Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 05 d., Antradienis

Seimas dega žalią šviesą NSGK išvadoms, nors kritikos daugiau nei pagyrų

 Seimo posėdžio akimirka. 

Prieš beveik savaitę Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pritarė parlamentinio tyrimo dėl politikų ryšių su verslu išvadoms. Antradienį išvados pateiktos Seimo plenarinio posėdžio metu. Paties NSGK pirmininko Vytauto Bako nuostabai, išvadų pateikimas iš 14 val. atkeltas į pirmąjį dienotvarkės klausimą – 10 val. 

Komiteto išvadą Seimo nariams pristatęs V.Bakas apgailestavo, kad jei būtų jas pateikinėjęs 14 val., jo kalba būtų buvusi sklandesnė, nes trūko laiko pasiruošti. Visgi, jis teigė, kad svarbiau ne sakiniai ar nesklandi kalba, o tai, kad išvados būtų priimtos. „Noriu pabrėžti, kad NSGK, vis dėlto atlikęs darbą priėmė sprendimą absoliučia balsų dauguma (susilaikė tik J.Olekas – Aut.). Nepaisant to, kad pats tyrimas buvo galbūt nelabai malonus ir aplinkybės, kurias nustatėme, nėra tokios, kurios papuoštų politinę sistemą, mes sugebėjome patvirtinti išvadą komitete“, – kalbėjo V.Bakas, dar kartą pridurdamas, kad komitetas nedubliavo ikiteisminio tyrimo įstaigų ir teismų veiklos.

Povilas Urbšys kalbėjo, kad kai buvo atliekamas tyrimas dėl Seimo nario M.Basčio, parlamentarams buvo pasakyta, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, o po to pasimatys visas ledkalnis. „Buvo aiškiai užakcentuota, kaip ir šiandien, kad pagrindinis atspirties taškas buvo M.Basčio ryšiai su „Rosatom“. Aiškiai buvo konstatuota, kad Rusijos energetikos interesai gali prieštarauti valstybės energetikos interesams. Drįsčiau teigti, kad tie ryšiai atskleisti labai selektyviai“, – kalbėjo P.Urbšys, pridurdamas, kad dėl to atsakingas Valstybės saugumo departamentas (VSD), kuris teikė informaciją ribodamas galimybes susipažinti su tikrąja situacija.

Skaitykite
: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 05 d., Antradienis

...

Sveikinimas_su_Sajudžio_diena.jpg

2018 m. Birželis mėn. 04 d., Pirmadienis

Iš judėjimo bėga kaip iš skęstančio laivo?

Dar visai neseniai kaip ant mielių kilęs politinis judėjimas „Kartu“ išgyvena katastrofą – prasidėjus vadų rietenoms jis skilo į dvi dalis. Ar bene per pusę sumažėjus seimūno P.Urbšio pasekėjų, dar liks jėgų šiam judėjimui šturmuoti savivaldybių rinkimus ir užimti mero postą?

Prieš trejus metus savivaldybių tarybų rinkimuose Panevėžyje užtikrintai laimėjęs politinis judėjimas „Kartu“, dabar tiesiog nyksta akyse.

Prasidėjus tarpusavio rietenoms, iš šio judėjimo pabėgo visas pulkas narių.

Kadangi nenurodomi tikslūs buvusių ir esamų narių skaičiai, galima tik spėlioti, kad nubyrėjimas buvo labai smarkus – kažin ar liko bent pusė to, kas buvo.

Geriausiais laikais judėjimas „Kartu“ lyg ir vienijęs apie 70 aktyvių miestiečių, o dabar jame likę neva kokie keturiasdešimt.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 04 d., Pirmadienis

Panevėžio visuomenės sveikatos biurui 10

Urbsys_sveikatos_biuras.jpgBirželio 4 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko renginys, skirtas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro veiklos dešimtmečiui paminėti „10 metų kuriame sveiką Panevėžį“.

Renginio metu buvo apžvelgta Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro 10-ies metų istorija, aptarta vaikų sveikatos priežiūra Panevėžio miesto ugdymo įstaigose, pristatyti Panevėžio miesto visuomenės stebėsenos pokyčiai, padėkota ilgamečiams bendradarbiavimo partneriams.

„Jus vienija žodis „Sveik“. Atėmus raidę, „S“ gauname žodį „Veik“, o dar atėmus ir „V“ – lieka „Eik“. Taigi linkiu jums ir toliau taip pat sėkmingai veikti, kad visuomenė eitų sveikatos link“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė padėkas ir gėlių puokštes pačioms ištikimiausioms darbuotojoms, dirbančioms biure nuo pat jo įsikūrimo: Jūratei Valentinavičienei, Jordanai Javtokaitei, Indrei Čaikinienei ir dar visai neseniai pradėjusiai čia eiti visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pareigas Zitai Kavaliauskaitei.

2018 m. Birželis mėn. 03 d., Sekmadienis

Panevėžyje V lenkų kultūros festivalis

Birželio 3 d. Laisvės aikštėje rinkosi įvairiaspalviais tautiniais kostiumais pasipuošę žmonės. Nuo pat ankstyvo ryto miesto centro link skubėjo visi, neabejingi Lenkijai ir jos kultūrai. Jau penkerius metus Panevėžio gyventojams dovanojama galimybė iš arčiau susipažinti su kaimynų paveldu: dainomis, šokiais bei tautiniais drabužiais. Festivalį organizuojanti Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčių pagrindinės mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė sakė, jog šiais metais festivalio programoje buvo numatyta apie 30 numerių.Savo dainas ir šokius pristatė svečių kolektyvai iš Lenkijos. Atvažiavo net keli jaunimo pučiamųjų orkestrai, liaudies muzikos kapelos, dainų ir šokių ansambliai, chorai, senjorų klubai.

Povilas Urbšys dalyvavo renginyje ir sveikino susirinkusius. „Kai mes atstumiame vienas kitą, tai atstumiam ir Dievą. Kai priglaudžiame vienas kitą, priglaudžiame prie savęs ir Dievą. Ši diena yra pavyzdys to prisiglaudimo, to buvimo kartu. Noriu iš širdies padėkoti dviem moterims, dėl kurių šis stebuklas Panevėžyje vyksta jau penkis metus“, - kalbėjo Seimo narys ir baigdamas festivalio organizatorei Danutei Kriščiūnienei įteikė gėlių kompoziciją, o Kėdainių lenkų kultūros lenkų draugijos pirmininkei Irenai Duchovskai – suvenyrą.

Skaitykite: https://aina.lt/

2018 m. Birželis mėn. 01 d., Penktadienis

Atidaryta Panevėžio sporto istorijos ekspozicija

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „„Sveikame kūne – sveika siela““

Birželio 1 d. su pučiamųjų orkestro „Panevėžio garsas“ muzika „Cido“ arenoje iškilmingai atidaryta Panevėžio sporto istorijos ekspozicija „Sveikame kūne – sveika siela“.

Ekspozicijos stenduose – Panevėžio sporto istorija nuo XX a. pradžios iki šių dienų: stalo teniso, futbolo, krepšinio, dviračių, motociklų sporto, regėjimo negalią turinčių sportininkų žymiausi pasiekimai ir laimėjimai. Pristatomi garsūs sportininkai, tokie kaip stalo tenisininkas, krepšininkas, tinklininkas, krepšinio ir stalo teniso treneris, nusipelnęs kultūros ir sporto veikėjas Vilhelmas Variakojis, aviatorius, Lietuvos politinis bei visuomenės veikėjas Vytautas Lapėnas, motociklų sportą išgarsinęs Edvardas Ramonas, krepšinio treneriai Jonas Kazlauskas ir Raimundas Sargūnas, dviratininkė Laima Zilporytė ir daugelis kitų.

Renginyje dalyvavo olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Panevėžio krepšinio komandos „Lietkabelis“ atstovai, bėgikė Sigita Markevičienė, Panevėžio stalo teniso federacijos prezidentas Povilas Bagužis, Kauno sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas ir kiti sportui nusipelnę asmenys.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys nuoširdžiai dėkojo muziejininkei Janinai Sinickinei už didžiulį darbą, kuriant Panevėžio sporto istorijos ekspoziciją.

2018 m. Birželis mėn. 01 d., Penktadienis

Panevėžio TAU baigė dar vienus mokslo metus

Å iaurinė biblioteka nuotrauka.Panevėžio Trečiojo amžiaus universitetas sėkmingai baigė dar vienus mokslo metus. Didžiulis būrys studentų, dėstytojų ir savanorių gegužės 31 d. susirinko į mokslo metų užbaigimo šventę. Visų susirinkusių akis džiugino rankdarbiai - maži stebuklai, pagaminti savomis rankomis. Raštais ir spalvomis akį traukė šaliai, paveikslai... 
Šventę pradėjo linijinių šokių kolektyvas, įrodęs, kad, turint noro, per trumpą laiką galima nuveikti labai daug. Užsienio kalbų studentės sveikino susirinkusius įvairiomis kalbomis ir net dainomis. Jau tradicija tapo, jog TAU renginius šilumą pripildo muzikos garsai.

Renginį vedusi dekanė Zita Kazlauskienė pristatė universiteto struktūrą-veiklas, dėkojo kolektyvui ir svečiams už pagalbą, suburiant beveik 400 asmenų šeimą.  

Seimo nario vardu jo padėjėja universiteto lenkų kalbos grupės vadovei Regina Čerickaitei ir linijinių šokių vadovei Violetai Krasauskienei įteikė padėkas už nuoširdų darbą ir meilę, kuria jos dalijasi su universiteto studentais.

Birželio 1 d. Universiteto menų fakulteto studentės surengė tapybos parodą „Sustok akimirka“.

Parodos atidaryme dalyvavęs Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad šiame universitete žmogus turi galimybę atsiskleisti ir brandžiame amžiuje, tuo džiaugtis ir džiuginti kitus. Dėkodamas už nuveiktus darbus Menų fakulteto dekanei Vidai Špakauskienei Seimo narys įteikė padėką, o šio projekto vadovei savanorei Kristinai Kogan – gėlių puokštę.

2018 m. Gegužė mėn. 31 d., Ketvirtadienis

Knygos „Panevėžio medikai“ sutiktuvės

L._Knizikevicienes_knygos_skelb.jpgGegužės 31 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko panevėžietės gydytojos, kraštotyrininkės  Liudvikos Knizikevičienės knygos „Panevėžio medikai“ sutiktuvės.

Renginį vedė muziejininkė Vitalija Vasiliauskaitė. Dalyvavo knygos sudarytoja Liudvika Knizikevičienė, leidėja Birutė Paškevičienė, žurnalistas Rimantas Žilevičius, muzikinius kūrinius dovanojo knygos autorės vaikaitis saksofonistas Laimonas Vokietis.

Tai jau ketvirtas leidinys apie Panevėžio medikus. Knyga skiriama Nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui ir Panevėžio medikams, įnešusiems savo indėlį į miesto bei šalies gyventojų sveikatos apsaugą. Aprašyti žymesnių medikų nuveikti darbai ir likimai.

Povilo Urbšio padėjėja stebėjosi gydytojos neišsenkančia energija, pilietiškumu, brandžių darbų gausa ir perdavė gėlių bei šiltus Seimo nario palinkėjimus.

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

Komiteto tyrimas: po didelės audros – mažas lietus

 Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas galutines išvadas žada paviešinti dar trečiadienį. 

Finišuoja daugiau kaip pusmetį trukęs ir daug politinių aistrų sukėlęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimas dėl neteisėto poveikio valstybės institucijoms ir politikams.  Komitetas ilgai lauktas išvadas žada patvirtinti trečiadienį vakare.   Balsavimo išvakarėse imta abejoti parlamentiniam tyrimui vadovavusio valstiečio Vytauto Bako pažadais, kad išvadose bus matyti ne tik koncerno „MG Baltic“, bet ir kitų verslo grupių neteisėta įtaka politikams. 
Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Gegužė mėn. 30 d., Trečiadienis

Dabar konservatoriai neleistų susikurti Sąjūdžiui

Jei prieš 30 metų Lietuvą būtų valdę konservatoriai, Sąjūdžiui, tuoj minėsiančiam gražų jubiliejų, nebūtų buvę lemta prikelti visos Tautos ir prisidėti prie valstybės atkūrimo. Pasak Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Povilo Urbšio, būtent konservatoriai, į valdžią, beje, atėję Sąjūdžio pagalba, vėliau padarė viską, kad visuomeniniai judėjimai būtų eliminuoti iš šalies gyvenimo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 255