Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 18 d., Šeštadienis

Seimo scenoje – aktorių ir žiūrovų šou

lrseimas.pngPirmuosius darbo metus užbaigęs Seimas negali pasigirti solidarumu su visuomene. Seimūnus politologai skirsto į aktyvistus, siekiančius būti matomus, darbininkus, pareigingai atliekančius teisės aktų kūrėjų funkcijas, ir žiūrovus, kurie ir patys negali patikėti, kad pateko į parlamentą. Kokią vietą politinėje arenoje užima penki panevėžiečiams atstovaujantys Seimo nariai?

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 17 d., Penktadienis

Labdaros telemaratonas – „PasiDalink“

„Maisto bankas“ nuotrauka.

Lapkričio 17 d. virš tūkstančio „Maisto banko“ rėmėjų bei savanorių, kartu ir Seimo narys Povilas Urbšys, rinkosi į koncertų salę „Compensa“, kur iškilmingai finišavo „Maisto banko“ ir LNK kanalų grupės organizuojamas labdaros telemaratonas – „PasiDalink“.

Jo metu per keturias valandas televizijos žiūrovai paaukojo daugiau nei 146 tūkst. eurų. Pridėjus socialiai atsakingo verslo paramą surinkta didžiausia kada nors labdaros telemaratonui „PasiDalink“ suaukota suma - 180 tūkst. eurų, rašoma pranešime spaudai.

2017 m. Lapkritis mėn. 17 d., Penktadienis

Siūloma reglamentuoti atmintinų metų nustatymo tvarką

kalendorius.jpg

Įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų grupė siūlo nustatyti atmintinų metų nustatymo tvarką. Tokį nutarimo projektą įregistravę Seimo nariai ragina numatyti aiškius principus, kuriais vadovaujantis Seimas skelbtų atmintinus metus. 

Projekto autoriai siūlo atsižvelgti į istorinės, kultūrinės atminties išsaugojimo svarbą bei prioritetus, išskirtines istorinių įvykių, kultūros reiškinių, žymių asmenybių sukaktis. Nustatyti atmintinų metų skelbimo tvarką parlamentarai siekia suvokdami atmintinų metų paskelbimo, programų sudarymo, koordinavimo ir sklaidos reikšmę ir taip pat siekdami efektyviau naudoti biudžeto lėšas.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 17 d., Penktadienis

Naujas tolerancijos vardas - liberalizmas

Vakar dalis žmonių jau 23-iąjį kartą minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. „Vakaro žinios“ domėjosi, kaip šiandien suprantama tolerancijos sąvoka ir kas braižo visuomenėje tolerancijos ribas.

 

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Apie užregistruotas pagalbinio apvaisinimo ir biomedicininių tyrimų etikos įstatymų pataisas

aktualijos.png„Marijos radijo“ laidoje Aktualijos diskutuoja prof. Birutė Obelenienė ir kun. prof. Andrius Narbekovas. 

Klausykitės: http://www.marijosradijas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijai – 30

DSCF8741.pngLapkričio 16 d. Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazija gražiu renginiu „Laiko knyga apie Tave ir Tau“ paminėjo savo 30-ies metų jubiliejų. Mokyklos salė pilnutėlė prigužėjo buvusių ir tebedirbančių mokytojų, moksleivių svečių.  

Progimnazijos direktorius Remigijus Glinskis pasidžiaugė mokinių ir mokytojų pasiekimais, bendruomenės aktyvumu, atlikta mokyklos renovacija.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario sveikinimus progimnazijos bendruomenei, palinkėjo tęsti prasmingus darbus iš mažų giliukų auginant gražius ąžuoliukus, kurie ateityje papuoš Panevėžį ir Lietuvą. Baigdama padėjėja įteikė Seimo nario padėkas „Ąžuolo“ progimnazijos muzikos vyr. mokytojai Valdonei Glebavičienei, lietuvių kalbos mokytojai metodininkei Ritai Jurgaitienei ir kūno kultūros mokytojui metodininkui Raimundui Poviloniui.

2017 m. Lapkritis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Panevėžio kolegijos forumas „Panevėžio kolegijos socialiniai partneriai: geroji patirtis ir naujos galimybės“

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panevėžio kolegija“

Lapkričio 15 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko Panevėžio kolegijos organizuotas forumas „Panevėžio kolegijos socialiniai partneriai: geroji patirtis ir naujos galimybės“. Kolegijos direktorius Gediminas Sargūnas vaizdžiai nušvietė dabartinę situaciją, pasidžiaugė pasiektais rezultatas. Kolegijos socialinių partnerių atstovai AB „Panevėžio keliai“ vadovas Virmantas Puidokas, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės vadovė Violeta Grigienė ir kiti  pasisakiusieji akcentavo šios aukštosios mokyklos naudą  visame Panevėžio regione.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Kolegijos direktoriui nuoširdžius Seimo nario sveikinimus linkėdama tęsti prasmingus darbus ugdant jaunąją kartą ir garsinti Panevėžio miestą.

2017 m. Lapkritis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Stumdomos kėdės: Kultūros komitete – K. Pūkas, Švietimo ir mokslo komitete – D. Kepenis

BNS nuotr.

Ketvirtadienį Seimui pateikti dokumentai, pagal kuriuos įtvirtinamas kėdžių perstumdymas parlamento komitetuose. Pokyčių prireikė dėl to, kad skilo socialdemokratų partijos frakcija, tačiau daugiausia pokyčių vis dėlto vyks ne socialdemokratų ir „socdarbiečių“ gretose, o „valstiečių“. Kaip sako opozicija, susitraukusi valdančioji dauguma daro viską, kad išsaugotų įtaką komitetuose.

Skaitykite: http://www.lrt.lt/

 

2017 m. Lapkritis mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Padėkos vakaras „Ačiū, kad esate“

Lapkričio 15 d. trys dešimtys Panevėžio miesto ir rajono ugniagesių, jų pagalbą patyrę panevėžiečiai, Panevėžio miesto valdžios atstovai buvo pakviesti  į padėkos vakarą „Ačiū, kad esate“ kavinėje „Kafenhauz“ Panevėžyje. Vakarą organizavo Panevėžio evangelinės bažnyčios bendruomenė.

Renginio organizatorius Panevėžio evangelinės bažnyčios pastorius Ramūnas Jukna pristatė svečią iš JAV kapelioną Bill McClure, pasiūliusį šią idėją – padėkoti ugniagesiams už jų budėjimą ir pasiaukojimą. Kapelionas dėkojo ugniagesiams bei įteikė jiems po monetą su skiriamuoju ugniagesių ženklu ir malda, prašant globos jų tarnystėje.

Savo liudijimais apie puikų ugniagesių darbą pasidalino jų išgelbėti Vanda Jakštonienė, Ineta Baliukonytė ir Audrius Valinskas. Poezijos posmus apie kūriniją ir gyvybę skaitė Judita Butkevičienė. 

Seimo narį Povilą Urbšį atstovavusi jo padėjėja sakė, kad ugniagesiais mūsų visuomenėje yra pasitikima labiausiai. Jie skuba į pagalbą ne tik tada, kai reikia gesinti gaisrą, bet ir į autoavarijas, įvykus įvairioms nelaimėms buityje, netgi – kai reikia iš medžio iškelti kokį nors gyvūnėlį, taip įvykdydami savo credo: tarnauti žmogui bet kurioje situacijoje. Padėjėja dėkojo gelbėtojams už tai, kad jų dėka galime jaustis saugūs, kapelionui Bill McClure – už puikią idėją bei organizatoriams – už gražų vakarą, išreikšdama viltį, kad bus daugiau panašių vakarų, skirtų ir kitų sričių darbuotojams.

Skaitykite daugiau...

2017 m. Lapkritis mėn. 15 d., Trečiadienis

„Valstietė“ stojo mūru už P. Urbšį: įžeidžiančių žodžių neišgirdau

Povilas Urbšys

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį nutarė pradėti tyrimą dėl „valstiečių“ frakcijos nario Povilo Urbšio, replikavusio, jog nėščia parlamentarė neturėtų pristatyti su embrionų saugojimu susijusio įstatymo projekto, elgesio.

Į EPK dėl P. Urbšio pareiškimų kreipėsi Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai, parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti asmenys.

Praėjusią savaitę Seimo plenariniame posėdyje liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen ketino pristatyti įstatymo projektą atsisakyti neriboto embrionų saugojimo dėl pagalbinio apvaisinimo, tačiau šis projektas buvo išbrauktas iš darbotvarkės.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 216