Naujienos

2018 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys: „Matyti politikoje teistą – jau įprasta“

Screenshot_1.jpgDu kartus su kontrabandinėmis cigaretėmis sučiuptas ir du kartus teismo nubaustas Lazdijų politikas tapo vienu iš savivaldybės administracijos vadovų. Nelegalius rūkalus gabendavęs Jonas Stankevičius turi tiek mero, tiek didžios daugumos Lazdijų tarybos narių palaikymą. Apie šia situaciją žurnalistė Kristina Ramanauskienė laidoje „Reporteris“ kalbėjosi su Seimo nariu Povilu Urbšiu.

K. Ramanauskienė: „Lietuvos gyventojai jau ne kartą politikoje matė teistus politikus. Naujausias atvejis yra Lazdijai. Ar Jūs galite paaiškinti, kaip toks žmogus galėjo patekti į valdžią?“

P. Urbšys: „Matyti teistą ar korupciniais nusikaltimais įtariamą žmogų politikoje jau nieko nebestebina. Jei toks žmogus skiriamas administruoti viešuosius pirkimus, skiriamas išduoti leidimus rodo, kad jis yra reikalingas. Jeigu Lazdijų savivaldybėje nerandamas geresnis žmogus, kuris neturėtų neaiškių uodegų rodo, kad Lazdijų vadovams reikalingas žmogus turintis patirtį vykdant vienokius ar kitokius kriminalinius nusikaltimus.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2018 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Siūlo komunistų partiją paskelbti nusikalstama organizacija: įstatymo projektas įregistruotas

Nors prieš metus Seime buvo priimta rezoliucija, kuria siūloma Lietuvos komunistų partiją (LKP) paskelbti nusikalstama organizacija, kol kas veiksmų dėl to imtasi nebuvo. Tuomet vyriausybei buvo pavesta paruošti įstatymo projektą, įgyvendinantį rezoliucijoje nurodytas nuostatas.

Visgi, kaip sako Seimo konservatoriai, vyriausybė veiksmų nesiėmė. Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma LKP paskelbti nusikalstama organizacija.

– Prieš metus svarstant rezoliuciją Povilas Urbšys sakė pasigendantis buvusių LKP narių atgailos. Ką apie tai manote jūs?

A. Ažubalis: Manau, kad atgailos nuoširdžios nebuvo. Prisimenu du atvejus, kada, tuo metu veikiantys du politikai, vienas iš dešinės, kitas iš kairės viešai atsiprašė Seimo tribūnoje. Du atvejai, kai mes žinome, kiek buvo komunistų, kurie dirbo represinėse struktūrose.

Kitas dalykas, kad kai kam pavyko įteikti visuomenei nuomonę, kad jie ir tada dirbo Lietuvai, kad jie buvo geri, bet buvo bloga Maskva tai jie buvo labai geri ir tada dirbo Lietuvai.

Aš manau, kad tai yra istorijos prievartavimas, nes sakyti, kad koloborantai, kurie koloboravo su komunistiniu režimu, palaikė jį, diegė atitinkamą ideologiją, slopino žiniasklaidą, pasisakė ir veikė aktyviai prieš tikėjimą, bažnyčią, žmogaus laisves ir tada dirbo Lietuvai, niekaip neišeina.

L. Kasčiūnas: Šiuo įstatymu mes parodytume pavyzdį ir kitoms Europos šalims. Nacizmo atveju įvyko Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas, ten nacių partija buvo paskelbta nusikalstama organizacija, buvo įvardintos sankcijos, kaltieji buvo nuteisti.

Skaitykite:https://www.lrt.lt

2018 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Trečiadienis

R. Karbauskiui prabilus apie paskutines J. Džiugelio dienas frakcijoje, šis – atsiprašo

R. Karbauskiui prabilus apie paskutines J. Džiugelio dienas frakcijoje, šis – atsiprašo.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad frakcijos nario Justo Džiugelio buvimas frakcijoje jau yra tik laikinas. Pasakodamas apie jam nepatinkantį frakcijos kolegos elgesį R.Karbauskis naujienų portalui delfi.lt taip pat teigė, kad savo veiksmais J.Džiugelis žemina visą frakciją ir patį R.Karbauskį.
Naujienų portalas lrytas.lt susisiekė ir su pačiu J.Džiugeliu, jis teigė, kad frakcijos seniūno žodžius pakomentuos kiek vėliau, nes jam tai yra naujiena.

Vėliau savo nuomonę apie situaciją politikas išplatino socialiniame tinkle „Facebook“. „Praėjus kelioms savaitėms nuo mano interviu vienai žiniasklaidos priemonei, kuriame, po intensyvios Seimo sesijos, nevengiau ir aštresnių pasisakymų, sulaukiau viešos frakcijos vadovo reakcijos. Nesiruošiu komentuoti jo teiginių ar paneiginėti išsakytos neteisingos informacijos. Galiu tik pasakyti, kad aš tikrai nematau situacijos kaip: „arba frakcijos vadovas, arba aš“, – rašoma J.Džiugelio komentare.

Primename, kad iš valstiečių gretų pasitraukė jau keli parlamentarai – tarp jų Bronislovas Matelis ir Povilas Urbšys, šiuo metu dirbantys Mišrioje Seimo narių grupėje. B.Matelis iš frakcijos pasitraukė po buvusios Seimo narės Gretos Kildišienės skandalo. O ilgametis bendražygis P.Urbšys iš frakcijos pasitraukę nesutaręs su partijos pirmininku.

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

2018 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Trečiadienis

Seime atidarytos dvi parodos

43781405971_3535db13d5_k.jpgRugpjūčio 1 d. Povilas Urbšys Seime atidarė dvi parodas, kuriose darbus eksponuoja panevėžietė menininkė Savirija Kaziūnaitė ir keliasdešimties lopšelių-darželių auklėtiniai ir pedagogai.

Seimo III rūmų parodų erdvę papuošė panevėžietės tekstilininkės Savirijos Kaziūnaitės gobelenai. Menininkė kuria gobelenus, audžia, piešia ant šilko. Savo kūryboje naudoja japonų šibori, šenilo, vilnos vėlimo ir autorinę techniką. Savirija yra surengusi 15 personalinių parodų, dalyvavo daugiau kaip 90-yje grupinių parodų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Bendradarbiaudama su architektais išaudė gobelenus visuomeniniams ir privatiems interjerams. Menininkę parodoje sveikino gausus draugų ir bičiulių būrys.

Toje pačioje erdvėje atidaryta ir keliaujanti paroda “Tautinė lėlė”. Siekiant populiarinti tautinį kostiumą Seimas 2017-uosius metus paskelbė Tautinio kostiumo metais ir pakvietė įvairias organizacijas bei visuomenę šia proga organizuoti įvairius renginius. Atsiliepdamas į šį kvietimą Panevėžio Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis organizavo respublikinę akciją „TAUTINĖ LĖLĖ“, skirtą Tautinio kostiumo metams ir Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Prie šios akcijos noriai prisijungė keliasdešimties ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų pedagogai, ugdytiniai ir jų tėveliai iš visos Lietuvos. Keliaujanti paroda „TAUTINĖ LĖLĖ“ jau buvo eksponuojama Panevėžio bibliotekose ir Vilniaus nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Parodą pristatė projekto iniciatorė Kastyčio Ramanausko darželio vyr. auklėtoja Karolina Platušienė.

Šios parodos džiugins Seimo svečius ir darbuotojus visą rugpjūčio mėnesį.

Džojos Gundos Barysaitės nuotrauka.

2018 m. Liepa mėn. 31 d., Antradienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę. IV dalis Dievo lyderystė šeimoje

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „povilas urbšys foto“

Paskutinėje radijo laidos „Lyderystės klubas“ dalyje pokalbis apie Dievo lyderystę šeimoje.

Aurimas Ratkevičius: „Kokios lyderystės pamokos yra jūsų šeimoje? Koks yra senelių, tėvų, jūsų šeimos kelias?“

Povilas Urbšys: „Mano šeimoje, Urbšių šeimoje, moralinis lyderis buvo Juozas Urbšys, mano senelio brolis. Visi vyresnės kartos Urbšiai mirė Sibire. Vienas Urbšių šeimos atstovas pokario metais buvo nukankintas stribų, todėl neturėjome tiesioginių senelių. Mūsų seneliu tapo Juozas Urbšys, kuris rašydamas laišką savo seseriai į Venesuelą teigė, kad jis yra savo brolio vaikų tėvas ir jų vaikų senelis. Man Juozo Urbšio lyderystė paliko tam tikrą įspaudą ir jaučiu už tai atsakomybę. Tai ką jis iškentė ir tai kuo jis tapo, labai gerai palygino buvęs Užsienio reikalų ministras A. Saudargas: „Grafitas, kuris buvo suspaustas galingu spaudimu tapo deimantu“. Aš mačiau kaip žmogus patyręs prievartą ir kančias nepalūžta, o tik dar labiau nuskaidrėja. Paskutinėmis gyvenimo dienomis įėjus į kambarį, virš lovos kur gulėjo Juozas Urbšys, galėdavai pamatyti šviesą. Ta šviesa liko man atmintyje. Jo siela taip skaisčiai švietė, tarsi norėdama paliudyti jo šviesumą.

Jeigu kalbėti apie lyderystę asmeniškai mano šeimoje, tai ji yra problema. Būti lyderiu darbe atima labai daug laiko. Randi įvairiausių pasiteisinimų, kodėl tu tiek daug laiko praleidi darbe, nors viską darai artimųjų sąskaita. Prisipažinsiu, kad turiu du suaugusius sūnus, vienas yra baigęs piloto specialybę, kitas yra baigęs psichoterapiją, bet tuo pačiu užsiima ir triatlonu. Žmona mano žemaitė. Susituokėme 1984 m. ir esame jau daugiau nei trisdešimt metų santuokoje. Tuo metu kai sukūriau šeimą, jaunajai kartai teko išbandymas, nes prasidėjo Sąjūdis, atsirado įvairūs atsikūrusios valstybės iššūkiai. Panevėžys tuo metu garsėjo savo nusikalstamumu, o aš dirbau teisėsaugos struktūrose. Ir kai bandau atsiminti savo vaikų vaikyste yra tarpu kai negaliu prisiminti tam tikrų jų augimo akimirkų. Atsiduodamas darbui aš nuskriaudžiau savo artimuosius. Reikėjo daug supratimo. Kartais matydavau kaip žmona pavargdavo, o žemaičiai yra labai kantrūs, todėl kai pratrūkdavo, tai jau laikykis. Sunkiausiais momentais supranti, kad viskas kas svarbiausia yra tavo šeima. Visai nesvarbu kokią kilnią idėją dėl Lietuvos tu nori padaryti, bet svarbiausia yra tavo artimiausias mylimas žmogus. Nors ir negalima sakyti, kad ligos siųstos Dievo, bet kartais taip atsitinka, kad jos ateina. Mums teko ir ligos išbandymas. Žmonai susirgus mirtina liga mums teko patirti visus ligos sunkumus. Medikų ir žmonos valios bei troškimo gyventi dėka mes ją įveikėme. Po kiek laiko sekė dar viena liga ir per labai trumpą laiko teko net keli išbandymai. Žmoną du kartus reikėjo traukti iš mirties glėbio. Kai žmoną apimdavo liūdnos mintys, kad aš jau niekada nebūsiu tokia, kokia buvau, aš jai sakydavau: „Jūratę, bet ar mes tapome artimesni? Taip. Dievas mus ir suvedė tam, kad mes ta artumą jaustume.“ Ir dabar kai esu politikas ir atstovauju rinkėjų interesus aš vis tiek turiu galvoje, kad pirma reikia pasižiūrėti kas yra šalia.“

Aurimas Ratkevičius: „Kaip dar galite pratęsti savo mintį apie tai, koks gyvenimas yra ir kaip mes jį turėtume gyventi?“

Povilas Urbšys: „Gyvenimas prasmingas yra tiek, kiek mes jame pripažįstame Dievo lyderystę. Bet ta lyderystė yra ne pasaulietiška, kaip mes dažnai suvokiame, kad mums kažkas vadovauja. Mes kalbame apie šventosios dvasios veikimą, apie jos gailestingumą. Kiek mes tampame tos lyderystės dalimi, tiek mes pajuntame gilesnę prasmę ir tikresnį džiaugsmą. Siūlau prisiminti švento Jono užrašytus žodžius: „kol turite šviesą tikėkite ja, kad taptumėte šviesos vaikais“. Man atrodo, kad kiekvieno mūsų gyvenime tikslas yra padaryti viską, kad priminti apie tą šviesą kiekviename iš mūsų. Mūsų tikslas yra būti ir likti šviesos vaikais.“

Visą polakbio įrašą klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Liepa mėn. 28 d., Šeštadienis

Panevėžio politikų kišenėse – brangenybės ir skolos

Kokie skaičiai šiemet puikuojasi Panevėžio politikų turto deklaracijose?

Kai kurie Panevėžio politikai turto sukaupę tiek, kad turėtų gyventi mažame bendrabučio kambarėlyje. Tokį įspūdį sudaro Valstybinės mokesčių inspekcijos paskelbtos politikų ir valstybės tarnautojų praėjusių metų turto deklaracijos.

Kukliausias tarp Panevėžyje rinktų Seimo narių – turtais negalintis pasigirti Povilas Urbšys. Politikas kartu su žmona butą įvertinę po 12934 Eur kiekvienam, dar abu deklaravo turintys žemės, kuri iš viso verta šiek tiek per 2000 Eur.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Liepa mėn. 25 d., Trečiadienis

Vyriausybė: teikti paramą galės tik pelningos savivaldybių įmonės

Vyriausybė: teikti paramą galės tik pelningos savivaldybių įmonės

Ministrų kabinetas pritarė Seimo narių siūlymui diferencijuoti paramai skiriamą šių įmonių grynojo pelno dalį – kuo daugiau pelno uždirbtų įmonė, tuo mažesnę jo procentinę dalį galėtų skirti paramai, o vienam gavėjui bendrovė per metus galėtų skirti ne daugiau kaip 200 tūkst. eurų.

Tokias Labdaros ir paramos įstatymo pataisas siūlo Seimo nariai Povilas Urbšys, Zenonas Streikus ir Guoda Burokienė. Joms pritarusi Vyriausybė rekomenduos Seimui atsisakyti praėjusį gruodį apsvarstytų pataisų, kuriomis siūloma iš viso uždrausti savivaldybių įmonėms teikti paramą bei labdarą. Pataisos numato, kad savivaldybių įmonės galėtų ir toliau teikti paramą bei labdarą, bet skiriant ją turėtų atsižvelgti į visuomeninę naudą, efektyvumą ir racionalumą, o paramos dydis būtų siejamas su grynuoju pelnu.
Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Liepa mėn. 25 d., Trečiadienis

Lobistai – ir darbščiųjų rankų būrelyje

Susijęs vaizdasTeisingumo ministerijoje gaivinama Seime pernai numarinta idėja prie lobistų priskirti nevyriausybines organizacijas ir suteikti teisę lobistais tapti juridiniams asmenims.
Lobistinės veiklos įstatymo pataisų iniciatoriai tikina, kad jas priėmus ši veikla Lietuvoje taptų skaidresnė. Tačiau netrūksta ir abejojančiųjų tokiu sumanymu – pažymima, kad tuomet net ir gėlių augintojų, mezgėjų būrelis ar draugija būtų laikoma lobistine organizacija, o tikrieji lobistai galėtų slėptis po juridinių asmenų šydu.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) nario Povilo Urbšio nuomone, pastarųjų mėnesių skandalai galbūt verčia griežtinti Lobistinės veiklos įstatymo nuostatas. Tačiau gali nutikti taip, kad keičiant šį įstatymą „bus peržengtos visos ribos“. „Nevyriausybinis sektorius ir taip nėra lygiavertis socialinis partneris sprendžiant įvairias problemas, kilusias tiek valstybės, tiek ir savivaldybių institucijose. Tai netvarka, taip neturėtų būti“, – pabrėžė parlamentaras.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Liepa mėn. 24 d., Antradienis

P. Urbšys skundžiasi: per jo vardu pavadintą sąrašą į tarybą patekę politikai kai ką slėpė

Povilas Urbšys apklaustas STT

Dešimtmečius naujos autobusų stoties laukusiam ir prie jos atnaujinimo gerokai priartėjusiam Panevėžiui vėl gresia likti murdytis toje pačioje pelkėje. Savivaldybei rengiant paraišką dėl finansavimo esamo stoties pastato rekonstrukcijai, Seimo narys Povilas Urbšys spaudžia Vidaus reikalų ministeriją (VRM) kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Tokios iniciatyvos ėmęsis parlamentaras teigė turintis informacijos, kad STT agentai domisi autobusų stoties reikalais ir netgi apklausė kai kuriuos asmenis. P. Urbšys teigė ir pats abejojantis dėl šio projekto. Jis tikino ilgai nesupratęs, kad esamą stoties pastatą ketinama rekonstruoti ir dar pastatyti naują.

„Kad STT domisi stotimi, informaciją ministerijai suteikiau aš. Man teko bendrauti su asmeniu, kuris tuo klausimu buvo apklaustas. Logiška, kad dabar ministerija turi pateikti paklausimą STT, kokiais aspektais domimasi autobusų stoties projektu“, – įsitikinęs P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Liepa mėn. 23 d., Pirmadienis

Rimvydas Valatka. Gyvenimas prie Karbauskio iki 2024 metų?

Rimvydas Valatka

Kas galėtų patikėti, kad Rusija nesikiš į mūsų rinkimus, muša būgnais kolega R. Sadauskas-Kvietkevičius, net girelė dunda. Tiesą sakant, o koks skirtumas – kišis Rusija ar ne? Rinkimų rezultatai ir taip aiškūs. Ne tik Prezidento, kurie kitąmet, bet ir Seimo rinkimų, kurie po dvejų metų su uodega.
Jei niekas nepasikeis, ir tuos, ir kitus rinkimus – su kišimusi ar be – laimės nešvari rusiška salietra, „Rostselmaš“ ir kiti maišyti Rytų prieskoniai. Socialdemokratinių-konservatoriškų žemės (ne)pardavimo saugiklių dėka užgrobtoje ariamoje žemėje barstoma nešvari salietra = gerai sudygusi nešvari politika.
Tai rodo ne tik laukuose anksčiau pribrendę kviečiai, bet ir sociologinės apklausos. Galima jomis tikėti, galima netikėti, o tie, kurie netiki, savo netikėjimo nelaužia iš piršto, nes tikrų sociologinių apklausų Lietuvoje niekas niekada nedarė.
Tikrą politinę padėtį sociologinės apklausos parodytų tik tuomet, jei žmonių būtų klausiama ne tik už kurią partiją jie balsuotų, jei rinkimai sekmadienį, bet ir už kurios partijos kandidatą jie balsuotų savo vienmandatėje apygardoje. Mūsų rinkimų sistema mišri, bet apklausų rengėjai vaizduoja, kad ji – tik proporcinė.

Niekas iš mūsų nežino, o ir negali žinoti, kaip bus. Bet aišku, kad nei opozicija, nei pilietinė visuomenė, nei žurnalistiniai tyrimai nuo to neišgelbės. Šviečiasi tik realūs du dalykai, kurie gali išgelbėti Lietuvą nuo visiško sukolchozinimo. Ir abu nelabai realūs: 1) valstiečių partija suskyla; 2) Karbauskis padaro kriminalinį nusikaltimą.
Kaip žinoma, dauguma politiką išmanančių žmonių tikėjosi, kad iš visų pašalių sugraibyta, rankomis futbolą žaidžianti Karbauskio rinktinė, greit subyrės. Taip neatsitiko. Taip, atskilo Šakalienė, Matelis ir Urbšys, bet prisijungė Puteikis ir dar keli, neskaitant Gražulio.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 263