Naujienos

2017 m. Birželis mėn. 26 d., Pirmadienis

Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos iškilmės

teofiliaus-matulionio-beatifikacija-594fa2f57d937Birželio 25 d. Povilas Urbšys Vilniuje dalyvavo pirmą kartą Lietuvoje vykusiose beatifikacijos iškilmėse, kuriose arkivyskupas ir kankinys Teofilius Matulionis buvo paskelbtas palaimintuoju.

Teofilius Matulionis gimė 1873 m. birželio 22 d. Alantoje. 1892 m. įstojo į Peterburgo, Rusijoje, kunigų seminariją ir 1900 m. kovo 7 d. buvo įšventintas kunigu. Sielovados tarnystę vykdė įvairiose parapijose. Kelis kartus buvo bolševikų suimtas ir kalėjo įvairiuose Rusijos kalėjimuose. 1943 m. tapo Kaišiadorių vyskupu, o 1962 m. vasarį – arkivyskupu. Po kelių mėnesių, 1962 m. rugpjūčio 20 d. mirė Šeduvoje, sulaukęs 89 metų amžiaus.

Sovietų valdžios persekiotas arkivyskupas Teofilius Matulionis sekmadienį Vilniaus katedros aikštėje iškilmingai paskelbtas palaimintuoju. Pirmą kartą Lietuvoje surengtose beatifikacijos iškilmėse T.Matulionį palaimintuoju paskelbė popiežiaus Pranciškaus pasiuntinys kardinolas Angelo Amato.

2017 m. Birželis mėn. 26 d., Pirmadienis

Biržuose vyko jubiliejinis Lietuvos evangelikų reformatų sinodas

phpdHmswbBirželio 24 d. Povilas Urbšys dalyvavo jubiliejinio 460-ojo Lietuvos Evangelikų reformatų Sinodo – Bažnyčios aukščiausiojo suvažiavimo, kuris vyko Biržuose, atidarymo pamaldose.

Sinodas yra Lietuvos evangelikų reformatų aukščiausioji bažnytinės savivaldos institucija, tradiciškai vykstanti kasmet Biržuose evangelikų reformatų bažnyčioje per Jonines. Šiemet minimos 500-osios Reformacijos metinės. Šeštadienio rytą reformatų bažnyčioje rinkosi visų Lietuvos parapijų atstovai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Biržų ir kitų miestų. Sinodas prasidėjo pamaldomis, svečių sveikinimais ir posėdžiais. 

2017 m. Birželis mėn. 24 d., Šeštadienis

Seimas spręs, kokiu atstumu nuo gyvenviečių statyti šiukšlių deginimo gamyklas

Šiukšlių deginimo gamyklos maketasSeimas rudenį spręs, ar tenkinti „valstiečių“ ir konservatorių siekį nustatyti, kokiu atstumu nuo gyvenviečių būtų leidžiama statyti šiukšlių deginimo gamyklas.

Seimas šią savaitę po pateikimo priėmė svarstyti Atliekų tvarkymo įstatymo pataisą, kuria „valstiečių“ frakcijai priklausantys parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Povilas Urbšys ir Naglis Puteikis bei konservatorius Algis Strelčiūnas siūlo šiukšlių deginimo jėgaines leisti statyti ne arčiau kai 20 kilometrų nuo gyvenamųjų vietovių.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Birželis mėn. 23 d., Penktadienis

Diplomų teikimo šventė Panevėžio kolegijoje

DSCF7974 1Birželio 23 d. Panevėžio CIDO arenoje vyko iškilminga Panevėžio kolegijos diplomų teikimo ceremonija. Šiemet aukštojo mokslo diplomus gavo 339 absolventai, kurie tapo įvairiausių sričių specialistais. Šventėje buvo apdovanoti patys gabiausi, aukščiausiais vertinimo balais kolegiją baigę, pačius brandžiausius baigiamuosius darbus parašę, versliausi, veikliausi diplomantai. Juos sveikino kolegijos dėstytojai, verslininkai, miesto valdžios atstovai.

„Netiesa, kad Panevėžys sensta. Ir šiandien jūs tai liudijate. Ši diena jums yra ypatinga, nes gaunate diplomus, bet ypatinga ir tuo, kad vyksta išvakarėse dienos, kada bus palaimintas Teofilius Matulionis. Žinau, kad ne visi esate tikintys, bet sutikite, kad šią pavardę lydi labai prasmingi žodžiai: „Tiesa padarys jus laisvus“. O tiesa yra tai, kad jūs esate kupini svajonių ir džiaugsmo, todėl esate laisvi kurti savo ateitį. Bet nepamirškite, kad gyvenime teks susidurti ir su ta tiesa, kuri jus išgąsdins, kurią išgirdę jūs pasijusite pasimetę, bet tada prisiminkite, kad diplomus gavote tą dieną, Rasos dieną, kai diena visada būna ilgesnė už naktį. To niekada nepamirškite“, - sveikindamas absolventus kalbėjo Povilas Urbšys. Baigdamas Seimo narys įteikė padėkos raštą aktyviai savanorei, kūrybingai ir kupinai naujų idėjų studentei Viktorijai Pletkutei, kuri savo ateitį sieja su įgyta socialinio darbo profesija.

2017 m. Birželis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Liongino Skrebės jubiliejinės fotografijų parodos atidarymas

lskrebe.pngBirželio 22 d. Panevėžio fotografijos galerijoje vyko Liongino Skrebės fotografijų parodos „80 gyvenimo mylių“ atidarymas. „80 gyvenimo mylių“ – tai visų pirma nuoroda į nueitą gyvenimo kelią, simboliškai metus skaičiuojant myliomis. Renginį vedė Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Parodos atidaryme dalyvavo parodos autorius, kurį sveikino Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, kiti svečiai. Eksponuojamus darbus apibūdino Fotografijos galerijos vadovas menotyrininkas Sigitas Laurinavičius. Muzikinį kūrinį L. Skrebei dovanojo smuikininkė Sigita Sičiūnienė.

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja pasveikino jubiliatą pastebėdama, kad pakeitus parodos pavadinimo paskutinę raidę, jį galima būtų perfrazuoti „80 gyvenimo myliu“, ir iš tiesų, tikėtina, kad parodos autorius kiekvienus iš savo 80-ies gyvenimo metų pasitiko mylėdamas, nes tai liudija ir jo fotografijose užfiksuotos viltingos, šviesios akimirkos. Padėjėja dėkojo už nueitą kūrybinį kelią bei linkėjo kūrybingų, turiningų ateinančių metų.

2017 m. Birželis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Seimo Santa Barbara: po kalbų apie skilimą „valstiečiai“ konservatoriams atkerta – tai jie mus vilioja

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Povilas Urbšys tikina, kad ne patys „valstiečiai“ svarsto galimybę pereiti į konservatorių gretas, o opozicijos atstovai kalbina ir gundo LVŽS komandos narius.

Alfa.lt šaltinių teigimu, kai kurie „valstiečių“ frakcijos Seime nariai svarsto galimybę prisijungti prie opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos gretų. Tai patvirtino ir TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, pažymėjęs, kad „valstiečių“ gretose tvyro įtampa.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Birželis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Seime verda kautynės dėl VRK sudėties: pratrūko ir Karbauskis – tai yra patyčios

Ketvirtadienį Seime, tvirtinant naują Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sudėtį, užvirė itin aršūs ginčai. Didžiausias aistras įplieskė „valstiečių“ ir konservatorių kaktomuša dėl į VRK deleguojamo Druskininkų savivaldybės nario Viliaus Semeškos.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) nutarė siūlyti naują VRK sudėtį tvirtinti be konservatorių deleguojamo V. Semeškos.

VVSK vadovas, „valstietis“ Povilas Urbšys pabrėžė, kad V. Semeška neatitinka reikalavimų, mat neturi darbo rinkimų komisijose patirties, todėl VRK nariu negali būti.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Birželis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Keli „valstiečiai“ žvalgosi prieglobsčio kitur

Valdančiojoje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje – prastos nuotaikos. Stringant reformoms, krintant partijos reitingams ir didėjant ideologinei takoskyrai, migruojančių frakcijos atstovų pavyzdys tampa vis patrauklesnis. Artimiausiu metu ją gali palikti trys ar keturi nariai.
LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys tikino, kad padėtis joje normali. „Taip, yra skirtingų nuomonių, bet tai neperauga į konfliktus, kurie būtų traktuojami kaip skilimas. Kol kas skilimo požymių nematau“, – „Lietuvos žinioms“ teigė politikas.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/

2017 m. Birželis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Seimo komitetas VRK siūlo tvirtini be konservatorių deleguojamo V. Semeškos

VRKSeimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) siūlo Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ketvirtadienį tvirtinti be konservatorių į ją deleguojamo Druskininkų savivaldybės tarybos nario Viliaus Semeškos.

Pasak komiteto pirmininko „valstiečio“ Povilo Urbšio, V.Semeška neatitinka įstatymu keliamo reikalavimo turėti darbo rinkimų komisijose patirties, tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad ši nuostata gali būti interpretuojama plačiau ir atsitraukti neketina.
Skaitykite
http://www.delfi.lt/

 

2017 m. Birželis mėn. 21 d., Trečiadienis

Seime paroda ir diskusija „Mano ateities svajonės ir kaip aš jų siekiu“

Be_pavadinimo.pngBirželio 21 d. Europos informacijos biure, Seimo III rūmuose, vyko Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų vaikų darbų parodos atidarymas. Parodą atidarė Lietuvos žmogaus teisių lygos prezidentė Marija Nijolė Stačiokienė, susirinkusius sveikino Ekonomikos komiteto pirmininkas Virginijus Sinkevičius Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, Seimo nariai Guoda Burokienė ir Stasys Tumėnas.

Parodoje eksponuojami vaikų namų auklėtinių stiklo darbai, sukurti kartu su JAV menininku M. Ekstrandu, kuriuose atsispindi vaikų svajonės, ateities vizijos. Po parodos atidarymo vyko diskusija apie vaikų pasirinkimą, jų ateities siekius. Vaikai pradžiugino susirinkusius gražia muzikine programa. Povilas Urbšys palinkėjo vaikams, kad jų svajonės būtų siekiamybė, kuri padėtų patiems vaikams tobulėti.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 197