Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 15 d., Trečiadienis

Jūratė Laučiūtė. Didžioji Povilo Urbšio klaida

Kai Seimo liberalai su kai kuriais valstiečiais sukėlė skandalą dėl Povilo Urbšio pasiūlymo, kad projektą dėl embrionų pateikinėtų „ne  moteris, kuri laukiasi vaiko“, aš rimtai susirūpinau, kad  ne  savo balsu šaukianti A.Armonaitė rinkėjams padarys didesnį įspūdį, nei ramiai ir korektiškai kalbėjęs P.Urbšys.

Laimei, apsirikau. Ir, prisipažinsiu, retai kada taip džiaugiuosi apsirikusi, kaip šį kartą: yra, dar yra Lietuvoje žmonių, kurie mąsto savo galva ir neskuba – ne taip, kaip Seimo pirmininkas V.Pranckietis, – patikliai čiaumoti tą politinį ir moralinį jovalą, kuriuo juos vis  papeni liberalai.

Skaitykite: https://slaptai.lt/

 

2017 m. Lapkritis mėn. 14 d., Antradienis

Liberalai nepasiduoda: „valstiečių“ blokuotas projektas dėl embrionų grįš kitą savaitę

„Valstiečių“ blokuotas liberalės Viktorijos Čmilytės-Nielsen projektas, kuriuo atsisakoma amžino embrionų saugojimo atliekant pagalbinio apvaisinimo procedūras, bus pateiktas Seime kitą savaitę, o kolegę užsipuolusius Seimo narius Liberalų sąjūdis skundžia Seimo Etikos ir procedūrų komisijai bei Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 14 d., Antradienis

Kam iš tiesų grasina „valstiečių“ specialioji komisija Seime?

BNS nuotr.Neseniai pradėjusi dirbti Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo, buvusio teisėsaugininko Vytauto Bako inicijuota komisija žada tirti politikų ir verslo atstovų ryšius. Tačiau opozicijos atstovai vis garsiau kalba apie viešai neskelbiamus šios komisijos tikslus. „Šiuo metu Lietuvoje yra likusios dvi „šventosios“ partijos – konservatorių ir „valstiečių“. Akivaizdu, kad komisijos darbas nebus nukreiptas „valstiečių“ veiklai tirti“, – LRT.lt sako Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 13 d., Pirmadienis

Kas yra politika: vertybinė etika ar viešosios nuomonės tironija?

Kviečiame paremti Andriaus Švarplio peticiją – apginkime ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvęReaguodami į skandalą, kilusį dėl Seimo nario Povilo Urbšio replikos Liberalų Sąjūdžiui, teikiant įstatymo projektą dėl pagalbinio apvaisinimo metu sukurtų embrionų, turėtume padėkoti P. Urbšiui arba bent jau gerbti jo laikyseną.  Politiko prašymas viso labo rodo, kad jis nuosekliai ir nuoširdžiai gina savo įsitikinimus.  P.Urbšys turi drąsos atstovauti tradicinei pasaulėžiūrai: „mes ginam gyvybę, todėl mums atrodo tragikomiškai, kai nėščia moteris siūlo embrionų naikinimą, o tai mes laikome žudymu. Gyvybės davėja negali siūlyti mirties projekto“.   Turbūt dėl to jis savo vienmandatėje laimi jau pirmame ture.

Skaitykite: https://y-news.lt/

Kviečiame paremti Andriaus Švarplio peticiją – apginkime ir krikščioniškų pažiūrų Seimo nario žodžio laisvę: http://peticijos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 13 d., Pirmadienis

Siūloma uždrausti chirurginį ir medikamentinį lyties keitimą

Siūloma uždrausti chirurginį ir medikamentinį lyties keitimąCiviliniame kodekse siūloma įtvirtinti chirurginį ir medikamentinį lyties keitimo draudimą.

Tokį Civilinio kodekso pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo įvairioms frakcijos priklausantys 31 Seimo narys.
„Teikiamu projektu siekiama pašalinti šiuo metu egzistuojančią įstatymų leidybos spragą, t. y. ištaisyti Civiliniame kodekse įtvirtintą, bet neveikiančią nuostatą dėl asmens teisės pakeisti lytį, kadangi ši nuostata asmenims sukelia nepagrįstų lūkesčių. Šiuo metu įstatymo, numatančio lyties pakeitimo sąlygas ir tvarką, nėra, ir teisiškai šie klausimai nėra reglamentuojami. Civilinio kodekso 2.27 straipsnio sukurtas teisinis lūkestis ir teisės spraga sudaro prielaidas teisminiams ginčams Lietuvoje ir, kaip ir Europos Žmogaus Teisių Teismo 2007 m. išnagrinėtos bylos L. prieš Lietuvą atveju, gali lemti nesėkmingą Lietuvos bylinėjimąsi tarptautiniuose teismuose“, - sako projekto autoriai.

Skaitykite: http://www.etaplius.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 13 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Esu seksistas ir mužikas

Povilas Urbšys

Jei kas tikisi, kad šiame savo tekste atgailausiu dėl savo pažiūrų, prašau jo neskaityti. Nešvaistykite savo brangaus laiko. Neverta. Geriau „palaikinkite“ grotelių akciją # UrbšyAtsiprašyk ar dar kartą pasirašykite peticiją „Dėl Seimo nario Povilo Urbšio elgesio“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys neigia diskriminuojantis nėščiąsias: „Tikiuosi tai – ne kerštas“

laida.pngPovilas Urbšys dalyvavo laidoje „24/7“. Laidos vedėja klausė Seimo nario, ar jis seksistas. Laidoje diskutuota apie interpretacijas visuomenėje dėl P.Urbšio pasisakymo Seime. 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/laidos/24-7/

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Vygantas Malinauskas apie triukšmą dėl Povilo Urbšio replikos: „Sąmoningai pateikiamas tendencingas naratyvas“

Vygantas Malinauskas apie triukšmą dėl Povilo Urbšio replikos: „Sąmoningai pateikiamas tendencingas naratyvas“

Pasižiūrėjau TV3 reportažą apie Urbšio pasisakymą Seime.

Reportaže visa situacija tendencingai pateikiama, kaip seksistinis išpuolis. Tarsi Urbšys norėjo pasakyti, kad besilaukiančios moterys yra nekompetentingos Seime teikti pasiūlymus (tokią versija televizijai pristatė Čmilytė ir kiti liberalai).

Tačiau, tikėtina, kad Urbšys tik norėjo pasakyti, jog žmogui, nuo kurio priklauso tam tikroje situacijoje esančių žmonių teisių bei interesų apsauga, nedera agituoti už tų žmonių interesų bei teisių nepaisymą.

Analogiška situacija būtų, jei, pavyzdžiui, gydytojas remtų siūlymą negydyti kai kurių ligonių arba mokytojas siūlytų nemokyti kai kurių vaikų. Ir jei, kas nors pasakytų, kad tokių pasiūlymų nedera teigti gydytojui arba mokytojui turbūt niekas tokio asmens neapkaltintų neapykanta gydytojams ar mokytojams bei nesiūlytų svarstyti Etikos bei procedūrų komisijoje.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Vytautas Sinica: Kas atsitikę su tais žmonėmis?

Taip jau yra, kad Nida Vasiliauskaitė pastaruoju metu yra viena iš dviejų geriausių autorių DELFI (ne, ne todėl, kad manęs nebėra). Ir šįkart jos komentaras po Povilo Urbšio pasisakymo ir kilusios reakcijos yra itin taiklus.

Taip, Urbšio pasisakymas yra iš pasaulio, kur nėščia moteris yra gležna būtybė, kurią reikia ‘padaboti’ ir pasaugoti ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kam tai nepatinka, gali sakyti, kad šia prasme jis iš XIX amžiaus nužengęs žmogus. Būti iš XIX amžiaus pagarbos ir kultūros prasme apskritai yra komplimentas. Algirdas Patackas buvo iš XIX amžiaus, Urbšys tikrai mažiau, bet šitam Seimui vis tiek per daug. Užtat tikrai ne visai visuomenei. Galite net neabejoti – Urbšio populiarumui tarp moterų savo apygardoje tai tik padės.

Bet kuriuo atveju, aišku, kad Urbšio komentaras gali nepatikti daug kam, ypač emancipuotai jos daliai, kuriai mintis apie kažkokį nėščiosios pasaugojimą savaime įžeidi, nors dažnai ne mažiau baisi ir mintis apie nėštumą. Tegu nepatinka. Tai puiku ir sveikintina. Reikėtų paleisti Seimą, jeigu visiems viskas patiktų. Juk iš tiesų daugumai besipiktinančių nepatinka ir visa ta Lietuva, kuri rinko ir kuriai atstovauja Urbšys.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt

2017 m. Lapkritis mėn. 12 d., Sekmadienis

Nida Vasiliauskaitė. Apie smerkimo kampanijas

Nida Vasiliauskaitė

„Jau XXI amžius“, o po ES narės aukščiausias politines institucijas kaip niekur nieko vaikštinėja subjektas iš XIX-ojo (plg. Gintauto Palucko įrašą FB: „Dėl pono Urbšio vakar suklydau. Sakiau, kad užsipulti besilaukiančią Seimo narę gali tik emociškai sutrikęs žmogus. Ponas Urbšys nėra emociškai sutrikęs. Jis natūraliai toks. Žmogus iš 19'o amžiaus. Jam natūraliai normalu ir priimtina skirstyti šeimas į tikras ir netikras. Šeimos „stiprinimo“ įstatyme stumti kažkokius „nepilnus“ vyrą ir moterį, kurie „pilnais“ tampa tik susiėję draugėn ir būtinai tik prokreacijos tikslais“). Jau ir peticija, reikalaujanti jo atsistatydinimo, pagaminta (autorius, žinoma, Andrius Tapinas: paskutiniu metu darbas jo toks – surasti, kam Laiko Dvasia palanki kąsti į gerklę, besti tenlink pirštu ir siundyti, kol užpjudytasis, springdamas viešais atsiprašymais, paliudys savimi Moralės triumfą).
Skaitykite: https://www.delfi.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 216