Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Panevėžio A. Lipniūno progimnazijos kalėdinis renginys

lipnspekt.jpg

Jau tapo tradicija, kad gražiausias metų šventes – šv. Kalėdas – Panevėžio A. Lipniūno progimnazija pasitinka sukviesdama visą mokyklos bendruomenę ir svečius į šventinį  vakarą, kurio metu įteikiamos padėkos ir angelų statulėlės labiausiai nusipelniusiems progimnazijos nariams ir bičiuliams bei vyksta kalėdinio spektaklio premjera. Šiais metais parengtas jau ketvirtasis spektaklis – „Stebuklo belaukiant“, Samuilo Maršako pasakos „Katės namai“ motyvais. Žaismingais pasakos personažais tapo mokyklos administracija, mokytojai ir mokiniai, paršelių ir gaidžiukų šokius atliko pirmokai, o ugnelių vaidmenį - progimnazijos šokių grupė „Šiuolaikinio šokio ritmu“ (vad. Loreta Palavenienė).    

Nors katės namai ir sudegė, jai buvo parodytas nuoskaudas pranokstantis  gerumas, liudijantis, kad Kalėdos – stebuklų, dovanų metas, o dovana – tai mes.  Kiekvienam iš mūsų priminta svarbi taisyklė: kas neieško Kalėdų savo širdyje – neras jų ir po egle.

Šventinis vyksmas vainikuotas skambia visos kūrybinės grupės daina bei pažadu atstatyti sudegusius katės namus ir kvietimu kitų Kalėdų švęsti į naujus namus.

Mokyklos bendruomenę atvykęs pasveikinti Seimo narys Povilas Urbšys sakė:  „Kalėdos įvyksta tada, kai mes plačiai sugebame atverti savo širdis vienas kitam. Matau čia taip plačiai atvertas širdis ir tokią gerą dvasią, kad jau jaučiuosi pasiruošęs sutikti Kalėdas. Labai Jums ačiū“, bei asmeniškai padėkojo kalėdinio spektaklio organizatorei, globėjai, idėjos autorei progimnazijos direktorei Vilmai Petrulevičienei ir scenarijaus autorei bei režisierei pradinių klasių mokytojai Danguolei Kviliūnienei.

Reikia tikėtis, kad progimnazija, kurioje dabar vyksta remonto darbai, kitas Kalėdas taip pat pasitiks atnaujintuose namuose.

Daugiau apie renginį: https://jp.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Iš Seimo – paguodos žinutė tūkstančiams Lietuvos gyventojų: pinigų neatims, jei kreipsitės laiku

RinkliavosNuo kitų metų dešimtims tūkstančių žmonių, kurie buvo deklaravę savo gyvenamąją vietą prie savivaldybės suteikto adreso, grėsė netekti įvairiausių socialinių išmokų bei kiti sunkumai. Tačiau Seimas ketvirtadienį priėmė sprendimą, kuris sprendžia problemą.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/ 

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seimas neapsisprendė, ar uždrausti valstybinėms įmonėms teikti paramą

Seimas ketvirtadienį nesvarstys, ar nuo 2018 metų uždrausti valstybės ar savivaldybių įmonėms dalinti paramą. Iki kito posėdžio projekto priėmimą atidėti paprašė „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys – pasak jo, šiuo klausimu dar vyksta diskusijos.

„Turime labai neigiamą reakciją iš savivaldybių,“– BNS sakė parlamentaras. Pasak jo, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo nedrausti savivaldybių įmonėms teikti labdarą, o tai „daryti aiškiau ir skaidriau reglamentuojant“.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Seime lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleiviai

seime.jpg

Gruodžio 21 d. Seime lankėsi Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos moksleivių grupė. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Seimo Spaudos konferencijų salėje atvykę moksleiviai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą ir būti svarbių Lietuvai įvykių liudininku. Vyko diskusija apie pilietiškumą, apie pareigas Tėvynei.

2017 m. Gruodis mėn. 20 d., Trečiadienis

Grupė Seimo narių stojo ginti filosofą Vytautą Rubavičių, kuris mano esąs persekiojamas

Vytautas RubavičiusTrečiadienį 37 Seimo narių grupė, atstovaujanti skirtingoms frakcijoms, išsiuntė raštą generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui, prašydama apginti viešąjį interesą ir pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo filosofo Vytauto Rubavičiaus persekiojimo. 

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 20 d., Trečiadienis

Mano radę būdą atgaivinti regionus: dalis pelno mokesčio nutekėtų savivaldybėms

Kėdainių tilto Kaune konkurso projektas „Nemuno vartai į miestą“

Seimo narių grupė siūlo numatyti, kad 25 procentai pelno mokesčio atitektų savivaldybių biudžetams. Parlamentarai įsitikinę, jog tokiu būdu sustiprėtų šalies regionai.

Šiuo metu Pelno mokesčio įstatyme numatyta, kad visas pelno mokestis įskaitomas į valstybės biudžetą.

Šią tvarką pasiryžę pakeisti „tvarkiečiai“ Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius, Algimantas Dumbrava, liberalas Simonas Gentvilas, „valstietis“ Povilas Urbšys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė, konservatorius Mykolas Majauskas ir socialdemokratų darbo frakcijos narys Artūras Skardžius trečiadienį Seime įregistravo minėto įstatymo pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad 75 proc. pelno mokesčio nutekėtų į valstybės, o 25 proc. – į savivaldybių biudžetą.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 19 d., Antradienis

Dviračiu iki San Marino

Gruodžio 19 d. Panevėžio Garbielės Petkevičaitės - Bitės bibliotekos konferencijų salėje panevėžietis muziejininkas Stanislovas Grubliauskas bičiuliams ir bibliotekos lankytojams pristatė savo praėjusios vasaros kelionę dviračiu į San Mariną. Tai 33 keliautojo dviračiu pasiekta valstybė.

Kelionė truko 39 dienas, jos metu aplankytos 8 valstybės, numinta 5824 km. S.Grubliauskas teigia, jog jam yra malonus pats važiavimas dviračiu. Jis dviračiu aktyviai važinėja apie 17 metų. Keliauti dviračiu pradėjo Panevėžio apylinkėse, vėliau po Lietuvą, aplankęs visus Upytės dydžio Lietuvos, Latvijos, Estijos miestelius. Šiandien sėsti ant dviračio jis ragina ir aplinkinius, todėl rengia savo kelionių pristatymus, noriai dalinasi fotografijomis ir įspūdžiais.

Povilo Urbšio padėjėja keliautojui perdavė Seimo nario linkėjimus ir padėkojo už galimybę pažinti pasaulį ir kultūrą kitaip.

2017 m. Gruodis mėn. 19 d., Antradienis

Žmonės be namų liks ir be pinigų

Sausį įsigalios pataisa, kuri 67 tūkst. Lietuvos gyventojų paliks be pašalpų, pensijų, be galimybės vaikus užrašyti į mokyklas ar darželius. Mat nuo Naujų metų neturintiems nuosavo būsto dings galimybė prisiregistruoti prie savivaldybių ir jie oficialiai taps benamiais. Neturintiems gyvenamosios vietos jokios pašalpos ir pensijos nepriklauso. Tiesa, Seimas praėjusią savaitę bandė ištaisyti padėtį, tačiau beveik pusantro šimto galvų nieko gero nesugalvojo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje jau šventinė nuotaika

Gruodžio 16 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje lankėsi svečiai iš Lenkijos. „Greitai bus dešimt metų, kaip mes draugaujame“,- kalbėjo šios mokyklos direktorė Danutė Krikščiūnienė. Mokykloje susirinko šios įstaigos draugai, globėjai, rėmėjai. Visus linksmino svečių iš Lenkijos tautinių dainų ir šokių kolektyvas, Panevėžio pramoginių šokių klubo „Tango“ nariai, linijinių šokių grupė.

Povilas Urbšys pastebėjo, kad direktorės Danutės Krikščiūnienės vadovaujamą įstaigą jau galima laikyti Lietuvos ir Lenkijos kultūros centru. „Štai čia šiandien sužibusią Kalėdinę žvaigždę, mūsų visų meilė, gerumas ir noras būti kartu pakelia dar aukščiau. Jau visai netrukus mes galėsime pasitikti šv. Kalėdų stebuklą ir atpažinti Jėzaus gimimą kiekviename iš mūsų. Su artėjančiomis šv. Kalėdomis!“, - sveikino susirinkusiuosius Seimo narys.

2017 m. Gruodis mėn. 16 d., Šeštadienis

Seimas nesutiko apriboti ministrų talkininkų skaičiaus

lrseimas.pngSeimas nesutiko apriboti ministrų politinio pasitikėjimo pagalbininkų skaičiaus, kaip siūlė konservatorius Jurgis Razma.

Už jo pataisas, kad Vyriausybė patvirtintų galimą maksimalų ministro politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų skaičių, šią savaitę po pateikimo balsavo 40 Seimo narių, prieš buvo 16 ir susilaikė 29 parlamentarai. Projektas grąžintas iniciatoriui tobulinti.

Skaitykite: http://www.diena.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 225