Naujienos

2020 m. Birželis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

Panevėžio TAU užbaigė mokslo metus

Audronė Virbalienė Riešinės nuotrauka.

Birželio 4 d. Panevėžio trečiojo amžiaus universitetas simboliškai užbaigė mokslo metus. Deja jis vyko be gausaus aktyvių senjorų būrio.  Panevėžio  gamtos mokyklos sode dalyvavo tik dėstytojai. Laikydamasis nurodymų karantino metu universitetas buvo priverstas atidėti užsiėmimus, todėl intensyvi ir taip senjorų mylima veikla buvo sustojusi. TAU vadovai visą laiką skyrė projektų rašymui, kurių keletas buvo teigiamai įvertinti ir bus gautas finansavimas.

Universiteto rektorė Zita Kazlauskienė fakultetų dekanėms įteikė pažymėjimus, kuriuos gaus visi lankiusieji užsiėmimus.

Povilo Urbšio padėjėja  padėkojo Trečiojo amžiaus universiteto dėstytojams savanoriams už aktyvų darbą, senjorų bendruomenės motyvavimą bei skatinimą linkėdama ir toliau sulaukti tokios gausos lankytojų, suteikiant jiems savirealizacijos galimybes. 

2020 m. Birželis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Prioritetas - išlaikytinių visuomenė

GPM_mokestis.jpgKomitetas atmetė siūlymą sumažinti Gyventojų pajamų mokestį (GPM) mažiausiai uždirbantiems žmonėms. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: Valdantieji nenori tirti galimų įtakų jiems

rozova.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 03 d., Trečiadienis

Dėl valstietės teiktų pataisų susikirto dvi grupės: kilo įtarimų, kad pataikauja vienai verslo šakai

 Rapsų pas mus šiuo metu užauginama gerokai daugiau, nei sunaudojama ir pramonė pajėgi perdirbti.Dėl saldainių su alyvpalmių aliejumi pernai pagarsėjęs Seimas užsimojo gelbėti sparčiai nykstančius atogrąžų miškus. Bet kilo įtarimų, ar susirūpinę gamta politikai išties nepataikauja vienai verslo šakai. Šimtus tūkstančių eurų saldainiams išleidžiantys Seimo nariai praėjusiais metais pažadėjo daugiau nepirkti ir nesimėgauti gardumynais, kurių sudėtyje yra alyvpalmių aliejaus. Mat dėl šio maisto pramonėje gausiai naudojamo produkto Pietryčių Azijoje kasmet iškertami milžiniški plotai planetos plaučiais vadinamo atogrąžų miško, o vietoj jo užveisiamos naujos alyvpalmių plantacijos. Bet saldainių atsisakyti nutaręs Seimas bando žengti gerokai toliau – parlamente kelią skinasi daug aistrų keliantis siūlymas uždrausti alyvpalmių aliejų naudoti biodegalams gaminti.

Tačiau vienintelis per balsavimą prieš V.Vingrienės pasiūlymą balsavęs Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys mano kitaip: „Bandoma prisidengti globaliomis pasaulio problemomis, bet už atogrąžų miškų problemų aiškiai kyšo vietinio verslo interesų ausys.“

Anot politiko, niekam ne paslaptis, kuo užsiima I.Paleičikas, ir panašu, kad Lietuvos rinka jo biodegalų verslui darosi per maža: „Nemažai įtakingų ūkininkų yra priklausomi nuo jo malonės superkant rapsus.

Todėl nieko nuostabaus, kad valstiečių dominuojamame Seime atsiranda projektai, kuriais dirbtiniu būdu bandoma įteisinti vieno gamintojo monopolį.“

P.Urbšys pripažino, kad dėl alyvpalmių aliejaus iš tiesų masiškai kertami miškai, bet mano, jog aktualesnė problema yra ne biodegalų gamyba, bet maisto pramonėje naudojami ištekliai: „Net 60 proc. išgaunamo alyvpalmių aliejaus naudojama maisto pramonėje. Todėl kyla klausimas, kodėl V.Vingrienė jo nesiūlo uždrausti naudoti maisto pramonėje?“

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2020 m. Birželis mėn. 03 d., Trečiadienis

P. Urbšys: Prošvaistė regioniniam savarankiškumui

regioninės_tarybos.jpg

Apie perdėtą centralizaciją. Žiūrėkite čia.

Apie siūlymą Regioninės plėtros tarybą pavadinti „seimeliu“. Žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 03 d., Trečiadienis

„Alfa taškas“: ar teisėsauga neperžengė ribų dėl V. Sutkaus ir M. Zalatoriaus sulaikymo?

laidoje.pngPo vakar plačiai nuskambėjusių kaltinimų prekyba poveikiu šiandien aiškėja, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus paleistas į laisvę, o Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius po STT apklausos buvo paleistas jau anksčiau.

Nors tyrimas vis dar tebevykdomas, visuomenėje teisėsaugos dėka tarsi jau yra suformuota nuostata, kad minėtieji įtariamieji yra tikrai kalti. Ar tyrimą vykdančios STT ir Generalinė prokuratūra neperžengė savo ribų ir nepamynė teisinėje praktikoje esančios nekaltumo prezumpcijos?

Buvusio STT Panevėžio valdybos viršininko ir Seimo nario Povilo Urbšio teigimu, pranešti apie visuomenei žinomų žmonių galimas nusikalstamas veikas yra būtina – toks yra viešasis interesas.

„Viešasis interesas šiuo atveju reikalauja, kad visuomenė būtų informuota, kodėl teisėsauga sulaiko visuomenei žinomus asmenis, – tvirtino politikas. – Nes, jeigu jie nepaaiškins savo veiksmų, tada kaip tik atsiras galimybės sklisti įvairiems gandams, įvairioms interpretacijoms.“

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2020 m. Birželis mėn. 03 d., Trečiadienis

P. Urbšys: Diskriminacija pagal amžių - ne proginė, o sisteminė problema

diskriminacija.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 03 d., Trečiadienis

Kaip išskaidrinti lobizmą?

kertam.jpgSeimas turėtų grįžti prie naujo Lobistinės veiklos įstatymo, kurio iki šiol nepavyko priimti Seime, Žinių radijui sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis.

Jis teigė pritariantis privalomam politikų susitikimų su lobistais deklaravimui ir tikėjosi, kad po pastarųjų įvykių, teisėsaugai dėl įtarimų neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams sulaikius du verslo asociacijų vadovus, Seime naujai parengtas įstatymo projektas nebestrigs.

Laidoje diskutuoja STT Korupcijos prevencijos valdybos viršininkė Rūta Kaziliūnaitė, TILS vadovas Sergejus Muravjovas, Investuotojų forumo vykdančioji direktorė Rūta Skyrienė, Seimo narys Povilas Urbšys.

"Iš tikrųjų, tarp prekybos poveikiu ir lobizmo gali būti labai siaura gija",- laidoje kalbėjo P.Urbšys.

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt/

2020 m. Birželis mėn. 02 d., Antradienis

Seimas raginamas svarstyti bemaž 70 000 piliečių parašais pateiktą įstatymo projektą

http://alkas.lt/wp-content/uploads/2020/06/Iniciatyvines-grupes-TALKA-nariai-2015m-jono-vaiskuno-nuotrauka.jpgBirželio 2 d. buvę piliečių iniciatyvinės grupės „Talka: už lietuvių valstybinę kalbą“ (TALKA) nariai,  kreipėsi  į Lietuvos Respublikos Seimo narius ir atskirai į valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ragindami svarstyti jau bemaž 5 metus Seime dūlantį jų pateiktą įstatymo projektą dėl nelietuviškų asmenvardžių rašybos oficialiuose Lietuvos dokumentuose.

2015 m. pasinaudoję Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise ir surinkę bemaž 70 000 Lietuvos piliečių parašų, iniciatyvus piliečiai Seimui pateikė privaloma tvarka svarstyti Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo Nr. XII-1519 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-3796. Šiuo projektu siūloma paso papildomų įrašų puslapyje arba tapatybės kortelės antroje pusėje leisti įrašyti piliečio pageidavimu jo vardą ir pavardę ir „kita kalba lotyniško pagrindo rašmenimis arba perrašius juos lotyniško pagrindo rašmenimis pagal piliečio pasirinktą transliteravimo sistemą (jei piliečio pageidaujamoje kalboje naudojami ne lotyniško pagrindo rašmenys)“.

Kaip žinia, valdančiosios LVŽS nariai 2015 metais labai aktyviai dalyvavo piliečių iniciatyvoje „Talka: už lietuvių valstybinę kalbą“ ir ženkliai prisidėjo prie bemaž 70 000 Lietuvos piliečių parašų surinkimo.  LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, LVŽS narys akademikas Eugenijus Jovaiša, buvęs LVŽS Seimo frakcijos narys Povilas Urbšys – buvo vieni aktyviausių pilietinės iniciatyvos palaikytojų, be kurių palaikymo kažin ar būtų surinkti įstatymo projektui pateikti reikiamas parašų skaičius.

J.Vaiškūno nuotr.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2020 m. Birželis mėn. 02 d., Antradienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

posėdis_nuotrauka.jpg

Šiandien Valstybės ir savivaldybių komitete vykusiame posėdyje buvo svarstomas Regioninės  plėtros įstatymo projektas.

Video įrašą žiūrėkite čia.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 342