Naujienos

2017 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Šeštadienis

Aukštaičių mikrorajono daugiabučiams – 50 metų

aukstzem.jpg

Rugsėjo 16 d. Panevėžyje, Beržų g. 21-23 ir J. Basanavičius g. 66 didžiuliame kieme, vidudienį buvo gyva – ten panevėžiečiai susirinko į Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės surengtą šventę „Aukštaičių mikrorajono daugiabučiams – 50 metų“.  

Varinių pučiamųjų orkestrų festivalio „Vario audra“ 12 orkestrų, vykstančių su programa per Lietuvos miestus miestelius, jubiliejaus proga atvyko pasveikinti Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės ir dovanojo koncertą.

Kieme buvo kepami blynai, tad bendruomenės nariai telkėsi aplink laužavietę ir vikriai besisukančius kepėjus.

Seimo narys Povilas Urbšys pasidžiaugė šia gražia švente, kurios metu dalijamasi rudens gėrybėmis, padėkojo už renginio organizavimą ir įteikė gėlių Aukštaičių-Žemaičių bendruomenės pirmininkei Linai Budreikaitei, jos talkininkėms ir blynų kepėjams.   

2017 m. Rugsėjis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas: kariuomenė budri – panevėžiečiams nerimauti nėra ko

Lietuva ne mažiau nei rusai ir baltarusiai ruošiasi karinėms pratyboms „Zapad 2017“, kurios vienu metu vyks Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje bei visai netoli Lietuvos pasienio. Karinės pratybos prasideda šiandien ir tęsis iki rugsėjo 20 dienos.

Skaitykite: https://jp.lt/ 

2017 m. Rugsėjis mėn. 13 d., Trečiadienis

Vilniuje atidaryta panevėžiečių menininkų paroda

 Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko paroda „Monologai“ (Valentino Pecinino nuotrauka)Rugsėjo 13 d. Povilas Urbšys  pasveikino panevėžiečius menininkus Remigijų ir Indrę Kriukus, kurie Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje atidarė savo darbų parodą „ Monologai“.

Meninio stiklo paroda „Monologai“ vienija du kūrėjus, kalbančius skirtingomis meninėmis kalbomis. Ekspozicijoje, specialiai suskirstytoje į atskiras erdves, autorių eksponuojama kelerių paskutinių metų kūryba: skulptūros, instaliacijos, vaizdo įrašai. Parodoje eksponuojama ir šiais metais tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius‘17“ rodyta instaliacija „4 dienos Marse“, kurią žiūrovai išrinko geriausia, o menininkų duetas be konkurencijos tapo „Žiūrovų rinktiniais menininkais“.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt 

2017 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Antradienis

Algimanto Kaminsko kūrybos vakaras

Rugsėjo 12 d. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko panevėžiečio Algimanto Kaminsko kūrybos vakaras „Dešimt lemties skaičių“.

Buvo pristatytas trečiosios poeto meilės poezijos knygos „Skaudulėjimas“ rankraštis. Vyko skaitymai.

Žurnalistas, poetas, prozininkas Algimantas Kaminskas yra Lietuvos rašytojų sąjungos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. Ilgą laiką dirbęs Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ vyr. redaktoriumi, 1990 m. įsteigęs leidyklą „Tėvynė“.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė poetui Seimo nario sveikinimus ir palinkėjo toliau taip pat sėkmingai kurstyti kūrybinę ugnelę.

2017 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Pirmadienis

Panevėžiui - 514!

Pilietinis Judėjimas KARTU nuotrauka.

Povilas Urbšys kartu su Pilietinio judėjimo KARTU nariais dalyvavo šventinėje Panevėžio miesto gimtadienio eisenoje ir linkėjimo visiems atsinaujinimo vėjo.
Nuotaiką pakylėjo trimitininkas Renvaldas Jackevičius. Didelis ačiū!

2017 m. Rugsėjis mėn. 09 d., Šeštadienis

Seimo skubėjimas lėmė tragediją

Skaudi nelaimė, kai paskutinę vasaros dieną Šilalės rajone nusižudė jauna moteris, iš kurios buvo atimtas mažametis vaikas, sukrėtė visą Lietuvą. Sukrėtė net ir Seimą, kuris prieš pusmetį priėmė krūvą seimūnų Mykolo Majausko bei Dovilės Šakalienės stumtų pataisų, esą turėjusių apsaugoti nuo panašių nelaimių. Tačiau parlamentaras Povilas Urbšys įsitikinęs, kad nelaimė būtent ir yra tų pataisų, liaudyje vadinamų Nemušimo įstatymu, pasekmė.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Penktadienis

Nuo „Zapad“ politikai bėga į užsienį

Nuo Lietuvos pašonėje prasidėsiančios Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos "Zapad" į komandiruotes užsienyje išgins ne tik šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę, bet ir daugumą ministrų bei viceministrų. Tačiau kai kurie politikai įsitikinę, jog sudėtingu valstybei metu tokios išvykos niekuo nepateisinamos.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Zofijos Zakarevičienės tapybos parodos atidarymas

zofija.jpgRugsėjo 5 d. Panevėžio Kniaudiškių bibliotekoje vyko Zofijos Zakarevičienės tapybos darbų parodos atidarymas. Parodos kuratorė – dailininkė Stasė Medytė, kurios vadovaujamoje „Spektro“ studijoje parodos autorė tobulino meninius įgūdžius. Laikas, per kurį nutapyti eksponuojami darbai, apima 33 metus. Vyraujanti tema – peizažai. Garbaus amžiaus dailininkė dėkojo S. Medytei už atliktus paruošiamuosius darbus, be kurių nebūtų įvykusi ši paroda.

Biblioteka buvo pilna svečių – tai artimieji, Panevėžio Marijos legiono, kuriam priklauso Z. Zakarevičienė, atstovai, studijos „Spektras“ nariai, miesto dailininkai, poetai, bičiuliai...

Seimo nario Povilo Urbšio vardu jo padėjėja pasveikino parodos autorę, dėkodama už išsaugotą per gyvenimo išbandymus dvasios šviesą, kurią dailininkė perteikia ir savo tapybos kūriniais, bei už visus gerus darbus, daromus žmonėms, juos kaip Legiono narei lankant ligoninėje, už nešamą viltį ir paguodą. 

2017 m. Rugsėjis mėn. 05 d., Antradienis

Panevėžio kolegijoje prasidėjo nauji mokslo metai

Panevezio_kolegija_urbsys2.jpg

Rugsėjo 4 d. Panevėžio muzikiniame teatre Panevėžio kolegija paskelbė mokslo metų pradžią.

Šiemet mokslą šioje mokslo įstaigoje pasirinko virš 360 jaunų žmonių. Didžioji dalis - Panevėžio mieste ir rajone gyvenantis jaunimas. Kaip ir kasmet, daugiausia studentų sutraukė kelios specialybės: bendrosios praktikos slauga, logistikos vadyba, statyba, burnos higiena, informacinės sistemos, buhalterija, taip pat visai nauja studijų kryptis – kelių inžinerija. Tiesa, be nuostolių neapsieita – dar iki stojimo į aukštąsias mokyklas pabaigos buvo uždarytos trys mokymo programos: pradinio ugdymo pedagogika, teisė ir reklama, nes sulaukė per mažo susidomėjimo. Kolegijos direktorius Gediminas Sargūnas neslėpė džiaugsmo, kad naujai atsiradusios kelių inžinerijos studijos sulaukė didelį stojančiųjų susidomėjimą.

Pasveikinti Kolegijos akademinės bedruomenės atvyko Pasvalio, Panevėžio bei Panevėžio rajono merai, Panevėžio Prekybos pramonės ir amatų rūmų bei AB „Panevėžio keliai“ vadovai.

Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino dėstytojus ir studentus sakydamas: „Panevėžio kolegija yra miesto pasididžiavimas, todėl neabejoju, kad Jūsų pasirinkimas studijuoti čia yra pats geriausias. Nereikia pamiršti, kad mokyklos veidą kuriate Jūs patys. Linkiu Jums nenusivilti savo pasirinkimu“.

Skaitykite daugiau...

2017 m. Rugsėjis mėn. 02 d., Šeštadienis

Šventė Panevėžyje: „Šeima – Šalia Esu Ir Meilėje Augu“

ssventeje.pngRugsėjo 2 d. Panevėžyje vyko Šeimų šventė. Šios šventės šūkis – „Šeima – Šalia Esu Ir Meilėje Augu“. Organizatorius – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri siekia skatinti pozityvią tėvystę, tėvų ir vaikų bendravimą, didinti šeimos savivertę, buvimą bendrystėje. Šis festivalis, į kurį suvažiuoja šeimos iš visos šalies, rengiamas jau šeštus metus.

Daug valandų pliaupiantis lietus pakoregavo organizatorių planus: programoje dalyvavo mažiau dalyvių, nei tikėtasi, ir pagrindinė veikla buvo perkelta iš pievos į palapines.

Sveikinimo žodį šventės dalyviams tarė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir jo žmona Rima, kurie atvyko su vaikais, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Seimo narys Povilas Urbšys taip pat kreipėsi į susirinkusias šeimas: „Visas gyvenimas susideda iš ženklų: toks lietus, kuris priverčia glaustis arčiau vienas kito. Buvimas šeimoje – tai auginimas vienas kito meilėje. O koks augimas be lietaus ir be palapinės – tos erdvės, kurioje mes jaučiamės saugiausi ir artimiausi? Tad sveikinu Jus su Šeimos diena, su meilės vienas kitam diena“. O dalyvavusieji plojimais pasveikino P. Urbšį, šiandien švenčiantį savo gimtadienį.

Vyko paskaitos tėvams apie pozityviąją tėvystę, karjeros ir šeimos pareigų derinimą, vaikų ugdymą ir poros santykių darnos kūrimą bei programa vaikams – lipdymas iš molio, kinologų, iliuzionistų pasirodymai ir kita. 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 204