Naujienos

2017 m. Gruodis mėn. 30 d., Šeštadienis

Renginys Panevėžyje „Reformacijos priežastys ir pradžia“

ref500.jpg

Gruodžio 29 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko renginys „Reformacijos priežastys ir pradžia“, skirtas Reformacijos 500 metų jubiliejui.

Panevėžio evangelikų reformatų parapijos kunigas Raimondas Stankevičius kalbėjo apie Reformaciją, pagrindines jos priežastis ir pasekmes, prisiminė tuos žmones, kurie prieš 500 metų pradėjo šį, pirmiausia dvasinį, judėjimą, perteikė jų mintis.

Koncertinę programą atliko pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“ (dirigentas Martynas Bražas).

Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Povilas Urbšys: „Taip dažnai šiais metais tenka dalyvauti Reformacijos 500 metų jubiliejaus paminėjimo renginiuose, jog kai kam gali pasirodyti, kad jau esu tapęs reformatu. Prieš keletą savaičių teko būti bendroje maldoje su Jumis už Lietuvą Vilniuje. Prieš 500 metų ištarti M. Liuterio žodžiai: „Aš čia stoviu. Negaliu kitaip“ - dabar skamba visai kita prasme mums, krikščionims, kurie turime dabar stovėti savo tikėjime, nes kai pasaulis dabar yra ant atitolimo nuo Dievo, bedievystės prarajos, mums, krikščionims, išpažįstantiems Kristų, šie žodžiai yra vilties pranašas. Likime savo tikėjime, likime kartu su Kristumi.

Todėl mano palinkėjimas: nors Jūsų yra nedaug, visais laikais reformatų bendruomenė Panevėžyje tebūna tarsi garstyčios grūdas, kuriame auga Dievo karalystė, nes iš tikrųjų svarbu ne kiekybė, o kokybė: kokybė mūsų tikėjimo, kiek mes esame Šventosios Dvasios apgaubti, kiek jaučiame bendrystę. Ačiū Jums, kad esate ir su Jūsų garbingu jubiliejumi“. 

Daugiau apie renginį: https://www.ref.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 29 d., Penktadienis

Panevėžio sportininkų ir trenerių pagerbimo vakaras

Untitled.pngGruodžio 29 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko tradicinis Panevėžio sportininkų ir jų trenerių pagerbimo vakaras. Sportininkams apdovanojimus įteikė Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Šie metai dar kartą įrodė, jog Panevėžyje sportas vaidina labai didelį vaidmenį tiek tarp sportuojančių, tiek tarp sportininkų rezultatus sekančių miestiečių. Bene didžiausio dėmesio susilaukė visai neseniai Kopenhagoje Europos plaukimo čempionate laimėti Dano Repšio medaliai. Panevėžys turi labai stiprią plaukimo mokyklą. Stebina Stalo teniso meistrų rezultatai. „Lietkabelio“ krepšinio komandos žaidžiamos varžybos į „Cido“ areną šiemet sutraukdavo rekordinius kiekius sirgalių.

Iškilmingoje ceremonijoje buvo apdovanoti trys neįgaliųjų sporto atstovai, aštuoni jaunieji sportininkai, dvidešimt geriausių Panevėžio sportininkų. Metų sportininkais šiemet tapo Danas Rapšys ir Simona Krupeckaitė, metų treneriais – Ina  Paipelienė ir  Dmitrijus Leopoldas, metų komanda ir vėl tapo „Lietkabelis“. Daug sportui atsidavusių žmonių buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Povilas Urbšys prieš pasveikindamas susirinkusius, paprašė tylos minute pagerbti visai neseniai mirusį garbų Panevėžio trenerį Bronių Kraujalį, visą save atidavusį sportui ir savo auklėtiniams. „Kodėl šią džiugią valandą aš kalbu apie jį? Noriu pabrėžti tai, kad jis, kaip ir jūs čia esantys, visą save atidavė sportui. Juk siekdami rezultatų,  ir jūs negalvojate nei apie garbę, nei apie medalius, o tiesiog žinote, kad tai turite padaryti. Ir todėl dabar mes džiaugiamės jūsų pergalėmis. Nežiūrint į kartais ne visai tinkamas treniravimuisi sąlygas, savo pasiaukojimu jūs padarote tai, kas neįmanoma kitiems. Savo pasiekimais jūs  garsinate Panevėžį ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Jūs įrodote, kad savo pasiaukojimu žmogus gali pasiekti nepaprastai daug. Dėkoju ir linkiu, kad Naujieji Metai atneštų jums naujų pergalių“, - kalbėjo Povilas Urbšys. Prisidėdamas prie gausių apdovanojimų Seimo narys įteikė padėką  ir dovanėlę sporto veteranui Panevėžio stalo teniso federacijos vadovui Povilui Bagužiui.

2017 m. Gruodis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Virš J. Masiulio knygyno – Vernisažas

Jūratė Kavaliauskienė nuotrauka.

Vos tik praėjus šv. Kalėdoms, dailininkės Irinos Nosovos vadovaujama suaugusiųjų dailės studija IN surengė nuotaikingą Vernisažą. Studija šiemet persikėlė į naujas patalpas ir įsikūrė Panevėžio miesto centre - virš garsiojo J. Masiulio knygyno. „Šis namas dvelkia jaukumu ir įkvepia kūrybai, o šeimininkų Karolinos ir Arūno Paliulių dėmesys ir svetingumas dar labiau traukia čia ateiti“, - mintimis dalinosi studijos lankytojos. Į renginį noriai įsiliejo tame pačiame pastate gyvuojantys studijos kaimynai: vaikų užimtumo centras „Linksmieji delniukai“, siuvimo salonas „Elegancija“, Seimo narys Pilietinio judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys. Judėjimo būstinė įsikūrusi greta dailininkų studijos. P.Urbšys apžiūrėjo eksponuojamus paveikslus, bendravo su dailininkėmis, dalyvavo nuotaikingoje renginio programoje. 

2017 m. Gruodis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Lietuva be spaudos nyks greičiau

Lietuvos paštas paskelbė, kad rajoninius laikraščius nešios nebe į visus kaimus ir gyvenvietes. Pirmosios aukos - devynių Plungės rajono gana tankiai apgyvendintų gyvenviečių laikraščio „Žemaitis“ prenumeratoriai. Tačiau tegul nenustemba ir kitur gyvenantys žmonės. Juk nešioti spaudą neapsimoka, o šiuo metu net valstybinės įmonės dirba tik tai, kas apsimoka.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 25 d., Pirmadienis

Įspėjimas V.Rubavičiui - pavojus mums visiems

Iki šiol galėjo atrodyti, kad turime bent vieną iš pamatinių demokratijos požymių - minties ir žodžio laisvę. Tačiau praėjusios savaitės įvykiai privertė tuo labai rimtai suabejoti. Paaiškėjus, kad kibernetinės atakos smaigalyje atsidūrė Kultūros ir meno premijos laureatas, filosofijos mokslų daktaras, rašytojas Vytautas Rubavičius, į bandymą nutildyti drąsiai savo nuomonę reiškiantį mąstytoją reagavo tik keli jo kolegos. Tuo tarpu oficiali valdžia, nepraleidžianti progos papostringauti apie demokratijos vertybes, šį įvykį palydėjo grėsminga tyla.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Panevėžio fotografijos galerija švenčia įkūrimo 25-metį

IMG_20171222_164138_1.jpgGruodžio 22 d. Panevėžio dailės galerijoje buvo atidaryta jau dvidešimtoji kasmetinė Panevėžio fotomenininkų paroda „Pokalbis su laiku“. Šį kartą dalyvauja 15 menininkų. Parodos iniciatoriai: Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Valentinas Pečininas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė. Šia paroda fotomeninikai pažymi Panevėžio fotografijos galerijos įkūrimo 25-ąsias metines.

„Mūsų santykį su laiku labai tiksliai fiksuoja fotografija. Jūs sugebate kasdieninėje akimirkoje pamatyti tai, kas yra nekasdieniška. Prabėgę 25 metai  -  tai dalis mūsų gyvenimo, kurie padeda atskirti kas yra tikra, o kas  - tariama. Tai, kad Panevėys turi jus, jam yra didelė dovana. Taigi, būkite pasveikinti su jubiliejumi! Leiskite jums padėkoti, kad padarėte viską, kad Panevėžys skambėtų, kaip tikra fotografijos meno Meka“, - fotomenininkus sveikino Povilas Urbšys ir įteikė padėkas ilgametei fotografijos galerijos direktorei Marijai Šileikaitei-Čičirkienei ir dabartiniam jos vadovui Sigitui Laurinavičiui.

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

...

Kaledinis.jpg

Seimo nario Povilo Urbšio sveikinimą su vertimu į gestų kalbą žiūrėkite čia: 

http://paneveziogestucentras.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Indrė Makaraitytė. Kas yra Ramūnas Karbauskis?

Indrė Makaraitytė

Kai Greta Kildišienė tarsi ir pradingo, atsirado Milena. Prabangūs namai pakaunėje. O tada išlindo trąšos.

Tačiau Seime R. Karbauskis nepaskandinamas. Šios problemos nuteka nuo R. Karbauskio it vanduo nuo žąsies. Balsuojant už biudžetą jis surinko daugiau nei 80 balsų, kas buvo sunkiai tikėtina, ir net Povilas Urbšys, R. Karbauskio ir valstiečių moralinio veido sergėtojas, vis dar tiki R. Karbauskio idealais ir kritikuodamas jį dėl painiavos su frakcijos moterimis tarp eilučių sako: ne Ramūnas čia kaltas, o toji intrigantė, galvą jam apsukusi G. Kildišienė.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Painus Kauno valdžios automobilių rebusas

Vieno tarnybinio automobilio „VW Jetta“ naudojimas tarnybos reikmėms atsieina apie 485 eurus per mėnesį. /Kauno miesto taryba pakeitė tarnybinių automobilių naudojimo taisykles. Jas skaitant atrodo, kad nuo šiol merijos darbuotojai galės prašyti leidimo tarnybos reikmėms naudotis nuosava mašina ir gauti degalų įsigijimo bei amortizacijos išlaidų kompensaciją. Tačiau aiškėja, jog ši teisė suteikiama tik vadovams, nusprendusiems atsisakyti tarnybinio automobilio.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2017 m. Gruodis mėn. 22 d., Penktadienis

Ar Širvintų rajono savivaldybė plėsis į Vilniaus pusę?

 

Ne pirmą kartą viešojoje erdvėje nuskamba ekonomistų ir politikų siūlymai demografinę katastrofą Lietuvoje švelninti naikinant taip vadinamas žiedines savivaldybes apie didžiuosius šalies miestus.

Lietuvoje yra šešios žiedinės savivaldybės – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Alytaus rajonų. Planai jas naikinti numatyti Vidaus reikalų ministerijos parengtos „Baltosios knygos“, nubrėžiančios regioninės politikos gaires artimiausiam dešimtmečiui, projekte. Šis projektai yra pateiktas svarstyti visuomenei.

Kaip neseniai buvo cituojamas Vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys, dienraščiui „Lietuvos žinios“ jis teigė, kad siūloma visiškai atsisakyti šių savivaldybių, tačiau konkrečių terminų ir sprendimų dar nėra. Ministerija šiuo metu atlieka apklausas, tariasi su merais, ką ir kaip būtų galima daryti, kad būtų sugretintos teritorinės plėtros tarp dviejų savivaldybių galimybės, gyventojams būtų teikiamos geresnės paslaugos.

Skaitykite: http://www.sirvinta.net

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 225