Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 22 d., Trečiadienis

Tik Seimui gėda dėl tualetinių sveikinimų

Po antradienio „Vakaro žinių“ publikacijos apie prekyboje pasirodžiusį tualetinį popierių su užrašu „Sveikiname Lietuvą su atkūrimo 100-mečiu“ Seime buvo renkami parašai, kad būtų uždrausta nacionalinė simbolika ant higienos reikmenų. Užtat Vyriausybės Valstybės atkūrimo sekretoriatas gynė gamintojų ir prekybininkų teisę lietuviškus simbolius paleisti į kanalizaciją. Premjeras Saulius Skvernelis apskritai į tokius „niekus“ iki darbo pabaigos nereagavo. Vakar klausėme Seimo narių, ar šie džiaugiasi tokiu sveikinimu ir kaip reikėtų jį vertinti.

Povilas URBŠYS, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija:

Tai yra nepagarba mūsų valstybei. Juolab kad gamintojas yra užsienio valstybė. Kyla klausimas, ar gamintojas tai darė neįsigilindamas į pasekmes, ar iš anksto apgalvojęs. Todėl reikia išsiaiškinti, ar tai provokacija, ar neapgalvotas veiksmas. Manau, bet kuriuo atveju gamintojas turi atsiprašyti ir išimti iš prekybos tinklų šią produkciją. Jei tai nebus padaryta, bus parodyta, kad šis žingsnis, įžeidžiantis Lietuvos žmones, buvo sąmoningas.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 22 d., Trečiadienis

Seimas leido liberalei pateikti projektą dėl embrionų, bet jam nepritarė

Viktorija Čmilytė - NielsenSeimas antradienį įtraukė į darbotvarkę liberalų inicijuotas pataisas, siūlančias atsisakyti pagalbinio apvaisinimo metu sukurtų embrionų amžino saugojimo, tačiau po pateikimo projektui nepritarė.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Paminėta pasaulinė diabeto diena

Untitled_1.pngLapkričio 21 d. Panevėžio miesto savivaldybės salėje vyko Panevėžio diabeto draugijos „Viltis“ konferencija, skirta Pasaulinei diabeto dienai paminėti. Pirmininkė Danguolė Kuodienė pristatė draugijos veiklos rezultatus, Panevėžio ligonių kasų bei Visuomenės sveikatos centro atstovai skaitė pranešimus diabetu sergantiems žmonėms aktualiomis temomis, savo dainomis džiugino choras „Senoliai“.

Povilo Urbšio padėjėja atsiprašė, kad Seimo narys negalėjo dalyvauti konferencijoje, nes Seime vyksta plenariniai posėdžiai ir privalu juose dalyvauti. Ji pasidžiaugė, kad diabeto ligos paliesti žmonės puoselėja tokią gražią bendrystę, kuri daro juos stipresniais. Padėjėja palinkėjo nepasiduoti, tęsti prasmingus savo darbus, užjausti, paremti vieniems kitus ir įteikė draugijos pirmininkei Danguolei Kuodienei gėlių puokštę.

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Prašo šimtmečio simbolikos nenaudoti ant tualetinio popieriaus pakuočių

Prašo šimtmečio simbolikos nenaudoti ant tualetinio popieriaus pakuočių

Seimo nariai kreipiasi į verslo bendruomenę su prašymu nenaudoti šimtmečio simbolikos ant tualetinio popieriaus.

„Apmaudu, kad tenka reaguoti į viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus apie tai, kad prekybos centruose prekiaujama, pavyzdžiui, tualetiniu popieriumi, kuris pažymėtas Lietuvos vardu ir šimtmečio ženklais. Ant tualetinio popieriaus pakuočių rašomi sveikinimai Lietuvai“, - rašoma pareiškime.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Žemės pardavimo saugikliai laikinai paliekami ramybėje

Žemės pardavimo saugikliai laikinai paliekami ramybėjeSeime įsiplieskus diskusijoms dėl „valstiečių“ noro įteisinti žemės pardavimo kainos „lubas“, parlamentarai antradienį nesuspėjo apsispręsti, ar panaikinti prieš kelerius metus įtvirtintus kvalifikacinius reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams, dėl kurių Lietuva sulaukė tarptautinių organizacijų kritikos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Aktualijos

Marijos radijas - Radio Maria Lithuania nuotrauka.

Seimas šiandien spręs, ar įtraukti į darbotvarkę Pagalbinio apvaisinimo įstatymo ir Biomedicininių tyrimų etikos įstatymo pakeitimų projektus, kuriais siūloma įteisinti šiuo metu draudžiamą dirbtinio apvaisinimo būdu sukurtų ir užšaldytų embrionų naikinimą. Radijo laidoje projektus komentuoja LVI valdybos narė, teisininkė Kristina Zamaryte Sakaviciene, Seimo narys Povilas Urbšys, gydytoja neonatologė dr. Egle Markuniene ir LVI direktorė, teisininkė Salomeja Fernandez Montojo

Klausykitės: http://www.marijosradijas.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 21 d., Antradienis

Lietuvių kalba valstiečiams nesuprantama

Seimas po pateikimo pritarė Ūkio ministerijos siūlymui leisti Lietuvos įmonėms, net ir visiškai nesusijusioms su užsienio kapitalu, pasivadinti bet kaip, kad ir arabiškai. Svarbiausia tik kad jos pavadinimas būtų rašomas lotyniškais rašmenimis. Balsavimas atskleidė įdomų dalyką - daugiau nei pusė valstiečių frakcijos palaikė šią idėją.

Tiek viso Seimo, tiek frakcijos kolegų balsavimas praėjusią savaitę smarkiai papiktino valstiečių frakcijos narį, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininką Povilą Urbšį.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 20 d., Pirmadienis

Seimo metai: kokiais darbais gali pasigirti panevėžiečiai parlamentarai?

Sukako metai, kai Seime dirba šalies išrinktieji. Per tuos metus įvyko ne tik reformos, bet ir skandalai, ir iššūkiai.

Naujienų portalas JP nusprendė pasidomėti, kokius darbus nuveikė Panevėžyje vienmandatėse apygardose išrinkti Seimo nariai nepartiniai Bronislovas Matelis, Povilas Urbšys ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Guoda Burokienė.

Apie savo darbus politikai pasakojo patys, o apie parlamentarų veiklą Seime savo nuomonę pareiškė ir vietos politikai: Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos narys liberalsąjūdietis Jonas Katinas ir miesto Tarybos narys „valstietis“ Juozas Bečelis bei buvę Seimo nariai „darbietis“ Petras Narkevičius ir socdemas Domas Petrulis.

Skaitykite: https://jp.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 19 d., Sekmadienis

S.Arlauskas. P.Urbšys nepažeidė etikos – jis gynė konstitucijoje įtvirtintas vertybes

Lietuvoje sukelta eilinė isterija dėl Seimo nario Povilo Urbšio išsakytos kritikos liberalų frakcijos adresu: Seimo narys paprieštaravo, kad Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projektą pristatytų šio projekto iniciatorė Viktorija Čmilytė-Nielsen, kadangi ji laukiasi kūdikio.

Nuo senų laikų žmonių požiūris į nėščią moterį ir elgesys būdavo ypatingas. Aplinkiniai jai neleisdavo nervintis ir vargintis, stengdavosi sukurti maksimalų komfortą ir patogumus. Nėštumo metu moteris turi vengti santykių aiškinimosi, skandalų, nemalonių situacijų – bloga nuotaika ir nervingumas persiduoda vaikui. Kad vaikas gimtų psichiškai sveikas ir gerai protiškai išsivystęs, medikai pataria būsimai motinai vengti stresų ir barnių, kontroliuoti savo pojūčius ir emocijas.

Skaitykite: http://www.pozicija.org/

2017 m. Lapkritis mėn. 19 d., Sekmadienis

Renginiai kelionių ir sveikatingumo centre „Vidmavita“

LIETUVAI PAGRAŽINTI DRAUGIJOS Panevėžio skyrius nuotrauka.Lapkričio 19 d. Panevėžio Liekupio bendruomenė Patriotine diena paminėjo Lietuvos kariuomenės atkūrimo akto 25-ąsias metines. Tai bendruomenės vykdomo projekto „Sportuojantis, aktyvus, patriotiškas pilietis“ dalis. Susitikime dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Panevėžio karo prievolės skyriaus, Rezervo karių Panevėžio skyriaus atstovai, Panevėžio rajono Paliūniškio bendruomenė. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino susirinkusiuosius su švente, klausė pasisakymų Lietuvos kariuomenės atkūrimo tema, dalyvavo pokalbiuose su bendruomene.

Tą pačią dieną „Vidmavitos“ kelionių ir sveikatingumo centre Seimo narys dalyvavo poezijos popietėje "Aš ilgesio laišką rašau", kur susirinko poezijos mėgėjai, tuo pagerbdami IĮ ,,Jaukurai“ ir sveikatingumo centro „Vidmavita“ įkūrėją Vidmantą Kartaną 70-mečio proga.

Daugiau apie renginį: https://aina.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 216