Naujienos

2018 m. Gruodis mėn. 18 d., Antradienis

Gudrūs ėjimai rinkimų maratone

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Gudrūs ėjimai rinkimų maratone“

Į panevėžiečių namus jau beldžiasi pirmieji parašų prašantys kandidatai į Savivaldybės tarybos narius ir jų palaikymo komandos. Panevėžio mieste partijai, visuomeniniam rinkimų komitetui ar savarankiškam dalyviui iki sausio 17-osios reikės surinkti 630 gyventojų parašų, liudijančių, kad jie pritaria tų politikų dalyvavimui rinkimuose.
Nemenką užstatą VRK sumokėjęs P. Urbšys vengia tiesaus atsakymo, kaip pasielgtų, jei netaptų Panevėžio meru, bet būtų išrinktas į Savivaldybės tarybą: pasiliktų Tarybos nariu ir atgautų 9 200 eurų užstatą ar vis dėlto aukotų pinigus ir dar porą metų liktų dirbti Seime iki kadencijos pabaigos. „Šituo atveju bus sprendžiama, kaip kiek galima maksimaliau atstovauti žmonių interesams. Prašau tą parašyti pažodžiui. Tą lems daug dedamųjų. Anksti kalbėti, kol nežinome, ar aš būsiu išrinktas meru, kiek sąrašo žmonių bus išrinkta“, – aiškino P. Urbšys.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Gruodis mėn. 16 d., Sekmadienis

Komisijos išvada "Dėl Seimo nutarimų, susijusių su laikinosiomis tyrimo komisijomis, pakeitimų projektų registravimo bei svarstymo"

 vtek.jpgGruodžio 13 d. Seimo posėdyje buvo svarstytas Seimo nutarimas „Dėl laikinosios tyrimo komisijos dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams Lietuvoje parlamentinio tyrimo atlikimo sudarymo“ pakeitimo“ projektas. 

Šiuo atveju Projekte yra siūloma išplėsti tiriamąjį laikotarpį, pailginant jį nuo 2016 iki 2018 metų. O tai reikštų, jog gali būti tiriami ir tie politikai, kuriais jie tapo tik po 2016 metų Seimo rinkimų. Akivaizdu, jog tai yra tyrimo išplėtimas ir galimai papildomų objektų, situacijų ir konkrečių politikų, kurių veikla būtų tiriama, įtraukimas.

Seimo narys Povilas Urbšys pasisakė už komisijos sudarymą. Komentarą žiūrėkite čia.

2018 m. Gruodis mėn. 15 d., Šeštadienis

Kalėdinė šeimos mugė „Išpildyk vaikų svajones“

Gruodžio 15 d. Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio „Minties“ gimnazijoje, kur vyko Kalėdinė mugė šeimoms. Šventėms artėjant kiekviename atsiranda bendruomeniškumo, draugiškumo, gerumo, dosnumo daugiau nei įprastai. Šis susibūrimas buvo būtent toks.
Mugės metu buvo prekiaujama vaikučių išaugtais rūbeliais, rankų darbo gaminiais: papuošalais, kepiniais, keramikos dirbiniais, medumi... Renginio metu buvo įkurtos vaikų erdvės, veikė edukacijos, kavinė, kurioje buvo galima pasimėgauti gardėsiais ir šilta kava bei arbata.

Mugės metu buvo kviečiama prisidėti prie vaikų svajonių išsipildymo. Pasak organizatorių „Smalsučių pasaulis“, renginio metu surinkta daugiau nei 500 eur. 

Renginys - geranoriška iniciatyva, įgyvendinta bendradarbiaujant su Panevėžio rajono savivaldybės socialiniu skyriumi, projektu „Vaikų svajonės“.

2018 m. Gruodis mėn. 14 d., Penktadienis

Valdžia prekiauja garbingais vardais?

„Nei gėdos, nei sąžinės!“ Taip vakar miestiečiai reagavo į ką tik paskelbtas labiausiai miestui nusipelniusių žmonių – Metų panevėžiečių pavardes. Dauguma jų – atvirai remiantys ir naujuosiuose mero rinkimuose palaikantys nušalintąjį merą Rytį Račkauską. Ar žinomais panevėžiečiais nesinaudojama taisant pašlijusį savo įvaizdį?

P.Urbšys svarstė, ar būtų šie išties miestui nusipelnę žmonės sulaukę tokio komisijos įvertinimo, jei palaikymą būtų pareiškę ne R.Račkauskui, o kitam politikui. Ir jei tai nebūtų paranku R.Račkauskui.

Šie išrinktieji anksčiau palaikė ir P.Urbšį, paskui, anot pašnekovo, perėjo į kitą pusę.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2018 m. Gruodis mėn. 14 d., Penktadienis

Pristatytas 10-asis„Senvagės“

Gruodžio 14 d. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje visuomenei buvo pristatytas jau 10-asis atgimusios „Senvagės“ numeris - dar viena kultūros žmonių dovana miestui. Anot redaktorės Liudos Jonušienės, gražus sutapimas, kad pavasarinis numeris išeina gegužę minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, o rudeninis tampa puikia kalėdine dovana skaitytojams ir prenumeratoriams. Pirmi penki numeriai išleisti dar 1990–1992 m. 2014-aisiais, kai Panevėžys buvo Lietuvos kultūros sostinė, žurnalo leidyba atnaujinta.  

Naujojo numerio pristatyme  pirmą kartą įteikti „Senvagės“ apdovanojimai: „Metų tekstas“, „Metų iliustracija“, „Metų lakmusas“, „Metų idėja“, „Metų atradimas“, „Metų netikėtumas“. Dalyvavo viršelio herojus aktorius Algirdas Paulavičius, romansus dainavo Ina Krutova. Buvo galima įsigyti ir naujausių, ir bibliografine retenybe tapusių ankstyvųjų „Senvagės“ numerių.

„Panevėžį Aukštaitijos sostine daro žmonės, bet ją įprasmina šių žmonių daromi darbai, kaip šis kultūros žurnalas. Miestų, kurie galėtų pasigirti turintys tokio lygio žurnalą, Lietuvoje tikrai nėra daug“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir dėkodamas įteikė žurnalo dizainerei Astai Radvenskienei bei netikėtai susirgusiai „Senvagės“ redaktorei Liudai Jonušienei perdavė po gėlių puokštę ir suvenyrą.

2018 m. Gruodis mėn. 14 d., Penktadienis

Kalėdinė paroda-pardavimas „Revizija“

Gruodžio 14 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Kalėdinės Panevėžio dailininkų parodos atidaryme, kuri vyko Galerijoje XX. Galerija tradiciškai išeinančius metus palydi Kalėdine paroda. Šiais metais galerijoje čia eksponuojami LDS Panevėžio skyriaus narių darbai.

Panevėžiečiai kviečiami pasigrožėti menininkų darbais ir, galbūt, įsigyti puikią kalėdinę dovaną.

2018 m. Gruodis mėn. 14 d., Penktadienis

Kalėdinė mugė TAU

TAY.pngGruodžio 14 d. Panevėžio Trečiojo amžiaus universiteto Menų fakultetas surengė Kalėdinę mugę, kuri į Alfonso Lipniūno progimnazijos salę ir jos prieigas sutraukė gausią universiteto bendruomenę ir miesto gyventojus. Studentai demonstravo ir pardavinėjo universitete vykstančiuose užsiėmimuose pagamintus savo rankdarbius.

Povilas Urbšys apsilankė šventinėje mugėje, įsigijo keletą dirbinių, pasveikino TAU bendruomenę su artėjančiomis šventėmis ir padovanojo suvenyrinį angelą.

2018 m. Gruodis mėn. 14 d., Penktadienis

Svarstytas Švietimo įstatymas

sv.jpgGruodžio 13 d. Seime svarstytas Pre­zi­den­tės įsta­ty­mo pro­jek­to dėl eta­ti­nio mo­ky­to­jų ap­mo­kė­ji­mo sis­te­mos to­bu­li­ni­mo ir ly­di­mo­jo Švie­ti­mo įsta­ty­mo pro­jek­to pa­tei­ki­mas. Pre­zi­den­tės pa­tai­so­mis yra siū­lo­ma tai­sy­ti pri­im­to eta­ti­nio pe­da­go­gų ap­mo­kė­ji­mo mo­de­lio trū­ku­mus. Povilo Urbšio pasisakymą dėl šio įstatymo pakeitimo žiūrėkite čia.

 

2018 m. Gruodis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

VRK patvirtino P. Urbšio suburto rinkimų komiteto kandidatų sąrašą

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ir savivaldybės rinkimų komisija patikrino visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ tarybos narių ir mero pareiškinius dokumentus. Ketvirtadienį komitetui išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapai.

Į Panevėžio miesto savivaldybės merus rinkimų komitetas iškėlė sąrašo lyderio nepartinio Seimo nario Povilo Urbšio kandidatūrą.

Pasak kandidato į merus P. Urbšio, gatves, šaligatvius ir parkus tvarkyti svarbu, bet dar svarbiau – puoselėti pagarbų valdžios santykį su žmogumi, kai ir jaunas, ir brandaus amžiaus sulaukęs savame mieste jaučiasi savas ir reikalingas. „Pagrindinis mūsų tikslas – ne valdžios kėdes užimti, o su panevėžiečiais valdžios galiomis pasidalinti. Nes tik tai apsaugos miestiečius nuo išrinktųjų „neklystamumo“. Ir tik tada miesto valdžia tikrai taps verta žmonių pasitikėjimo“, – sako P. Urbšys. 

Skaitykite: https://jp.lt/

BNS nuotr.

2018 m. Gruodis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Seime verda ginčai dėl LRT komisijos išvadų: opozicija prabilo apie planuotą susidorojimą su žiniasklaida


Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad jo komitetas pritarė Laikinosios tyrimo komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos išvadoms. Opozicija teigia, kad šios išvados gali būti antikonstitucinės.

Lapkričio 6 d. Seimas atmetė LRT komisijos išvadas. Iš 117 užsiregistravusiųjų balsavo 115 parlamentarų. 56 buvo už, 56 buvo prieš, 3 susilaikė. Išvadų tobulinimas tuomet perduotas Seimo Kultūros komitetui, kuriam vadovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Povilas Urbšys abejojo, ar tyrimas galėjo neprasidėti. Jo teigimu, Seimą pradėti tyrimą motyvavo buvusio LRT generalinio direktoriaus arogancija. Tiesa, šis tyrimas, pasak jo, tapo viešųjų ryšių akcija.

„Tyrimą siekta paversti politinio susidorojimo įrankiu. Vien ką reiškia vieno iš valdančiųjų, kuris net nebuvo komisijos narys, suorganizuota konferencija, kurioje pagarsintos tam tikros abejonės dėl pirkimų, darbo užmokesčio“, – pasakojo P.Urbšys, primindamas Ramūno Karbauskio viešus pasisakymus.

„Suprantu, kad gali kilti abejonių dėl LRT veiklos, bet yra daug pavyzdžių Skandinavijos valstybėse, kaip kontroliuojamas nacionalinis transliuotojas... Bet ne, nueita baudžiamuoju keliu“, – pabrėžė Seimo narys.

Po kelias valandas trukusio ir į vakarinį posėdį persikėlusio svarstymo ketvirtadienį Seime išvadų projektui svarstymo stadijoje pritarta. Už balsavo 55, prieš 47 Seimo nariai. Trys iš jų susilaikė.

Skaitykite: https://www.15min.lt

L. Balandžio nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 279