Naujienos

2018 m. Gegužė mėn. 23 d., Trečiadienis

P.Urbšys: vaistinių tinklai daro įtaką Seimui

Povilas Urbšys

Seimui atsisakius svarstyti, ar nuo 2022 metų uždrausti miestuose veikti daugiau negu penkioms to paties tinklo vaistinėms, neseniai iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs šios idėjos autorius Povilas Urbšys sako, kad tokį sprendimą lėmė šių tinklų įtaka parlamentarams. Konservatorių prašymu Seimas antradienį pataisas išbraukė iš darbotvarkės, neleisdamas jų pristatyti: už tai balsavo 65 Seimo nariai, prieš – 25, o susilaikė 15.

 „Akivaizdu tai, kad vaistinių tinklai tikrai darė įtaką Seimo nariams, kad net nebūtų leista svarstyti šito klausimo“, – po balsavimo BNS sakė Mišriai Seimo narių grupei dabar priklausantis P.Urbšys.

Skaitykite
: https://www.15min.lt

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Moksleivių namų šventė

moks.pngGegužės 22 d. Bendruomenių rūmuose vyko Panevėžio moksleivių namų mokslo metų užbaigimo šventė. Įvairių būrelių lankytojai pristatė publikai ką yra sukūrę per šiuos mokslo metus. Scenoje skambėjo muzika, vienas kitą keitė šokiai, savo kolekcijas demonstravo jaunieji drabužių dizaineriai. Šiuo metu Panevėžio moksleivių namuose veikia 25 įvairaus pobūdžio būreliai, grupės, studijos. Pagrindinės kryptys, kuriomis organizuojama būrelių veikla: meninis ugdymas, turizmas ir sportas, techninė kūryba, dailieji amatai.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė šaunia kasmetine švente, į kurią vis norisi ateiti ir kas kart pamatyti kažką naujo ir stebinančio. Sveikindama visą moksleivių namų bendruomenę ji palinkėjo vaikams gerų atostogų ir kitais metais grįžti su naujomis jėgomis ir naujomis idėjomis.

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Rimtas gaisras ar tik kalbos tarp Seimo sienų: dar vienas valstiečių byrėjimas?

Nuo kadencijos pradžios valstiečių-žaliųjų frakciją persekiojusios kalbos apie anksčiau ar vėliau įvyksiantį skilimą vėl suintensyvėjo. Seimo koridoriuose kalbama, jog grupė parlamentarų rimtai svarsto atsišlieti nuo Ramūno Karbauskio vadovaujamos gausiausios parlamento frakcijos.

Nuo pergalingų rinkimų 2016-ųjų spalį valstiečių frakcija prarado tris parlamentarus, tačiau greitu metu, tikint pačių politikų kalbomis, jų gali būti ir daugiau. Neoficialiai minima, jog apytikriai 10 parlamentarų gali burtis į naują frakciją. Tarp minimų pavardžių – jau R. Karbauskiui nugarą atsukęs Povilas Urbšys ir valstiečiams tebepriklausantys Vytautas Bakas, Virgilijus Poderys, Naglis Puteikis, Egidijus Vareikis, Darius Kaminskas, Raimundas Martinėlis, Justas Džiugelis ir Valerijus Simulik.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Nesibaigiančios VTEK problemos: užkamšius vienas spragas atsivėrė kitos

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis

Po 2017-ųjų gegužę priimtų VTEK įstatymo pakeitimų teisės siūlyti vieną iš komisijos narių neteko Savivaldybių asociacija, ji atiteko Lietuvos teisininkų draugijai. Tad pastaroji galės siūlyti jau du iš penkių komisijos narių, kai 2019 m. baigsis asociacijos deleguotos Dalios Paulauskaitės kadencija. Svarbu ir tai, kad VTEK narys Edmundas Sakalauskas, kurio kandidatūrą pasiūlė premjeras Saulius Skvernelis, iki 2013-ųjų priklausė tos pačios draugijos valdybai.

Kodėl prieš metus priimtas šis nedaug dėmesio sulaukęs sprendimas, paklausėme Seimo nario Povilo Urbšio, VTEK parlamentinę kontrolę vykdančio Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko.

„Tie, kurie buvo už šią pataisą, motyvavo tuo, kad Savivaldybių asociacijai ilgus metus vadovauja asmuo, kuris tampa VTEK objektu. Tai buvo daugiausia vadovaujantis tomis intencijomis koreguota. Nes VTEK nariui vienaip ar kitaip reikalinga teisininko kompetencija, o dėl teisininkų draugijos dauguma narių neįžiūrėjo, kad per ją būtų politizuojama komisijos veikla“, – Alfa.lt sakė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

Tyla prieš audrą: prabilo apie „valstiečių“ gretose bręstantį maištą ir jo dalyvius

Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Virš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime pakibo skilimo grėsmė: iš jos gali pasitraukti maždaug 10 narių. Veikti kartu su jais galėjęs Povilas Urbšys, praėjusią savaitę pats palikęs „valstiečius“, užsimena ketinantis burti atskirą frakciją.

Tai, kad turėjo planų veikti kartu su J. Džiugelio šalininkais, netiesiogiai DELFI patvirtino ir iš LVŽS frakcijos praėjusią savaitę pasitraukęs P. Urbšys, jau neslepiantis ketinimų burti savo šalininkus.

„Bet ką aš pastebėjau. Seimo kuluaruose brandinama ir dar vienos frakcijos idėja, bet ji man daugiau panaši į siekį suskaldyti valdančiuosius. Ten labai aktyviai dalyvauja B. Matelis, kuris Panevėžyje neslepia bendro veikimo su konservatoriais. Jis su J. Džiugelio pagalba bando apčiuopti tam tikras silpnąsias LVŽS frakcijos vietas. Kai pajaučiau, kad kuluaruose gimsta tarsi naujas frakcijinis darinys, kuriame formuotojai, be J. Džiugelio, yra ir B. Matelis, aš J. Džiugeliui ir pasakiau: jeigu ten figūruoja B. Matelis, aš tikrai nesirengiu dalyvauti konservatorių projekte“, – DELFI sakė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 22 d., Antradienis

„Kartu“ – jau atskirai

Miesto Taryboje ištirpo praėjusiuose savivaldos rinkimuose triumfavusio judėjimo „Kartu“ gretos. Jo įkūrėjas Povilas Urbšys, pareiškęs norą Seimo nario kėdę iškeisti į Panevėžio mero, gavo progą įsitikinti vis dėlto nesąs absoliutus paties įkurtos politinės organizacijos lyderis. Seimūnui nugarą atsuko iš jo vadovaujamo judėjimo pasitraukusi beveik visa miesto Tarybos „Kartu“ frakcija.

Seimūnas tvirtina įžvelgęs, jog jo ketinimai kandidatuoti į merus sukels audrą judėjimo viduje. Visgi pripažįsta skilimo, koks įvyko, nesitikėjęs. Iš judėjimo pasitraukę 17-iolika aktyviausių narių sudarė net trečdalį „Kartu“ bendruomenės. „Dirbau tokį darbą, kuriame reikėjo svarstyti visus variantus. Iš pat pradžių siūliau nekonfliktuoti, bet buvau paruošęs ir planą B – konfliktiškąjį variantą. Numačiau, kad gali būti skilimas, bet man buvo netikėtas sprendimas draskyti judėjimą. Galvojau, kad R. Račkauskas bandys pačiame judėjime įtikinti žmones, bet ne jam pritariančius skatinti išeiti“, – buvusiam artimam politiniam bendražygiui kirto P. Urbšys.
Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

2018 m. Gegužė mėn. 21 d., Pirmadienis

Radviliškio „amžiaus byla“ pasisuko netikėtu kampu

Radviliškio „amžiaus byla“ pasisuko netikėtu kampu

Gegužės 15 dienos Apeliacinio teismo sprendimas tikrai galėjo nustebinti ir daug ko mačiusius. Buvo paliktas galioti išteisinamasis nuosprendis A. Čepononiui. Bet tai dar ne labiausiai šokiruojantis dalykas. Teismas pasielgė dar kilniau. Jis nusprendė būti teisingas visiems kaltinamiesiems.

Jei jau „šaikos“ vadas nekaltas, tai išteisino ir visus kitus. Net ir prisipažinusius kaltais padarius nusikalstamas veikas ir neprašiusius apeliacine tvarka peržiūrėti jų nuosprendžių. Tad Radviliškio „amžiaus byloje“ nebeliko nė vieno kalto. Tiesa, nors nuosprendis įsigaliojo, prokurorai jį gali skųsti Aukščiausiajam teismui.

Skaitykite: https://www.radviliskiokrastas.lt/

2018 m. Gegužė mėn. 21 d., Pirmadienis

Politikams patogu, kai nėra tvarkos, kaip atsiriboti nuo verslo

„Agrokoncernas“ padėjo ūkininkams išspręsti kilusias problemas

Į viešumą nutekėjusi Valstybės saugumo departamento informacija atskleidė neleistiną verslo kišimąsi į politiką, siekiant įgyvendinti savo interesus, ir taip pat neleistinai verslui keliaklupsčiaujančių politikų veiksmus, padedant tuos interesus realizuoti. Nemažiau pavojinga situacija, kai patys verslininkai tampa politikais. Šiandien Lietuvoje net nėra veikiančios sistemos, mechanizmo, kaip į politiką pasukęs stambus ūkininkas ar pramonininkas galėtų maksimaliai saugiai atsiriboti nuo verslo.

Prezidentės pareiškimas, kad, kai verslas praktiškai tampa politine partija, tai didžiulis interesų konfliktas ir raginimas, kai kuriuos valdančiosios daugumos atstovus rimtai pagalvoti ar likti Seime, neabejotinai buvo nutaikytas į turtingiausią parlamentarą Ramūną Karbauskį, kuriam priklauso viena didžiausių žemės ūkio bendrovių „Agrokocernas“.

„Reikia pripažinti, kad čia skaidrumas mūsų ir baigėsi. Čia akivaizdžiai pademonstruojama, kad R. Karbauskis nėra iki galo laisvas nuo savo verslo interesų“, – teigė Seimo Mišrios grupės narys Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 21 d., Pirmadienis

Parlamentarai neapsisprendžia dėl draudimo savivaldybių įmonėms teikti labdarą

Parlamentarai neapsisprendžia dėl draudimo savivaldybių įmonėms teikti labdarą

Seimas dar kartą atidėjo pataisų, kuriomis savivaldybių įmonėms ketinama uždrausti teikti paramą bei labdarą, svarstymą. Diskusijos dėl savivaldybių įmonių paramai skiriamų lėšų parlamente vyksta nuo 2016 metų, o paskutinį kartą Labdaros ir paramos įstatymo pataisos Seime posėdyje buvo svarstomos pernai gruodį.

Buvo žadama, kad prie pataisų svarstymo parlamentarai sugrįš šią savaitę, tačiau Audito komiteto prašymu Seimo valdyba šį klausimą išbraukė iš darbotvarkės. Audito komitetas paprašė stabdyti pataisų priėmimą, nes kreipėsi į Vyriausybę ir Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) prašydamas įvertinti Seimo narių Povilo Urbšio, Zenono Streikaus ir Guodos Burokienės prieš kelias dienas pateiktas naujas pataisas. Jomis siūloma atsisakyti gruodį Seime svarstyto siūlymo uždrausti savivaldybių įmonėms teikti paramą bei labdarą.
Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Gegužė mėn. 20 d., Sekmadienis

Renkasi tas, kurio valdžia

Renkasi tas, kurio valdžia nuotrauka, foto

Kas gi galėjo tikėtis, kad Ramūno Karbauskio kompanija Seime numarins taip ir neužgimusį tyrimą dėl manipuliacijų dirbamąja žeme? Tiesą pasakius, nieko ypatinga: niekas parlamente nenori tyrimo apie save, savo verslus bei interesus. Ir jei yra proga, valia bei galia tokias grėsmes numarinti, patikėkite, taip ir bus. Anaiptol nemanau, kad niekas niekada R. Karbauskio reikalų neištirs. Ateis laikas, kada jo kompanijos turima dauguma Seime bus menkesnė arba jos suvis nebebus ir vežimas pajudės. Būtinai, nes tai kitas tyrimų-netyrimų dėsnis Lietuvos politikoje.

Nustebti galėčiau tik dėl to, kad reikalas įsčiose buvo uždusintas taip greitai. Spėju, pritrūkus fantazijos. Jei jau valstiečių-žaliųjų sąjunga ėmėsi tokio žaidimo, spardyk tyrimą iš vieno Seimo komiteto į kitą Seimo komitetą arba iš institucijos į instituciją - tai tą futbolą derėjo žaisti ilgiau. Kol vieniems, stebint tokią žaidimo parodiją, rastųsi pykinimo sindromų, kitiems - nusloptų pyktis dėl nuobodybės. Arba kol dabar jau buvęs LVŽS frakcijos narys Povilas Urbšys nenusiramintų. 

Skaitykite: http://www.ve.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 250