pavyzdžiui, ES. Nepatenkintų ir visiškai nepatenkintų demokratija gyventojų dalis smuko 9 procentiniais punktais iki 31 proc. Demokratijos veikimu Lietuvoje dažniau patenkinti aukščiausio išsimokslinimo grupės atstovai.

Be to, pasak tyrimo autorių, demokratijos, kaip tinkamiausio valdymo būdo, kvestionavimas, siejamas ir su tam tikru tvirtos rankos ilgesiu. Šis rodiklis kinta nežymiai – „stipraus lyderio, kuris, siekdamas tikslų, apeitų taisykles“ poreikis, palyginti su 2018 m., išliko nepakitęs (31–32 proc.), o nepritariančių stipriam lyderiui respondentų skaičius taip pat keitėsi nežymiai (nuo 36 iki 41 proc.).

Tiesa, palaikančiųjų stipraus lyderio idėją tyrimo metu yra mažiau, nei, pavyzdžiui, 2005 m. Tuo metu atliktas panašus tyrimas rodė, kad stipraus lyderio, nevaržomo parlamento ar rinkimų, egzistavimui pritartų apie 46 proc. respondentų.

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja MRU politologė Rima Urbonaitė, Seimo narys Povilas Urbšys ir Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.

MRU politologė R. Urbonaitė teigė, kad savivaldoje yra užkoduotas tam tikras DNR, kuris atsiskleidžia per savivaldybes, kurios yra vadinamos kunigaikštystėmis“. „Iš ten ateina suvokimas, kad turime merą, kuris suklojo trinkeles, asfaltinę demokratiją padarė ir labai gražiai tai norima perkelti į nacionalinę politiką nesuprantant, kad ji nėra trinkelių klojimas“, - teigė politologė.

Povilas Urbšys kalbėdamas apie galimus pokyčius sakė, kad juos galėtų daryti prezidentas, nes jis atėjo su gerovės valstybės vizija. „Jį žmonės rinko todėl, kad žmonėms jis atrodė labiausiai nepriklausomas kandidatas. Jei gerovės valstybę kurs per pilietinės visuomenės įgalinimą, tai jis yra laisvesnis bei turi žmonių pasitikėjimo kreditą. Bet jei kalbės apie milijardus ar milijonus iš ES, kiek jis sustiprino finansinį savivaldybių savarankiškumą, administracinių galių sustiprinimą, bet nekalbės kaip žmogui sugrąžinti pasitikėjimą savimi – jis taps įkaitu“, - teigė P. Urbšys

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 351