Naujienos

2018 m. Spalis mėn. 22 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys apie krepšinio federacijos bylą: mane stebina sprendimai

lrytas.jpg

Spalio 21 d. sekmadienį, Povilas Urbšys dalyvavo laidoje „24/7“, kurios vedėja Daiva Žeimytė. Laidoje diskutuota apie krepšinio federacijos bylą.


„Mane labai stebina, kodėl šis tyrimas iki teismo buvo tęsiamas taip ilgai. Įprastai tyrimo ilgumas kokybės neprideda. Neaišku ir tai, kodėl buvo atskirtos bylos. Virš milijono eurų iš miesto biudžeto per federacija pateko privačiam ūkio subjektui - viešbučiui. Yra ir teismų pripažinta, kad viešbučio savininkė galėjo pasisavinti puse milijono eurų. Man atrodo, kad ši byla neturėjo būti skaldoma į dvi dalis. Yra priežastis ir pasekmė, o kai buvo atskirta pasekmė, teismui atsirado galimybė traktuoti kitaip.“, - kalbėjo P. Urbšys.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2018 m. Spalis mėn. 21 d., Sekmadienis

A.Matulaitė apie Psichologų praktinės veiklos įstatymo priėmimą

Agne Matulaite nuotrauka.

Socialinių mokslų daktarė, lektorė, psichoterapeutė Agnė Matulaitė savo socialinio tinklapio paskyroje dalinasi:

 

"Veiksmo vieta: Lietuvos seimas.
Laikas: 2018 spalio 16 diena nuo 18:14 iki 18.46 val. Tai yra, seimo darbo laikui praktiškai pasibaigus.
Staigmena: tai, kad bus tą dieną svarstomas psichologų licencijavimo įstatymo projektas sužinota tik jau tą pačią dieną po sąlyginės ramybės, kurioje matyt slėpėsi intensyvūs pasiruošimai.
Seimo posėdžiui pirmininkauja R. Žemaitaitis

(...) 

• Pirmininkaujantis. Gerai, ačiū kolega. (...) (KVIEČIAMA AGNĖ ŠIRINSKIENĖ PRISTATYTI, KODĖL JOS VADOVAUJAMAS KOMITETAS NEPRITARĖ KAŽKOKIAM SU ĮSTATYMU SUSIJUSIAM LR VYRIAUSYBĖS NUTARIMUI IR TAI APTARIAMA) (...) (nutraukia) Ėė, žiekit kolegos, kurie užsirašėt, galima visų sutarimu pritarti komiteto pozicijai? Galim? Ačiū, pritarta. Kitas siūlymas - Rimantės Šalaševičiūtės komitetas. Galime bendru sutarimu pritarti? (triukšmas salėje). Ne, gerai, ėėė. Povilas, tada turi pristatyti, nes komitetas pritarė. (VĖL, PANAŠU, DIDELIS PIRMININKAUJANČIO NORAS GREITAI, BE SVARSTYMŲ PRASISUKTI...) (...) Ėė, į konkretų pasiūlymą, ėė… siūlo nepritarti Povilas Urbšys. Jis prieš, prašau.

Povilas Urbšys (MSNG). Gerbiami Seimo nariai, atkreipkite dėmesį, kokie papildomi įgaliojimai yra suteikiami Sąjungos valdybai! Čia esmė ir yra tokia, kad Sąjungos valdybai suteikiama išskirtinė kompetencija spręsti, kuris yra tikrasis psichologas, kuris ne. (#ŠEŠTOJI PRIEŠ – ĮTEISINAMA SĄJUNGOS VISAGALYBĖ KITIEMS LIETUVOS PSICHOLOGAMS, BE JOKIOS ATSKAITOMYBĖS). Seimo narė, prieš tai kalbėjusi, minėjo, kad yra tūkstantis aštuoni šimtai psichologų, kurie dirba valstybinėse įstaigose. Ir nežinia kiek dirba kitur. Tai aš jums galiu pasakyti. Kad tai yra 90 proc. psichologų [dirbančių valstybinėse įstaigose]. Du šimtai psichologų nedirba valstybinėse įstaigose. Bet patys psichologai mano, kad būtent tas reglamentavimas, biurokratinis, jis daugiau yra reikalingas tam, kad užsidėtų būtent tas administracines naštas dabar dirbantiems psichologams. Kurie ir taip turi begales reglamentuojančių aktų. (#SEPTINTOJI PRIEŠ – JAU DABAR LIETUVOJE 90 PROC VISŲ DIRBANČIŲ PSICHOLOGŲ YRA PILNAI REGLAMENTUOJAMI IR JIEMS DAR PAPILDOMAS REGULIAVIMAS BUS NEBEPAKELIAMAS) (...) Tai tiesiog aš esu prieš dėl bet kokios išskirtinės asociacijos kompetencijų sureikšminimą pagal įstatymą ir pagal įstatymą įteisinti jų monopolį."

Daugiau skaitykite čia

N.Lysenkovo nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 21 d., Sekmadienis

Panevėžio 5-ajai gimnazijai – 100

5.pngSpalio 20 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose 5-oji gimnazija paminėjo savo veiklos 100-mečio jubiliejų. Čia susirinko minios žmonių iš tolimiausių šalies ar net užsienio kampelių. Po šiltų susitikimų su seniai ir ne taip seniai matytais bendramoksliais, mokytojais, persikelta į Bendruomenių rūmus, kur skambėjo įvairios sveikinimo kalbos, koncertas, gražūs prisiminimai ir palinkėjimai iš po visą pasaulį pasklidusių auklėtinių. Pagerbti išėjusieji Anapilin. Pasitelkiant keturis metų laikus prisiminta šimtametė mokyklos istorija.
„Šiai mokyklai mes su žmona patikėjome tai, ką turime brangiausio – du savo sūnus. Vienam čia pažadino norą pažinti žmogaus galimybes. Jis tapo triatlonininku ir psichoterapeutu, o kitas tapo lakūnu. Plutarchas yra pasakęs, kad mokinys - ne indas, kurį reikia pripildyti. Jis yra fakelas, kurį reikia uždegti. Ačiū šiai mokyklai, kuri nepripildo, bet uždega. Ačiū šiai mokyklai už vaikus, kurie dega, kaip fakelas ir tampa savo ir kitų svajonių šviesa“, - kalbėjo Seimo narys Povilas Urbšys. Jis mokyklos bendruomenei perdavė Lietuvos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko Eugenijaus Jovaišos sveikinimo raštą, padėkos raštus buvusiai gimnazijos anglų kalbos mokytojai Stefanijai Vancevičienei ir teatro mokytojai Nijolei Norbutienei, o buvusiam ilgamečiui direktoriui Antanui Donielai – atminimo dovanėlę. 

2018 m. Spalis mėn. 20 d., Šeštadienis

Nepatogūs klausimai Seimo nariui P.Urbšiui

37691576_2070215043242458_8468581197289619456_n.jpgPanevėžio trečiojo amžiaus universiteto politikų klubas (vad.Romualda Martinkienė) spalio 19 d. kvietėsi į susitikimą Seimo narį Povilą Urbšį. Susitikimas  "Nepatogūs klausimai P.Urbšiui"  pritraukė apie 100 žmonių. 

P.Urbšys pradėdamas susitikimą tarė: "Labiausiai bijojau gyvenime būti be skonio. Ir Šventajame rašte parašyta, jog Dievas drungną išspjauna. Visą laiką gyvenime teko būti priešpriešoj, matyt,   taip likimo lemta. Sąjūdis, Sausio įvykiai, atsikūręs valstybės saugumo departamentas, Specialiųjų tyrimų tarnyba..." Susirinkusieji drąsiai klausė Seimo nario apie situaciją mieste, menų centro projektą, darbą Seime, galimą apkaltos procesą, požiūrį į tautodailę... Klausė ir gavo atvirus, be užuolankų, atsakymus.

"Kartais, man pačiam, atrodo, kad tai, ką darai, yra ne žmogaus galioms. Kad kažkas daugiau tave palaiko. Tas geranoriškumas, Jūsų palaikymas yra labai svarbus,"- už klausimus ir palaikymą dėkojo P.Urbšys.

2018 m. Spalis mėn. 20 d., Šeštadienis

Gavęs kareivių sprigtą vadas Ramūnas Karbauskis užsimojo kuoka

R.Karbauskis nurodė iÅ¡tikimajai bendražygei A.Å irinskienei parengti nutarimą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.Ar prisimenate buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko sparnuotą frazę: „Jeigu šitaip, tai nafig“? Atrodo, šiuo posakiu ėmė vadovautis įsiaudrinęs valstiečių vedlys Ramūnas Karbauskis, kuris prabilo apie pirmalaikius Seimo rinkimus. Apie apkaltą buvusiam politiniam bendrakeleiviui Povilui Urbšiui garsiai prakalbęs, bet nesulaukęs dalies savo vadovaujamos valstiečių frakcijos pritarimo R.Karbauskis pagrūmojo nepaklusniems saviškiams pirmalaikiais Seimo rinkimais. Net keli valstiečių frakcijos posėdyje dalyvavę politikai „Lietuvos rytui“ patvirtino, jog R.Karbauskis jau įpareigojo jam ištikimą Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkę Agnę Širinskienę parengti Seimo nutarimo dėl pirmalaikių rinkimų projektą. „Tas dokumentas mums bus pakabintas kaip koks diržas“, – guodėsi R.Karbauskio armijos kareiviai.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt

T.Bauro nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 19 d., Penktadienis

P. Urbšys: atrodo, kad R. Karbauskis ir A. Širinskienė yra apsvaigę nuo valdžios


Lietuvoje – tikra įrašų krizė. Nereikalingus ir nenaudingus įrašus – sunaikina. O naudingi – ištraukiami ir svarbūs tampa net praėjus metams. Tokiu kažkada nesukėlusiu jokio ypatingo ažiotažo Ramūnas Karbauskis bei Agnė Širinskienė mojuoja Povilui Uršbiui ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui po nosimi ir ragina ne tik prisiimti atsakomybę, bet netgi grasina pirmalaikiais rinkimais. Ką gi slepia šios politinės audros, aiškinosi LRT TELEVIZIJOS laida „Dienos tema“ su Indre Makaraityte, kurios svečiai – Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis bei Seimo narys Povilas Urbšys.

– Pone Urbšy, jūs buvote arti R. Karbauskio, labai arti. Jūs galite paaiškinti, kas tokio atsitiko, kad dabar R. Karbauskis apskritai stengiasi jus išmesti iš Seimo ir dar iš paskos, žiūrėkit, ir V. Pranckietį išsitempsite?

P. Urbšys: Bet kokiu atveju žmogų gali pažinti tada, kai suteiki jam valdžios galias. Man atrodo, kad dabar R. Karbauskis, A. Širinskienė tiesiog yra apsvaigę nuo valdžios galių. Tai jeigu, sakykime, šiaip jau eilinė Seimo narė A. Širinskienė gali laidyti užuominas, kad ji gali parengti nutarimą dėl Seimo paleidimo, R. Karbauskis, nepasitaręs su frakcija sako „bus apkalta vienam ar kitam Seimo nariui“. Atrodo taip, kad yra caras ir carienė. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 19 d., Penktadienis

VTEK narys Virginijus Kanapinskas: politikai įtakos nedarė, tik liepė patiems išspręsti


Virginijus Kanapinskas

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narys Virginijus Kanapinskas tikina, kad parlamentaras Povilas Urbšys ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nespaudė atleisti komisijos Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio. Anot jo, svarstant VTEK ataskaitą komitete, kuriam vadovavo P.Urbšys, patys komisijos nariai ėmė kelti klausimą dėl M.Siaurio piktnaudžiavimų. Anot jo, politikai komisijai esą pasakė problemas išsispręsti pačiai, o vėliau informuoti.

"Tai buvo kalba apie tuos teisės pažeidimus. Ir tiesiog komiteto pirmininkas (tuomet komitetui vadovavo P.Urbšys – aut. past.), komiteto nariai pasitarime pas pirmininką išreiškė tokią poziciją, kad reiktų tuos pažeidimus išsiaiškinti. Aš manau, kad tai yra viešas interesas išsiaiškinti tuos pažeidimus, kas po to ir buvo padaryta. Mūsų ataskaitai buvo pritarta tik antru bandymu, nes pirmas bandymas nepavyko. Ten tame pokalbyje, kur kalba eina apie ataskaitą, turima galvoje komisijos veiklos ataskaita, o ne apie M.Siaurį. Apie M.Siaurį konkrečiai tokios kalbos nebuvo išvis.", - teigė V. Kanapinskas.

Skaitykite: https://www.15min.lt

I.Gelūno nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 19 d., Penktadienis

DELFI Diena. Ar Urbšys su Pranckiečiu sulauks apkaltos už galbūt darytą spaudimą VTEK nariams

de.jpg

Seime bręsta naujas skandalas, kurio epicentre – iš „valstiečių“ pasitraukęs Povilas Urbšys bei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Ar tikrai šie politikai sulauks apkaltos už galbūt darytą spaudimą VTEK nariams? Diskusija „DELFI Dienos“ eteryje kartu su Agne Širinskiene ir Povilu Urbšiu.


A. Mazėtis: „Ar spaudėte VTEK narius?“

P. Urbšys: „Niekada nespaudžiau. Agnė Širvinskienė paminėjo įdomų faktą. Ji sakė, kad klausinėjo VTEK narius kodėl jie priiminėja vienokius ar kitokius sprendimus. Jokio spaudimo nebuvo. Keista, kad Seimo narė dabar ėmė ir praregėjo.  Šis įrašas buvo paskelbtas prieš metus. Kadangi aš tuo metu buvau frakcijos narys ir vadovavau komitetui, tai nebuvo paranku kelti šį klausimą.“

Laidos įrašo klausykite nuo 5min. 13 s.

Klausykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

VTEK narė: Seimo pirmininkas ir P. Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti M. Siaurį

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narė Dalia Paulauskaitė sako, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir parlamentaras Povilas Urbšys nespaudė komisijos narių atleisti institucijos pareigūną Mindaugą Siaurį.

Ji teigia dalyvavusi VTEK narių susitikime su Seimo pirmininku pernai pavasarį bei Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdžiuose, kur buvo aptariami su komisija susiję klausimai.

„Negirdėjau nei iš gerbiamo P. Urbšio, nei iš gerbiamo Seimo pirmininko nei vieno žodžio, kad reikia (atleisti M. Siaurį – BNS)“, – trečiadienį LRT radijui sakė D. Paulauskaitė.

Skaitykite: https://jp.lt/

Radijo laidos klausykitės: https://www.lrt.lt/

2018 m. Spalis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Urbšys: jei įrašas tikras, tai jis – skandalingas

Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis, Povilas UrbšysBuvęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vadovas Povilas Urbšys teigia nedaręs spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovą Ramūną Karbauskį keliamu skandalu sako bandant užvaldyti komisiją.
„Aš jokio spaudimo nedariau, bet kai komisijos nariai informavo apie galimus padarytus pažeidimus M. Siaurio, buvo pasakyta neslėpti ir išsiaiškinti. Buvo sudaryta komisija, buvo pripažinta, kad tie pažeidimai šiurkštūs, ir LVAT pripažino, kad tyrimas buvo objektyvus jo atžvilgiu, tik ne tas žmogus padėjo parašą“, – apie savo vaidmenį šioje istorijoje žurnalistams ketvirtadienį sakė P. Urbšys.Tačiau kalbėdamas apie patį įrašą, kuriame keli VTEK nariai tuometiniam komisijos Prevencijos skyriaus vedėjui Mindaugui Siauriui siūlo išeiti iš darbo, pavadino skandalingu, jei jis autentiškas.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 272