Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

III-oji konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „„Iškilios Panevėžio krašto moterys““"

Gruodžio 5 d. įvyko jau III-oji konferencija „Iškilios Panevėžio krašto moterys“. Konferenciją organizuoja Panevėžio švietimo centras ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Renginio tikslas pristatyti svarbias Panevėžio kraštui moteris, jų darbus.

Konferencijoje pristatyti septyni pranešimai apie nusipelniusias moteris: gydytoją ir visuomenės veikėją Juliją Janulaitytę-Biliūnienę ir jos vaidmenį vyro rašytojo Jono Biliūno gyvenime, bajoraitę, vargšų globėją Mariją Rusteikaitę, Didžiulių šeimos moteris ir jų veiklą Panevėžyje, mokytoją, literatę, žurnalistę Jadvygą Drungaitę, prof. Vandą Zaborskaitę, aktorę Reginą Zdanavičiūtę bei lengvaatletę Sigutę Kriaučiūnienę-Markevičienę.

Pranešimus skaitė istorikas, publicistas Juozas Brazauskas, prof., habil. dr. Ona Voverienė, Anykščių Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių sodybos-muziejaus prižiūrėtoja-ekskursijų vadovė Jūratė Pačinskienė, Komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė Lionė Lapinskienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bibliotekininkė Albina Saladūnaitė, Panevėžio kraštotyros muziejaus darbuotojai Donatas Juzėnas ir Janina Sinickienė.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė, kad suteikiama galimybė pažinti savo kraštui nusipelniusias moteris, pasisemti įkvėpimo iš jų gyvenimo.

2019 m. Gruodis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Opozicija boikotavo iniciatyvą kartelę į Seimą leisti žemyn: nepritaria ir keli valdantieji

Seimo posėdis

Ketvirtadienį Seimas turėjo priimti galutinį sprendimą dėl lengvesnių sąlygų, partijoms ir koalicijoms dirbti Seime, tačiau balsuojant dėl šio klausimo registravosi per mažai parlamentarų. Sprendimo priėmimas atidėtas.

Dabar partijos į mandatus parlamente pretenduoja, kai daugiamandatėje apygardoje sulaukia 5 proc. rinkėjų palaikymo, koalicijos – 7 proc.
Parlamentarai svarstymo procedūros metu tokioms pataisoms pritarė, tačiau Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetą pasiekė valdančiųjų „valstiečių“ Naglio Puteikio ir frakcijos pirmininko Ramūno Karbauskio iniciatyva. Politikai paragino leisti karteles dar žemiau – partijoms iki 3 proc., o koalicijoms – iki 5 proc.

Tokį siūlymą Seimas anksčiau atmetė. Jam nepritarė ir minėtasis komitetas, bet dabar jo narių dauguma persigalvojo ir „valstiečių“ siūlymui uždegė žalią šviesą.

Seimas siūlymui nustatyti 3 ir 5 proc. karteles taip pat reiškė palaikymą, tačiau galutinio sprendimo nepriėmė, nes šįkart balsavime registravosi tik 64 Seimo nariai. Kad įstatymas būtų priimtas, reikia, kad registruotųsi ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

„Mes visi turime pripažinti, kad šitas įstatymo pakeitimas yra inicijuotas iš politinio išskaičiavimo. Demokratija čia galbūt naudojama kaip figos lapelis“, – teigė Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys, bet pridūrė, kad dalies gyventojų, dalyvavusių rinkimuose, balsai Seime neatsispindi.

„Neišgaruoja šitie balsai. Šitie balsai po to išskaičiuojami, kai reikia dalintis mandatus. Man atrodo, kad kartelės sumažinimas labiau įprasmina ir įtikina dėl dalyvavimo balsuoti“, – aiškino P.Urbšys.

Jo įsitikinimu, mažesnė kartelė padės Seimui atsinaujinti: „Jeigu kalbame apie politinių partijų atsinaujinimą, reikalingas tas skersvėjis. Be abejo, galbūt tas skersvėjis ir mane išpūs iš Seimo.“

Nuotr. L. Balandžio

Skaitykite: https://www.15min.lt
2019 m. Gruodis mėn. 04 d., Trečiadienis

Interpeliacijos Narkevičiui nebus: Seime brandinamas planas, kaip padėti Nausėdai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Interpeliacijos Narkevičiui nebus: Seime brandinamas planas, kaip padėti“"Praėjusią savaitę Lietuvos Laisvės partijos pirmininkė Seimo narė Aušrinė Armonaitė paskelbė, kad inicijuoja interpeliacijos procesą į daugelį skandalingų istorijų įsivėlusiam susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui.
Kad ir kaip gerai ši mintis skambėtų, tačiau palaikymo buvo sulaukta nedaug, parašus kol kas padėjo tik 10 parlamentarų, opozicija šios minties nepalaiko. Povilo Ubršio teigimu, opozicija nenori užlipti ant kojos prezidentui Gitanui Nausėdai.Praėjusią savaitę opozicinė Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) partijos prezidiumo posėdyje nusprendė, kad taip pat nepalaikys interpeliacijos proceso.
Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys, kad opozicijos gretose pasisekimo ši mintis galėjo nesulaukti dėl dviejų priežasčių. Pirmoji, kad kitos frakcijos Seime galėjo suprasti, kad taip bandoma tik „pasididinti dividendus“. O kita priežastis – bandymas neužlipti ant kojos prezidentui.„Žiūrint į galutinį rezultatą, tai be abejo, neužteks (balsų, aut. p.) skaičiaus. Daugeliu atvejų, kai opozicija inicijuoja interpeliaciją, ji žino, kad jos baigtis yra ne jų naudai. Bet tai yra priemonė atkreipti dėmesį į valdančiųjų trūkumus, paeskaluoti tam tikrą politinę temą. Dabar yra taip, kad ar tai buvo apgalvota, ar ne, bet žiūrint į perspektyvą, tai kaip atrodytų, jei būtų interpeliacija, o lygiagrečiai prezidentas dar išreiškia nepasitikėjimą“, - kalbėjo P. Urbšys. Pridurdamas, kad nepavykusi interpeliacija Seime apribotų galimybę „prezidento galimybes politiniam manevrams“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

J.Elinsko nuotr.

2019 m. Gruodis mėn. 04 d., Trečiadienis

Seime – juokeliai apie Lietuvos futbolą, bet šaipytis iš sirgalių politikai nedrįso

Protesto akciją „Liks banai – neliks mūsų“ šalies futbolo stadionuose ir krepšinio arenose vykdę sirgaliai pasiekė tarpinę pergalę. Seimas ratifikavo Europos Tarybos konvenciją dėl integruoto požiūrio į saugumą, apsaugą ir paslaugas per futbolo rungtynes ir kitus sporto renginius, tačiau sudvejojo dėl ją įgyvendinančių teisės aktų.
Antradienį parlamentas be didesnių diskusijų pritarė veiksmingą smurto sporto renginių metu atgrasymą skatinančiai konvencijai, nors kai kuriais Seimo nariams ji sukėlė kreivų šypsenų.

„Konvenciją ne per geriausiai žinau, bet žinau, kad Lietuvoje futbolo beveik nėra. Paskutinis mačas buvo 11:1 Portugalijos naudai (praėjusį rudenį Lietuvos rinktinė dusyk nusileido Europos čempionams 1:5 ir 0:6 – DELFI). Todėl susilaikysiu, nes Lietuvoje nėra ne tik futbolo, bet nėra ir dėl ko muštis“, – prieš balsavimą ironizavo liberalas Kęstutis Glaveckas.

Vis dėlto parlamentarai surimtėjo, kuomet prireikė apsispręsti dėl konvenciją lydinčių Administracinių nusižengimų kodekso pataisų.

 Konvencijoje akcentuojama, jog sankcijos turėtų būti taikomos ir asmenims, nusikaltusiems sporto renginiuose užsienyje. Todėl kodeksą buvo numatyta papildyti galimybe uždrausti nusižengusiems sirgaliams lankytis sporto renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir kitose valstybėse.

Tačiau abejonių Seimo posėdžių salėje kilo dėl to, jog pagal dabar galiojantį įstatymą tokią administracinio poveikio priemonę skiria ne teismas, o policija.

„Pritarčiau, kad tokiais atvejais turi spręsti teismas, nes kalbame apie tam tikrą laisvės apribojimą. Nereikėtų pareigūnams suteikti perteklinių galimybių piktnaudžiauti savo galiomis“, – svarstė buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys.

 

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

 

Nuotr. Delfi montažas

Nuotr. https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Gruodžio 3-ioji – Tarptautinė neįgaliųjų diena

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų diena“"Gruodžio 3 d. Panevėžyje paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena. Kaip gražiai pastebėjo renginio vedėjas - kiekvienas iš mūsų turi skirtingas galias.

Susirinkę šventės dalyviai renginį pradėjo akcija „Aš ir Tu - tai MES!“, kurios metu sustojo į gyvą skulptūrą. Papozavę fotografams, visi šildėsi suvienijančia kava. Kavos ar arbatos puodeliui kvietė Jaunuolių dienos centro projekto "Solidarumo kava" kolektyvas.

Susirinkusius Seimo nario Povilo Urbšio vardu sveikino padėjėja ir pasidžiaugė, jog dažnai vadinami "sveikaisiais" nėra tokie pozityvūs ir neišnaudoja gyvenimo suteikiamų galimybių taip, kaip neįgalieji. Ji padėkojo už įkvėpimą ir gerąjį pavyzdį. Taip pat, Povilo Urbšio vardu, kaip metų iniciatyvai - projektui "Solidarumo kava" įteikė Seimo nario dovaną.

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Atidaryta Valentino Pečinino fotografijų paroda

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „valentino pečinino paroda“"Antradienio vakarą atgijo J.Miltinio dramos teatro parodų erdvės, po 17 valandos visi skubėjo į panevėžiečio fotomenininko Valentino Pečinino parodą „Skrendantis Panevėžys – atgal į dabartį“, skirtą autoriaus 60-ties ir jo kūrybinės veiklos 20-ties metų sukaktims paminėti.

V. Pečinino sustabdytose akimirkose – miesto kultūrinio paveldo pastatai, gatvės, paminklai, turintys gilias praeities tradicijas. Paroda atskleidžia autoriaus, Panevėžyje gimusio ir jau šešiasdešimt metų čia gyvenančio, žvilgsnį į jam artimą miesto kraštovaizdį, istorinio ir kultūrinio paveldo pasaulį. Įtaigiu vaizdu menininkas skatina žiūrovus pamatyti miestą kitokį, nei fiksavo jų emocinė patirtis.   

Valentinas Pečininas – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999 metų. 2005 m. jam suteiktas Meno kūrėjo statusas. Nuo 2008 metų –  Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. 1998–2019 metais surengė 35 personalines parodas Lietuvoje bei užsienyje, 50 grupinių parodų dalyvis. Keturis kartus pelnė Lietuvos spaudos fotografijos konkurso apdovanojimą  „Auksinis kadras” (2005, 2007, 2012, 2014). 2007 m. išleido autorinį fotografijų albumą „Prasiveržimas”. 2017 m. Panevėžio tarptautinėje fotografijos bienalėje „Žmogus ir miestas” tapo antros vietos laimėtoju, Žiūrovų simpatijų nominacijos laureatu. 2018 m. už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje išrinktas Metų panevėžiečiu.

Per parodos atidarymą V.Pečininas sakė, jog parodoje erdvė tarsi suskirstyta dalimis, iš kurių kiekviena turi savo raktą, apjungiantį kūrinius. Autorius palinkėjo atpažinti "raktus" ir kvietė susirinkusius kurti savo miestą.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja padėkojo fotomenininkui už drąsą ir atkaklumą kuriant darbus ir juos eksponuojant.

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Kodėl nepanaudojami pašalpų pinigai?

Capture_2.jpg

Vidutinė socialinė parama yra 81 euras, o žmonių Lietuvoje, gaunančių vadinamąją pašalpą, yra 2,5 procento. Ketvirtadalis tų pašalpų gavėjų yra vaikai. Žmonės ne šiaip sau gauna paramą – jie turi atitikti labai daug kriterijų. Asmuo turi būti vos ne visiškame dugne ir dar tuomet už tą paramą atidirbti.

Savivaldybės šioje srityje gerokai sutaupo pinigų. Sutaupoma apie 50 procentų ir išleidžiama kitoms socialinėms reikmėms arba dar kažkam ir klausimas, kur tie pinigai nueina. Labai keista, kai Lietuvoje toks didelis skurdas, o pinigai nelabai aišku, kam išleidžiami.

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja SADM viceministras Eitvydas Bingelis, Seimo narys Povilas Urbšys, Nacionalinio skurdo mažinimo tinklo vadovė Aistė Adomavičienė ir LSA atstovė, Elektrėnų socialinio skyriaus vadovė Violeta Šimkūnienė.

 

Povilas Urbšys laidoje kalbėjo, kad "vaizdas yra prastas, o valstybės audito ataskaita tą ir rodo. Kalbame apie 271 milijoną, kuris skiriamas savivaldybėms. Didžioji dalis, 223 milijonai, skiriama paramai už šildymą ir socialiniam būstui, o kita – socialiniams poreikiams užtikrinti. Kai aš buvau Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, ne kartą kėliau klausimą, kodėl ministerija nusiplauna rankas sakydama, kad tai yra savivaldybės funkcija. Tuomet pavyko pasiekti, kad jau nuo 2018 m. ministerija kontroliuoja kaip tos lėšos yra panaudojamos. Mes matome tas saviviadybes, kurios sutaupo didžiausias pinigų sumas. Lietuvoje yra tendencija, kad savivaldybių pajamos didėja, bet socialiniai atskirčiai mažinti pinigų mažėja. Mes dirbtinai sumažiname kartelę ir žmonių skaičių, kuriems reikalinga socialinė parama ir tuo džiaugiamės."

 

 

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Gruodis mėn. 03 d., Antradienis

Seime – tyla prieš audrą: viskas prasidės po biudžeto

Ramūnas Karbauskis

Valdančiosios koalicijos oponentų nuomone, situacija iš ties įdomi, ir ne tik J. Narkevičiaus klausimas gali spręstis po biudžeto priėmimo – galbūt ir premjero politinė ateitis.

Lietuvos Liberalų sąjūdžio atstovas, parlamentaras Eugenijus Gentvilas sutinka, kad po biudžeto priėmimo galima laukti gana drastiškų sprendimų – kad ir premjero Sauliaus Skvernelio pasitraukimo. Anot jo, viskas tik laiko klausimas.

„Mano įsitikinimų valstiečių uždavinys – užsitikrinti pajamas į biudžetą. Šiandien net ir su konservatorių pagalba jiems pavyko patvirtinti akcizų įstatymą, kas jau duoda kažkiek milijonų. Dar lieka 4 mokestiniai įstatymai. Jei pavyksta priimti įvairių susitarimų būdų dar tuos 4 mokestinius įstatymus, jie padengia visus savo įsipareigojimus. Aš sakau, kad tai bukas įstatymas – prisižadėti populistiškai, lengvabūdiškai, o tada apmokestinti tautą, kad tie pinigai būtų surinkti“, – DELFI sakė E. Gentvilas.


Jis sakė suprantantis, kad dabar S. Skvernelis negali ardyti valdančiosios koalicijos.

„O tada parodo koalicijos gyvybingumą, tai tampa tam tikru priešnuodžiu kovoje prieš prezidentą, kita vertus, jei S. Skvernelis nenorės ilgalaikėje perspektyvoje konfrontuoti su prezidentu, tai J. Narkevičių atleis, bet metų darbas – biudžetas, jau būtų padarytas. O po ir pačiam S. Skverneliui, nežinia, ar yra noras būti daugiau su tais valdančiaisiais. Manau, kad biudžeto patvirtinimas yra jo, kaip Vyriausybės vadovo moralinis įsipareigojimas. Jis negali dabar ardyti valdančiosios koalicijos, išeiti iš valstiečių“, – kalbėjo parlamentaras.


Buvęs valstiečių frakcijos narys, dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys taip pat tikino, kad politinė dėlionė gali stipriai keistis po biudžeto priėmimo. O J. Narkevičių ministro posto valdantieji saugo net nebijodami konflikto su prezidentu.

„Galima sakyti, kad naudojamos antgamtinės priemonės, siekiant išsaugoti susisiekimo ministrą J. Narkevičių, net nevengiant susipriešinti su prezidentu G. Nausėda. Galima čia kalbėti, ar tą neskaidrumo taurė jau perpildyta, ar ją dar reikia pildyti. Bet faktas yra toks, kad tai pirmas labai didelis konfliktas. Valdantieji ant savo santarvės aukuro bando paaukoti prezidento autoritetą. Ar tai ilgai tęsis, lieka atviras klausimas, nes bet kokiu atveju reikės prezidento parašo ant biudžeto“, – priminė politikas.

P. Urbšys teigė nemanantis, kad prezidentas taip lengvai ims ir nusileis. „Galima sutikti ir su tais politikais, kurie sako, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija po biudžeto priėmimo gali likti prie suskilusios geldos. (…) Kalbama yra ne tik apie biudžeto priėmimą, bet ir apie pačios koalicijos tvarumą, keliant ultimatumus“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. D. Pipo

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Gruodis mėn. 01 d., Sekmadienis

NVO mugė "Maži darbai kuria didelę Lietuvą"

Pilietinis judėjimas KARTU nuotrauka.Lapkričio 30 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyko Pilietinio judėjimo KARTU organizuota NVO mugė „Maži darbai kuria didelę Lietuvą“.

Šis renginys bendruomeninio projekto, kurį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė, dalis. Bendruomeniškumas – tai vertybė, gebėjimas veikti kartu. Tai galimybė kitaip kurti savo gyvenamąją aplinką ir įprasminti savo laisvalaikį.

Mugės ,,Maži darbai kuria didelę Lietuvą‘‘ metu vyko dalyvių prisistatymas, susirinkusiems dainavo muzikinio projekto „Du balsai – viena širdis“ dalyvės Gražina ir Reda, vestibiulyje „Solidarumo kava“ kavinės atstovai vaišino kava ir arbata. Vėliau klasėse vyko edukaciniai užsiėmimai, dokumentinio filmo „Zikaras. Laisvės paminklo kūrėjas“ peržiūra, daug žmonių susirinko į diskusiją „Bendruomenė skirta visiems“, kurią vedė ir patirtimi dalinosi Neringa Kleniauskienė, Balsių bendruomenės pirmininkė. Diskusijoje dalyvavo ir Balsių bendruomenės tarybos narė Daiva Sinkuvienė.

Po mugės mokyklos aktų salėje vyko Daumanto Lukošiūno muzikinė programa. Organizatoriai mugės dalyviams įteikė pažymėjimus bei dovanėles. Renginio pabaigoje pasirodė šokių kolektyvas „Pynimėlis“ (vadovai Rita ir Ričardas Bakanauskai).

Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad renginys sutraukė tiek daug Panevėžio bendruomenių ir NVO organizacijų, kad visi susirinkę vienoje vietoje turėjo galimybę susipažinti, dalintis kontaktais ir idėjomis.

S.Barono nuotr.

2019 m. Lapkritis mėn. 30 d., Šeštadienis

TAU chorų šventė

Panevežio trečiojo amžiaus universitetas nuotrauka.Lapkričio 30 d. Panevėžio Trečiojo amžiaus universitete vyko chorinės muzikos šventė "Amžina daina". Dalyvavo Kauno kultūros centro mišrus choras "Ainiai", dainos klubas "Atgaiva". bendruomenių rūmų mišrus choras "Čiūto", miesto choras-klubas "Senoliai", ansamblis "Smiltelė". Tai buvo tikra ŠVENTĖ. Šventės dalyviai galėjo pasivaišinti kvapnia SOLIDARUMO kava.

Povilas Urbšys padėkojo kolektyvams už aktyvų dalyvavimą ir šventės organizatorei Daliai Gaspariūnienei už išradingumą bei energiją, įteikė jai gėlių puokštę.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 318