Naujienos

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Kazimiero Barėno literatūrinė premija – Vaivai Rykštaitei

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka nuotrauka.Jau dešimtą kartą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka metų pradžioje išrenka Kazimiero Barėno literatūrinės premijos laureatą. 2018-ųjų metų premijos laureate tapo Vaiva Rykštaitė už romaną „Trisdešimt“, kurį 2017 m. išleido leidykla „Tyto alba“.

Premijos teikimo šventė vyko vasario 27 d. G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos konferencijų salėje.

Vaiva Rykštaitė (g. 1985 m.) – ketvirtos kartos kaunietė, baigusi filosofijos studijas VDU ir Londone. Gyveno ir dirbo Milane, Londone, daugiau nei metus praleido keliaudama po Indiją. Šiuo metu gyvena Havajuose, augina dukterį. „Trisdešimt“ – penktoji autorės knyga.

Rašytojos, literatūros kritikės Renatos Šerelytės nuomone: „Vaiva Rykštaitė –   jauna autorė, turinti kūrybinio ir intelektinio potencialo, jos stilius laisvas ir veržlus, nepretenzingas ir nesukaustytas, romaną skaityti įdomu, nes jis išgyvenamas ir autentiškai, ir laikomasi deramo atstumo, kurį turi sukurti literatūrinio teksto pasakotojas. Kita vertus, tai ir gana subtili moteriškosios savasties atvertis, ir savojo „aš“ apmąstymas, pasitelkiant gyvą ir spalvingą giminės istoriją.“

„Gyvendama ir kurdama taip toli Havajuose, kur lyg ir nėra nieko lietuviško, jūs bandote perteikti tą dvasios būseną ir ją išskleisti savo kūryboje. Džiaugiuosi ir sveikinu jus, Vaiva, kad būdama taip toli esate arti“, - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė laureatei gėlių puokštę ir suvenyrą. Naudodamasis proga Seimo narys pasveikino naująją Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vadovę Jurgitą Bugailiškienę įteikdamas jai gėlės žiedą ir dvi naujosios Romuvos fotografijų knygas.

V.Somovo nuotr. 

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Kandidatai į Panevėžio merus neįvardija, kokią komandą burs, jei laimės rinkimus

Savivaldos rinkimai praūš ir išrinktiesiems į Panevėžio miesto savivaldybės Tarybą teks formuoti ne tik valdančiąją daugumą, bet ir galvoti, kas taps Savivaldybės administracijos direktoriumi, kas bus vicemerais bei, kas patarinės išrinktajam merui.

Nors rinkimų baigtis dar neaiški ir nežinia, kokia partija ar visuomeninis rinkimų komitetas dominuos Taryboje, naujienų portalas JP vienuolikos kandidatų į Panevėžio merus klausė, kokias komandas jie formuotų, jei laimėtų rinkimus.

 „Komandą esu suformavęs – visas visuomeninio komiteto sąrašas. Dar paliekame vietos ir kitiems dalyvauti Tarybos darbe. Jeigu kalbame, kas bus administracijos direktorius, vicemerai, apie tai verčiau kalbėti po rinkimų. Tai yra politinio pasitikėjimo postai ir jie atsiranda, kuomet sudaromos koalicijos.

Darbas valstybinėje  tarnyboje išmokė, kad asmeninės ambicijos ir darbas – du skirtingi dalykai. Labai gerai pamenu, kaip buvo sudaroma koalicija dabartinėje Tarybos valdančiojoje daugumoje. Buvau tas žmogus, kuris betarpiškai kalbėjau ir derinau pozicijas sudarant koaliciją. Turiu pakankamai patirties. Esame pasiruošę sudaryti koaliciją su tais, kurie nuoširdžiai nusiteikę dirbti. Pats svarbiausias iššūkis suformuoti po rinkimų veiksmingą koaliciją. Ją suformavus ir bus sprendžiama, kas užims pareigas. Labai norėtųsi, kad koaliciją sudarytume ne dėl kėdžių ir postų, o dėl idėjų ir darbų“.

Skaitykite:https://jp.lt

2019 m. Vasaris mėn. 26 d., Antradienis

P. Urbšys: mane stebina skleidžiamas melas


Mūsų tikslas – ne valdyti miestą, o įgalinti žmones kurti jį KARTU. 

 Jau šeštus metus dirbate Seimo nariu ir įpusėjus antrai kadencijai ryžotės iš Seimo grįžti į Panevėžį. Kas lėmė apsisprendimą kadencijos vidury kandidatuoti į merus?

 Jei dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas ir jo pagrindinė komanda nebūtų buvusi išrinkta su mano pavarde, tikrai manyčiau, kad ne mano reikalas, kas prieš ketvertą metų panevėžiečiams jų buvo pažadėta ir liko nepadaryta.

 Antra, mano, kaip politiko, prioritetas – pasiekti, kad realiai veiktų piliečių savivalda.

Tai ir yra dvi esminės priežastys, kodėl apsisprendžiau prisiimti asmeninę atsakomybę už darbus, kurie R. M. Račkausko komandos liko nepadaryti.

Komanda, kurią subūriau prieš ketvertą metų – visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ pagrindinį tikslą sau kėlė sustiprinti valdžios kontrolę, žmonių bendruomenines galias ir deklaruoti politikoje skaidrumą bei atvirumą. Neatsitiktinai R. M. Račkauskas rinkimų naktį atsakydamas žurnalistams į klausimą, koks jo pagrindinis darbas, pareiškė: padaryti tai, ko nepadarė STT.

Su mano pavarde išrinktiesiems į Panevėžio valdžią palinkėjau nepamiršti, kad dovanos yra ne jie, o žmonės, kurie juos išrinko, ir padaryti viską, kad žmonės būtų įgalinti kontroliuoti juos, esančius valdžioje.

 Iš savo ilgametės darbo STT patirties galiu pasakyti: bet kokia nekontroliuojama, save įsimylėjusi valdžia anksčiau ar vėliau paslysta ant savo piktnaudžiavimo.

Todėl Panevėžio savivaldybę ir lydi amžinas prakeiksmas, kai vienas paskui kitą jos vadovai turi stoti prieš teismą.

Kai kas bando jus kaltinti neva esate užsakovas dabar Panevėžio savivaldybei šešėlį metusios korupcijos bylos, kurioje įtarimai pareikšti merui R. M. Račkauskui, taip pat jo patarėjai. Kaip manote, kodėl keliamos tokios asociacijos?

Taip, tokių kaltinimų girdėti. Bet tie žmonės pamiršta, kad ne R. M. Račkauskas siejamas su kova su korupcija, o būtent P. Urbšys, 15-a metų atidavęs tai kovai.

Šita korupcinė byla man didesnė gėda nei R. M. Račkauskui. Tas, kuris per rinkimus prisistatė kaip skaidrumo garantas, buvo patupdytas į areštinę. Iš paskutinės mano, kaip liudininko, apklausos STT supratau, kad filmas apie R. M. Račkausko įtartinas veikas, vykusias jo kabinete, buvo sukamas nuo 2018 m. pradžios.

Mane toje istorijoje labiausiai žeidžia tai, kad pagrindiniai šios bylos veikėjai puikiausiai žino, kokie įrodymai yra surinkti ir kad jie pradėti rinkti ne nuo gegužės, kai pašlijo mano ir R. M. Račkausko santykiai, o dar gerokai prieš pusmetį.

Ir jie puikiai žino, kad ne P. Urbšys inicijavo STT tyrimą. Atvirkščiai, R. M. Račkausko neskaidrūs veiksmai padarė STT taikiniu ir mane, nes pagal gautą oficialų STT pranešimą dėl taikytų prievartos priemonių paaiškėjo, kad STT klausėsi mano pokalbių ir kontroliavimo kitas mano elektronines priemones.

Negana to, įtariamasis meras R. M. Račkauskas ne tik akiplėšiškai meluoja, tačiau daro viską, kad mane nutildytų uždrausdamas kalbėti tiesą. Kitaip negaliu paaiškinti su jo palaiminimu atsiradusio pareiškimo prokuratūrai, kurio pagrindu iškelta baudžiamoji byla dėl neva pagarsintų ikiteisminio tyrimo duomenų.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt

2019 m. Vasaris mėn. 25 d., Pirmadienis

Didžiausia korupcijos byla: kritikos strėlės ir teismų sistemai, ir „šou“ rengiantiems pareigūnams

Vaidotas Beniušis, Povilas Urbšys, Vitalijus Gailius, Edmundas Jakilaitis, Vytautas Nekrošius

Didžiausioje teismų korupcijos byloje teisėjai suimti, o visuomenė skęsta informacijos migloje. Kokie klausimai kyla stebint didžiausią istorijoje korupcijos teismuose tyrimą – diskusija „DELFI Dėmesio centre“.

Laidoje – Vilniaus universiteto Teisės fakulteto akademikas, prof. Vytautas Nekrošius, Seimo antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, Seimo narys Povilas Urbšys ir BNS vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis.

– Pone Urbšy, sakote, neturėtų būti galvojama apie viešuosius ryšius. Bet pvz., sumos paskelbimas nenurodant, pas kurį teisėją rastą, čia nėra viešieji ryšiai?

P. Urbšys: Jei kalbėsime apie sumą, tai mane nustebino. Galbūt tokiu būdu norėta reaguoti į tą opiniją, kuri dabar skleidžiama, kad yra aukos, kad galbūt pertekliniai veiksmai yra padaryti. Nes atsimenu mūsų tyrimą, mes užsienio valiuta radome apie 6 milijonus litų. Kratos metu buvo padaryta klaida ir įrašyti 4 mln. Kai prokuroras tikslino pas įtariamąjį sumą, sako: čia, matote, parašyta mažiau, nei mes radome. Įtariamasis sako: aš jokių pretenzijų neturiu dėl to skaičiaus. Užslėpta forma buvo pasiūlymas. Bet mes neskelbėme tyrime, kad buvo rasta tokia pinigų, nes, kaip parodė tolesni veiksmai, kaip visada, viskas teisėta, reikėjo grąžinti tuos pinigus. Tai kas bus su tais teisėjais, jei rasti pinigai bus pagrįsti, deklaruoti. Gali būti atvirkštinis procesas. Nes tada sakys: palaukite, jūs kalbėjote, kad radote 200 tūkst. Jūs sulaikėte teisėjus, ir dabar teismuose nėra pinigų sumos, nei ten nėra tų teisėjų visų, galų gale iš 26 liks keletas. Tai tikrai suprantu pareigūnus, kad jiems dabar irgi sudėtinga, jiems reikia reaguoti į opiniją, bet nereikia persistengti.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij 

 

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Politinių kalinių ir tremtinių ataskaitinis susirinkimas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga“Vasario 24 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Politinių kalinių ir tremtinių Panevėžio skyriaus ataskaitiniame susirinkime.

1988 metais pakilusi tautinio Atgimimo banga sužadino viltis kovoti dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo. Buvę sovietinių lagerių politiniai kaliniai ir Sibiro tremtiniai pirmieji suskato jungtis į organizaciją. Susibūrė „Tremtinio“ klubas, kuris vėliau peraugo į Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungą. LPKTS puoselėja tautinę savimonę ir tautinę kultūrą, rūpinasi jaunosios kartos pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymu, rezistencijos ir tremties atminimo įamžinimu, sovietinės okupacijos ir komunistinio lietuvių tautos genocido padarinių likvidavimu ir istorinės tiesos apie pasipriešinimą okupacijai atkūrimu, palaiko šalies politines ir ekonomines reformas, gynybinės galios stiprinimą.

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Vadybos paskaitoje – kandidato benefisas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys delfi nuotr“

Važiavo į paskaitą – pateko į rinkimų agitaciją. Tokias pretenzijas studentai pažėrė Panevėžio kolegijai, per paskaitas įsileidusiai Seimo narį, siekiantį Panevėžio mero posto, Povilą Urbšį. Nedrįso išeiti Švietimo įstaiga ir pats kandidatas tvirtina politikos čia nematantys. Negano to, politikas įtarė jaunimui nepatikęs ne šiaip sau. Esą ištęstinių studijų studentus, darbo metu atvykusius į paskaitą ir vietoje dėstytojų radusius apie pilietiškumą kalbantį Seimo narį, galėjo pakurstyti politiniai oponentai rinkimuose.

P. Urbšys motyvuoja nesantis Kolegijoje „proginis“ svečias, o šįkart susitikimo pageidavęs suinteresuotas išjudinti pilietišką jaunimą. „Kalbėjome, kaip pilietinės galios susijusios su žmogaus galimybėmis kurti savo gyvenimą. Be abejo, palietus tokią temą turi kalbėti apie pilietinį aktyvumą, o tai siejasi su rinkimais“, – sutinka seimūnas.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

Delfi nuotr.

2019 m. Vasaris mėn. 24 d., Sekmadienis

Skeletai spintoje: aiškėja, kad Tauragės politikų šeima suko verslą su buvusiu KGB viršininku

Automobilių stovėjimo aikštelė prie „Norfos“ prekybos centro Tauragėje

Tauragės tarybos posėdyje Pranas Petrošius nusprendė kartą ir visiems laikams atsakyti į jam nuolat viešai užduodamą klausimą: kaip ir už kiek kadaise privatizavo „Dunokų“ automobilių stovėjimo aikšteles. Anksčiau visų tauragiškių reikmėms naudotos aikštelės šiuo metu privačios ir skirtos tik prekybos centrų „Norfa“ pirkėjams. Naktimis statyti automobilių jose negalima. 

P. Petrošiui pareiškus, kad aikšteles pirko UAB „Bernotiškės“, kurioje jis buvo tik vienas iš akcininkų, paaiškėjo įdomių dalykų. Įmonę netrukus po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo jis įkūrė kartu su buvusiu Tauragės KGB poskyrio viršininku Aleksandru Kičaikinu. Nuo 2005 m. akcininkų sąraše figūruoja ir dabartinio kandidato į merus Dariaus Petrošiaus pavardė.

Darius Petrošius, kaip minėta, VRK deklaracijoje neslepia turintis šios įmonės akcijų, „Creditreform“ duomenimis, kurį laiką jai ir vadovavo. Taigi, akivaizdu, kad kandidatą į merus D. Petrošių sieja verslo ryšiai su buvusiu KGB viršininku jei ne per dvi, tai tikrai bent per vieną įmonę.

Skaitytojams priminsime, kad ne taip seniai Darius Petrošius, būdamas Seimo nariu, beje, vadovavęs Seimo saugumo ir gynybos komitetui bei Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai ir dirbęs su slapta informacija, buvo siūlomas į teisingumo ministrus. Tačiau šios minties atsisakė po to, kai jo reputacija suabejojo buvęs STT Panevėžio valdybos pirmininkas Povilas Urbšys. D. Petrošius tuomet dievagojosi paduosiąs šį į teismą už šmeižtą, tačiau apie jokį teismo procesą negirdėti iki šiol.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. Tauragės žinios

2019 m. Vasaris mėn. 23 d., Šeštadienis

Lietuvai pagražinti draugijos susirinkimas

LIETUVAI PAGRAŽINTI DRAUGIJOS Panevėžio skyrius nuotrauka.2019 m. vasario 23 d. Sveikatingumo centre ,,Vidmavita'' įvyko Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus Visuotinis susirinkimas, kurio metu buvo priimta  Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkės - Violetos Grigienės ataskaita už 2018 m.ir revizijos komisijos pirmininkės - D. M. Kažukauskienės finansinė ataskaita už 2018 m. Priimtas ir patvirtintas darbo planas 2019 m.

Povilas Urbšys dalyvavo susirinkime ir pasveikino susirinkusius, pasidžiaugė nuveiktais darbais. Jis – ilgametis Lietuvai pagražinti draugijos narys, aktyviai dalyvauja jos veikloje.

Nuotraukos Meilės Druktenytės

2019 m. Vasaris mėn. 22 d., Penktadienis

Ilonos Žvinakienės parodos pristatymas

v.pngVasario 22 d. Povilas Urbšys dalyvavo Ilonos Žvinakienės parodos pristatyme. Dailininkė panevėžiečiams pažįstama savitu tapybos braižu be teigiamus pojūčius sukeliančiais paveikslais, iš kurių sklinda šiluma ir ramybė. Dailininkė daug metų dirba pedagoginį darbą, aktyviai dalyvauja ir pati organizuoja tarptautinius plenerus. Daugiau nei 20 metų ji kūrė pasteles, o pastaraisiais metais ėmėsi ir aliejinės tapybos.

„Kokį vaizdinį įsileidžiame, taip ir gyvename. Atrodo, žinoma visiems tiesa, bet iš pavyzdžių, iš pokalbių, pojūčių pirmą kartą taip stipriai suvokiau, kaip svarbu ieškoti šviesos ir ją skleisti. Mūsų laimė – tai pasirinkimų pasekmė. Todėl ir menas turėti gimti iš vidinio pertekliaus, o ne iš skausmo, pykčio, – sako I. Žvinakienė. – Menas turi tapti ne skaudintoju, o vaistu tiesiogine to žodžio prasme. Juk yra žinoma, o ir medicininių tyrimų rezultatai rodo, kaip žiūrint į vienokį ar kitokį paveikslą keičiasi spaudimas, netgi kraujo sudėtis.“ Tai, ką į savo kūrinius įdeda dailininkė I. Žvinakienė, neabejotinai gali būti ramybės ir gėrio spinduliu, savotišku gydomuoju eliksyru kiekvienam.

Povilas Urbšys pasidžiaugė nuostabiai šilta paroda bei dailininkės užkrečiamu optimizmu, įteikdamas jai įvairiaspalvių gėlių puokštę.

2019 m. Vasaris mėn. 22 d., Penktadienis

Kiek mokesčių valstybei per metus sumokėjo kandidatai į Panevėžio merus?

Panevėžio mero regalijų siekiančių kandidatų turto ir pajamų deklaracijose – skaičiai, įdomūs rinkėjui.

Nuo šimtatūkstantinės vertės registruoto turto iki vos kelių šimtų eurų per metus sumokėtų mokesčių valstybei. Tokie skaičiai – Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiamose kandidatų į Panevėžio miesto merus pajamų deklaracijose.

Su visuomeniniu rinkimų komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ į Panevėžio mero kėdę bandantis atsisėsti parlamentaras tais metais nurodė gavęs 47 738 Eur pajamų, o valstybei sumokėjęs 6963 Eur mokesčių.

P. Urbšys nurodė turėjęs kiek per 11 000 Eur bei maždaug 20 000 Eur verto registruoto turto.

Tačiau jau 2018 m. deklaracijoje Seimo narys atrodo gerokai turtingesnis. P. Urbšio finansinę padėtį smarkiai pagerino neseniai parduotas sklypas. Nors 2017-aisiais politikas viešai deklaravo, jog turimas 27 ha žemės sklypas kainuoja vos per 2000 eurų, pernai jį pardavė už 143 400 eurų. Pats parlamentaras tuomet tikino, kad jokių stebuklų čia neįvykę. Anot jo, realios kainos nuo rinkos gerokai skiriasi.

Skaitykite:https://www.alfa.lt

Nuotr. M. Garucko

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 286