Naujienos

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Įteiktos „Ad astra“ nominacijos

ad.pngGegužės 16 d. Bitės bibliotekoje trečią kartą vyko Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojų Metų nominacijos „Ad astra“ laureatų apdovanojimų teikimo iškilmės.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje nominuota Audronė Berezauskienė – Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių biblioteka.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų kategorijoje laureate tapo Vanda Laurinavičienė – Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Dysnos filialo vyresnioji bibliotekininkė. 

Panevėžio regiono mokyklų bibliotekų kategorijoje laureate tapo Laura Šinkūnienė – Panevėžio rajono Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkė. Nominacija skiriama už skaitymo skatinimo iniciatyvas, ryškų indėlį į mokyklos bendruomenės telkimą, gebėjimą mokyklos biblioteką paversti ne tik skaitymo, bet ir turiningo bendravimo erdve, kūrybišką informacinių technologijų panaudojimą bibliotekos edukacinėje veikloje, šiuolaikiškumą, inovatyvumą ir veiklumą profesinėje sferoje.

„ Šiais laikais vartotojiškos kultūros kontekste knyga įgauna savotiško sakralumo. Bet tuo reikia nuolat rūpintis, padaryti tą sakralumą prieinamą kiekvienam. Ir tą darote Jūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys įteikė gėlių ir suvenyrą Naujamiesčio gimnazijos bibliotekininkei Laurai Šinkūnienei.

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Panevėžio specialiajai mokyklai-daugiafunkciniam centrui 25

aaaaaalg.pngGegužės 16 d. kaip ir kiekvienais metais mokykla-daugiafunkcinis centras surengė nuotaikingą ir spalvingą „Kiemo draugų šventę“, kuri šiemet sutapo su įstaigos gyvavimo 25-erių metų jubiliejumi. Darbuotojus ir lankytojus sveikino gausus svečių būrys, į šventę atvyko dresuotų šunų komanda ir griausmingieji baikeriai, kurie savo pasirodymu džiugino mokyklos lankytojus.

Povilo Urbšio padėjėja pasveikino susirinkusius įšventę šeimininkus bei svečius ir įteikė Seimo nario padėkas darbuotojoms Daliai Audickienei, Daliai Katinienei, Laimai Sarvutienei, o mokyklos direktorei Dainei Šilienei, mininčiai savo vadovavimo mokyklai 25-metį, perdavė LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėką ir du vaiskrūmius mokyklos sodui.

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Seime atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių baigiamųjų darbų paroda

47809845152_486d0322cc_m.jpgGegužės 16 d. Seimo III rūmų parodų galerijoje Povilo Urbšio iniciatyva atidaryta Panevėžio dailės mokyklos mokinių grafikos, piešimo ir kompiuterinės grafikos baigiamųjų darbų paroda.

Mokykla įkurta 1967 metais. Joje dailės paslapčių mokosi apie 400 vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 19 metų. Mokykloje dirba 15 mokytojų, iš jų 7 mokytojai metodininkai, 7 turi vyr. mokytojo kategoriją. Dauguma jų yra aktyvūs kūrėjai, 4 iš jų – Lietuvos dailininkų sąjungos nariai, 6 yra buvę šios mokyklos mokiniai. Pagrindinio kurso 3-čioje klasėje mokiniai gali rinktis sustiprintai mokytis grafikos, tapybos, piešimo kompozicijos, kompiuterinės grafikos, keramikos, skulptūros, fotografijos ar tekstilės dalyką. Iš pasirinktos srities po dviejų metų daromi baigiamieji darbai, kuriuos parodoje ir eksponuojami. Piešimo kompozicijos baigiamieji darbai (mokytojos Jolanta Rudokienė ir Diana Rudokienė) atlikti tradicinėmis piešimo technikomis. Grafikos baigiamuosiuose  darbuose  (mokytojai Asta Mačiulienė ir Vytautas Tallat-Kelpša) vyrauja lino raižinio technika, bet naudojamas ir sausos adatos graviravimo būdas. Kompiuterinės grafikos baigiamieji darbai ( mokytojas Sigitas Tallat-Kelpša) sukurti panaudojant CorelDRAW  kompiuterinę programą ir atspausdinti spaustuvėje.

Parodos atidaryme dalyvavo mokyklos mokytojai, mokiniai. Parodos dalyvius sveikino Seimo narys Povilas Urbšys, padėkojo mokytojams ir mokiniams už jų darbus ir pasiūlė šią parodą daryti tradicinę kiekvienais metais. Parodos ekspoziciją pristatė mokyklos direktorius Vytautas Tallat–Kelpša, sveikinimo žodį tarė Seimo narė Guoda Burokienė, mokytojai ir buvusi moksleivė, šiuo metu jau studentė Rasa Butkevičiūtė, kurios darbas taip pat eksponuojamas šioje parodoje. Paroda Seimo rūmuose veiks iki gegužės 31 dienos. 

2019 m. Gegužė mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Seimui nepavyko atmesti prezidentės veto – privalomų seniūnijų nebus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Seimui ketvirtadienį nepavyko atmesti prezidentės Dalios Grybauskaitės veto Vietos savivaldos įstatymo pataisoms – privalomų seniūnijų nebus. Už tai, kad Seimas iš naujo priimtų grąžintą įstatymą, savivaldybes įpareigojantį steigti seniūnijas, balsavo 39 Seimo nariai, prieš buvo 48 ir susilaikė 19 parlamentarų. 

Atmesti prezidentės veto ir patvirtinti Seimo anksčiau priimtą įstatymą siūlė pagrindinis Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK). Tam reikia, kad už pataisas balsuotų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Nepavykus atmesti veto, Seimas 92 balsais už, vienam parlamentarui buvus prieš ir devyniems susilaikius, pritarė, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtas ir lieka dabartinis teisinis reguliavimas. Šiuo metu Vietos savivaldos įstatymas nenumato prievolės steigti seniūnijas, tik numato tokią galimybę. Šalies vadovė pataisas vetavo argumentuodama prieštara Europos vietos savivaldos chartijai, garantuojančiai savivaldybėms teisę pačioms nusistatyti administracinę struktūrą.

Prieš veto pasisakęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto atstovas Povilas Urbšys teigė, kad parlamentas turi teisę įstatymais nustatyti įpareigojimus savivaldybėms.

„Europos vietos savivaldos chartija nustato, kad vietinės valdžios organams suteikiami pilni įgaliojimai, išskyrus įstatymuose nustatytus atvejus“, – sakė P.Urbšys. „Prezidentė nori paleisti tiksinčią bombą po seniūnijų pamatais ir jas išsprogdinti, paverčiant jas kažkokiomis kvaziadministracinėmis sustambintomis įstaigomis, kurios neturi nieko bendro su pilietine savivalda“, – piktinosi parlamentaras.

Skaitykite:https://www.15min.lt

Nuotr. V. Balkūno

2019 m. Gegužė mėn. 14 d., Antradienis

V. Pranckietis: R. Karbauskis turi prisiimti atsakomybę už savo žodžius

tv.jpgSpeciali #LietuvaTiesiogiai laida rinkimų ir referendumų rezultatams aptarti. Studijoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo narys Povilas Urbšys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Žygimantas Pavilionis bei politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

"Dabar mes matome situaciją, kai S.Skvernelis tampa R.Karbauskio manipuliavimo įrankiu,"- laidoje sakė Povilas Urbšys. Pasak Seimo nario, kuo arčiau S.Skvernelio bus R.Karbauskis,  tuo labiau jis S.Skverneliui pakenks.

Žiūrėkite (prie diskusijos Seimo narys Povilas Urbšys prisijungia nuo 17 min): https://tv.lrytas.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 14 d., Antradienis

Seimas linkęs paskelbti 2020-uosius ne tik Tautodailės metais

ot.jpgSeimas linkęs pritarti siūlymui paskelbti 2020 metus Tautodailės metais ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje metais.

Už tai, kad 2020-ieji būtų paskelbti Tautodailės metais numatantį nutarimo projektą antradienį balsavo 72 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 12 parlamentarų. Kad projektas būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą. Nutarimo projektą parengę parlamentarai taip siekia pažymėti Pauliaus Galaunės gimimo 130 metų jubiliejų. „2020-aisiais sukanka 130 metų, kai gimė Lietuvos dailės istorikas ir kritikas, grafikas, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininkas, nusipelnęs meno veikėjas Paulius Galaunė“, – sakoma nutarimo projekte. Jame pabrėžiama, kad tautodailininkų kūryba sklinda per nacionalines šventes, parodas, kūrybines stovyklas, plenerus, seminarus, galerijas, parodomąsias dirbtuves. „Tautodailininkų dėka populiarėja tautinio kostiumo, kalvystės, medžio skulptūros sritys“, – sakoma dokumento projekte. Seimui siūloma įvertinti ir tai, kad be tautodailės būtų sunku užtikrinti lietuviškos kryždirbystės tradicijos tęstinumą, kurio siekis įtvirtintas 2001 m. įtraukus Lietuvos kryždirbystę į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą.
Nutarimo projekte siūloma Vyriausybei sudaryti Tautodailės metų komisiją, kuri parengtų minėjimo programą. Nutarimo projektą dėl Tautodailės metų paskelbimo įregistravo Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas, Eugenijus Jovaiša, Arvydas Nekrošius, Vytautas Juozapaitis, Stasys Tumėnas, Valentinas Bukauskas, Juozas Imbrasas, Laurynas Kasčiūnas, Povilas Urbšys, Ričardas Juška, Irena Šiaulienė.
Skaitykite:
https://kauno.diena.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 13 d., Pirmadienis

Po rinkimų – lemtingi sprendimai: Karbauskio žodis bus ne paskutinis

Ramūnas Karbauskis

Šiuo metu „valstiečiai-žalieji“ susitelkę ruošiasi Europos Parlamento rinkimams, ir susilaiko nuo komentarų, kas bus po jų, tačiau pažymi, kad sprendimus po rinkimų priiminės ne Ramūnas Karbauskis asmeniškai, o partijos kolektyvinis valdymo organas, greičiausiai – Taryba.

Partijos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas neslėpė, kad yra įvairių nuomonių klausimu dėl traukimosi iš valdančiųjų gretų, jei būtų pralaimėti dveji rinkimai. „Spręs partijos valdymo organai. Nedrįsčiau prognozuoti kokie, bet tai tikrai bus ne vieno žmogaus sprendimas. Mes priėmėme sprendimą, ir šiuo metu mūsų tikslas nesikeičia, mes turime laimėti Europos Parlamento rinkimus“, – DELFI sakė T. Tomilinas.

Iš „valstiečių“ frakcijos Seime pasitraukęs Povilas Urbšys dėstė, kad paskutinę rinkimų savaitę pasimatė, kad R. Karbauskis neatlaikė įtampos. „Savo emocijų vedamas jis padarė įkaitėmis tiek frakciją, tiek ir pačią partiją. Kaip man teko girdėti, kai kas iš frakcijos apibūdino situaciją taip, kad R. Karbauskis iššovė, o tada visi turėjo bėgti ir nešioti taikinį, kad jo šovinys ten pataikytų“, – sakė P. Urbšys.

Jis atkreipė dėmesį, kad partijoje esminius sprendimus priiminėja Taryba, o R. Karbauskis šio valdymo organo nesušaukė.

„Antra, man susidaro įspūdis, kad frakcijos pasitarime nedalyvavo visi frakcijos nariai. Paprasčiausiai, buvo daromas spaudimas, ir tie, kurie pabandė turėti savo nuomonę, tai jie buvo nutildyti, pasakant, kad tai yra savanaudžiai. Ar tai – dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, ar – dėl Rimos Baškienės, Jono Jaručio, Virginijos Vingrienės“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr.K. Pansevič

2019 m. Gegužė mėn. 13 d., Pirmadienis

P. Urbšys parlamentinėmis lėšomis globoja bendražygio organizuojamą tautinių šokių ir dainų festivalį

Jau vienuoliktą kartą Panevėžyje vyks tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“. Jį organizuoja „Vilties“ progimnazija ir viešoji įstaiga „Pynimėlis“, o pagrindinis renginio rėmėjas – Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Panevėžio miesto savivaldybė ne tik skyrė lėšų – 2 tūkst. eurų – 11 tarptautiniam vaikų tautinių šokių festivaliui „Mes nupinsim šokių pynę“, bet ir sumokės iki 9 tūkst. eurų „Cido“ arenai už nuomą renginio metu.

Panevėžyje žinomas tautinių šokių ir dainų festivalis ne tik turi pulką rėmėjų, bet turi ir festivalio globėją. Festivalį globoja Seimo narys Povilas Urbšys.

Seimo narys P. Urbšys naujienų portalui JP prisipažino, kad globoti festivalį pradėjo kone nuo tada, kai pirmą kartą buvo išrinktas į Seimą.

„Globėju tapau, berods, nuo 2013 metų. Globėjo statusas yra daugiau moralinis. Vienaip ar kitaip „Vilties“ mokykla festivalį organizuoja 11 metus, o jis tapo ne vien tik miesto reginiu. Jis unikalus, nes į jį atvyksta ansambliai iš užsienio. Jame dalyvauja iki 800 dalyvių, o mokykla jį organizuoja savo jėgomis“, – teigė politikas.

Skaitykite: https://jp.lt/

2019 m. Gegužė mėn. 11 d., Šeštadienis

Nuskambėjo XVIII-asis JAZZ FONTANAS

60024382_10157342590008057_552510644566360064_n.jpgGegužės 11 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose rinkosi džiazo mėgėjai. Čia vyko jau tradiciniu tapęs XVIII-asis vaikų ir jaunimo džiazo festivalis „JAZZ FONTANAS“

Festivalis „JAZZ FONTANAS“ jau yra įgijęs autoritetą tarp Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos muzikalaus jaunimo bei jų mokytojų. Festivalio įkvėpti buriasi nauji džiazo muzikos atlikėjų kolektyvai. Kadangi tai yra festivalis-konkursas, į renginį atvykusius jaunuosius dalyvius vertina solidūs Lietuvos džiazo muzikos profesionalai – ​kritikai, atlikėjai, ​pedagogai. Tai vienintelis tokio pobūdžio tradicinis renginys Lietuvoje, apimantis platų vaikų ir jaunimo vokalinio-instrumentinio džiazo muzikos spektrą. Festivalio „JAZZ FONTANAS“ idėjos autorius ir rengėjas – kompozitorius, pianistas, džiazo muzikos atlikėjas Rimantas Bagdonas. Festivalis-konkursas vyksta dvi dienas. Jame gali dalyvauti instrumentalistai, vokalistai, vokaliniai ir instrumentiniai ansambliai, chorai, orkestrai, mišrūs projektai. Atvyksta Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos, Lenkijos jaunieji džiazo muzikos atlikėjai, jų mokytojai. D kategorijoje varžosi ir senjorai.

Šiemet pirmąją vietą ir festivalio Grand Prix iškovojo panevėžio V. Mikalausko menų mokyklos džiazo ansamblis vadovaujamas saksofono virtuozo Arūno Viduolio.

Povilas Urbšys dalyvavo festivalio baigiamajame koncerte. Dėkodamas už atsidavimą, ir ištikimybę vienam svarbiausių festivalio organizacinės komandos narių Igoriui Švedko Seimo narys įteikė padėkos raštą ir suvenyrą.

2019 m. Gegužė mėn. 11 d., Šeštadienis

Paskutinis Dalios Grybauskaitės veto

Antrąją kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė dar spėjo vetuoti Seimo priimtą įstatymą, kuriuo savivaldybės įpareigotos steigti seniūnijas, nes dabar iš 60-ies penkios yra „vientisos“, be jokių seniunijų. Tačiau Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys tokį šalies vadovės veiksmą pavadino akibrokštu ir darbu, kardinaliai besiskiriančiu nuo jos kalbų.

Prezidentė vetavo balandžio 26 d. Seimo priimtą Vietos savivaldos įstatymą. Anot D.Grybauskaitės, Seimo įpareigojimas savivaldybėms privalomai steigti seniūnijas pažeidžia Europos vietos savivaldos chartiją, kuri savo ruožtu įpareigoja ją ratifikavusias valstybes dalyves užtikrinti, jog vietinės valdžios institucijos savarankiškai nustato savo vidinę administracinę struktūrą.

D.Grybauskaitės veto iškart išdalintas Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariams. Su juo susipažinęs vienas iš narių P.Urbšys buvo šokiruotas.
„Tai - turbūt paskutinis D.Grybauskaitės veto. Ką jis reiškia? Kad prezidentė, kuri buvo išrinkta kaip žmonių prezidentė, per dvi kadencijas tapo žmogumi, kuris nelabai suvokia, kas yra savivalda ir kas yra pilietinė galia savivaldoje."

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 297