Naujienos

2018 m. Spalis mėn. 26 d., Penktadienis

Koncertas, skirtas mokytojos Gražinos Beleckienės 45 m. darbo jubiliejui

mok.png

 

Spalio 26 d. į Muzikinį teatrą rinkosi išskirtinė publika - fortepijono mokytojos Gražinos Beleckienės dabartiniai ir buvę mokiniai bei gerbėjai.

Gražina Beleckienė  visiems gerai žinoma Panevėžio muzikos mokyklos fortepijono mokytoja – ekspertė, kurios darbo stažas šioje mokykloje siekia net 45-erius metus, iš kurių 35 metai – užimant fortepijono skyriaus vedėjos pareigas. Ji aktyviai dalyvauja muzikinės edukacijos projektuose ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, paskirta mokytojų veiklos vertintoja, konkursų vertinimo žiūri narė. Nemažai G. Beleckienės buvusių auklėtinių pasirinko muziko kelią. Kai kurie tapo gerai žinomais Lietuvai atlikėjais: Andrius Racevičius, Rokas Valuntonis, Neringa Valuntonytė, Gabrielė Lelytė. Mokytoja net penkis kartus buvo pakviesta į Muzikos rėmimo fondo organizuojamas tarptautinių konkursų laureatų ir jų pedagogų pagerbimo iškilmes Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, pelnė padėkas iš buvusio Lietuvos Respublikos prezidento V. Adamkaus, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos, Druskininkų miesto savivaldybės ir Panevėžio miesto švietimo skyriaus.

Spalio 26-ąją į Panevėžį buvo grįžę savo kraštą visoje Europoje garsinantys pianistai, kurie padovanojo miestui netradicinio formato koncertą. Panevėžio muzikinis teatras išvydo skirtingų kartų pianistus. Trys iš jų – jau seniai su scena susipažinę muzikantai: Gabrielė Lelytė – Ciuricho menų universitete studijuojanti pianistė, Rokas Valuntonis – studijas Lietuvoje ir Prancūzijoje baigęs fortepijono virtuozas ir Neringa Valuntonytė – Hanoverio muzikos universitete besitobulinanti pianistė.

Povilas Urbšys su dideliu susižavėjimu sveikino Gražiną Beleckienę su solidžia mokytojos karjeros sukaktimi. Jis džiaugėsi, kad Panevėžys gali didžiuotis tokiais atsidavusiai savo profesijai žmonėmis ir pavadino mokytoją „Dievo dovana Panevėžiui, Dievo dovana Lietuvai“. Įteikdamas puokštę, kurią sulygino su skeptru, Seimo narys palinkėjo jai išlikti ir toliau Panevėžio fortepijono muzikos karaliene.

2018 m. Spalis mėn. 26 d., Penktadienis

Spalio 26 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija šventė savo 25-ąjį vardadienį

IMG_20181026_134037.jpg

1993 metais Panevėžio miesto tarybos sprendimu mokyklai suteiktas kunigo profesoriaus Alfonso Lipniūno vardas. Tokį sprendimą lėmė mokyklos bendruomenės noras vadintis iškilios Panevėžio krašto asmenybės vardu. Kilusio iš Panevėžio apskrities, mokyklą baigusio Panevėžio vyrų gimnazijoje ir kunigu tapusio Alfonso Lipniūno asmenybė mokyklos bendruomenei yra meilės žmogui ir darbui, pasiaukojimo, pareigos ir atsakomybės pavyzdys. 1995 metais mokykloje įrengtas kunigo Alfonso Lipniūno kambarys-muziejus, kuriuo siekiama įamžinti kunigo profesoriaus Alfonso Lipniūno atminimą, skleisti jo idėjas mokiniams, vietos bendruomenei. Šio kambario-muziejaus įkūrimo iniciatorius - buvęs mokyklos direktorius Jonas Knizikevičius. Šiuo metu mokyklai vadovauja direktorė Vilma Petrulęvičienė, mokykloje, kuri yra katalikiškos krypties,mokosi 357 mokiniai.

Šventinį mokyklos vardadienį pradėjo mokyklos mokiniai eilėmis, šokiais ir bendromis  dainomis. Mokyklos bendruomenę sveikino Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, Seimo nariai, buvę  mokyklos darbuotojai, Panevėžio savivaldybės atstovai, kolegos iš kitų švietimo įstaigų. Povilas Urbšys pasveikino mokyklos bendruomenę, padėkojo už skleidžiamą katalikišką dvasią, trims mokyklos mokytojoms įteikė padėkos raštus ir rudenines puokštes. Šventės svečius ir mokyklos bendruomenę sujungė kartu atliekamas mokyklos himnas.

2018 m. Spalis mėn. 26 d., Penktadienis

„Šaltinio“ progimnazijai 25

alt.pngSpalio 26 d. Panevėžio ‚Šaltinio“ progimnazija minėjo savo įkūrimo 25-erių metų jubiliejų.

Šventėje dalyvavo ir socialiniai partneriai, kaimyninės švietimo ir kultūros įstaigos, „Šaltinio“ vardą nešiojančių mokyklų atstovai iš visos Lietuvos. Scenoje progimnazijos auklėtiniai parodė gražią šokio pasaką apie šaltinėlio kelionę į jūrą.

Nuo 2015 m. progimnazijai vadovauja direktorė Zina Stripeikienė, pakeitusi ilgametę, nuo pat mokyklos įkūrimo dirbusią Adelę Bakienę. Prieš porą metų „Šaltinio“ progimnazija tapo ir „Šaltiniečių“ bendruomenės centru.

Povilas Urbšys pasveikino progimnazijos bendruomenę su švente, pasidžiaugdamas, kad mokinių skaičius joje beveik nepakitęs nuo pirmųjų įsikūrimo metų, kad mokykla tokia veikli ir atsigaunanti, kad stengiasi rodyti pavyzdį ir lyderiauti. Pastebėdamas, kad tik prieš dieną Prezidentūroje įvyko iškilminga apdovanojimų ceremonija, kurios metu Konstitucijos egzamino globėja Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė pasveikino geriausiai Konstitucijos egzamine pasirodžiusius šalies piliečius, Povilas Urbšys pabrėžė, kad jauniausių egzamino užduotį tema „Aš ir Tu – dar 100 metų kartu!“ geriausia atliko ir laimėtoja tapo pirmokė Lėja Masiliūnaitė iš Panevėžio “Šaltinio” progimnazijos. Specialus DELFI prizas atiteko daugiausiai naujienų portalo skaitytojų simpatijų sulaukusio 1-4 klasių piešinio autoriui – pirmokui Aronui Miciukevičiui taip pat iš Panevėžio “Šaltinio” progimnazijos. Baigdamas Seimo narys įteikė Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko sveikinimą ir po atminimo dovanėlę Konstitucijos egzamino laimėtojams.

2018 m. Spalis mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Etikos sargai: įstatymų ar politikų nurodymų vykdytojai? Urbšys vs Kanapinskas

lasives_tv.png

Seimas atmetė opozicijos inicijuotą rezoliuciją, nepriimtinu vadinančią R. Karbauskio ir A. Širinskienės šantažą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir reikalavimą ją išformuoti. R. Karbauskis žada siekti apkaltos Seimo nariui P. Uršiui.
Ar etikos sargai yra nepriklausomi ir ką iš tiesų atskleidžia A.Širinskienės paviešintas slapta darytas garso įrašas? Karštose kėdėse – buvęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys ir VTEK narys Virginijus Kanapinskas.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2018 m. Spalis mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Baigėsi dar neprasidėjus – Seimas nukėlė tyrimo išvadų dėl LRT veiklos tvirtinimą


Monika Garbačiauskaitė.

Ketvirtadienį Seimas planuoja tvirtinti parlamentinio tyrimo išvadas dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklos.

Į nenumatyto posėdžio darbotvarkę įtrauktas klausimo svarstymas ir priėmimas. Trečiadienį šioms išvadoms pritarė pagrindiniu paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Jis atmetė Audito komiteto raginimą daryti pertrauką, kol tyrimo komisijos sudarymą įvertins Konstitucinis Teismas.

Dar nepradėjus svarstyti šio klausimo valstietis Jonas Jarutis pasiūlė pusvalandžio pertrauką iki šio klausimo svarstymo. Seimas šiam pasiūlymui pritarė.  Liberalai prašė, kad pertrauka būtų darome ne pusvalandžio, o tol kol Etikos ir procedūrų komisija apsvarstys gautą kreipimąsi.

Liberalai prašė, kad pertrauka būtų darome ne pusvalandžio, o tol kol Etikos ir procedūrų komisija apsvarstys gautą kreipimąsi. „Mes spėjame, kad yra pažeista procedūra“, – Seimui sakė liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas. Valstietė, Teisės ir teisėtvarkos komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė nesuprato, kur yra matomas statuto pažeidimas.

Buvęs valstietis Povilas Urbšys klausė parlamentarų, ar jie taip pat pastebėjo, kaip „pasikeitė“ Seimo statutas po to, kai Seime dirbti pradėjo A.Širinskienė. „Pripažinkime, kad vienas statutas galiojo iki A.Širinskienės, o kitas jau po jos. Iš neteisės teisė neatsiranda. Pagalbinis komitetas padarė pertrauką ir klausimo nesvarstė. O interpretavimas, kaip čia viskas buvo apiforminta, yra ne kas kitas, o A.Širinskienės suvokimas, kas yra teisė. Kiek mes kartų buvome užlipę ant jos teisinio išprusimo grėblio“, – kalbėjo politikas, skatindamas nepasiduoti spaudimui.

Skaitykite: https:/www.lrytas.lt

Lietuvos ryto nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 24 d., Trečiadienis

Neįgaliųjų šokių festivalis „5J“

neig.pngSpalio 25 d. Muzikiniame teatre vyko žmonių su protine negalia šokių festivalis „5J“, kurį jau antrą kartą organizuoja Panevėžio jaunuolių dienos centras. „5J“ tai - Judesys. Jausmas. Jaudulys. Jaunystė. Juokas. Šokėjai suvažiavo iš visos Lietuvos.
Povilo Urbšio padėjėja pasveikino dalyvius ir žiūrovus, džiaugdamasi čia tvyrančia gera nuotaika ir nuoširdumu, kad tokie festivaliai išlaisvina neįgalų žmogų ir leidžia suprasti savo vertę. Ji įteikė Seimo nario padėkas socialinio darbuotojo padėjėjoms
Santai Jermačkovai, Eglei Miliškevičienei ir Ievai Kaupaitei. 

2018 m. Spalis mėn. 24 d., Trečiadienis

Kodėl P. Urbšys pabijojo dalyvauti balsavime dėl premjerui pateiktų kaltinimų žodžio laisvės varžymu?

Vakar Seimas nenumatytame posėdyje valdantieji atmetė opozicijos inicijuotą rezoliucijos projektą, kaltinantį premjerą Saulių Skvernelį žodžio laisvės varžymu dėl ištrinto Vyriausybės pasitarimo įrašo.

Konservatorė Rasa Juknevičienė ir Mišriai frakcijai priklausantis Bronislovas Matelis balsavo „už“, o Povilas Urbšys, pagal posėdžio protokolą, pirmojo klausimo balsavime nedalyvavo.

Posėdyje iš 141 parlamentaro dalyvavo 107. Iš jų 42 balsavo „už“ pateiktą opozicijos rezoliuciją, 52 – „prieš“, o 13 susilaikė balsuodami.

Parlamentaras panevėžietis P. Urbšys naujienų portalui JP paaiškino, kaip balsavo pirmuoju ir antruoju klausimais, esą abu klausimai susiję:

„Tiek pirma ir antra rezoliucijos inicijuotos konservatorių, kurie nori susikrauti politinius dividendus. Taip vertinu tas abi rezoliucijas. Opozicija maksimaliai išnaudoja rezonansus ir nori susirinkti politinius dividendus. Tų dividendų kaupime nedalyvauju, o kitas dalykas – padaryta, mano manymu, klaida.“

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Spalis mėn. 24 d., Trečiadienis

Sinkevičius nepatenkintas VTEK darbu, bet Pranckiečio ir Urbšio atsakomybės nemato


Sinkevičius nepatenkintas VTEK darbu, bet Pranckiečio ir Urbšio atsakomybės nemato

Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius sako, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vargiai šiandien yra patikima ir veiksni. Bet Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui prabilus apie galimą Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atsakomybę, ministras nemato tam pagrindo.

„Aš su tuo šimtu procentu nesutinku, galbūt nesu tiek į klausimą įsigilinęs (...) yra kalbama, kad Seimo pirmininkas kažką sakė, tai Seimo pirmininkas galėjo labai daug ką sakyti. Tai, kad vienas ar kitas žmogus interpretuoja jo pasisakymus, tai jau yra kita kalba. Jokių konkrečių Seimo pirmininko ar to paties Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Povilo Urbšio aš konkrečių pasisakymų negirdžiu, todėl tokios išvados nedaryčiau“, - trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Sinkevičius.

 Seimo narys Povilas Urbšys, pavadinęs R. Karbauskį Seimo viršininku, o A. Širinskienę - viršininkiene, apgailestavo, kad jų dėka Seimas panašėja į politinį cirką ir politinį turgų.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 23 d., Antradienis

Seimo komiteto garso įrašas atskleidžia, ką apie M. Siaurį kalbėjo P. Urbšys

E. Genio/LRT nuotr.Praėjusių metu kovo 9 dienos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje svarstant Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) ataskaitą kalba pakrypo apie komisijos Prevencijos skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį. Aiškėja, kad M. Siaurio savivaliavimo klausimą kėlė patys VTEK nariai, o spaudimu jį atleisti dabar apkaltintas tuometis komiteto pirmininkas Povilas Urbšys domėjosi, kodėl tada VTEK vadovavęs Romas Valentukevičius vengė įvertinti Prevencijos skyriaus vedėjo elgesį. Apie galimą M. Siaurio atleidimą komiteto posėdyje nekalbėta.

15min susipažino su pernai kovo 9 dieną įvykusio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto garso įrašu. Iš jo matyti, kad kalba apie M. Siaurį iš tiesų kilo aiškinantis, kodėl R. Valentukevičius komisijoje tvarkosi kaip savo įmonėje.

Posėdyje audringai svarstant VTEK ataskaitą, P. Urbšys R. Valentukevičiaus paklausė, kaip jis atsakė į 2017 metų vasario 1 dienos VTEK narių kreipimąsi dėl Prevencijos skyriaus vedėjo M. Siaurio atsakomybės.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2018 m. Spalis mėn. 23 d., Antradienis

Rezoliuciją dėl „šantažo VTEK“ Seimas atmetė, R. Karbauskis išvadintas „vienvaldžiu tijūnu“

RamÅ«nas Karbauskis ir Å irinskienė Agnė kaltinami darę spaudimą VTEK.Seime svarstoma rezoliucija „Dėl daromo neleistino spaudimo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir neteisėtų įrašų“. Rezoliucijos projektas, kurį pasirašė parlamentarai – Gabrielius Landsbergis, Bronislovas Matelis, Eugenijus Gentvilas pasiekė Seimą po to, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) atstovė Agnė Širinskienė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paviešino triukšmą sukėlusius Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įrašus.

Juose, anot parlamentarės, galima girdėti VTEK narių kalbas apie buvusio valstiečio Povilo Urbšio ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio liepimą priimti tam tikrus sprendimus. Parlamentarė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė, kad iš įrašo galima suprasti, kad VTEK nariai nebuvo nepriklausomi. Rezoliucijos dokumente nurodoma, kad Seimas „laiko visiškai nepriimtinu Seimo narių Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės šantažą VTEK, kad VTEK turi būti išformuotas, ypač kai toks šantažas yra skelbiamas tuo metu, kai VTEK atlieka Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės tyrimą.“ Dokumente taip pat pažymima, kad „Seimas ragina Seimo narius Ramūną Karbauskį ir Agnę Širinskienę nenaudoti Seimo narių mandatų neteisėtam VTEK šantažui ir pažymi, kad tokie veiksmai nedera su Seimo narių priesaika „sąžiningai tarnauti demokratijai“.
Skaitykite:https://www.lrytas.lt

T.Bauro nuotr.

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 272