Naujienos

2019 m. Sausio mėn. 01 d., Antradienis

Seime – siūlymas drausti Seimo nariams būti paramos fondų steigėjais

Susijęs vaizdasSeime registruotas siūlymas drausti Seimo nariams bei savivaldos politikams būti paramos ir labdaros fondų steigėjais. Labdaros ir paramos fondų įstatymą grupė Seimo narių siūlo papildyti nuostata, kad fondo steigėjais negali būti Seimo nariai bei savivaldybių tarybų nariai. Šiuo metu pagal Labdaros ir paramos įstatymą paramos teikėju ir tuo pačiu labdaros ir paramos fondo steigėju negali būti politinė partija ir politinė organizacija.

„Šiuo metu įstatyme yra nuoroda į politines partijas, bet apribojimų Seimo nariams ir savivaldybių  tarybų nariams nėra, ir čia atsiranda didelė skylė, užmaskuota korupcija“, – BNS sakė pataisų iniciatorius Seimo narys Povilas Urbšys.

Pataisas taip pat pasirašė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas „valstietis“ Vytautas Bakas, Audito komiteto pirmininkė konservatorė Ingrida Šimonytė, Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius bei kiti parlamentarai.

Skaitykite:https://www.lzinios.lt

 

2018 m. Gruodis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Dovanos pagal Ramūną Karbauskį: už labdaros gali slėpti suktą planą

 Seimo nariai valstiečiai darželiams išdalijo tautinius kostiumus, už kuriuos sumokėjo R.Karbauskio „Agrokoncernas“.

Seimo nariai valstiečiai darželiams išdalijo tautinius kostiumus, už kuriuos sumokėjo Ramūno Karbauskio „Agrokoncernas“. R.Karbauskį ir jo „Agrokoncerną“ būtų galima vadinti mecenatais – vaikiškiems drabužėliams išleista pusė milijono eurų. Tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariams kilo įtarimų, kad prisidengiat labdara politiko verslas galėjo pasinaudoti mokestinėmis lengvatomis.

VRK politikus, kurie „Agrokoncerno“ užpirktus kostiumus dalijo kaip savo dovanas, išteisino. Seime jau ne juokais svarstoma, kad jei Eligijus Masiulis būtų žinojęs schemą, kaip imti iš koncerno dovanas – ir dovanas būtų priėmęs, ir baudžiamosios bylos nebūtų. Pasirodo, dovanas iš koncerno galima imti per tarpininką – kokį nors labdaros fondą. Su R.Karbauskio įkurtu fondu Seimo valstiečiai net sutartis pasirašę, jų patarėjai R.Karbauskio fonde neatlygintinai pluša net darbo valandomis. Kaip dovanos duodamos pagal R.Karbauskio modelį? Krūvas tautinių kostiumų Seimo nariai išdalijo Lietuvos darželiams. Seimo nariai už kostiumus nemokėjo, už juos sumokėjo R.Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“. O Seimo valstiečiams tai buvo tik proga pasirodyti geradariais.

„Kadencijos pradžioje „MG Baltic“ padalino Seimo nariams knygas apie Joną Basanavičių, bet jos buvo perduotos bibliotekoms, nes traktuota, kad taip pažeidžiamas Seimo narys. Dabar mes kalbame apie pusę milijono eurų, iš kurių padaromi tautiniai kostiumai, kuriuos dalija valstiečių frakcija ar susiję asmenys. Akivaizdu, kad yra požymių, kad skiriami privatūs pinigai, kad politikai galėtų įsigyti savo rinkėjų palankumą“, – teigė Seimo narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: hhttps://www.lrytas.lt

Nuotr. lrytas.lt montažas

 

2018 m. Gruodis mėn. 24 d., Pirmadienis

...

svetainei_sveikinimas.jpg

2018 m. Gruodis mėn. 21 d., Penktadienis

Seime svarstytas Trę­šia­mų­jų pro­duk­tų įsta­ty­mo pro­jek­tas

psf.pngŠią savaite Seime svarstytas Trę­šia­mų­jų pro­duk­tų įsta­ty­mo pro­jek­tas. Šį įsta­ty­mą Kai­mo rei­ka­lų ko­mi­te­tas nu­spren­dė su­jung­ti, nes bu­vo dvie­jų Sei­mo na­rių pa­reng­tas įsta­ty­mo pro­jek­tas.Trę­šia­mų­jų pro­duk­tų įsta­ty­mo pro­jek­tą Nr. XIIIP-2426 ir Tie­kia­mų rin­kai trą­šų įsta­ty­mo pro­jek­tą Nr. XIIIP-1993. Ko­mi­te­tas, at­si­žvel­gęs ir įver­ti­nęs vi­sas gau­tas pa­sta­bas ir pa­siū­ly­mus, nu­spren­dė pri­tar­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tam įsta­ty­mo pro­jek­tui ir ko­mi­te­to iš­va­doms bei pa­siū­ly­mams, ku­riems ko­mi­te­tas pri­ta­rė, ir tei­kė Sei­mui svars­ty­ti ko­mi­te­to pa­to­bu­lin­tą Trę­šia­mų­jų pro­duk­tų įsta­ty­mo pro­jek­tą. Po svarstymo balsavo 81 Sei­mo na­rys: už – 78, prieš nė­ra, su­si­lai­kė 3. Po svars­ty­mo įsta­ty­mo pro­jek­tui pri­tar­ta. Seimo nario P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2018 m. Gruodis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Advento popietė „Vilties“ progimnazijoje

vil.pngGruodžio 20 d. „Vilties“ progimnazijoje vyko tradicinė adventinė popietė, kurios metu susirinkę mokytojai pasidalina besibaigiančių metų pasiekimais, pasveikina vieni kitus. Renginio metu mokyklos direktorė Danutė Valiukienė apgailestavo, kad 2018 m. mokytojams tikrai buvo sunkūs. Ji padėkojo mokyklos kolektyvui už nuveiktus darbus, ištvermę ir atsidavimą.

Povilas Urbšys pasveikino "Vilties" progimnazijos bendruomenę su artėjančiomis šventėmis ir įteikė gėlių bei suvenyrą inovatyviausia 2018 metų mokytoja pripažintai Astai Sakalienei ir kalėdinę eglutės dekoraciją mokyklos direktorei Danutei Valiukienei.

2018 m. Gruodis mėn. 19 d., Trečiadienis

Kalėdinis spektaklis A. Lipniūno progimnazijoje

lip.pngGruodžio 19 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs kalėdinis renginys. Pagrindinis šio renginio akcentas – šios mokyklos teatro „Elfai“ spektaklis. Šiemet buvo parodytas vaidinimas „Pajusk Kalėdų dvasią“. Direktorė Vilma Petrulevičienė džiaugėsi, kad renginys kasmet pritraukia vis daugiau ir daugiau žiūrovų. Pažiūrėti spektaklio susirenka vaidinančių vaikų šeimos, buvę auklėtiniai, svečiai.

Susirinkusiuosius sveikino ir gražių švenčių linkėjo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas ir mokyklos kapelionas kunigas Domingo Avellaneda.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė progimnazijoje sklandančia šilumos ir artumo dvasia ir puikia proga pamatyti vieną tų spektaklių, apie kuriuos seniai kalbama mieste bei pasveikino mokyklos bendruomenę su artėjančiomis šventėmis. Perduodama šilčiausius Seimo nario sveikinimus ji įteikė spektaklio režisierei mokytojai Danguolei Kviliūnienei kalėdinę puokštę, o visiems spektaklio dalyviams – saldų suvenyrą.

2018 m. Gruodis mėn. 19 d., Trečiadienis

Svarstytas Referendumo įstatymo pakeitimo projektas

rf.jpg

Gruodžio 18 d. Seime buvo svarstytas Re­fe­ren­du­mo įsta­ty­mo pakeitimo pro­jek­tas. Po svarstymo jam pritarė 50 iš 90 Seimo narių, 5 buvo prieš, o 35 susilaikė. Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio siūlymas taikyti skubos tvarką priimtas po papildomo balsavimo.

Seimo narys Povilas Urbšys pabrėžė, kad Konstitucija įsakmiai numato, jog „suverenitetas priklauso tautai“. Pilną Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2018 m. Gruodis mėn. 19 d., Trečiadienis

Apdovanoti Metų panevėžiečiai 2018

metų.pngGruodžio 19 d. Bendruomenių rūmuose vyko iškilminga Metų panevėžiečio apdovanojimo ceremonija. Šiemet tradiciškai Juozo Lebednyko sukurta skulptūrėle apdovanoti: Visuomenininkas, savanoris Gintautas Šimkus – už nuoseklų savanorišką darbą ir atsidavimą puoselėjant, gražinant ir kuriant unikalias miesto erdves, sulaukiančias visos Lietuvos dėmesio; FK „Panevėžys“ komandos kapitonas Paulius Janušauskas – už tai, kad šešiskart Lietuvos čempionas 2017 m. grįžo į gimtąjį miestą ir pasiekė tikslą – padėjo Panevėžio futbolininkams I lygoje iškovoti I vietą ir patekti tarp stipriausių šalies komandų; fotomenininkas Valentinas Pečininas – už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje, už 2018 metų Lietuvos spaudos fotografijos konkurso 2 nominacijas, Panevėžio miesto garsinimą; G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė – už viso gyvenimo nuopelnus kuriant turtingą kultūrinę ir dvasinę aplinką Panevėžio miesto bendruomenei; UAB „Stigma“ generalinis direktorius Alfredas Zigmantas – už svarų indėlį į Panevėžio miesto verslo plėtrą, glaudaus bendradarbiavimo tarp verslo ir mokslo skatinimą, miesto renginių rėmimą, visuomeninę ir labdaringą veiklą.

Jau šeštą kartą savo Metų žmogų renka ir Panevėžio dienraštis „Sekundė“. Prizas „Už žmogiškumą“ atiteko Justinai Gervytei 23-ejų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentei. Ši mergina kartu su dar vienu jaunuoliu išgelbėjo Kaune, prekybos centre klinikinės mirties ištiktos moters gyvybę. 

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino Metų panevėžiečius įteikdamas jiems po suvenyrą, o abiem apdovanotoms moterims po gėlių puokštę.

2018 m. Gruodis mėn. 19 d., Trečiadienis

Prieš rinkimus judina dešiniųjų pamatus

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „pankevičius sekundė“Kone rinkimų išvakarėse Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyriui antausį tėškė ilgametis politinių kalinių ir tremtinių frakcijos lyderis Raimondas Pankevičius. Iki šiol tremtiniai ir politiniai kaliniai buvo galinga jėga, rinkimuose palaikydavusi dešiniuosius. Ar konfliktas su Panevėžio tremtinių lyderiais nepakiš kojos TS-LKD šįkart varžantis dėl rinkėjų balsų?

Atsisakęs narystės partijoje R. Pankevičius pareiškė dėl dabartinės situacijos skyriuje nebematantis galimybių toliau deramai atstovauti tremtiniams ir politiniams kaliniams.

„Tokiomis sąlygomis likdamas šiame skyriuje frakcijos pirmininku, išduočiau tremtinių lūkesčius“, – aiškino šią savaitę iš TS-LKD pasitraukęs R. Pankevičius.

Tremtinių atstovas teigia negalintis taikstytis su skyriaus vadovybės nesiskaitymu ir jam papiltų kaltinimų lavina.

„Man draudžiama bendrauti su buvusiais partiečiais, pavyzdžiui Vidmantu Baltramiejūnu, draudžiama miesto kavinėje gerti kavą su Povilu Urbšiu. Nuėjau į kavinę, geriu kavą, žiūriu, atsisėda P. Urbšys. Tai ką, mesti man kavą ir bėgti lauk?“ – pasakojo R. Pankevičius. Anot jo, su Seimo nariu P. Urbšiu, kandidatuojančiu į Panevėžio miesto merus, juodu sieja tam tikri saitai: abu priklauso visuomeninei organizacijai – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungai (LPKTS).

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Gruodis mėn. 19 d., Trečiadienis

Referendumo įstatymui pataisas siūlantys „valstiečiai“ prabilo apie „tvarkos įstatymą“


Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Seimui beliko vienas žingsnis iki Referendumo įstatymo pakeitimų. Jei bus pritarta valdančiųjų siūlomam projektui, pakeitimai įsigalios jau balsuojant dėl daugybinės pilietybės suteikimo.

Antradienį Seime svarstytas Referendumo įstatymo pakeitimo projektas. Po svarstymo jam pritarė 50 iš 90 Seimo narių, 5 buvo prieš, o 35 susilaikė. Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio siūlymas taikyti skubos tvarką priimtas po papildomo balsavimo.

Seimo narys Povilas Urbšys pabrėžė, kad Konstitucija įsakmiai numato, jog „suverenitetas priklauso tautai“. Jo teigimu, Referendumo įstatymas susijęs būtent su tautos galia. „Mes esame demokratiškai išrinkti tautos atstovai, bet matome, kad tarp dviejų galių kartais kyla įtampa. Gavę tas tautos galias, mes kartais stengiamės jas paversti manipuliacijos objektu“, – teigė Seimo narys. 

P.Urbšys tikino, kad referendumas dėl stojimo į Europos Sąjungą buvo „apjuodintas bambaliais ir skalbimo milteliais“. Jo manymu, reikėtų ugdyti visuomenės sąmoningumą, o ne bandyti iškreipti balsavimo rezultatus. 

„Ko gero, bendra nuostata, kuri liko nuo praėjusių valdžių, kad tautos galia yra tik Konstitucijoje, o valdžia žino, kaip geriau gyventi, ir gali manipuliuoti“, – piktinosi politikas iš Panevėžio. P.Urbšys siūlė keisti ne referendumo kartelę, o mažinti parašų, kurių reikia norint surengti referendumą, skaičių – nuo 300 000 iki 150 000. Jo manymu, reikėtų rengti būtent tiek parašų reikalaujančius patariamuosius, o ne privalomuosius referendumus. 

Skaitykite: https://www.15min.lt

L. Balandžio nuotr.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 279