Naujienos

2018 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Ketvirtadienis

Naujoji Panevėžio reklama sukėlė audrą: akį rėžia ne tik kaina

Panevėžio savivaldybės darbus reklamuos akį merkiantis žmogeliukas už beveik 10 tūkstančių eurų.

Panevėžys užsimojo – savivaldybės darbus reklamuos akį merkiantis žmogeliukas už beveik 10 tūkstančių eurų. Tiek atseikėta logotipo „Panevėžys atsinaujina“ kūrėjams. Paaiškėjo, kad savivaldybė nė nebandė ieškoti pigiau. Apklausė vienintelę įmonę. Tiesa, Panevėžys ne vienintelis negailintis pinigų įvaizdžiui pagerinti. Visai neseniai uostamiestis pristatė prieštaringai vertinamą logotipą už 24 tūkstančius. Panevėžietė Gražina pirmą kartą pastebėjo netoli namų, prie remontuojamos gatvės stovintį ženklą. Jame besišypsantis ir akį merkiantis žmogeliukas su statybininko šalmu. Prie ženklo stabteli ir Antanas. „Akis tai primerkta. Ir ką tai reiškia, čia sunku pasakyt, žiūrėt gal reikia su viena akim, sunku suprast žmogeliuką tą“, – sako vyras
„Savivaldybės dosnumas apmokant už šitą ženklą išduoda suinteresuotumą padaryti įdirbį būsimiems rinkimams ir aš nenustebsiu, kad šitas ženklas gali tapti politinės jėgos, kuri dalyvaus rinkimuose ir būtent bus suinteresuota dabartinio mero kadencijos pratęsimu logotipu“, – įsitikinęs P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Sekmadienis

Ukmergės rajone atidengtas memorialas tarpukario ministrams

memorialas.png

Povilas Urbšys šeštadienį dalyvavo Ukmergės rajone iškilmingame pirmosios Lietuvos Respublikos (1918–1940) ministrams įamžinti skirto memorialo atidengime. Jis pastatytas Kadrėnų kaime esančiame Didžiosios kovos apygardos partizanų parke. Pasak Ukmergės savivaldybės, šį parką įkūrė ir vietą paminklui numatė monsinjoras Alfonsas Svarinskas, jo idėją pagerbti tarpukario ministrus įgyvendino savivaldybė, Ukmergės kraštotyros muziejus ir iniciatyvinė grupė „Atmintis“.
Skaityti daugiau: http://www.diena.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Penktadienis

27-asis bėgimas-važiavimas dviračiu „Baltijos kelias“

20180824_184943_1.jpgRugpjūčio 24 d. iš Vilniaus į Taliną pajudėjo bėgikų ir dviratininkų kolona, kuri, aplankiusi Panevėžį, Rygą, po trijų dienų finišuos Estijos sostinėje. Tradicinis bėgimas ir važiavimas dviračiu „Baltijos kelias“ rengiamas jau 27 kartą. Kaip sakė patys dalyviai, siekiama parodyti lietuvių dvasios stiprybę, gyvą istorinę atmintį ir kaimyninių valstybių bendrystę. Istorinėje akcijoje be lietuvių dalyvauja latviai, lenkai, o kirtus Estijos sieną, prisijungs ir estai.

Penktadienio vakarą bėgikai, lydimi dviratininkų ir ratuotų neįgaliųjų pasiekė Aukštaitijos sostinę, kur juos sutiko artimieji, Liekupio bendruomenės, savivaldybės atstovai ir Seimo narys Povilas Urbšys. Seimo narys padėkojo už skleidžiamą žinią, už ryžtą ir palinkėjo ištvermės bei sklandžios tolimesnės kelionės.

Bėgikus lydi ir 10 Panevėžio dviračių klubo „Dviračiai“ keliauninkų. Iš viso Baltijos kelyje dalyvaus 32 bėgikai.

2018 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Baltijos kelio ir Juodojo kaspino diena Zaosėje

Zao.pngRugpjūčio 23 d. G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka pakvietė į gyvosios istorijos konferenciją, skirtą Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai paminėti.

Pirmoji dalis - „Pokalbiai po 30 metų“ tradiciškai vyko Zaosės vienkiemyje – paskutiniojo laisvos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio tėviškėje. Klausytojus pasitiko folkloro grupės „Rugiaveidė ir šeima“ koncertinė programa. Visus sveikino G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, diplomatas Vygaudas Ušackas, kiti svečiai. Istorikas dr. Vladas Sirutavičius  pasidalino pamąstymais apie Baltijos kelią ir Sąjūdį. Sodybos namo sienas papuošė Kauno J. Urbšio katalikiškos pagrindinės mokyklos mokinių paroda „Žvelgiu į istoriją“. Po kalbų prie sodybos ąžuolo visų laukė gilių kava ir Urbšynės pyragas.

Kalbėdamas Povilas Urbšys pabrėžė, kad Laisvės stiprybė yra tiesoje: „Žmogus yra laisvas tik tada, jei jis yra tiesos pusėje. Laisvas netgi įkalintas vienutėje. Stovint šiame kieme, juntamas dvelkiantis vėjas, kuris tarsi atpučia ir suteikia tam tikrą laisvės pojūtį“. Seimo narys pasidalino pasvarstymais apie 1939 m. metais vykusius įvykius apie tuo metu buvusio Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio - vienintelio likusio gyvo liudininko, likimą ir jam tekusią atsakomybę dėl brutalaus Lietuvos laisvės paniekinimo. „Stovėdami Baltijos kelyje, jautėme tą vienybę mūsų visų tiesoje. Tada neįsivaizdavome, kad kuriame Lietuvos laisvės istoriją. Šiandien, kai dažnai stovime ties pasirinkimo iššūkiu, linkiu kiekvienam nebijoti būti tiesoje“, - baigdamas palinkėjo Povilas Urbšys.

2018 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

...

Baltijos_kelio_sveikinimas_2018.jpg

2018 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Trečiadienis

Surengta X kardelių paroda

kardel.pngPanevėžio viešosios Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Atrijaus terasa jau dešimtą kartą pražydo įvairiaspalvėmis gėlėmis. Čia atidaryta tarptautinė kardelių ir jurginų paroda. Nors selekcininkai ir skundėsi, jog gėlės neužaugo tokios aukštos, kaip tikėtasi, bet žiedų puošnumo nestokota. Parodos sumanytojas gydytojas Alfonsas Žobakas džiaugėsi, kad šiais metais savo kolekcijas demonstruoja dar daugiau kardelių ir jurginų augintojų, taigi pažiūrėti tikrai yra į ką.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo organizatoriams ir dalyviams už jau dešimtus metus teikiamą džiaugsmą akims, už parodą, kuri yra tarsi gražiausias besibaigiančios vasaros akordas ir įteikė Seimo nario padėką bei proginį Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio ženklelį kardelių selekcininkui Alfonsui Žobakui prieš mėnesį minėjusiam savo 80-ies metų jubiliejų.

2018 m. Rugpjūtis mėn. 18 d., Šeštadienis

Iš Panevėžio savivaldybės išvarytas meras atskleidė, kas ten vyksta

Iš Panevėžio savivaldybės išvarytam merui R.M.Račkauskui teko sugrįžti į architekto studiją, kur jis dirbo anksčiau.

Tiesioginius Panevėžio mero rinkimus laimėjusiam Ryčiui Mykolui Račkauskui jau antrą mėnesį uždrausta įžengti į savivaldybę. „Vyksta politinis spektaklis, kurio tikslas – pašalinti mane iš rinkimų kovos“, – ištarė nušalintas 58 metų panevėžietis. Kadangi R.M.Račkauskui neleidžiama įžengti į Panevėžio miesto savivaldybės administracijos patalpas, apie kaltinimus korupcija, skandalo priežastis, politinę kovą, pokyčius mieste ir kilusią priešpriešą su bendražygiu, santykius su politikos senbuviais kalbėjomės tuščioje architekto studijoje.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 17 d., Penktadienis

Jonas Burokas. Nepaneigsime to, kas tikrai buvo

Libanietis laiko kūjį ir pjautuvą, komunizmo simbolį.

Lietuvos visuomenė bunda. Ji nepamiršo skausmo, kurį patyrė per 50 sovietinės okupacijos metų, norėdama atskleisti tiesą ir atkurti užslopintą šiuo metu teisingumą.
Prieš 18 metų Vilniuje įvyko tarptautinis kongresas “Komunizmo nusikaltimų įvertinimas“, kuris sulaukė 24 valstybių visuomenės garbių atstovų, kaltinančių komunizmo doktriną, komunistinių partijų tose valstybėse nusikaltimus. 2000 m. rugsėjo 27 d. kongreso tribunolas priėmė nuosprendį, kad komunistinių režimų nusikalstama veikla tęsėsi per visą jų egzistavimo laikotarpį. Sovietų sąjungoje nacionalinių padalinių partijos ir vyriausybės privalo atsakyti už jų teritorijoje padarytus nusikaltimus, nes sovietinių respublikų kompartijų CK savo nutarimais, norėdami įtikti ir įsiteikti okupantams, dažnai savo nusikaltimus net išplėsdavo. Kongreso siekis buvo kilnus, tačiau komunistiniai nusikaltimai, kurie buvo baisesni už fašizmą, taip ir lieka įstatymiškai neįvertinti iki šiol.

LR Seimui ir LR Vyriausybei pasiūlyta kreiptis į Europos parlamentą dėl SSKP kaip tautų genocido organizatorės ir vykdytojos nusikalstamos veiklos politinio įvertinimo. Konferencijos aidai Lietuvos klausytojo nepasiekė, liko tarp LR Seimo Kovo 11 Akto sienų, nebuvo parodyta ir per televiziją. Konferencijos organizatoriai kiek galėdami platino medžiagą, savo lėšomis išleido pranešimų bukletą. LKP nusikaltimų įvertinimas pajudėjo tik po metų. Deja, nusivylėme. LR Seimas dėl tokio pasiūlymo priimti rezoliuciją be pataisų balsavo taip: už 37, prieš 24 ir 33 susilaikė. Nenurimome. Seimo nariai A.Ažubalis, L.Kasčiūnas, E.Jovaiša, P.Urbšys, A.Kubilius ir Ž.Pavilionis 2017-06- 27 pateikė LRS rezoliuciją „Dėl LKP nusikalstamos veiklos įvertinimo projektas (Nr.XIIIP-873) ir visų laisvės kovotojų džiaugsmui buvo priimta. Balsavime dalyvavo 78 Seimo nariai- už 53, prieš 1 ir 24 susilaikė. Už rezoliuciją balsavo 27 TS LKD nariai, tarp jų – ir partijos pirmininkas G.Landsbergis.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Finansų ministerija nepritaria dalies pelno mokesčio skyrimui savivaldai

Lietuvos Respublikos finansų ministerija

Finansų ministerija nepritaria dalies parlamentarų siūlymui 25 proc. surenkamo pelno mokesčio skirti savivaldybėms. Siekiant didinti regionų konkurencingumą, parlamentarai siūlo įmonių sumokėto mokesčio dalį įskaityti į tų savivaldybių, kuriose jos įregistruotos, biudžetus.

Ministerija Vyriausybei siūlo nepritarti tokiai Pelno mokesčio įstatymo pataisai, nes valstybės biudžeto pajamos tokiu atveju sumažėtų daugiau kaip 174 mln. eurų – tai neleistų užtikrinti valstybės strateginių projektų ir struktūrinių reformų finansavimo, be to, didžiąją dalį pelno mokesčio sumoka keliose savivaldybėse registruotos įmonės. Be to, anot ministerijos, įmonė gali būti įregistravusi savo buveinę vienoje savivaldybėje, tačiau veikti kitur.
Pelno mokesčio įstatymo pataisą Seime registravo „tvarkiečiai“ Kęstutis Bartkevičius, Remigijus Žemaitaitis, Algimantas Dumbrava, liberalas Simonas Gentvilas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijai priklausanti Rita Tamašunienė, konservatorius Mykolas Majauskas, socialdarbietis Artūras Skardžius ir mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Po ligoninėse sukeltų A. Verygos skersvėjų lenda yla iš maišo

Skersvėjus ligoninėse lydi politiniai gÅ«siai.Sveikatos apsaugos stratego Aurelijaus Verygos užmojai išvėdinti gydymo įstaigų vadovų kabinetus aplipo įtarimais – po teismus tampomus veikėjus direktorių kėdėse keičia ne mažiau spalvingos asmenybės, tiesa, artimos valdantiesiems. A.Verygai ir jo komandai iš Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus kėdės vargais negalais pavyko iškrapštyti korupcija kaltinamą Ivaną Dorošą, bet naujojo vadovo paieškos – ne mažiau klampios. I.Dorošui šios ligoninės duris kovo mėnesį teko užverti po to, kai teismas jam skyrė baudą už bandymus išvengti administracinės atsakomybės dėl neteisėtai iškirstų medžių. Be to, Kauno apygardos teisme nagrinėjama byla, kurioje I.Dorošas teisiamas dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų. Šiuos kaltinimus medikas kategoriškai neigia. Prieš metus Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė nuo pareigų nušalintam ligoninės vadovui leido suprasti kad jo bėdos pasibaigtų, jei jis gražiuoju pasitrauktų iš posto, bet I.Dorošas to daryti nesutiko.

Bet gali būti, kad Respublikinei Panevėžio ligoninei vadovaus buvęs sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio patarėjas Arvydas Skorupskas, dėl kurio veiklos, kėlusios įtarimų, socialdemokratas net buvo verčiamas iš posto.

Anot „Lietuvos ryto“ šaltinių, vadovauti skandalų krečiamai Respublikinei Panevėžio ligoninei taikėsi ir laikinai jai vadovaujantis R.Samuolis. Jis esą net turėjo labai įtakingą užtarėją – Panevėžyje į Seimą išrinktą buvusį Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovą Povilą Urbšį. Tačiau pastarasis dėl konflikto su valstiečių lyderiu Ramūnu Karbauskiu prarado turėtą įtaką, o R.Samuolis konkurse liko antras. Kalbėdamas su „Lietuvos rytu“ P.Urbšys teigė pažįstantis laikinąjį ligoninės direktorių ir neslėpė, kad būtų apsidžiaugęs, jei būtent jis vadovautų įstaigai. „Aš jį labai gerai vertinu, bet, kiek žinau, dalyvauti konkurse jis apsisprendė, kai jau nebuvau valdančiosios frakcijos narys“, – gynėsi pažįstamą panevėžietį galėjęs proteguoti politikas.

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 263