Naujienos

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Pokalbis LRT laidoje „60 minučių“

Povilas_Urbšys_Stasio_Žumbio_nuotr.jpgSeimo narys Povilas Urbšys kovo 22 d. dalyvavo LRT laidoje „60 minučių“. Laidą vedė žurnalistė Agnė Skamarakaitė. Vyko pokalbis apie Seimo šiandien svarstytą klausimą dėl dviejų komisijų sudarymo ir apie rezultatą – Seimo siūlymą, kad žemės reikalų tyrimą atliktų Kaimo reikalų komitetas.

Agnė Skamarakaitė: Pone Urbšy, Jūs žadėjote išeiti iš frakcijos, jeigu nebus tiriami tie opozicijos keliami klausimai. Dabar variantas visiškai kitoks, bet Jus tai tenkina?

Povilas Urbšys: Gal vis dėlto reikėtų patikslinti: mano pagrindinis reikalavimas buvo tai, kad komisija turi būti sudaryta arba turi būti atliktas tyrimas. Nes ką mačiau, kas darėsi Seimo posėdžio metu, kai frakcijos dauguma nepritarė pateikimui, tiktai lėmė praktiškai Lenkų frakcijos balsai, kad buvo pritarta pateikimui, ir kai pamačiau, kad Kaimo reikalų komitetas atmeta galimybę atsirasti komisijai, Teisėtvarkos komitetas irgi tai padaro, tai supratau, kad iš viso nenorima jokio tyrimo. Tada aiškiai pasakiau, kad tikrai mes neturime taikyti dvigubų standartų, kad tyrimas turi įvykti.

Taip, dabar mane kaltina ir viena, ir kita pusė. Konservatoriai kaltina, kad darau palankų veiksmą Ramūnui Karbauskiui, o Ramūnas Karbauskis mane grasinasi mesti iš frakcijos.

Mano tikslas buvo tai, kad tie klausimai, kaip dabar kalba gerbiamas Andrius Kubilius, nėra taip tiksliai, nes taip, jie nėra išplėsti, bet pati esmė nepamesta, nes tame siūlomame variante, ir tų pačių „valstiečių“, yra numatyta, būtent, tirti žemės koncentravimą – tai tie patys žemės latifundininkai, apie kuriuos šneka, ir jeigu nustatyti asmenis, vis dėlto reikalauti jų atsakomybės. Lygiai dėl Europos Sąjungos lėšų, lygiai tas pats dėl tų pačių trąšų. Bet man atrodo, viskas priklauso tiek, kiek tas tyrimas iš tikrųjų vyks norint išskaidrinti tą aplinką.

Nes dabar, kad ir šiandien, balsavau už tai, kad vis dėlto patį projektą nagrinėtų, redaguotų šituos nutarimus ne Kaimo reikalų komitetas, o mano siūlymas buvo Ekonomikos komitetas, tuo labiau kad ten yra ir opozicijos vadovai – tai Gabrielius Landsbergis, Eugenijus Gentvilas, bet kažkodėl konservatoriai norėjo viską suvesti į Audito komitetą. Ir taip supratau, kad jiems nereikalingas susitarimas, jie nori tokių sprendimų, kad nebūtų susitarimo, ir manyčiau, kad tiek vieni ir kiti faktiškai sudaro įspūdį, kad jiems tas tyrimas nelabai rūpi. Jiems tiktai galbūt rūpi suvesti politines sąskaitas.

KLAUSYKITĖS P. Urbšio pasisakymo nuo 22:12 min.: http://www.lrt.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Nepritaria faktiniam atliekų deginimo uždraudimui

foto.jpg

Vyriausybė nesutinka su dalies parlamentarų iniciatyva nustatyti pernelyg griežtus teritorinius apribojimus atliekų deginimo įrenginių statyboms, nes jie faktiškai uždraustų Lietuvoje tokią veiklą ir neleistų įgyvendinti stambius aplinkosauginius projektus.
Trečiadienį ministrų kabineto posėdyje patvirtinta neigiama Aplinkos ministerijos išvada grupės Seimo narių parengtam įstatymo projektui, pagal kurį atliekų deginimo įrenginiai galėtų būti statomi ne arčiau kaip 20 km atstumu nuo gyvenamųjų vietovių.
VŽ paaiškino: „Projektas gimė pernai dėl to, kad nevienareikšmiškai gyventojai reaguoja į tokius projektus. Todėl ir reaguojame į žmonių baimes. Vyriausybė, žinoma, gali turėti savo nuomonę, bet sprendimus priiminėsime Seime.“

Skaitykite: https://www.vz.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Kaimo reikalų komitetas vėl svarstys opozicijos idėją tirti žemės plotų įsigijimus

Kaimo reikalų komitetas vėl svarstys opozicijos idėją tirti žemės plotų įsigijimusSeimas ketvirtadienį nepritarė parlamentinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) sprendimui atmesti opozicijos siūlymą sukurti specialią laikinąją komisiją, turinčią ištirti didelių žemės plotų įsigijimą.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

R.Karbauskis: frakcija susitaikė su tuo, kad P.Urbšys gali pasitraukti

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad jam yra sunkiai suprantamas apie galimą pasitraukimą iš frakcijos kalbančio frakcijos nario Povilo Urbšio elgesys.

„Man labai sunku suprasti: ryte jis traukiasi, po pietų - ne, bet tai yra Seimo nario sprendimai. Jis turi priimti tuos sprendimus, kokius jis nori, tikrai frakcija susitaikė su tuo, kad Seimo narys pasitrauks,“- ketvirtadienį žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Skvernelis neigia problemas frakcijoje: vyksta normalus konstruktyvus darbas

Skvernelis neigia problemas frakcijoje: vyksta normalus konstruktyvus darbasFrakcijoje vyksta normalus konstruktyvus darbas, sako Premjeras Saulius Skvernelis, komentuodamas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijoje kilusius nesutarimus, kada vienas iš frakcijos narių Povilas Urbšys pareiškė, kad Seimui nepatvirtinus žemės ūkio parlamentinio tyrimo, jis trauksis iš frakcijos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Kaip didinti konkurenciją tarp vaistinių?

zrad.png

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja Seimo narys Povilas Urbšys, Seimo Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis, Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė ir Konkurencijos tarybos narė Jūratė Šovienė.

Nuo 2022 metų siūloma riboti tos pačios įmonės vaistinių skaičių miestuose. Tokį farmacijos įstatymo pataisą Seime registravo Valstiečių frakcijai priklausantis parlamentaras Povilas Urbšys. Pataisoje siūloma įmonėms leisti verstis vaistinės veikla ne daugiau kaip 5 vietose tame pačiame mieste, o kaimo gyvenamosiose vietose vaistinių skaičius nebūtų ribojamas.

P. Urbšys: „Vadovaujuosi tuo principu, kad pagrindinis veiksmingas ir neigiamų pasekmių neturintis kainų mažinimo kelias yra konkurencijos didinimas ir šis įstatymas yra nukreiptas, kad ta konkurencija būtų reali, o ne fiktyvi. Išbandytas yra estų kelias ir kitų valstybių. Sutinku su vienu dalyku: reikia tvarkyti problemą su farmacininkais, reikia kalbėti su didmena, ją reikia atskirti nuo mažmenos, nes visose valstybėse, kur kainos yra mažesnės, toje pačioje Lenkijoje, didmena atskirta nuo mažmenos“. 

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Žemės tyrimas: žvilgsnis nuo „Agrokoncerno“ krypsta į užsieniečius

seimosal.pngTyrimui dėl žemės reikalų neprasidėjus Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas kalbėjo „valstiečių“ frazėmis, kad reikia tirti ne tik konkrečias pavardes ar įmones, o aiškintis iš esmės, kas sudarė galimybes tokioms įmonėms kurtis - tai yra ieškoti konservatorių spragų.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 22 d., Ketvirtadienis

Seimas balsuos, ar leisti savivaldybių įmonėms teikti labdarą ir paramą

Parlamente pateikta idėja birželį Seimą rinkti iÅ¡ naujoParlamentarai planuoja baigti svarstymus, ar leisti savivaldybių kontroliuojamoms įmonėms ir toliau teikti paramą bei labdarą.

Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl Labdaros ir paramos įstatymo pataisų, kurios uždraustų šioms įmonėms užsiimti tokia veikla.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

Kompromisas pagal P.Urbšį - geriau komisijos imitacija, negu jokios komisijos

Be_pavadinimo.jpg

Ketvirtadienį Seimas apsispręs, ar sudaryti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies žemės ūkyje. Povilas Urbšys tiki, kad komisija bus sudaryta. Greičiausiai taip ir bus, kadangi pats P. Urbšys iš esmės pakeitė pirminius komisijos planuojamus kelti uždavinius ir išbraukė beveik visas R. Karbauskiui nepalankias klausimų formuluotes. Pats Seimo narys tai vadina kompromisiniu variantu, opozicija – pasityčiojimu iš iniciatyvos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

2018 m. kovas mėn. 21 d., Trečiadienis

R. Karbauskiui ultimatumą iškėlęs P. Urbšys paaiškino, koks jo tikslas

Ketvirtadienį Seimas turėtų nuspręsti, ar sukurti laikinąją komisiją valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio žemių bei trąšų klausimams spręsti. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Povilas Urbšys tvirtina, kad jei tam nebus rasta politinės valios, jis žada pasitraukti iš valstiečių frakcijos Seime.

O tokios komisijos atsiradimui trukdo patys valstiečiai. Pirmadienį valstietės Agnės Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas pareiškė, kad komisijos nereikia.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 7 iš 237