Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Trečiadienis

Mokslo metų pradžios šventė Panevėžio kolegijoje

Kol.pngRugsėjo 9 d. Panevėžio kolegija šventine ceremonija pradėjo naujuosius mokslo metus. Laukia neįprasti mokslo metai, nes numatyta kad paskaitos vyks mišriu būdu: gyvai auditorijose ir nuotoliniu būdu. Kolegijoje yra ir džiugių pasikeitimų: po ilgų metų buvo įregistruota Skubiosios medicinos pagalbos studijų programa, kur šiemet mokysis virš 100 studentų, organizuojami 4 mėnesių gidų kursai, įsigyta unikalią laboratorinė įranga -  pramoninių robotų kompleksas, technologijų ir mokslo srities studentams numatytos 200 eur stipendijos. 2019-202 m. kolegijoje studijavo virš 1300 studentų. Šiemet čia mokytis pradės apie 350 pirmakursių.

„Tai, kad šiemet kolegijoje susirinko toks gausus pirmakursių įrodo, kad ji verta jų pasirinkimo. Seniai netikiu atsitiktinumais, nes jie yra tik tau skirtos galimybės. Visi, kurie esate čia, padarėte savo pasirinkimą ir esate čia neatsitiktinai. Kolegijoje praleisti metai bus neeiliniai, nes gyvenime studijų metas yra pats ryškiausias. Dabar jūs leidžiatės į neeilinį nuotykį. Linkiu, kad tas nuotykis būtų kuo turiningesnis, kad sutiktumėte žmonių, su kuriais nesiskirtumėte visą gyvenimą. Kad Kolegija yra ta vieta, neabejokite. Jūs dabar esate Aukštaitijos sostinės aukštosios mokyklos pirmakursiai. Sveikinu jus,“ – kalbėjo Povilas Urbšys.

2020 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Antradienis

Buvusiame rezervuare „Vandens veidas“

vand.pngRugsėjo 8 d. UAB Aukštaitijos vandenys 60-ojo jubiliejaus proga atvėrė visuomenei požeminį vandens rezervuarą ir pristatė Dan Hermouet (Prancūzija) fotografijos parodą ”Vandens veidas”. 

Fotografas Dan Hermouet gimė ir augo Prancūzijoje, o nuo 2000 metų gyvena Velse. Apkeliavęs pasaulį ne mažiau kaip 7 kartus su įvairiomis muzikos grupėmis kaip garso inžinierius ir pasaulinių turų vadovas, Dan save laiko pasaulio piliečiu, labiausiai vertinančiu estetiką ir gyvą bendravimą. Ieškoti žmogiškųjų vertybių išraiškos jis leidžiasi į pasakojimą per Panevėžio ritmišką kasdieniškumo būtį fiksuojant daugumai miestiečių akims neprieinamas erdves ir taip formuojant naują emocinį miesto žemėlapį. Žiūros tašku šį kartą tampa vandentvarka - miesto fizinė gyvybė, širdis, arterijos, ir vandentvarkoje dirbantys žmonės, esantys tarsi savotiški antikūnai, stiprinantys miesto imunitetą. 

Paroda eksponuojama buvusiame 750 m³ talpos geriamojo vandens rezervuare, kuris nuo praėjusio amžiaus 70 – ojo dešimtmečio beveik iki amžiaus pabaigos buvo svarbi vandentvarkos sistemos Panevėžyje dalis, tarnavusi panevėžiečiams.  Laikui bėgant rezervuaro santykis su miestu pasikeitė – dabar jis pirmą kartą bus naudojamas kaip ekspozicinė erdvė.

Povilas Urbšys pasveikino menininką ir parodos kuratorę Vaidą Andrijauskaitę ir įteikė jai gėlių puokštę.

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Ministrui liepta sutramdyti ūkininkus baudžiančius pavaldinius

Aplinkos ministerijai pavaldus Aplinkos apsaugos departamentas po Seimo rinkimų nukėlė milžinišką ūkininkų įniršį kėlusius patikrinimus, po kurių nelegalių vandens gręžinių savininkams buvo skiriamos tūkstantinės baudos.

Valstiečių bandymus pritaikyti amnestiją pažeidėjams atidžiai stebėjęs Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys teigė, jog tokio atvejo, kad Vyriausybė protokoliniu nutarimu pavestų ministerijai nevykdyti įstatymo dar nėra buvę.

„Tokio lygmens korupcijos apraiškų Seimo rinkimų kampanijos metu sunku prisiminti“, – lrytas.lt sakė politikas.

Anot P.Urbšio, institucijos tik po trejų metų ėmė tikrinti, ar vykdomas dar 2015 metais priimtas įstatymas ir valstybei sumokami mokesčiai už išgaunamus žemės išteklius.

„Gal įstatymas ir nebuvo tobulas, bet tai ilgą laiką niekam nerūpėjo, kol nebuvo paliesti įstatymo nevykdantys įtakingi ūkininkai. Tada visas kontrolės mechanizmas staiga vėl griūva ir pasipila pažeidėjams palankūs parlamentarų siūlymai, kad šie galėtų išvengti bet kokių prievolių valstybei“, – piktinosi P.Urbšys.

Politikas neabejoja, kad įteisinti vandens gręžinių neskubantys ir dėl to mokesčių už vandenį iki šiol išvengdavę ūkininkai rado būdą į savo pusę palenkti ir Vyriausybę. Jis tai sieja su artėjančiais rinkimais.

Anot P.Urbšio, dar žiemą Vyriausybė neigiamai vertino kai kurių Seimo narių siūlymus taikyti dvejopus standartus ir atleisti ūkininkus nuo prievolės įteisinti nelegalius gręžinius ar skelbti amnestiją jų savininkams.

„Aš su premjeru apie tai kalbėjau ir pavasarį. Tada S.Skvernelis tikino, kad viešasis interesas yra svarbiau už įstatymus pažeidžiančių ūkininkų ašaras. Bet artėja rinkimai ir, panašu, vienos nesąžiningos, bet partijai svarbios grupės interesas tampa svarbesnis“, – Vyriausybės veiksmus kritikavo su S.Skverneliu valstiečių sąraše į Seimą kandidatavęs parlamentaras.

Jį ypač suglumino S.Skvernelio užuomina, kad K.Mažeikos likimas ministro poste esą priklausys nuo to, kaip jam seksis tvarkytis su tikrintojais, kurie toliau persekios pažeidėjus.
„Tokiais savo veiksmais Vyriausybė siunčia aiškų signalą, kad mūsų valstybėje tiesiog neapsimoka būti sąžiningu. Dabar koks siunčiamas signalas pažeidėją nustačiusiam inspektoriui? Jam sakoma: stok, nejudėk. Ką tai reiškia? O gi tai, kad ne tik Seimo dauguma, bet ir Vyriausybė tampa nesąžiningų ūkininkų stogu. Turėdama tokį stogą ji yra pranašesnė prieš sąžiningus mokesčių mokėtojus. Dėl jų niekas juk taip nešokinėja ir per galvas nesiverčia, priešingai“, – kalbėjo P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

T.Bauro nuotr.


„Tokiais savo veiksmais Vyriausybė siunčia aiškų signalą, kad mūsų valstybėje tiesiog neapsimoka būti sąžiningu. Dabar koks siunčiamas signalas pažeidėją nustačiusiam inspektoriui? Jam sakoma: stok, nejudėk. Ką tai reiškia? O gi tai, kad ne tik Seimo dauguma, bet ir Vyriausybė tampa nesąžiningų ūkininkų stogu. Turėdama tokį stogą ji yra pranašesnė prieš sąžiningus mokesčių mokėtojus. Dėl jų niekas juk taip nešokinėja ir per galvas nesiverčia, priešingai“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/09/07/news/ministrui-liepta-sutramdyti-ukininkus-baudziancius-pavaldinius-16204799/

Anot P.Urbšio, dar žiemą Vyriausybė neigiamai vertino kai kurių Seimo narių siūlymus taikyti dvejopus standartus ir atleisti ūkininkus nuo prievolės įteisinti nelegalius gręžinius ar skelbti amnestiją jų savininkams. „Aš su premjeru apie tai kalbėjau ir pavasarį. Tada S.Skvernelis tikino, kad viešasis interesas yra svarbiau už įstatymus pažeidžiančių ūkininkų ašaras. Bet artėja rinkimai ir, panašu, vienos nesąžiningos, bet partijai svarbios grupės interesas tampa svarbesnis“, – Vyriausybės veiksmus kritikavo su S.Skverneliu valstiečių sąraše į Seimą kandidatavęs parlamentaras. Jį ypač suglumino S.Skvernelio užuomina, kad K.Mažeikos likimas ministro poste esą priklausys nuo to, kaip jam seksis tvarkytis su tikrintojais, kurie toliau persekios pažeidėjus.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/09/07/news/ministrui-liepta-sutramdyti-ukininkus-baudziancius-pavaldinius-16204799/

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Kitus metus siūloma paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais

Seimas priima automobilių taršos, bankų mokesčius ir biudžetą

Siekiant pažymėti Lietuvai pagražinti draugijos 100 metų jubiliejų, siūloma 2021 metus paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais.

Tai numatantį nutarimo projektą įregistravo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir šios komisijos narys Povilas Urbšys.

Projekto autoriai siūlo įvertinti tai, kad Lietuvai pagražinti draugija telkė visuomenę, ugdė pilietiškumą ir patriotizmą, įvairiais būdais gražino Lietuvą.

Vyriausybei siūloma iki 2020 m. spalio 1 d. parengti Lietuvai pagražinti draugijos metų programą ir 2021 metų valstybės biudžete numatyti lėšų jai įgyvendinti.

2021 m. sukanka 100 metų nuo Lietuvai pagražinti draugijos įkūrimo.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

D.Umbraso nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Šeštadienis

Po remonto atidaryta Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto dailės galerijaRugsėjo 5 d. po remonto atidaryta Panevėžio miesto dailės galerija. Lankytojai džiaugėsi pakeitimais, kurie leis patogiau eksponuoti ir apžiūrėti eksponuojamus meno kūrinius.

Galerijos atidarymas sutapo su Panevėžio gimtadieniu. Tuo pačiu atnaujintoje galerijoje atidaryta nauja paroda - "Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka". Tradicinė paroda, kurioje savo darbus eksponuoja Panevėžio krašto menininkai, vyksta kas du metus nuo 2006 m. 

Povilas Urbšys pasveikino galerijos kolektyvą ir lankytojus, kad modernizuota erdvė vėl galės tarnauti panevėžiečiams ir miesto svečiams, o čia dirbančioms moterims įteikė kardelių puokštę.

2020 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Šeštadienis

...

2020 m. Rugsėjis mėn. 04 d., Penktadienis

Tarptautinė mokslinė konferencija skirta kunigui A. Lipniūnui

lip.pngRugsėjo 4 g. Panevėžio kolegijos sakėje vyko tarptautinė mokslinė konferencija „Švietėjas, nešęs žmonėms viltį“. Šiemet minimos kunigo Alfonso Lipniūno gimimo 115 -sios ir mirties 75-osios metinės.

Alfonsas Lipniūnas gimė 1905 m. kovo 12 d. Panevėžio apskrityje, Pumpėnų valsčiuje, Talkonių kaime. 1930 m. birželio 14 d. gavo kunigystės šventimus ir buvo paskirtas Panevėžio jaunimo direktoriumi ir Panevėžio katedros vikaru.1932 m. Kauno Vytauto Didžiojo universitete įgijo teologijos licenciato laipsnį. O nuo 1935 m. iki 1939 m. Lilio universitete (Prancūzijoje) studijavo socialinius mokslus. Grįžęs į Lietuvą kun. Alfosnas ėjo lektoriaus pareigas Panevėžio pedagoginiame institute, o nuo 1942 m. dėstė Vilniaus kunigų seminarijoje bei ėjo Vilniaus universiteto kapeliono pareigas. 1943 m. kunigas buvo areštuotas ir išvežtas i Štuthofo koncentracijos stovyklą. Artėjant karo frontui, 1945 m. sausio 25 d. kun. A. Lipniūnas paleidžiamas iš koncentracijos stovyklos, tačiau sunkiai susirgus dėmėtąja šiltine ir plaučių uždegimu, jis tų pačių metų kovo 28 d. ligoninėje miršta. Palaidojamas Pucko (Lenkijoje) kapinėse.

1989 m. kun. A. Lipniūno palaikai, artimųjų iniciatyva ir tuomečio katedros klebono mons. Juozapo Antanavičiaus rūpesčiu, iškilmingai perkeliami į Lietuvą ir rugsėjo 12 d. palaidoti Panevėžio katedros šventoriuje.

2006 m. kovo 28 d.  Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje pradėtas Dievo tarno kun. Alfonso Lipniūno paskelbimo palaimintuoju procesas.

”Žmogaus gyvenimas – tik akimirka amžinybėje. Turint galvoje, kad kunigas Alfonsas Lipniūnas pragyveno tik 40 metų, po tiek laiko mes vis dar bandome suvokti kas jis buvo, kas jis yra mums.

Kažkas yra pasakęs, kad svarbus ne vien tiktai tikslas, bet labai svarbu ir tai, kuo tu tampi to tikslo siekdamas. Būtent siekimas, kad kunigas Alfonsas Lipniūnas būtų pripažintas palaimintuoju, yra šventas ir šitas siekimas visus mus augina Dievui“, - pasveikino konferencijos dalyvius Povilas Urbšys.

2020 m. Rugsėjis mėn. 02 d., Trečiadienis

Lukiškių aikštėje nelieka aistras sukėlusio paplūdimio: ar R.Šimašius sulauks atsakomybės?

15.pngŠiandien iš Vilniaus Lukiškių aikštės išvežamas daug diskusijų kėlusio paplūdimio smėlis. Apie tai 15 min.lt žurnalistas Tadas Grabys kalbino Seimo narį Povilą Urbšį ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių.

„Bet kokiu atveju man ši aikštė siejama su mūsų tautos laisvės kovų atminimu. Stebėtina, kad miesto valdžia pamiršo, jog 1999 metais Seimas savo nutarimu paskelbė šitą aikštę reprezentacine Lietuvos valstybės aikšte ir nurodė, kad ši erdvė atitiktų tiek reprezentacinę tiek visuomeninę funkciją. Ir tai, kad 2012 metais savivaldybė prašė perimti šitą aikštę, motyvuodama tuo, kad reikia skubiai atlikti darbus įamžinant laisvės kovotojų atminimą, bet kai tą aikštę perėmė savo žinion, tai reprezentacinę aikštės funkciją nustūmė kuo toliau ir išryškino visuomeninę paskirtį, kurią, matome, ji taip supranta“, - kalbėjo Povilas Urbšys.

Daugiau žiūrėkite: https://www.15min.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Antradienis

Rugsėjo 1-oji ir lenkų kultūros festivalis Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykloje

kur.pngRugsėjo pirmąją šventiškai pasitiko Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla. Į jaukų mokyklos kiemą sugužėję moksleiviai su tėveliais, mokytojai ir svečiai džiaugėsi, kad gali susitikti ir tradiciškai pradėti naujus mokslo metus.

Danutė Kriščiūnienė sveikino susirinkusius ir pasidžiaugė, kad kartu šią dieną vyksta ir lenkų kultūros festivalis „Auksinis ruduo“. Kolektyvų iš Lenkijos šiemet nesulaukta, bet dalyvavo svečiai iš Kauno, Kėdainių, Panevėžio. Renginį tradiciškai organizuoja mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė ir Kėdainių lenkų bendruomenės pirmininkė Irena Duchovska.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla jau devynerius metus bendradarbiauja su Kėdainių lenkų bendruomene. Per ją yra panevėžiečiai užmezgę ryšius su daugelio miestų lenkų bendruomenėmis. Panevėžyje nėra daug lenkų, o aktyvesnių – tik grupelė. Tačiau čia veikia lietuvių mėgėjų grupelė, kurie per neformalųjį švietimą mokosi lenkų kalbos.

„Karantinas ir nežinia buvo mums tarsi apsiniaukęs dangus, bet šiandien šviečia saulė ir mes turime viltį. Jei rugsėjo 1-ąją norėtume pavadinti vienu žodžiu, tai pavadintume atvirumo diena. Atvirumo diena žinioms, atvirumo diena vienas kitam. Tad linkiu jums visada būti šalia venas kito, suprasti vienas kitą. Būkite sveiki. Visos bėdos ateina ir praeina, bet žmonių šiluma lieka amžinai,“ – kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė Danutei Kriščiūnienei ir Irenai Duchovskai po gėlių puokštę.

2020 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Antradienis

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai

Kandidatams kortas sumaišė rinkėjai — sekunde.lt

Be partijų šleifo pasišovusių į Seimą kandidatuoti kai kurių panevėžiečių ambicijas greitai atšaldė rinkėjai. Savarankiškai save išsikėlusiems kandidatams privaloma užduotis surinkti ne mažiau nei tūkstantį juos remiančių tos rinkimų apygardos, kurioje kandidatuoja, rinkėjų parašų net patyrusiems politikams nebėra lengvai įveikiama. Iš trijose Panevėžio miesto ir rajono vienmandatėse apygardose nepartiniais užsiregistravusių keturių kandidatų vienas jau sudėjo ginklus, surinkęs vos 17 parašų, kitas paskutinę lapų su surinktais parašais pateikimo dieną pareiškė rinkimuose dalyvausiantis jau nebe kaip laisvas ir nepriklausomas kandidatas, o partijos deleguojamas politikas.

Panevėžio vakarinėje apygardoje sieksiančio išsilaikyti Seime ir trečią kadenciją nepartinio Povilo Urbšio komanda surinko 1493 rinkėjų parašus, dar 13 už šį kandidatą pasirašė elektroniniu būdu. P. Urbšys teigia tiek surinkęs maždaug per dvi savaites.

Skaitykite: https://sekunde.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 352