Naujienos

2018 m. kovas mėn. 20 d., Antradienis

Ar pritariate G. Landsbergio siūlymui paleisti Seimą?

ntiesa.png

Žurnalistas Andrius Tapinas ir TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis pareikalavo, kad Seimas išsiskirstytų ir būtų rengiami išankstiniai rinkimai. Jų nuomone, peržengta paskutinė riba: M. Bastys išėjo iš Seimo pakelta galva. Kovo 19 d. diskusijai kvietė lrytas.tv laida „Nuoga tiesa“ ir klausė, kas slepiasi po šiais reikalavimais.

Žurnalistė Rūta Janutienė teiravosi Seimo nario Povilo Urbšio: „Jūs ką tik parašėte socialiniame tinkle, kad esate už pirmalaikius Seimo rinkimus. Tikrai? Jūs norėtume, kad šitas Seimas išsivaikščiotų?“

Povilas Urbšys: „Dar daugiau galiu pasakyti: jeigu ne trijų „valstiečių“ frakcijos parašai, tai, ko gero, nebūtų pavykę mums įtraukti į darbotvarkę, nes būtent tie trys mūsų parašai ir lėmė tą skaičių, kuris leidžia dabar įtraukti į darbotvarkę ir šitą problemą svarstyti. Manau, kad tikrai, dėl pirmalaikių rinkimų reikalinga diskusija ir diskusija būtų skirta tam, kad vis dėlto parodyti tą siaurą partinį išskaičiavimą tų, kurie inicijuoja tuos priešlaikinius rinkimus.  

Prisiminkime, dabar iš tikrųjų dėl Mindaugo Basčio, manau, kad Seimas užsitraukė tam tikrą gėdą, bet prisiminkime ankstesnius Seimus: tai viename Seime buvo 66 konservatoriai ir ten Seimo nariui Audriui Butkevičiui buvo išsaugotas mandatas ir jis su tuo mandatu sėdėjo ne kur kitur, o kalėjimo kameroje. Tada kažkodėl jie nekėlė klausimų dėl savęs: pasileidžiame, čia negerai, mes pamynėme Konstituciją. Galų gale, tas pats A. Sacharukas: tai irgi buvo pripažinta, kad sulaužė priesaiką. Tada valdančioje daugumoje pagrindinė jėga buvo konservatoriai – jie vėl nekėlė klausimų dėl savęs.

Galų gale, prisiminkime tuos Seimo sprendimus, kur buvo konservatorių dauguma krizės metu, kur Konstitucinis Teismas pripažino, kad buvo sulaužyta Konstitucija ir pažeista. Kažkodėl tada jie nekėlė klausimų dėl savo pirmalaikių rinkimų. Tad, man atrodo, kito būdo apie tai pašnekėti ir priminti apie tai nėra. Nes jeigu tik mes aklinai uždarome duris, sakys: štai, jie bijo“. 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/

2018 m. kovas mėn. 20 d., Antradienis

Siekia užtrenkti duris Seimo „ilgasėdžiams“

Be_pavadinimo.jpgParlamente kojas vos spėję apšilti valdančiųjų „valstiečių“ atstovai užsimojo iš jo išguiti politikos senbuvius – siūlo įtvirtinti, kad Seimo nariu asmuo negalėtų būti ilgiau nei dvi kadencijas iš eilės.
Esą priėmus tokias pataisas, parlamentarai nebūtų atitrūkę nuo realybės ir geriau žinotų, kaip veikia jų priimami įstatymai. Valdančiųjų politiniai oponentai teigia, kad tokiomis idėjomis „valstiečiai“ tik bando užmaskuoti savo neveiklumą sprendžiant didžiausias šių dienų Seimo problemas, o politologai įžvelgia siekį pasidemonstruoti rinkėjams.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. kovas mėn. 19 d., Pirmadienis

T.Dapkus. Kas Seime gynė su Rusijos interesais siejamą Mindaugą Bastį ir kas dar valstybės institucijose talkino Maskvai ir jos tarpininkams?

Tomas Dapkus nuotrauka.

Žurnalistas Tomas Dapkus Facebook'o paskyroje dalinasi „Savaitės panoramos” reportažu ir kelia klausimą - kas Seime gynė su Rusijos interesais siejamą Mindaugą Bastį ir kas dar valstybės institucijose talkino Maskvai ir jos tarpininkams?

"Partijos lyderis G.Paluckas aiškina, kad labai blogai, jog nepanaikintas mandatas M.Basčiui. Bet susidarė įspūdis, kad socialdemokratų frakcija buvo prieš panaikinimą. Lygiai tas pats dėl konservatorių. Jeigu konservatoriai būtų 100 procentu balsavę, tai sudėjus socialdemokratų ir konservatorių balsus jų tikrai būtų pakakę," - kalbėjo Povilas Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.facebook.com/

2018 m. kovas mėn. 19 d., Pirmadienis

Parlamentinės krizės požymiai aiškūs, tačiau pirmalaikiai rinkimai nerealūs

mitinguoja.png

Po to, kai Seime pritrūko balsų atimti iš Mindaugo Basčio parlamentaro mandatą, nors Konstitucinis Teismas pripažino, kad jis pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, valdantieji, nors ir apkaltinę dėl balsavimo rezultatų konservatorius, patyrė spaudimą ir iš vidaus, ir iš išorės. Opozicija pareikalavo pirmalaikių rinkimų, o visuomenė susirinko į protesto mitingą, neapsikentusi nuolatinių peštynių ir dvejopų standartų, pasigedusi efektyvaus darbo ir atsakomybės.

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

2018 m. kovas mėn. 18 d., Sekmadienis

Regionų pavasaris: žinių forumas ateities lyderiams

palanga-33.jpg

Povilas Urbšys dalyvavo  Vidaus reikalų ministerijos (VRM) kovo 15-16 d. organizuotame Regioninės politikos pavasario forume -„Naujoji regioninė politika Lietuvoje ir Europoje“.

Forumo dalyviai diskutavo apie  Lietuvos  regioninės politikos pažangą, naujas strategijos kryptis, forumo dalyviai dalinosi savo patirtimi ir ateities perspektyvų įžvalgomis bei sėkmės istorijomis.

Formuojant ir įgyvendinant veiksmingą regioninę politiką svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas, bendri sprendimai, kaimyninių šalių patirties pasidalijimas. Todėl į forumą kviesti Lietuvos Respublikos Seimo nariai, ministrai, Lietuvos verslo asociacijų vadovai, savivaldybių merai, bendruomeninių, nevyriausybinių organizacijų, akademinės bendruomenės atstovai.

Daugiau apie renginį: http://vrm.lrv.lt/

2018 m. kovas mėn. 18 d., Sekmadienis

Kun. Stasio Ylos monografijos Kunigas Alfonsas Lipniūnas pristatymas

llapinskiene.png

Kovo 17 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje džiugiai pasitikta šviesaus atminimo kun. Stasio Ylos monografija Kunigas Alfonsas Lipniūnas. Daugiausia darbo išleidžiant knygą įdėjo vyskupas Jonas Kauneckas ir mokytoja ekspertė Lionė Lapinskienė. Iki tol išleisti dar 4 leidiniai, skirti kun. A. Lipniūnui.

Sveikinimo žodį taręs Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM pakvietė maldai, kad Dievo tarnas kun. A. Lipniūnas kuo greičiau būtų paskelbtas palaimintuoju. Smuikininkė Sigita Sičiūnė dovanojo muzikinį opusą.

Renginį vedusi Albina Saladūnaitė apžvelgė reikšmingiausias su kun. A. Lipniūnu susijusias datas: lygiai prieš 75-erius metus, 1943-ųjų kovo 17-ąją, 46 žmonės įkaitais už mūsų Lietuvą vežami į Štuthofo koncentracijos stovyklą, tarp jų ir kun. A. Lipniūnas. Miršta 1945 metais Pucke, Lenkijoje. 1989-ųjų rugsėjį mons. Juozapo Antanavičiaus rūpesčiu palaikai parvežami į Lietuvos žemę – Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros šventorių. 1995-aisiais, kai kun. A. Lipniūnui suėjo 90 metų, Jaunimo kultūros centras prašosi būti pavadinamas Lipniūno vardu, jo vardą gauna ir buvusioji 16-oji vidurinė mokykla, o Panevėžio šviesuoliai kuria televizijos filmą. To filmo sumanytojas, įgarsintojas, režisierius aktorius Albinas Kėleris tada ir dabar perteikė Mykolo Karčiausko tekstus, padovanotus kun. A. Lipniūnui. 2006-ųjų kovo mėn. pradėtas beatifikacijos procesas.  

Knygos pristatyme dalyvavo kunigo atminimą saugantys giminės Sinkevičiai, Vilniaus žmonės – miesto, kuriame kun. A. Lipniūnas buvo suimtas ir išvežtas į koncentracijos lagerį. A.Lipniūno progimnazijos moksleiviai dovanojo nuoširdžiojo Lietuvos jaunimo ir šios mokyklos globėjo tekstais bei giesmių melodijomis perpintą meninę kompoziciją. Atsiminimais dalijosi mons. Juozapas Antanavičius. Istorinį kontekstą prieš 75-erius metus ir knygos atsiradimo aplinkybes apžvelgė dr. Aldona Vasiliauskienė. Apie savo ir kitų žmonių susitikimus su kun. A. Lipniūnu liudijo vysk. Jonas Kauneckas. Mokytoja Lionė Lapinskienė papasakojo apie knygos gimimą tikslinant detales, renkant nuotraukas, apie archyvų, G. P.-Bitės bibliotekos Rankraščių ir kitų skyrių darbuotojų pagalbą.

Seimo narį Povilą Urbšį atstovavusi padėjėja pastebėjo, jog šioje knygoje minima ir Urbšių pavardė, bei dėkojo žmonėms, kurie savo atminimais, liudijimu bei darbu, nugulančiu knygų puslapiuose, atneša šimtametę istoriją iki mūsų dienų, ir nuo Seimo nario įteikė gėlių puokštę knygos sudarytojai Lionei Lapinskienei.

Renginio pabaigoje A. Lipniūno progimnazijos septintokas Domas Gintautas atliko  keletą kūrinių fortepijonu.

2018 m. kovas mėn. 17 d., Šeštadienis

Mečys Laurinkus. Pasiilgome laikų, kai visi balsavo vieningai?

Seimo narys M.Bastys apkaltą įveikė teisiškai, o atsistatydinęs – ir morališkai. Apkaltą rengusi Seimo dalis pasiekė tikslą (M.Basčio šios kadencijos Seime nebus), bet šį politiką į parlamentą rinkusių žmonių akyse pralaimėjo.

Valstybės vadovų reakcija po balsavimo nustebino labiau nei balsavimo rezultatai. Jų nuomone ar įsitikinimu, Seimas privalėjo automatiškai patvirtinti, ką nusprendė Konstitucinis teismas. Anot vieno žymaus teisininko, Seimas šiuo atveju yra tik notarinė kontora.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. kovas mėn. 16 d., Penktadienis

Pirmalaikių rinkimų norėtų opozicija ir trys „valstiečiai“ – kiek realu, kad jie įvyks?

Luko Balandžio / 15min nuotr./Saulius Skvernelis, RamÅ«nas Karbauskis ir Povilas UrbÅ¡ysOpozicijos norą skubiai svarstyti Seimo nutarimą ir jau birželį skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus parėmė trys valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai – Vytautas Bakas, Povilas Urbšys ir Justas Džiugelis. Socialdarbiečių ir Lenkų rinkimų akcijos frakcijos nei pasirašė, nei ketina balsuoti už pirmalaikius rinkimus. Kiek realu, kad jie gali būti paskelbti?

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 16 d., Penktadienis

Basčio apkalta: iš Seimo išėjo lyg iš skaistyklos, palikdamas daug neatsakytų klausimų

Mindaugas BastysPolitinės intrigos Seime ir kovo 13 d. vykęs balsavimas dėl apkaltos Mindaugui Basčiui – lyg skaistykla: iš Seimo jis išeina pakelta galva ir galės 2020 m. vėl siekti parlamentaro mandato.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 15 d., Ketvirtadienis

Politinėje arenoje – judanti šaltiena

mitingas.pngPo balsavimo Seime dėl Mindaugo Basčio apkaltos į socialiniuose tinkluose gimusią iniciatyvą ketvirtadienio vakarą atsiliepė prie parlamento susirinkę keli tūkstančiai žmonių. Nors akcijos „Mes kaltinam“ organizatoriai tikėjosi 15 tūkstančių minios, politologai ir tokią reakciją vertina kaip pilietinės visuomenės proveržį.

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/leidinys/sekunde/politineje-arenoje-judanti-saltiena/ 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 237