Naujienos

2019 m. Vasaris mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Panevėžio neįgaliųjų draugijos „Ave vita“ ataskaitinis susirinkimas

Vasario 21 d. Panevėžio muzikos mokykloje vyko Panevėžio neįgaliųjų draugijos „Ave vita“ ataskaitinis susirinkimas. Pirmininkas Antanas Šukys gausiai susirinkusiems draugijos nariams  pristatė metinę veiklos ataskaitą, pasidžiaugė nuveiktais darbais, prisiminė bendrus renginius,  keliones. Seimo nario Povilo Urbšio vardu draugijos narius pasveikino padėjėja, palinkėjo visiems sveikatos ir energijos tolesniuose bendruose darbuose ir padovanojo arbatos rinkinį jaukioms popietėms užimtumo centre.

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Knygos „Mano kelias“ sutiktuvės

b.pngVasario 20 d. Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Konferencijų salėje vyko istoriko Juozo Brazausko biografinių apybraižų knygos „Mano kelias“ sutiktuvės.

Ši knyga kviečia prisiminti iškilius lietuvių kultūros veikėjus: kunigą ir poetą Antaną Strazdą, rašytoją Joną Biliūną, kunigą, filosofą, literatūros kritiką Aleksandrą Dambrauską – Adomą Jakštą, poetą modernistą Kazį Binkį.

Pasak autoriaus, knyga yra skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir bus aktuali visiems besidomintiems Lietuvos kultūros istorija.

Renginyje dalyvavo dr. Arūnas Astramskas, Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius, Alma Ambraškaitė, Anykščių A. Baranausko ir A. Vienuolio memorialinio muziejaus Rašytojų memorialinio skyriais vedėja, Edita Lansbergienė, Biržų krašto muziejaus „Sėla“ direktoriaus pavaduotoja, Elena Klingienė, mokytoja kraštotyrininkė.
Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė autoriaus produktyvumu turtinant savo krašto istorijos pažinimą ir, linkėdama naujų idėjų, įteikė istorinių Naujosios Romuvos fotografijų albumą.

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Seimo vadovas V. Pranckietis atsakinėjo į A. Širinskienės komisijos klausimus

A. Širinskienės komisijoje į klausimus atsakinėjo V. Pranckietis.

Trečiadienį valstietės Agnės Širinskienės vadovaujamoje Seimo laikinojoje tyrimo komisijoje dėl galimos neteisėtos įtakos ir poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams paaiškinimus turėtų pateikti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir buvęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Prevencijos skyriaus vedėjas Mindaugas Siaurys.

Posėdžio pradžioje A.Širinskienė pristatė jos pačios nusišalinimo klausimą, kurį pasiūlė buvęs VTEK vadovas Virginijus Kanapinskas. Tyrimo komisijos nariai po balsavimo nusprendė, kad A.Širinskienės nušalinti nereikia. V.Pranckietis į valstietės vadovaujamą komisiją buvo pakviestas dėl galimo poveikio VTEK nariams. Laikinojo komisijoje keliamas klausimas, ar V. Pranckietis su buvusiu „valstiečių“ frakcijos nariu Povilu Urbšiu nedarė spaudimo VTEK nariams iš pareigų atleisti buvusį VTEK Prevencijos skyriaus vedėją M. Siaurį. Žiniasklaidoje jau prieš kurį laiką pasirodė slaptas įrašas iš susitikimo V.Pranckiečio kabinete.

Klausimų pabaigoje Seimo vadovas patvirtino, kad susitikimą su VTEK nariai inicijavo pats P.Urbšys. Tuo metu P.Urbšys vis dar buvo Seimo Savivaldybių ir valdymo komiteto pirmininkas. „P.Urbšys buvo, o kas daugiau dalyvavo, tai senokas laikas, nepamenu. O VTEK narių buvo 4, kiek atsimenu“, – prisiminė Seimo vadovas. Priežastis, kodėl vyriausias narys atsisakė VTEK vadovo pozicijos, kaip numatoma įstatyme, V.Pranckietis sakė, kad dėl sveikatos problemų. Todėl VTEK ir neturėjo vadovo.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. T. Bauro

2019 m. Vasaris mėn. 20 d., Trečiadienis

Panevėžiečių laukia tikra rinkimų dilema


Rytis Mykolas Račkauskas

Panevėžiečių savivaldos rinkimuose kitą mėnesį laukia dilema: patikėti dar vieną kadenciją teisėsaugos įtarimų sulaukusiam merui ar miesto valdymą užleisti jo varžovams.Po dviejų dešimtmečių pertraukos į miesto politiką 2015-aisiais užtikrintai grįžęs architektas Rytis Mykolas Račkauskas šįkart rinkimų kovoje priverstas dalyvauti nelaikydamas savivaldybės vairo.

Dėl įtarimų korupcija meras nuo pareigų nušalintas jau beveik devynis mėnesius ir į postą iki rinkimų nebegrįš. Pats meras teisėsaugos tyrimą vadina buvusio bendražygio, o dabar – politinio oponento Povilo Urbšio vykdoma kampanija. Mero oponentai rinkėjus bando įtikinti, kad permainos atneštų didesnį skaidrumą. Iš viso dėl mero posto Panevėžyje varžysis net 11 kandidatų, tačiau vietos žurnalistai rimčiausią kovą prognozuoja tarp R.M.Račkausko, P.Urbšio ir konservatorių atstovės verslininkės Indianos Grigienės.

Dviejuose rinkimuose į Seimą Vakarinėje vienmandatėje apygardoje užtikrintą pergalę šventęs P.Urbšys savivaldos rinkimams subūrė naują komitetą, kai pernai po nesutarimų subyrėjo jo burtas judėjimas „Kartu“ – komitetą paliko beveik visa valdančioji frakcija su vėliavnešiu R.M.Račkausku. Mero kaltinimus manipuliuojant teisėsauga P.Urbšys vadina „negarbingu melu“ ir skelbia sieksiantis vadovauti miestui skaidriau. Daugiausia dėmesio jis žada skirti socialinei politikai, bendruomenėms stiprinti, biurokratijai mažinti, o ne ES lėšoms įsisavinti.

„Formuojamas požiūris, kad jei nebus perrinktas meras, viskas grius. Jei savivaldybė sukurta kaip dvarelis, tikrai dvarininkui išgriuvus iš ratų, dvaras žlunga. Bet jei priimami skaidrūs sprendimai, remiantis įstatymu, nekyla grėsmė tokiai savivaldai. Koks meras gali sustabdyti, kas teisėta? Nebent bijoma to, kas užslėpta, nebent yra duoti pažadai. Be abejo, tie darbai bus keliami į viešumą“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

Nuotr. T. Markelevičiaus

                 

2019 m. Vasaris mėn. 17 d., Sekmadienis

STT įtarimais aptaškyti merai išklojo, kam pastojo kelią

temied.jpgEligijaus Masiulio bandymai grįžti į politiką nesulaukus korupcijos bylos atomazgos pasibaigė – teisiamasis iš rinkimų traukinio išlaipintas jam dar nė nepajudėjus. Tačiau ar rūpesčiai su teisėsauga – kliūtis visiems pretendentams į merus?

Panevėžio prokuratūra praėjusią savaitę gavusi R.M.Račkausko šalininkų skundą pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šios bylos duomenų atskleidimo.

Įtarimai krito ant P.Urbšio, kuris nesivaržydamas komentavo STT vykusias jo apklausas.

Viena apklausų įvyko vasario pradžioje, vos tik Seimo narys užsiregistravo kandidatu į merus ir surinko rėmėjų parašus. Jis mano, kad tai nebuvo sutapimas.

„Manęs vėl klausinėjo apie tai, kas vyko prieš metus.

Bet nuo birželio mėnesio, kai buvau pirmąkart apklausiamas, situacija nė kiek nepasikeitė, todėl man keista, kodėl dabar vėl buvau kviečiamas. Ar to nebuvo galima atlikti anksčiau, neprasidėjus rinkimų kampanijai?

Šia mano apklausa teisėsauga išprovokavo R.M.Račkausko aplinką kreiptis į prokuratūrą dėl naujo tyrimo, kuriame pagrindiniu įtariamuoju jau tampu aš.

Bet po apklausos negalėjau tylėti, nes būtų susidaręs įspūdis, kad aš kažką slepiu nuo žmonių. Slapstymasis man trukdytų siekti mero posto. Juo labiau kad slėpti neturiu ko.

Bet teisėsauga iš savo tanko žvelgia pro labai siaurą liuką ir detonuoja politinę aplinką, nesuprasdama, kaip tai yra pavojinga“, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2019 m. Vasaris mėn. 15 d., Penktadienis

...

Urbsio_sveikinimas.jpg

2019 m. Vasaris mėn. 15 d., Penktadienis

XXIII tarptautinis dainų festivalis skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai atminti

bal.pngJau 23 kartą Juozo Balčikonio gimnazija organizavo moksleivių dainų festivalį, skirtą vasario 16-ajai paminėti. Jame dalyvauja orkestrai, duetai, solistai, iš visos Lietuvos bei kaimyninės Latvijos. 

Šiemet vasario 15 d. Bendruomenių rūmuose susirinko atlikėjai iš 9 Lietuvos mokyklų. Tradiciškai viešėjo ir svečiai iš Latvijos. Moksleiviai labai rimtai ruošiasi šiam kasmetiniam festivaliui, ieško dar negirdėtų dainų, kuria patys. Džiugu, kad skambėjo vis išradingiau atliekamos dainos kas kart susilaukdamos audringo jaunatviškos publikos palaikymo. Mokyklos direktorius Raimondas Dambrauskas kiekvienam dalyviui įteikė prizus. Šio renginio metu pagerbti įvairių olimpiadų dalyviai ir laimėtojai, kitaip prie gimnazijos vardo garsinimo prisidėję moksleiviai.

Povilas Urbšys pasveikino festivalio dalyvius ir padėkodamas šio festivalio sumanytojai ir organizatorei mokytojai Raimondai Dunauskienei įteikė gėlių, J. Balčikonio gimnazijai – simbolinį J. Zikaro „Laisvės“ atvaizdą. Prisimindamas dienas, kai 1991 metais pats stovėjo prie Parlamento rūmų, Seimo narys apdovanojo dainininkę iš Panevėžio „Minties“ gimnazijos Modestą Tiškevičiūtę, kuri atliko Erikos Masytės dainą pagal Justino Marcinkevičiaus žodžius „Laisvė“. Taip pat atminimo dovanėlę Povilas Urbšys įteikė svečiams iš Latvijos.

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Parlamento verdiktas – pavasarį spręsime, ar sumažinti Seimo narių skaičių

E. Genio/LRT nuotr.Seimas ketvirtadienį ypatingos skubos tvarka priėmė parlamento nutarimą, kuriuo „valstiečių“ iniciatyva nutarta šių metų pavasarį surengti privalomąjį referendumą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo. Referendumo metu piliečių bus klausiama, ar keisti Konstituciją, numatant, kad į parlamentą būtų renkami ne 141, o 121 Seimo narys.  

Prasidėjus diskusijai, parlamentaras Povilas Urbšys tvirtino, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui iš tikrųjų nėra svarbi tautos nuomonė. Jis, pasak P. Urbšio, tiesiog siekia, kad referendumas pasitarnautų prezidento rinkimams ir galimai padidintų premjero Sauliaus Skvernelio šansus laimėti šalies vadovo rinkimus.

„Dvigubos pilietybės problema ar Seimo narių skaičius rūpi tik tiek, kiek yra noras išsaugoti savo valdžios diktatūrą“, – tvirtino P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Seime svečiavosi Trečio amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto bendruomenė

Vasario 14 d. Seime lankėsi Trečio amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto lankytojai. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Kovo 11-osios salėje atvykę senjorai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą, papasakojo apie Seimo darbo ypatumus ir priimamus sprendimus, apie politinę situaciją Panevėžio mieste. Atvykusieji domėjosi įvairiais sprendimais Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje ir padėkojo už Seimo nario aktyvumą.

2019 m. Vasaris mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Ko siekiama referendumu dėl Seimo narių mažinimo?

Screenshot_1.jpgSeimas šiandien planuoja apsispręsti, ar skelbti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo nuo 141 iki 121. Klausimas bus svarstomas ypatingos skubos tvarka, tad sprendimas dėl referendumo paskelbimo bus priimtas šiandien vakariniame posėdyje, po to, kai klausimą apsvarstys Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Referendumą dėl tokios Konstitucijos pataisos inicijuojantys valdantieji „valstiečiai“, siūlo jį surengti su antruoju prezidento rinkimų turu gegužės 26 dieną. Referendume jie siūlo balsuoti už tokią Konstitucijos formuluotę: „Seimą sudaro Tautos atstovai – 121 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.“

Seimo narių skaičiaus mažinimą valdantieji argumentuoja gyventojų skaičiaus mažėjimu, taip pat siekiu mažinti biurokratinį aparatą, taupyti lėšas.

Laidoje dalyvauja: dienraščio „Lietuvos rytas” apžvalgininkas Vytautas Bruveris, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė, Seimo narys Povilas Urbšys, Mykolo Romerio universiteto profesorius, teisininkas Vytautas Sinkevičius, Seimo narė Aušrinė Armonaitė, politologė Rima Urbonaitė.

"Mūsų valstybė nesubyrės, jei Seimo narių skaičius sumažės. Nereikia bijoti tautos valios, bet tai, ką aš matau dabar, man yra nepriimtina. Referendumo iniciatoriai dėl Seimo narių sumažinimo, kalbėdami apie tai, kad tai tik nekaltas sutapimas, jog referendumas vyks kartu su prezidento rinkimais ir dvigubos pilietybės referendumu, tai jie kalba netiesą žmonėms. Jie šį referendumą nori pritraukti prie prezidento dienos ir dvigubos pilietybės referendumo kaip masalą, kuris skatintų žmones prieiti prie urnų. Reikia tiesą kalbėti,"- kalbėjo P.Urbšys.

Klausykitės (P.Urbšio pozicija nuo  25:30): https://www.ziniuradijas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 286