Naujienos

2020 m. Birželis mėn. 09 d., Antradienis

Nauji skaitikliai - nauji mokesčiai

rankas.jpgSeimas pritarė pataisoms, kurios lems, kad karšto vandens vartotojai turės įsigyti skaitiklius, kurių rodmenys bus nuskaitomi nuotoliniu būdu. Aišku, vartotojams nuo to geriau nebus, išskyrus tai, kad jie padės papildomai užsidirbti skaitiklių gamintojams bei jų montuotojams. Įvadinis prietaisas kainuoja apie 400 eurų be PVM, o skaitikliai, kurie bus naudojami kiekviename namų ūkyje, naudojančiame karštą vandenį, apie 50 eurų be PVM.

Apie naująsias nuostatas „Vakaro žinias“ informavo parlamentaras Povilas Urbšys, labai priešinęsis pataisoms, nes, jo nuomone, tai tėra būdas duoti pasipelnyti verslui paprastų žmonių sąskaita.

„Seimas paruošė Lietuvos žmonėms dovaną - gal „koronos“ proga. Priimtas įstatymas, uždegęs žalią šviesą karšto vandens skaitiklių vajui. Nuspręsta, kad reikia mechaninius skaitiklius keisti kontroliuojamais per nuotolį. Šiandien Lietuvoje yra 700 tūkst. karšto vandens skaitiklių. Ir tik apie 34 proc. jų yra nuskaitomi nuotoliniu būdu. Argumentuojama, kodėl visus mechaniškus reikia pakeisti, labai gražiai - dėl patogumo, dėl efektyvumo. Tačiau visi žinome, kad visada, kai tik keičiami kokie nors skaitikliai, naudą gauna tik tie, kurie keičia ar realizuoja tuos prietaisus“, - dėstė P.Urbšys.

Pasak parlamentaro, nauji skaitikliai bus būtini naujiems namams, renovuojamiems arba ten, kur apskaitos sistema nėra ekonomiškai naudinga.

„Po tuo „arba“ slypės visi kiti dalykai, todėl visiems, prisidengiant šiuo žodeliu, bus sakoma, kad jų name apskaitos sistema yra neekonomiška ir visi per prievartą pajus tą skaitiklių vajų.

I.Sidaravičiaus nuotr.

Skaitykite:https://www.respublika.lt

2020 m. Birželis mėn. 09 d., Antradienis

Šalia Latvijos ambasados – piketas dėl solidarumo nepirkti elektros iš Astravo AE

astrav.jpgVilniuje antradienį keletas Seimo narių iš opozicinės konservatorių frakcijos kartu su Sąjūdžio prieš Astravo atominę elektrinę nariais piketavo prie Latvijos ambasados, kviesdami kaimynus solidarizuotis su Lietuva ir nepirkti elektros iš Baltarusijoje statomos elektrinės.

Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas teigė, kad pikete iš viso dalyvavo iki 15 žmonių, jo metu Latvijos ambasadoriui įteiktas kreipimasis. 

„Mes perdavėme Latvijos ambasadoriui mūsų, Seimo narių, pasirašytą kreipimąsi (...) Mums tikrai kelia daug klausimų, kodėl Latvijos pozicija yra tokia“, – BNS sakė pikete dalyvavęs L. Kasčiūnas.

„Mes raginame parlamentarus imtis didesnės politinės kontrolės“, – teigė jis.

Kreipimosi rašte, kurį matė BNS, prašoma Latvijos valdžios solidarizuotis su Lietuva ir Estija, neleidžiant į Baltijos šalių rinką patekti Astravo AE pagamintai elektrai.

Šį raštą pasirašė konservatoriai A. Ažubalis, V. Aleknaitė-Abramikienė, Kazys Starkevičius, L. Kasčiūnas, taip pat liberalų lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen, „valstiečiai“ Stasys Tumėnas, Arvydas Nekrošius, Arūnas Gumuliauskas bei Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantys Vytautas Bakas ir Povilas Urbšys.

P.Peleckio nuotr.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2020 m. Birželis mėn. 09 d., Antradienis

Verslo priežiūrą stebinčios institucijos: padeda ar trukdo?

inių_radijas_laida.jpg

Neseniai Valstybės kontrolė vykdė auditą apie ūkio subjektų priežiūrą atliekančių institucijų veiklos konsolidavimą. Verslas dažnai skundėsi, kad juo stebinčių institucijų gerokai per daug, o funkcijos neaiškios. Panašu, kad laikui bėgant padėtis netapo geresnė.

Laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja Seimo narys Povilas Urbšys, Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis, Valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Živilė Simonaitytė ir LLRI vyresnioji ekspertė Ieva Valeškaitė.

„Kai mes kalbame apie konsolidavimą, mes kalbama apie kokybę. Žiūrime ar ta paslauga, kurią teikia valstybė pagerėjo ar pablogėjo. Priežiūra taip pat yra paslaugos teikimas subjektui, kad jis galėtų skaidriai veikti. Dabar aš girdžiu, kad tikslas yra ne mažinti, o gerinti paslaugą. Būtų gerai, kad atsirastų metodikos, parametrai, kurie pamatuotų kiek ta paslauga gerėja. Kol kas prižiūrinčių institucijų pasiruošimas vykdyti savo funkcijas atsilieka nuo paties verlo gebėjimo spręsti tas problemas, kurias nori spręsti institucijos‘‘, - laidoje kalbėjo P. Urbšys

Žiūrėkite:https://www.ziniuradijas.lt

2020 m. Birželis mėn. 09 d., Antradienis

Seimui siūloma mažinti karo prievolininkų amžių iki 21 metų

Seimui siūloma mažinti karo prievolininkų amžių iki 21 metų

Seimo narys Povilas Urbšys antradienį ketina pateikti Seimui Karo prievolės įstatymo pataisą, kurioje siūloma nuo 26 iki 21 metų mažinti karo prievolininkų amžių.

Pasak P. Urbšio, projektas parengtas, atsižvelgiant į siekį sudaryti galimybes planuoti ateitį jaunuoliams, kurie ką tik baigė mokyklas.

„Siekiant mažinti karo tarnybos vengimo atvejų, išvengiant sukeltos neproporcingai didelės žalos jaunuolių interesams, teikiamu projektu siūloma mažinti karo prievolininkų amžių nuo 26 iki 21 metų ir tokiu būdu neatitraukti jaunuolių nuo mokslo, darbo, šeimos, jų ateities planų bei prisiimtų finansinių įsipareigojimų“, – sako P. Urbšys.

Vadovaujantis Karo prievolės komplektavimo tarnybos duomenimis, parlamentaras sako, kad, pavyzdžiui, 2019 metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų. Priėmus siūlomas įstatymo pataisas, turės būti pakeistas krašto apsaugos ministro patvirtintas Šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą tvarkos aprašas.

Nuotr. M. Ažušilio

Skaitykyte:https://www.delfi.lt

2020 m. Birželis mėn. 06 d., Šeštadienis

Sijonuotos vasaros sutiktuvės Panevėžyje

Rūta Anima nuotrauka."Išvesk suknelę pasivaikščioti Panevėžyje" - panevėžietes ir miesto viešnias pirmąjį vasaros penktadienį kvietė "Sijonuotos vasaros sutiktuvės" Panevėžyje organizatorės. Šią idėją, įkvėptą ir globojamą respublikos mastu Natalijos Balinskojos, mūsų mieste palaiko Laimingos akys - renginių organizavimas ir Saviraiškos studija "Saulės Mandala"

Pasak moterų, svarbiausia - atsipalaiduoti, apsirengti gražiausią ilgą suknelę ir išeiti į parką pasimėgauti gaiviu oru, bendryste, draugyste, meile ir MOTERIŠKUMU.

Renginio metu neuroedukatorė Rėda Makrickaitė-Grigaitienė kvietė išbandyti neuroedukacijos praktikas, Monika Šiaučiūnaitė - pasaulio ir Europos čempionė, buvusi "Žuvėdros" šokėja, kvietė dalyves pajudėti šokio žingsneliu. Šventinę nuotaiką kūrė dideli muilo burbulai, moterys turėjo galimybę susipažinti su eteriniais aliejais.

Povilas Urbšys renginio organizatores Rasa Povilavičienę, Rūtą Štilinę ir Gerdą Gylienę pradžiugino gėlių puokštėmis.

2020 m. Birželis mėn. 06 d., Šeštadienis

P. Urbšys: Iki šiol valstybė nėra įvardinusi savo Nepriklausomybės gynėjų

laisves_gynejai.jpg

Seimo nutarimo „Dėl 1990-1991 m. Nepriklausomybės gynėjo vardo“ projekto pristatymas. Žiūrėkite čia

Nuoroda į nutarimo projektą. Žiūrėkite čia

Nuoroda į balsavimą. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 05 d., Penktadienis

Siūloma suteikti Lietuvoje prieglobstį Kinijos persekiojamiems Honkongo žmonėms

protestai-honkonge-84456989.jpg

Įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujanti 36 parlamentarų grupė siūlo suteikti Lietuvoje prieglobstį Honkongo žmonėms, kuriems gresia Kinijos politinis persekiojimas ir represijos.
Jie įregistravo tai numatančios rezoliucijos projektą „Dėl Honkongo žmonių teisių ir laisvių“.Šiuo dokumentu jie kviečia Lietuvos prezidentą ir Vyriausybę palaikyti Honkongo žmonių teises ir laisves bei principingai ginti tarptautinės teisės viršenybę Europos Sąjungos politiniuose formatuose, formuojant vieningą, principingą, pamatinėmis laisvės ir demokratijos vertybėmis grįstą Europos Sąjungos poziciją Kinijos vykdomų tarptautinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimų atžvilgiu.Projekto autoriai ragina Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybę gerbti Kinijos tarptautinius įsipareigojimus, įtvirtintus Kinijos ir Britanijos jungtinėje deklaracijoje, ir atšaukti Honkongui skirto nacionalinio saugumo įstatymo įvedimą.
arp rezoliucijos projekto autorių yra Seimo nariai Mantas Adomėnas, Gabrielius Landsbergis, Dovilė Šakalienė, Gintaras Steponavičius, Dainius Kreivys, Gintaras Vaičekauskas, Aušra Papirtienė, Naglis Puteikis, Rūta Miliūtė, Vytautas Bakas, Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis, Linas Balsys, Povilas Urbšys, Valerijus Simulikas, Simonas Gentvilas, Andrius Kupčinskas, Laurynas Kasčiūnas, Viktorija Čmilytė-Nielsen ir kiti.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Birželis mėn. 05 d., Penktadienis

P. Urbšys: Regionų tolygiam vystymuisi – amžinąjį atilsį

urbanistinis.jpg

Pasisakymą žiūrėkite čia

Apie nesuvokimą, jog regioninė plėtra susijusi su urbanistiniu planu. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 05 d., Penktadienis

P. Urbšys: Uždegta šviesa karšto vandens skaitliukų keitimo vajui

skaitliukai.jpg

Parūpo ne tik įvadiniai, bet ir pas žmones esantys skaitliukai. Žiūrėkite čia

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia

„Bandyta panaikinti saugiklį, kad kainos žmonėms nedidėtų. Žiūrėkite čia

Balsavimo rezultatai. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 05 d., Penktadienis

Šeimos taryba – baubas liberalams

eimos_taryba.jpg

Apie dvigubus standartus. Žiūrėkite čia

Apie norą atsukti laikrodį atgal. Žiūrėkite čia

Šeimos tarybos nariai prie lovos su žvake nestovės. Žiūrėkite čia

Nuoroda į balsavimą. Žiūrėkite čia

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 342