Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 15 d., Penktadienis

Povilas Urbšys. Prezidentė – kontroliuojamos demokratijos garantas?

Povilas Urbšys

Sutinku, Prezidentės metinis pranešimas primena diagnozę. Šiemet kaip niekad itin daug dėmesio skirta politinės sistemos avarinės būklės analizei. Kai prezidentė ištarė „pilietinis pasipriešinimas yra rimtas atsakas į neskaidrią politiką“, vos neatsilošiau – jau veržėsi atodūsis: „Pagaliau“.
Deja, vos ištarusi: „partinės sistemos krizė gilėja“, Jos Ekscelencija susizgribo ir patikino: „kad ir kokios silpnos, pavargusios, nukraujavusios būtų politinės partijos, tačiau kol kas tai patikimiausias demokratinės valstybės vystymosi pagrindas“. Ir kad suteiktų partijoms „nepakartojamą galimybę prisikelti naujam gyvenimui“, kaip ir dera vyriausiam vadui, čia pat įsakmiai sukomandavo: „šiandien savanorių reikia ne tik į kariuomenę, bet ir į partijas“.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 15 d., Penktadienis

Pristatytas naujausias žurnalo SENVAGĖ numeris

Senvagė nuotrauka.

Birželio 14 d. (ketvirtadienį) Panevėžio miesto savivaldybės Viešojoje bibliotekoje vyko popietė „KAIP GIMSTA „SENVAGĖ“. Popietėje pristatytas pirmasis šių metų žurnalo numeris ir atidaryta K.Vaičiulio karikatūrų paroda.

Redaktorė Liuda Jonušienė prisiminė kaip idėja virto žurnalu, kaip jo leidybą nutrūko ir vėl buvo atkurta. Ji džiaugėsi turtingu Panevėžio miesto kultūriniu gyvenimu. Drauge su dizainere Asta Radvenskiene atskleidė kaip gimsta žurnalas, dėl ko daugiausia diskutuojama ir kas taria paskutinį žodį kuriant dizainą. Autoriai Audrius Skačkauskas, Edita Misevičiūtė, Ramunė Bružienė dalinosi kūrybos paslaptimis: kaip gimė idėjos straipsniams, kas buvo sunku ar įdomu. Audrius Skačkauskas skaitė savo kūrybos humoreskas, kurios nepaliko nė vieno rūškano veido bibliotekoje. 
Straipsnio apie Panevėžio hipius vienas iš herojų Valius Baublys nukėlė į praeitį, trumpai supažindino su Panevėžio hipių likimais.

Jau ne pirmame žurnalo numeryje publikuojamos Kęstučio Vaičiulio karikatūros, tad pristatyme atidaryta ir jo darbų paroda. Autorius pasakojo apie savo kūrybos kelią, dalinosi įžvalgomis ir pastebėjimais apie Panevėžio miestą. Seimo nario padėjėja Kęstučiui įteikė suvenyrą ir dėkojo už draugystę, jo kritišką mąstymą, neabejingumą savo miestui.

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Seimas pritarė Vietos savivaldos įstatymo pataisoms dėl ūkinės veiklos reglamentavimo

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „lr seimas“

Seimas priėmė Vietos savivaldos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-1112(2), kuriomis aiškiau apibrėžiama, kada yra viešųjų paslaugų teikimo viršenybė prieš ūkinės veiklos interesus.

Pasak projekto iniciatoriaus Seimo nario Povilo Urbšio, 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo Savivaldos įstatymo pataisos, kurios savivaldybes prilygino komercinėms įmonėms. Buvo konstatuota, kad bet kokia ūkinė veikla yra susijusi su komercine veikla. Tai sukėlė tam tikras problemas: Konkurencijos tarybai buvo palikta laisvė pačiai interpretuoti, kas yra ta ūkinė veikla, kas nėra ūkinė veikla.

Priimtomis pataisomis aiškiau nustatyta, kad, jeigu viešoji paslauga yra teikiama ir kartu jos teikimo užtikrinimui yra reikalinga ūkinė veikla, konkurencingumo procedūra nebus netaikoma.

„Į Konkurencijos tarybą nereikės kreiptis dėl: vandens tiekimo, nuotekų valymo, šilumos tiekimo, atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų, gatvių priežiūros ir tvarkymo, maitinimo, ugdymo, globos arba sveikatos priežiūros įstaigų paslaugų teikimo“, – vardijo P. Urbšys.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Seime užvirė ginčas dėl siūlymo viešinti prisipažinusius KGB bendradarbius

seime.jpg

Seime ketvirtadienį užvirė ginčas dėl siūlymo viešinti prisipažinusius KGB bendradarbius: kol iniciatoriai argumentavo patriotizmu, opozicija įžvelgė Kremliaus interesus.
Zbignevo Jedinskio su kitais Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA)-Krikščioniškų šeimų sąjungos (KŠS) frakcijos nariais parengtas projektas į darbotvarkę buvo įtrauktas privalomai surinkus 50 parlamentarų parašų
Seimo narių Mišrios grupės atstovas Povilas Urbšys savo ruožtu teigė, kad „įstatymas nukreiptas prieš asmenis, kurie išdrįso parodyti nelojalumą KGB ir stoti atsikūrusios valstybės pusėn“.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Panevėžyje paminėta Gedulo ir vilties diena

Prieš 77-erius metus Lietuvą sukrėtė pirmasis masinis tautiečių trėmimas į atokias šiaurines Sovietų Sąjungos teritorijas. Daugelio likimus sudaužęs istorinis kataklizmas purtė ir Panevėžį – 1941-ųjų birželio 14-ąją ir 15-ąją gyvuliniais vagonais išvežta apie 600 panevėžiečių. Per keletą dienų į gyvulinius vagonus sugrūsta ir iš Tėvynės išvežta apie 18 tūkst. gyventojų. Iš viso per sovietų okupacijos metus įkalinta ir ištremta 280 tūkst. Lietuvos piliečių – tikriausiai sunku būtų rasti šeimą, kurios vienaip ar kitaip nebūtų palietę sovietinio režimo gniaužtai.

Birželio 14 d. Gedulo ir Vilties dieną į Nepriklausomybės aikštę rinkosi ne tik tremtį išgyvenusieji – visi, kam ši diena svarbi. Jaunosios kartos atstovų – J. Miltinio gimnazijos moksleivių skaitomi tremtinių išgyvenimai dažno širdyje sužadino dar gyvus prisiminimus apie žmogaus niekinimą, badą, šaltį, bandymą bet kokia kaina išgyventi ir net tokiomis sąlygomis išlikti žmogumi.

Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje aukojamose šv. Mišiose bei Gedulo ir vilties dienos minėjime.

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

R. Karbauskio ir D. Grybauskaitės karas: kuris užlips ant politinės minos?

 Politologas Virgis Valentinavičius akcentuoja, kad „valstiečių“ lyderis ir prezidentė nėra tos pačios politinės lygos žaidėjai, tad R. Karbauskiui konfliktas su šalies vadove gali būti pražūtingas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovui prabilus apie tai, kad Seime bus inicijuojamas naujas parlamentinis tyrimas, kurio taikiklyje atsidurtų D. Grybauskaitės ir buvusio liberalų lyderio Eligijaus Masiulio susirašinėjimas, šalies vadovė kirto atgal, pareikšdama, kad paties R. Karbauskio, valdančio „Agrokoncerną“, buvimas Seime gali prieštarauti Konstitucijai.
Buvęs R. Karbauskio bendražygis, šiuo metu iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs parlamentaras Povilas Urbšys mano, kad LVŽS lyderis, sustabdęs žemės ūkio sektoriaus tyrimo komisijos sukūrimą Seime ir užsimojęs tirti politikų ryšius su verslu bei prezidentės veiksmus, gali padaryti lemtingą klaidą. „Šios politinės minos driokstelėjimas pakirs ne tik „valstiečių“ frakcijos vienybę, bet jos sprogimo banga gali Seimą nublokšti net į priešlaikinius rinkimus“, – LRT.lt sakė P. Urbšys. Seimo narys mano, kad E. Masiulio ir D. Grybauskaitės susirašinėjimo tyrimas nieko neduos: „Gal politiškai bus aptrupintas prezidentės fasadas, bet tikrai gynybiniai kuorai nebus užimti“. Pasak P. Urbšio, „valstiečių“ lyderis šiuo metu ne tik paskelbė kartą opozicijoje dirbantiems konservatoriams ir prezidentei D. Grybauskaitei, bet atidarė ir dar vieną frontą.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Seimo pirmininkui paslydus, pamaina jau paruošta?

 

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ne kartą kalbėjo tai, kas kertasi su Valstiečių ir žaliųjų frakcijos lyderio Ramūno Karbauskio valia, dėl to jau buvo pakurstęs diskusijas, ar ilgai truks jo dirigavimas parlamentui. Naujas gandas Seimo koridoriuose – vietoje V. Pranckiečio skaitlingiausios frakcijos lyderis kur kas mieliau matytų Agnę Širinskienę.

Buvęs Valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Povilas Urbšys, apkaltintas R. Karbauskio veikimu prieš frakciją ir galiausiai joje vietos sau neberadęs, atvirauja ir vėl. Kalbos apie tai, kad V. Pranckiečiui slystelėjus į jo vietą ruošiama A. Širinskienė, Alfa.lt pasiekė ne iš P. Urbšio, tačiau ir jis teigė tokią versiją girdėjęs.

„Po to garsaus mitingo, kai Seimo pirmininkas pasakė, kad jam yra gėda dėl Gretos Kildišienės, į tai labai jautriai sureagavo R. Karbauskis, tada juk jis viešai pasakė – jeigu gėda, gali atsistatydinti. Matyti, kad tos emocijos neatslūgo. Kai kuriais atvejais tos viešosios nuomonės išsiskyrimas vienu ar kitu klausimu, kad ir dabar dėl komisijos sudarymo ar nesudarymo tiriant „MG Baltic“ įtaką politikams. Akivaizdu, kad yra norima padaryti Seimo pirmininką paklusnesnį frakcijos seniūnui, kita vertus, aš tikrai neatmetu, kad galbūt galvojama apie tai, kad jį reikia pakeisti. Esu girdėjęs, kad A. Širinskienė net svarstoma kaip viena iš galimų kandidačių“, – teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Birželis mėn. 13 d., Trečiadienis

Pristatyta pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys"

Birželio 13 d. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." pristatymas, skirtas Gedulo ir vilties dienai bei 1948 metų tremties į Buriatiją 70-mečiui paminėti. Dalyvavo knygos atsakingoji redaktorė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento Atminimo programų skyriaus vedėja Dalė Rudienė.

"Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." – pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys“ yra skirta vienai didžiausių Lietuvos gyventojų tremčių – 1948 metų tremčiai į Buriatiją. Daugiau kaip 4100 asmenų iš Panevėžio, Plungės, Pasvalio, Šiaulių, Telšių ir Pakruojo rajonų buvo ištremti į tolimą, svetimą kraštą sunkiems miško darbams. Net sunkiausiomis aplinkybėmis jie stengėsi neprarasti žmogiškojo orumo, tautinės tapatybės ir tikėjimo. Pačių tremtinių ar jų šeimos narių pateiktos žinios apie gyvenimo ir darbo sąlygas tremtyje, gyvenviečių aprašymai, kapinių planai, nuotraukos visapusiškai ir nuosekliai atskleidžia tremtinio būtį Buriatijoje.

Povilo Urbšio padėjėja įteikdama gėlių knygos redaktorei Seimo nario vardu padėkojo visiems knygos sudarytojams už nuveiktą didelį darbą, už pagarbą tremtiniams ir jų patirtoms kančioms, už tokį išsamų leidinį, kuris yra reikšmingas puslapis skaudžioje mūsų tautos tremčių istorijoje.

2018 m. Birželis mėn. 13 d., Trečiadienis

Urbšys neteko Seimo komiteto vadovo pareigų

Povilas Urbšys

Palikęs valdančiąją Valstiečių ir žaliųjų frakciją Seime Povilas Urbšys neteko ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko pareigų. Trečiadienį komiteto nariai pritarė „valstiečių“ teikimui šio komiteto pirmininke skirti jų narę Guodą Burokienę.

„ Valstiečių“ frakcija pagal savo kvotą paskyrė Guodą Burokienę į pirmininko vietą“, – BNS patvirtino P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 12 d., Antradienis

Rinkimų komitetų įvardijimas „demokratijos grimasa“ papiktino nepartinių judėjimų atstovus

Rinkimai Eišiškėse

Prezidentės Dalios Grybauskaitės perspėjimas, jog silpstant partijoms rinkimuose gali triumfuoti „pseudodemokratiniai judėjimai“, o rinkimų komitetai tapo „demokratijos grimasa“, papiktino nepartinių politinių junginių atstovus.
Pilietinio judėjimo „Kartu“ vadovas parlamentaras Povilas Urbšys, kurio vardo visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ laimėjo savivaldos rinkimus Panevėžio mieste, prezidentės pasisakymą pavadino makabrišku. „Makabriškai skamba prezidentės diagnozavimas, kad tai yra demokratijos grimasa. Šie komitetai būtent pasitarnauja, kad pravėdintų politinę sistemą, kurioje susidarė ne politinės partijos, o dariniai, primenantys klanus ar organizuotus nusikalstamus susivienijimus“, – BNS sakė P.Urbšys.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 255