Naujienos

2020 m. Balandis mėn. 21 d., Antradienis

Seimas nesutiko KT teisėjais skirti I.Danėlienės, G.Lastauskienės ir A.Norkūno

robertai-5dfb67d374ec8.jpgSeimas slaptu balsavimu antradienį nepatvirtino Konstitucinio Teismo (KT) teisėjais Giedrės Lastauskienės, Algio Norkūno ir Ingridos Danėlienės. Taip pat antradienį buvo balsuojama dėl prezidento siūlymo LAT pirmininke skirti šiuo metu laikinai teismui vadovaujančią Civilinių bylų skyriaus pirmininkę Sigitą Rudėnaitę. Vienu sprendimu Seimas ją nusprendė atleisti Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų, tačiau LAT pirmininke neskyrė.
„Kai kurie Seimo nariai pademonstravo, kad prezidentas negali suabejoti jų kandidatais, o Seimo pirmininkas negali siūlyti kandidatų, nes nuspręsta, kad jis už ribos. Gal jau laikas užsiimti saviizoliacija“, – po balsavimo pareiškė Povilas Urbšys. Šis parlamentaras dar prieš balsavimą posėdyje kalbėjo, jog balsavimas yra puiki proga „valstiečiams“ atkeršyti ne tik jų kandidato į ekonomikos ir inovacijų ministrus nepatvirtinusiam prezidentui Gitanui Nausėdai, bet ir Ramūno Karbauskio itin nemėgstamam buvusiam bendražygiui Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui.

Parlamentaras P.Urbšys prieš balsavimą kalbėjo, kad teisėjų skyrimas tampa asmeninių ambicijų demonstravimu ir patikino, kad „valstiečiams“ tai yra būdas atkeršyti prezidentui G.Nausėdai, kuris teikia vieną iš trijų kandidatūrų. P.Urbšys taip pat svarstė, kad greičiausiai „valstiečiai“ nepatvirtins ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio teikiamos I.Danėlienės. „Lietuva seniai tapo ne koronaviruso įkaite, mes esame tapę politinio savanaudiškumo įkaitais (...) Iš esmės mes savo darbą paversime farsu“, – kalbėjo jis.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Balandis mėn. 17 d., Penktadienis

Artinantis krizei Seimas pirmiausia suskubo rūpintis pažeidėjais: palygino su marodieriais

Povilas Urbšys.

Pasauliui užgniaužus kvapą laukiant ekonominio kracho, vienas svarbiausių Seime – Biudžeto ir finansų – komitetas nuo galimų nuostolių pirmiausia suskubo apsaugoti įstatymų pažeidėjų pinigines.

Milžiniškos baudos kai kuriems jų buvo skirtos dėl metų metus piktybiškai nemokėtų mokesčių už gamtos išteklius – vandenį, žvyrą ar medžioklės trofėjus.

Dėl pernai gausiai išdalintų baudų daugelis įstatymų pažeidėjų šiuo metu bylinėjasi teismuose. Tačiau įstatymų leidėjai kažkodėl suskubo juos aplenkti.

Užuot ieškoję būdų kaip padėti iš krizės kapstytis sąžiningai mokesčius mokėjusiam verslui, per karantiną nuotoliniu būdu posėdžiaujantys parlamentarai pirmiausia ėmė sukti galvas dėl pažeidėjų, tarp kurių – ir į turtingiausių Lietuvos žmonių sąrašus įtraukti ūkininkai.

Praėjusį trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai pirmu klausimu svarstė Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymo pataisas.

Šiomis pataisomis, be kita ko, siūloma penkis kartus mažinti baudas už nedeklaruotą, deklaruotą mažesnį negu išgautas ar visai be leidimų išgautą požeminį vandenį.

Už nesąžiningai naudotus gamtos išteklius aplinkosaugininkai pažeidėjams yra skyrę per 8,6 mln. eurų baudų.

Anksčiau Seimo Biudžeto ir finansų komitetas jau buvo užsimojęs visiems įstatymo pažeidėjams taikyti amnestiją bei atleisti nuo sankcijų, tačiau tokie siūlymai sulaukė daug kritikos.

Per dėl karantino kilusią sumaištį Seimo komitetas vėl ištraukė prieštaringai vertintus projektus, kurių svarstymas trečiadienį supykdė opozicijos atstovus.

Komiteto nariai nepritarė pertraukai ir balsavo už siūlymus švelninti sankcijas. Siūloma priskaičiuotas mokėtinas sumas dauginti ne iš 10, kaip įstatymas numato dabar, bet iš 2. 

 Po tokio jų sprendimo Seimo narys Povilas Urbšys valdančiuosius politikus palygino su marodieriais, kurių nestabdo net koronaviruso pandemija: „Valdantieji žūtbūt nori prastumti palankias įstatymo pataisas tiems, kurie nori išvengti prievolės sumokėti nustatytus mokesčius valstybei už požeminio vandens ir medžioklės plotų naudojimą.

Akivaizdu, kad šios stumiamos pataisos bus naudingos stambiems ūkininkams ir įtakingiems medžioklės būreliams, kuriems jau pradėtos nesumokėtų mokesčių išieškojimo procedūros teismuose.

Jų globėjai Seime tai daro brutaliai ir ciniškai. Jų nestabdo net koronoviruso pandemija. Jie elgiasi tarsi marodieriai maro metu.

Toks aklas kažkieno asmeninių interesų atstovavimas, manau, tiesiogiai yra susijęs su artėjančiais rinkimais. Matyt, tikimasi, kad iš mokestinės balos ištraukti rinkėjai jiems vienaip ar kitaip atsidėkos“.

Nuotr. T. Bauro

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2020 m. Balandis mėn. 15 d., Trečiadienis

...

Kultūros_dienos_sveikinimas.jpg

2020 m. Balandis mėn. 14 d., Antradienis

Nuotolinis Valstybės valdymo ir savivavldybių komiteto posėdis

VVSK.jpgKviečiame pasiklausyti praėjusią savaitę vykusio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdžio, kuriame buvo svarstyti Vyriausiosios rinkimų komisijos, Muziejų, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos ir kitų įstatymų projektų klausimai.

Klausykite: https://www.youtube.com

2020 m. Balandis mėn. 11 d., Šeštadienis

...

Su_šv._Velykomis.jpg

2020 m. Balandis mėn. 10 d., Penktadienis

P. Urbšys: Kas slepiasi po Valstybės kontrolės blizgesiu

kromelis.jpg

Prezidentas kreipėsi dėl pritarimo atleisti Arūną Dulkį iš Lietuvos Respublikos valstybės kontrolieriaus pareigų. Daugumos Seimo narių iš opozicijos balsais siūlymui buvo nepritarta.
P. Urbšys pritarė prezidento siūlymui ir išreiškė mintį, kas slepiasi už Valstybės kontrolės blizgesio. Pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Balandis mėn. 10 d., Penktadienis

P. Urbšys: kas yra didesnė koronė Lietuvai

atlyginimas_medikams.jpg

Išsakyta nuomonė apie medikų atlyginimų padidinimą ir Seimą. Pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Balandis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: VSD vadovo skyrimas ne žinybinis klausimas

vsd.jpg

"Mano gi­liu įsi­ti­ki­ni­mu, jei­gu mes vis dėl­to no­ri­me kur­ti vals­ty­bę, ku­rio­je de­mo­kra­tija ne­bū­tų tuš­čias žo­dis, mes tik­rai tu­ri­me pa­gal­vo­ti, ar ši­ta is­to­ri­ja dėl VSD tik­rai yra tuš­čia ir nie­ki­nė,"- Seimo posėdyje kalbėjo P.Urbšys.

Pasisakymą žiūrėkite čia.

"Vis dėlto manau, kad Jauniškis turi vie­ną kar­tą įsi­są­mo­nin­ti – tar­na­vi­mas vals­ty­bei tai ne tar­na­vi­mas as­me­niui,"-kalbėjo P.Urbšys.

Pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Balandis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Karantinas ir žmogaus teisės: ar tikslas pateisina priemones?

karantinas.jpg

Valdžia griežtina karantino sąlygas: dešimt karų didėja baudos už karantino sąlygų pažeidimus, ribojamas judėjimas, draudžiami bet kokie susibūrimai. Planuojama reguliuoti kainas ir bausti spekuliantus. 

Seimas taip pat svarstys, ar reikia sekti piliečius karantino laikotarpiu mobiliaisiais telefonais. Tiems, kas piktybiškai nesilaikys tvarkos, gali grėsti net kalėjimas.

Jau nuo savaitgalio policija turi teisę bausti pažeidėjus. Patruliuoti padeda ir kariuomenė.

Žmogaus teisių gynėjai nuogąstauja, kad tokios priemonės gali pažeisti žmogaus laisves. Ar visos priemonės pateisina tikslą nugalėti pandemiją?

„Žinių radijo“ laidoje “Atviras pokalbis” diskutuoja teisininkas, MRU profesorius Vytautas Sinkevičius ir Seimo narys Povilas Urbšys.

“Aš esu šalininkas griežtų, bet pamatuotų priemonių. Seime yra ir kitos nuomonės, ar iš tikrųjų reikia taip griežtai taikyti valdžios galias. Sutinku, kad kai kurios vertybės turi pasislinkti. Jeigu mes pasižiūrėtume į karinės padėties įstatymą, tai karo atveju žmogaus teisės egzistuoja tik tiek, kiek jos reikalingos valstybei apginti savo piliečius. Kai mes kalbame apie pagrįstumą ir teisėtumą tų apribojimų, kurie turi būti taikomi remiantis įstatymai, tai negali atsirasti jokia savivalė ir piktnaudžiavimas”, - teigė P. Urbšys

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt

2020 m. Balandis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Dėl aukštų postų – intrigos: pakibo ir Konstitucijos sargai

 Permaininga sėkmė sulaukiant netikėtų antausių. Taip galima įvertinti prezidento G.Nausėdos žygius Seime teikiant laiminti kandidatus į svarbių valstybės institucijų vadovus.

Permaininga sėkmė sulaukiant netikėtų antausių. Taip galima įvertinti prezidento Gitano Nausėdos žygius Seime teikiant laiminti kandidatus į svarbių valstybės institucijų vadovus.

Antradienį Seimas be problemų nutarė, kad prezidento remiamas 52 metų Darius Jauniškis vadovautų Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir antrąją kadenciją, tačiau opozicija pasistengė, kad kol kas nebūtų atleistas valstybės kontrolierius 47-erių Arūnas Dulkys, o vietoj jo paskirtas G.Nausėdos teikiamas Mindaugas Macijauskas.

Pastarasis dabar yra A.Dulkio pavaduotojas.

Be to, yra nemažai neaiškumų skiriant naują Aukščiausiojo teismo pirmininką ir tris Konstitucinio teismo (KT) teisėjus.

„Už“ – 49, „prieš“ – 25, susilaikė 28. Tokius balsavimo rezultatus, kurie reiškė, kad nutarimas dėl A.Dulkio atleidimo yra nepriimtas, antradienį palydėjo opozicijos plojimai.

Mat prezidento teikimą palaikė valdantieji valstiečiai, „socialdarbiečiai“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai, remiami dalies Mišrios Seimo narių grupės.

Tuo metu opozicinės frakcijos balsavo arba „prieš“, arba susilaikė.

„Daliai opozicijos narių susidaro toks įspūdis, kad A.Dulkys Vyriausybę kaip seną kilimą nuoširdžiai ir intensyviai dulkino, ir dabar imamasi priemonių tokį pakankamai principingą vadovą pakeisti nauju.

Ar galite užtikrinti, kad naujas vadovas taip pat principingai reikalaus iš Vyriausybės, kuri yra atsakinga už rekomendacijų įgyvendinimą, nuoseklaus darbo?“ – prezidento vyriausiojo patarėjo ekonomikos ir socialiniais klausimais Simono Krėpštos klausė konservatorius Mykolas Majauskas. Ir nesulaukė aiškaus atsakymo.

Seimo nariai V.Bakas ir Povilas Urbšys pateikė VSD direktoriui per dvi dešimtis klausimų.

Prieš pat D.Jauniškio galutinį palaiminimą atsakymams buvo skirta apie 20 minučių.

VSD vadovas į visus klausimus atsakė beveik vienodai: jis ir jo pavaldiniai elgėsi teisėtai, o su konkrečiais asmenų tikrinimais ir kitais veiksmais susijusi informacija yra slapta, ji perduota Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

Nuotr. lrytas.lt koliažas

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 332