Naujienos

2019 m. Spalis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Principinė kova, kas yra Seimo viršininkas: prasideda silpnų vietų paieška

vp.jpgLietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, norėdamas patraukti Viktorą Pranckietį iš Seimo pirmininko pozicijos, gali imtis visų įmanomų priemonių, ir išnaudoti opozicijoje esančių parlamentarų pažeidžiamumą, neatmeta dabar jau opozicijoje esantys buvę jo frakcijos Seime nariai Bronislovas Matelis ir Povilas Urbšys.

Mišrioje Seimo grupėje dirbantis buvęs „valstiečių“ frakcijos narys P. Urbšys konstatavo, kad V. Pranckiečio klausimas R. Karbauskiui yra tapęs „būti ar nebūti“ lygio problema.„Todėl jis dabar desperatiškai bando sutelkti aritmetinę daugumą, kuri leistų jam pademonstruoti, kas vis dėlto Lietuvoje yra Seimo viršininkas“, – sakė P. Urbšys.Pasak parlamentaro, iš to, kas dabar matyti Seime, galima daryti išvadas, kad jis turi problemų koalicijos viduje.„Po to, kai su R. Karbauskio palaiminimu D. Gaižauskas pradėjo tyrimą dėl I. Rozovos, akivaizdžiai matyti, kad pagrindiniais taikiniais gali tapti V. Bakas ir V. Pranckietis. Lenkų rinkimų akcijai tai yra tam tikras ženklas, kad R. Karbauskis, siekdamas savo siaurų asmeninių tikslų, gali juos naudoti kaip trąšas. Tokioje situacijoje Lenkų rinkimų akcija neduoda aiškaus signalo, kad jie palaikys V. Pranckiečio atstatydinimą“, – sakė P. Urbšys. Parlamentaro supratimu, socialdarbiečiai irgi yra tapę R. Karbauskio įkaitais. 
Skaitykite:
https://www.delfi.lt

K.Čachovskij nuotr.

2019 m. Spalis mėn. 09 d., Trečiadienis

Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo pakeitimo įstatymo projekto svarstymas

nuot.jpg

Spalio 9 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo Nr. XII-717 pakeitimo įstatymo projektas (nauja redakcija) Nr. 3623 . Povilas Urbšys projekto 3 straipsnyje pasiūlė koreguoti subsidiarumo principą, nes šis principas vienas iš pamatinių pilietinės demokratinės visuomenės principų, įpareigojantis valdžios institucijas neperimti vaidmenų, atsakomybės ir funkcijų iš atskirų visuomenės grupių ar bendruomenių tais atvejais, kai jos pačios gali savarankiškai spręsti joms iškylančius uždavinius.

Pasisakymą žiūrėkite čia.

Taip pat pasiūlė išbraukti 12 straipsnį, kuris nustato reikalavimus bei sąlygas įgyti nevyriausybinės organizacijos statusą, kaip perteklinį ir prieštaraujantį demokratinės pilietinės visuomenės principams. Šiuo straipsniu sukurtos prielaidos papildomai varžytų nevyriausybinių organizacijų veiklos galimybes bei nepagrįstai atimtų galimybę kai kurioms organizacijoms būti pripažintoms nevyriausybinėmis.

Vyganto Malinausko (Lietuvos vyskupų konferencija) pasisakymą žiūrėkite čia.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Spalis mėn. 09 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo projektas

1video.jpg

Spalio 9 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Lobistinės veiklos įstatymo Nr. VIII-1749 pakeitimo įstatymo projektas (nauja redakcija)   Nr. XIIIP-3051. Povilas Urbšys pateikė pasiūlymą, kad  įstatymo 7 straipsnyje būtų  aiškiau apibrėžtos sąvokos, jog  viešosios naudos nevyriausybinių organizacijų veikla atstovaujant viešąjį interesą ir religinių bendruomenių ir bendrijų veikla nebūtų laikoma lobistine.  “Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos. Toms organizacijoms, kurios vykdo advokacinė veiklą, netaikyti lobisto sąvokos”, - kalbėjo P. Urbšys.

Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

 

2019 m. Spalis mėn. 08 d., Antradienis

Teismo salėje – P. Urbšio ir Panevėžio miesto mero R. M. Račkausko susitikimas

 Pirmadienį buvo apklaustas parlamentaras P.Urbšys.

Nemaloni akistata. Tokį įspūdį paliko Šiaulių teisme įvykęs buvusių bendražygių, o dabar politinių priešininkų – Panevėžio miesto mero Ryčio Mykolo Račkausko ir Seimo nario Povilo Urbšio – susitikimas.

 Pirmadienį įvykusi ši panevėžiečių akistata turėjo būti surengta anksčiau, bet žlugo trys teismo posėdžiai iš eilės. Jie neįvyko, nes teisme nepasirodė teisiamasis Marius Vaupšas.

Du posėdžius jis praleido dėl ligos, o dėl trečiojo nepateikė pažymos iš medikų, todėl gali sulaukti ir atskiros bausmės. Dėl to teisiamąjį M.Vaupšą perspėjo ir bylą nagrinėjantis teisėjas Nerijus Masiulis, suteikęs progą iki kito posėdžio pateikti pažymą apie ligą.

Atrodo, kad teisiamasis nuobaudos neišvengs, nes pats pripažino neturįs tokio dokumento. Du posėdžius dėl operacijos praleidęs vyras tikino ūmai pasijutęs prastai, bet į medikus nesikreipęs. „Atsiprašau teismo“, – pirmadienį kelis kartus pakartojo teisiamasis.

Pirmadienį buvo apklaustas parlamentaras P.Urbšys. Šis politikas yra buvęs teisiamo R.M.Račkausko bendražygis, bet po to jų keliai išsiskyrė. Bičiuliai susipyko, o teisiamųjų suole atsidūręs meras šią bylą pavadino gerai suplanuotu buvusio STT Panevėžio valdybos viršininko P.Urbšio kerštu. Pastaruosiuose rinkimuose į Panevėžio miesto merus didele persvara laimėjo R.M.Račkauskas, o P.Urbšys liko antras. Paaiškėjo, kad prieš STT operaciją parlamentaras lankėsi Panevėžio mero kabinete ir ten kalbėjo apie būtinybę rengti socialines apklausas. Visą dviejų politikų pokalbį teisme perskaitė valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė Dalia Markauskienė.

Nuotr. J. Stacevičiaus

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Spalis mėn. 07 d., Pirmadienis

Kiek turime patriotų, paaiškėtų grėsmės valandą

kariai.jpg

Šiemet tarnauti kariuomenėje neatvyko apie 7 tūkst. šauktinių. Ar tai galima traktuoti, kad jaunimas vengia atlikti pareigą Tėvynei ir tampa mažiau patriotiškas?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS, brigados generolas Algis VAIČELIŪNAS, filosofas Vytautas RUBAVIČUS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS:Šiandien kalbėsime tautine-patriotine tema - apie mūsų krašto gynybą. Atrodytų, kad viskas yra gerai, perkame „boxerius“ ir dar numatę pirkti kitos karinės technikos, tačiau kyla klausimas, ar turėsime žmonių, kurie vairuos tuos „boxerius“. Apie 7 tūkst. šauktinių dėl vienokių ar kitokių priežasčių neatvyko į kariuomenę. Prisiminkime 1991 m. pabaigą ir 1992 m. pradžią: tada gyvenome lyg ir karo sąlygomis, o ateidavo tiek šauktinių, kiek gal ir nereikėdavo. Kas vis dėlto atsitiko?

P.URBŠYS: Kad galėtumėm atsakyti, kas vyksta, gal reikėtų pradėti nuo to, kaip mes visa tai vertiname. Vieniems tai atrodo problema, o kai pasiklausai Krašto apsaugos atstovų aiškinimų, jie teigia, kad viskas yra gerai ir problemos nemato. Oficialiais duomenimis, 2019 m. buvo daugiau nei 7 tūkst. žmonių, vengiančių vykdyti šaukimo procedūras ir karo prievoles bei komplektavimo tarnybos nurodymus. Pateikiamas skaičius, kad šiemet 6,8 tūkst. šauktinių buvo surašyti administraciniai protokolai, o surašymo pagrindas - dalis šaukiamų jaunuolių svetainėje karys.lt į sistemą netinkamai suvedė savo duomenis. Sovietiniais laikais buvo, sakyčiau, didesnė pagarba: būdavo siunčiami šaukimai, kuriuos reikėdavo pasirašyti ir jei nurodytą dieną tu neatvykdavai į nurodytą komisariatą, tik tuomet prasidėdavo persekiojimas. Nepriklausomoje Lietuvoje, pasirodo, tu gali užsitraukti administracinį persekiojimą, jeigu nepasižiūrėjai į svetainę. Grįžkime prie to skaičiaus, tų asmenų, kurie nepasižiūrėjo į svetainę ar neteisingai įvedė savo duomenis. 3,6 tūkst. yra karo prievolininkai, įtraukti į ieškomų, neatpažintų ir nežinomų asmenų žinybinį registrą. 3,9 tūkst. šauktinių daro administracinius nusižengimus ir tikėtina, kad jie bus baudžiami administracine tvarka. Čia yra tie, kurie vengia atlikti karinę prievolę. Sutinku, įstatymas yra netobulas, kad privalomų šauktinių amžius yra nuo 19 metų iki 26 metų. Krašto apsaugos ministerija pati inicijuoja šauktinių amžiaus susiaurinimą iki 23 metų, aš teikiau pasiūlymą dėl 21 metų. Galbūt situacija šiek tiek bus geresnė. Man atrodo, viena iš pagrindinių priežasčių yra tai, kad šitas nenoras tarnauti valstybei parodo piliečio ir valstybės susvetimėjimą.

Agresijos prieš Ukrainą metu buvo patriotizmo banga, atėjo 52 proc., kurie tarnauja iš pašaukimo ginti Tėvynę. Dabar 45 proc. ateina išbandyti savęs, o ateinančių apginti šeimą ir Tėvynę yra tik 40 proc. Vadinasi, didesnė dalis ateina dėl karjeros ar įgyti naujų įgūdžių ir patyrimų. Bet mes turime žinoti vieną dalyką, kad visuomenės pasipriešinimo jėga glūdi ne kur kitur, o jos dvasioje. Mes galime turėti naujausias technologijas, tačiau tai yra ne esmė. Paimkime Afganistaną, kur metami milijardai. Ten faktiškai yra viduramžiai. Tačiau jų dvasios susitelkimas yra toks didelis, kad nei viena valstybė, nei Sovietų Sąjunga, nei vakarietiška karinė aviacija negali nugalėti tos etninės grupės.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/

2019 m. Spalis mėn. 06 d., Sekmadienis

KT pirmininkas suabejojo Konstitucija

S.Zumbio.jpgParlamentarų rinkimai vienmandatėse apygardose sunkiai dera su konstitucine logika. Tokį teiginį viešai išreiškė Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas ir iškart sulaukė kritikos iš parlamento. Tiesa, kol kas tik iš Lietuvos Seimo, tačiau, matyt, KT pirmininkas išgarsės visame pasaulyje, mat į Vilnių padiskutuoti apie demokratiją suvažiavo konstitucinių teismų teisėjai iš kone 90-ies šalių.

Vilniuje penktadienį prasidėjo šeštadienį pasibaigsiantis XXII tarptautinis Europos ir lyginamosios konstitucinės teisės kongresas „Demokratijos samprata ir konstitucinė justicija“ kuriame dalyvauja beveik devyniasdešimt konstitucinių teismų teisėjų ir konstitucinės teisės mokslininkų iš užsienio šalių. Lietuvos KT pirmininkas D.Žalimas dar renginio išvakarėse viešai suabejojo ne tik Lietuvos, bet ir daugumos valstybių, kuriose dalis parlamentarų renkami vienmandatėse apygardose, konstitucine logika.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys sako, kad D.Žalimas užsimojo reformuoti esą netobulas rinkimų sistemas ne tik Lietuvoje, bet ir visose valstybėse, mat tokią mintį išreikš konstitucinių teismų suvažiavime.

„Įdomu tai, kad D.Žalimas imasi, jo žodžiais tariant, Seimo narius vaduoti iš įkaitų statuso. Mat sako, kad vienmandatėse apygardose išrinkti Seimo nariai susiduria su priešprieša tarp konstitucinės parlamentaro priedermės atstovauti visai Tautai ir būtinybės ginti teritorinių bendruomenių ar apygardos rinkėjų interesus. Kone pusė Seimo narių esą susiduria su rizika pažeisti priesaiką, kai, pavyzdžiui, tvirtinant biudžetą teikia siūlymus ar yra prašomi tarpininkauti dėl finansavimo jų apygardoje esantiems objektams skyrimo ar padidinimo. Kitaip tariant, vienmandatininkai nesiderina su D.Žalimo konstitucine logika. Tačiau viena didžiausių Lietuvos problemų yra pasitikėjimo valstybe ir valdžia stoka. Žmogus jaučiasi svetimas šitoje valstybėje. O pakeitus rinkimų sistemą ir Seimo narius renkant tik pagal sąrašus pasitikėjimas valdžia dar labiau sumažėtų“, - įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

S.Žumbio nuotr.

2019 m. Spalis mėn. 04 d., Penktadienis

...

Mokytoju_diena.jpg

2019 m. Spalis mėn. 04 d., Penktadienis

Pasveikinti Metų mokytojai

Spalio 4 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose iškilmingai paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Šventinę nuotaiką kūrė ir renginį vedė J.Miltinio gimnazijos mokiniai, kurie aktoriniais gebėjimais šventės dalyvius nukėlė į mokyklą, priminė smagias mokytojų ir mokinių bendravimo akimirkas, susidarančias smagias situacijas. 

Minėjime pasveikinti mokytojai ir įteiktos Metų mokytojo premijos. Už veiklos rezultatus, siekiant ugdymo kokybės ir skatinant kūrybinę veiklą, 1000 Eur premija apdovanoti „Vilties“ progimnazijos šokių mokytojas Ričardas Bakanauskas, Regos centro „Linelis“ priešmokyklinio ugdymo pedagogė Danutė Kalinauskaitė ir A. Lipniūno progimnazijos pradinio ugdymo ir anglų kalbos mokytoja Vaida Kielienė.

Šventės dalyvius pasveikinti pakviestas Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros klebonas Eugenijus Troickis mokytojus prilygino misionieriams, kurie moko ir dalinasi išmintimi. Jam antrino ir Povilas Urbšys, kuris sakė, jog mokytojai dalinasi ne tik žiniomis, moko vertybių, bet kartu yra ir sėjikai, kurie sėja gerumo sėklas. 

Seimo narys už nuoširdų atsidavimą darbui įteikė padėkas Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei Rasai Ambraškienei, lopšelio-darželio ,,Puriena“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai metodininkei Daliai Staniūnienei ir Panevėžio lopšelio-darželio ,,Voveraitė“ vyresniajai ikimokyklinio ugdymo mokytojai Genovaitei Sutkienei.

G.Kartano nuotr.

2019 m. Spalis mėn. 03 d., Ketvirtadienis

Pagerbti mokytojai senjorai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gėlės“Spalio 3 d. Panevėžio 5-osios gimnazijos salėje vyko iškilmingas mokytojų senjorų pagerbimas. Mokyklos direktorė Daiva Dapšauskienė džiaugėsi, kad tęsiama ši graži tradicija.

Pagerbti pabaigusius savo pedagoginę karjerą mokytojus 2015 m. sumanė Panevėžio pedagogų švietimo centro darbuotojai. Kasmet šventė rengiama vis kitoje mokykloje. Mokytojai senjorai susitinka buvusius bendradarbius, klausosi vaikų koncerto, pabūna gražioje bendraminčių bendrystėje.

Povilas Urbšys sveikino susirinkusius senjorus su švente: „Jūs esate tie, kurie buvote dėmesingi savo mokiniams, atlaidūs jų klaidoms ir išugdėte tai, ką mes vadiname Lietuvos ateitimi. Ačiū Jums.“ Baigdamas Seimo narys perdavė padėką ir suvenyrą istorikui, mokytojui ekspertui Juozui Brazauskui.

2019 m. Spalis mėn. 02 d., Trečiadienis

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultetas pradeda mokslo metus

tau.pngSpalio 2 d. Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakultetas iškilmingai pradėjo naujuosius mokslo metus.

Rektorė Zita Kazlauskienė, sveikindama gausiai susirinkusius senjorus, džiaugėsi, kad lankytojų skaičius per keturis metus išaugo kone 20 kartų.

Universiteto Panevėžio fakultete veikia istorijos, krašto ir pasaulio pažinimo, dvasinio tobulėjimo, užsienio (anglų, vokiečių, lenkų ir prancūzų) kalbų, kompiuterinio raštingumo, menų fakultetai ir Dainos klubas. Visoje Lietuvoje jau veikia apie 50 Trečiojo amžiaus universitetų. Pirmasis įsteigtas Vilniuje prieš 25 metus. 

Povilas Urbšys džiaugėsi matydamas tiek daug jaunatviškai nusiteikusių žmonių, kurie trokšta žinių ir tobulėjimo. Seimo narys apgailestavo, kad šiemet universitetas negavo savivaldybės finansavimo vienam didžiausių savo projektų, taigi norėdamas nors truputį kompensuoti nepriteklių, jis skyrė paramą iš savo asmeninių lėšų.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 312