Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 27 d., Penktadienis

Seime – naujos iniciatyvos: į VRK savo narius galėtų deleguoti ir socialdarbiečiai, ir Puteikio partija

Rima Baškienė, Gediminas Kirkilas

Seime įregistruotos naujos pataisos, kurios suteiktų galimybę į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) savo narius deleguoti visoms valstybės dotacijas gaunančioms partijoms. Tokiu būdu dabartinėmis sąlygomis Komisija pasipildytų dar aštuoniais nariais – papildomais keturiais nariais, deleguotais politinių partijų, ir dar keturiais – nepriklausomais, deleguotais kitų institucijų.

Pagal valstietės-žaliosios Guodos Burokienės ir dar septynių parlamentarų teikiamą VRK įstatymo projektą siūloma, kad savo narius į Komisiją galėtų deleguoti ne tik Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje gavusios partijos, bet bendrai visos, kurioms skiriami valstybės biudžeto asignavimai.

Tokiu būdu išsiplėstų VRK sudėtis. Šiuo metu joje yra šeši politinių partijų deleguoti nariai. Lietuvos socialdemokratų partija į ją delegavo Jūratę Lebedevienę, Liberalų sąjūdis – Maksimą Reznikovą, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – Vilių Semešką, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga – Valdemarą Urbaną, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga – Gražiną Vickutę, Tvarka ir teisingumas – Egidijų Viskontą.

Tarp įstatymo projekto teikėjų esantis Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys nebandė neigti, kad tokio tipo iniciatyvose yra politinio intereso plėsti įtaką, bet jo manymu šiuo atveju tai dera su viešu interesu.

„Be abejo, kad tiek įstatymo siūlymas dėl kartelės mažinimo, tiek anksčiau priimti įstatymo siūlymai dėl finansavimo tvarkos pakeitimo, dabar šis įstatymo projektas, kuris susijęs su atstovavimo padidinimu VRK sudėtyje, yra susijęs su tuo, kad dabartinėje koalicijoje yra partijų, kurios nori išsaugoti savo vietą po saule. Paimkime, kad ir socialdarbiečius.

Mano asmeniniu įsitikinimu, politikoje niekas nevyksta be kažkokio politinio intereso. Tik kartais tai dera prie demokratijos ir viešo intereso, kartais nedera. Šiuo atveju, man atrodo logiška, kad, jeigu jau pasakyta, kad finansavimas gaunamas ne pagal Seimo narių skaičių, o pagal balsuotojų skaičių, ir finansavimas skirtas būtent mažesnėms partijoms, tada turi būti ir atstovavimas keičiamas“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. D. Pipo

Skaitykite: https://www.delfi.lt2019 m. Gruodis mėn. 23 d., Pirmadienis

...

atvirukas_urbšiui_1.jpg

2019 m. Gruodis mėn. 20 d., Penktadienis

DELFI Diena. Ar Seimas išdrįs mesti Prezidentui iššūkį?

Screenshot_2.jpg

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vetavo Seime priimtą rinkimų įstatymą, mažinantį patekimo į parlamentą kartelę partijoms ir koalicijoms iki 3 ir 5 procentų. „2020 metai yra rinkimų metai. Kiekviena politinė jėga stengsis mobilizuoti savo rinkėjus. O dabar valdantieji nori pasakyti, kad prezidentas atstovauja opozicijai, konkrečiai – konservatoriams. Šiuo atveju, kai jis didina konfrontaciją su valdančiaisiais, jis tarsi daro tuos žingsnius, kurie yra naudingi Ramūnui Karbauskiui“, – laidoje „DELFI diena“ sakė mišrios Seimo narių grupės frakcijos narys Povilas Urbšys.

„Didžiausia problema, kuri tokia laikoma demokratiškose šalyse, kai rinkėjai yra ribojami išreikšti savo valią, nes dabar mūsų rinkimų sistema yra tokia, kad jeigu rinkėjas ateina ir išsirenka netradicinę partiją, tai jo balsas nenukeliauja į balso dėžę. Paradoksas yra tame, kad jo balsas vis tiek skaičiuojamas toms partijoms, kurios peržengė barjerą ir už kurias niekada tas žmogus nebūtų balsavęs. Pas mus yra būtent tokia skaičiavimo sistema.

Jis (prezidentas) atkartojo tai, ką viešai išreiškė politologai. Man atrodo, kad jis prieš tai kalbėjo, kad pritartų liberalų siūlymui sumažinti iki keturių procentų. Šįkart jis jokio siūlymo nesuformulavo. Jeigu prezidentas kalba apie gerovės valstybę, tai gerovės valstybę kuriant reikia įveikti politinį sąstingį ir suburti pilietinę visuomenę, kad ji būtų aktyvi renkant politikus“, – DELFI tikino politikas.

 

Žiūrėkite: https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 20 d., Penktadienis

Parlamentarai prašo įamžinti generolo Povilo Plechavičiaus atminimą

Parlamentarai prašo įamžinti generolo Povilo Plechavičiaus atminimą

Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas, Povilas Urbšys, Stasys Tumėnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į Krašto apsaugos ministeriją, Kultūros ministeriją ir Seimo Laisvės kovų ir istorinės atminties komisiją, prašydami svarstyti galimybę 2020 m., kuomet bus minimos 130-osios generolo Povilo Plechavičiaus gimimo metinės, įamžinti jo atminimą ir jo nuopelnus Lietuvai.

„Generolo P. Plechavičiaus drąsa ir ryžtas, nutiesė kelius į dešimtmetį trukusią pokario rezistenciją, jos kovas už laisvę ir nepriklausomybę, o per jas – ir į šių dienų Lietuvos nepriklausomybę“, – prane6ime spaudai Laurynas Kasčiūnas.

P. Urbšio teigimu, P. Plechavičius narsiai kovėsi su raudonarmiečiais, bermontininkais ir lenkų kariuomene. Už tai buvo apdovanotas Vyčio kryžiumi. 1944 m. ėmėsi kurti Vietinę rinktinę. Į Lietuvos vietinę rinktinę, vadovaujamą generolo P. Plechavičiaus, įstojo 7 000 vyrų. Vokiečiai norėjo ją išsiųsti į Rytų frontą. Generolas P. Plechavičius kategoriškai atsisakė tai daryti, motyvuodamas tuo, kad Lietuvos vietinė rinktinė svetimų karų nekariaus.

„Būtent P. Plechavičiaus dėka tūkstančiai vyrų išvengė beprasmės mirties ginant svetimos valstybės interesus, daugelis jų papildė Lietuvos partizanų gretas. P. Plechavičiaus pastangos kurti karių formuotę nacių okupacijos sąlygomis byloja apie tautos norą priešintis, siekti nepriklausomybės. Nepaisant netekčių, generolo puoselėta savanorystės ir ištikimybės laisvei idėja pasiekė ir mūsų dienas“, – dėstė Seimo narys.

Nuotr.wikipedia.lt

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 20 d., Penktadienis

SGD monstrui mokės ir mūsų vaikai

Seimas ketvirtadienį davė sutikimą, kad valstybė suteiktų garantiją „Klaipėdos naftos“ paskoloms iš Šiaurės investicijų banko suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivui išpirkti ir perskirstyti terminalo išlaikymo kaštus ilgesniam laikui. Bendra paskolų suma - 275,5 mln. eurų, tačiau sprendimą parlamentarai priėmė po karštų ginčų.

Paskolos bus naudojamos jau nuo sausio perskirstyti SGD terminalo kaštus iki 2044 metų ir iki 2025 metų įsigyti laivą-saugyklą. Pirmajai paskolai Seimas suteikė iki 134,15 mln. eurų valstybės garantiją, antrajai - iki 138,4 mln. eurų, nors pastarajai „Klaipėdos nafta“ prašė 20 mln. eurų daugiau, pro akis tai praslydo ir Energetikos ministerijai, ir Vyriausybei. Seimas nutarė, kad reikia leisti skolintis 20 mln. eurų mažiau - tiek, kiek, ekspertų paskaičiavimu, ir kainuoja laivas.


Parlamentaras „socdarbietis“ Artūras Skardžius ta proga priminė, kad buvęs „Klaipėdos naftos“ vadovas Rokas Masiulis su Bermuduose registruota įmone „Hoegh LNG Ltd.“ pasirašė sutartį, kurioje aiškiai nurodyta, už kokią kainą Lietuva laivą galės išpirkti, todėl bandymu pasiskolinti papildomus 20 mln. eurų ragina susidomėti prokurorus.

„Be abejo, energetinis nepriklausomumas yra pagrindinis mūsų prioritetas. Tačiau sutikite, kad tie, kurie susiję su tuo projektu, o ypač užsienio partneriai, sprendžia ne mūsų nepriklausomybės klausimą, o savo komercinius interesus. 56 mln. eurų kasmet mes mokame vien už laivo nuomą.


Kodėl buvo pasirinktas būtent šis kelias, jei dabar kalbame apie išsipirkimą? Kas prisiims atsakomybę, kad kadaise priėmėme sprendimą, kurį dabar norime keisti?

Galų gale mes valstybės garantiją norime suteikti paskolai iš Šiaurės investicijų banko. Kas yra šito banko steigėjai? Švedija, Suomija, Danija, Norvegija, Islandija.

Iš ko mes nuomojamės laivą? Iš Norvegijos.


Iš ko ėmėme paskolas nuomai? Iš skandinaviškų bankų. Iš ko dabar imsime paskolas? Vėl iš tų pačių skandinavų.


Mūsų projektas labiausiai naudingas skandinavų verslininkams“, - po Seimo pritarimo suteikti valstybės garantijas paskoloms Seime replikavo Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

2019 m. Gruodis mėn. 20 d., Penktadienis

Oponentai įžvelgia valstiečių klastą: Ačienės kandidatūra sukėlė didžiules aistras

Vida Ačienė

Valdančiajai „valstiečių“ frakcijai siūlant dvi kandidatūras į Seimo kanclerio pareigas, parlamentarai skepsio neslepia. Pasak jų, į šias pareigas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos (LVŽS) siūloma tos pačios frakcijos narė Vida Ačienė ne tik nepasižymi šioms pareigoms būtinomis kompetencijomis, tačiau prieštarauja ir „valstiečių“ deklaruotam pažadui, kad ne „partiniai bilietai“, bet profesionalumas bus pagrindinis imperatyvas užimant svarbias pareigas.


Lietuvos socialdemokratų partijos narys Algirdas Sysas teigia, kad „valstiečių“ sprendimas į kanclerius siūlyti V. Ačienę yra ganėtinai keistas.

„Labai nustebau, nes bent jau Seime ji, kaip parlamento narė, kuri aktyviai dalyvauja įvairiais klausimais, per daug nepasižymėjo. Keistas „valstiečių“ sprendimas, tuo labiau, kad reikia atsisakyti Seimo nario mandato norint dalyvauti tokiuose dalykuose“, – stebėjosi A. Sysas. „Galbūt čia šaudymas į ateitį, siekis užimti postus“, – retorinį klausimą kėlė politikas. Jo teigimu, kanclerio funkcija Seimo darbe yra labai svarbi, todėl ir šias pareigas užimantis asmuo turi turėti išskirtines savybes.

„Galbūt čia šaudymas į ateitį, siekis užimti postus“, – retorinį klausimą kėlė politikas.

 Jo teigimu, kanclerio funkcija Seimo darbe yra labai svarbi, todėl ir šias pareigas užimantis asmuo turi turėti išskirtines savybes.


Savo ruožtu mišriai Seimo grupei priklausantis Povilas Urbšys „valstiečių“ iniciatyvą apibendrino tiesiog kaip nusisukimą nuo anksčiau deklaruotų vertybių.

 „Nuo kanclerės darbo priklauso ir Seimo darbo kokybė. Juk tie darbuotojai padeda apsaugoti Seimą nuo nesąmoningų iniciatyvų. Tad paradoksas – tie, kurie kalbėjo, kad mums svarbiausia ne partiniai bilietai, bet žmonių kompetencijos ir vertybės, dabar deklaruotą nuostatą išduoda“, – akcentavo anksčiau „valstiečių“ frakcijai pats priklausęs parlamentaras.

Nuotr. K. Stankevičius

Skaitykite: https://www.delfi.lt

 

2019 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Viešai bus transliuojami Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžiai

N20190906igphoto1900_0.jpguo kitų metų vasario 1 d. viešai bus transliuojami Seimo valdybos, seniūnų sueigos posėdžiai, ir jų įrašai bus skelbiami internete.
Tai nutarė Seimas, ketvirtadienį priėmęs Statuto pataisas. Už jas balsavo 77 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 28 parlamentarai. Išimtis dėl transliacijų galios tik rengiant uždarus ar apklausos būdu rengiamus Seimo valdybos posėdžius. Tam, kad būtų techniškai pasirengta transliacijoms, Statuto pataisos įsigalios nuo kitų metų vasario 1 d. Svarstymo metu Seimo narys Povilas Urbšys siūlė įteisinti Seimo Etikos ir procedūrų bei Peticijų komisijų posėdžių transliacijas, tačiau tai reglamentuojantis Statuto straipsnis nebuvo priimtas.

I.Gelūno nuotr.
Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Rožyno bendruomenės advento vakaras

Rožyno bendruomenė nuotrauka.Gruodžio 19 d. Panevėžio Rožyno progimnazijos skaitykloje vyko Rožyno bendruomenės adventinis vakaras „Sušildyk gerumu“. Bendruomenės pirmininkė Romalda Šerplienė pasidžiaugė nuveiktais darbais ir dėkojo bendruomenės draugams bei rėmėjams. Vakaronėje šventišką spektakliuką parodė progimnazijos moksleivių „Teatriukas“, savo poeziją skaitė agentūros „SOS vaikai“ jaunieji lankytojai.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo bendruomenei už kvietimą ir pasidžiaugė šiluma sklindančia iš bendrystėje būnančių žmonių. Linkėdama ateinančių gražių švenčių ji įteikė pirmininkei suvenyrą.

2019 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: „Ir ko verta tauta, jeigu jai reikia skirti 80 tūkst. už savo tautiškos giesmės giedojimą?”

Screenshot_1.jpg

Seimui svarstant kitų metų valstybės biudžetą, Vy­riau­sy­bė 100 tūkst. skyrė Kauno Maironio universitetinės gimnazijos remontui. Ta­čiau Seimo narys K. Starkevičius teigė, jei­gu bus ski­ria­ma to­kiais tem­pais, tai dau­giau kaip 10 me­tų reikės remontuoti istorinį pastatą  Kau­no Mai­ro­nio uni­ver­si­te­ti­nė gim­na­zi­ją – vie­ną se­niau­sių ša­lies mo­ky­mo įstai­gų. Gim­na­zi­jos pa­sta­te 1920–1927 me­tais dir­bo Stei­gia­ma­sis Sei­mas. 1920 me­tais pri­im­ta Lai­kino­ji Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Kon­sti­tu­ci­ja, 1922 me­tais – Lie­tu­vos Res­pub­li­kos Kon­sti­tu­ci­ja.

Povilas Urbšys pasisakė už projektą teikdamas, kad kal­ba­ma ne apie sa­vi­val­dy­bės lyg­me­nį, kal­ba­ma apie mū­sų vals­ty­bės lyg­me­nį, bū­tent apie pa­sta­tą, ku­ris yra be­tar­piš­kai su­si­jęs ir su šiuo Sei­mu.

Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

Vėliau R. Kar­baus­kiui patei­kus pa­siū­ly­mą skir­ti Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­jai – in­ves­ti­ci­jai į tau­tiš­kos gies­mės ap­link pa­sau­lį pa­lai­ky­mą ir vys­ty­mą, o Vy­riau­sy­bei iš da­lies pri­ta­rus skir­ti 80 tūkst. eu­rų, Povilas Urbšys replikavo užduodamas klausimą, “ko ver­ta tau­ta, jei­gu jai rei­kia skir­ti 80 tūkst. už sa­vo tau­tiš­kos gies­mės gie­do­ji­mą?”

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

 

2019 m. Gruodis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Seime lankėsi Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai

bibliotekos.jpg

Gruodžio 19 d. Povilo Urbšio kvietimu Seime lankėsi Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Po to bibliotekos darbuotojai  susitiko su Povilu Urbšiu. P. Urbšys  papasakojo apie Seime priimamus sprendimus, pasidalino mintimis apie Seimo nario atsakomybę, apie žmonių pilietiškumą, palinkėjo visiems atvykusiems ramių artėjančių švenčių ir įteikė prisiminimui rašiklius.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 10 iš 324