Naujienos

2020 m. Liepa mėn. 17 d., Penktadienis

Jaunimo erdvėje atidaryta tapybos darbų paroda „LEX 2.1“

Giedriaus Zauros parodos LEX 2.1 atidarymas - Panevėžio apskrities  Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji bibliotekaLiepos 17 d. Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės - Bitės viešojoje bibliotekje įsikūrusioje Atviroje jaunimo erdvėje atidaryta jaunimo darbuotojo Giedriaus Zauros darbų paroda „LEX 2.1“.

„Kadangi šiuo metu aktyviai nekuriu, tai ši parodėlė yra miniatiūrinė senų darbų retrospektyva.

Prieš pradėdamas darbą sugalvoju dėsnį, savotišką algoritmą. Nustatau struktūrą, eigą ir griežtai to laikausi procese. Dėsniai būna elementariai paprasti: nustatomos ribos, apsibrėžiama veiksmuose, daug ko atsisakoma. Kažkuria prasme tai – imitavimas gamtoje vykstančių procesų." - kūrybos procesą apibūdina G.Zaura.

Autorius mielai atsakė į susirinkusiųjų klausimus apie pomėgius, kūrybos procesą...

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja padėkojo autoriui už parodytus darbus miestiečiams ir palinkėjo nesustoti kurti bei viešai dalintis kūryba.

2020 m. Liepa mėn. 15 d., Trečiadienis

...

Prieš 610 metų mes laimėjome lemtingą Žalgirio mūšį. Tai mums pavyko, nes tuo metu buvo aiškiai suvokta, kas yra tauta, valstybė ir laisvė. Ar šiandiena mes pajėgtume pasiekti tokią pergalę? Manau, kad taip, jei neišduosime savo protėvių vertybių ir tradicijų, nes tai – mūsų tautos imunitetas nuo visų laikų koronių.

20100630_vytautas4psl_lg.jpg

 

2020 m. Liepa mėn. 10 d., Penktadienis

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl Lukiškių aikštės

alkas.pngLiepos 10 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo priimtą Lietuvos Respublikos Lukiškių aikštės Vilniuje memorialinio statuso įstatymą.

"Tai kad buvo pasirašytas įstatymas, kuris vis dėlto užkirs kelią niekinti mums svarbius dalykus - sveikinta." - sakė P.Urbšys.

P. Urbšio pasisakymą klausykite čia

Skaitykite: http://alkas.lt/

2020 m. Liepa mėn. 07 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Prezidente, Vytis šiandien – tai būtinoji gintis

Povilas Urbšys

Nors komentarų apie city bičo Šimašiaus pliažą Lukiškių aikštėje ar Seimo apsisprendimą reprezentacinėje valstybės aikštėje įteisinti Vyčio simbolį šiomis dienomis ir netrūko, vis dėlto negaliu likti nuošaly, kai puolamas niekuo dėtas žmogus.

 Nuotr. A. Ufarto

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2020 m. Liepa mėn. 06 d., Pirmadienis

...

sveikinimas_liepos_6.jpg

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Paroda ŠVYTĖJIMAS

kr.pngLiepos 2 d. Panevėžio viešojoje G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje atidaryta paroda, kurioje eksponuojami fotomenininko Žilvino Kropo, jo žmonos Aušros Kropienės ir dukrytės Mėtos Kropaitės 2018–2019 metais originalia technika sukurti kūriniai.

Žilvinas Kropas alternatyvios fotografijos kūrėjas. Gyvena ir kuria Panevėžyje. Nuo 2012 metų Panevėžio fotografų draugijos narys. Aktyvus fotografas, dažnai dalyvaujantis grupinėse parodose kartu su profesionaliais menininkais. Meninę fotografiją kuria nuo 2012 metų.

Išskirtinis menininko kūrybos bruožas – alternatyvioji fotografija, kuria grįžta prie pirmykštės fotografijos paslapčių, prie sudėtingiausių fotografijos procesų. Naudodamas senąsias technikas siekia sukurti mistiką alsuojančius darbus, kuriuose tikrovė persipynusi su sapnų ir pasąmonės pasauliu.

Stebėdamos Žilvino darbą, ta pačia technika pradėjo kurti ir menininko žmona su dukrele.

Povilas Urbšys pasveikino fotomenininkų šeimą pasidžiaugė reta technika atliktų darbų savitumu ir augalų švytėjimu įteikdamas jiems suvenyrus ir gėlių.

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Būti ar nebūti valstybinėms vaistinėms

vaistai.jpg

Vaistai – ne trąšos. Pasisakymą žiūrėkite čia

Balsavimo rezultatus žiūrėkite čia.

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Pasirodyti norėjusiai STT – dar vienas antausis: siūlė slėptis ir nedaryti sau gėdos

 P.Urbšys (iš dešinės antras) ir K. Masiulis (dešinėje) negailėjo kritikos STT.

Į skandalingas istorijas vis įsipainiojanti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaukė dar vieno antausio – parlamentarai tyrėjus išvadino dvejetukininkais.

Išklausę STT specialistų parengtą apžvalgą apie nepotizmo apraiškas valdžios įstaigose parlamentarai tyrėjams patarė slėptis ir nedaryti sau gėdos.

Tokių raginimų STT atstovai sulaukė Seimo Valstybės ir savivaldybių reikalų komitete, kur pristatė naujausius atliktus tyrimus apie valstybės bei savivaldybių valdomų įmonių sąsajas su politinėmis partijomis.

 Skambus tyrimo pavadinimas žadino politikų smalsumą, bet pristatymą palydėjo gilūs atodūsiai.

 „Nepykite už tokius karčius žodžius, bet silpna. Pinigai ištaškyti, o rezultato – jokio“, – nusivylimo neslėpė šio komiteto narys konservatorius Kęstutis Masiulis.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto narys Povilas Urbšys irgi nusivylė buvusių savo kolegų atliktu darbu.

Buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas tyrime apie nepotizmą pasigedo dabartinės situacijos palyginimo su ankstesniais metais, todėl visiškai neaišku, kaip keičiasi situacija – ar į gerą, ar blogą pusę.

 „Prieš kelerius metus STT buvo atlikusi tyrimą apie įmonių darbuotojų ir savivaldybių administracijos darbuotojų giminystės ryšius. Labai panašu, kad STT manipuliuoja skaičiais. Nes vienu atveju tyrimai atliekami pagal vienus parametrus, dabar – pagal kitus ir išeina tokia painiava, kad gali nusilaužti galvą“, – „Lietuvos rytui“ sakė P.Urbšys.

Anot parlamentaro, panašūs tyrimai sprendimų priėmėjams turėtų išryškinti tendencijas, susijusias su nepotizmo ar kitomis korupcijos apraiškomis savivaldoje ar valstybės įmonėse: „Bet vietoj to paskleidžiama migla, nes žvelgiant į pateikiamas lenteles su įvairiais skaičiais jokio aiškumo daugiau neatsiranda. Labai lengva pasiklysti tokios informacijos labirintuose.“

P.Urbšys mano, kad užčiuopusi nepotizmo riziką ar kitus korupcinius reiškinius STT neturėtų tik tuščiai kalbėti, bet ir imtis konkrečių veiksmų.

„Pasakymus, kad savivaldybes ar jų įmones yra apraizgę giminių rateliai ar kažkokie klanai, turėtų vainikuoti konkrečios bylos.

Jeigu kalbama apie galimus neskaidrius sprendimus, STT turi juos išvilkti į dienos šviesą arba baigti tuščiai kalbėti. Dabar matome tik analizavimą dėl analizavimo, o sisteminio požiūrio į korupcijos problemas kaip nėra, taip nėra“, – kalbėjo P.Urbšys.

Nuotr. lrytas.lt montažas

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2020 m. Liepa mėn. 02 d., Ketvirtadienis

Apie elektroninį balsavimą ir daugumos aukojimąsi :)

elekroninis_balsavimas.jpgPasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Liepa mėn. 01 d., Trečiadienis

Artėjant rinkimams nuleidžiamos blaivybės vėliavos

alkoholis.jpgPasisakymą žiūrėkite čia. 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 346