Naujienos

2019 m. Balandis mėn. 19 d., Penktadienis

...

sveikinimas.jpg

2019 m. Balandis mėn. 17 d., Trečiadienis

A. Širinskienė savo tyrimą tęs ir pogrindyje – apie būsimus taikinius kalba miglotai

Valstietės A.Širinskienės vadovaujama komisija darbuosis iki gruodžio vidurio.

Galimą neteisėtą poveikį šalies politikams narpliojanti valstietės Agnės Širinskienės vadovaujama Seimo laikinoji komisija jau dairosi į naujus medžioklės plotus, tačiau apie būsimus taikinius kalba miglotai. Valdančiųjų balsais praėjusią savaitę buvo nuspręsta iki gruodžio vidurio pratęsti A.Širinskienės komisijos veiklą. Be to, Seimas atskiru protokoliniu nutarimu tyrėjams leido rengti uždarus posėdžius.

Kodėl laiku užbaigti tyrimo nesugebėjusiai Seimo komisijai staiga prireikė posėdžiauti slapta? A.Širinskienė aiškino, jog tokios galimybės prašė komisijai liudijęs valstybės valdomos įmonių grupės „Lietuvos energija“ vadovas Darius Maikštėnas. Valstietės teigimu, bendrovė komisijai jau yra pateikusi ją dominančias sutartis, kitus dokumentus, bet ši informacija esą komerciškai jautri, todėl jai aptarti reikia uždarų posėdžių.

Tačiau tyrėjus ėmė dominti ne tik „BaltCap“ sutartys su A.Landsbergienės mokykla, bet ir ankstesni šio fondo sandoriai su „Lietuvos energija“.

Kol nebuvo dar vienos D.Maikštėno apklausos, negaliu sakyti, ką mes siekiame sužinoti. Tai būtų taktiškai negerai dėl pačios apklausos kokybės“, – paslaptingai kalbėjo valstietė.

Vis dėlto politikė tikino, kad uždaro posėdžio reikia tik šiai apklausai: „Kitus posėdžius planuojame rengti atvirus,neturime tikslo ką nors slėpti nuo visuomenės.“

 Įtarimų, kad opozicijos ignoruojama komisija bando pereiti į pogrindį, kilo joje dėl galimo neteisėto poveikio Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai apklaustam Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seime svarstant A.Širinskienės prašymą leisti komisijai rengti uždarus posėdžius P.Urbšys svarstė, kad tik viešumas gali garantuoti, jog tyrimas vyksta nešališkai ir objektyviai, o prisidengus protokoliniu nutarimu gali būti bandoma dangstyti visą tyrimą.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. T. Bauro
2019 m. Balandis mėn. 16 d., Antradienis

Įteiktos Panevėžio kultūros ir meno premijos

k_ir_m.pngBalandžio 15 d. Panevėžio Muzikiniame teatre įteiktos Panevėžio kultūros ir meno premijos. Jos skiriamos kultūros ir meno kūrėjams už miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą. Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos sprendimu šiemet laureatais tapo dailininkas, keramikas Egidijus Radvenskas, fotomenininkas Evaldas Ivanauskas ir bibliotekininkė, J. Miltinio palikimo studijų centro vadovė Angelė Mikelinskaitė. Kultūros ir meno premijos Panevėžyje teikiamos jau ketvirtą kartą. Premijos vertė 1000 Eur.

Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu padėkojo laureatams už nuveiktus prasmingus darbus, įteikė jiems po suvenyrą ir gėlių.

2019 m. Balandis mėn. 16 d., Antradienis

Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose atidarymas

IMG_20190415_143038.jpg

Balandžio 15 d. Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose didžiulis sujudimas. Vykstant vaikų globos namų pertvarkai visoje šalyje, prieš kelis metus pradėta ir šių Panevėžio vaikų globos namų pertvarka. Vaikų globos namų vaikai persikėlė gyventi į kelis išnuomotus butus, senieji globos namų pastatai ištuštėjo. Įstaigos vadovams intensyviai ieškant išeities kaip panaudoti žmogiškąją patirtį ir patalpas, įsteigtos naujos paslaugos. Jau keletą mėnesių čia veikia vaikų su autizmo sutrikimais dienos centras, kurį po pamokų lanko 11 mokyklinio amžiaus vaikų. Šiandien įvyko oficialus šio centro atidarymas. Kartu atidaryta ir dar viena ypatingai miestui reikalinga paslauga-tai senelių globos namų poskyris, kuriame galės apsigyventi 40 senyvo amžiaus žmonių. Šiuo metu į vienintelius mieste veikusius Šv. Juozapo globos namus nuolat laukia nemaža eilė norinčių apsigyventi, tad ši nauja paslauga Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namuose bus didelė pagalba miesto gyventojams.

Atidaryti naujų paslaugų poskyrius atvyko gausus būrys svečių. Gražiais ir prasmingais žodžiais įstaigos bendruomenę pasveikino J. E. Vyskupas J. Kauneckas, kuris pašventino visas naujas patalpas, sveikinimo žodžius tarė Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis, miesto savivaldybės atstovai, Seimo nariai, kolegos iš įvairių globos namų. Seimo narys Povilas Urbšys, tardamas sveikinimo žodžius pasidžiaugė, kad šiuo laikotarpiu, laukiant Kristaus atgimimo šventės, nepamiršome gailestingumo ir pasirūpinome negalinčiais savimi pasirūpinti. Jis padėkojo įstaigos kolektyvui, padovanodamas  gėlę, kuri suteiks jaukumo naujoms patalpoms. Visus susirinkusius savo muzikiniu pasirodymu pradžiugino vaikų globos padalinio ir vaikų autistų dienos centro vaikai. 

2019 m. Balandis mėn. 12 d., Penktadienis

Atidengta atminimo lenta Černobylio katastrofos aukoms

er.pngBalandžio 12 d. vyko renginiai Černobylio katastrofos aukoms paminėti. Draugijos „Černobylis“ pastangomis šv. Trejybės bažnyčios šventoriuje buvo atidengta atminimo lenta, Muzikiniame teatre vyko minėjimas.

Černobylio avarija – 1986 m. balandžio 26 d. įvykusi ketvirtojo Černobylio atominės elektrinės griūtis. Debesis, susidaręs nuo degančio reaktoriaus, išnešiojo radioaktyvias medžiagas didžiojoje Europos dalyje. Per radioaktyvius kritulius labiausiai buvo užterštas regionas į šiaurės rytus nuo branduolinės jėgainės Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje. Tai didžiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje, tiek pagal spėjamą žuvusiųjų ir nukentėjusių nuo jos pasekmių žmonių skaičių, tiek pagal ekonominę  žalą. Pasekmėms likviduoti buvo sutelktos didelės pajėgos – daugiau kaip 600 tūkst. žmonių. Apie 7 tūkstančius jų buvo iš Lietuvos. Černobylio avarija yra viena iš dviejų istorijoje, įvertintų 7 balais pagal tarptautinę branduolinių avarijų skalę (antroji buvo Fukušimos avarija 2011 m. Japonijoje). Ji tapo dideliu socialinės ir politinės svarbos įvykiu. Visa tai paliko ryškų pėdsaką tiriant avarijos priežastis. Požiūris į faktų interpretaciją ir avarijos aplinkybes laikui bėgant keitėsi, o vieningos nuomonės nėra iki šiol.

Lietuvoje draugija „Černobylis“ gyvuoja jau 33 metus. Šiuo metu ji vienija apie 200 žmonių.

Povilas Urbšys dalyvavo draugijos organizuotuose renginiuose. Atidengiant atminimo lentą Černobylio katastrofos aukoms Seimo narys šią, prieš 32 metus įvykusią, katastrofą įvardijo kaip nusikaltimą žmonijai ir padėjo prie lentos gėlių kompoziciją.

2019 m. Balandis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Rašinių konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ apdovanojimai

Panevėžio „Minties“ gimnazija FB nuotrauka.Balandžio 11 d. Panevėžio „Minties“ gimnazijos bendruomenė kvietė bendruomenės narius, bičiulius ir svečius į Panevėžio lėlių vežimo teatrą, kur vyko Respublikinio rašinių konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“, skirto Gyvybės dienai, apdovanojimų ceremonija. Renginio organizatoriai - Panevėžio „Minties“ gimnazija, kaip renginio vedėjai įvardino, krikštamotė - lietuvių kalbos mokytoja Emilija Gedraitienė.

Konkursas jau devintą kartą subūrė gausų moksleivių ir mokytojų būrį iš visos Lietuvos, sulaukta 65 rašinių. „Minties gimnazijos direktorius Egidijus Samas džiaugėsi jaunųjų rašytojų aktyvumu ir vylėsi, jog sulauks ir dešimtojo konkurso.

Povilo Urbšio vardu apdovanojimai įteikti Panevėžio „Minties“ gimnazijos 4 D klasės mokiniui Kajui Želviui, Gruzdžių gimnazijos 11-okei Agnei Stankaitytei, Semeliškių gimnazijos ketvirtokei Justei Šareikaitė.

Po laureatų apdovanojimų ir gimnazistų meninio pasirodymo, susirinkusiųjų dėmesį prikaustė Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklis „Beketo bliuzas“.

2019 m. Balandis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Mažeika: niša atliekų perdirbimo srityje – didelė

Kęstutis Mažeika

Naujasis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad atliekų perdirbimo srityje yra dar daug verslo neišnaudotų galimybių, tačiau tuo pačiu primena, kad yra prieš atliekų deginimą. Jo teigimu, Lietuva turi orientuotis į žiedinės ekonomikos diktuojamas tendencijas.

Tuo metu kalbėdamas apie pakuočių perdirbimą, jis sakė, kad šiuo klausimu yra diskutuojama su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekiama surasti priemones ir įrankius didinti perdirbimą. „Šiandien dar laukiama paskaičiavimų ir analizės, kiek Lietuvoje turime tokių pajėgumų, kokios stadijos, nes daugelis įmonių, kurios užsiima pakuočių, antrinių atliekų vienokiu ar kitokiu perdirbimu, daugiau jas surūšiuoja ir kažkur eksportuoja, pirmiausia į užsienio šalis“, - teigė ministras.

Jo teigimu, niša šioje srityje yra didelė. Vis dėlto jis pabrėžė, kad yra prieš atliekų deginimą, kaip alternatyvą atliekų mažinimui. „Esu prieš deginimą. Manau, turėsime diskutuoti. Aišku, pastatai (kogeneracinių jėgainių. - ELTA) jau pastatyti, vyksta montavimo darbai. Manau, maksimalus dėmesys yra į tai, kad katilai būtų orientuoti, jog juose būtų maksimaliai deginamas biokuras, nes tą energiją lygiai taip pat galima gauti. Kuro tikrai turime. (...) Kalbant apie kogeneracines jėgaines, tikiu, kad tas sprendimas bus priimtas, jeigu kažkokia dalis atliekų ir bus pirmuoju periodu, kol bus perdirbimui daugiau dėmesio skirta. Žiedinės ekonomikos principas diktuoja, kad ir pačios pakuotės turės transformuotis, keistis, mažėti, lengvėti, daugiau turi būti perdirbama. Į tai turime orientuotis“, - kalbėjo K. Mažeika.

ELTA primena, kad pernai rugsėjį Seimas priėmė daug diskusijų sukėlusias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurios numato, kad deginimo įrenginius, kuriuose energijai gaminti kaip kuras naudojamos komunalinės atliekos, būtų galima statyti ne arčiau kaip 20 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų vietovių. Minėtas pataisas buvo užregistravę parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Algis Strelčiūnas, Povilas Urbšys.

Jų teigimu, plečiantis atliekų deginimo veiklai vis daugiau statoma ar planuojama statyti atliekų deginimo įrenginių, todėl atsiranda poreikis valstybės mastu sumažinti pavojų visuomenei bei valstybei. Atliekų deginimo įrenginiai, pasak projekto autorių, vienai tonai atliekų reikalauja gerokai mažiau darbo vietų nei alternatyvi praktika, pavyzdžiui, perdirbimas.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. D. Pipo

2019 m. Balandis mėn. 10 d., Trečiadienis

Seimo komitetas pritarė A. Širinskienės vadovaujamos tyrimo komisijos darbo pratęsimui

Antradienį Seimas po pateikimo pritarė A.Širinskienės įregistruotam nutarimo projektui, kuriame numatyta parlamentinį tyrimą atlikti ir pateikti išvadą Seimui iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Dalintis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Agnės Širinskienės vadovaujamos galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tiriančios Seimo laikinosios komisijos darbo pratęsimui iki šių metų gruodžio 15 d.

Trečiadienį šio komiteto nariai svarstė ir parlamentaro Povilo Urbšio siūlymą pratęsti tyrimą iki šių metų spalio 16 d., tačiau tam nebuvo pritarta. Seimas buvo įpareigojęs komisiją tyrimą baigti iki šių metų gegužės 1 dienos.

Komisijos pirmininkė, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė yra sakiusi, kad komisija laiku negali baigti darbo dėl išorės trikdžių. Pasak jos, komisija negavo įvairių tarnybų dokumentų, kurie yra susiję su anksčiau Seimo atliktais tyrimais, motyvuojant tuo, kad Seimo kontrolieriai vis dar atlieka įvairius patikrinimus. 

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

Nuotr. M Patašiaus

2019 m. Balandis mėn. 09 d., Antradienis

Ieško istorinės J. Urbšio sodybos šeimininko

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Ieško istorinės J. Urbšio sodybos šeimininko“Dairomasi prieš dešimt metų valstybei dovanotos paskutinio nepriklausomos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio sodybos Čiūrų kaime naujo šeimininko. Jį surasti Kultūros ministerija spaudžia jau dešimtmetį sodybą prižiūrinčios Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos naująją direktorę Jurgitą Bugailiškienę. „Į mano šių metų darbo planą ministerija yra įtraukusi užduotį pateikti pasiūlymus dėl galimybių perduoti sodybos kompleksą kitiems subjektams“, – patvirtino J. Bugailiškienė.

„Kai dovanojau sodybą su gautu finansavimu gyvenamojo namo restauracijai, mano pagrindinis tikslas buvo įamžinti buvusio užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio atminimą ir, be abejo, Urbšio šeimos istoriją. Tai, kad biblioteka sutiko prisiimti tą atsakomybę, sveikintina. Norėjau, kad tai būtų vieta, kur susitiktų įvairių kartų žmonės, kad ji taptų ne tik istorine, bet ir kultūrine erdve. Biblioteka, manau, tikrai daro viską, kad tą tikslą įgyvendintų“, – sako P. Urbšys. Anot jo, sodyba G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos rūpesčiu tapo jau atpažįstama ne tik Panevėžio krašto, bet ir Lietuvos kultūros erdvėje.

Skaitykite : https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. Balandis mėn. 05 d., Penktadienis

Pasakyta/padaryta. Ar „valstiečiai“ sureguliuos partnerystę?

Numatysime bendrą ūkį vedantiems skirtingų lyčių asmenims sudaryti galimybes spręsti klausimus, nekuriant šeimos teisinių santykių, todėl vyro ir moters partnerystę reguliuojančias teisės normas įtvirtinsime Civilinio kodekso knygose, Seimo rinkimų programoje rašė valdančiąja tapusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

2017-aisiais „valstiečiai“, priešakyje su šiuo metu Mišriai Seimo narių grupei priklausančiu Povilu Urbšiu, registravo Paveldimo turto mokesčio įstatymo ir Civilinio kodekso pataisas, kuriomis siūlyta įteisinti sutartis dėl bendro gyvenimo. Jas esą galėtų sudaryti ne tik poros, bet ir, pavyzdžiui, kartu gyvenantys giminaičiai.
Po pateikimo šioms pataisoms Seimas pritarė. Toliau pataisos nebuvo svarstytos.
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

Ž.Gevilos nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 292