Naujienos

2018 m. Birželis mėn. 20 d., Trečiadienis

Po STT vizito prabilo ir politikai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panevėžio miesto savivaldybė“

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) vakar sulaikius Panevėžio miesto merą Rytį Mykolą Račkauską ir pareiškus jam įtarimus, tiek kai kurie buvę bendražygiai, tiek Panevėžio miesto tarybos nariai neslėpė, kad jiems tai nebuvo netikėta. STT pareigūnai vakar sulaikė Panevėžio merą R. M. Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę, taip pat tris verslo atstovus. Pastarųjų tapatybė neatskleidžiama. Iš viso sulaikyti penki asmenys. 
Buvęs R. M. Račkausko bendražygis, o pastaruoju metu politiniu priešininku tapęs Povilas Urbšys „Lietuvos žinioms“ teigė, jog mero veiksmuose vadovaujant miestui pasigedo skaidrumo. „Pavyzdžiui, architektų bendrovė, kurioje dirba Panevėžio miesto vadovo sūnus, laimėjo architektūrinį dalies miesto viešųjų erdvių sutvarkymo, finansuojamo ES fondų lėšomis, konkursą, – prisiminė parlamentaras. – Raginau merą skaidrinti savivaldą, priimti aiškius sprendimus, tačiau jis į mano siūlymus neatsižvelgė.“ Anot jo, tai, kad Panevėžio miesto savivaldybės bendrovėse yra sudarytos prielaidos savavaliauti ir nepaisyti įstatymų, STT konstatavo dar prieš keletą mėnesių, kai atliko šių įmonių auditą. Tuomet STT pareigūnai auditavo AB Panevėžio butų ūkį, UAB Panevėžio autobusų parką ir UAB „Panevėžio gatvės“. „Matyt, tęsiant tyrimą dėl neskaidrios veiklos rasta rimtų pažeidimų, – spėjo Seimo narys. – Dėl jų STT ir įžengė į Panevėžio miesto savivaldybę.“
Skaitykite: https://www.lzinios.lt

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Panevėžio skandalas įsibėgėja: STT apklausė Urbšį

Povilas Urbšys

Seimo narys nepartinis Povilas Urbšys, išėjęs iš apklausos Specialiojoje tyrimų tarnyboje (STT), teigė, kad teisėsaugininkus domino Panevėžio savivaldybės viešieji pirkimai ir jo vardo judėjimo "Kartu" veikla.
Kaip jau skelbta, STT pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską, jo patarėją Gintarę Maskoliūnienę bei dar tris verslo atstovus. Meras R. Račkauskas 2015 metų savivaldos rinkimuose dalyvavo P. Urbšio įsteigto judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą Kartu“ sąraše, tačiau prieš keletą mėnesių iš šio judėjimo pasitraukė. STT informavo, kad iš viso sulaikyti penki asmenys: merui R. M. Račkauskui pareikšti įtarimai prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba, mero patarėjai – prekyba poveikiu. Taip pat įtariant prekyba poveikiu sulaikyti trys privačių bendrovių atstovai. Kaip po apklausos DELFI sakė P. Urbšys, jo apklausa susijusi su STT pradėtu ikiteisminiu tyrimu. Jis apklaustas kaip liudininkas.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Po apklausos STT Povilas Urbšys pareiškė – gali siekti Panevėžio mero kėdės

 Povilas Urbšys išeina iš apklausos STT. 

Dėl įvykių Panevėžyje, kai antradienį buvo sulaikytas šio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) būstinę iškviestas ir parlamentaras Povilas Urbšys. Sulaikytas Panevėžio meras savivaldos rinkimuose dalyvavo P.Urbšio įsteigto judėjimo „P.Urbšys už sąrašą Kartu“ sąraše, tačiau prieš keletą mėnesių Seimo nario ir R.M.Račkausko keliai išsiskyrė.  Kvietimo atvykti į STT parlamentaras sulaukė antradienio rytą. Tik po to buvo pranešta apie kratas Panevėžio savivaldybėje. P.Urbšys portalui lrytas.lt prieš apklausą pareiškė manąs, kad jam skirtas kvietimas atvykti į STT yra susijęs su atliekamu ikiteisminiu tyrimu. Politiką planuota apklausti kaip liudytoją. Tačiau politikas teigė informacijos apie atliekamą tyrimą neturintis.  Paklaustas, ar jis tyrėjams nėra suteikęs kokios nors informacijos apie buvusių bendražygių galbūt neskaidrią veiklą, P.Urbšys juokėsi: „Aš tik esu galbūt netiesiogiai prisidėjęs ta prasme, kad prieš keletą mėnesių STT paraginau rašyti ne pažymas, o pradėti ikiteisminius tyrimus, jeigu jie iš tiesų užčiuopė tuos korupcinius mazgus“. 

Seimo narys P.Urbšys po bene dvi valandas trukusios apklausos STT teigė, kad esant reikalui jis prisiims atsakomybę. Politiko teigimu, tai būtų kandidatavimas užimti Panevėžio miesto mero postą. Jis papasakojo ir apie tai, ko jo klausė STT pareigūnai.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Povilas Urbšys apie Panevėžio mero sulaikymą: „Situacija dviprasmiška“

P.Urbšys situaciją dėl Panevėžio mero sulaikymo vadina dviprasmiška.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai antradienį sulaikė Panevėžio merą Rytį Mykolą Račkauską. R.M.Račkauskas Panevėžio meru buvo išrinktas kaip judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ atstovas. Kilus nesutarimams su parlamentaru P.Urbšiu, iš šio judėjimo pasitraukė beveik visa savivaldybės tarybos frakcija, įskaitant patį merą. „Situacija yra labai dviprasmiška, nes meras buvo išrinktas pagal komiteto, kuris vadinasi „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ sąrašą. Mes deklaravome skaidrumą, atvirumą, o tai, kad dabar atsiranda pagrindai pradėti ikiteisminį tyrimą ir persekiojimą, atsiranda pagrindai reikšti įtarimus dėl vienokių ar kitokių priimtų neskaidrių sprendimų, tai labai negerai. Tikiuosi, kad meras bendradarbiaus su STT nepagrįstos abejonės bus išsklaidytos“, – sakė P. Urbšys.
Skaitykite: http://www.lrytas.lt/

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Skaidrumo šaukliui Urbšiui – nemalonumai: jei būčiau vadovavęs Panevėžiui, mero sūnaus per patrankos šūvį nebūtų projektuose

Povilas Urbšys

Parlamentaras, judėjimo „Kartu“ lyderis Povilas Urbšys teigia nesikratantis atsakomybės dėl situacijos Panevėžio savivaldybėje, kur Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko kratas ir sulaikė miesto merą Rytį Račkauską.
P. Urbšys DELFI tvirtino neišsižadantis politinės atsakomybės už Panevėžio valdžios sprendimus ir aiškino, kad būtent dėl skaidrumo klausimų prieš kurį laiką išsiskyrė jo ir R. Račkausko pozicijos.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 19 d., Antradienis

Seklės Agnės Širinskienės apsukas ėmė stabdyti Seimas

Valstietės A.Širinskienės veikla stebino ne vieną jos kolegą parlamentarą.

Įvairias tarnybas užvertusi valstietė Agnė Širinskienė negavo leidimo parlamentinei veiklai skirtų pinigų naudoti Registrų centro duomenims įsigyti.
Už parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimo kontrolę atsakingos Etikos ir procedūrų komisijos narius išmušė iš vėžių gautas neįprastas prašymas – leisti apmokėti sąskaitas už mokamas Registrų centro paslaugas.

Tačiau etikos sargai nesiryžo vieni priimti sprendimo dėl Registrų centro duomenų pirkimo. Komisija kreipėsi į Seimo valdybą, kad ji pateiktų savo nuomonę dėl neįprasto prašymo, o parlamento vadovybė tam pasitelkė net teisininkus.
Seimo vicepirmininkė valstietė Rima Baškienė „Lietuvos rytui“ patvirtino, kad neįprastą prašymą pateikė jos frakcijos kolegė A.Širinskienė, bet valdybos nariai neigiamą sprendimą priėmė esą to nežinodami. Anot R.Baškienės, gerokai suglumusi valdyba pirmiausia rėmėsi neigiama Seimo Teisės departamento išvada, kad tokios išlaidos nėra susijusios su parlamentine veikla.

Tuo metu buvęs valstiečių frakcijos narys Povilas Urbšys juokavo, kad Seime jau kurį laiką veikia A.Širinskienės vadovaujamas Specialiųjų tyrimų tarnybos padalinys – ŠTT. „Politinėje kultūroje atsirado toks naujas žanras, kai tyrėjo vaidmens imasi patys Seimo nariai. Šiuo atveju, manau, A.Širinskienė kaupia faktus, galinčius kompromituoti politinius oponentus. Tai tikrai neprisideda prie Seimo prestižo, bet kai kam atrodo, jog tai normalu. Gal jau reikėtų registruoti tokias pataisas, kad Seimo nariai gali patys sankcionuoti ir klausytis oponentų pokalbių telefonu?

Skaitykite: http://www.lrytas.lt

2018 m. Birželis mėn. 18 d., Pirmadienis

Politiniai veikėjai, kurių bijo partijos: kelia klausimus dėl jų skaidrumo ir atsakomybės

Laura Matjošaitytė

Iš 58 visuomeninių rinkimų komitetų, kurie dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose, 19 turėjo panašius pavadinimus į veikiančius juridinius asmenis. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė siūlo diskutuoti, ar nevertėtų šių komitetų įpareigoti deklaruoti savo sąsajas su organizacijomis ir stebėti finansinę veiklą.
„Su „Baltųjų pirštinių“ pagalba patikrinome duomenis, kiek komitetų turi ryšių su įvairiomis organizacijomis. Turime 58 rinkimų komitetus, 19 organizacijų turi panašius pavadinimus. Iš 19 panašius pavadinimus turinčių asociacijų 11 teikia ataskaitas „Registrų centrui“, – teigė L. Matjošaitytė pirmadienį per apskritojo stalo diskusiją „Savivaldos rinkimai 2019: kaip užtikrinti skaidrumą?“. VRK pirmininkė siūlė diskutuoti apie atvejus, kuomet visuomeninio judėjimo pavadinimas tapatus juridinio asmens pavadinimui.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 18 d., Pirmadienis

Kaip stiprinti lietuvių pilietinę galią?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Aurimas Perednis“

Pilietinės galios indeksas nežymiai auga, ir žmonės pamažu ima suvokti, kad aktyviu dalyvavimu galima pakeisti valdžios sprendimus, pagaliau – savo paties gyvenimą, sako šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Jeigu ir toliau manysime, kad užtenka susimokėti mokesčius ir kartais ateiti prie balsadėžių, o į visa kita geriau nesivelti, – laisvės ir demokratijos šalyje tik mažės.

Laidos „Dienos klausimas“ vedėjas Aurimas Perednis kartu su signataru Vytautu Plečkaičiu, TILS projektų vadove Rugile Trumpyte, VU profesore Aine Ramonaite, Seimo nariu Povilu Urbšiu, buvusiu PVI vadovu Dariumi Kuoliu ir žurnalistu, Laisvės TV įkūrėju Andriu Tapinu diskutavo ar stipri lietuvių pilietinė galia.

Aurimas Perednis: „Kas šiandien labiausiai trukdo lietuvių pilietiniai galiai?“

Povilas Urbšys: „Man atrodo, kad labiausiai kenkia įsigalėjęs požiūris, kas yra ta pilietinė galia. Esantys valdžioje įsivaizduojame, kad ta pilietinė galia turi būti kontroliuojama. Jei pasižiūrėtume NVO plėtros įstatymą, ten aiškiai pamatytume, kad pagrindinis tikslas yra ne politinės valdžios siekimas. Pas mus yra suabsoliutinama partijų galia ir teigiama, kad tai vienintelis demokratinės santvarkos garantas. Vakarų demokratijos sampratoje yra absoliutinama pilietinė visuomeninė galia.“

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Birželis mėn. 16 d., Šeštadienis

Karbauskio ir Grybauskaitės karas: konfliktas gali būti pražūtingas

Karbauskio ir Grybauskaitės karas: konfliktas gali būti pražūtingas

Politikos apžvalgininkas Virginijus Savukynas įsitikinęs, kad „tulpių pašto“ skandalo peripetijas pasiryžęs ištirti „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, žvelgiant į ilgesnę perspektyvą, artėjant Seimo rinkimams, turi šansą susižerti nemažai politinių dividendų ir laimėti kovą prieš prezidentę Dalią Grybauskaitę. Politologas Virgis Valentinavičius akcentuoja, kad „valstiečių“ lyderis ir prezidentė nėra tos pačios politinės lygos žaidėjai, tad R. Karbauskiui konfliktas su šalies vadove gali būti pražūtingas.
Pasak P. Urbšio, „valstiečių“ lyderis šiuo metu ne tik paskelbė karą opozicijoje dirbantiems konservatoriams ir prezidentei D. Grybauskaitei, bet atidarė ir dar vieną frontą. „Negana to, R. Karbauskis su A. Širinskienės pagalba nori pastatyti į vietą Seimo pirmininką V. Pranckietį, Kalbu apie tuos skundus, rašinėjamus A. Širinskienės, leidžiančius svarstyti apie informacijos nutekinimą iš Seimo pirmininko sekretoriato. Matosi, R. Karbauskis negali atleisti V. Pranckiečiui už tai, kad jis per mitingą prie Seimo pasakė, kad jam gėda už sprendimus, susijusius su G. Kildišiene, R. Karbauskiui nepatinka, kad V. Pranckiečio nuomonė nesutampa su jo. Matome, kad R. Karbauskiui atsidaro ir trečias frontas pačiame Seime, „valstiečių“ frakcijos viduje. Savotiškai vyksta karas prieš visus“, – tvirtino P. Urbšys.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Birželis mėn. 15 d., Penktadienis

Kaimynų diena Aukštaičių-Žemaičių bendruomenėje

em.pngBirželio 15 d. Beržų g. 21, 23 ir J. Basanavičiaus 66 namų kieme vyko Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės kaimynų diena.

Pirmąją kaimynų šventę bendruomenė suorganizavo 2016 metais Žemynos progimnazijos stadione ir jau antrus metus vyksta erdviame daugiabučių namų kieme. Bendruomenės pirmininkė Lina Budreikaitė pasidžiaugė, kad yra bendruomenės aktyvas, kuris padeda organizuojant renginius, o ir žmonės po truputį pripranta ir kas kart vis gausiau renkasi.

Povilas Urbšys dalyvavo Kaimynų dienos šventėje, vaišinosi čia pat iškeptais blynais, bendravo su žmonėmis, džiaugėsi, kad bendruomenė sutraukia gyventojus į tokias šventes, kad kaimynystėje gyvenantys žmonės turi galimybę artimiau pažinti vienas kitą. Seimo narys įteikė bendruomenės pirmininkei dovanėlę ir stiklainį uogienės.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 255