Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

Tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“

Sokiu.jpgGegužės 18 d. Panevėžio „Cido“ arenoje vyko dešimtasis tarptautinis vaikų tautinių šokių ir dainų festivalis „Mes nupinsim šokių pynę“, kurį kasmet organizuoja Panevėžio „Vilties“ progimnazija ir Panevėžio dainų ir šokių ansamblis „Pynimėlis“. Šiemet šventėje dalyvavo dvylika kolektyvų. Atvyko svečių iš Ukrainos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Moldovos. Šiemet festivalyje dalyvavo daugiau negu 800 dalyvių. Akį džiugino tautiškų kostiumų spalvos, jaunųjų šokėjų temperamentas ir profesionalumas.

Jau šeštus metus šį festivalį globoja Seimo narys Povilas Urbšys. Jis atidarė renginį , įteikė padėkas „Vilties“ progimnazijos mokytojoms Loretai Šaulianskienei, Laimai Nareckienei, Daivai Andrašūnienei ir Ričardui Bakanauskui, o festivalio „mamai“ – „Vilties“ progimnazijos direktorei Danutei Valiukienei padovanojo simbolinį ginkmedžio lapą, kuris reiškia neišskiriamą draugystę. „Šiemet Jūs dešimtą kartą įrodėte, kad galima padaryti tai, kas kitiems atrodytų neįmanoma. Surengti tokį festivalį yra jėga“ – kalbėjo Povilas Urbšys.

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

Keramikos paroda „Įpaminklinimai“

Galerija XX Panevėžys nuotrauka.Gegužės 18 d. Galerijoje XX vyko Egidijaus Radvensko keramikos paroda  „Įpaminklinimai“.

"Praeitais metais visuotinai kilęs paminklų statymo vajus suintrigavo, todėl nusprendžiau pasinaudoti šia aktualija. Vieni nori matyti monarchijos laikus menančius skulptūrinius monumentus, kiti kovoja už abstrakčias ir žaismingas menines kompozicijas, dar kitiems reikia ne monumentų, o tik sutvarkytų parkų ir pievelių. Šiuolaikinėje, vartotojiškoje visuomenėje labai sunku sukurti visus žmones vienijančius simbolius, todėl pasirinkau padaryti tai, ką galima būtų įvardinti „kasdienybės įpaminklinimu“. Pabandžiau pažvelgti į mūsų visuomenės, politikos, miesto problematiką per subjektyvią poetiškai-filosofiškai-ironišką prizmę",- apie savo sumanymą sako autorius.

Tuo pačiu metu buvo pristatytas ir naujas Panevėžio kultūros žurnalo "Senvagė“ numeris.

Povilas Urbšys pasveikino Egidijų Radvenską ir žurnalo „Senvagė“ redaktorę Liudą Jonušienę įteikdamas jai gėlių puokštę.

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

VVSK pritarė įstatymo pakeitimams, kurie užtikrins skaidresnę ir sklandesnę savivaldybių veiklą

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) pritarė patobulintam Vietos savivaldos įstatymo projektui. Komiteto inicijuoto projekto nuostatos suformuluotos komitetui įvertinus ir apibendrinus gyventojų, savivaldybių, valstybės institucijų ir Vyriausybės atstovų, kurie vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą, pasiūlymus bei praktinius įstatymo įgyvendinimo iššūkius savivaldybėse.

Projektu siūloma aiškiau apibrėžti, kas yra laikoma savivaldybės tarybos opozicija ir mažuma. Taip pat siūloma patobulinti savivaldybės tarybos sudaromo Kontrolės komiteto, Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkų skyrimo reglamentavimą. Siūloma nustatyti nepriekaištingos reputacijos reikalavimus savivaldybės tarybos sudaromų komitetų ir komisijų pirmininkams ir numatytas jų atleidimą iš pareigų, jei yra pažeidžiamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas.

VVSK pirmininkas Povilas Urbšys, pažymėjo, kad Vietos savivaldos įstatymo siūlomi pakeitimai užtikrins skaidresnę ir sklandesnę savivaldybių veiklą, ypač tose savivaldybėse, kuriose savivaldybės tarybos daugumai priklausančių narių ir tiesiogiai išrinkto mero politinės pažiūros skiriasi.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 18 d., Penktadienis

Konservatoriai savo žmonių Kremliaus agentais nevadina

Dėl nuslėptų interesų ir galimų sąsajų su Aliaksandro Lukašenkos režimu Seimui siūloma šalinti konservatorių Andrių Kubilių iš Artūro Skardžiaus apkaltos komisijos narių. Valstiečių lyderiai prakalbo net apie tai, kad pačiam A.Kubiliui reikėtų apkaltos.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Kiemo draugų šventė

cce.jpgGegužės 17 d. Panevėžio specialiojoje mokykloje – daugiafunkciniame centre vyko penkioliktoji Kiemo draugų šventė „Draugystės ratas“. Šventėje dalyvavo Panevėžio miesto savivaldybės atstovai, Specialiosios mokyklos – daugiafunkcinio centro bendruomenė, svečiai iš Panevėžio mokyklų ir darželių. Renginį vedė ir koncertavo Vaidas Dzežulskis, vaikus linksmino Panevėžio lėlių vežimo teatro aktoriai, savo pasirodymu džiugino dresuoti šunys.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario linkėjimus, pasveikino centro bendruomenę šventės proga, pasidžiaugė čia tvyrančia gera nuotaika, ir padovanojo suvenyrą.

2018 m. Gegužė mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Seimas pasveikino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Česlovą Juršėną jubiliejaus proga

seimas.jpg

Seimas posėdyje pasveikino Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą, buvusį ilgametį Lietuvos Respublikos Seimo narį, Seimo Pirmininką Česlovą Juršėną 80-mečio proga.

Pasak Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, simboliška, kad ši data paminima Lietuvos parlamente: „Sveikinu jubiliejaus proga. Dėkoju, kad sutikote jį paminėti su mumis čia, savo darbe. Žinau, kad neklystu taip sakydamas, nes net ir baigęs aktyvią politinę karjerą, jūs išlikote stipriu ramsčiu Lietuvos Respublikos Seimui, tartum pagal paprotinę teisę jūs išlikote Pirmininku.“

Iš posėdžių salės tribūnos ne kartą skambėjo žodžiai darbštumas, kruopštumas, diplomatiškumas, demokratiškumas, humoro jausmas, žinių siekis ir erudicija.

Povilas Urbšys dalyvavo parodos, skirtos Česlovo Juršėno 80-mečiui paminėti, atidaryme Lietuvos laisvės gynėjų galerijoje. Ekspozicijoje atskleidžiamos Č. Juršėno gyvenimo akimirkos, įprasminančios jo, kaip politiko ir visuomenės veikėjo, darbus Lietuvai žengiant Nepriklausomybės keliu.

Daugiau informacijos...

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Premjeras apie prezidentės užuominas R. Karbauskiui: tarp verslo ir politikos negali būti nieko bendro

Prezidentė konkrečių pavardžių neminėjo, bet jei kalbame apie verslą ir politiką, tuomet tarp jų tikrai negali būti nieko bendro. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Dėmesio centre“ kalba premjeras Saulius Skvernelis. „Kiekvienas verslininkas, eidamas į politiką, turi pasirinkti. Jeigu pasirinkimas yra politika, tuomet jis turi padaryti visus teisinius ir kitokius sprendimus, kad būtų nesusijęs su verslu“, – teigia jis.

– Seime atsisakyta kurti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies žemės ūkyje. Protestuodamas prieš tai jūsų frakciją paliko Povilas Urbšys. Laikote jį savo bendražygiu?

– Laikau jį savo bendražygiu. Žinau jo poziciją, žinau, kad kartais jo nuomonė būna kitokia negu apsvarstyta frakcijoje arba dar net neapsvarstyta. Nepaisant ir to pasitraukimo, aš vis tiek laikau jį savo bendražygiu, nes teko kartu dirbti, seniai bendraujame.

Man gaila, kad jis išėjo iš frakcijos, kaip ir bet kurio kito frakciją palikusio žmogaus. Nemanau, kad dėl šio klausimo Povilui Urbšiui reikėjo priimti tokį sprendimą, kokį jis priėmė. Povilas puikiai žino, kad nemažai su žemės ūkiu susijusių klausimų vyriausybė jau sprendžia ir yra ruošiami reikalingi teisės aktai. Galiausiai laukiame informacijos iš generalinės prokuratūros. Taigi visa tai, ko siekė Povilas Urbšys, vyriausybė tikrai padarys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Iš archyvo pareinanti rašytoja Bronė Buivydaitė

Vaizdo rezultatas

Gegužės 16 d. Panevėžio Kniaudiškių Viešojoje bibliotekoje įvyko literatūrinis vakaras „Iš archyvo pareinanti rašytoja Bronė Buivydaitė: eilėraščių rinkinio „Paukščiai vėtroje“ (1940–1956 m.) ir Panevėžyje sukurto, 1934 m. pirmąkart išleisto romano „Atversti lapai“ sutiktuvės“. Renginys skirtas pagerbti rašytojai Bronei Buivydaitei, palikusiai savą pėdsaką ikikarinėje Panevėžio kultūros ir švietimo istorijoje. 

Seimo nario padėjėja sveikino susirinkusius ir dėkojo knygų sudarytojai Lionei Lapinskienei už didelį įdirbį literatūros srityje, už darbą išlaikant gyvą Bronės Buivydaitės kūrybą ir jos puoselėtas vertybes- dorovę ir meilę lietuvių kalbai, taip pat dėkojo aktorei Gražinai Urbonavičiūtei už puoselėjamą gimtąjį žodį.

2018 m. Gegužė mėn. 16 d., Trečiadienis

Urbšio pasitraukimą Pranckietis laiko neišvengiamu

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Povilas Urbšys jau ilgą laiką planavo pasitraukti iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos. Tai rodė jo nuolatiniai vieši pasisakymai. „Jis tokį pareiškimą ruošė ilgą laiką, nes jo pasisakymai suponavo į tokią ateitį“, - trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Seimo Pirmininkas.

Seimo vadovas P. Urbšį laiko svarbiu žmogumi parlamente ir pabrėžia, kad P. Urbšys palieka tik valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakciją, bet ne patį Seimą.
Skaitykite
https://www.delfi.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 15 d., Antradienis

Seimas netirs situacijos žemės ūkyje

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „žinių radijas“Daugumos Seimo narių sprendimu, šiandien nuspręsta pritarti Ekonomikos komiteto išvadai nepradėti parlamentinio tyrimo dėl situacijos žemės ūkyje. Seimui atsisakius tirti žemės valdymo klausimus, opoziciniai konservatoriai palieka valdančiųjų „valstiečių“ iniciatyva sudarytą Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansų tyrimo komisiją, o Povilas Urbšys pareiškė, kad palieka valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime.

Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai, paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.
Pokalbis su Ekonomikos komiteto pirmininku Rimantu Sinkevičiumi, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu ir Seimo nariu Povilu Urbšiu.

"Atstovavau ir atstovausiu rinkėjus bei vertybes, kurias jie pasirinko. Mano apsisprendimas išeiti iš LVŽS frakcijos susijęs su tuo, kad buvo atsisakyta sudaryti komisiją, kuri galėtų atsakyti į iškilusius klausimus su "Agrokoncerno" verslu, tuo pačiu su Ramūno Karbauskio verslu. Aš nuosaikiai laikausi nuostatos, jeigu mes rinkimų metu kalbėjome, kad negali būti dvigubų standartų ir mes skaidrumą vertiname kaip vieną iš pagrindinių ir išskirtinių politinių jėgų  požymių, turime suprasti, kad dvigubų standartų mes neturime taikyti ir patys sau. Aš viską padariau, kad LVŽS frakciją apsaugočiau nuo tos klaidos, kad mes nesudarytume galimybės oponentams sakyti, kad frakcija paslysta tada, kai priartėjame prie "Agrokoncerno" interesų. Man atrodo, kad šiuo metu, kai keliami klausimai, kiek verslas įtakoja politiką, toks valstiečių užsiblokavimas yra nenaudingas paties valstiečiams ir, kas svarbiausia, nuvilia žmones. Aš su tuo susitapatinti negalėjau."- kalbėjo P.Urbšys.

P.Urbšio poziciją girdėsite nuo 12 min: https://www.ziniuradijas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 250