Naujienos

2017 m. Rugpjūtis mėn. 07 d., Pirmadienis

Seime – nebyliųjų gulbių choras

Seime – nebyliųjų gulbių chorasDaugiau nei trečdalis Seimo narių per pirmąjį savo darbo pusmetį parlamente viešai pasisakė vos po keliolika kartų. Tarp jų yra ir tokių, kurių balso kolegos taip ir neišgirdo. Nepaisant to, patys parlamentarai savo darbą vertina teigiamai, tačiau politologų nuomonė šiuo klausimu kitokia.

Sėdėti ir tylėti. Panašios pozicijos Seime laikosi kone penktadalis išrinktųjų, kurie per pirmąjį savo darbo parlamente pusmetį pasisakė mažiau nei dešimt kartų.

Pagal kalbėjusiųjų aktyvumą parlamente pastarąjį pusmetį pateko į pirmąjį penketuką liberalas Simonas Gentvilas. Jis pasisakė 160 kartų. Šį Seimo naujoką pralenkė tik jo tėvas, partijos kolega Eugenijus Gentvilas, kalbėjęs 161 kartą, konservatorius Jurgis Razma, išreiškęs savo poziciją 188 kartus, bei Seimo oratorystės lyderiai – "valstietis" Povilas Urbšys ir konservatorius Rimantas Jonas Dagys, pasisakę po 196 kartus.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 06 d., Sekmadienis

Panevėžio nevyriausybinių organizacijų sąskrydis „Sparnuotosios supynės“

Rožyno bendruomenė nuotrauka.

Rugpjūčio 6 d. Panevėžio Rožyno mikrorajone A. Baranausko pušynėlyje vyko miesto bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų sąskrydis. Antrus metus vykstantis renginys šiemet skirtas Lietuvos Valstybės šimtmečiui paminėti.

Šventėje dalyvių laukė linksmybės. Mažųjų – piešimo konkursas, batutas ir kitos staigmenos, vyresniųjų  – koncertas, Panevėžio regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus pramogos. Kariai pristatė savo veiklą, norintiems leido išbandyti atsivežtą techniką. O vakare susirinkusiuosius linksmino „Raskilos“ kolektyvas.

Povilas Urbšys pasveikino visus susirinkusiuosius ir pagrindinei šio renginio organizatorei Rožyno seniūnaitei Romai Šerplienei įteikė suvenyrą.  

Pasak seniūnaitės, toks susibūrimas – puiki proga visoms mieste veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, vietos bendruomenėms pažinti vieniems kitus, pabendrauti ir pasidalyti patirtimi.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 05 d., Šeštadienis

Reformacijos 500-ųjų metinių iškilmės Biržuose

Rugpjūčio 5 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Biržuose vykusių Reformacijos 500 metų minėjimo iškilmėse. Ekumeninėse mišiose dalyvavo įvairių krikščioniškų konfesijų dvasininkai, politikai, Biržų ir Panevėžio savivaldybių atstovai. Pamaldas tiesiogiai transliavo LRT televizija. 

Prieš 500 metų Vokietijoje įsižiebusi Reformacija negrįžtamai pakeitė Europos istoriją ir kultūrą, padėjo pamatus šiuolaikinei Vakarų civilizacijai, pakeitė visuotinės Bažnyčios veidą ir paliko neišdildomą žymę Lietuvos istorijoje.

Prasidėjęs Reformacijos sąjūdis, kuris netrukus pasiekė ir Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę bei istorines lietuvių žemes, taip pat glaudžiai susijęs su mūsų kalbos, tautiškumo ir valstybingumo stiprinimu. Ir Lietuva gali būti dėkinga Reformacijai už pirmąją lietuvišką knygą, pirmąją aukštesniąją mokyklą, pirmąjį Biblijos vertimą, pirmąją grožinę knygą lietuvių kalba… Įkvėpti Reformacijos žinios pakilo tokie mūsų tautos didžiavyriai kaip A. Kulvietis, S. Rapolionis, M. Mažvydas, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikai – Lietuvos etmonas Radvila Rudasis ir Lietuvos kancleris Radvila Juodasis, A. Volanas, J. Bretkūnas, D. Kleinas, K. Donelaitis ir daugelis kitų.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Penktadienis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Panevėžyje

Rugpjūčio 4 d. Panevėžyje viešėjo LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Seimo narys Povilas Urbšys kartu su miesto savivaldybės atstovais lydėjo Ministrą pirmininką šio vizito metu. Buvo aptarti miestui svarbūs klausimai, pristatyti Stasio Eidrigevičiaus menų centro, 50 metrų uždaro plaukimo baseino projektai, lankytasi kavinėje "Kavos dėžutė", bendrovėse "Panevėžio energija", Schmitz Cargobull", "Lietkabelis".

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 02 d., Trečiadienis

„Valstiečių“ ir socdemų frakcijos romanas: sutarė dirbti kartu

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skyriams sprendžiant, ar socdemams verta pasilikti valdančiojoje koalicijoje, „valstiečių“ lyderiai skelbia sutarę su parlamente dirbančiais socialdemokratais ir toliau darbuotis išvien.

Į posėdį, kuris surengtas Seimo pirmininko, „valstiečio“ Viktoro Pranckiečio kabinete, trečiadienio rytą atvyko „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis, Seimo vicepirmininkė, „valstietė“ Rima Baškienė, Povilas Urbšys, socdemų frakcijos parlamente seniūnas Andrius Palionis, Juozas Olekas, Algirdas Sysas.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Antradienis

P. Urbšio likimas „valstiečių“ gretose pakibo ant plauko?

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys„Tai nėra dalykai, kurie susiję su mūsų darbu. Aš neprivalau komentuoti apie kiekvieną frakcijos narį“, - paklaustas apie pastaruoju metu net plika akimi matomą įtampą tarp jo ir „valstiečių“ frakcijai priklausančio Seimo nario Povilo Urbšio sakė LVŽS partijos pirmininkas ir frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis.
Skaitykite:
http://www.delfi.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 01 d., Antradienis

Apie lietuviškuosius precedentus

Kartas nuo karto Lietuva patenka į pasaulio žiniasklaidos dėmesio centrą, kur ilgai neužsibūna, nes, kaip žinome, tokie staigūs dėmesio paūmėjimai greitai praeina. Bet jeigu jūsų paprašytų paminėti labiau tvarų šalies šlovės pavyzdį – ką nurodytumėte? Kaip atrodo bent šių eilučių autoriui, Lietuva turėtų būti ilgai minima geru žodžiu kaip pirmoji, pradėjusi blogio imperijos demonstravimo darbą ir Kovo 11-osios aktu parodžiusi sektiną pavyzdį kitoms pavergtoms tautoms. Kažkada net kėliau tokią hipotezę, kad Vladimiras Putinas su Aliaksandru Lukašenka statys AE netoli Lietuvos sienos, visai Vilniaus pašonėje, piktdžiugiškai siekdamas atsimokėti už neva didžiausią XX amžiaus geopolitinę katastrofą. Iš tiesų, faktas, kad tautų išsilaisvinimo žygis, įgijęs grandininės reakcijos pavidalą, Kremliaus valdytojo vadinamas katastrofa, savaime byloja apie tai, jog kaimyninė šalis toli gražu nesiruošia atsisakyti savo imperinių ambicijų.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 31 d., Pirmadienis

Viktoras Pranckietis: žmonės viską supranta, ir mes turime kalbėti tiesą

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Povilas UrbšysValstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys pripažįsta, kad jų frakcija ir vyriausybė užsiima ne tuo, dėl ko juos žmonės išrinko į Seimą. „Mes prarandame savo politinę tapatybę, kurią pateikėme rinkimų kampanijos metu. Mes save pateikėme kaip jautrius socialine prasme ir kurie būtent vertina tradicines vertybes“, – sako P. Urbšys.
Skaitykite: http://www.delfi.lt/ 

2017 m. Liepa mėn. 31 d., Pirmadienis

Ar prie Vilniaus ir Kauno iškils monstrai?

Ar prie Vilniaus ir Kauno iškils monstrai?Seimas jau nuo rugsėjo gali uždrausti arčiau nei 20 km nuo gyvenviečių statyti šiukšlių deginimo įmonę. Ar tai užkirs kelią statyti "Fortum" – "Lietuvos energijos" taršos monstrą?

Baigiantis pavasario sesijai, Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisą. Ja "valstiečių" frakcijai priklausantys parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Povilas Urbšys ir Naglis Puteikis bei konservatorius Algis Strelčiūnas siūlo šiukšlių deginimo įmones leisti statyti ne arčiau kai 20 km nuo gyvenamųjų vietovių.

Skaitykite čia: http://kauno.diena.lt/naujienos/

2017 m. Liepa mėn. 30 d., Sekmadienis

Kryžių kalno atlaidai

krklnkpl.pngLiepos 29-30 d. vyko Kryžių kalno atlaidai. Kiekvienais metais paskutinį liepos sekmadienį švenčiami atlaidai sutraukia daug maldininkų. Atlaiduose liepos 30 d. dalyvavo ir Seimo narys Povilas Urbšys. Toje vietoje, kur 1993 m. šv. Jonas Paulius II aukojo šv. Mišias, 15 val. buvo aukojamos šv. Mišios ir pašventinta koplyčia.

Pamoksle arkivyskupas Tadas Kondrusevičius kalbėjo: „Tūkstančiai tūkstančių kryžių puošia Lietuvos žemę. Daugelis jų tapo meno kūriniais. Lietuviai išliko ištikimi Viešpaties Kryžiui, nors buvo labai persekiojami, siunčiami į Sibirą, šaudomi, kankinami. To pavyzdys gali būti prieš mėnesį beatifikuotas arkivyskupas kankinys Teofilius Matulionis. Šios šventos vietos – Kryžių kalno – turtinga bei kartu tragiška istorija, taip pat lietuvių dvasinių vertybių gynėjų atmintis neturi pasilikti tik istorijos vadovėliuose ir bibliotekos lentynose. Ji turi būti mūsų širdyse ir skatinti gyventi pagal krikščioniškąsias vertybes bei jas ginti“.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 204