Naujienos

2018 m. Gruodis mėn. 12 d., Trečiadienis

Seime svarstyta GPM parama profesinėms sąjungoms

orus.jpgGyventojai nuo 2019 metų galės atskirai skirti 0,6 proc. jų sumokėto pajamų mokesčio (GPM) paramą profesinėms sąjungoms. Už balsavo 91 Seimo narys, prieš – 1, o 33 susilaikė. Taip pat papildomai 0,6 proc. GPM bus galima skirti politinėms partijoms. Dar 1,2 proc. GPM bus galima padalinti kitoms paramą galinčioms gauti nevyriausybinėms organizacijoms, pavyzdžiui, bibliotekoms, švietimo ir ugdymo, sporto įstaigoms. P. Urbšys pasisakė už. P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2018 m. Gruodis mėn. 12 d., Trečiadienis

Seimo nariai pritarė PVM lengvatos malkoms ir panašioms medienos prekėms, skirtoms kūrenimui, taikymui

pu.jpgAntradienio rytą Seime galutinai sprendė PVM lengvatos malkoms ir panašioms medienos prekėms, skirtoms kūrenimui, taikymui. Už balsavo 99, prieš – 5, susilaikė – 8. Po balsavimo pritarta, kad malkoms, medžio skiedroms, traiškytai medienai, medienos plokščių ir atraižų šalutiniams produktams, žievei, pjuvenoms, drožlėms ir iš medienos biomasės pagamintiems briketams ir granulėms bus taikoma 9 proc. PVM lengvata. Šiuo metu galiojantis PVM malkoms siekia 21 proc. Seimo narys P. Urbšys pasisakė už PVM lengvatos malkoms ir panašioms medienos prekėms, skirtoms kūrenimui, taikymui. P. Urbšio pasisakymą šiuo klausimu žiūrėkite čia.

2018 m. Gruodis mėn. 12 d., Trečiadienis

Parlamentarai pritarė dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo spaudai

p.jpgParlamentarai antradienį pritarė lengvatinį 5 proc. pridėtinio vertės mokesčio (PVM) tarifą taikyti spaudai. Už balsavo 112, prieš – 1, susilaikė – 11 parlamentarų. Lengvata bus taikoma laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams. Dabar jiems taikoma 9 proc. PVM lengvata. Šis siūlymas sulaukė kritikos dėl siekio lengvatą taikyti tik spaudai, o ne knygoms. Seimo nario P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2018 m. Gruodis mėn. 12 d., Trečiadienis

Renginys „Kartu kurkime draugišką senatvei miestą“

Gruodžio 12 d. Povilas Urbšys dalyvavo renginyje „Kartu kurkime draugišką senatvei miestą“, kuris vyko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Renginio organizatoriaus – M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo atstovai papasakojo apie jų sukurtą unikalią paslaugą garbaus amžiaus žmonėms „Sidabrinė linija” bei kitus fondo vykdomus socialinius projektus. „Sidabrinė linija“ yra nemokama draugystės ir bendravimo telefonu paslauga garbaus amžiaus žmonėms, suteikianti galimybę turėti „telefoninį draugą“, kuris reguliariai paskambina, pasidomi, kaip sekasi, kaip žmogus jaučiasi, ar pasiūlo pagalbos. Ilgainiui ši pokalbių linija turėtų tapti nacionaline pagalbos garbaus amžiaus žmonėms linija, teikiančia reikiamą pagalbą ir informaciją bei nukreipiančia į kitas, specializuotą pagalbą teikiančias, organizacijas.

2018 m. Gruodis mėn. 12 d., Trečiadienis

R. Juknevičienė: „Stebėjausi, kodėl P. Urbšys balsavo už 2019 metų biudžetą“

Seimas vakar patvirtino 2019 metų biudžetą. Už jį balsavo 84 Seimo nariai, prieš – 41, o 5 susilaikė.

Valdantieji sako, kad numatomas darbuotojų mokesčių mažinimas leis padidinti visų žmonių pajamas, paskatins darbo vietų kūrimą. Kritikai teigia, kad dėl reformų ižde atsivers skylė, kuri neleis tinkamai finansuoti viešojo sektoriaus.

Už biudžeto priėmimą balsavęs panevėžietis parlamentaras P. Urbšys aiškino, kodėl taip balsavo:

„Konservatoriams visą laiką atrodo, kad geriau niekas nevyktų arba už juos niekas geriau nepadarys. Kaip bebūtų, 2019 metų biudžetas – orientuotas į mokesčių mažinimą. Tuo tarpu konservatorių pagrindinis argumentas – to negalima daryti, nes sumažės įplaukos į biudžetą. Šiuo atveju šiame biudžete yra fiksuoti mažesni mokesčiai, didesni atlyginimai ir pensijos. Todėl ir balsavau už biudžetą. Dėl mokytojų? Praėjusiame biudžete buvo numatyta papildomai virš 20 mln. eurų mokytojams, o šiame biudžete – papildomai virš 200 mln. eurų, iš jų 50 mln. eurų atlyginimams didinti. Asmeniškai buvau prieš etatinį darbo apmokėjimo įvedimą, bet yra pateiktos prezidentės pataisos, už kurias balsuosiu. Be to, pakeista švietimo ir mokslo ministrė. Manau, yra galimybė susitarti su mokytojais.“

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Gruodis mėn. 12 d., Trečiadienis

Labdaros-paramos vakaras „Gabrielei Petkevičaitei-Bitei atminti

Susijęs vaizdasGruodžio 12 d. Panevėžio Viešojoje bibliotekoje vyko labdaros-paramos vakaras „Gabrielei Petkevičaitei-Bitei atminti“, organizavo Panevėžio švietimo centras ir Panevėžio politikių klubas „Veiklios moterys“, renginį vedė klubo prezidentė Danutė Kriščiūnienė, koncertavo Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai. Vakaro metu tautodailininkė Alfreda Petrulienė pristatė savo tapytų angelų parodą. Vakaro metu surinktos aukos bus skiriamos asociacijos „Bitės namai“ parodų ekspozicijos priemonėms įsigyti.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu padėkojo vakaro sumanytojoms už gražią iniciatyvą, pasidžiaugė, kad Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimas taip skrupulingai saugomas ir palinkėjo dosnių aukotojų. Renginyje dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys taip pat prisidėjo savo auka prie šio gražaus sumanymo.

2018 m. Gruodis mėn. 11 d., Antradienis

Ar pritartumėte S.Skvernelio atsistatydinimui?

nuogatiesa.jpgGruodžio 10 d. Povilas Urbšys dalyvavo televizijos laidoje „Nuoga tiesa“. Laidos svečiai diskutavo apie pokyčius valstybėje, mokytojų mitingą, galimą valdžios atstatydinimą/ atsistatydinimą. Pasak laidos vedėjos žurnalistės R.Janutienės, žadėję permainas Lietuvos valstiečių žaliųjų partijos atstovai šiuos pažadus, panašu, jog tęsės su kaupu: keturi mitingai, nesantaika tarp Seimo narių, sėjamos abejonės visuomenėje... P.Urbšys laidoje išsakė abejones A.Tapino, G.Landsbergio nuoširdumu, ginant mokytojų interesus. Pasak Seimo nario, politikai, visuomenininkai naudojasi susidariusia situacija.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/

2018 m. Gruodis mėn. 11 d., Antradienis

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečius

Balsavimas už biudžetą parodė, kaip ir kas palaiko valstiečiusPer balsavimą už kitų metų biudžetą formalūs ir neformalūs „valstiečių“ partneriai Seime balsavo drausmingai už, vienintelė išimtis buvo pačioje „valstiečių“ frakcijoje. Biudžetą palaikė ir Seimo narių už koalicijų ribų.

Iš viso už valstybės biudžetą balsavo 84, prieš – 41, susilaikė 5 parlamentarai.Už balsavo visi 6 posėdyje dalyvavę „tvarkiečiai“ ir 11 socdarbiečių bei 8 koalicijai formaliai nepriklausantys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai. Tačiau svarstant biudžetą priėmimo stadijoje buvo pritarta šios frakcijos prašymui skirti 200 tūkst. eurų tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių, bendrijų ir centrų maldos namams atstatyti.

Iš opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos biudžetą palaikė Juozas Baublys, Ričardas Juška ir Jonas Varkalys. Iš Mišrios grupės – Rimas Andrikis, Petras Gražulis ir Povilas Urbšys. 
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2018 m. Gruodis mėn. 10 d., Pirmadienis

Seimo rezoliucijos „Dėl pedagogų darbo užmokesčio, derybų dėl mokytojų streikų užbaigimo ir atlyginimo už prarastą darbo užmokestį streikuotojams užtikrinimo“

 

Gruodžio pavadinimo.jpg6 d. Seimo posėdyje buvo svarstytas Sei­mo re­zo­liu­ci­jos „Dėl pe­da­go­gų dar­bo už­mo­kes­čio, de­ry­bų dėl mo­ky­to­jų strei­kų už­bai­gi­mo ir at­ly­gi­ni­mo už pra­pras­tą dar­bo už­mo­kes­tį strei­kuo­to­jams už­tik­ri­ni­mo“ pro­jek­tas Nr. XIIIP-3019 (pri­ėmi­mas). LR Seimo narys P. Urbšys pasisakė už šią rezoliuciją. Jo mintis bei atsaką į P. Gražulio komentarą žiūrėkite Seimo posėdžio įraše. 

Žiūrėti čia.

2018 m. Gruodis mėn. 08 d., Šeštadienis

Prasiautė „Panevėžio literatūrinė žiema“

ailš.pngGruodžio 7-8 dienomis Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje vyko tarptautinis literatūros festivalis „Panevėžio literatūrinė žiema“. Net 70 poetų iš Estijos, Islandijos, Latvijos ir Lietuvos sugužėjo pasidalinti savo kūryba. Vyko skaitymai, diskusijos, pamokos. Bibliotekos erdves papuošė teminės parodos, veikė knygų mugė. Lietuvos poetai dalinosi patirtimi su trijų Panevėžio gimnazijų – Juozo Balčikonio, Vytauto Žemkalnio, Juozo Miltinio – moksleiviais. Didelio dėmesio susilaukė publikos pamėgti tarmiški skaitymai. Festivalį vainikavo iškilmingas baigiamasis vakaras. Poetams buvo teikiamos premijos ir daug kitų prizų.

Vieno iš prizų - „Literatūrinės Jono Meko vardo skrybėlės“ steigėjas Povilas Urbšys pasveikino festivalio dalyvius su puikiu renginiu. „Žiema būna žiauri, kai nesitiki, kad ateis pavasaris. Taigi labai džiugu, kad vyksta literatūrinės žiemos, kurios žiemoje pasėja pavasario viltį. Malonu čia matyti tiek daug vilties sėjėjų. Vienam iš jų norėčiau įteikti prizą“,- tęsė Seimo narys ir įteikė Literatūrinę Jono Meko vardo skrybėlę poetui ir vertėjui Eugenijui Ališankai.

Šiemet Julijono Lindės-Dobilo premiją gavo Antanas A. Jonynas, Elenos Mezginaitės premija atiteko poetui Kornelijui Plateliui, o Panevėžio miesto savivaldybės mero premija - Reginai Katinaitei-Lumpickienei. Taip pat buvo išdalinti ir „Literatūrinės žiemos Riterio rožės“, „Literatūrinės lapės“, „Literatūrinio obuolio“, „Žalvarinės rankos-segtuvo“, „Filosofiškai literatūrinio šalio“, „Netikėto“ prizai.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 279