Naujienos

2019 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Antradienis

Panevėžyje paminėta Žydų genocido diena

71108538_746821712420536_8853851115339382784_n.jpgRugsėjo 24 d. Panevėžyje prie paminklo žydų aukoms atminti „Liūdinti žydų motina“ žydų bendruomenė su bičiuliais paminėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo sunaikintas Vilniaus getas.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas priminė tragišką žydų istoriją, pristatė bendruomenės veiklą šiandien. Prie paminklo savo istorija dalinosi ir iš Izraelio atvykę brolis su sese, kurie Panevėžyje ieško informacijos ir įrašų apie savo giminaičius.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja prie paminklo uždegė atminimo žvakę.

2019 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Antradienis

Laimėtų viską – buvęs bendražygis prabilo apie paslapčiomis rezgamą Karbauskio planą

Ramūnas Karbauskis

Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Seime, dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys DELFI prakalbo apie slaptą LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio planą, kuriuo jis ne tik pakeistų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, bet ir išlaikytų savo partiečių paramą, kurie nenori Seimo pirmininko kėdėje matyti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko Gedimino Kirkilo.

DELFI primena, kad iškėlus tyrimo dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais klausimą, R. Karbauskis kalbėjo, kad V. Pranckiečio atstatydinimas Seimo salę pasieks tik atlikus tyrimą, jei tik bus sulaukta opozicijos palaikymo. Seimo pirmininkas V. Pranckietis kaltinamas tuo, kad nors informaciją apie I. Rozovą turėjo, reikalingų veiksmų jis nesiėmė. Opozicijos atstovams pranešus, kad klausimo dėl V. Pranckiečio jie nepalaikys, R. Karbauskis ketvirtadienį prabilo apie kitą įvykių variantą. Jis sakė, kad Seimą klausimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo gali pasiekti greitu metu. Paklaustas, ar tai gali įvykti dar šį mėnesį, R. Karbauskis nedaugžodžiavo, pasakė tik „galbūt“.

Seimo pirmininko postas pagal liepos 5 dieną pasirašytą koalicijos sutartį turi atitekti „socialdarbiečių“ atstovams parlamente.

P. Urbšys DELFI papasakojo apie tai, kas kalbama Seimo koridoriuose. O juose kalbama apie R. Karbauskio planą, kaip pasiekti savo tikslą – patraukti Seimo pirmininką. Ir tai, anot pašnekovo, daroma net gąsdinant dėl LSDDP pasitraukimo iš koalicijos.

„Yra kalbama, kad reikia nukirsdinti Seimo pirmininko galvą valstybės gerovei. Ir yra gąsdinami valstiečių frakcijos nariai, kad jei LSDDP negaus Seimo pirmininko pozicijos, jie išeis iš koalicijos. Nors iš tikrųjų, jų pasitraukimas būtų lygus jų politinei savižudybei. Nes ji laikosi koalicijos pagalba ant tos valdžios politinės lyties“, – situaciją vertino parlamentaras.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij

2019 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Šeštadienis

Panevėžio Muzikiniam teatrui 25

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio muzikinis teatras“Rugsėjo 21 d. Panevėžio muzikinis teatras minėjo savo įkūrimo 25-asias metines. Teatras įkurtas 1993 metais. Didžiausi nuopelnai dėl Panevėžio muzikinio teatro gimimo ir šiandieninės brandos skiriami penketui: chorvedžiui, kompozitoriui Vladui Paulauskui, žymiam krašto muzikui Mykolui Karkai, aktoriui, ilgamečiam liaudies operetės teatro telkėjui ir režisieriui Mykolui Valdui Jataučiui, režisieriui Nerijui Petrokui ir fleitininkui,  Panevėžio muzikinio teatro steigimo iniciatoriui, ilgamečiam teatro direktoriui, simfoninio orkestro telkėjui ir dirigentui, teatro meno vadovui Vidmantui Kapučinskui.

Praėję 25-eri  Panevėžio muzikinio teatro veiklos metai žymi esminį pokytį šioje kultūrinėje tradicijoje – mėgėjiški spektakliai išaugo į profesionalų lygmenį. Šiuo metu teatre koncertines programas ruošia keturių žanrų profesionalūs kolektyvai: mišrus kamerinis choras, styginių kvartetas, pučiamųjų instrumentų orkestras „Garsas“, simfoninis orkestras.

Povilas Urbšys pasveikino Muzikinio teatro kolektyvą su švente ir įteikė suvenyrą.

2019 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Šeštadienis

Henriko Mazūro grafikos paroda „Jūrmalos etiudai“

Rugsėjo 20 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko Henriko Mazūro darbų paroda „Jūrmalos etiudai“. Dailininkas grafikas, ekslibrisų kūrėjas ją skyrė Baltų vienybės dienai, mat dauguma parodoje eksponuojamų darbų buvo sukurta plenero metu, kuris vasarą vyko Jūrmaloje.

Dailininkas yra Krekenavos ir Karsakiškio miestelių herbų ir vėliavų autorius. Sukūrė apie 30 logotipų ir emblemų, per 200 ekslibrisų.

„Grafika reiškia rašyti ir piešti. Čia yra užkoduotas tam tikras raštas, kurio raktą žino dailininkas ir savo kūriniais pakviečia mus atrakinti užkoduotą mintį.

Apžiūrėjus šią parodą, susidaro įspūdis, kad čia tarsi kalbama apie tapatybę: medžio, asmenybių, jausmų. Jei kalbėsime apie žmogaus, tautos, šeimos, valstybės tapatybę, tai šis amžius yra jai tam tikras iššūkis. Henrikas yra tarsi dovana, kuri padeda suvesti koordinates. Taigi, sveikinu jus su gimtadieniu ir ačiū, kad padedate mus susigaudyti tapatybės paieškose“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė dailininkui suvenyrą.

2019 m. Rugsėjis mėn. 19 d., Ketvirtadienis

Tyrime dėl Irinos Rozovos – dar vienas žingsnis

rozova.jpgKetvirtadienį į Seimo posėdžių salę ir vėl sugrįžo Irinos Rozovos klausimas – rytinio posėdžio metu buvo svarstomas tyrimo dėl galimai nuslėptų I.Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais tyrimo projektas. Svarstymui pritarė 94 parlamentarai.
Prieš pradedant tyrimą prireiks dar vieno balsavimo Seime.
Prieš balsavimą Seime vyko diskusija dėl svarstomo parlamentinio tyrimo, kurioje Povilas Urbšys negailėjo aštrios retorikos kolegų atžvilgiu. „Mūsų politinio sezono pradžią galima prilyginti arba teatrinio sezono pradžiai, o gal kai kas gali prilyginti medžioklės sezono pradžiai“, – sakė P.Urbšys. Anot jo, panašu, kad valdantieji dabar bando „nudrožti Viktorą Pranckietį ir Vytautą Baką pagal visus statuto reikalavimus“. Parlamentaras svarstė, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) galimai yra Maskvos Trojos arklys, įstumtas į Seimą. 
Skaitykite:
https://www.lrytas.lt/

T.Bauro nuotr.

2019 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Trečiadienis

Komiteto posėdyje pristatyta Viešojo sektoriaus ataskaitą už 2018 metus

f.jpg

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje Vidaus reikalų ministerijos atstovė  pristatė Viešojo sektoriaus ataskaitą už 2018 metus. Ataskaitos, kuri pateikiama jau devintą kartą, pristatyme  pateikta, kad Viešojo sektoriaus organizacijų skaičius mažėjo 171 organizacija. Pristatyme pateikti darbuotojų ir atlyginimų pokyčiai įvairiose ministerijose. Povilas Urbšys atkreipė dėmesį, kad reikia tiksliai apibrėžti, kiek yra darbuotojų viešajame sektoriuje, nes dėl netikslių duomenų manipuliuojama skaičiais, reikia daryti paslaugos kokybės analizę, o ne pateikti tik skaičiukus.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Trečiadienis

Svarstytas Lietuvos regioninės politikos Baltosios knygos nuostatų suderinamumas

paveikslelis.jpg

Rugsėjo 18 d. vyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis, kuriame buvo pristatytas klausimas dėl rengiamo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano ir Lietuvos regioninės politikos Baltosios knygos nuostatų suderinamumo. Seimo narys Povilas Urbšys išsakė pastabas Vidaus reikalų ministerijos atstovams dėl nerealių terminų, rengiant regioninės politikos teisės aktus, nes dabar regioninė politika palikta žodžiams, bet ne darbams.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

P. Urbšys pasiūlė, kad spalio 15 d. Vidaus reikalų ministerija referuotų komitetui apie projekto tikslius derinimus ir eigą.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

2019 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Antradienis

Vieno šedevro tarptautinės parodos pristatymas

sedevras.jpg

Rugsėjo 17 d. Povilas Urbšys dalyvavo vieno šedevro tarptautinės parodos „Šlovingas, didis ir neregėtas įvykis: 1611 m. Maskvos caro priesaika“ pristatyme Valdovų rūmuose. Tai vieno įspūdingo, reikšmingus 400 metų senumo istorinius Lietuvos, Lenkijos ir Maskvos valstybių įvykius menančio, monumentaliais matmenimis (beveik 3,5 x 3,5 m) išsiskiriančio eksponato paroda.

Šis kūrinys – žinomo italų dailininko Tomaso Dolabelos (Tommaso Dolabella, ~1570–1650) ar jo aplinkos sukurtas paveikslas Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime (paveikslo pavadinimas nėra galutinai įsitvirtinęs, todėl šis kūrinys dar vadinamas Maskvos carų Šuiskių priesaika, Stanislovas Žulkevskis pristato valdovui Žygimantui Vazai ir karalaičiui Vladislovui sugautus carus Šuiskius 1611 m. Seime, taip pat – Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ir jo brolių Dmitrijaus bei Ivano pristatymas Respublikos valdovui ir Seimui Varšuvos karališkosios pilies Senato salėje ir pan.). Paveikslas primena tiek konkrečią pergalę, tiek ir visą Abiejų Tautų Respublikos karų prieš Maskvą XVII a. pradžioje istoriją. Paveikslo Maskvos caro Vasilijaus Šuiskio ištikimybės priesaika 1611 m. Abiejų Tautų Respublikos seime siužetas liudija, kad Liublino unijos sukurta Abiejų Tautų Respublika, suvienijusi Lenkijos Karalystę ir Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę bei jos tautas – lenkus, lietuvius, ukrainiečius, baltarusius, – ne tik sugebėjo atsispirti agresijai iš Rytų, bet ir suduoti itin skaudų ir žeminantį smūgį suirutę tuo metu išgyvenusiai Maskvos valstybei. Šio paveikslo paroda Valdovų rūmų muziejuje tarsi pratęsia čia pat veikiančios kitos parodos „Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas“ bei svarbiausio jos akcento – Jano Mateikos (Jan Matejko, 1838–1893) paveikslo „Liublino unija“ – istorinį pasakojimą, suaktualina meno kūriniuose vaizduojamų istorinių įvykių priežastinį ryšį, leidžia daryti platesnes ir nūdienai aktualias išvadas.

Skaitykite daugiau...

2019 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Antradienis

Keršto valanda artėja – politikai nori tirti etikos sargus

VTEK vadovas E.Sakalauskas mano, jog G.Burokienei įrodys esąs nenusižengęs.

Pro didinamąjį stiklą kitus stebintiems Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams artinasi išbandymų dienos – jų pačių elgesį užsimojo tirti politikai.

Seimas spręs, ar įjungti žalią šviesą dar vienam parlamentiniam tyrimui. Jo centre atsidurtų trys iš penkių VTEK narių.

 Jei Seimas pritars, etikos sargų imsis Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitetas. Tiesa, jam vadovaujanti valstietė Guoda Burokienė jau balsavimo išvakarėse abejojo, ar tyrimas būtinas: „Galbūt Seimas nuspręs jo nepradėti.“ Konstitucinis teismas anksčiau yra pasisakęs, kad laikinosios tyrimo komisijos Seime turėtų būti sudaromos ne bet kokiems, o tiktai ypatingos valstybinės svarbos klausimams ištirti. Ar Seime bandomas užkurti naujas parlamentinis tyrimas atitinka Konstitucinio teismo kriterijus? Į kokius klausimus Seimo tyrėjai gilinsis tris mėnesius? Aiškinsis, kodėl nedeklaravo

Pasirodo, Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitetas nepradėjęs parlamentinio tyrimo negali atsakyti, ar VTEK nariai tinkamai deklaravo duomenis apie narystę kai kuriose organizacijoje.

 Pavyzdžiui, bus aiškinamasi, ar VTEK pirmininkas Edmundas Sakalauskas tinkamai deklaravo narystę Mykolo Romerio universiteto „Alumni“ asociacijoje, taip pat priklausymą Nusikaltimo aukų rėmimo asociacijai.

Kitas šios komisijos narys Virginijus Kanapinskas deklaracijoje taip pat esą nenurodė priklausąs minėtos aukštosios įstaigos „Alumni“ asociacijai, o jo kolega Antanas Šenavičius neatskleidė narystės Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriuje bei Vilniaus krašto bajorų sąjungoje.

Seimo komiteto nariai turėtų aiškintis, ar atlikdami tarnybines pareigas E.Sakalauskas bei V.Kanapinskas neįsivėlė į interesų konfliktus su toms pačioms organizacijoms priklausančiais VTEK sekretoriauto darbuotojais ir taip nepažeidė įstatymo.

Įtarimų dėl etikos sargų kilo prieš dvejus metus iš VTEK atleistam Mindaugui Siauriui. Buvęs Prevencijos skyriaus vedėjas darbo komisijoje neteko parašęs buvusiai Seimo narei Gretai Kildišienei palankią rekomendaciją.

Vis dėlto pernai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė, kad M.Siaurys buvo atleistas neteisėtai.

Buvęs Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys įsitikinęs, kad M.Siaurys šitaip bando suvesti sąskaitas su jį neteisėtai atleidusiais VTEK nariais.

Tačiau politikas abejojo, ar Seimas turėtų veltis į šį konfliktą: „Tai absurdas. Dar nėra buvę tokio atvejo, kad dėl vieno asmens skundo sudaroma tyrimo komisija.

Tokius formalius klausimus Seimo komitetas, vykdydamas parlamentinę kontrolę, turėtų išnagrinėti darbo tvarka. Tai tikrai nėra valstybinės svarbos ar išskirtinis klausimas.“

P.Urbšys priminė, jog nuo kitų metų įsigalios nauja tvarka, pagal kurią nebeliks prievolės deklaruoti narystės visose organizacijoje, užteks nurodyti tas, dėl kurių gali kilti interesų konfliktų.

Nuotr. lrytas.lt koliažas

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

2019 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Pirmadienis

P.Urbšys: ar moka lietuviai juokauti?

lnk.jpg- Ar lietuviai moka juokauti?
- Mes pamiršome vieną labai unikalų mūsų tautos bruožą - subtilumą. Jį pakeitėme primityvumu. Savo pranašumo demonstravimu žeminant kitą. Ir ta patyčių kultūra iš tikro yra įgavusi skausmingus mastus, tapo neatsiejama mūsų kultūros dalimi. Žinoma, mes, politikai, turime nepamiršti, kad jeigu jau pasirinkome tą darbą, niekas per jėgą mūsų į tą galerą netempė. Todėl turime būti pasiruošę ir tokiems „juokams“.

- Kokių laidų trūksta nacionaliniam transliuotojui?

- Visuomeninio transliuotojo, kuris turi išskirtinę galimybę gauti finansavimą iš biudžeto, pagrindinė misija turėtų būti ne formuoti nuomonę, o informuoti visuomenę. Bet kai žiūri tam tikras laidas, nustembi, kad išankstinę nuostatą turinčio žurnalisto tikslas - bet kokiu atveju pateikti savo nuomonę. Ir jei tu nepritampi prie tos nuomonės, jei esi tos nuomonės kritikos objektu, praktiškai tampi savotiška bokso kriauše. Norėtųsi tokių diskusinių, poleminių laidų, kuriose nebūtų tie patys pašnekovai. Pvz., įvyksta koks politinis įvykis, žiūri laidą ir atrodo, kad Lietuvoje yra tik trys politologai. Jeigu kalbame, kas vyksta Seime, atrodo, kad Seimo narių yra koks dešimt, kurie gali komentuoti. Tarsi susidaro tokia išskirtinė žmonių grupė, kuri vienaip ar kitaip yra susijusi su nuomonės formavimu. Kitokios nuomonės paprasčiausiai nėra. O norėtųsi, kad kitokia nuomonė būtų, kad būtų leidžiama žiūrovui susidaryti nuomonę, o ne brukti jam iš anksto supakuotą požiūrį. 

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

LNK nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 9 iš 308