Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 10 d., Ketvirtadienis

„MG Baltic“ skaliku prezidentės vadintas T. Dapkus siūlo iškelti daugiau klausimų

T.Dapkus neigė bet kokius kaltinimus, kad jis atliko „MG Baltic“ palankius darbus.

Paviešintoje valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje teigiama, kad žurnalistas Tomas Dapkus buvo koncerno „MG Baltic“ tarpininku ir užsiimdavo šantažu ir manipuliacijomis koncerno naudai. Pats T.Dapkus teigia, kad paviešinta pažyma yra selektyvi, o joje nurodomi epizodai yra ištraukti iš konteksto.Žurnalistės Daivos Žeimytės ir T.Dapkaus pokalbis – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Rasti vaistinę bus sunkiau?

Vaistinė (nuotr. Fotodiena.lt)

Seimas spręs, ar priimti svarstyti pataisas, kuriomis siūloma nuo 2022 metų riboti tos pačios įmonės vaistinių skaičių miestuose. Parlamentarams bus pateikiamos Farmacijos įstatymo pataisos, jas parengė „valstiečių“ frakcijai priklausantis Povilas Urbšys. Pataisa siūloma leisti įmonėms verstis vaistinės veikla ne daugiau kaip penkiose vietose tame pačiame mieste, o kaimo gyvenamosiose vietovėse vaistinių skaičius nebūtų ribojamas. Pasak pataisų autoriaus, jos skatintų smulkųjį verslą ir vaistinių steigimąsi kaime, todėl turėtų pagerėti kaimo vietovių gyventojų aprūpinimas vaistais.
Skaitykite: https://www.tv3.lt

2018 m. Gegužė mėn. 09 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Ne jėga yra tiesa, o tiesa yra jėga

Povilas Urbšys

Daugiau nei prieš trejus metus Panevėžio miesto žmonės savivaldos tarybos rinkimuose didžiausią pasitikėjimą išreiškė sąrašo KARTU atstovams, tarp jų – ir dabartiniam merui Ryčiui Mykolui Račkauskui. Tie panevėžiečiai, kurie rinkosi mus, patikėjo, jog pažadinsime miestą iš sąstingio ir atversime savivaldą žmonėms.

Naujai išrinktas meras su sudaryta nauja dauguma įdėjo nemažai pastangų prikelti miestą iš komos būsenos. Bet... Kai kuriais atvejais buvo per daug susikoncentruota į architektūrinius sprendimus miesto sutvarkymui, o opios socialinės problemos tarsi iškrito iš prioritetų sąrašo. Taip pat į paraštę buvo nustumti prieš rinkimus duoti pažadai sustiprinti bendruomeniškumą mieste.

Liko mažiau nei vieneri metai iki naujų mero ir miesto savivaldos tarybos rinkimų. Manau, pats laikas įsivertinti ne tik stipriąsias, bet ir silpnąsias savo puses. Turime išdrįsti atsakyti į tris pagrindinius klausimus: kiek žmonės pajuto esmines permainas mieste? Kiek savivaldos administracinė valdžia tapo jautresnė žmonių skauduliams? Kiek sumažėjo biurokratinių užkardų verslui ir bendruomenėms?

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 08 d., Antradienis

Nuo P. Urbšio nusigręžė Panevėžio miesto valdžioje esantys bendražygiai

Kitais metais vyksiantys tiesioginiai merų rinkimai jau dabar kelia intrigas Panevėžyje. Pilietinio judėjimo „Kartu“ fronte dedasi keisti dalykai – vidinė priešprieša tarp judėjimo narių.

Ji prasidėjo tuomet, kai pilietinio judėjimo lyderis, Seimo narys Povilas Urbšys pareiškė, jog galimai dalyvaus 2019 metų tiesioginiuose mero rinkimuose. Tą patį planuoja daryti ir dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, kuris praėjusiuose rinkimuose buvo pilietinio judėjimo iškeltas kandidatas.

Skaitykite:https://www.delfi.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 08 d., Antradienis

Alytiškiai nepasidalija miesto pakraščių

alytus.jpg

Alytaus rajono taryba nelinkusi pritarti Dzūkijos sostinės politikų sumanymui rajono teritorijos sąskaita išplėsti Alytų beveik 300 hektarų, priskiriant jam kai kuriuos apgyvendintus ir pramoniniais paverstus miesto pakraščius.
Taip Alytaus rajonas netektų dalies savo teritorijos ir gyventojų, be to, sumažėtų šios savivaldybės biudžetas – surenkamas gyventojų pajamų mokestis kapsėtų jau į miesto iždą.
Tokiai pozicijai iš dalies linkęs pritarti Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys. Pasak jo, Lietuvoje savivaldybės jau ir taip yra kone didžiausios iš Europos Sąjungos šalių. „ES valstybėse tokių didelių savivaldybių kaip Lietuvoje gal jau net nėra. Jos atsisakė stambinimo, nes savivalda – ne tik reikalų tvarkymas, bet ir vietos gyventojų dalyvavimas priimant sprendimus. Todėl savivaldai reikėtų suteikti realų turinį“, – tikino P. Urbšys.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 07 d., Pirmadienis

Atviras laiškas gerbiamai Seimo narei Rasai Juknevičienei

Tomkevicius.jpg

Perskaičius Jūsų straipsnį, kilo noras ir man išreikšti savo nuomonę.

Visa, ką išsakysiu šiame straipsnyje, nėra kaltinimai Jums. Paprasčiausiai naudojuosi konstitucine teise ir galimybe laisvai reikšti savo nuomonę. 
Manau, kad mūsuose politikams yra priimta krautis sau politinį bagažą kitų žeminimo sąskaita. Taip kaupiamas politinis kapitalas naujiems rinkimams. Aišku, man , kaip eiliniam rinkėjui, krikščioniškos moralės žmogui ir vienam iš trijų milijonų Jūsų, kaip politikų, darbdavių toks būdas yra nepriimtina. Jūsų straipsnyje Povilui Urbšiui priskiriama visa puokštė neigiamų bruožų. Atrodo, kad ir labai norėdamas nebeturėtum ką pridėti. Deja, šis, tokią puokštę neigiamų bruožų turintis politikas, drįsčiau ištarti žodį - triuškinančiai laimi rinkimus į Seimą. Kyla klausimas, ar tie rinkėjai atidavę savo balsus už P.Urbšio kandidatūrą yra kažkokie nepilnaverčiai ar kvailiai? Vaikystėje skaitytose pasakose pastebėjau, kad karalystėje paprastai būdavo vienas kitas kvailelis. O kad Panevėžio vakarinėje apygardoje būtų jų šimtai ar tūkstančiai, nesinori tikėti.

Daug nesiplėsdamas apsistosiu tik ties vienu iš kaltinimų, t.y. politinė nekompetencija. Paradoksalu, bet rinkimus laimėjusi dauguma koalicijos formavimui pagrindiniu derybininku pasirinko Povilą Urbšį. Atleiskite, čia vėl matau Jūsų prasilenkimą su sveika logika.

Skaitykite daugiau...

2018 m. Gegužė mėn. 07 d., Pirmadienis

Valdininkams bus sunkiau: institucijos nebegali reikalauti perteklinių duomenų

Valdininkams bus sunkiau: institucijos nebegali reikalauti perteklinių duomenų

Pagal nuo balandžio 2 dienos įsigaliojusią tvarką, valstybės institucijos gali reikalauti tik tų duomenų, kurių nėra jos registruose ar kitose informacinėse sistemose. Tačiau taip yra tik teoriškai.
Praktiškai, kaip pripažįsta vidaus reikalų ministro atstovas spaudai Karolis Vaitkevičius, šios nuostatos ne visada laikomasi. Vyriausybės kanceliarijos atstovai DELFI nurodė, kad sankcijų už šio reikalavimo nesilaikymą nėra. „Bet kiekvienas asmuo, iš kurio reikalaujama informacijos (duomenų), kuri jau yra valstybės registruose, galėtų tokį reikalavimą skųsti teismui, tuo pačiu reikalauti ir žalos atlyginimo“, – nurodyta jų atsakyme.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 04 d., Penktadienis

Motinos dienos renginys

Meile Druktenyte nuotrauka.

Gegužės 4 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos kiemelyje buriavosi mokyklos bendruomenė ir svečiai - vyko Motinos dienai skirtas renginys. Šventinę programą pradėjo Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokinių sveikinimas „Mėlynas šypsnys“ (parengė pradinių klasių mokytoja Laimutė Lazdauskienė), pasirodė PKNPM šokių grupė „Liepsna“. 

Renginio metu buvo prisijungta prie akcijos "Sodinu obelaitę - puošiu Lietuvą, gerbiu Motinų atminimą", palaikant Lietuvos Universitetų Moterų Asociacijos (LUMA) iniciatyvą. Renginio dalyviai pasodino raudonlapę, raudonžiedę, vedančią raudonos spalvos vaisius Rojaus obelaitę.

Tuo pačiu paminėta Polonijos (lenkų, gyvenančių užsienyje) diena, o taip pat ir Lenkijos vėliavos bei Konstitucijos dienos. Šventinę nuotaiką kūrė Kėdainių lenkų draugijos dainų ansamblis "ISSA" (vadovė Valerija Vansevičienė), koncertavo sveikatingumo centro "Vidmavita" vokalinis ansamblis "Pušelė" (vadovas Žyginus Aniulionis), gitara grojo ir dainavo Regimantas Pakavičius, eiles, skirtas Motinoms, skaitė Irena Duchovska, Stanislovas Grigas, Onutė Striškienė ir Ona Šerėnienė. 
Gausus būrys susirinkusiųjų grožėjosi 10 klasės mokinės Skaistės Cibulskaitės keramikos darbais. Renginio antroje dalyje atidaryta jos personalinė paroda. Autorė teigė, kad tai menas, kuris ją įtraukė. Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu pasveikino Skaistę su parodos atidarymu ir linkėjo, jog menas jos niekada nepaleisstų, nes būtent jis padeda "grįžti" į save ir neprarasti tikrojo savęs.

2018 m. Gegužė mėn. 04 d., Penktadienis

Ar po pusantro dešimtmečio Lietuvoje vėl pakvipo prezidentine apkalta?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lrt“

Gegužės 4 d. Povilas Urbšys davė interviu Rimgaudo Geleževičiaus laidai LRT Aktualijų studija. Laidos dalyviai (Seimo nariai Kęstutis Masiulis, Tomas Tomilinas ir Povilas Urbšys (telefonu), žurnalo „Valstybė“ vyriausiasis redaktorius Eduardas Eigirdas) diskutavo, kokios yra galimos politinio skandalo, kilusio po išviešinto prezidentės elektroninio susirašinėjimo su buvusiu politiku, dabar kaltinamuoju korupcijos byloje, Eligijumi Masiuliu, pasekmės pagrindiniams Lietuvos politinės sistemos veikėjams.

R. Geleževičius: „Kaip Jūs vertinate prezidentės pareiškimą, kad susirašinėjimas yra normali visuomeninio dialogo forma?“

P. Urbšys: „Pats susirašinėjimas tikrai gali būti, bet svarbiausias dėmesys turi būti skiriamas turiniui, kuris ir kelia daugiausiai klausimų. Generalinio prokuroro paskyrimo pavyzdys parodo, kad buvo norima turėti kišeninius prokurorus. Seimas tokioms kandidatūroms nepritarė. Kalbant apie trečią kandidatą į prokurorus, tai akivaizdžiai matome, kad per vieną Seimo narį ir verslo grupuotes buvo bandoma paveikti likusius Seimo narius. Svarbu kalbėti ir apie tai, kiek šalyje galioja konstitucinis valdžių pasidalijimas, o kiek valstybę valdo klanai ir grupuotės. “

Klausykitės: https://www.lrt.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 04 d., Penktadienis

Neįgaliųjų draugijos ataskaitinis susirinkimas

neigalGegužės 4 d. „Stumbo“ kavinėje vyko Panevėžio neįgaliųjų draugijos ataskaitinis susirinkimas ir Motinos dienos minėjimas „Motule miela“. Draugijos pirmininkė Stanislava Arbutavičienė perskaitė metinę draugijos ataskaitą, pasidalino mintimis apie nuveiktus darbus, naujųjų patalpų įrengimo sunkumus.

Povilo Urbšio padėjėja atsiprašė Seimo nario vardu, kad jis pats negalėjo dalyvauti jau gražia tradicija tapusioje šventėje, palinkėjo neįgaliesiems būti tokiais pat aktyviais, dalintis gera nuotaika ir įteikė pirmininkei suvenyrą.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 250