Naujienos

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

P.Urbšys kritikuoja „valstiečius“ dėl žemės ūkio tyrimo, bet pats stumia komisiją ant R.Karbauskiui palankesnių bėgių

Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis ir Povilas Urbšys

„Valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys pareiškė, kad jei Seimas nepatvirtins žemės ūkio parlamentinio tyrimo, jis gali trauktis iš „valstiečių“ frakcijos. Tačiau tas pats Seimo narys taip pat registravo siūlymą, stumiantį opozicijos inicijuotą parlamentinį tyrimą ant kitų bėgių, daug palankesnių „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

P.Urbšys tvirtino negalintis eiti į kompromisus su savo sąžine ir negalintis taikyti dvigubų standartų, todėl mano, kad Seimas turi sudaryti laikinąją komisiją, kuri tirtų žemės ūkį. Bet taip pat P.Urbšys pirmadienį parengė siūlymą pakeisti parlamentinio tyrimo klausimus. Siūlymas beveik žodis žodin nukopijuotas nuo anksčiau registruoto kitų „valstiečių“ – Agnės Širinskienės ir Jono Jaručio dokumento.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

Valstiečių gretose - kalbos apie šantažą: teks eiti lauk

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis žada siūlyti iš frakcijos šalinti Povilą Urbšį, kurį kaltina veikimu prieš „valstiečius“.

Tačiau R. Karbauskis griežtai neigė, jog Seimo LVŽS frakcijoje ketinta siūlyti pasitikrinti pasitikėjimą tiek jam pačiam, tiek „valstiečių“ deleguotiems Seimo vadovams, tiek premjerui Sauliui Skverneliui. „Mes tikrai neturime dėl ko tikrintis, nes niekas pas mus frakcijoje tokio klausimo nekėlė. Ir net jei būtų keliamas, jeigu vienas koks žmogus pasakytų, kad jam kažkas nepatinka, tai jeigu tu vienas, tai ir tikrinkis pats save. Bet kodėl tai turi daryti kažkas? Jei tai būtų daugumos ar kokios didelės grupės nuomonė – tada kitas reikalas, bet to frakcijoje nebuvo“, – sakė jis DELFI.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

P. Urbšys apie valdančiųjų veiksmus: „Man tai – raudona linija, kurios negaliu peržengti“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „P.Urbšys  ir R.Karbauskis bauro“

Buvęs vienas dabartinės valdančiosios daugumos kūrėjų Povilas Urbšys apsisprendė – jei Seimas nepritars siūlymui tirti valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio žemių bei trąšų reikalus, jis pasitrauks iš frakcijos.

Ketvirtadienį Seime planuojamas balsavimas dėl specialiosios komisijos, kuri imtųsi aiškintis, kaip R.Karbauskiui ir su juo susijusiems asmenims pavyko užvaldyti tūkstančius hektarų žemės, dar labiau kaitina politinę atmosferą. Nors praėjusią savaitę Seimas tokios komisijos sudarymui po pateikimo pritarė, valstiečiai ėmė trauktis – pirmadienį valstietės Agnės Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas pareiškė, kad komisijos nereikia.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

Deklaraciją, prieštaraujančią Stambulo konvencijos ratifikavimui, pasirašė 76 Seimo nariai

Mindaugas PuidokasSeimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio inicijuotai peticijai 76 parašus iš skirtingų frakcijų narių surinko Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas ir Užsienio reikalų komiteto narys dr. Mindaugas Puidokas. Deklaraciją pasirašė 42 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai, 19 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių, visi 8 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai priklausantys Seimo nariai, 6 frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai ir vienas Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys.

Šią deklaraciją pasirašė ir Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys: „Tyrimas dėl susiklosčiusios padėties žemės ūkyje turi būti atliekamas“

Seimo Kaimo reikalų bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai nusprendė, kad nereikia sudaryti laikinosios tyrimo komisijos susidariusiai padėčiai žemės ūkio sektoriuje ištirti. Teigiama, kad yra kreiptasi į daugelį valstybės institucijų, kurios turėtų atsakyti joms pateiktus klausimus, ir tik nustačius pažeidimų būtų galima sudaryti komisiją jiems įvertinti.

„Teisėsaugos ir kitos kompetentingos institucijos yra gavusios prašymus įvertinti tam tikrus parlamentiniam tyrimui keliamų klausimų aspektus, todėl laikinosios tyrimo komisijos veikla neturėtų dubliuoti atliekamų tyrimų, tačiau laikinoji tyrimo komisija galėtų įvertinti esamą teisinį reguliavimą ir jo pokyčius, išanalizuoti jų priežastis ir pateikti vertinimą dėl padėties žemės ūkio sektoriuje, kai yra stebimas žemės koncentravimas“, – teigia vienas „valstiečių“ ramsčių, parlamentaras Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://www.agroeta.lt

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

Iškalbingi rezultatai: kas nepalaikė pirmalaikių rinkimų idėjos?

Opozicijos siūlymas rengti pirmalaikius Seimo rinkimus daugumos parlamentarų nesuviliojo. Dar pirmajame žingsnyje dauguma jų pasisakė prieš tokį siūlymą. Ne tik opozicija, bet ir visuomenė reikalavo pirmalaikių rinkimų, bet noras nebuvo išgirstas. Po balsavimo tapo akivaizdu, kurie Seimo nariai nepabūgo ir palaikė tokią idėją.

Seimo internetinio puslapio duomenimis, iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai iš 140-ies, nes tiek jų liko pasitraukus Mindaugui Basčiui, dėl kurio ir užvirė visas skandalas.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. kovas mėn. 20 d., Antradienis

Seimas apsisprendė: pirmalaikių rinkimų nebus

Antradienį Seimo nariai po pateikimo apsisprendė, ar pritarti opozicijos siūlymui rengti pirmalaikius parlamento rinkimus birželio 3 dieną.

Siūlymui organizuoti pirmalaikius rinkimus po pateikimo pritarė 52 Seimo nariai, buvo 57 prieš, dar 11 susilaikė. Parlamentarai atmetė projektą, nusprendę jo net netobulinti. Po balsavimo „valstietis“ Viktoras Rinkevičius metė iššūkį - pareiškė, kad yra pasirengęs padėti savo mandatą, jei tai kartu padarys bent vienas konservatorius. Tam esą duodama savaitė. Tokį pat pasiūlymą vienam iš konservatorių atstovų - ekspremjerui Andriui Kubiliui - pateikė ir „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys. „Eikime į vienmandatę apygardą ir pasitikrinkime“, - sakė jis.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 20 d., Antradienis

IX-asis respublikinis dainų konkursas „Laisvės pavasaris“

Į Panevėžio muzikinį teatrą suvažiavo dainuojantys profesinių mokyklų mokiniai iš visos Lietuvos. Čia vyksta Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos organizuojamas jau IX respublikinis dainų konkursas „Laisvės pavasaris“, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Šis konkursas – vienintelis toks profesinių mokyklų renginys Lietuvoje. Šiemet į „Laisvės pavasarį“ dainuoti Laisvės atvyko svečiai iš 14 Lietuvos mokymo įstaigų.

„Yra pripažinta, kad muzika turi didelį poveikį ne tik mūsų dvasiai, bet ir kūnui. O daina mus veikia ypatingai. Su ja mes liūdime, su ja mes džiaugiamės, pokštaujame ir mylime. Daina stiprino mūsų dvasią, kai gynėme Lietuvos laisvę. „Laisvės pavasaris” – tai įrodymas, kad jaunimui nesvetima meilė savo kraštui. Dainuokite kartu su Lietuva!“ – pasveikino visus Povilo Urbšio padėjėja ir Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklai įteikė Seimo nario padėką už šio konkurso organizavimą.

2018 m. kovas mėn. 20 d., Antradienis

Seimas po svarstymo pritarė siūlymui tikslinti reikalavimus seniūnijų – biudžetinių įstaigų steigimui

lrseimas.png

Seimas po svarstymo pritarė Vietos savivaldos įstatymo 16 ir 31 straipsnių pataisoms (projektas Nr. XIIIP-1408(2), kuriomis siūloma atsisakyti tam tikrų reikalavimų, būtinų norint įsteigti seniūniją – biudžetinę įstaigą. Siūloma atsisakyti kriterijaus, kad seniūnija – biudžetinė įstaiga gali būti steigiama, kai seniūnijos aptarnaujamos teritorijos gyventojų skaičius ne mažesnis kaip 1500 gyventojų.

„Mes žengiame nedidelį žingsnį, bet žingsnį seniūnijų savarankiškumo sustiprinimo link ir apsaugom seniūnijas nuo dirbtinio stambinimo. Dabar yra prasidėję procesai, kad, norint įkurti biudžetines įstaigas, pradedamos dirbtinai stambinti seniūnijos ir tokiu būdu vėl atitolinama paslauga nuo žmogaus, gyvenančio toje teritorijoje. Pritardami šitam įstatymui paliktume pačioms savivaldybėms apsispręsti ir pasirinkti geriausią modelį, kuris atitiktų gyventojų lūkesčius“, – sakė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. kovas mėn. 20 d., Antradienis

Traukia klausimą iš stalčiaus: ar gali savivaldybių įmonės dalinti labdarą

Savivaldybė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Savivaldybių įmonės neturėtų dalinti labdaros ir paramos, sako ūkio ministras. Tačiau „valstietis“ Virginijus Sinkevičius taip pat pripažįsta, kad šis klausimas reikalauja „didesnės politinės diskusijos.

Seimas 2017 metų gruodį atsisakė svarstyti, ar nuo 2018 metų uždrausti šioms įmonėms dalinti paramą. „Valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys tuomet paprašė atidėti projekto priėmimą iki kito posėdžio, nes dar vyksta diskusijos. Tačiau iki šiol pataisos tebeguli stalčiuose. Pasak P. Urbšio, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo nedrausti įmonėms teikti labdarą, o tai „daryti aiškiau ir skaidriau reglamentuojant“.

Skaitykite: https://www.tv3.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 237