Naujienos

2017 m. Birželis mėn. 16 d., Penktadienis

Dovilė Šakalienė trenkė durimis, nes negavo posto?

Vakar sužlugo „valstiečių“ sumanymas iš opozicijos perimti Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko postą, o viltį jį gauti praradusi Dovilė Šakalienė nusprendė perbėgti pas liberalus.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Birželis mėn. 16 d., Penktadienis

Po žlugusio bandymo įteisinti partnerystę – nusivylusių porų istorijos

 Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!” Seime žlugus bandymui įteisinti vyro ir moters bei homoseksualų partnerystę, ne santuokoje gyvenančios poros pasakoja, su kokiais sunkumais susiduria dabar, kai teisiškai asmenys laikomi vienas kitam svetimi.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Birželis mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Seime žlugo bandymas įteisinti partnerystę

panorama.pngLRT laidoje „Panorama“ pristatyta šios dienos aktualija: Seimas net nepradėjęs svarstyti atmetė liberalų pataisas, kurios būtų įteisinusios vyro ir moters bei homoseksualių porų partnerystę, esą bus alternatyva, kurią pateikė „valstiečių“ atstovai ir kuri jau keliauja per komitetus.

Povilas Urbšys: „Jeigu žmonės gyvena, nenorėdami sudaryti santuokos, tai kodėl per prievartą juos įsprausti į civilinės knygos šeimos santykių apibrėžimą? Jie būtent ir pasirinko tokį santykį – gyventi kartu nesudarant santuokos.

ŽIŪRĖKITE nuo 12 min.: http://www.lrt.lt/

2017 m. Birželis mėn. 14 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas nuolat keisis patirtimi su kolegomis Lenkijos Seime

lsusitikimas.png

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) nariai šiandien, birželio 14 d., susitiko su Lenkijos Respublikos Seimo Vietos savivaldos ir regioninės politikos komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininko Andžejaus Maciejevskio (Andrzej Maciejewski).

Per susitikimą daugiausia dėmesio buvo skirta regioninės politikos tobulinimo, Europos Sąjungos fondų lėšų panaudojimo regionų plėtrai klausimams. 

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2017 m. Birželis mėn. 14 d., Trečiadienis

Panevėžyje prisimintas Tautos tremties skausmas ir viltis

Birzelio_14_Urbsys2.jpg

Mūsų Tautos masinių trėmimų į Sibirą pradžia 1941-ųjų birželio 14-ąją – Gedulio ir vilties diena – Panevėžyje pažymėta šv. Mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje, minėjimu Nepriklausomybės aikštėje ir aktorės Birutės Mar monospektakliu „Ledo vaikai“ Muzikiniame teatre.

Minėjimą aikštėje vedė aktorius Albinas Kėleris, dalyvavo miesto dvasininkijos ir valdžios atstovai, Seimo nariai ir jaunieji šauliai, kurie nunešė atminimo gėlių puokštes prie tremtinių ir politinių kalinių atminimo sienelės ir į geležinkelio stotį. Giedojo Politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Likimai“ (vadovė Giedrė Baltuškienė), Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės mišrus choras „Aukštaitis“ (vadovė Zina Jareckienė), Panevėžio bendruomenių rūmų mišrus choras „Čiūto“  ir Juvenologų klubo dainininkai (vadovė Dalia Gaspariūnienė). Jų klausėsi gausiai susirinkę panevėžiečiai, tarp jų – šių įvykių liudininkai, patyrę tremties skausmą, netektis ir ilgesį. Šios dienos renginiuose dalyvavo ir Povilas Urbšys.

Seimo narys kreipėsi į renginio dalyvius žodžiais: „Šie metai yra paženklinti Teofiliaus Matulionio ir būtent jo vardas lydi Jėzaus ištartus žodžius: „Jūs pažinsite tiesą ir tiesa padarys jus laisvus“. Kaip gali tiesa padaryti laisvu žmogų, jeigu toje tiesoje yra tiek neteisybės, kurią Jūs iškentėte ir patyrėte tada, kai Jūsų šeimas grūdo į gyvulinius vagonus? Kai kas pirmą kartą išvydo dangų – ne Lietuvos, o tolimo Sibiro. Kaip galima priimti šią tiesą ir kaip ši tiesa gali padaryti laisvu? Jeigu tik suabejoji, kad iš tikrųjų tas melas ir ta prievarta yra tiesa, o ne melas, – netapsi laisvas, bet jeigu to nepriimi ir suvoki, kad nesi gyvulys, o esi žmogus, kuris turi brangiausią kraštą – Lietuvą,  Tu visada būsi laisvas. Jūs visi esate Laisvės šaukliai, esate Laisvės liudininkai. Be Jūsų Laisvės dvasios nebūtų ir Lietuvos Laisvės dvasios. Ačiū Jums!”

2017 m. Birželis mėn. 14 d., Trečiadienis

Valdžios puslapiai - vaikų lygio

Kibernetinės atakos prieš Lietuvos valstybines institucijas neliko nenubaustos. Už tai, kad 2016 m. atakavo svarbiausių šalies institucijų informacines sistemas, kaltininkai sulauks baudžiamosios atsakomybės, mat byla jau perduota Utenos teismui. Tiesa, paaiškėjo gana įdomus faktas - visi trys atakas įgyvendinę įsilaužėliai - nepilnamečiai.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2017 m. Birželis mėn. 14 d., Trečiadienis

Ministerijų neliečiamieji – pilkieji kardinolai, kuriems rotacija negresia?

Apie amžinųjų vadovų rotaciją kalba ne tik prezidentė Dalia Grybauskaitė, bet ir valdžioje įsitaisiusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Nors dešimtmečiais valstybės valdomoms įmonėms, įstaigoms vadovavę viršininkai po truputį atsisveikina su patogiomis kėdėmis, tačiau rotacija vis dar nepasiekia dalies labai įtakingų valdininkų, neoficialiai vadinamų pilkaisiais ministerijų kardinolais arba šešėliniais ministrais.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Birželis mėn. 14 d., Trečiadienis

Valdžios institucijoms nurodyta veržtis diržus

Vyriausybė skelbia naują taupymo viešajame sektoriuje vajų. Ministerijos įpareigotos susimažinti išlaidas daugiau nei puse milijardo eurų, kad šie pinigai galėtų būti skirti pokyčiams valstybėje įgyvendinti.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Birželis mėn. 12 d., Pirmadienis

Mons. Alfonso Svarinsko ir Lietuvos partizanų atminimo vakaras

Kviečiame į mons. Alfonso Svarinsko ir Lietuvos partizanų atminimo vakarąBirželio 12 dieną Vilniaus miesto rotušėje vyko mons. Alfonso Svarinsko ir Lietuvos partizanų atminimo vakaras, kuriame dalyvavo vyskupas Jonas Kauneckas, filosofas prof. Vytautas Radžvilas, politologas dr. Vincentas Vobolevičius, mokytoja Marija Baltuškaitė, Lietuvos Nacionalinės premijos laureatas kompozitorius Algirdas Martinaitis. Renginyje lankėsi Seimo narys Povilas Urbšys.

Šia proga susirinkusieji pirmą kartą išgirdo kompozitoriaus Algirdo Martinaičio oratorijos „Himnas Meilei“ dalį (skirtą mons. A. Svarinsko atminimui), kurią atliko choras „Brevis“ (dirigentas Gintautas Venislovas), instrumentinė grupė (Daumantas Slipkus, Vytautas Mikeliūnas, Tomas Kulikauskas, Vytis Nivinskas), aktoriai Virgilijus Kubilius ir Valentinas Krulikovskis.

Renginį vedė politologijos absolventas, klierikas Linas Braukyla.

2017 m. Birželis mėn. 12 d., Pirmadienis

Seime vėl diskutuojama dėl PVM tarifo šildymui

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seime vėl sklando idėja grąžinti nuo birželio pradžios nustojusią galioti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą centriniam šildymui – opozicija įregistravo mažesnį tarifą numatančias pataisas, alternatyvų pasiūlymą svarsto ir valdančiųjų atstovai.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 197