Naujienos

2017 m. Rugpjūtis mėn. 20 d., Sekmadienis

Žemaičių vyskupystės jubiliejus ir Eucharistinis kongresas Varniuose

Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų jubiliejusRugpjūčio 20 d. Varniuose vyko Žemaičių vyskupystės įsteigimo 600 metų bei V-ojo Telšių vyskupijos Eucharistinio kongreso iškilmės. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo meninėje programoje „Palaimingoji krikšto šviesa“ priešais Šv. Aleksandro bažnyčią ir šv. Mišiose.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 18 d., Penktadienis

Panevėžietis – tarp įtakingiausiųjų Lietuvos politikų

Įtakingiausiais politikais Lietuvoje laikomi prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Tokius įtakingiausius politikus parodė žurnalo „Reitingai“ vykdyta šalies elito apklausa bei „Spinter tyrimų“ atliktas reprezentatyvus visuomenės nuomonės tyrimas.

Beje, apklausos duomenimis, į įtakingiausių politikų trisdešimtuką pateko ir panevėžietis Seimo narys Povilas Urbšys. Tarp šalies politikos elito atsidūręs parlamentaras, kaip pats teigia, šių rezultatų nesureikšmina.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

Valdančioji koalicija jau pasmerkta?

Žinių radijasLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos į premjerus deleguotas Saulius Skvernelis neabejoja, kad koalicijos partnerių – Lietuvos socialdemokratų partijos – tarybai bus pasiūlyta priimti sprendimą trauktis iš valdžios. Tokią nuomonę Vyriausybės vadovas šiandien pateikė naujienų portalui delfi.lt ir tvirtino, kad tokiam sprendimui reikia ruoštis.

„Žinių radijo“ laidoje „Aktualusis interviu“ – pokalbis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariu Povilu Urbšiu, politikos apžvalgininku Kęstučiu Girniumi ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininku Gintautu Palucku.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

Lietuvos įtakingiausieji 2017: politikų sąrašas

itaking.pngTrečius metus iš eilės DELFI pristato išskirtinį projektą „Lietuvos įtakingiausieji 2017“. Septynių dalių ciklas atskleis, kas mūsų šalyje yra įtakingiausi politikai, verslininkai/ekonomistai, tarnautojai/teisininkai, žiniasklaidos atstovai, visuomenininkai, sporto ir popkultūros atstovai. Rugsėjo 4 dieną projektą vainikuos bendras Lietuvos įtakingiausiųjų sąrašas.

Šis projektas unikalus tuo, kad Lietuvos elito nuomonė lyginama su tautos balsu. Tai reiškia, kad buvo atliktos dvi apklausos: vienoje apklaustas šalies elitas, kita apklausa yra reprezentatyvi ir atspindi Lietuvos gyventojų nuomonę.

Įtakingiausiųjų balsas

22 vieta

Povilas Urbšys

VISŲ RESPONDENTŲ BALAS 

27

7

Politikų balsas

6

Žiniasklaidos atstovų balsas

1

Verslininkų balsas

4

Visuomenininkų balsas

0

Popkultūros balsas

9

Valdininkų ir teisininkų balsas

0

Sporto atstovų balsas

Politikai - Visuomenės balsas / „Spinter tyrimai“

20 vieta

Povilas Urbšys

VISŲ RESPONDENTŲ BALAS 71

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

100 milijonų eurų – už pudrą valstybės tarnybai

Jokios esminės reformos, tik kosmetiniai pataisymai – Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimus kritikuoja kai kurie ekspertai. Ydos – tos pačios, tik algos valdininkams gali kilti iki neregėtų aukštumų.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys. Velniava slypi detalėse

Jau keli mėnesiai tarp gyventojų ir verslininkų vyksta „karas“ dėl galimybės Panevėžyje, pietinėje miesto dalyje, pastatyti pirmąją nepriklausomą biokuro katilinę.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Kodėl valdininkai iki šiol už nieką neatsako?

Ar siūloma taikyti visiška materialinė atsakomybė viešajame sektoriuje dirbantiems asmenims, kurie tyčiniais veiksmais padarė turtinę žalą valstybei, sunaikins valdininkijos savivalę? Iki šiol pagal įstatymą buvo leidžiama išieškoti tik iki 9 mėnesių atlyginimų žalos dalį.

Povilas URBŠYS, Seimo narys, buvęs STT Panevėžio skyriaus vadovas:

Dabar kamuolys yra Seimo pusėje, nes jis turi priimti įstatymą. Seimui tai gera proga pademonstruoti, ar jis į valstybės tarnybą žiūri kaip į savo politinį įrankį, kur priiminėjami sprendimai vadovaujantis dvejopais standartais, išvengiant atsakomybės, ar mano, kad valstybės tarnyboje, nepaisant pareigų ir rango, visi vienodai atsakingi už savo padarytus veiksmus.

Yra nemažai pavyzdžių, kai besikeičiant politiniams vėjams buvo atleidžiami žmonės ir būdavo pripažįstama, kad tai buvo neteisėti veiksmai ir tekdavo kompensuoti padarytą žalą iš valstybės biudžeto. Tai reiškia, kad politinių sprendimų pasekmes apmokėdavo ne kas kitas, kaip mokesčių mokėtojai, o atsakingi asmenys iš vandens išlipdavo sausi. Tad sveikinu Vyriausybės poziciją panaikinti šią ydingą praktiką.

Skaitykite:http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 08 d., Antradienis

Kas būtų, jei prie bokalo su būsimuoju premjeru reikalus sutvarkytų lietuviškas verslas? Korupcija!

Kaip vertinti pernai įvykusį slaptą būsimojo premjero Sauliaus Skvernelio susitikimą Lenkijoje su įtakingu šios šalies politiku Jaroslavu Kačynskiu (Jaroslaw Kaczynski), per kurį buvo susitarta dėl lenkams priklausančios Mažeikių naftos perdirbimo įmonės „Orlen Lietuvos“ problemų išsprendimo? Pasirodo, niekaip. O jei taip savo reikalus būtų tvarkęs lietuviškas verslas?..

„Kiek aš žinau, susitikimas vyko rinkimų kampanijos metu. Jo tikslas buvo, pasinaudojant patarėjo Tomo Pačėso asmeniniais ryšiais su tam tikrais Lenkijos asmenimis, organizuoti tokį susitikimą, norint geriau įsigilinti į esamus santykius tarp Lietuvos ir Lenkijos ir kas tuos santykius temdo. Jei vertintume S.Skvernelio, kaip tuometinio kandidato į Seimą ir valstiečių sąrašo lyderio, tokį norą, tai jame nematyčiau nieko blogo. Nes rinkimų kampanijos metu kai kurie kandidatai visiškai nesiorientuoja klausimuose, ypač susijusiuose su užsienio politika. Todėl įgauti kompetencijos tuo klausimu tikrai nėra nieko bloga. Tiesa, nežinau, kas kam už tai buvo pažadėta. O jei visuomenei iškilo tokie klausimai, detalės turi būti paviešintos“, - įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 08 d., Antradienis

Karbauskio likimas: „valstiečiai“ savo lyderį jau perspėjo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Povilas Urbšys 2017 alfa.lt“Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) ir partijos lyderis Ramūnas Karbauskis – neatskiriami. Jei nesiseka R. Karbauskiui, žemyn ritasi ir „valstiečių“ populiarumas. Kaip išspręsti šią problemą? Ar partijos lyderio pasitraukimas išgelbėtų LVŽS? Apie reikalavimus R. Karbauskiui prisiimti atsakomybę užsimena ir patys „valstiečiai“, tačiau panašu, kad savo lyderiui jie dar duoda laiko pasitaisyti.

Alfa.lt kalbintas „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys tikino LVŽS gretose įžvelgiantis keistą situaciją. Anot jo, nors „valstiečiai“ suvokia, kad G. Kildišienės skandalai kenkia ir jų lyderiui R. Karbauskiui, ir pačiai partijai, mažai kas drįsta apie tai kalbėtis su savo vedliu.

„Jis (R. Karbauskis – Alfa.lt) gali prarasti pasitikėjimą dalies partijos narių. Man toks įspūdis susidaro, kad tarsi visi žmonės suvokia realybę vienaip, bet nedrįsta lyderiui tai pasakyti į akis, tai lyderis turi tokį iškreiptą realybės suvokimą. Jam mažai kas drįsta pasakyti, kurioje vietoje jis yra nuogas. Tada, kai susidaro toks iškreiptas mąstymas ir vertinimas, tada iškreiptai vertinama, kodėl situacija blogėja“, – tvirtino P. Urbšys.

Skaitykite:http://www.alfa.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 07 d., Pirmadienis

Nacionalinė žemės tarnyba – neišvalomas pūlinys

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovas Danielius Kuprys buvo meiliai, tarsi pirmokas, pabartas dėl nustatyto netinkamo tarnybinių pareigų atlikimo (neatlikimo) derinant viešuosius ir privačius interesus fakto. Prisimenate vaikišką skaičiuotę „Katinėli, nu nu nu, tave bausti ketinu“? Šiais laikais Lietuvoje taip „pabarami“ ir įžūliai besielgiantys valstybės tarnautojai.

Seimo Antikorupcijos komisijos narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijai atstovaujantis nepartinis politikas Povilas Urbšys teigė, kad teisėsauga galėtų priimti ir kitokį sprendimą. „Tai, kad komisija priėmė tokį sprendimą, niekaip neriboja galimybės teisėsaugos institucijoms dirbti savo darbą, nes jos nagrinėja ne tarnybinio nusižengimo, o galimai nusikalstamos veiklos padarymo faktą. Buvo keliamos versijos, kad toks švelnus Žemės ūkio ministerijos komisijos, vadovaujamos viceministro Artūro Bogdanovo, sprendimas gali būti nulemtas abipusių interesų. Juk buvo kilę prokurorams klausimų dėl sklypo, kuriame vyksta „Marriott“ viešbučio statybos, sutarties atitikimo viešajam interesui. Projekto vykdymui svarbi Nacionalinės žemės tarnybos pozicija. Galimas dalykas, kad tai kompromisas tarp viceministro ir šios tarnybos vadovo, reikia aiškintis“, – samprotavo P.Urbšys.

Skaitykite: http://valstietis.tv3.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 204