Naujienos

2017 m. Rugsėjis mėn. 01 d., Penktadienis

Rugsėjo pirmoji Alfonso Lipniūno progimnazijoje

rugsejis.jpgRugsėjo 1-ą dieną Seimo narys Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje. Šiemet mokykloje mokysis virš trijų šimtų mokinių. Mokyklos direktorė  Vilma Petrulevičienė pasveikino moksleivius su naujais mokslo metais ir pasidžiaugė, kad yra gauta lėšų mokyklos renovacijai.

Seimo narys Povilas Urbšys kalbėjo susirinkusiems: „Gerbiami moksleiviai linkiu Jums greitų bet turiningų mokslo metų. Jums, tėveliai, linkiu, kad vaikai neštų į namus tik geras naujienas, o Jums, gerbiami mokytojai, – Jūsų pasiaukojimo vertų valdžios sprendimų“.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Trečiadienis

Korupcijos daug, nubaustųjų mažai

Prezidentė siūlo griežtinti bausmes už korupcinius nusikaltimus. Tačiau Seime ir teismuose įsivyrauja priešingas – atlaidumo „korumpulams“ – požiūris.

Garsiojo vadinamojo pareigūnų kalėjimo sostinės Sniego gatvėje nebeliko – pastarosiomis savaitėmis kraustynės baigtos. Čia buvo vienintelio šiuolaikinės Lietuvos istorijoje kalinčio Seimo nario Audriaus Butkevičiaus, kitų už korupciją nuteistų laikinoji rezidencija.

Buvusių arba esamų valstybės politikų, teisėsaugos, teismų, prokuratūros, kontrolės, valdžios ir valdymo institucijų valstybės tarnautojų čia paprastai kalėdavo apie 80. Dabar jie telpa atskirame sektoriuje Vilniaus pataisų namuose Rasų gatvėje, mat jų skaičius gerokai sumenkęs – telikę 53. Kaip informavo Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos, atskiro vadinamojo pareigūnų kalėjimo atsisakyta dėl per didelių išlaidų, pastatas perduotas Turto bankui.

Seimo narys, buvęs ilgametis Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnas Povilas Urbšys stebėjosi: „Korupcija – viena pagrindinių valstybės problemų. Logiška, kad tokioje įkalinimo vietoje turėtų būti nemažai asmenų. Tačiau neliko nė atskiros įkalinimo įstaigos.“

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Šeštadienis

Ar ne per daug pas mus policijų?

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) nebus jungiama su kitomis tarnybomis. Tai vakar FNTT darbuotojams pranešė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. Kai kurie oponentai atkerta, kad Lietuvai, kaip tokiai mažai valstybei, tiek policijų, kiek turime, yra per daug. Tačiau yra ir palaikančių nuomonę, kad FNTT turi išlikti kaip atskira struktūra, nes kuo didesnė decentralizacija, tuo sunkiau politikams manipuliuoti teisėsaugos galiomis.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Panevėžyje viešėjo kultūros ministrė

kultmin.jpgRugpjūčio 24 d.  Panevėžyje viešėjo Lietuvos Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson. Dalyvaudama susitikime su miesto kultūros bendruomene, vykusiame Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje ministrė kalbėjo apie susikaupusias problemas kultūros srityje apie jų sprendimus, naują nacionalinę „Kultūros kelių“ programą,  akcentavo, kad bus skiriamas didesnis dėmesys atskirų regionų poreikiams. Vėliau viešnia atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus.

Susitikime dalyvavęs Seimo narys Povilas Urbšys paragino ministrę daryti poveikį politikams sakydamas: „Švietimo ir Vidaus reikalų sistemų darbuotojai turi stiprias profsąjungas, kurios, kaip žinome, atliko savo funkciją, kad būtų įsiklausyta į jų nusiskundimus. Tuo tarpu kultūros darbuotojai linkę kultūringai tylėti ir kentėti. Sveikatos apsaugos ministras inicijavo kolektyvinės sutarties su profsąjungomis sudarymą. Ar yra tokia sutartis sudaryta su kultūros darbuotojų profsąjungomis, o jeigu nėra, - ar nemanote, kad tai ar padėtų jums sustiprinti jūsų pozicijas atstovaujant labai opų socialinį atlyginimų klausimą. Nes vien tik pasakymas, jog yra numatyta reforma, kurios dėka padidės mažai uždirbančių žmonių atlyginimai, palieka mus tokioje pačioje nežinioje. Profsąjungos sukonkretintų tuos kelius ir mums politikams nebūtų galimybės išvengti tiesių klausimų.“

Ministrė atsakydama į Seimo nario klausimus pabrėžė, kad, visų pirma, aktyvumo trūksta iš pačios kultūros bendruomenės. Ji tikrai galėtų būti aktyvesnė, kaip, pavyzdžiui, švietimo bei sveikatos apsaugos bendruomenė. Viešnia sakė, kad ministerija rengiasi kolektyvinei sutarčiai, kad labai skatina kultūros darbuotojų būrimąsi į profsąjungas, nes tai padėtų geriau įsiklausyti bei palengvintų problemų sprendimą.

2017 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Trečiadienis

Paminėta Baltijos kelio ir Juodojo kaspino diena

puurbsyn.jpgG. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka su Kraštotyros muziejumi pakvietė į gyvosios istorijos konferenciją „Į laisvę – kelias ir šalikelės“. Tai vienas renginių Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai paminėti.

Pirmoji dalis tradiciškai vyko Zaosės vienkiemyje – paskutiniojo laisvos Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio tėviškėje. Skambiomis dainomis čia visus sutiko bardas Vytautas Babravičius (Simas). Į susirinkusius klausytojus kreipėsi Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos direktorė Rima Maselytė, vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. Įdomų pranešimą skaitė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto absolventas Antanas Terleckas.

Povilas Urbšys kalbėjo: "Jau 10 metų susirenkam tą pačią dieną ir lyg tai kalbame tą patį, bet kiekvieną kartą išgirstame kažką naujo. Mūsų gyvenime, mūsų istorijoje yra dienos, kuriose pasitikriname, kas mes esame ir dėl ko esame. Džiugu, kad šiandien ši diena sutampa su trisdešimtmečiu, kai prie Adomo Mickevičiaus paminklo susirinko tie, kurie iš tikro įžiebė Sąjūdžio Atgimimo laužą. Būtent tą dieną jie pasirinko, kad paliudytų tiesą. Ši vieta irgi susijusi su Adomu Mickevičiumi. Jūs matote užrašą ant vėjarodės ZAOSĖ. Būtent toks yra to palivarko pavadinimas. Kai prosenelis pirko šias žemes iš Oginskių, tada sužinojo, kad Oginskienė buvo labai didelė A. Mickevičiaus gerbėja. Zaosė yra A. Mickevičiaus gimtosios vietos pavadinimas. Ji yra prie Naugarduko. Kitais metais bus pažymimas A. Mickevičiaus 220 gimimo metinės. Be abejo, jos bus sietinos su Zaosės pavadinimu. Būtų džiugu, kad ir šioje vietoje kitais metais mes prisimintume A. Mickevičių ir tuos, kurie liudija meilę  Lietuvai".

2017 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Trečiadienis

...

bkelias.png

2017 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Trečiadienis

Merui – opozicijos dūris

meras.pngVyriausiajai tarnybinės etikos komisijai Panevėžio merą Rytį Račkauską pripažinus supainiojusį viešuosius ir privačius interesus, miesto Tarybos opozicija sukruto judėjimui „Kartu“ priminti rinkėjams duotą pažadą atsistatydinti, jei politines galias panaudos asmeniniams interesams tenkinti.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 23 d., Trečiadienis

Panevėžyje IX kardelių paroda

kardeliai.jpgPanevėžio viešosios Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Atrijaus terasa vėl nušvito vasaros pabaigą pranašaujančiomis spalvomis. Čia buvo atidaryta tarptautinė kardelių paroda. Šiemet lankytojų akį džiugino ne vien tik nepakartojamo grožio kardelių žiedai, bet ir puokštės įvairiaspalvių jurginų. Kardelius bei jurginus auginantys ir selekcionuojantys parodos dalyviai iš Kauno ir Marijampolės rajonų, Vilniaus universiteto Botanikos sodo, taip pat panevėžiečiai džiaugėsi naujai išvestų veislių pavyzdžiais. Buvo paskelbtas gražiausio kardelio konkursas.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario sveikinimus IX-osios kardelių parodos dalyviams, dėkodama už jų dovanojamą grožį, kurį kartu su Gamta sukuria jų rūpestingos rankos. Ypatingus linkėjimus padėjėja perdavė parodos sumanytojui gydytojui kardelių selekcininkui Alfonsui Žobakui, įteikdama jam atminimo dovanėlę. 

2017 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Antradienis

Įtakingas „valstietis“ perspėja saviškius: gresia politinis bankrotas

Braškanti dabartinė valdančioji koalicija su socialdemokratais, naujų partnerių paieškos, smunkantys partijos reitingai kelia įtampą Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje.

Jei bus nusigręžta nuo rinkėjų ir prieš rinkimus deklaruotų vertybių, ypač susidėjus su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, valdančiajai partijai kils rimtų pavojų. Apie tai prakalbo įtakingas „valstiečių“ frakcijos atstovas Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugpjūtis mėn. 21 d., Pirmadienis

Biurokratų mažėja vėžlio žingsniais

Nuo metų pradžios aptirpo viešajame sektoriuje dirbančių statutinių ir valstybės tarnautojų skaičius. Valdantieji suskubo trimituoti apie savo nuopelnus mažinant biurokratų armiją, tačiau opozicijos atstovai pokyčius vertina atsargiai.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 204