Naujienos

2020 m. Birželis mėn. 23 d., Antradienis

Seimo darbotvarkėje nebeliko įstatymo pataisų dėl politinės reklamos

Lietuvos Respublikos Seimas – Vikipedija

Seimo antradienio plenarinių posėdžių darbotvarkėje nebeliko Seimo nario Povilo Urbšio planuotų pateikti Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis siūloma apsispręsti, kas nebūtų laikoma politine reklama.

Už Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojo Jono Jaručio pasiūlymą išbraukti šį klausimą iš darbotvarkės antradienį balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 25 parlamentarai.

Projektu siūloma aiškiai nustatyti, kad valstybės politiko nuomonės pareiškimas visuomenei svarbiais klausimais, jeigu ja nėra agituojama balsuoti už politiką, partiją ar kandidatą, nėra politinė reklama nei politinės kampanijos laikotarpiu, nei laikotarpiu tarp politinių kampanijų, nepriklausomai nuo to, ar ji skleidžiama atlygintinai, ar ne.

Pasak P. Urbšio, galiojančiame įstatyme nėra aiškiai pasakyta, kad politiko nuomonės pareiškimas visuomenei svarbiais klausimais nėra politinė reklama, todėl tokių nuomonių reiškimą Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vertina skirtingai.

Kaip numatyta galiojančiame įstatyme, „politinė reklama – valstybės politiko, politinės partijos, politinės partijos nario, politinės kampanijos dalyvio, jų vardu ir (ar) interesais bet kokia forma ir priemonėmis už užmokestį ar neatlygintinai politinės kampanijos laikotarpiu ar tarp politinių kampanijų skleidžiama informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose ar referendume arba kurios skleidimu propaguojamas valstybės politikas, politinė partija, politinės partijos narys ar politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa“.

Siūloma, kad įstatymo pakeitimas įsigaliotų jau po rudenį vyksiančių Seimo rinkimų – 2020 m. lapkričio 15 d.

Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymo pataisą teikia įvairioms Seimo frakcijoms priklausanti Seimo narių grupė – P. Urbšys, Valentinas Bukauskas, Vytautas Kamblevičius, Vanda Kravčionok, Ričardas Juška, Algirdas Butkevičius, Gintautas Kindurys, Mindaugas Puidokas ir Algis Strelčiūnas.

Skaitykite: https://kauno.diena.lt

2020 m. Birželis mėn. 23 d., Antradienis

Dar vienas balsavimas ir bus priimtas naujas lobizmo įstatymas: dėl kai ko politikai nesutaria

Seime

Nauja Lobistinės veiklos įstatymo redakcija, kuria siūloma įteisinti kryžminį politikų ir lobistų susitikimų deklaravimą, juda į priekį – Seimas svarstymo procedūros metu projektui pritarė. Tiesa – ne vieningai: dauguma balsavusiųjų iš opozicijos susilaikė, tokių buvo ir tarp valdančiųjų.

Mišrios Seimo narių grupės atstovas Povilas Urbšys antradienį Seimo posėdžio metu teigė, kad valdančiųjų pateiktas Lobistinės veiklos įstatymo projektas nėra naujas – tai esą tas pats projektas, kurį 2018 metais pateikė Vyriausybė.

 „Tai tas pats Lobistinės veiklos įstatymas, kuris buvo paslėptas stalčiuose, kai nepavyko prastumti kryžminio deklaravimo. Dabar vėl keliama kryžminio deklaravimo skaidrumo vėliava, kuri iš tikro yra tik figos lapelis politinės korupcijos gėdai pridengti“, – iš Seimo tribūnos teigė politikas.

Siūlomas kryžminis deklaravimas, jo įsitikinimu, „taps širma neskaidriems sandoriams“ – esą lobistas, nenorėdamas pakenkti jo veikiamam politikui, apie susitikimus nedeklaruos daugiau negu tas pats politikas.

„Ne fikcinis kryžminis deklaravimas išskaidrins politikų veiklą, o nulinė tolerancija korupcijai ir politinės atsakomybės atskyrimas nuo kriminalinės“, – kalbėjo P.Urbšys.

Nuotr. J. Kalinsko

Skaitykite: https://www.15min.lt

2020 m. Birželis mėn. 23 d., Antradienis

Pritarta NPD didinimui: atlyginimai didės iki maždaug 10 eurų

Pritarta NPD didinimui: atlyginimai didės iki maždaug 10 eurų

Seime antradienį vyko galutinis balsavimas dėl prezidento Gitano Nausėdos siūlymo iki 400 eurų didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD). Seimas priėmė šią pataisą, kuri įsigalios nuo liepos 1 d. Priklausomai nuo gaunamo darbo užmokesčio, asmens „į rankas“ gaunamos pajamos šiemet didės iki 10 Eur. Seimas atmetė kitą prezidento siūlymą – mažinti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą.

Už NPD didinimą pasisakė 111 Seimo narių, prieš – 0, susilaikė – 1.

Kad įsigaliotų įstatymas, jį dar turi pasirašyti prezidentas. Įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo šių metų liepos 1 d. ir galios iki 2020 m. gruodžio 31 d.

50 eurų didesnis – 400 eurų NPD būtų taikomas už visus 2020 metus. Anksčiau toks didinimas buvo numatytas nuo 2021 metų.

50 eurų padidinti NPD biudžete šiems metams reikėtų rasti apie 84 mln. eurų.

Šalies vadovo teigimu, NPD kėlimas padės papildomai padidinti mažiausiai uždirbančiųjų pajamas.

Prieš balsavimą vykusios diskusijos metu Seimo narys Povilas Urbšys siūlė grįžti prie GPM mažinimo žmonėms, kurie gauna 1,5 vidutinį darbo užmokestį (VDU). Jis pažymi, kad kalbama apie atlyginimus nuo 600 eurų iki 2701 Eur.

„Šis siūlymas leistų vaduoti mūsų visuomenę nuo išlaikytinių santykių tarp valstybės ir žmonių. Ir leistų ateityje užbėgti blogėjančiai situacijai, kuri reikalaus iš biudžeto papildomų lėšų ir tai eilinį kartą bus sprendžiama vienkartinėmis išmokomis, kaip tai buvo padaryta dabar, prigaminant vienkartinių piniginių maišelių. Kviesčiau prieiti kompromisą“, – kalbėjo P. Urbšys.

BFK nepritarė šiam siūlymui, nes tai savivaldybių ir valstybės biudžetui kainuotų apie 280 mln. Eur.

Nuotr. A. Ufarto

Skaitykite: https://www.delfi.lt2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla išlydėjo dešimtokus

IMG_20200622_112553.jpgBirželio 22 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla atsisveikino su 10-aja dešimtokų laida. Šiemet mokyklą pabaigė penki vaikai. Jaukiame kiemelyje susirinkusius vaikus ir tėvelius sveikino mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė ir abiturientų auklėtoja Laimutė Beinarauskienė. Buvo įteikti pažymėjimai, daug padėkų ir dovanų.

Povilas Urbšys pasidžiaugė mokyklos veikla ir atsidavusių pedagogų meile savo darbui. Vaikams ir jų auklėtojai Seimo narys įteikė po atminimo dovanėlę, o direktorei, dėkodamas už nuoširdų darbą ir puikiai suvaldytus karantino iššūkius, - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui skirtą ženklelį ir gėlių.

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Savivaldybių tarybas siūloma rinkti kitaip

20190520ppel2624_1.jpgSiūloma nustatyti, kad savivaldybės taryba būtų renkama ne vienoje visą savivaldybės teritoriją apimančioje daugiamandatėje rinkimų apygardoje, o savivaldybės daugiamandatėse rinkimų apygardose. Tuo tikslu kiekviena savivaldybė būtų padalijama į daugiamandates rinkimų apygardas. Antradienį tai numatančias Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas Seimui ketina pateikti parlamentaras Povilas Urbšys, kurias Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto vardu jis yra įregistravęs dar 2017 metų rugsėjį. Siūloma, kad savivaldybės daugiamandatės rinkimų apygardos būtų sudarytos iš esančių greta (turinčių bendras ribas) rinkimų apylinkių. Pagal siūlomą projektą, savivaldybės rinkimų apygardos sudaromos taip, kad kiekvienoje rinkimų apygardoje būtų renkami ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 5 nariai. Rinkimų apygardoje renkamų tarybos narių skaičius turi būti proporcingas rinkimų apygardos rinkėjų skaičiui ir visų savivaldybės tarybos narių skaičiui. Savivaldybės suskirstymą į daugiamandates rinkimų apygardas rengtų savivaldybės meras ir, pritarus savivaldybės tarybai, teiktų tvirtinti Vyriausiajai rinkimų komisijai, kuri priimtų galutinį sprendimą. Atskirai savivaldybės rinkimų apygardų rinkėjų sąrašai nesudaromi. Laikoma, kad savivaldybės rinkimų apygardos rinkėjų sąrašas yra šią rinkimų apygardą sudarančių rinkimų apylinkių rinkėjų sąrašų visuma.

P.Peleckio nuotr.

Skaitykite: https://kauno.diena.lt/

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

P. Urbšys: Ar viskas su atliekų tvarkymu skaidru?

atliekos.jpg

Atliekų tvarkymo organizavimą užsimota perimti iš savivaldybių. Pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Valstybėje parazituojančių institucijų - nors vežimu vežk

respublika.jpg

Valstybėje daugybė institucijų dubliuoja viena kitos veiklą. Nepaisant to, kad jų kontrolė biudžetui kasmet kainuoja šimtus milijonų, laukiamo efekto iš priežiūros institucijų nėra, nes ir pačią priežiūros sistemą yra apkrėtusi biurokratizmo bacila.

Apie tai prie ŽALGIRIO NACIONALINIO PASIPRIEŠINIMO JUDĖJIMO apskritojo stalo diskutavo Seimo nariai Povilas URBŠYS ir Kęstutis MASIULIS, verslininkas Jonas VIESULAS. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: gegužės 12 d. Valstybės kontrolė (VK) paskelbė dvylikos Seimui atskaitingų institucijų veiklos auditą. 2019 m. šios veiklos priežiūrai buvo išleista beveik 300 mln. eurų biudžeto lėšų, tačiau, kaip rodo ataskaitos duomenys, institucijų veiklos kokybės gerinimas nebuvo tapęs prioritetu. Daugelis tikrintų institucijų atkartoja ministerijų funkcijas, o kai kurių institucijų veiklos apskritai nesimato. Kodėl mūsų valstybė nekontroliuoja lėšų institucijų priežiūrai panaudojimo?

P.URBŠYS: Visada labai madinga politikams kalbėti apie biurokratizmo mažinimą. Nėra tos politinės jėgos, kuri žmonėms nebūtų žadėjusi valstybėje sutramdyti biurokratinės hidros. Kad ir kaip būtų, viskas baigdavosi tam tikru vienokių ar kitokių prižiūrinčių institucijų skaičiaus mažinimu. Nieko nuostabaus, kad, pagal VK audito duomenis, nuo 2010 m. iki 2019 m. prižiūrinčių institucijų sumažėjo nuo nuo 75 iki 54. Tačiau tai buvo daugiau imitacinio pobūdžio judesiai, niekas į patį tų reformų turinį per daug nenorėjo gilintis. Paradoksas - nors prižiūrinčių įstaigų skaičius sumažėjo, bet 30-čia proc. išaugo valstybinės lėšos toms prižiūrinčioms institucijoms. Keisčiausia, kad iki 2017 m. niekas negalėjo suskaičiuoti, kiek mūsų valstybėje yra prižiūrinčių institucijų. Dar keisčiau, kad iki šios dienos nėra aišku, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja tas prižiūrėjimas, nes nė vienoje institucijoje nėra aiškiai išskirtos lėšos, kiek kainuoja vienos ar kitos institucijos vykdoma priežiūra. Žinoma, visuomet yra pateikiama statistika, kad, pavyzdžiui, mažėja šešėlis, kad daugiau mokesčių surenkame, bet ar žmonės patenkinti prižiūrinčių institucijų veikla, ar tos prižiūrinčios institucijos jų atžvilgiu yra partneriai ar prižiūrėtojai?

Nuotr. S. Žumbio

Skaitykite: https://www.respublika.lt

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Trečią kartą į Seimą bandys pakliūti ir P. Urbšys

Trečiai kadencijai į Seimą ruošiasi dar vis Seimo narys ir Pilietinio judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys. Politikas Seime jau dvi kadencijas: 2012-2016 m. ir 2016-2020 m. 

Pokalbio pradžioje P. Urbšys juokavo, kad dalyvaus rinkimuose, bet kandidatuos Kaune, nes Kaunas – laikinoji sostinė. Tačiau po kelių minučių prabilo rimtai:

„Taip, kandidatuosiu, kaip save išsikėlęs ir tikriausiai tai bus, kaip ankstesnėse kadencijose, Vakarinėje apygardoje. Registracija įvyks liepos mėnesio antroje pusėje. Žinau, kad Vakarinėje apygardoje kandidatuos nemažai politikų, bet tai negąsdina. Kuo daugiau įvairių kandidatų, tuo rinkimai geresni – atspalvių daugiau.“

Seimo narys P. Urbšys užtikrino, kad tikrai dalyvaus spalio 11 dieną vyksiančiuose rinkimuose ir sieks būti perrinktas trečią kartą.

„Būtina pasitikrini savo galias, imunitetą, atstovauti žmonėms ir atlikti darbus, kuriuos reikia padaryti. Rinkimuose bus aiškus, koks žmonių pasirinkimas. Suprantu, kad kova bus nelengva, bet joje paaiškės, kas yra kas. Kandidatuosiu Vakarinėje apygardoje, kaip save išsikėlęs. Nors kai kurios partijos kvietė į savo sąrašus, bet atsisakiau. Esu savarankiškai išsikėlęs, kaip ir praeituose rinkimuose. Man svarbios ne partijos, o žmonės“, – teigė politikas.

Skaitykite: https://jp.lt

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

Tiems, kuriems melas netapo tiesa

Diagnoze-nepakaltinamas.jpgPo Ryčio Mykolo Račkausko atsakymo apie jo „skaidrius“ atsinaujinimo darbus miesto labui, kilo natūralus klausimas, ar yra prasmė atsakinėti. Tai tarsi tas pats, kas bendravimas su Facebook‘o siena. Bet, ko gero, verta parašyti tiems panevėžiečiams, kuriems melas dar netapo tiesa ir kurie dar nori sužinoti, kas slypi už išblizginto reklaminio atsinaujinimo skydo.

Pateiksiu faktus. Ir jūs patys spręskite ar tai melas, ar tiesa. Bet iš anksto jūsų atsiprašau už gan ilgą tekstą.

BASEINAS. 2017 m. rugpjūčio 4 d., premjero S. Skvernelio apsilankymo dieną Panevėžyje, miesto meras savo kabinete jį jau pasitiko su atnaujinto baseino maketu. 2018 m. birželio 19 d. STT pareigūnai sulaikė R.M.Račkauską ir jo patarėją. Kratos buvo atliktos ne tik savivaldybėje, bet ir Pilietinio judėjimo KARTU būstinėje. BNS pranešė – „Pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai susiję su Aukštaitijos sporto komplekse planuojamu 50-ies metro plaukimo baseinu [...]“. Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovė informavo – nustačius, jog Panevėžio baseino konkurso kvalifikaciniai reikalavimai ribojo konkurenciją, savivaldybė nutraukė konkurso procedūrą.

Po to, atsižvelgiant į VPT pastabas, dar kartą buvo organizuotas viešųjų pirkimų konkursas. Vėliau laimėjusi įmonė Ryčio Mykolo architektų būrelio dėka buvo pripažinta kaip netinkama.

Tų pačių metų rugsėjį premjeras mane patikino, jog Panevėžio baseino atnaujinimui planuojama skirti lėšų iš nepanaudotų nacionaliniam stadionui Vilniuje.

2019 m. pradžioje pasiteiravus premjero, kodėl neskirtas žadėtas finansavimas baseinui, buvo atsakyta trumpai, jog nėra kam skirti, nes nėra projekto.

2020 m. vasario 15 d. galų gale buvo baigtas savivaldybės organizuotas baseino architektūrinių projektų konkursas. Tai, kad projekto sąmata pakilo nuo pradinės 10 mln. iki 15 mln. eurų - jau „smulkmena“.

AUTOBUSŲ STOTIS. Tiesa. ES lėšos niekada nebuvo numatytos naujo autobusų stoties pastato statybai. Todėl visada teigiau, kad ambicija statyti naują autobusų stoties pastatą ir atėmė galimybę pasinaudoti numatytomis ES lėšomis.

URBAN programos lėšomis buvo planuojama sutvarkyti autobusų stoties teritoriją, jos prieigas ir atlikti autobusų stoties konversiją. Tai, kad konversija nėra kosmetinis pastato atnaujinimas galima įsitikinti apžiūrėjus Kauno autobusų stotį arba apsilankius moderniame MO muziejuje, kuris įrengtas atlikus buvusio Lietuvos kino teatro pastato konversiją.

2015 metų pradžioje lėtapėdė konservatorių valdžia mieste vis tik sugebėjo užtikrinti galimybę pagal ES URBAN programą pradėti autobusų stoties konversiją ir prieigų sutvarkymą.

Tačiau naujai išrinktas meras Rytis Mykolas Račkauskas užsispyrė ir nutarė pasukti ienas link naujos autobusų stoties statybos.

Kai prokuratūra konstatavo, jog susitarimai su verslu dėl naujos autobusų stoties gali prieštarauti viešajam interesui, kai Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pareigūnai, kuruojantys URBAN projektus, patikino, jog yra labai nustebę, kad mainais už norą pasistatyti naują pastatą savivaldybė aukoja galimybę pasinaudoti skirtomis ES lėšomis, VRM buvo paklausta, ar čia viskas skaidru. Buvo gautas atsakymas, jog savivaldybė gali keisti savo planus ir atsisakyti galimybės pasinaudoti ES lėšomis iš URBAN programos. Štai toks mano trukdymas, kurį bando išpūsti iki begalybės.

Kai tuometinio administracijos direktoriaus žiniasklaidos atstovai paklausė, ar neperdidelė prabanga miestui, praradus lėšas iš URBAN programos, pradėti statyti naują autobusų stotį, imant milijoninę paskolą, buvo atsakyta - NE. Ir tai buvo ištarta, žinant, kokios apverktinos būklės yra kai kurios miesto mokyklos ir darželiai, kuriems savivaldybė niekaip neranda lėšų.

Skaitykite daugiau...

2020 m. Birželis mėn. 22 d., Pirmadienis

P. Urbšys: Seimo valstiečiams fermų kvapas – tai tėviškės kvapas

ferma.jpg

Replika po balsavimo, kai nebuvo pritarta Seimo narių pasiūlymai padidinti ūkinės veiklos poveikio vertinimo reikalavimus naujai statomoms fermoms. Žiūrėkite čia.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 346