Naujienos

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Paroda ŠVYTĖJIMAS

kr.pngLiepos 2 d. Panevėžio viešojoje G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami fotomenininko Žilvino Kropo, jo žmonos Aušros Kropienės ir dukrytės Mėtos Kropaitės 2018–2019 metais originalia technika sukurti kūriniai.

Žilvinas Kropas alternatyvios fotografijos kūrėjas. Gyvena ir kuria Panevėžyje. Nuo 2012 metų Panevėžio fotografų draugijos narys. Aktyvus fotografas, dažnai dalyvaujantis grupinėse parodose kartu su profesionaliais menininkais. Meninę fotografiją kuria nuo 2012 metų.

Išskirtinis menininko kūrybos bruožas – alternatyvioji fotografija, kuria grįžta prie pirmykštės fotografijos paslapčių, prie sudėtingiausių fotografijos procesų. Naudodamas senąsias technikas siekia sukurti mistiką alsuojančius darbus, kuriuose tikrovė persipynusi su sapnų ir pasąmonės pasauliu.

Stebėdamos Žilvino darbą, ta pačia technika pradėjo kurti ir menininko žmona su dukrele.

Povilas Urbšys pasveikino fotomenininkų šeimą pasidžiaugė reta technika atliktų darbų savitumu ir augalų švytėjimu įteikdamas jiems suvenyrus ir gėlių.

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Būti ar nebūti valstybinėms vaistinėms

vaistai.jpg

Vaistai – ne trąšos. Pasisakymą žiūrėkite čia

Balsavimo rezultatus žiūrėkite čia.

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Pasirodyti norėjusiai STT – dar vienas antausis: siūlė slėptis ir nedaryti sau gėdos

 P.Urbšys (iš dešinės antras) ir K. Masiulis (dešinėje) negailėjo kritikos STT.

Į skandalingas istorijas vis įsipainiojanti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaukė dar vieno antausio – parlamentarai tyrėjus išvadino dvejetukininkais.

Išklausę STT specialistų parengtą apžvalgą apie nepotizmo apraiškas valdžios įstaigose parlamentarai tyrėjams patarė slėptis ir nedaryti sau gėdos.

Tokių raginimų STT atstovai sulaukė Seimo Valstybės ir savivaldybių reikalų komitete, kur pristatė naujausius atliktus tyrimus apie valstybės bei savivaldybių valdomų įmonių sąsajas su politinėmis partijomis.

 Skambus tyrimo pavadinimas žadino politikų smalsumą, bet pristatymą palydėjo gilūs atodūsiai.

 „Nepykite už tokius karčius žodžius, bet silpna. Pinigai ištaškyti, o rezultato – jokio“, – nusivylimo neslėpė šio komiteto narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto narys Povilas Urbšys irgi nusivylė buvusių savo kolegų atliktu darbu.

Buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas tyrime apie nepotizmą pasigedo dabartinės situacijos palyginimo su ankstesniais metais, todėl visiškai neaišku, kaip keičiasi situacija – ar į gerą, ar blogą pusę.

 „Prieš kelerius metus STT buvo atlikusi tyrimą apie įmonių darbuotojų ir savivaldybių administracijos darbuotojų giminystės ryšius. Labai panašu, kad STT manipuliuoja skaičiais. Nes vienu atveju tyrimai atliekami pagal vienus parametrus, dabar – pagal kitus ir išeina tokia painiava, kad gali nusilaužti galvą“, – „Lietuvos rytui“ sakė P.Urbšys.

Anot parlamentaro, panašūs tyrimai sprendimų priėmėjams turėtų išryškinti tendencijas, susijusias su nepotizmo ar kitomis korupcijos apraiškomis savivaldoje ar valstybės įmonėse: „Bet vietoj to paskleidžiama migla, nes žvelgiant į pateikiamas lenteles su įvairiais skaičiais jokio aiškumo daugiau neatsiranda. Labai lengva pasiklysti tokios informacijos labirintuose.“

P.Urbšys mano, kad užčiuopusi nepotizmo riziką ar kitus korupcinius reiškinius STT neturėtų tik tuščiai kalbėti, bet ir imtis konkrečių veiksmų.

„Pasakymus, kad savivaldybes ar jų įmones yra apraizgę giminių rateliai ar kažkokie klanai, turėtų vainikuoti konkrečios bylos.

Jeigu kalbama apie galimus neskaidrius sprendimus, STT turi juos išvilkti į dienos šviesą arba baigti tuščiai kalbėti. Dabar matome tik analizavimą dėl analizavimo, o sisteminio požiūrio į korupcijos problemas kaip nėra, taip nėra“, – kalbėjo P.Urbšys.

Nuotr. lrytas.lt montažas

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Apie elektroninį balsavimą ir daugumos aukojimąsi :)

elekroninis_balsavimas.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Liepa mėn. 01 d., Trečiadienis

Artėjant rinkimams nuleidžiamos blaivybės vėliavos

alkoholis.jpgPasisakymą žiūrėkite čia. 

2020 m. Birželis mėn. 30 d., Antradienis

Seimas atšaukė draudimus: leista alkoholiu prekiauti paplūdimiuose bei lauko kavinėse

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams ir leido prekiauti silpnais alkoholiniais gėrimais lauko kavinėse, kurios neturi ir stacionarios prekybos vietos. Taip pat, nors Sveikatos reikalų komitetas tam nepritarė, Seimas vėl leido prekiauti silpnaisiais alkoholiniais gėrimais paplūdimiuose. Kartu leista savivaldybėms pačioms apsispręsti dėl alkoholio licencijų ir prekybos vietų.

Už įstatymo pataisas balsavo 68, prieš – 2, susilaikė 2 Seimo nariai.

Įstatymas įsigalioja rugpjūčio 1 dieną.

15min primena, kad nuo sausio 1 dienos įsigaliojo draudimais prekiauti alkoholiniais gėrimais nestacionariuose statiniuose, paviljonuose, kurie yra nutolę daugiau kaip 40 metrų nuo stacionarios viešojo maitinimo vietos. Dėl to pajūryje pranyko bene visos iki tol buvusios kavinės.

Įstatymo pataisų teikėjų Aušros Papirtienės ir Gedimino Vasiliausko teigimu, dėl tokių draudimų verslas susiduria su problemomis aptarnaujant prie lauke esančių staliukų norinčius būti aptarnautais klientus. „Tas ypač tampa problematiška COVID-19 pandemijos sąlygomis, kai plečiamos kavinių ir kitų viešojo maitinimo vietų aptarnavimo vietos (zonos) lauke yra vienintelė galimybė viešojo maitinimo įstaigai veikti ir kartu užtikrinti jos klientų saugumą“, – rašoma aiškinamajame rašte.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys pasisakė prieš įstatymo pakeitimus. Jo nuomone, „keista, kad „valstiečiai“, kurie aukštai kėlė blaivybės vėliavą, tarsi ją bando šiek tiek ją nuleisti žemiau artėjant rinkimams“.

„Kiek pamenu, pačioje pradžioje, kai buvo aiškinama, iki 15 proc. alkoholio tūrio naudoja ne kas kiti, o tie, kurie pradeda naudoti alkoholį. Praktiškai jūs atsitraukiate nuo savo vienos pagrindinės vertybinės nuostatos. Suprantu, kad išdalinti dabar koroniniai maišeliai ir norite pasirūpinti, kad tie pinigai pasiektų savo tikslą ir kiek galima apsvaigintų jūsų būsimą rinkėją. Bet šiaip džiaugiuosi, kad ir iš rinkiminio išskaičiavimo, atsitraukiama nuo neprotingų reikalavimų ir draudimų“, – sakė jis.

Nuotr. Ž. Gedvilos

Skaitykite: https://www.15min.lt

2020 m. Birželis mėn. 30 d., Antradienis

Seime skinasi kelią siūlymas dėl valstybinių vaistinių, paskutinis balsavimas – rudenį

Seimas pritarė siūlymui ligoninėse steigti valstybines vaistines, bet šio klausimo priėmimas įmanomas tik rudenį, nes antradienis yra paskutinė parlamento pavasario sesijos diena.

Farmacijos įstatyme siūloma numatyti ligoninės vaistinių steigimą. Tokias vaistines galėtų kurti tik pati gydymo įstaiga. Įstatymo projekte numatyta, kad ligoninės medikamentais aprūpintų pačią gydymo įstaigą, bet vaistiniai preparatai galėtų būti parduodami ir gyventojams.

Siūlymą palaikęs parlamentaras Povilas Urbšys sakė, kad šiandien „vaistas yra paverstas elementaria komercine preke, o ne vien pagrindinių sveikatos apsaugos priemonių.

„Tai iškreipia vaistų rinką ir vaistų paskirtį“, – kalbėjo P.Urbšys. 

Pasak jo, valstybinės vaistinės įvestų realią konkurenciją prekybos medikamentais rinkoje, o iš to „išlos žmogus“.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Su Vyčio pergalės diena

vytis.jpg

Dar kartą buvo pateiktas siūlymas dėl pagrindinio reprezentacinės aikštės simbolio. Žiūrėkite čia.

Balsavimo rezultatai už siūlymą. Žiūrėkite čia

Atsiprašymas Seimo. Žiūrėkite čia.

Apie Seimo apsisprendimo batalijas skaitykite čia

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Dar kartą apie dezodorantą nuo korupcijos kvapo

kvapas.jpg

Nuomonė apie priimtą Lobistinės veiklos įstatymą. Žiūrėkite čia

2020 m. Birželis mėn. 29 d., Pirmadienis

Seimas pritarė valdančiųjų pataisoms dėl Lukiškių aikštės, įteisino ir Vytį

Paplūdimys Lukiškių aikštėje

Lukiškių aikštėje esančio pliažo dienos – suskaičiuotos. Seimas galutiniame balsavime pritarė valdančiųjų teiktoms įstatymo pataisoms, kuriomis įtvirtinamas memorialinis jos statusas ir numatoma, kad aikštėje turėtų būti formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

Seimas ne tik pritarė valdančiųjų pataisoms dėl aikštės tvarkymo, bet ir įstatyme įtvirtino nuostatą, kad Lukiškių aikštėje turi stovėti Vytis. Dėl viso įstatymo projekto balsavo 93 Seimo nariai. 78 iš jų projektui pritarė, prieš buvo 11, o 4 susilaikė.

Tokį projektą suskubta priimti po to, kai sostinės savivaldybė Lukiškių aikštėje įrengė miestiečiams ir miesto svečiams skirtą pliažą. Dalis politikų sako, kad taip rodoma nepagarba sukilimo bei laisvės kovų dalyviams, jų atminimui.

Valdančiųjų inicijuotame projekte nurodoma, kad Lukiškių aikštė Vilniuje yra pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė ir formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais. Taip pat nurodoma, kad memorialiniai Lukiškių aikštės akcentai turi apimti ir atspindėti kovas už Lietuvos nepriklausomybę bei žuvusių kovotojų atminimą, 1863–1864 m. sukilėlių egzekucijos vietą ir šio sukilimo atminimo įamžinimą.

Projekte taip pat nurodoma, kad Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas turi atitikti jos memorialinį statusą, užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą už Lietuvos nepriklausomybę žuvusių kovotojų atminimui ir nužudytiesiems 1863–1864 m. sukilėliams, taip pat, kad aikštės naudojimas ir tvarkymas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei;

„Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas rekreacijos tikslu negali nustelbti jos memorialinės funkcijos, Lietuvos nepriklausomybės kovų bei žuvusių kovotojų, nužudytųjų 1863–1864 m. sukilėlių atminimo įamžinimo tikslų“, – nurodoma įstatymo projekte.

Seimo nariai Povilas Urbšys, Vilija Aleknaitė Abramikienė, Audronius Ažubalis, Vytautas Juozapaitis, Andrius Kupčinskas bei Irena Hasse siūlė tame pačiame įteisinti, kad Lukiškių aikštėje turėtų stovėti Vytis. Kaip rašoma projekte: „Valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis kartu su įrengtu memorialu Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti yra pagrindinis reprezentacinės Lietuvos aikštės akcentas.“

Tokiai pataisai nepritarė Ramūno Karbauskio vadovaujamas Kultūros komitetas. Jo išvadą pristatęs parlamentaras Robertas Šarknickas sakė, kad komitetas negalėjo pasiūlymui pritarti dėl vykstančio teisminio proceso.

Nuotr. D. Umbraso

Skaitykite: https://www.lrt.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 347