Naujienos

2019 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Penktadienis

Krašto apsaugos ministerija taip pat siūlo mažinti šauktinių amžių

 

Krašto apsaugos ministerija taip pat siūlo mažinti šauktinių amžių

Krašto apsaugos ministerija siūlo naują šaukiamąjį amžių į privalomąją karo tarnybą – į ją būtų kviečiami jaunuoliai nuo 18 iki 23 metų amžiaus.
„Karo prievolės įstatyme esame parengę pataisą, kuria ir siūlome jauninti šaukiamąjį amžių nuo 18 m. iki 23 m. Tai daroma tam, kad tarnyba taptų dar patrauklesnė ir patogesnė šauktiniams“, – Eltai sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

 Anot jo, atlikta analizė parodė, jog vyresni nei 23 m. karo prievolininkai šaukiami neproporcingai dažniau. 2018 m. šaukiamųjų sąrašą sudarė penktadalis (22 proc.) 25-mečių, tuo tarpu 19-mečiai sudarė vos 8 proc. (mažiau nei dešimtadalį). „Taip atsitinka dėl to, kad vyresnio amžiaus šauktiniai paprastai jau yra baigę studijas ir jiems tarnyba Karo prievolės įstatymo numatytais pagrindais nėra atidedama“, – Eltai teigė viceministras.

Be to, vyresnių karo prievolininkų žemesnis ir sveikatos tinkamumas – 25 m. amžiaus karo prievolininkų tinkamumas yra beveik 10 proc. žemesnis nei 19-mečių. Pastebėta, jog vyresnio amžiaus karo prievolininkai yra mažiau motyvuoti, dažniau ieško galimybių išvengti tarnybos vilkinant šaukimo ir atsakomybės taikymo procedūras.

 „Todėl ministerijos siūlymu ministerija yra parengusi Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma jauninti ir trumpinti šaukiamąjį amžių nuo 18 m. iki 23 m. Tikimės, tai išspręs nepatogumus, su kuriais susiduria vyresni nei 23 m. šauktiniai.

Parlamentaras Povilas Urbšys įregistravo siūlymą mažinti karo prievolininkų amžių nuo 26 iki 21 metų. Siūlymą P. Urbšys pateikė, siekiant mažinti karo tarnybos vengimo atvejų, išvengiant sukeltos neproporcingai didelės žalos jaunuolių interesams. Teikiamu įstatymo projektu siūloma mažinti karo prievolininkų amžių nuo 26 iki 21 metų ir tokiu būdu neatitraukti jaunuolių nuo mokslo, darbo, šeimos, jų ateities planų bei prisiimtų finansinių įsipareigojimų.

Skaitykitehttps://www.delfi.lt

Nuotr. J. Dudėnas

2019 m. Rugpjūtis mėn. 28 d., Trečiadienis

Kodėl jaunuoliai nebenori tarnauti Lietuvai?

Capture.jpg

Šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 000 vyrų, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Ministerijos naujienų agentūrai BNS pateiktais duomenimis, administracine tvarka 2016 metais nubausti 270 tarnybos vengę prievolininkai, 2017 metais – 5 500, 2018 metais – 7 400, o šiais metais – jau 6 800.

Kodėl jaunuoliai nebenori tarnauti Lietuvai?

Žinių radijo laidoje "Atviras pokalbis" diskutuoja Seimo narys Povilas Urbšys, savanoris, VDU dėstytojas Mindaugas Nefas ir Lietuvos kariuomenės, karo prievolės ir komplektavimo tarnybos direktorius Arūnas Balčiūnas.

Povilai, kaip jūs vertinate šią situaciją?

„Tokia situacija dar kartą iškelia klausimą ar žmogus valstybei, ar valstybė žmogui? Jeigu valstybė žmogui, tada ji informuoja asmenį apie jo prievoles, apie lengvatas ir visus kitus dalykus, ką privalo valstybė jam duoti. Aišku, yra piliečio pareiga, bet yra ir valstybės poreikis. Įkelia informaciją į virtualią erdvę ir jei žmogus nepasižiūri, tai iš karto grasinimas atvykti ir jis informuojamas, kad jam yra išrašomas administracinis nusižengimo protokolas. Čia prasideda valstybės dialogas su piliečiu. Manau, tai administravimo problemos, bet mano įsitikinimu yra ir sisteminė problema, kurią mes turime spręsti. Priežastys sisteminėje problemoje slypi pačiame įstatyme. Įstatymas nėra tobulas. Šią problemą dar pernai akcentavo ir Krašto apsaugos ministerija, teikdama Karo prievolės įstatymo pataisų paketą”, - laidoje kalbėjo P. Urbšys.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Rugpjūtis mėn. 28 d., Trečiadienis

Siūlo mažinti šauktinių amžių

"Å auktiniai savanoriai"

Parlamentaras Povilas Urbšys įregistravo siūlymą mažinti karo prievolininkų amžių nuo 26 iki 21 metų.

Siūlymą P. Urbšys pateikė, siekiant mažinti karo tarnybos vengimo atvejų, išvengiant sukeltos neproporcingai didelės žalos jaunuolių interesams. Teikiamu įstatymo projektu siūloma mažinti karo prievolininkų amžių nuo 26 iki 21 metų ir tokiu būdu neatitraukti jaunuolių nuo mokslo, darbo, šeimos, jų ateities planų bei prisiimtų finansinių įsipareigojimų. Vadovaujantis Karo prievolės komplektavimo tarnybos duomenimis, šiais metais dėl tarnybos kariuomenėje vengimo nubausti beveik 7 tūkst. vyrų. Administracine tvarka 2016 metais nubausti 270 tarnybos vengusių prievolininkų, 2017 metais – 5,5 tūkst., 2018 metais – 7,4 tūkst., o 2019 metais – jau 6,8 tūkstančio.

Skaitykite: https://www.delfi.lt


2019 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Penktadienis

Panevėžys švenčia Baltijos kelio 30-metį

30.pngRugpjūčio 23 d. Panevėžio Senvagėje vyko iškilmingas Baltijos kelio 30-mečio minėjimas. 1989 metais kviesdama išsilaisvinimui gyva žmonių grandinė nusidriekė per visas tris Pabaltijo valstybes. Prisimenant prieš 30 metų vykusius įvykius, Senvagėje, kaip ir visoje Lietuvoje, 18 valandą, skambant Baltijos šalių himnui, žmonės susikibo rankomis.

Povilas Urbšys stovėjo gyvoje grandinėje kartu su panevėžiečiais, o vėliau pasitiko ir sveikino tradicinio, jau 28-ojo, bėgimo-važiavimo dviračiu „Baltijos kelias“ – maršrutu Vilnius-Ryga-Talinas 30-osioms Baltijos kelio metinėms paminėti, dalyvius ir įteikė jiems suvenyrus.

2019 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Penktadienis

Bendruomeniniai šeimos namai švenčia pirmą gimtadienį

eima.pngRugpjūčio 23 d. Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai atšventė savo pirmąjį gimtadienį. Panevėžio bendruomeniniai šeimos namai - projektas, kuris teikia kompleksines paslaugas šeimoms. Jų partneris VšĮ Šv. Juozapo globos namai.

Projekto tikslinė grupė – šeimos, tėvai ar vienas iš tėvų, įtėviai, globėjai, vaikai, gyvenantys Panevėžio mieste. Planuojama, kad socialinių paslaugų naudą gaus 680 šeimų. Projekto trukmė 36 mėn., viso projekto vertė 619 025 Eur. 

Projekto nauda – tikimasi, kad įgyvendinus Projektą, šeimos įgis patirties ir gebėjimus valdyti krizines situacijas šeimoje, užtikrinant tinkamą vaikų priežiūrą, auklėjimą bei jų gerovę, sumažės skyrybų, Projekto rezultatai prisidės prie šeimų pozityvios raidos užtikrinimo, socialinių, psichologinių bei saugumo galimybių vystymo. 

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė, kad projektas išlaikė išbandymus ir sėkmingai gyvuoja. Linkėdama ir toliau teikti taip reikalingą pagalbą šeimoms, vadovei Robertai Daubaraitei-Randei ji įteikė saldų suvenyrą.

2019 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Penktadienis

Konferencija Baltijos keliui ir Juodojo kaspino dienai atminti

urb.pngRugpjūčio 23 d. Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka rengia konferenciją Baltijos keliui Juodojo kaspino dienai paminėti. Šiemet jos tema „Išgyvenimo taktika: pasitraukti? Priešintis? Prisitaikyti?. Su savo dainų programa dalyvavo gydytojas ir dainininkas Vygantas Kazlauskas. Pranešimą „Lenkų kavalerijos veiksmai 1920 m. lapkričio mėnesį Panevėžio apylinkėse“ skaitė dr. Valdas Rakutis.

Povilas Urbšys dalyvavo pirmojoje konferencijos dalyje, kuri tradiciškai vyko Juozo Urbšio tėviškėje Zaosės vienkiemyje. „Kalbėdami apie Baltijos kelią sutikite su tuo, kad tas kelias prasideda iš begalybės ir nueina į begalybę. O mes visi tuo metu buvome tos begalybės pilnatvėje. Pripažinkime, kad nuo kiekvieno asmeninio sprendimo prasideda istorija. Ir tai yra šventa tiesa, nes nuo kiekvieno jūsų asmeninio apsisprendimo prieš 30 metų prasidėjo laisvos Lietuvos istorija. Tos laisvės, kurios mes troškome ir nutarėme susigrąžinti. Ne Sąjūdis, Aukščiausia taryba ar politikai, o kiekvienas iš jūsų sukūrėte tą Lietuvos istoriją, apsispręsdami būti Baltijos kelyje.

Dabar įjungi radijo imtuvą ir girdi, kad Honkonge organizuojamas susikabinimas rankomis, norint parodyti savo troškulį laisvei, remiantis mūsų pavyzdžiu. Mes sukūrėme tai, kas jau nebepriklauso mums ir įkvepia kitus, kurie kovoja dėl savo laisvės. Atrodo, kad viskas yra tvarkoje – mes esame pavyzdys. Bet, jeigu taip atvirai? Ar prieš trisdešimt metų buvo aiškiau kas yra tiesa ir laisvė? Man atrodo, kad tada buvo aiškiau. Dabar kažkas yra atsitikę. Ir kai dabar Lietuvos sostinėje vyksta tokie įvykiai, kai nusprendžiama paniekinti atminimą žmogaus, kuris paaukojo visą save Lietuvos laisvei (aš kalbu apie Joną Noreiką) ir kai mes – Lietuva skylame į dvi dalis ir bandome atrasti kur yra ta tiesa, suprantame, kad į tą klausimą nėra taip parasta atsakyti. Tada norisi prisiminti gerbiamo Petro Plumpos žodžius, kad dabar vyksta kova ne su ginklu, dabar vyksta kova už žmogaus sielą, sąžinę ir padorumą. Man atrodo, kad jei tiesos ir laisvės supratime bus elementarus padorumas, turėtų būti viskas aišku kas yra tiesa ir laisvė,“- kalbėjo Povilas Urbšys.

2019 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

...

urbsys1_1.jpg

2019 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Rožyno bendruomenė mini Baltijos kelio 30-metį

rož.pngRugpjūčio 22 d. Priešais PC „Rožynas“ Šimtmečio ąžuolyne Panevėžio Rožyno bendruomenė susirinko į Baltijos kelio 30-mečio minėjimą. Bendruomenės pirmininkė Romalda Šerplienė prisiminė svarbiausius bendruomenės įvykius, skambėjo dainos ir eilės. Kunigas Algirdas Dauknys pašventino paminklą „Lietuvai 100 – Rožynui 10“. Po to visi dalyvavusieji susikibo už rankų ir apjuosė ąžuolyną gyva žmonių grandine.

„Čia dažnai buvo minimas žodis vienybė. Bet vienybė neatsiranda savaime. Ji atsiranda iš vienybės dvasios. O ta dvasia atsiranda iš kiekvieno, kuris mato ne tik save, bet ir savo artimą. Baltijos kelias, tai įvykis, kuriuo buvo padėti mūsų vienybės pamatai atkuriamai valstybei“. - kalbėjo Povilas Urbšys ir įteikė bendruomenės pirmininkei suvenyrą.

2019 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Bibliotekoje pražydo kardeliai

kard.pngRugpjūčio 22 d. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidaryta jau 11 kartą organizuojama kardelių paroda.

Parodos organizatorius ir kardelių selekcininkas panevėžietis Alfonsas Žobakas pasakojo, kad šiųmečiai kardeliai – ant trumpesnių kotų, o jų žiedai nėra dideli. „Šiemet nėra kardelių augintojų iš Baltarusijos ir Latvijos. Parodoje dalyvauja vien tik lietuviai selekcininkai – devyni gėlininkai. Atvyko du kardelių augintojai iš Kalvarijos, viena iš Šumskų, iš Nevenorių, iš Šiaulių, iš Vytauto Didžiojo universiteto botanikos sodo ir trys panevėžiečiai. Beje, Kauno botanikos sodas Panevėžyje parodoje dalyvauja pirmą kartą“, - kalbėjo organizatorius.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė tradicine rudenėjančios vasaros paroda, palinkėjo selekcininkams naujų spalvų ir emocijų, Alfonsui Žobakui įteikė suvenyrą.

2019 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Seimas atmetė G. Nausėdos veto dėl miško žemės įsigijimų ribojimo

Prezidento G. Nausėdos susitikimas su K. Mažeika

Seimas pirmą kartą pasipriešino prezidento Gitanos Nausėdos veto – ketvirtadienį nepritarė šalies vadovo siūlymui atsisakyti pataisų dėl miško žemės įsigijimų ribojimo.

Seimas pakartotinai balsavo, kad liepos pabaigoje priimti pakeitimai liktų galioti ir vienam ar susijusiems savininkams būtų galima įsigyti iki 1,5 tūkst. hektarų miško žemės. Už tai balsavo 90 Seimo narių, prieš buvo 8 parlamentarai.

G. Nausėda siūlė Seimui atšaukti pataisas dėl 1,5 tūkst. ha „lubų“ ir palikti iki šiol galiojusią tvarką, kuri nenumato jokių ribojimų.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas valstietis Andriejus Stančikas pabrėžė, kad dabar galioja ribojimai įsigyti dirbamos žemės, todėl tas pats principas turi būti taikomas ir miškų žemei.

To paties komiteto narys Kazys Starkevičius tvirtino, kad daugiau nei 1,5 tūkst. ha miško žemės dabar turi apie 10 asmenų.

Konservatorius Kęstutis Masiulis 1,5 tūkst. ha „lubas“ vadino tinkama riba, bet pabrėžė, jog „reikia sutvarkyti, kad miško žemės nebūtų galima supirkinėti per susijusius asmenis“.

„Jeigu ribojame, tai visiems ribokime“, – teigė K. Masiulis.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys piktinosi, kad svarstant veto dėl miškų žemės įsigijimų Kaimo reikalų komitete buvo pranešta apie Švedijos ambasados kreipimąsi į prezidentūrą.

„Tai skandalingas atvejis“, – tvirtino P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. I. Gelūno

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 304