Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 11 d., Šeštadienis

Chorų festivalis „Amžina daina“

amzinagaida.png

Lapkričio 11 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko chorų festivalis „Amžina daina“. Šis sambūris, vykstantis kasmet nuo 2006 metų, populiarina ne tik chorinės muzikos žanrą, bet ir lietuvių liaudies kūrybinį palikimą – dainą. Renginį vedė Dalia Gaspariūnienė ir Kazimieras Ilginis.  

Festivalio dalyvių atvykęs pasveikinti Seimo narys Povilas Urbšys sakė: „Yra dvi Lietuvos: skandalų Lietuva, kur mes, politikai, esame to priežastis, ir Lietuva amžinos dainos. Amžina daina neįmanoma be amžinų gaidų, bet amžina gaida niekada neskambėtų, jeigu nebūtų tų, kurie išdainuotų tas gaidas. Jūs esate tie, kurie leidžiate patirti amžiną gėrį, padedate nepamiršti, kas yra amžina, kas yra tikra. Ačiū Jums už tai.“ Seimo narys pasveikino festivalio organizatorę Dalią Gaspariūnienę, kuri prieš 30 metų susiejo savo likimą su choru „Čiūto“.

Koncertą pradėjo Panevėžio mišrus choras „Čiūto“, vienas iš seniausiai susikūrusių Panevėžyje – 1960 m. pavasarį. Programą atliko dar keturi chorai iš Panevėžio, taip pat iš Šiaulių, Kauno, Kupiškio, Jonavos. Skambėjo dainos iš Lietuvos muzikinio lobyno bei atlikėjams pritariantys žiūrovų aplodismentai. Paskutiniąją dainą – Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė“ – pakiliai atliko visi kartu – ir choristai, ir žiūrovai. Šios dainos žodžiai pildėsi – ta diena buvo tikra šventė. 

2017 m. Lapkritis mėn. 11 d., Šeštadienis

Sveiki atvykę į politinio korektiškumo diktatūrą, arba R.I.T.A.: „Pone Urbšy, sėskit. 2“

Sveiki atvykę į politinio korektiškumo diktatūrą, arba R.I.T.A.: „Pone Urbšy, sėskit. 2“Rita Miliūtė: Pone Urbšy, jeigu Viktorija Čmilytė-Nielsen nebūtų nėščia, ar ji būtų sulaukusi Jūsų pastabos, kad ji neturi pristatinėti įstatymo projekto dėl pagalbinio apvaisinimo?

Žiūrėkite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 10 d., Penktadienis

Kokį požiūrį į nėščią moterį demonstruoja Seimo narys P. Urbšys?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“

"Gerbiama Viktorija, aš labai atsiprašau, jeigu įžeidžiau Jus kaip žmogų, kaip moterį. Aš net neabejojau Jūsų kompetencija. Kai kuriais atvejais esate kompetentingesnė negu aš. Vis kartojama mano frazė daugiau skirta vyrams Jūsų frakcijoje, stengiantis Jus apsaugoti nuo galimai skaudžios kritikos."

Kokį požiūrį į nėščią moterį demonstruoja Seimo narys P. Urbšys? Laidoje kalbėjo Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Povilas Urbšys.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 10 d., Penktadienis

Pasmerktas Urbšys puolė gintis: negalvojau įžeisti V. Čmilytės kaip moters

Povilas Urbšys, Ramūnas Karbauskis

Valstiečių žaliųjų frakcijos narys Povilas Urbšys apgailestauja, kad jo pareiškimas prašant, kad įstatymo pataisas dėl embrionų saugojimo neteiktų nėščia parlamentarė, buvo suprastas kaip įžeidimas. Esą jis tik norėjo parlamentarę apsaugoti ir apeliavo į jos kolegas.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Medikai sukilo. Kas toliau?

medikaisukilo.png

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga su medikais lyg ir susitarė, kad jų atlyginimai kils jau pavasarį ir daugiau, nei anksčiau planavo valdžia. Bet juk medikai ne vieninteliai, kurie prašo adekvataus atlygio už darbą. Taigi, valdančiųjų laukia išties rimtas darbas. Apie tai LNK televizijos laidoje „Info diena“ šnekėjosi valstiečių atstovas Povilas Urbšys ir opozicija – Antanas Matulas. Laidą vedė žurnalistė Indrė Makaraitytė.

Žiūrėkite: http://www.lnkgo.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Skandalas Seime: Urbšys pareikalavo, kad projekto dėl embrionų nepateikinėtų besilaukianti Seimo narė

Povilas Urbšys

Seimas ketvirtadienį nesutiko į sesijos darbų programą įtraukti liberalės Viktorijos Čmilytės-Nielsen projekto atsisakyti neriboto embrionų saugojimo pagalbiniame apvaisinime.Už tai, kad projektas būtų įtrauktas į darbotvarkę, balsavo 23 Seimo nariai, prieš buvo 12, susilaikė 26 parlamentarai, tad V. Čmilytė-Nielsen jo net negalėjo pristatyti per opozicinę darbotvarkę. Pasipiktinę Liberalų sąjūdžio atstovai tuomet paliko posėdžių salę.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Ar žinote, kiek iš degalų, alkoholio ir tabako kainos pasiima valstybė

Ar žinote, kiek iš degalų, alkoholio ir tabako kainos pasiima valstybė

Planai didinti akcizo mokestį neapsieina be ilgų diskusijų. Kol valdžia džiaugiasi didėjančiomis įplaukomis į biudžetą ir sumažėjusiu alkoholio vartojimu, kiti signalizuoja, kad akcizu apmokestinamų prekių įperkamumas Lietuvoje yra vienas mažiausių visoje Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad nors akcizinės prekės Lietuvoje ir kainuoja panašiai, kiek daugelyje kitų ES valstybių, jas gali įpirkti mažesnė dalis žmonių. Jeigu akcizo nebūtų, už dabar eurą kainuojantį alaus butelį mokėtumėme apie 63 centus, už cigarečių pakelį – apie 1,3 Eur, litrą benzino, dabar kainuojančio eurą – 42 centus.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Seimas nori išsamesnio žemės pardavimo saugiklių svarstymo

Seimas nori išsamesnio žemės pardavimo saugiklių svarstymo

Seimas vėl neapsisprendė, ar panaikinti prieš kelerius metus įtvirtintus kai kuriuos reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams, ir įvesti kitus barjerus, pavyzdžiui, kainos „lubas“.

Parlamentarai 54 balsais už ir 34 prieš ketvirtadienį nusprendė kol kas nebalsuoti dėl Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisų.

Skaitykite: http://www.diena.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 08 d., Trečiadienis

Valentinas Pečininas. „Stačiatikių tikėjimo portretas“

Lapkričio 8 d. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta panevėžiečio fotomenininko Valentino Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“.

V. Pečininas įsitikinęs, kad fotoaparato objektyvas – tai pasaulio pažinimo instrumentas. Jis tyrinėja kas netrivialu, veda kiaurai per uždarus altoriaus vartus į slėpiningą Ortodoksijos pasaulį. Paprastiems maldininkams netenka regėti, kas vyksta už jų. Autorius fokusuoja mūsų dėmesį į nepastebimus, greitai praeinančius dalykus. Fotonuotrauka sustabdo sprūstančią nuo žvilgsnio akimirką, apreiškia nematomą, parodo ortodoksų pamaldų ir kultūros paprastumą bei didybę ir mažame bažnytkaimyje, ir mieste.

Parodos atidarymo metu giedojo stačiatikių kunigų choras. Autorių sveikino svečiai.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė fotomenininkui šiltus Seimo nario linkėjimus, padėkojo už jaudinančią parodą ir palinkėjo naujų idėjų bei atradimų. 

2017 m. Lapkritis mėn. 07 d., Antradienis

R. Karbauskis apsisprendė dėl valdančiosios daugumos likimo

BNS nuotr.

Nors prieš dvi savaites naujienų portalui LRT.lt Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tikino, jog sieks formalios daugumos Seime, dabar teigia, kad užteks ir 69 balsų. Politikos apžvalgininkė Jurga Tvaskienė sako, kad tokia dauguma gali bet kada susidurti su kliūtimis.

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 216