Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

VVSK pritarė vaiko teisių apsaugos centralizavimą reglamentuosiantiems projektams

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vaiko teisės“

Gegužės 30 d. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) svarstė įstatymų projektus, būtinus vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarkos įgyvendinimui. Vienas svarbiausių klausimų, kilusių pertvarkoje dalyvaujančioms institucijoms – kaip bus pasidalintos funkcijos ir atsakomybės už vaiko gerovę savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyrius perdavus Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai (Tarnyba).

Įstatymų projektais siūloma atriboti Tarnybos ir savivaldybių funkcijas organizuojant vaiko globos (rūpybos) nustatymą. Numatoma, kad laikinąją vaiko globą (rūpybą) savo teritorijoje organizuoja savivaldybės vaiko teisių apsaugos institucija bendradarbiaudama su globos centrais, o Tarnyba, gavusi informacijos apie galimus vaiko teisių pažeidimus, įvertina šios informacijos pagrįstumą ir imasi reikiamų veiksmų bei organizuoja vaiko nuolatinės globos (rūpybos) nustatymą.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

VVSK pritarė siūlymams pertvarkyti savivaldybių administracinę priežiūrą, kad ji taptų kokybiškesnė ir efektyvesnė

Gegužės 30 d. posėdyje Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) pritarė Savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo projektui (Nr. XIIIP-1807) ir su juo susijusiems projektams, kuriais siūloma pertvarkyti savivaldybių administracinę priežiūrą.

Vyriausybės inicijuotu projektu siūloma pakeisti Vyriausybės atstovų, kurie, remiantis Konstitucijos ir įstatymų nuostatomis, prižiūri, ar savivaldybės laikosi Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Vyriausybės sprendimus, teisinį statusą. Vyriausybės atstovas taptų valstybės pareigūnu Vyriausybės skiriamu į pareigas penkerių metų kadencijai ne daugiau kaip dviem kadencijoms iš eilės. Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą Vyriausybė kiekvienoje apskrityje skiria po vieną Vyriausybės atstovą, kuris yra valstybės tarnautojas – įstaigos vadovas, į pareigas skiriamas ketveriems metams ir iš jų atleidžiamas Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. Įstatymas dabar neriboja Vyriausybės atstovų kadencijų skaičiaus.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

NSGK tyrimas: nuo ko viskas prasidėjo, kas labiausiai palaikė, o kas priešinosi?

BNS nuotr.Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pagaliau apibendrins daugiau nei pusmetį trukusį darbą. Spalio mėnesį oficialiai pradėtas tyrimas dėl neteisėtos įtakos politikams, politiniams procesams ir institucijoms sulauks savo išvadų.

Pirmą kartą apie tokio tyrimo reikalingumą 2017 metų rugsėjo 22 dieną užsiminė premjeras Saulius Skvernelis. Būtent tą dieną Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė įtarimus Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai politinės korupcijos byloje.

Tuo metu Povilas Urbšys palaikė tyrimo idėją, tačiau balsuodamas susilaikė. „NSGK pirmininkas po atlikto Mindaugo Basčio tyrimo mums iš šios tribūnos konstatavo, kad šis tyrimas leido užčiuopti tik aisbergo viršūnę. V. Bakas paragino nebijoti leistis gilyn ir pakvietė Seimą atlikti nuodugnų parlamentinį tyrimą“, – prieš balsavimą porino P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2018 m. Gegužė mėn. 29 d., Antradienis

VTEK jau turi vadovą

Edmundas Sakalauskas

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) turi naują vadovą - Seimo sprendimu juo tapo teisininkas Edmundas Sakalauskas.

Antradienį per slaptą balsavimą jo kandidatūrą parėmė 85 Seimo nariai, 11 buvo prieš, 6 parlamentarai susilaikė. Iš Seimo tribūnos kalbėdamas apie E. Sakalauską Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys teigė galįs patikinti, kad tai sąžiningas ir principingas žmogus.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 26 d., Šeštadienis

P. Urbšys prakalbo apie D. Grybauskaitės taktiką: išsigandusi spaudė stabdį

 P.Urbšys mano, kad D.Grybauskaitė bando apsaugoti sąjungininkus, tad nusbaudė stabdžius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pajuto grėsmę, kad tyrimas dėl neteisėtos verslo įtakos politikams į viešumą gali iškelti ir jos sąjungininkų konservatorių paslaptis, todėl nuspaudė stabdžius. Tokiais įtarimais pasidalijo Seimo narys Povilas Urbšys.

Valdančiosios Seimo valstiečių frakcijos gretas palikęs P.Urbšys įsitikinęs, kad po Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo nebus nieko panašaus į politinės atominės bombos sprogimą, kaip žadėta. Pasak politiko, D.Grybauskaitė valstybės sąskaita išsivalė vadinamajame tulpių pašto skandale suterštą savo mundurą ir šią savaitę pasiuntė aiškų signalą – iš anksto nubrėžtų raudonųjų linijų nevalia peržengti.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt

2018 m. Gegužė mėn. 26 d., Šeštadienis

Šeimos mėnuo - džiaugsmas būti kartu

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „„Šeimos mėnuo – džiaugsmas būti kartu““

Gegužės 26 d. Povilas Urbšys dalyvavo Šeimos šventėje. Visus norinčius turiningai ir linksmai praleisti laiką Panevėžio švietimo centras kvietė į Bendruomenių rūmus, kur vyko šventinis koncertas. Švietimo centras nutarė dėmesį skirti patiems mažiausiems ir jų šeimoms. Scenoje pasirodė visų miesto ikimokyklinių ugdymo įstaigų auklėtiniai, kurie džiugino susirinkusius šokiais ir dainomis, demonstravo aktorinius įgūdžius.

Po koncrtošeimos neskubėjo skirstytis, Bendruomenių rūmų kieme veikė ir šeimas kvietė kūrybinės piešimo ant veido, robotikos, lipdymo iš molio dirbtuvės. Tų, kas mėgsta judėti, laukė smagūs žaidimai, spalvoti batutai.

2018 m. Gegužė mėn. 26 d., Šeštadienis

Tarptautinis vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“

Gegužės 25 d. Dailės galerijoje vyko jau 27-asis Panevėžio Gamtos mokyklos organizuojamas vaikų piešinių konkursas „Išgirsti pačią slapčiausią gamtos kalbą“

Naujajame keramikos paviljone surengta konkurso darbų paroda. Gamtos mokyklos direktorė Regina Kliminskienė pasidžiaugė, kad konkursas kasmet pritraukia vis daugiau dalyvių, sulaukia vis daugiau piešinių iš vis įvairesnių užsienio šalių.

Povilas Urbšys padėkojo Gamtos mokyklos mokytojams, kad skatina vaikus pajusti gamtos kalbą ir kasmet rengia jau tradiciniu tapusį vaikų piešinių konkursą, sulaukiantį tokios gausos darbų iš įvairių šalių, palinkėjo kitais metais parodą surengti jau atsinaujinusioje Gamtos mokykloje.

Keturioms skirtingų amžiaus grupių diplomantėms: Austėjai Dambrauskaitei 5 m., Ievai Jurevičiūtei 8 m., Rugilei Levickaitei 12 m. ir Deinai Janeliūnaitei 17 m. Seimo narys įteikė padėkas ir dovanėles, o mokyklos direktorei – gėlių puokštę.

2018 m. Gegužė mėn. 26 d., Šeštadienis

Parodos„Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“ aptarimas

taut.png

Gegužės 26 dieną 12 val. Dailės galerijoje Panevėžio krašto tautodailės „Lietuvos šimtmečio tautodailė Panevėžio krašte“ parodos aptarimas.

Tradicinė, kasmetinė Aukštaitijos regiono tautodailės meistrų rengiama paroda šiemet atsigręžia į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Kaip ir kasmet, parodoje pristatoma Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės kraštų tautodailė. Šiemet parodoje eksponuojama 880 darbų. 

Aukštaitijos tautodailės parodos yra rengiamos nuo 1990 metų ir kaskart sulaukia itin didelio lankytojų susidomėjimo. Panevėžio krašto tautodailininkų sąjungos pirmininkas Saulius Kronis džiaugiasi, kad į respublikinę parodą šiemet atrinkta net trečdalis čia dalyvavusių darbų.

Povilas Urbšys dalyvavo tautodailės parodos aptarimo šventėje. Jis padėkojo menininkams už gražius darbus, o pirmininkui įteikė suvenyrą.

 

2018 m. Gegužė mėn. 25 d., Penktadienis

Poezijos pavasaris 2018

Gegužės 25 d. Povilas Urbšys dalyvavo POEZIJOS PAVASARIO 2018 skaitymuose „Po Urbšio ąžuolu“ Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centre (Čiūrų k., Zaosės vnk., Panevėžio r.). Juozo Urbšio tėviškėje, jaukioje sodyboje, po šimtmečius skaičiuojančiu ąžuolu, eiles skaitė poetai Vladas Braziūnas, Uldis Bērziņš (Latvija), Meilė Kudarauskaitė, Simonas Bernotas, Gintautas Dabrišius, Elvyra Pažemeckaitė, Julius Žėkas. 

„Poezijos pavasaris 2018“ - vienas didžiausių literatūrinių renginių Lietuvoje, kasmetinis tarptautinis poezijos festivalis, kurį organizuoja Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas.

2018 m. Gegužė mėn. 25 d., Penktadienis

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vėliavos įteikimo metinės

Mindaugo batalionas nuotrauka.

Gegužės 25-ąją Karaliaus Mindaugo husarų batalionas minėjo bataliono vėliavos įteikimo 23-ąsias metines. Šia proga vyko Šv. Mišios, kuriose buvo suteikiamas Sutvirtinimo sakramentas kariams, pašventintas naujai atrestauruotas bataliono muziejus. Renginyje dalyvavo ir  sveikinimo žodį tarė Seimo narys Povilas Urbšys.

Iškilmingos rikiuotės metu buvo įteikti aukštesni kariniai laipsniai, apdovanoti geriausiai pasirodę skyrių varžybose. Taip pat vyko ginkluotės ir technikos paroda, svečiai buvo vaišinami koše, užsiregistravusios komandos išbandė savo jėgas kliūčių ruože ,,Husarų takas“. 

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 255