Naujienos

2020 m. Birželis mėn. 20 d., Šeštadienis

P. Urbšys: Pandemijos neatsakyti klausimai

pandemijos_klausimai.jpg

Būtina išsiaiškinti ar iš tiesų koronaviruso pandemijos metu kiti ligoniai buvo palikti likimo valiai. Žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 19 d., Penktadienis

P. Urbšys: Tikslinės stipendijos ne tik rinkos poreikiams tenkinti

tikslines_stipendijos.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Didieji valstiečiai netikėtai prisiminė mažuosius

koroniniai.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Parlamentarai prašo aiškiau apibrėžti, kas nelaikoma politine reklama

Parlamentarai prašo aiškiau apibrėžti, kas nelaikoma politine reklama

Įstatyme siūloma aiškiai nustatyti, kad valstybės politiko nuomonės pareiškimas visuomenei svarbiais klausimais, jeigu ja nėra agituojama balsuoti už politiką, partiją ar kandidatą, nėra politinė reklama nei politinės kampanijos laikotarpiu, nei laikotarpiu tarp politinių kampanijų, nepriklausomai nuo to, ar ji skleidžiama atlygintinai, ar ne.

Tokią Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pataisą įregistravo įvairioms Seimo frakcijoms priklausanti Seimo narių grupė – Povilas Urbšys, Valentinas Bukauskas, Vytautas Kamblevičius, Vanda Kravčionok, Ričardas Juška, Algirdas Butkevičius, Gintautas Kindurys, Mindaugas Puidokas ir Algis Strelčiūnas.

„Galiojančiame įstatyme nėra aiškiai pasakyta, kad politiko nuomonės pareiškimas visuomenei svarbiais klausimais nėra politinė reklama, todėl tokių nuomonių reiškimą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vertina skirtingai, kartais tai vertinama kaip politinė reklama, kartais – ne“, – sako projektą parengę Seimo nariai.

Kaip reglamentuota galiojančiame įstatyme, „politinė reklama – valstybės politiko, politinės partijos, politinės partijos nario, politinės kampanijos dalyvio, jų vardu ir (ar) interesais bet kokia forma ir priemonėmis už užmokestį ar neatlygintinai politinės kampanijos laikotarpiu ar tarp politinių kampanijų skleidžiama informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose ar referendume arba kurios skleidimu propaguojamas valstybės politikas, politinė partija, politinės partijos narys ar politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa“.
Nuotr. O. Gurevičiaus

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Birželis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Mediena valdžiai susuko galvą

Seimas po pateikimo tik vargais negalais atmetė Miškų įstatymo pataisas, kurias Seimo Teisės departamentas įvardino kaip antikonstitucines, o STT - kaip galimai korupcines. Net ir po tokių išvadų 50 parlamentarų balsavo už pataisas, kurios būtų naudingos trims medienos pramonės gigantams. Laimei, susilaikiusių ir balsavusių prieš buvo daugiau. Tačiau projektas nevisiškai atmestas - jis grąžintas iniciatoriams tobulinti.

Seimas po pateikimo atmetė pataisas, kuriomis Aplinkos ministerija norėjo suteikti privilegiją įsigyti valstybinę medieną pirmiausia tik tam tikras sąlygas atitinkančioms įmonėms: kurios turi bent penkis darbuotojus, medienos gaminiams gaminti panaudoja ne mažiau kaip 80 proc. įsigytos žaliavos, yra įsigijusios perdirbimo įrenginius ir t.t. Parlamentaras Algimantas Salamakinas tiesiai šviesiai įvardino, kad pataisos specialiai pritaikytos trims įmonėms - „Vakarų medienos grupei“, „Juodeliams“, ir „Grigeo“, todėl ragino kolegoms projektą atmesti kaip žalingą ir korupcinį.

Už siūlomas įstatymo pataisas balsavo 50, prieš - 22, susilaikė 32 parlamentarai. Iš 50-ies projektą palaikiusiųjų net 33 - „valstiečiai“. Antru balsavimu sutarta projektą ne visiškai išbrokuoti, bet jį grąžinti tobulinti.

O štai Seimo Mišrios grupės narys Povilas Urbšys po balsavimo „Vakaro žinioms“ sakė, kad opozicija „valstiečius“ galbūt išgelbėjo nuo baudžiamosios bylos.

„Valstiečiai bandė prastumti projektą, pridengdami jį socialinio jautrumo skraiste ir vietinio verslo skatinimu. Tačiau kodėl išskirtinė pirmenybė turi būti suteikta stambiesiems perdirbėjams? Kuo tai susiję su socialiniu jautrumu?

„Valstiečiai“ iš vienos pusės bando inicijuoti Lobizmo įstatymo pataisas, deklaruodami, kad nori skaidrumo, o iš kitos pusės elgiasi taip, kad atrodo, jog patys pasiduoda lobistų įtakai. Neatmetu, kad anksčiau ar vėliau sprogs korupcinis skandalas ir STT į apklausas kvies parlamentarus, kurie balsavo už šį projektą. O jie apsimetinės, kad nė neįtarė, jog už projekto slypi stambaus verslo interesai.

Bet kokiu atveju, „valstiečiai“ turi pasakyti „ačiū“ opozicijai, kurios dėka pavyko atmesti šias skandalingas pataisas. Kai projektas atmestas, mažiau šansų, kad bus pradėtas ikiteisminis tyrimas“, - teigė P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

2020 m. Birželis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Dauguma Seime nepalaikė Prezidento siūlymo

bendra_foto.jpg

Seimas – vienkartinių dozių fabrikėlis? Žiūrėkite čia.

Siūlymas gyventojų pajamų mokestį mažinti mažiausiai uždirbantiems. Žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia

Prieš nepritarimą Prezidento siūlymui. Žiūrėkite čia

Replika po balsavimo – žmogus liko politikų ambicijų įkaitu. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

Panevėžio dailės mokyklos mokinių tapybos darbų paroda Seimo rūmuose

104296551_10223370088986844_5121074210360004540_o.jpgBirželio 17 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje ir Seimo II ir III rūmus jungiančioje galerijoje atverta Panevėžio dailės mokyklos mokinių tapybos darbų paroda. Paroda Seime bus eksponuojama birželio 17–30 dienomis Seimo narių Guodos Burokienės ir Povilo Urbšio iniciatyva.

Panevėžio dailės mokykla įkurta 1967 metais. Dailės paslapčių sužinoti ateina apie 400 vaikų iš įvairių mokyklų. Mokinių amžius – nuo 7 iki 19 metų. Mokykloje dirba 15 pedagogų, iš jų 7 mokytojai metodininkai, 7 turi vyr. mokytojo kategoriją. Dauguma jų yra aktyvūs kūrėjai, 4 iš jų – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, 6 yra buvę šios mokyklos mokiniai. Šiai parodai darbus moksleiviams padėjo atlikti Panevėžio dailės mokyklos mokytojai Panevėžio dailės mokyklos mokytojai Ramūnas Grikevičius, Irina Nosova, Darius Misiūnas.

Parodoje eksponuojami Panevėžio dailės mokyklos pagrindinio ugdymo kurso tapybos baigiamieji darbai, atlikti 2017–2019 m. m. Temas ir išraiškos priemones mokiniai renkasi savarankiškai. Spalviniai sprendimai, vaizduojami objektai, gyvūnai ar žmonės, darbų pavadinimai – visa tai mokinių sugalvota, mokytojo paskirtis – padėti įgyvendinti svajonę. Tapybos darbai atlikti aliejiniais ir akriliniais dažais drobėje.  Antrą parodos dalį sudaro pagrindinio ugdymo kurso trečios klasės tapybos kompozicijos užduotys. „Portretas kitaip“ – mokinio autoportreto nuotrauka pertvarkoma photoshop programa, kaip mokinys pats save įsivaizduoja, o vėliau nutapoma popieriaus lape. 

Parodos atidarymas vyko nuotoliniu būdu, tiesioginę transliaciją buvo galima stebėti Povilo Urbšio Facebook paskyroje. Sveikinimo žodžius parodos atidaryme tarė Seimo Pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo nariai Guoda Burokienė ir Povilas Urbšys. Mokyklos direktorius Vytautas Tallat-Kelpša pasidžiaugė, kad mokinių darbų paroda Seime vyksta jau ketvirtą kartą ir virsta tradicine.  Mokyklos bendruomenei Seimo nariai įteikė padėką už  naujų talentų ugdymą, direktoriui ir mokytojams atminimo suvenyrus.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

„Metų fotografija 2019“

Saulius Saladunas nuotrauka.Birželio 17 dieną Panevėžio fotografų draugija, švenčianti veikos dešimtmetį pakvietė į metinės parodos atidarymą! Parodoje dalyvauja net 26 autoriai.

Panevėžio fotografų draugija - 72 žmones jungianti bendruomenė. Draugiją sudaro fotografijos mėgėjai, fotomenininkai, profesionalūs fotografai, analogai, pinholo gerbėjai, gamtos ir gatvės fotografai.

Draugijos tikslas - vienyti fotografiją mylinčias asmenybes, organizuoti parodas, mokymus, populiarinti fotografiją.

Fotografų draugija kasmet rengia savo darbų parodą, kurioje autoriai pristato darbus, per kuriuos pateikia savo požiūrį į pasaulį. Kiekvienas fotografas turi nepamiršti, kodėl jis fotografuoja ir vertinti kiekvieną kadrą, kiekvieną sustabdytą akimirką. Būtent tokios sustabdytos akimirkos mus parneša atgal ir visi jų norime pačių gražiausių ir šilčiausių. Pagrindinė fotografo vertybė yra jo mintys ir sugebėjimas jas išreikšti vaizdu.

Povilas Urbšys apsilankė parodos atidaryme, pasveikino fotografus su draugijos įkūrimo jubiliejumi ir palinkėjo daug gražių akimirkų bei puikių kardų.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

P. Urbšys: Valstiečiams nepavyko patvirtinti neskaidrų įstatymą

miškai.jpg

Repliką po balsavimo žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 17 d., Trečiadienis

P. Urbšys: Kokį klausimą mums paliko Lietuvos okupacijos diena

okupacija.jpg

Pasisakymą žiūrėkite čia.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 346