Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Penktadienis

Diana Rudokienė. “Arba – arba. Autonominė laisvė”

Rud.pngRugsėjo 11 d. “Galerijoje XX”  atidaryta Dianos Rudokienės tapybos paroda “Arba – arba. Autonominė laisvė”.

„Pavadinimą ,,Arba-arba” – pasiskolinau iš garsaus praėjusio šimtmečio danų filosofo S. Kjirkegoro (S.Kierkegaard). Šią alternatyvą ,,arba-arba” danų filosofas apmąstė ir aprašė kaip universalią žmogaus laisvės situaciją ir sykiu laisvės būseną. Pasak Kjirkegoro, laisvę žmogus patiria pasirinkimo (,,arba-arba”) situacijoje, kada prieš jo akis veriasi nevaržomo apsisprendimo galimybė, savęs projektavimo perspektyva, o taip pat ir laisvo rinkimosi alternatyvos. ,,Arba-arba” kone tobulai nusako žmogui prigimties sąlygotą dvilypumą, buvimo pasaulyje nuolatinį prieštaringumą“, - apie šią parodą kalba autorė.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė fantastiškais paveikslų debesimis iš kurių išnyra prasmė ir perdavė nuoširdžiausius Seimo nario linkėjimus bei puokštę gėlių.

2020 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

sei.pngSeime buvo priimta rezoliucija "Dėl neteisėtos ir primetamos Rusijos sąjungos Baltarusijai“ kurioje tarptautinė bendruomenė raginama vertinti neteisėto Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos veiksmus, kuriais siekiama įteisinti savo valdžią bei sudaryti naujus tarptautinius susitarimus su Rusija, apribojančius baltarusių tautos suverenitetą, kaip nusikaltimą prieš savo tautą.(nuoroda į rezoliuciją: https://e-seimas.lrs).

Tačiau Seimas liko kurčias siūlymui paraginti pasaulio galinguosius nenusisukti nuo grubių žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje. (nuoroda į siūlymą: https://e-seimas.lrs)

Apie vakarų kurtumą žiūrėkite čia;

Apie mūsų demokratijos buldozerį žiūrėkite čia.

2020 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Seimo rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas dėl Rusijos primetamos sąjungos Baltarusijai

Protestai Baltarusijoje

Ketvirtadienį į pirmąjį savo paskutinės sesijos posėdį susirinkęs Seimas pritarė dar vienai rezoliucijai, kurioje yra reiškiamas susirūpinimas padėtimi Baltarusijoje. Rezoliucija priimta vienbalsiai – už ją balsavo 91 parlamentaras.

Rezoliucijoje „Dėl neteisėtos ir primetamos Rusijos sąjungos Baltarusijai“ parlamentarai reikalauja Rusijos valdžios nesikišti į Baltarusijos vidaus ir užsienio politiką. Seimo nariai tarptautinei bendruomenei siūlo tariamo Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos galimus susitarimus su Rusija dėl gilesnės šalių integracijos vertinti kaip nusikaltimą savo tautai ir valstybės aneksiją.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Povilas Urbšys ir Petras Gražulis reiškė nepasitenkinimą, kad diskusijai dėl rezoliucijos buvo nuspręsta skirti 15 minučių.

„Mes priiminėjame tikrai svarbią rezoliuciją, kuri nulemia mūsų santykius su Baltarusija ir su Rytų valstybe, kuri mums yra priešiškai nusiteikusi. Jūs eilinį kartą rezoliucijos priėmimą paverčiate spektakliu, kuriame yra parašytas iš anksto scenarijus (...) Kodėl jūs bijote Seimo narių, kodėl bijote jų nuomonės? (...) Jūs eilinį kartą darote lygiai taip pat, kaip Lukašenka, tik „softiniu“ variantu“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

AP nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Ketvirtadienis

Sąmokslo teorija. Kiek žmonių nužudė karantinas?

samokslas.jpgPovilas Urbšys dalyvavo laidoje "Sąmokslo teorija". Laidos tema - kiek žmonių nužudė karantinas?

"Mirčių skaičius per mėnesį įprastai būna apie 3000, dabar jų susikaupę apie 10000 ir rankiniu būdu trys darbuotojai duomenis apdoroja. Matomai, tas vėžlio žingsnis yra kažkam naudingas."- apie didėjantį mirčių skaičių Lietuvoje kalbėdamas pastebėjo P.Urbšys.

"Besidomėdamas priežastimi, kodėl mirtingumas didėja, supratau, kad vienintelė privilegijuota mirtis yra nuo koronos, visa kita yra statistika. Čia jau mokslo sritis. Nors visame pasaulyje yra betarpiškai analizuojama, kiek tokių mirčių skaičius padidėjo, kiek jas paveikė koronavirusas,"- apie nenorą gilintis į statistikos pokyčius šalyje sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2020 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Trečiadienis

Mokslo metų pradžios šventė Panevėžio kolegijoje

Kol.pngRugsėjo 9 d. Panevėžio kolegija šventine ceremonija pradėjo naujuosius mokslo metus. Laukia neįprasti mokslo metai, nes numatyta kad paskaitos vyks mišriu būdu: gyvai auditorijose ir nuotoliniu būdu. Kolegijoje yra ir džiugių pasikeitimų: po ilgų metų buvo įregistruota Skubiosios medicinos pagalbos studijų programa, kur šiemet mokysis virš 100 studentų, organizuojami 4 mėnesių gidų kursai, įsigyta unikalią laboratorinė įranga -  pramoninių robotų kompleksas, technologijų ir mokslo srities studentams numatytos 200 eur stipendijos. 2019-202 m. kolegijoje studijavo virš 1300 studentų. Šiemet čia mokytis pradės apie 350 pirmakursių.

„Tai, kad šiemet kolegijoje susirinko toks gausus pirmakursių įrodo, kad ji verta jų pasirinkimo. Seniai netikiu atsitiktinumais, nes jie yra tik tau skirtos galimybės. Visi, kurie esate čia, padarėte savo pasirinkimą ir esate čia neatsitiktinai. Kolegijoje praleisti metai bus neeiliniai, nes gyvenime studijų metas yra pats ryškiausias. Dabar jūs leidžiatės į neeilinį nuotykį. Linkiu, kad tas nuotykis būtų kuo turiningesnis, kad sutiktumėte žmonių, su kuriais nesiskirtumėte visą gyvenimą. Kad Kolegija yra ta vieta, neabejokite. Jūs dabar esate Aukštaitijos sostinės aukštosios mokyklos pirmakursiai. Sveikinu jus,“ – kalbėjo Povilas Urbšys.

2020 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Antradienis

Buvusiame rezervuare „Vandens veidas“

vand.pngRugsėjo 8 d. UAB Aukštaitijos vandenys 60-ojo jubiliejaus proga atvėrė visuomenei požeminį vandens rezervuarą ir pristatė Dan Hermouet (Prancūzija) fotografijos parodą ”Vandens veidas”. 

Fotografas Dan Hermouet gimė ir augo Prancūzijoje, o nuo 2000 metų gyvena Velse. Apkeliavęs pasaulį ne mažiau kaip 7 kartus su įvairiomis muzikos grupėmis kaip garso inžinierius ir pasaulinių turų vadovas, Dan save laiko pasaulio piliečiu, labiausiai vertinančiu estetiką ir gyvą bendravimą. Ieškoti žmogiškųjų vertybių išraiškos jis leidžiasi į pasakojimą per Panevėžio ritmišką kasdieniškumo būtį fiksuojant daugumai miestiečių akims neprieinamas erdves ir taip formuojant naują emocinį miesto žemėlapį. Žiūros tašku šį kartą tampa vandentvarka - miesto fizinė gyvybė, širdis, arterijos, ir vandentvarkoje dirbantys žmonės, esantys tarsi savotiški antikūnai, stiprinantys miesto imunitetą. 

Paroda eksponuojama buvusiame 750 m³ talpos geriamojo vandens rezervuare, kuris nuo praėjusio amžiaus 70 – ojo dešimtmečio beveik iki amžiaus pabaigos buvo svarbi vandentvarkos sistemos Panevėžyje dalis, tarnavusi panevėžiečiams.  Laikui bėgant rezervuaro santykis su miestu pasikeitė – dabar jis pirmą kartą bus naudojamas kaip ekspozicinė erdvė.

Povilas Urbšys pasveikino menininką ir parodos kuratorę Vaidą Andrijauskaitę ir įteikė jai gėlių puokštę.

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Ministrui liepta sutramdyti ūkininkus baudžiančius pavaldinius

Aplinkos ministerijai pavaldus Aplinkos apsaugos departamentas po Seimo rinkimų nukėlė milžinišką ūkininkų įniršį kėlusius patikrinimus, po kurių nelegalių vandens gręžinių savininkams buvo skiriamos tūkstantinės baudos.

Valstiečių bandymus pritaikyti amnestiją pažeidėjams atidžiai stebėjęs Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys teigė, jog tokio atvejo, kad Vyriausybė protokoliniu nutarimu pavestų ministerijai nevykdyti įstatymo dar nėra buvę.

„Tokio lygmens korupcijos apraiškų Seimo rinkimų kampanijos metu sunku prisiminti“, – lrytas.lt sakė politikas.

Anot P.Urbšio, institucijos tik po trejų metų ėmė tikrinti, ar vykdomas dar 2015 metais priimtas įstatymas ir valstybei sumokami mokesčiai už išgaunamus žemės išteklius.

„Gal įstatymas ir nebuvo tobulas, bet tai ilgą laiką niekam nerūpėjo, kol nebuvo paliesti įstatymo nevykdantys įtakingi ūkininkai. Tada visas kontrolės mechanizmas staiga vėl griūva ir pasipila pažeidėjams palankūs parlamentarų siūlymai, kad šie galėtų išvengti bet kokių prievolių valstybei“, – piktinosi P.Urbšys.

Politikas neabejoja, kad įteisinti vandens gręžinių neskubantys ir dėl to mokesčių už vandenį iki šiol išvengdavę ūkininkai rado būdą į savo pusę palenkti ir Vyriausybę. Jis tai sieja su artėjančiais rinkimais.

Anot P.Urbšio, dar žiemą Vyriausybė neigiamai vertino kai kurių Seimo narių siūlymus taikyti dvejopus standartus ir atleisti ūkininkus nuo prievolės įteisinti nelegalius gręžinius ar skelbti amnestiją jų savininkams.

„Aš su premjeru apie tai kalbėjau ir pavasarį. Tada S.Skvernelis tikino, kad viešasis interesas yra svarbiau už įstatymus pažeidžiančių ūkininkų ašaras. Bet artėja rinkimai ir, panašu, vienos nesąžiningos, bet partijai svarbios grupės interesas tampa svarbesnis“, – Vyriausybės veiksmus kritikavo su S.Skverneliu valstiečių sąraše į Seimą kandidatavęs parlamentaras.

Jį ypač suglumino S.Skvernelio užuomina, kad K.Mažeikos likimas ministro poste esą priklausys nuo to, kaip jam seksis tvarkytis su tikrintojais, kurie toliau persekios pažeidėjus.
„Tokiais savo veiksmais Vyriausybė siunčia aiškų signalą, kad mūsų valstybėje tiesiog neapsimoka būti sąžiningu. Dabar koks siunčiamas signalas pažeidėją nustačiusiam inspektoriui? Jam sakoma: stok, nejudėk. Ką tai reiškia? O gi tai, kad ne tik Seimo dauguma, bet ir Vyriausybė tampa nesąžiningų ūkininkų stogu. Turėdama tokį stogą ji yra pranašesnė prieš sąžiningus mokesčių mokėtojus. Dėl jų niekas juk taip nešokinėja ir per galvas nesiverčia, priešingai“, – kalbėjo P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

T.Bauro nuotr.


„Tokiais savo veiksmais Vyriausybė siunčia aiškų signalą, kad mūsų valstybėje tiesiog neapsimoka būti sąžiningu. Dabar koks siunčiamas signalas pažeidėją nustačiusiam inspektoriui? Jam sakoma: stok, nejudėk. Ką tai reiškia? O gi tai, kad ne tik Seimo dauguma, bet ir Vyriausybė tampa nesąžiningų ūkininkų stogu. Turėdama tokį stogą ji yra pranašesnė prieš sąžiningus mokesčių mokėtojus. Dėl jų niekas juk taip nešokinėja ir per galvas nesiverčia, priešingai“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/09/07/news/ministrui-liepta-sutramdyti-ukininkus-baudziancius-pavaldinius-16204799/

Anot P.Urbšio, dar žiemą Vyriausybė neigiamai vertino kai kurių Seimo narių siūlymus taikyti dvejopus standartus ir atleisti ūkininkus nuo prievolės įteisinti nelegalius gręžinius ar skelbti amnestiją jų savininkams. „Aš su premjeru apie tai kalbėjau ir pavasarį. Tada S.Skvernelis tikino, kad viešasis interesas yra svarbiau už įstatymus pažeidžiančių ūkininkų ašaras. Bet artėja rinkimai ir, panašu, vienos nesąžiningos, bet partijai svarbios grupės interesas tampa svarbesnis“, – Vyriausybės veiksmus kritikavo su S.Skverneliu valstiečių sąraše į Seimą kandidatavęs parlamentaras. Jį ypač suglumino S.Skvernelio užuomina, kad K.Mažeikos likimas ministro poste esą priklausys nuo to, kaip jam seksis tvarkytis su tikrintojais, kurie toliau persekios pažeidėjus.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/09/07/news/ministrui-liepta-sutramdyti-ukininkus-baudziancius-pavaldinius-16204799/

2020 m. Rugsėjis mėn. 07 d., Pirmadienis

Kitus metus siūloma paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais

Seimas priima automobilių taršos, bankų mokesčius ir biudžetą

Siekiant pažymėti Lietuvai pagražinti draugijos 100 metų jubiliejų, siūloma 2021 metus paskelbti Lietuvai pagražinti draugijos metais.

Tai numatantį nutarimo projektą įregistravo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas Arūnas Gumuliauskas ir šios komisijos narys Povilas Urbšys.

Projekto autoriai siūlo įvertinti tai, kad Lietuvai pagražinti draugija telkė visuomenę, ugdė pilietiškumą ir patriotizmą, įvairiais būdais gražino Lietuvą.

Vyriausybei siūloma iki 2020 m. spalio 1 d. parengti Lietuvai pagražinti draugijos metų programą ir 2021 metų valstybės biudžete numatyti lėšų jai įgyvendinti.

2021 m. sukanka 100 metų nuo Lietuvai pagražinti draugijos įkūrimo.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

D.Umbraso nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Šeštadienis

Po remonto atidaryta Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto dailės galerijaRugsėjo 5 d. po remonto atidaryta Panevėžio miesto dailės galerija. Lankytojai džiaugėsi pakeitimais, kurie leis patogiau eksponuoti ir apžiūrėti eksponuojamus meno kūrinius.

Galerijos atidarymas sutapo su Panevėžio gimtadieniu. Tuo pačiu atnaujintoje galerijoje atidaryta nauja paroda - "Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka". Tradicinė paroda, kurioje savo darbus eksponuoja Panevėžio krašto menininkai, vyksta kas du metus nuo 2006 m. 

Povilas Urbšys pasveikino galerijos kolektyvą ir lankytojus, kad modernizuota erdvė vėl galės tarnauti panevėžiečiams ir miesto svečiams, o čia dirbančioms moterims įteikė kardelių puokštę.

2020 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Šeštadienis

...

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 351