Naujienos

2018 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Trečiadienis

Indrė Makaraitytė. Karbauskis „trolina“ ir tuo džiaugiasi. Nes visi kiti jo bijo

Indrė MakaraitytėNaują politinį sezoną žadama daug kraujo ir karo, bet laimėtojas kol kas vienas – Ramūnas Karbauskis.

Susidorojimas, viešas ir visiškas, yra tai, kuo R. Karbauskis gali paversti bet kurio jam oponuojančio arba rimtai kelią bandančio peržengti veikėjo politinę karjerą. Jei jums reikia geresnių įrodymų, prieš akis – Justas Džiugelis. Tikrai ne šventasis, bet manyti, kad J. Džiugelis yra tas žmogus, kuris tik per plauką nesuardė R. Karbauskio frakcijos ir darė spaudimą aplinkos ministrui, korumpulas, apie kurį „valstiečiai“ siųs pranešimą tiesiai į prokuratūrą, yra jei ne juokinga, tai labai graudu. J. Džiugeliui nebegalima nieko Seime daryti, nes visur Seime – R. Karbauskio rankos. Ant J. Džiugelio galvos kasdien – po naują kaltinimą. Nes J. Džiugelis vienas. Jis – silpnas.

Jis neturi tiek informacijos, kaip Povilas Urbšys ar dar keli, metę R. Karbauskiui pirštinę, ir ne toks apsukrus, kad mikliai susirastų kitą politinę priebėgą. Tokių, kaip J. Džiugelis – vienišų ir silpnų ir dar labai bailių – pilna frakcija.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Antradienis

Panevėžį papuošė „Gamtos spalvos“

gamt.pngRugsėjo 11 d. devintą kartą Laisvės aikštė pasipuošė kūrybinių darbų plenero „Gamtos spalvos“ floristiniais kilimais. Plenerą tradiciškai organizuoja Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenė. Plenero dalyviai iš įvairiausių gamtinių medžiagų sukūrė 20 kompozicijų gyvūnų tema.  

Visus bendruomenių kurtus kilimus vertino Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokytoja Daiva Baubonienė ir Panevėžio „Minties“ gimnazijos mokytojas Kęstutis Paškevičius. Atsižvelgę į menines kompozicijas išrinko aibę nominacijų: turtingiausią, šviesiausią, originaliausią, elegantiškiausią, žaismingiausią, mistiškiausią, švelniausią, kruopščiausiai išaustą, linksmiausią, vaikiškiausią, puriausią, žaviausią, daugiausia simpatijų pelniusį, spalvingiausią, smulkiausių raštų, romantiškiausią, nuostabiausią, paslaptingiausią ir gražiausių raštų kilimą.

Darbų pristatyme dalyvavusi Povilo Urbšio padėjėja padėkojo plenerą organizavusiai Panevėžio lopšelio-darželio „Puriena“ bendruomenei už puikią iniciatyvą ir įteikė dovaną nominacijos „Kilimas staigmena“ kūrėjams.

2018 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Antradienis

Kas laimės valstiečių ir konservatorių karą?

Seimas Palace Vilnius April 2015 03

Valstiečiai su konservatoriais taikytis nežada, nepaisant prezidentės kvietimo taikos. Prof. Vytautas Landsbergis sako, kad šis politinis ruduo bus „kruvinas“. Šiandien parlamentarai planuoja apsispręsti, ar pradėti naują tyrimą dėl įtakos politiniams procesams ir valstybės tarnautojams. Šį tyrimą inicijuoja valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Prezidentė nebijo jokių komisijų, neturi ko slėpti, ir jei būtų sudaryta tokia komisija ir užduodami klausimai, ji į juos visus atsakytų, su malonumu, jei tik tokių klausimų būtų“, – antradienį interviu Žinių radijui sakė M. Lingė.

Tuo pačiu patarėjas tvirtino, kad pagrindo naujiems tyrimams nėra, o „tikrieji komisijų tikslai yra politinės priešrinkiminės sumaišties kėlimas, ir naudojimasis prieš politinius konkurentus“. 

Seimo narys Povilas Urbšys laidoje sakė, jog yra tautos atstovas ir įsipareigojęs tik jį rinkusiems žmonėms. Prieš klausymo svarstymą, jis kalbėjo, kad dažniausiai komisijos Seime sudaromos politinių santykių aiškinimuisi, vyksta galių karai. "Man atrodo, kad Seimo darbas tobulinti įstatymus. Seimo komitetas gauna informaciją ir turėtų pagal ją koreguoti įstatymus,"- sakė P.Urbšys.

Laidos klausykitės (pokalbis su P.Urbšiu nuo 01:06:30): https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Antradienis

Seimas išsišaipęs atmetė Povilo Urbšio idėją riboti vaistinių skaičių miestuose

 

VaistinėtViename mieste – ne daugiau kaip penkios vaistinės, priklausančios tam pačiam tinklui. Tokią įstatymo pataisą pasiūlęs Seimo narys, buvęs „valstietis“ Povilas Urbšys sulaukė pašaipų parlamente ir įtarimų, kad jis taip rengiasi rinkimams. Tačiau parlamentaras sako, kad panašiu keliu nuėjo Estija. Galiausiai Seimas antradienį nepritarė siūlomai įstatymo pataisai, tiesa, dauguma balsuotojų susilaikė – 74.
Seimo narys dar pavasarį užregistravo Farmacijos įstatymo pataisą, kuri leistų mieste veikti tik penkioms vaistinėms, priklausančioms tam pačiam tinklui. Parlamentaras mano, kad tai yra būdas sumažinti vaistų kainas ir kovoti su, pasak jo, įsigalėjusia monopolija. Šiuo metu Lietuvoje veikia 1303 vaistinės, dauguma jų priklauso 5 tinklams. Taigi, pagal naują tvarką jas reikėtų arba uždaryti, arba vaistines perkelti į naujas įmones ar net pervadinti. Pavyzdžiui, vien „Eurovaistinė“ Vilniuje turi 46, Kaune valdo 31 vaistinę.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Sekmadienis

Darom bangą KARTU!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Seimo narys Povilas Urbšys kartu su Pilietinio judėjimo KARTU bendražygiais dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto 515-ojo gimtadienio eisenoje. Pilietinis judėjimas kvietė miestiečius ir miesto svečius: "Darom bangą KARTU!".

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Šeštadienis

...

515_gimtadienio_sveikinimas_sp.jpg

2018 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Penktadienis

Buvę bendražygiai: Ramūnas Karbauskis sudoros nepaklusnųjį, kad pamokytų kitus

Ä®tampa valstiečių frakcijoje: buvę bendražygiai atskleidė R. Karbauskio ketinimus.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime viduje verda konfliktas tarp partijos pirmininko Ramūno Karbauskio ir frakcijos nario Justo Džiugelio, kurį partijos lyderis, pavadintas patologiniu melagiu, nori išmesti iš savo politinės jėgos. Valstiečių frakcijos gretas palikę parlamentarai sutaria, kad tai ne kas kita kaip Kultūros komiteto pirmininko planas susidoroti su jį kritikuojančiu asmeniu. Naujienų portalo lrytas.lt kalbinti Seimo nariai Bronislovas Matelis ir Povilas Urbšys vieningai sutaria, kad R.Karbauskio iškeltas ultimatumas tėra noras pagąsdinti savo frakciją ir tuos jos narius, kurie turi slaptų ketinimų maištauti ar kritikuoti partijos lyderį.
Povilas Urbšys valstiečių frakciją paliko tada, kai R.Karbauskis balsavo prieš vadinamosios „Agrokomisijos“ sukūrimą Seime. Šiuo metu jis priklauso Mišriai Seimo narių grupei. P.Urbšys teigė, kad R.Karbauskio ultimatumas frakcijai – arba jis, arba aš – tėra pokštas. „Sukelia šypseną toks variantas. Šis ultimatumas yra labiau poza. Todėl, kad frakcijos dauguma nepaliks J.Džiugelio, nes R.Karbauskis turi visai kitą politinį svorį. Čia yra nelyginami dalykai. Bet kartu tai rodo, kad R.Karbauskis nėra 100 procentų tikras, kad frakcija pašalins J.Džiugelį.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Panevėžietis Seimo narys P. Urbšys nuo rinkėjų slepia, su kuo susitinka darbo metu

„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS), peržiūrėjęs Seimo narių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines, paskelbė su kuo ir kaip sesijų metu susitikinėjo parlamentarai.

Daugiau negu pusė, apie 75 parlamentarų, skelbė apie savo susitikimus su interesų grupėmis ir registruotais lobistais. Panevėžio mieste ir rajone rinkti Seimo nariai savo asmeninėse svetainėse nurodė, kiek susitikimų jie turėjo.

TILS suvestinėje nurodyta, kad „valstietė“ Guoda Burokienė šių metų pavasario sesijos metu turėjo 7 susitikimus, o pernai – septyniolika. Tuo tarpu jokiai frakcijai nepriklausantis panevėžietis Povilas Urbšys, kaip nurodo TILS, susitikimų pernai ir šiais metais turėjo po du.

Nepartinis Seimo narys P. Urbšys stebėjosi, kad TILS nurodė, jog jis šiais ir pernai metais turėjo tik po du susitikimus.

„Man nėra žinoma, pagal ką TILS nusprendė, kad turėjau po du susitikimus. Kodėl tyrėjai padaro tokias išvadas?, – stebėjosi politikas. – Kaip Seimo nariui, tuo labiau išsikėlusiam save, susitikimai svarbus dalykas. Susitikimų yra daug, suskaičiuočiau daugiau kaip su 800 žmonių. Nežinau, kodėl tik du. Jeigu būtų taip,būčiau miegančiu Seimo nariu.“

Pasak P. Urbšio, TILS viešinimai gal ir susiję su Seimo nario darbo skaidrumu.

„Praėjusioje kadencijoje buvo parengtas Lobizmo įstatymas, kuriame nurodyta, jeigu Seimo narys susitinka su asmeniu ir, jei tas žmogus pradeda kalbėti apie kokio nors įstatymo netobulumą, iškart turi paklausti, ar jis yra užsiregistravęs lobistu. Paprastai žmonės kalbėdami su Seimo nariais, kalba apie darbą parlamente“, – postringavo politikas ir teigė, kad tuomet ir Seimo narys ir pokalbio dalyvis turi registruotis, bet kurį pokalbio dalyvį galima įrašyti į lobistų kategoriją ir pridūrė:

„Per tą laikotarpį nei su neregistruotu nei su registruotu lobistu asmeninių susitikimų neturėjau.“

Skaitykite: https://jp.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Mero kėdės trauka – nenugalima

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Pirmieji tiesioginiai merų rinkimai LZINIOS“Sėdėti mero kėdėje daugeliui dabartinių savivaldybių vedlių nenusibodo – nemažai jų ketina vėl dalyvauti po pusmečio vyksiančiuose rinkimuose, o kai kurie – jau kaip kitos partijos ar rinkimų komiteto kandidatai.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ iškeltas dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas norėtų vėl varžytis dėl šio posto. Dėl įtarimų piktnaudžiavus tarnyba jis šiuo metu yra nušalintas nuo pareigų. Merą iškėlę visuomenininkai ragino jį atsistatydinti, o R. M. Račkauską teberemiančius su šiuo rinkimų komitetu mandatus laimėjusius politikus – nesidangstyti judėjimo vardu. Tad šie miesto taryboje pasivadino frakcija „Atsinaujinančiam Panevėžiui“.

 „Meras turi problemų dėl korupcijos bylos, jis atitolo nuo deklaruotų vertybių, bet tai nereiškia, kad judėjimas kapituliuos ir atsisakys tikslo padaryti savivaldą skaidresnę ir aktyvesnę“, – tikino judėjimo steigėjas Seimo narys P. Urbšys. Anot jo, visą vasarą diskutuota dėl miesto strateginės vizijos, o netrukus bus priimtas sprendimas dėl visuomeninio rinkimų komiteto steigimo ir kandidato į merus.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/


2018 m. Rugsėjis mėn. 03 d., Pirmadienis

Panevėžio kolegijoje prasidėjo mokslo metai

kol.pngRugsėjo 3 d. Panevėžio kolegija šventė mokslo metų pradžią. Dėstytojai, studentai, tėveliai sugužėjo į Muzikinį teatrą, kur susirinkusiuosius sveikino Kolegijos direktorius, fakultetų dekanės, atvykę svečiai.

Džiugu, kad po kelerių metų šiemet studijuoti Panevėžio kolegijoje pasirinko gerokai daugiau pirmakursių negu pernai. Iš jų per 90 proc. – Panevėžio mieste ir rajone gyvenantis jaunimas. Yra pirmakursių ir iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų.

Kaip ir kasmet, daugiausia studentų sutraukė kelios specialybės: bendrosios praktikos slauga, logistikos vadyba, statyba, burnos higiena, informacinės sistemos, buhalterija, taip pat pernai įsteigta studijų kryptis – kelių inžinerija, tarptautinis verslas.

Povilas Urbšys pasveikino pirmakursius, kad pasirinko Panevėžio kolegiją, kuri yra lyderė Aukštaitijos regione. „Jūs esate tie, kurie savo darbais Aukštaitijos sostinę padarysite klestinčia“, - kalbėjo Seimo narys. Baigdamas Kolegijos direktoriui jis padovanojo krepšelį riešutų ir palinkėjo smagiai juos gliaudyti, kaip gliaudomos žinios.

Skaitykite: http://panko.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 263