Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys: „Nuogąstavimai, kad VSD tyrimas bus akių dūmimas – pasitvirtino“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „daiva žeimytė laida 24/7“

Birželio 10 d. laidos  „24/7“ svečias – Seimo narys Povilas Urbšys.

Daiva Žeimytė: „Jūs esate vienintelis Seimo narys, kuris balsavote prieš NSGK išvadas. Kokie Jūsų motyvai?

Povilas Urbšys: „Mano nuogąstavimai, kad šis tyrimas bus tik akių dūmimas – pasitvirtino. Aklas tikėjimas Valstybės saugumo departamento pateikiama medžiaga rodė, kad bus vedama ten, kur norima nuvesti.  To tyrimo metu buvo gauti duomenys, kurie leistų pačiam komitetui pradėti domėtis, pavyzdžiui, „Rosatom“ atstovo Jono Tamulio ryšys, kuris kuravo dešinįjį politikų sparną ir palankūs sprendimai, kurie buvo  atlikti „Nukem“ tada kai premjeras buvo Andrius Kubilius. Akivaizdu, kad ir „MG Baltic“ įtakos siekė tuo pačiu laikotarpiu. 

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Renginys "Lietuvos šimtmečio žmonės"

dscn2675_orig.jpgBirželio 10 d. Panevėžio Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje vyko renginys „Lietuvos šimtmečio laisvės gynėjai“, kurį organizavo Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyrius.

Renginyje dalyvavo buvęs partizanų būrio  "Vėtros“  vadas,  dimisijos kapitonas Bronislovas Juospaitis. Savo nuoširdžiu pasakojimu jis visus nukėlė į 1943-1951 partizanavimo metus, 15 metų buvimo lageryje, savo asmeniniu pavyzdžiu liudydamas patriotiškumą ir neišmatuojamą meilę Tėvynei.

Padėkos žodį tarė Lietuvos NGS pirmininkas A. Kulikauskis. Atsargos pulkininkas A. Dudavičius  pristatė naują knygą apie Dainavos krašto partizanus.

Renginyje dalyvavo Seimo narys P. Urbšys. Jis pasveikino visus su gražia švente, o aktyviausiems NGS nariams Bronislovui Juospaičiui, Dalei Bajorūnienei, Jadvygai ir Algimantui Petkevičiams įteikė padėkos raštus.

Skaitykite: http://www.radviliskiokrastas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Laida „Lyderystės klubas“ pokalbis apie Dievo lyderystę, I dalis

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lyderystės klubas“

Povilas Urbšys dalyvavo radijo stoties XFM laidoje „Lyderystės klubas“. Seimo narys su laidos vedėju Aurimu Ratkevičiumi kalbėjosi apie Dievo lyderystę mūsų gyvenime.

Aurimas Radkevičius: „Kaip į Jūsų gyvenimą atėjo tikėjimas?“

Povilas Urbšys: „Dievas į mano gyvenimą kelią turėjo skintis. Jo suvokimas ir jo lyderystės priėmimas įvyko jau esant suaugusiam. Atsivėrimas Dievo lyderystei įvyko per ieškojimus, norą suprasti kas esi ir suprasti savo santyki su amžinybe. Ar tu esi tik atsitiktinis evoliucijos produktas? Ar tu esi tas išrinktasis? Kita problema yra gėrio ir blogio sandara ir manyje, ir kiekviename žmoguje. Mes gyvename gėrio ir blogio konflikte. Aš esu iš tų žmonių, kurie tą suvokia kaip tam tikrą antgamtinį vyksmą ir toje kovoje turi remtis antgamtinėmis jėgomis. Būtent tos jėgos, kurios tave vedą į tikėjimą leidžia tau būti stipriam, leidžia atskirti gėrį nuo blogio.“

Klausykite: https://soundcloud.com

2018 m. Birželis mėn. 10 d., Sekmadienis

Neturi pinigų – neik į politiką

Susijęs vaizdas

Ar visi piliečiai turi vienodas galimybes kandidatuoti į savivaldybės tarybą ar Seimą? Iki šiol, nepaisant skambių šūkių apie „demokratiją visiems“, atsakymas į šį klausimą – neigiamas. 
Tačiau įstatymo 39 straipsnio 3 punktas akivaizdžiai įtvirtina diskriminaciją valstybės tarnautojų ir valstybės bei savivaldybės įstaigų vadovų atžvilgiu: jei partijos ar rinkimų komiteto keliamame kandidatų sąraše įrašyti kandidatai, einantys pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, jie privalo mokėti užstatą. Todėl mažose savivaldybėse, kuriose labai daug žmonių dirba viešajame sektoriuje, tampa sudėtinga sudaryti kompetentingų, visuomenėje vertinamų kandidatų į savivaldybės tarybas sąrašus. Dažniausiai tai – aktyvūs piliečiai, priklausantys vienai ar kitai politinei partijai ar judėjimui.

Maža to, „valstiečiai“, per rinkimus skelbę apie „orų žmogų – stiprią valstybę“, siūlo dar labiau padidinti užstatą, kuris jau dabar daugeliui neįkandamas. Štai, kaip skelbta, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovė Rima Baškienė laikosi nuomonės, kad jis turėtų siekti dešimt0 VMDU, o buvęs Seimo LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys siūlo įteisinti penkių VMDU dydžio užstatą. Taigi, „valstietiški“ demokratijos įkainiai: užstatą nuo maždaug 1,7 tūkst. eurų didinti iki veik 4,4 tūkst. ar net 8,7 tūkst. eurų.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Birželis mėn. 09 d., Šeštadienis

Vygandas Trainys. R. Karbauskiui metas trauktis iš Seimo, o valstybei – tramdyti verslo aštuonkojus

 V.Trainys

Lietuvos institucijos vis labiau primena „MG Baltic“ ir kitų stambaus verslo grupuočių padalinius, kuriuose viskas vyksta taip, kaip nori jų šulai. Valstybė, regis, tapo įžūlių verteivų nuosavybe su jiems palankiais kišeniniais politikais, teisėjais, prokurorais, ministerijų ir savivaldybių klerkais, įmonių ir įstaigų vadovais. Tačiau iš pastarojo skandalo kuo daugiau išspausti besistengiančiam R.Karbauskiui vertėtų atidžiau pažvelgti į veidrodį.

Seimo dauguma panaši į robotų armija, keliančių rankas taip, kaip naudinga Ramūnui Karbauskiui – tyrimai dėl jo verslo ir interesų numarinami net negimę, o išdrįstantys suabejoti valstiečių vedliu skaudžiai gauna per nagus.

Iš Valstiečių ir žaliųjų frakcijos jau pasitraukė vadui kritikos išdrįsę pažerti Bronius Matelis, Povilas Urbšys, panašu, kad toks pat likimas ištiks Justą Džiugelį, nepabijojusį išrėžti, kaip R.Karbauskis be jokių diskusijų savo nuomonę prilygina visos frakcijos pozicijai.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 08 d., Penktadienis

Valstiečių laive kyla maištas? R. Karbauskis supykdė J. Džiugelį

Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau sakė, kad daugiausia bėdų frakcijoje keldavo Povilas Urbšys, panašu, kad net šiam pasitraukus problemų nemažėja. O jas kelia, panašu, toli gražu ne kiti frakcijos nariai, o pats partijos lyderis.

„Tokia situacija kartojasi ne pirmą kartą: frakcijoje klausimas net nediskutuotas, o Ramūnas vienas nusprendžia už visus, kokia ta bendra (suprask „frakcijos“) nuomonė. Taip tęstis negali“, – tokius R.Karbauskio žodžius komentavo J.Džiugelis.

Tiesa, J.Džiugelis toli gražu ne vienintelis, kuriam kyla pasipiktinimas frakcijos vadovo elgesiu. Dar prieš porą savaičių LVŽS frakcijai priklausantys Naglis Puteikis nevyniojo žodžių į vatą sakydamas: „Aš esu antras po Povilo Urbšio, kurį nori išmesti iš frakcijos.“ Taip jis kalbėjo po to, kai valstiečių balsais buvo nutarta nekurti Seime komisijos, kuri tirtų nerimą keliančią padėtį Lietuvos žemės ūkyje, tuo pačiu, greičiausiai, paliesdama ir patį R.Karbauskį.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 06 d., Trečiadienis

Tomas Dapkus atviras: „Daug žmonių paprašydavo R. Kurlianskio telefono“

Tomas Dapkus

Po paviešintų Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadų ir Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos aiškėja, kad su koncernu buvo susijęs ne tik Liberalų sąjūdis, bet ir konservatoriai.
„Kiek atsimenu, premjeras A.Kubilius „MG Baltic“ koncerno paprašė, kad būtų padėta jo vyriausybei, padėta Seime priimti tam tikrus įstatymus“, – teigia žurnalistas Tomas Dapkus. Žurnalistės Daivos Žeimytės ir T.Dapkaus pokalbis – „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“.
Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 06 d., Trečiadienis

Kokias idėjas Sąjūdis keltų šiandien?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „ziniu radijas“

Neseniai minėjome Lietuvos Sąjūdžio 30-ąsias metines. Prisiminėme žmones, kurie jį kūrė, kurie stovėjo prie Lietuvos nepriklausomybės vairo. Įvertinome idėjas, su kuriomis Sąjūdis budino tautą.

Kai kurios idėjos įgyvendintos, kai kurios nugrimzdo užmarštin. Kokias idėjas Sąjūdis keltų šiandien?

Diskutuoja politikos apžvalgininkas Mečys Laurinkus, Seimo narys Povilas Urbšys ir vienas iš Sąjūdžio kūrėjų Gintaras Songaila.

 

Raigardas Musnickas: Kokia Jūsų nuotaika po trisdešimties Sąjūdžio metų?

 

Povilas Urbšys:Iškilmingame Sąjūdžio trisdešimtmečio paminėjime Seime buvo pasakytos įvairios kalbos, bet viešoje erdvėje, kalbų, kurios atitiktų Sąjūdžio dvasią, nebuvo. Arvydo Juozaičio ir Vytauto Vyšniausko kalbos buvo pasakytos Sąjūdžio dvasioje ir atkreiptas dėmesys į tokias problemos kaip Lietuvos nykimas, Sąjūdžio idealų išdavimas. Savicenzūra pas mus dirba geriau nei tarybinė cenzūra ir tuomet kyla tokios mintys, kurios skatina užduoti klausimą: „kodėl taip atsitiko?“ Man atrodo, kad viena iš pagrindinių priežasčių yra tai, kad buvo sukeistos dominantės. Su Sąjūdžio vėliava mes kėlėme istorinio teisingumo klausimą – atkurti nepriklausomybę, atkurti valstybę, kuri buvo okupuota. Kartu mes pasakėme, kad tai turi daryti tauta. Todėl ir konstitucijoje rašėme, kad tauta kuria valstybę. Kai Sąjūdis įgijo valdžios galias, suabsoliutinome valdžios administracines ir politines galias, nes mes manėme, kad esame vieninteliai, neklystantys, kurie žinome kaip tą valstybę kurti. Kurdami įstatymus mes nuosekliai naikinome galimybę atsirasti Sąjūdžiui.“

 

Žiūrėkite ir klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Birželis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimas patvirtino NSGK išvadas: „ROSATOM“ IR „MG BALTIC“ įvardintos grėsmėmis

Seimas patvirtino NSGK išvadas: „Rosatom“ ir „MG Baltic“ įvardytos grėsmėmis

Seimas antradienį patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) atlikto tyrimo išvadas dėl neteisėto poveikio politiniams procesams: „Rosatom“ ir „MG Baltic“ grupės įvardytos grėsmėmis.

Už išvadas balsavo 88 Seimo nariai, 18 susilaikė. Vienbalsiai už išvadas balsavo „valstiečiai“ ir konservatoriai, tarp susilaikiusių buvo daugiausiai liberalų ir „tvarkiečių“.

Vėliau po balsavimo „valstiečius“ palikęs Povilas Urbšys protokolui paprašė nurodyti, kad jo balsas turėjo būti „prieš“.

Skaitkyte: http://m.diena.lt

2018 m. Birželis mėn. 05 d., Antradienis

Už kosminę nuomos kainą – brangūs vaistai

Grei­čiau­siai šią sa­vai­tę bus pa­si­ra­šo­ma su­tar­tis su UAB „Ne­mu­no vais­ti­nė“, ku­ri pa­no­ro iš­si­nuo­mo­ti dau­giau kaip 35 kvad­ra­ti­nių met­rų pa­tal­pas Šiau­lių Dai­nų pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­re už 5 250 eu­rų per mė­ne­sį. Vais­ti­nės pa­siū­ly­ta su­ma nu­ste­bi­no ir kon­kur­so ren­gė­jus, ir ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to agen­tus. 147 eu­rai už kvad­ra­ti­nį met­rą.

Pa­tal­pos po­lik­li­ni­ko­je – gei­džia­ma vie­ta bet ku­riai vais­ti­nei, tad Sa­vi­val­dy­bės skelb­ta­me kon­kur­se da­ly­va­vo net 12 da­ly­vių. Ra­šė­me, kad ma­žiau­sia pa­siū­ly­ta su­ma bu­vo 76 eu­rai, o di­džiau­sia – net 204 eu­rai už kvad­ra­ti­nį met­rą.

Tie­sa, pir­mos vie­tos lai­mė­to­jas pa­si­trau­kė. Ma­ri­jus Ve­lič­ka, Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riaus pavaduotojas, už­si­mi­nė, kad jis bu­vo su­si­jęs su ant­ro­je vie­to­je li­ku­siu da­ly­viu, tai yra su „Ne­mu­no vais­ti­ne“, val­dan­čia „Ca­me­lia“ vais­ti­nių tink­lą. Pas­ta­ro­ji da­ly­vė pa­siū­lė 147 eu­rus už kvad­ra­ti­nį met­rą.

Skaitykite: http://musu.skrastas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 8 iš 255