Naujienos

2020 m. Gegužė mėn. 27 d., Trečiadienis

Skirtingi požiūriai į šeimą, santuoką ir besilaukiančias moteris

Dizainas_be_pavadinimo.jpg

Ką parodys balsavimas už šeimos tarybas.Žiūrėkite čia

Kas gali kalbėti apie šeimą, o kas ne. Žiūrėkite čia

Kodėl besilaukianti moteris verta pagarbos. Žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 27 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

komiteto_posėdis_gegužė.jpg

Šiandien Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete  buvo  svarstoma Regioninės plėtros įstatymo nauja redakcija, Seimo kontrolierių įstaigos ataskaita,   Valstybinio audito ataskaita  „Ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų konsolidavimas“ ir kiti teisės aktų projektai.

Žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 26 d., Antradienis

Seime – „valstiečių“ atkirtis Nausėdai: siūlo nemažinti GPM

Seime – „valstiečių“ atkirtis Nausėdai: siūlo nemažinti GPM

Prezidentui Gitanui Nausėdai siūlant laikinai, iki metų pabaigos penkiais punktais iki 15 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokestį (GPM), „valstiečiai“ siūlo tarifo nekeisti.

Siūlymą registravo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, Teisės ir teisėtvarkos, Biudžeto ir finansų bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetų vadovai Agnė Širinskienė, Valius Ąžuolas ir Guoda Burokienė, o taip pat Aušrinė Norkienė, Vida Ačienė, Audronė Jankuvienė, Laimutė Matkevičienė ir Tomas Tomilinas.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys T. Tomilinas sako, kad šalies vadovo siūlyme dėl GPM mažinimo „rizikų yra daugiau nei galimos naudos“.

„Savivaldybių biudžetai jau dabar yra tokioje neidealioje būklėje, matome, kad pinigai galimai nueis ne į vartojimą, o taupymą, kas šiuo metu nėra labai aktualu. Trečia, bus negatyvus poveikis skurdo ir nelygybės rodikliams“, – BNS sakė T. Tomilinas.

Kita grupė parlamentarų siūlo nuo liepos iki gruodžio pabaigos taikyti 15 proc. GPM visų darbuotojų pajamoms iki vieno vidutinio darbo užmokesčio - 1358,6 euro.

Tokio siūlymo iniciatoriai valdantiesiems priklausantis socialdarbietis Gediminas Kirkilas, socialdemokratė Rasa Budbergytė, konservatorė Irena Degutienė, „valstiečių“ frakcijai priklausantis Naglis Puteikis ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai Povilas Urbšys ir Algirdas Butkevičius. Prezidentas siūlo 5 punktais mažinti GPM ir 50 eurų – iki 400 eurų padidinti NPD. Jeigu Seimas jiems pritartų, nauji tarifai įsigaliotų nuo liepos.

Nuotr. A. Ufarto

Skaitykite:https://www.delfi.lt

2020 m. Gegužė mėn. 24 d., Sekmadienis

Kai buvę pareigūnai tampa įtariamųjų gynėjais

respublikos_nuotr.jpg

Lietuvos teisinei sistemai tenka atlaikyti dar vieną smūgį. Gali būti, kad bus apnuogintos schemos, kaip buvę pareigūnai, perėję į kitą barikadų pusę, tampa korupcinių tinklų dalimi. Kiek verta advokatais tapusių buvusių prokurorų, tyrėjų ar teisėjų darbo praktika ir pavydėtini ryšiai?

„Vakaro žinios“ rašė, kad gavus duomenų apie tai, kad Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuroras Donatas Puzinas bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrėjas Nerijus Valatka neformaliai susitikinėja su Kaune praktikuojančiu advokatu Šarūnu Mickevičiumi buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Susitikimuose aptaria jų žinioje esančių finansinių-ūkinių ikiteisminių tyrimų eigą, neviešintinus duomenis ir galimybes priimti proceso sprendimus, kuriais suinteresuoti šio advokato neoficialiai atstovaujami privatūs asmenys. Įdomu tai, kad Š.Mickevičius advokatu tapo 2013 metais. Iki 2011 m. kovo 1 d. ėjo FNTT Kauno skyriaus viršininko pavaduotojo pareigas. Jo vaidmenį šioje byloje generalinis prokuroras Evaldas Pašilis įvardija kaip tarpininko. Be to, advokatas Š.Mickevičiaus brolis Mindaugas Mickevičius yra vienas iš akcininkų bendrovės „Diena Media News“, leidžiančios laikraščius „Kauno diena“, „Klaipėda“, „Vilniaus diena“. Penktadienį Vilniaus apylinkės teismas advokato Š.Mickevičiaus suėmimą pratęsė dar dešimčiai dienų skaičiuojant nuo gegužės 23 dienos. Sulaikytų prokurorų suėmimo pratęsti neprašyta.

Pavyzdžių, kai į advokato praktiką persiorientuoja prokurorai, teisėjai, STT ar FNTT tyrėjai - ne vienas. Tad kyla klausimas, ar toks pasikeitimas neatveria kelių nesąžiningiems darbams?

Pažintys - tam tikras garantas

Seimo narys, buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys „Vakaro žinioms“ sakė, kad asmeniniai ryšiai panašiose tarnybose - labai svarbūs. „Buvę pareigūnai visada yra interesų sankirtoje. Asmeniniai ryšiai nenutrūksta iš karto, išėjus iš tarnybos. O advokatas gyvena iš savo bylų. Tad jam yra didelė pagunda savo kliento problemas spręsti bandant prieiti prie tam tikrų pareigūnų.

Anksčiau buvo kalbama apie teismuose esančius tunelio žmones, per kuriuos galima išspręsti įvairias bylas. Kyšio perdavime asmeninis pasitikėjimas yra labai svarbus. Tas, kuris suinteresuotas paimti kyšį, nenori būti ištrauktas į dienos šviesą. Todėl buvęs bendradarbis ar buvęs mokslo draugas yra netgi tam tikras garantas, kad tai nėra provokacija.

Grandinė yra tokia: buvęs pareigūnas - esamas advokatas - kreipiasi į esamą pareigūną. Jeigu tas asmuo pats negali padėti, kreipiasi į kolegą, kuris gali išspręsti problemą, ir taip toliau. Grandinėje dalyvauja tik patikimi asmenys, kurie yra suinteresuoti daromo sandėrio baigtimi“, - sako P.Urbšys.

Jis iš karto priduria, kad visus buvusius pareigūnus, kurie perėjo į advokato darbą, įtarinėti korupciniais ryšiais būtų neteisinga: „Absoliutinti negalime, viskas priklauso nuo konkretaus asmens. Jeigu jis, eidamas prokuroro ar FNTT pareigūno pareigas, užsiiminėjo neteisėtais veiksmais, tvarkė įvairių asmenų reikalus, pasinaudodamas savo tarnybiniais įgaliojimais, tai ir tapęs advokatu greičiausiai bus tarpininku tarp pareigūnų ir asmenų, kurie suinteresuoti jiems palankiais sprendimais. Manau, tokių buvusių pareigūnų, kurie būtent taip įsivaizduoja advokato darbą, yra mažuma.“

Nuotr.Eltos

Skaitykite:https://www.respublika.lt/

2020 m. Gegužė mėn. 22 d., Penktadienis

P. Urbšys: Valdantiesiems, kurie buvo suabejoję ar pareigūnai buvo nusipelnę priemokų koronaviruso metu

priemokos.jpg

Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, siūlančios mokėti priedus pavojingų ligų židiniuose dirbantiems pareigūnams, įveikė pirmąjį laiptelį Seime.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 22 d., Penktadienis

P. Urbšys: Apie Seimo viliones į atogražų miškus

atsinaujina.jpg

Gegužės 19 d. Seimo posėdžyje svarstytas At­si­nau­ji­nan­čių iš­tek­lių ener­ge­ti­kos įsta­ty­mo projektas. Povilas Urbšys teigė neabejojantis, kad už šio įsta­ty­mo pro­jek­to ky­šo la­bai aiš­kus ver­slo in­te­re­sas.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 21 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Apie politinės šizofrenijos požymius

politinė_šizofrenija.jpg

Gegužės 19 d. Seimo posėdyje svarstytas Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas. Diskusijos metu P. Urbšys teigė, kad dabar yra stu­mia­mas pro­jek­tas, ku­riuo no­ri­ma su­stip­rin­ti mi­nist­ro ga­lias sa­vo įsa­ky­mais lai­min­ti trą­šų nau­do­ji­mą ir kir­ti­mus draus­ti­niuo­se.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 21 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Kodėl valdantiesiems parūpo Lietuvos automobilių kelių direkcijos pertvarka

keliai.jpg

Seime skinasi kelią Vyriausybės siūlymas Automobilių kelių direkciją nuo rugsėjo pertvarkyti iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę. Dar vėliau ją planuoja paversti akcine bendrove.  

Seimas antradienį po svarstymo pritarė Kelių įstatymo pataisoms: už balsavo 60 parlamentarų, prieš – 30, o susilaikė 15.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 20 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

nuotolinis_posedis.jpg

Gegužės 20 d. vykusiame Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje buvo svarstoma 2019 m. Vyriausybės veiklos ataskaita, buvo diskutuota apie 2020 metų Seimo rinkimų organizavimą.

Vaizdo įrašą žiūrėkite čia.

2020 m. Gegužė mėn. 19 d., Antradienis

Siūlymas mokėti priedus pareigūnams Seime įveikė pirmąjį laiptelį

Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, siūlančios mokėti priedus pavojingų ligų židiniuose dirbantiems pareigūnams, įveikė pirmąjį laiptelį Seime. Už šias Seimo nario Vytauto Bako antradienį parlamentarų grupės vardu pristatytas pataisas po pateikimo balsavo 78 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 21 parlamentaras. Seimas nutarė dėl šio projekto paprašyti Vyriausybės išvados.

Pagal projektą, siūloma ekstremalios situacijos metu dirbantiems pareigūnams mokėti nuo 60 iki 100 proc. jų atlyginimo siekiančius priedus. Priemokos dydį lemtų tokie kriterijai kaip atliekamų funkcijų pobūdis, sudėtingumas, atsakomybės lygmuo, taip pat darbo krūvis ir veiklos mastas. Įstatymo pakeitimą siūloma taikyti nuo karantino Lietuvoje pradžios. Jei Seimas priimtų siūlomas pataisas, tokiu atveju pareigūnai gautų priedus už darbą nuo kovo 14 dienos. Įstatymo pataisų projektą parėmė atstovai iš įvairių Seimo frakcijų: vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė, Mišrios Seimo narių grupės nariai Povilas Urbšys, Rimantas Jonas Dagys, Mindaugas Puidokas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Stasys Tumėnas ir kiti.

A.Ufarto nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 341