Naujienos

2017 m. Birželis mėn. 21 d., Trečiadienis

Seimas nepasiūlė lobistams meduolio

Seimas patobulino daugiau kaip dešimtmetį galiojantį Lobistinės veiklos įstatymą. Jo šalininkai džiaugiasi būsimų naujovių efektyvumu, esą padidinsiančių lobistinės veiklos viešumą ir skaidrumą, o oponentai pokyčių neprognozuoja.

Povilas Urbšys: "Nėra stebuklingo įstatymo, kuris išspręstų korupcijos ar neteisėto lobizmo problemas“.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Birželis mėn. 21 d., Trečiadienis

Seimas įkūrė dvi komisijas – Neįgaliųjų teisių ir Valstybės istorinės atminties

Seimas, atsižvelgdamas į būtinybę paspartinti Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimą, nusprendė sudaryti Neįgaliųjų teisių komisiją. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 9 parlamentarai.

Atsižvelgdamas į būtinybę paspartinti Lietuvos valstybės atkūrimo procesų tyrimą, suprasdamas valstybės istorinės atminties reikšmę Tautos savimonei, išsivadavimo istorijos liudininkų pateikiamų faktų įtaką jaunosios kartos patriotiniam ir pilietiniam ugdymui bei jų svarbą Lietuvos mokslui bei Lietuvos įvaizdžio tarptautinėje arenoje formavimui, Seimas nutarė sudaryti Seimo Valstybės istorinės atminties komisiją. Už tai numatantį Seimo nutarimą balsavo 57 Seimo nariai, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 5 parlamentarai. Komisijoje dirbs 11 narių, tame tarpe Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite:
https://www.15min.lt/

2017 m. Birželis mėn. 20 d., Antradienis

Seimas apsisprendė dėl lobistų ateities

BNS nuotr.Seimas antradienį priėmė Lobistinės veiklos įstatymo pataisas, kurios numato, kad už lobistinę veiklą visuomenei atsiskaitytų visi, kas ją vykdo, nepriklausomai nuo organizacijos, kurioje eina pareigas, teisinės formos.

Įstatymo pataisas pristatęs parlamentaras Povilas Urbšys aiškino, kad šiuo įstatymu norima aiškiau apibrėžti santykį tarp asmenų, kurie nori, kad būtų priimami vienokie ar kitokie sprendimai, ir tų, kurie juos priiminėja.

Skaitykite: http://www.lrt.lt/naujienos/

2017 m. Birželis mėn. 20 d., Antradienis

Laidoje „Dėmesio centre“ apie Lobistinės veiklos įstatymo projektą

cache_647x405_DEC_20140213.jpgBirželio 20 d. Povilas Urbšys dalyvavo LRT laidoje "Dėmesio centre", kurią vedė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Laidoje Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis kalbėjosi apie Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimus.

Laidą žiūrėkite 13:12-30:32 min: 

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013670883/demesio_centre

2017 m. Birželis mėn. 19 d., Pirmadienis

„Maisto banko“ padėkos vakaras

unnamed.jpg

Birželio 19 d. Povilas Urbšys dalyvavo „Maisto banko“ padėkos vakare Vilniaus miesto rotušėje. Renginio metu pristatyta „Maisto banko“ metų veiklos ataskaita, pasidžiaugta bendrai nuveiktais darbais ir pasiektais rezultatais, aptartos aktualijos, apdovanoti iškiliausi metų rėmėjai ir partneriai.

2017 m. Birželis mėn. 19 d., Pirmadienis

Siūloma aiškiau apibrėžti patirties reikalavimus VRK nariams

Įstatyme siūloma aiškiau apibrėžti patirties reikalavimus Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariams.

VRK įstatymo pataisas įregistravęs Seimo narys Povilas Urbšys siūlo nurodyti, kad kandidatui į VRK narius reikalinga patirtis rinkimų komisijose, kurios organizuoja ir vykdo Seimo, Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą, referendumą.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2017 m. Birželis mėn. 19 d., Pirmadienis

Skandalas dėl Registrų centro: LSDP viceministras nepakluso ministrei ir bandė pridengti milijoninius pirkimus?

 

Registrų centre, kuriam dvidešimt metų vadovavo Kęstutis Sabaliauskas, o dabar laikinai vadovauja ilgametis buvęs jo pavaduotojas Arvydas Bagdonavičius, toliau klestėjo neskaidrūs pirkimai ir, tikėtina, korupciniai ryšiai su konkrečiomis įmonėms. Ši valstybės įmonė ne tik ir dabar veikia be Teisingumo ministerijos kontrolės, bet ir toliau yra globojama įtakingų valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovų.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

2017 m. Birželis mėn. 19 d., Pirmadienis

Ar tikrai turime savivaldą Lietuvoje?

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo nariai Povilas URBŠYS, Kęstutis MASIULIS, Šiaulių meras Artūras VISOCKAS ir humanitarinių mokslų daktaras Antanas KULAKAUSKAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS. 

G.JAKAVONIS: Kodėl demokratinėje mūsų valstybėje užgniaužiama savivalda?
P.URBŠYS: Jaučiame tam tikrą tendenciją - savivaldos teisių ribojimą. Savivaldoje yra problemų dėl skaidrumo. Dabar inicijuojami tam tikri įstatymo projektai, kurie neva padėtų kovoje su korupcija. Bet iš tikrųjų tai orientuota į savivaldos teisių ribojimą.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/

Žiūrėkite: https://youtu.be/oOIFMsBEUWw

2017 m. Birželis mėn. 16 d., Penktadienis

Vieni trokšta pasinerti į paslaptis, o kiti – ne

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sulaukė priekaištų dėl savavaldžiavimo – atsirado parlamentarų, kurie piktinasi jo nurodymu gauti leidimus dirbti su slapta informacija.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Birželis mėn. 16 d., Penktadienis

Dviratininkai išlydėti į žygį „Per žydintį Dainavos ir Sūduvos kraštą“

lpd.jpg

Birželio 16 d. iš Nepriklausomybės aikštės prie Seimo rūmų Vilniuje išlydėti Lietuvai pagražinti draugijos (LPD) dviratininkai į žygį „Per žydintį Dainavos ir Sūduvos kraštą“. Tai svarbiausias LPD 2017-ųjų metų renginys.

2015 m. buvo organizuotas žygis „Per žydinčią Lietuvą“, 2016 m. – „Per žydinčią Aukštaitiją“. Šiemet iki birželio 21 dienos 22 dviratininkų komanda, Lietuvos atkūrimo 100-mečio garbei, užbaigs trejų metų žygį per visą žydinčią Lietuvą. Susitikimai su keliauninkais vyks dvylikoje savivaldybių.

Renginį Vilniuje vedė aktorius Perlis Vaisieta, dalyvavo Seimo nariai, LPD valdybos pirmininkas Juozas Dingelis, Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos atstovas, Panevėžio Liekupio bendruomenės pirmininkė, LPD narė Bronė Slapšienė ir kiti. Prie LPD vėliavos, perskaitę pasižadėjimą vykdyti himno ir Vaižganto idealus, 4 nauji nariai priimti į draugiją.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys, LPD narys nuo 2015 metų, pasidžiaugė, kad žygio dalyviai savo darbais gražina Lietuvą ir jau trečius metus neša meilės savo kraštui žinią.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 197