Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 04 d., Penktadienis

Tarptautinė mokslinė konferencija skirta kunigui A. Lipniūnui

lip.pngRugsėjo 4 g. Panevėžio kolegijos sakėje vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Švietėjas, nešęs žmonėms viltį“. Šiemet minimos kunigo Alfonso Lipniūno gimimo 115 -sios ir mirties 75-osios metinės.

Alfonsas Lipniūnas gimė 1905 m. kovo 12 d. Panevėžio apskrityje, Pumpėnų valsčiuje, Talkonių kaime. 1930 m. birželio 14 d. gavo kunigystės šventimus ir buvo paskirtas Panevėžio jaunimo direktoriumi ir Panevėžio katedros vikaru.1932 m. Kauno Vytauto Didžiojo universitete įgijo teologijos licenciato laipsnį. O nuo 1935 m. iki 1939 m. Lilio universitete (Prancūzijoje) studijavo socialinius mokslus. Grįžęs į Lietuvą kun. Alfosnas ėjo lektoriaus pareigas Panevėžio pedagoginiame institute, o nuo 1942 m. dėstė Vilniaus kunigų seminarijoje bei ėjo Vilniaus universiteto kapeliono pareigas. 1943 m. kunigas buvo areštuotas ir išvežtas i Štuthofo koncentracijos stovyklą. Artėjant karo frontui, 1945 m. sausio 25 d. kun. A. Lipniūnas paleidžiamas iš koncentracijos stovyklos, tačiau sunkiai susirgus dėmėtąja šiltine ir plaučių uždegimu, jis tų pačių metų kovo 28 d. ligoninėje miršta. Palaidojamas Pucko (Lenkijoje) kapinėse.

1989 m. kun. A. Lipniūno palaikai, artimųjų iniciatyva ir tuomečio katedros klebono mons. Juozapo Antanavičiaus rūpesčiu, iškilmingai perkeliami į Lietuvą ir rugsėjo 12 d. palaidoti Panevėžio katedros šventoriuje.

2006 m. kovo 28 d.  Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje pradėtas Dievo tarno kun. Alfonso Lipniūno paskelbimo palaimintuoju procesas.

”Žmogaus gyvenimas – tik akimirka amžinybėje. Turint galvoje, kad kunigas Alfonsas Lipniūnas pragyveno tik 40 metų, po tiek laiko mes vis dar bandome suvokti kas jis buvo, kas jis yra mums.

Kažkas yra pasakęs, kad svarbus ne vien tiktai tikslas, bet labai svarbu ir tai, kuo tu tampi to tikslo siekdamas. Būtent siekimas, kad kunigas Alfonsas Lipniūnas būtų pripažintas palaimintuoju, yra šventas ir šitas siekimas visus mus augina Dievui“, - pasveikino konferencijos dalyvius Povilas Urbšys.

2020 m. Rugsėjis mėn. 02 d., Trečiadienis

Lukiškių aikštėje nelieka aistras sukėlusio paplūdimio: ar R.Šimašius sulauks atsakomybės?

15.pngŠiandien iš Vilniaus Lukiškių aikštės išvežamas daug diskusijų kėlusio paplūdimio smėlis. Apie tai 15 min.lt žurnalistas Tadas Grabys kalbino Seimo narį Povilą Urbšį ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių.

„Bet kokiu atveju man ši aikštė siejama su mūsų tautos laisvės kovų atminimu. Stebėtina, kad miesto valdžia pamiršo, jog 1999 metais Seimas savo nutarimu paskelbė šitą aikštę reprezentacine Lietuvos valstybės aikšte ir nurodė, kad ši erdvė atitiktų tiek reprezentacinę tiek visuomeninę funkciją. Ir tai, kad 2012 metais savivaldybė prašė perimti šitą aikštę, motyvuodama tuo, kad reikia skubiai atlikti darbus įamžinant laisvės kovotojų atminimą, bet kai tą aikštę perėmė savo žinion, tai reprezentacinę aikštės funkciją nustūmė kuo toliau ir išryškino visuomeninę paskirtį, kurią, matome, ji taip supranta“, - kalbėjo Povilas Urbšys.

Daugiau žiūrėkite: https://www.15min.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Antradienis

Rugsėjo 1-oji ir lenkų kultūros festivalis Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje

kur.pngRugsėjo pirmąją šventiškai pasitiko Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla. Į jaukų mokyklos kiemą sugužėję moksleiviai su tėveliais, mokytojai ir svečiai džiaugėsi, kad gali susitikti ir tradiciškai pradėti naujus mokslo metus.

Danutė Kriščiūnienė sveikino susirinkusius ir pasidžiaugė, kad kartu šią dieną vyksta ir lenkų kultūros festivalis „Auksinis ruduo“. Kolektyvų iš Lenkijos šiemet nesulaukta, bet dalyvavo svečiai iš Kauno, Kėdainių, Panevėžio. Renginį tradiciškai organizuoja mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė ir Kėdainių lenkų bendruomenės pirmininkė Irena Duchovska.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla jau devynerius metus bendradarbiauja su Kėdainių lenkų bendruomene. Per ją yra panevėžiečiai užmezgę ryšius su daugelio miestų lenkų bendruomenėmis. Panevėžyje nėra daug lenkų, o aktyvesnių – tik grupelė. Tačiau čia veikia lietuvių mėgėjų grupelė, kurie per neformalųjį švietimą mokosi lenkų kalbos.

„Karantinas ir nežinia buvo mums tarsi apsiniaukęs dangus, bet šiandien šviečia saulė ir mes turime viltį. Jei rugsėjo 1-ąją norėtume pavadinti vienu žodžiu, tai pavadintume atvirumo diena. Atvirumo diena žinioms, atvirumo diena vienas kitam. Tad linkiu jums visada būti šalia venas kito, suprasti vienas kitą. Būkite sveiki. Visos bėdos ateina ir praeina, bet žmonių šiluma lieka amžinai,“ – kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė Danutei Kriščiūnienei ir Irenai Duchovskai po gėlių puokštę.

2020 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Antradienis

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai — sekunde.lt

Be partijų šleifo pasišovusių į Seimą kandidatuoti kai kurių panevėžiečių ambicijas greitai atšaldė rinkėjai. Savarankiškai save išsikėlusiems kandidatams privaloma užduotis surinkti ne mažiau nei tūkstantį juos remiančių tos rinkimų apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų net patyrusiems politikams nebėra lengvai įveikiama. Iš trijose Panevėžio miesto ir rajono vienmandatėse apygardose nepartiniais užsiregistravusių keturių kandidatų vienas jau sudėjo ginklus, surinkęs vos 17 parašų, kitas paskutinę lapų su surinktais parašais pateikimo dieną pareiškė rinkimuose dalyvausiantis jau nebe kaip laisvas ir nepriklausomas kandidatas, o partijos deleguojamas politikas.

Panevėžio vakarinėje apygardoje sieksiančio išsilaikyti Seime ir trečią kadenciją nepartinio Povilo Urbšio komanda surinko 1493 rinkėjų parašus, dar 13 už šį kandidatą pasirašė elektroniniu būdu. P. Urbšys teigia tiek surinkęs maždaug per dvi savaites.

Skaitykite: https://sekunde.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Antradienis

...

DSCF2556_-_Copy-002.jpg

2020 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Sekmadienis

P.Urbšys: Geriau būtume lyderiai su stuburu...

Respublika.lt - naujienų ir žinių portalas

Po prezidento rinkimų Baltarusijoje kilus protestams, protestuotojai netruko sulaukti valdžios reakcijos. Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti ir žiauriai sumušti. Aliaksandro Lukašenkos režimo parodytą žiaurumą Lietuva politikų balsais pasmerkė bene garsiausiai Europoje, o tai leido A.Lukašenkai apkaltinti Vakarus, ir pirmiausia Lietuvą, kišantis į Baltarusijos vidaus reikalus. Įtampa išaugo iki to, kad prie mūsų sienų jau žvanga ginklai.

- Ar ne per daug mūsų politikai ir pirmieji valstybės asmenys įsijautė į baltarusių globėjų vaidmenį? - „Respublika“ paklausė Seimo nario Povilo URBŠIO.

- Kol kas mes ignoruojame svarbius faktorius, kurie gali nulemti Baltarusijos valstybės raidą ir santykius su mumis. Esame labai aktyvūs demokratinių pokyčių šalininkai Baltarusijoje, bet tikrai per daug įsijautėme į baltarusių globėjų ir mokytojų vaidmenį.

Mes neturime būti kurti opozicijos prašymams - gerbti Baltarusijos suverenitetą. Neturime ignoruoti Aliaksandro Lukašenkos ir Vladimiro Putino propagandistų formuojamos nuomonės, jog neramumus Baltarusijoje inspiruoja priešiškos jėgos iš Vakarų, kurie vidinį konfliktą nori išnaudoti karinei NATO agresijai įvykdyti.

Negalime nekreipti dėmesio, kad didesnė Baltarusijos visuomenės dalis yra prorusiška. Jai rusiškas mentalitetas yra artimesnis už lietuvišką. Kai mes ignoruojame šią realybę, mūsų aktyvumas tik didina Kremliaus įtaką tiek A.Lukašenkai, tiek opozicijai.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

S.Žumbio nuotr.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 28 d., Penktadienis

Ačiū už buvimą kartu!

Šiandien iš pretendento tapau kandidatu į Seimo narius.
Panevėžio vakarinės apygardos rinkimų komisija pasirašė parašų tikrinimo protokolą ir iš 1506 rinkėjų parašų tik 2 pripažino negaliojančiais.
Ačiū visiems už buvimą kartu:)
 
Politinė reklama, sukurta kandidato ir skelbiama neatlygintinai.
2020 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Trečiadienis

Bendruomeninių šeimos namų gimtadienis

IMG_20200826_151609.jpgRugpjūčio 26 d. Panevėžio miesto bendruomeninių šeimos namų kiemelyje vyko šio projekto antrasis gimtadienis. Jo koordinatorė Roberta Daubaraitė Randė džiaugėsi, kad projektas viršijo visus lūkesčius, nes susilaukė kelis kartus daugiau lankytojų negu buvo planuota.

Tris metus truksiantis projektas „Panevėžio miesto bendruomeniniai šeimos namai“ teikia kompleksines paslaugas šeimoms. Projekto tikslinė grupė – šeimos, tėvai ar vienas iš tėvų, įtėviai, globėjai, vaikai, gyvenantys Panevėžio mieste. Planuota, kad socialinių paslaugų naudą, gaus 680 šeimų, bet jau dabar lankytojų skaičius kelis kartus viršijo šį skaičių. Viso projekto vertė 619 025 Eur. Projekto partneris VšĮ Šv. Juozapo globos namai.

Tikimasi, kad įgyvendinus Projektą, šeimos įgis patirties ir gebėjimus valdyti krizines situacijas šeimoje, užtikrinant tinkamą vaikų priežiūrą, auklėjimą bei jų gerovę, sumažės skyrybų, Projekto rezultatai prisidės prie šeimų pozityvios raidos užtikrinimo, socialinių, psichologinių bei saugumo galimybių vystymo.

Seimo narys Povilas Urbšys su padėjėja lankėsi šventėje, linkėdami centrui tęstinumo pasveikino jo darbuotojus ir lankytojus su gimtadieniu, pasidžiaugė, kad čia teikiamos paslaugos taip reikalingos jaunoms šeimoms, bendravo su šventės dalyviais.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Trečiadienis

Ar žinome, dėl ko miršta žmonės?

ziniuradijol.pngRugpjūčio 26 d. Povilas Urbšys dalyvavo radijo laidoje "Atviras pokalbis".

Seimo valdymo reformų ir savivaldybių komitetas susirūpino mirčių statistika Lietuvoje. Lietuvoje veikia Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registras, kuriame kaupiama informacija apie mirusių asmenų mirties priežastis.

Registrą tvarko Higienos institutas. Registrui reikalingus duomenis apie mirusių asmenų mirties priežastis jis iš „Registrų centro“.

Vis dėlto, politikams kelia abejonių, ar mes tiksliai žinome tikrąsias mirties priežastis. Ypač per pandemiją. Kiek žmonių mirė laiku negavę pagalbos, dėl streso, įtampos, ar kitų priežasčių?

Laidoje diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys, Higienos instituto, Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Sandra Mekšriūnaitė ir Šeimos gydytoja Elena Šukė.

P.Urbšys laidoje kėlė klausimus, ar COVID-19 neįtakojo mirčių skaičiaus didėjimo mūsų valstybėje, ar reikia reaguoti į augantį mirčių skaičių, ar statistika rodo, kad nuo kitų ligų mirštančių žmonių skaičius didėja... Pasak Seimo nario, procesas turi būti stebimas ir statistika analizuojama, nes lėtas procesas "kainuoja žmonių gyvybes", o "koronaviruso mirties priežastis yra privilegijuota".

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 25 d., Antradienis

Povilas Urbšys surinko 1506 gyventojų parašus

Šiandien, rugpjūčio 25 d., Povilas Urbšys Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisijai pristatė rinkėjų parašų rinkimo lapus. Pirminiais duomenimis už Povilą Urbšį, kaip save išsikėlusį kandidatą, parašų rinkimo lapuose ir elektroniniu būdu iš viso pasirašė 1506 Panevėžio vakarinės apygardos rinkėjai (pagal įstatymą save išsikėlę kandidatai turi surinkti po 1000 apygardos gyventojų parašų).

Skaitykite: https://aina.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 351