Naujienos

2017 m. Liepa mėn. 02 d., Sekmadienis

Ar reikia investuoti į partijas?

Prezidentės metiniame pranešime nuskambėjo frazė, kad reikia stiprinti tradicines partijas, investuoti į partijas. Kodėl? Apie tai „Vakaro žinių“ ringe diskutavo Seimo narys Povilas URBŠYS ir buvęs europarlamentaras, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, ilgametis Lietuvos Parlamento narys diplomatas Justas Vincas PALECKIS. Ringe teisėjavo Gediminas JAKAVONIS.

G.JAKAVONIS: Išverskite į lietuvių kalbą, ką reiškia investuoti į partijas įstatymų lygmeniu. Dabar suformuota visuomenėje nuomonė, kad visuomeniniai judėjimai yra pranašesni, palyginti su partijomis.

P.URBŠYS: Kai politinės partijos praranda žmonių pasitikėjimą ir nebegali spręsti jų esminių problemų, būtent visuomeniniai, nepartiniai judėjimai tampa tam tikra pasirinkimo alternatyva.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Liepa mėn. 01 d., Šeštadienis

Ligoninės tapo aukso kasyklomis

Mūsų medicinai niekuomet neužteks pinigų, jeigu ligoninių vadovai galvos apie savo, o ne vadovaujamos įstaigos kišenes. Tokią išvadą verčia daryti ir šią savaitę Klaipėdą bei Šiaulius supurtę neįgalumo pirkimo skandalai, ir jau teismuose nagrinėjamos bylos.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Liepa mėn. 01 d., Šeštadienis

Situacija labai rimta: S. Skvernelis kolegoms užsimena apie radikalų žingsnį

Liana Ruokytė Jonsson, Saulius SkvernelisParlamentarams besirengiant balsavimui dėl urėdijų reformos, kuris turėtų įvykti ateinančią savaitę rengiamoje neeilinėje sesijoje, šią pertvarką inicijavusios Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio bendražygiai užsimena, kad situacija esanti rimta.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Birželis mėn. 30 d., Penktadienis

Valstietis prabilo apie paslėptą kovą dėl įtakos mokyklose

Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis, Povilas UrbšysLietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijoje vėl skraido žiežirbos. Daugumos „valstiečių“ balsais Seimas atvėrė duris švietimo įstaigų vadovų skyrimo pertvarkai, tačiau frakcijos narys Povilas Urbšys teigia, kad iš tiesų ja įtvirtinamas valdžią savivaldybėse turinčių partijų noras toliau šokdinti mokyklų direktorius pagal savo dūdelę.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Birželis mėn. 30 d., Penktadienis

Seime – konferencija Vydūno idėjoms prisiminti

Vydūnas.LHS316Birželio 28 d. Lietuvos Respublikos Seimo narių Vakarų Lietuvos regiono atstovų laikinoji grupė „Į darnią Lietuvą Vydūno keliu“ ir Vydūno draugija pakvietė drauge užbaigti Seimo pavasario sesiją su moksline-praktine konferencija „Vydūnas  šiuolaikiniam  Lietuvos  valstybingumui“. Kitąmet minėsime iškilaus kultūros veikėjo ir rašytojo Vydūno (Vilhelmas Storostas) gimimo 150-metį. Artėjančios sukakties proga Seime organizuota konferencija, kurioje bus prisimintos Vydūno idėjos, siekiai ir puoselėtos vertybės.

Šioje konferencijoje pranešimus skaitė Vydūno draugijos garbės pirmininkas Vacys Bagdonavičius, Kovo 11-osios Akto signataras, taip pat Seimo laikinosios grupės „Į darnią Lietuvą Vydūno keliu“ pirmininkas, Vydūno draugijos garbės narys prof. A. Kirkutis, Vydūno draugijos pirmininkas Tomas Stanikas, Kovo 11-oios Akto signataras prof.  habil. dr. Bronislavas Kuzmickas, Seimo narys, sveikatos edukologijos magistras Dainius Kepenis.  Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino konferencijos dalyvius.

Klausykite nuo 11:13 iki 14:32: https://www.youtube.com/watch?v=Tx7MmU-ki6Q

2017 m. Birželis mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Krinta valdžios reitingai. Opozicija krykštauja. O yra dėl ko?

atsisiųstiNeseniai dienraštis „Lietuvos rytas“ skelbė, kad po „Vilmorus“ apklausos, kuri buvo atlikta birželio 2–10 dienomis, paaiškėjo, kad prezidentę Dalią Grybauskaitę palankiai vertina 66,6 proc. apklaustųjų, o premjerą – 54,1 proc. Prieš mėnesį S. Skvernelį nuo D. Grybauskaitės skyrė vos 0,5 proc.

Tuo metu premjero ir Seimo pirmininko reitingai krenta. „Valstiečių“ deleguotas Vyriausybės vadovas S. Skvernelis pagal populiarumą lieka antroje vietoje, bet palankiai jį vertinančių per mėnesį sumažėjo nuo 63,2 iki 54,1 proc., o nepalankiai vertinančių padaugėjo nuo 12,9 iki 23,3 procento.

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja „valstietis“ Povilas Urbšys, konservatorius Dainius Kreivys ir DELFI vyr. redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Klausykite: http://www.ziniuradijas.lt/ 

2017 m. Birželis mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Diskusija „Visuomenės dalyvavimas viešosios politikos sprendimų priėmimo ir viešųjų paslaugų teikimo procese“

Birželio 28 d. Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys dalyvavo Seimo spaudos konferencijų salėje komiteto organizuotoje viešojoje diskusijoje „Visuomenės dalyvavimas viešosios politikos sprendimų priėmimo ir viešųjų paslaugų teikimo procese“, kuria  buvo siekiama aptarti visuomenės dalyvavimo viešosios politikos sprendimų priėmimo ir viešųjų paslaugų teikimo procese klausimus, problemas ir priemones šioms problemoms spręsti.

Diskusijos metu aptarti teoriniai ir teisiniai visuomenės įtraukimo į valstybės ir vietos reikalų tvarkymą klausimai, įvertinta esama situacija, identifikuotos kliūtys ir problemos, taip pat  buvo diskutuojama dėl būdų ir priemonių. Diskusijoje pasisakė mokslininkai, Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvos seniūnų asociacijos, taip pat keturių ministerijų (Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų, Ūkio ir Žemės ūkio) atstovai. 

2017 m. Birželis mėn. 28 d., Trečiadienis

Seimas siekia Lietuvos komunistų partiją pripažinti nusikalstama

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas UrbšysLietuvos komunistų partijos (LKP) veikla sovietų okupacijos metais turėjo nusikalstamos veiklos požymių, todėl Vyriausybė turėtų kuo skubiau parengti įstatymą, kuris Lietuvos Komunistų partiją pripažintų nusikalstama organizacija, pareiškė Seimas.
Už tokią rezoliuciją antradienį balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo vienas, susilaikė 24.
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys teigė pasigendantis buvusių Komunistų partijos narių atgailos.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/

2017 m. Birželis mėn. 26 d., Pirmadienis

P. Urbšys: pilietines galias Lietuvoje norima kontroliuoti kaip Rusijoje

Birželio 26 d. Povilas Urbšys Žinių radijo laidoje "Dienos klausimas" telefonu bendravo su žurnalistu Aurimu Peredniu. Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys sako, kad žmonės, parodantys pilietinę iniciatyvą, patiria patyčias ir kaip pavyzdį pasitelkia referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. 

Klausykite nuo 30:10 iki 40:36 min: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Birželis mėn. 26 d., Pirmadienis

Šalies vadovės veto kartą jau įveikęs Seimas telkiasi naujam mūšiui

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „PovilasuRBŠYS“Prezidentės veto, kuriuo buvo siūloma savivaldybėms uždrausti vykdyti vidaus sandorius, sėkmingai įveikęs Seimas veliasi į naują mūšį su šalies vadove: politikai užsimojo numarinti ir dar vieną Dalios Grybauskaitės idėją. 
Pernai lapkritį dar praėjusios kadencijos Seimas priėmė prezidentės teiktas įstatymo pataisas, kuriomis apribojamos savivaldybių galimybės be konkurso pirkti paslaugas iš joms priklausančių įmonių.

Naujojo Seimo pastangomis pernai priimtų Vietos savivaldos įstatymo pataisų įsigaliojimas buvo sustabdytas iki liepos 1-osios, bet pataisos gali taip ir neįsigalioti.
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto pirmininkas Povilas Urbšys dar neįsigaliojusiam įstatymui pateikė savo pataisas, kurias priėmus būtų panaikinta prievolė savivaldybėms skelbti konkursus.


Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 197