Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Į kariuomenę šauks jaunesnius – Seimas sumažino šauktinių amžių

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Į kariuomenę šauks jaunesnius – Seimas sumažino šauktinių amžių“Seimas nusprendė pajauninti šauktinių amžių. Politikai taip nori kuo mažiau trikdyti potencialių karių gyvenimą, kad į karo tarnybą pašauktiems vaikinams nereikėtų palikti šeimų, darbo vietų, susikurtų verslų. Taip pat seimūnai nusprendė apriboti karių savanorių veiklą politinėje erdvėje.

Už karo prievolininkų amžiaus trumpinimą balsavo 88 Seimo nariai, vienas parlamentaras susilaikė. Pagal siūlomus Karo prievolės įstatymo pakeitimus, į privalomąją pradinę karo tarnybą būtų kviečiami jaunuoliai nuo 18 iki 23 metų. Dabar įstatymas numato, kad šaukimo atlikti privalomąją tarnybą gali sulaukti jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų.

Mišriai Seimo narių grupei atstovaujantis Povilas Urbšys siūlė sumažinti šauktinių amžių ir į kariuomenę šaukti nuo 18 iki 21 metų jaunuolius. Jo teigimu, šiame amžiaus tarpsnyje mažiau negalinčių tarnauti dėl sveikatos problemų ir mažiau tų, kurie tarnyboje patiria sužalojimus. „Nedaryti jaunuoliams iliuzijų, tau reikės tarnauti. Baigsi mokslus ir eisi atlikti pareigą tėvynei“, – kalbėjo politikas.

P. Urbšio tvirtinimu, šiandien mokyklose blogai yra ir sportiniu, ir su kariniu paruošimu. Valstietis Jonas Jarutis teigė, kad dar labiau sumažinta šaukiamųjų imtis nepatenkins reikalingų šauktinių poreikio. Seimo nariai šiam siūlymui nepritarė.
Skaitykite: https://www.tv3.lt/

Nuotr. srž. Arno Čemerkos

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

Seime svečiavosi Panevėžio bendruomenės „Senamiestietis“ nariai

IMG_20191212_104102_1.jpg

Gruodžio 12 d. Seime lankėsi Panevėžio bendruomenės „Senamiestietis“ nariai. Atvykusieji Spaudos konferencijų salėje susitiko su Seimo nariu Povilu Urbšiu, kuris papasakojo apie savo kelią į politiką, pasidalino prisiminimais apie dalyvavimą Sausio 13-osios įvykiuose, Seimo gynyboje. P. Urbšys padėkojo atvykusiems už jų bendruomenės aktyvumą, jubiliejaus proga pasveikino ekskursijos dalyvį Vytautą Merkį, kuriam įteikė Seimo suvenyrus. Panevėžiečiai domėjosi jiems rūpimais klausimais Panevėžio mieste, po to susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. 

2019 m. Gruodis mėn. 12 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: „Kai kas nori kontroliuojamos demokratijos“

Capture_3.jpg

Kam kelią į Seimą atvers sumažinta rinkimų kartelė? Laidoje „Lietuva tiesiogiai“ apie tai diskutavo Seimo nariai Simonas Gentvilas bei Povilas Urbšys. 

„Aš esu įsitikinęs, kad mūsų politinė sistema patiria krizę. Žmonių nusivylimas politine sistema pasiekė tam tikrą dugną. Logika yra paprasta: ydingumas nevirsta pozityvumu. Nusistovėjusi sistema gynė interesus tų, kurie sugebėjo perlipti tas penkias karteles ir jie bandė konstruoti savo valdžios piramidę. Vieni iš tų piramidžių statytojų subyrėjo, atsirado Socialdemokratų Darbo partija, ir jie dabar bando įtvirtinti tą kartelinį lygį, kuris jiems būtų palankus. Mano įsitikinimu, tai bus susiję su politinės sistemos „pravedinimu“ ir todėl aš esu už tai“, - laidoje kalbėjo P. Urbšys.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2019 m. Gruodis mėn. 11 d., Trečiadienis

Seimui praplėtus duris – žvilgsnis į V. Pranckietį: valdantieji turėtų paploti per petį

V. Pranckietis aiškino, kad priimant įstatymus registruotis yra jo pareiga: „Aš turiu savo nuomonę ir ją reiškiu. Ir ją reiškiu balsuodamas, o ne bėgdamas nuo balsavimo.“

Seimui pagaliau šiaip ne taip pavyko peršokti dar vieną barjerą ir žemyn paslinkti rinkimų į parlamentą kartelę. Už tai valdantieji turėtų per petį paploti ir Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Praėjusią savaitę valdantieji pritarė įstatymo pataisoms, numatančioms, kad į Seimą galėtų patekti partijos, surinkusios ne 5, o 3 proc. rinkėjų balsų, o koalicijos – ne 7, o 5 proc. Bet priimti galutinio sprendimo tada nepavyko, nes balsavimą boikotavo opozicijos atstovai.

Tokios pat taktikos opozicija mėgino laikytis ir antradienį, bet jos planą sugriovė balsavime užsiregistravę V.Pranckietis ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai Rimantas Dagys bei Povilas Urbšys.

Paskelbus balsavimą antradienį užsiregistravo minimalus būtinas parlamentarų skaičius – 71, ir tai leido valdantiesiems įgyvendinti savo sumanymą.

Už kartelės mažinimą balsavus 60 Seimo narių, vienam – prieš, 8 susilaikius (tarp jų – V.Pranckiečiui), o dviem nebalsavus pataisa buvo priimta ir dabar keliaus ant prezidento Gitano Nausėdos stalo.

„V.Pranckietis praleido galimybę. Deja, jis registravosi. Gal taip siekia Ramūno Karbauskio indulgencijos“, – po balsavimo pyko opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Bet Seimo pirmininkas aiškino, kad priimant įstatymus registruotis yra jo pareiga: „Aš turiu savo nuomonę ir ją reiškiu. Ir ją reiškiu balsuodamas, o ne bėgdamas nuo balsavimo.“

Anot politiko, 4 proc. kartelei, kurią pasiūlė Liberalų sąjūdis, jis būtų pritaręs, „nes yra partijų, kurios nuolat stovi ties ta riba ir jos neperžengia, manau, tai būtų pagalba mažesnėms partijoms“.

Bet už 3 proc. kartelę kartu su valdančiaisiais balsavęs P.Urbšys mano, kad tokie V.Pranckiečio išvedžiojimai nėra nei nuoširdūs, nei įtikinami.

„Nesvarbu, ar balsavo už, ar prieš, bet visi turėjo savo išskaičiavimą. Balsavusieji už kartelės mažinimą savo politinę ateitį greičiausiai sieja su naujais politiniais dariniais, tai suteikia vilties ją peršokti ir patekti į Seimą.

Apie naujo politinio darinio kūrimą, kaip alternatyvą dabar įsigalėjusiam tiesioginiam R.Karbauskio valdymui, ne kartą kalbėjo ir pats V.Pranckietis. Manau, kad šiuo atveju Seimo pirmininkas gal ne tiek pagelbėjo R.Karbauskiui, kiek balsavo tikėdamasis, kad tokiu būdu kaip nors gali prisidėti prie naujo politinio darinio atsiradimo, kuris galbūt dar labiau fragmentuotų valstiečių rinkėją“, – „Lietuvos rytui“ sakė P.Urbšys.

Nuotr. J. Stacevičiaus

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Gruodis mėn. 10 d., Antradienis

Povilas Urbšys: "Žmonės soduose ne tik augina daržoves, bet ten ir gyvena”

Screenshot_2.jpg

Gruodžio 10 d. Seime svarstytas Sodininkų bendrijų įstatymo pakeitimo projektas, kurį priėmus butų išspręsta daug Sodininkų bendrijoms aktualių problemų. Povilas Urbšys pasisakė už projekto priėmimą, teikdamas, kad laikas pasikeitė ir sodo bendrijose susiformavo kita infrastruktūra: žmonės ne tik augina daržoves, bet ten ir gyvena.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Gruodis mėn. 10 d., Antradienis

Seimas nesipriešina viešoms Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžių transliacijoms

Seimas nesipriešina viešoms Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžių transliacijoms

Seimas po svarstymo pritarė Statuto pataisoms, siūlančioms viešai transliuoti Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžius bei jų įrašus skelbti internete.

Antradienį po svarstymo už projektą balsavo 67 Seimo nariai, 1 buvo prieš, susilaikė 12 parlamentarų. Tam, kad Statuto pataisos būtų priimtos, Seimas turės dar kartą balsuoti.

Diskusijoje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys apgailestavo, kad po paslapties ir uždarumo skraiste lieka Seimo Etikos ir procedūrų bei Peticijų komisijų posėdžiai. Reaguodamas į tai Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Antanas Matulas sakė, kad komisijos nariai nesibaimina viešumo, o komisijos posėdžiai netransliuojami dėl asmens duomenų apsaugą reglamentuojančio įstatymo reikalavimo.

Jeigu Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdyje būtų paviešinti žmonių asmeniniai duomenys, komisija, anot jo, susilauktų tam tikrų tarnybų dėmesio.

Pagal siūlomą projektą, Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžiai, išskyrus uždarus posėdžius ir posėdžius, kuriuos Statutas leidžia rengti apklausos būdu, yra transliuojami internetu, ir šių posėdžių vaizdo įrašai skelbiami viešai Seimo valdybos nustatyta tvarka. Taip pat būtų daromi posėdžių garso įrašai, kurie teisės aktų nustatyta tvarka perduodami į Seimo archyvą.

Nuotr. K. Pansevic

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 10 d., Antradienis

Balsavimą dėl kartelės išgelbėjęs Pranckietis teigia nepritariąs 3 proc. barjerui

 Seimas antradienį grįžo prie žemesnės kartelės parlamento rinkimams.

Seimas antradienį grįžo prie žemesnės kartelės parlamento rinkimams. Po greito balsavimo politikai pritarė rinkimų kartelės nuleidimui iki 3 procentų partijoms ir 5 procentų koalicijoms. Šis įstatymas įsigalios jau nuo kitų metų ir bus taikomas 2020 metų Seimo rinkimuose.
Galutiniame balsavime antradienį registravosi minimalus priėmimui reikalingas parlamentarų skaičius – 71. Už Seimo rinkimų pataisą balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo vienas, susilaikė aštuoni parlamentarai.

Pataisa priimta valdančiųjų „valstiečių“, „socialdarbiečių“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narių bei frakcijos „Lietuvos gerovei“ atstovų balsais. Palaikė ir keli Seimo narių mišrios grupės atstovai. Opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai balsavime nedalyvavo.

Praėjusią savaitę Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Remigijus Žemaitaitis aiškino, kad tokie valdančiosios daugumos pasiūlymai kelia juoką.

 „Įstatymo projektą įvardinčiau taip – tai „politinių dinozaurų“ išgelbėjimo įstatymas. Kaip būna nykstančios rūšys, tai taip „politikos dinozaurai“ pabandė išsisaugoti sau vietą Seime“, – sakė R.Žemaitaitis.

Povilas Urbšys teigė, kad priėmus tokį valdančiųjų siūlomą įstatymą nukentėtų ir patys valstiečiai.

 „Šis įstatymas labiausiai kenksmingas bus valstiečiams. Jūs laimėjote todėl, kad peržengėte tuos 5 proc. ir buvote alternatyva tradicinėms partijoms. Jei susmulkės politinės jėgos – tai nukentėsite būtent jūs. Žmonės nusivyle politika, nes jie patiria tą stagnaciją politikoje. Nors jie renka, bet iš esmės niekas nesikeičia“, – teigė P.Urbšys.

Nuotr. lrytas.lt koliažas

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Gruodis mėn. 09 d., Pirmadienis

Rinkimų kartelė – 3 procentai: koalicijos partnerių gelbėjimas ar daugiau demokratijos?

foruma.jpgSeimas svarsto klausimą dėl lengvesnių sąlygų partijoms ir koalicijoms dirbti Seime. Dabar partijos į mandatus parlamente pretenduoja, kai daugiamandatėje apygardoje sulaukia 5 proc. rinkėjų palaikymo, koalicijos – 7 proc. Seime registruotas siūlymas leisti karteles žemiau – partijoms iki 3 proc., o koalicijoms – iki 5 proc. Apie galimus pokyčius Povilas Urbšys diskutavo laidore "LRT forumas".

"Europos sąjungoje Lietuva išsiskiria tuo, kad mūsų piliečiai labiausiai netiki savo galiomis. Manau, kad tai yra priežastis, o visa kita pasekmė,"- kalbėjo P.Urbšys. Rinkimų kartelės mažinimui pritaręs Povilas Urbšys laidoje sakė, jog šis siūlymas savotiškas politinės sistemos pravėdinimas, kuris paskatintų tradicines partijas "susigriebti". To pasekoje, fragmentuotųsi rinkėjas, kuris renkasi ne tradicines partijas.

Žiūrėkite: https://www.lrt.lt/

 

2019 m. Gruodis mėn. 09 d., Pirmadienis

Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo "Senvagė" pristatymas

Gruodžio 9 d. Panevėžio teatre „Menas“ vyko Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo "Senvagė" pristatymas. Šiame numeryje humanitarinių mokslų dr. Arūnas Astramskas, Zita Pikelytė, vyriausiasis Panevėžio archyvaras Leonas Kaziukonis, architektūros doktorantas Evaldas Vilkončius, žurnalistė Irena Vida Bielskytė atkuria nepaprastą jau išnykusio, bet nepamirštamo Panevėžio paveikslą. Bene įdomiausiu savo pačios atradimu džiaugėsi redaktorė Liuda Jonušienė, 1930 m. „Varpo“ žurnale aptikusi galimai niekam nežinomą vieną pirmųjų Juozo Miltinio publikacijų. Vakaro metu buvo įteikti "Senvagės" metų apdovanojimai geriausiems autoriams, skambėjo Justino Mačio fleitos muzika.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo žurnalo kūrybinei komandai už reguliariai leidžiamą miesto kultūros metraštį, pastebėdama, kad kiekvieno „Senvagės“ numerio pasirodymas yra tikra šventė Panevėžio kultūros žmonėms. Ji Seimo nario vardu įteikė žurnalo redaktorei Liudai Jonušienei gėlių puokštę.

2019 m. Gruodis mėn. 08 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys: „Tai tik figos lapelis – joks skaidrumas“

Screenshot_1.jpg

 Jūsų dėmesiui siūlome Seimo nario Povilo Urbšio itin kritišką pasisakymą apie Teisėkūros įstatymui siūlomas pataisas, kuriomis neva turėtų būtų skaidrinamas Seimo narių darbas.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

Balsuojama buvo dėl pri­ta­rimo Tei­sė­kū­ros pa­grin­dų įsta­ty­mo svars­ty­mo per­trau­kai iki ki­to po­sė­džio. Bal­sa­vo 66 Sei­mo na­riai: už per­trau­ką – 31, prieš – 23, su­si­lai­kė 12. Per­trau­kai buvo pri­tar­ta.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 321