Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 07 d., Antradienis

Etikos sargo ryšių voratinklis: žmona – „valstietės“ glėby, teta – VTEK kontrolę atliekančiame komitete

V. Pranckietis ir V. Kanapinskas

Politikų, valdininkų sprendimus narpliojanti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), iš jos pasitraukus itin daug kritikos sulaukusiam Romui Valentukevičiui, turėjo atversti naują puslapį, tačiau naujojo laikinojo etikos sargų vadovo ryšiai kelia abejonių, ar komisijai tikrai pavyks atsinaujinti.

Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis antradienį parlamentui ketina pateikti nutarimą, kuriuo, atsižvelgiant į Lietuvos teisininkų draugijos teikimą, į VTEK 5 metų kadencijai siūloma skirti Virginijų Kanapinską.

V. Kanapinskas VTEK dirba nuo 2012 m., o nuo šių metų kovo laikinai vadovauja komisijai. Neatmetama, kad šis teisininkas etikos sargams galėtų vadovauti ir toliau.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 06 d., Pirmadienis

Pyragų diena

DSCF8717.pngTV3 iniciatyva lapkričio 6-ąją Lietuvoje švenčiama Pyragų diena. Tą dieną visi kviečiami kepti pyragus ir už sutartą kainą pardavinėti kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams, o surinktas lėšas paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Pyragų diena organizuojama įvairiose organizacijose, mokyklose, darželiuose. Pyragų dienos tikslas – dalintis ir padėti įgyvendinti vaikų svajones.

Seimo narys Povilas Urbšys apsilankė Panevėžio socialinių paslaugų centre: ragavo vieno už kitą puikesnių kepinių, bendravo su centro darbuotojais ir aukodamas prisidėjo prie akcijos tikslo įgyvendinimo. Šiais metais socialinių paslaugų centre vykusios Pyragų dienos metu surinktos aukos bus skirtos vaikų, gyvenančių šeimynose kalėdinių svajonių išsipildymui.

„Džiugu, kad jūsų nelengvame darbe sugebate rasti tam tikros atgaivos būdami kartu. Kiekvienas čia esantis žmogus yra labai vertingas. Labai vertinga daug metų jūsų kaupta patirtis. Labiausiai pažeidžiamas žmogus, jūsų dėka pasijunta reikalingas. Norėtųsi, kad užjausdami ir besirūpindami kitais, nepamirštumėte ir vienas kito. Kiek jumyse bus darnos, meilės vienas kitam ir supratimo, tiek prasmingas bus jūsų darbas,“ - sveikindamas susirinkusius kalbėjo Povilas Urbšys.

2017 m. Lapkritis mėn. 06 d., Pirmadienis

Seimo narys P.Urbšys: Jaučiuosi, kad esu kaip svetimas

Beveik visos didžiosios šalies politinės partijos išgyvena sumaišties laikotarpį. Valdžios vairą laikanti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ne išimtis. Nors šios politinės jėgos atstovai savo bėdas bando dangstyti, jos frakcijos Seime narys Povilas Urbšys kalba, kodėl daugėja valdančiaisiais nusivylusių žmonių.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 06 d., Pirmadienis

P. Urbšys: „Teismo sprendimas V. Matuzo byloje rodo, kad tyrėjai neatliko savo darbo iki galo“

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija paskelbė išteisinamąjį nuosprendį sukčiavimo ir piktnaudžiavimo byloje teistiems buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui ir lobistui Andriui Romanovskiui. LAT paliko galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą – V. Matuzas ir A. Romanovskis įstatymų nepažeidė bei paskelbė, kad Panevėžio apygardos prokuratūros skundas atmetamas. Teismo verdiktas yra galutinis ir neapskundžiamas.

Apie bylą – buvęs Seimo narys Vitas Matuzas, lobistas Andrius Romanovskis, Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Iš prekybos išimtų R. Vanagaitės knygų panevėžiečiai ieško bibliotekose

Leidykla „Alma littera“ pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite ir išima visas jos knygas iš prekybos dėl jos nepriimtinų pasisakymų apie su sovietų okupacija kovojusį partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą.

Be to, „Alma littera“ informavo, kad atsiriboja nuo bet kokių R. Vanagaitės pareiškimų.

Visi šalies knygynai, kurie turėjo sutartis su leidykla, turėjo darbo – išimti R. Vanagaitės knygas. Jų liko tik bibliotekose.

Seimo narys panevėžietis Povilas Urbšys įsitikinęs, kad leidykla „Alma littera“ pasielgė teisingai. Jo nuomonė, leidykla netoleruoja tokių žmonių, kurie nepaiso moralės normų ir ribų.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Intrigų ir tyrimų džiunglės Seime: dvilypis politikų elgesys nestebina

Seimas didžiule balsų persvara palaimino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko „valstiečio“ V.Bako užmojus tirti galbūt neteisėtą įtaką politikams, politiniams procesams ir institucijoms, nors anksčiau nemažai parlamentarų kritikavo šį sumanymą.

Net „valstiečių“ frakcijos atstovas P.Urbšys kritikavo šį tyrimą, bet balsuojant jau susilaikė pareiškęs, kad dabar paaiškės, ar Seimo nariai pribrendo išvaduoti valstybę iš politinės korupcijos gniaužtų, ar dar kartą tyrimą pavers spektakliu. 
Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 03 d., Penktadienis

Apkarpys žemėtvarkininkų galias

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai neurbanizuotose teritorijose ne tik organizuoja žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą, bet ir prižiūri šio proceso vykdymą.

Lietuvos įstatymais įteisintą situaciją ir politikai, ir savivaldybių atstovai vadina ydinga, nes ji leidžia valdininkams elgtis nesąžiningai. Dėl to skubama taisyti padėtį.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 01 d., Trečiadienis

Svajonių ministerija: riebūs priedai prie algos – iki ministro kadencijos pabaigos

Aurelijus VerygaSveikatos apsaugos ministro „valstiečio“ Aurelijaus Verygos vadovavimo ministerijai stilius nepaliauja stebinti. Nepaisant premjero Sauliaus Skvernelio raginimų taupyti, A. Veryga savo pavaldiniams pinigų negaili. Aiškėja, kad šio ministro patarėjų korpusas riebiais priedais prie algų džiaugiasi jau beveik metus ir džiaugsis iki pat ministro kadencijos pabaigos.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Spalis mėn. 31 d., Antradienis

Diskusija LRT forume

lrtforum.pngŽinomi lietuviai patys dergė savo šalį, o po to viešai už tai atgailavo. Dizaineris Juozas Statkevičius rusų propagandinei agentūrai „Sputnik“ Lietuvą pristatė kaip žlugusią šalį, o rašytoja Rūta Vanagaitė pareiškė, kad pokario Lietuvos partizanų vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo KGB agentas, sovietų šlovintojas, o sadistiški sužalojimai esą buvo Vanago žudytis pasekmė. Kilus pasipiktinimui, leidykla „Alma littera“ nusprendė nutraukti bendradarbiavimą su R. Vanagaite, o jos naujausios knygos 15 000 egzempliorių tiražą sunaikinti. Apie šią situaciją kartu su kitais pašnekovais LRT forume diskutavo Valstybės istorinės atminties komisijos narys, Seimo narys Povilas Urbšys.

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

2017 m. Spalis mėn. 28 d., Šeštadienis

Konkursas „Super miestas“

DSCF8690.pngSpalio 28 d. Panevėžio Muzikinio teatro scenoje vyko smagus Lietuvos kurčiųjų bendruomenės renginys - konkursas "Super miestas". Tai linksmos varžytuvės, kuriose savo jėgas, išradingumą ir žinias demonstravo Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Vilniaus komandos. Toks renginys vyksta jau antrą kartą. Teisę ateinančiais metais jį rengti savo mieste gauna laimėjusi komanda. Konkursą inicijavo Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacija ir Lietuvos kurčiųjų draugija. Šiais metais laimėtoja buvo paskelbta Klaipėdos komanda.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu padėkojo organizatoriams dalyviams ir sirgaliams už geros nuotaikos užtaisą, pasidžiaugė gražia švente ir įteikė padėkas konkurso nugalėtojų komandai, bei organizatoriams: Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijai,  Lietuvos kurčiųjų draugijai, VšĮ Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centrui ir Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centrui.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 216