Naujienos

2018 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Seimas žengė dar vieną žingsnį link politinius procesus tiriančios komisijos sukūrimo

 Seimas ketvirtadienį svarstė, ar reikia laikinosios Seimo komisijos, tęsti NSGK tyrimą. 

Ketvirtadienį Seimas svarsto, ar sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „dėl galimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams bei politiniams procesams Lietuvoje“. Po balsavimo Seimas nusprendė pritarti šios komisijos sukūrimui. Seimui liko dar vienas ir galutinis balsavimas, taip komisijos idėja bus priimta. Ketvirtadienį po svarstymo šiai iniciatyvai pritarė 56 parlamentarai, prieš buvo 44, trys susilaikė.

Šiam Seimo nutarimo projektui pritarta valdančiųjų „valstiečių“, socialdarbiečių, „tvarkiečių“ ir trijų Lenkų rinkimų akcijos narių balsais. Iniciatyvą parėmė ir du Mišrios Seimo narių grupės nariai – Valentinas Bukauskas ir Povilas Urbšys.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys Seimo salėje taip pat teigė, kad būtent šis Seimas komisijas naudoja sąskaitų suvedinėjimui. „Prisipažinkime, kad kiekviena komisija yra susijusi su politinių sąskaitų suvedimu. Bet ankstesnėse kadencijos Seime, buvo nusistovėjusi praktika, kad komisijos rengiamos sudarant labai konkrečius klausimus. Kad nebūtų leista interpretuoti savaip“, – abstrakčius klausimus kritikavo P.Urbšys.
Skaitykite : https://www.lrytas.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 19 d., Trečiadienis

Seimo „valstiečiams“ neįdomi net pačių suraityta programa

Seimas vakar didele balsų persvara pritarė parlamento rudens sesijos darbų programai. Nieko nuostabaus, nes „valstiečiai“, prie koalicijos prikalbinę oficialiai prisijungti „tvarkiečius“ ir neoficialiai - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakciją, turi absoliučią daugumą Seime. Tačiau keista, kad jie vos ne per prievartą sutiko sesijos metu nagrinėti klausimus, įrašytus į jų pačių partijos rinkiminę programą.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 19 d., Trečiadienis

Priešprieša tarp Seimo nario ir Panevėžio mero vis gilėja

Prieš trejus metus žengia koja kojon Seimo narys Povilas Urbšys ir dabar nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas šiuo metu – skirtingose barikadų pusėse.

Juoda katė tarp kadaise sutariančių politikų perbėgo šių metų pavasarį – gegužės mėnesio pradžioje, kai parlamentaras P. Urbšys pareiškė dalyvausiąs kitąmet tiesioginiuose mero rinkimuose.

Anot P. Urbšio, tuomet visuomeniniam judėjimui pasiūlęs įvertinti du galimus būsimų savivaldos rinkimų scenarijus: vienu atveju sąrašą į rinkimus vestų dabartinis meras, kitu – jis pats.

Sužinojęs apie tokius P. Urbšio ketinimus Panevėžio meras buvo kategoriškas. Jis tokius P. Urbšio ketinimus įvertino kaip bendražygio „šūvį į nugarą“ ir bandymą nesėkmingą veikimą Seime pakeisti į stabilesnes pareigas mero kėdėje.

Po tokių apsikeitimų nuomonėmis, praėjus beveik pusantro mėnesio, Panevėžio meras R. Račkauskas tapo įtariamuoju – pareikšti kaltinimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba bei prekybos poveikiu.

Todėl dabar P. Urbšys įsitikinęs, kad nebegali trauktis nuo užsibrėžto plano – dalyvauti tiesioginiuose mero rinkimuose. Esą jam kito pasirinkimo nepaliko nuo pareigų nušalintas meras R. Račkauskas, kuris nušalinimą vadina izoliacija nuo Panevėžio miesto reikalų.

Skaitykite: https://jp.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 18 d., Antradienis

P.Urbšio atsakymas į R.M.Račkausko komentarą dėl nušalinimo

Povilas UrbÅ¡ys nuotrauka.Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė Panevėžio apylinkės teismo prašo pratęsti nušalinimo terminą Panevėžio miesto merui R.M.Račkauskui dar trims mėnesiams. Nušalintas nuo pareigų R. Račkauskas stebisi tokiu prokuratūros elgesiu ir savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje dalinosi savo nuomone.

Kviečiame skaityti Povilo Urbšio komentarą - atsaką R.M.Račkauskui:

"Korupcinėje byloje nušalintas nuo pareigų Panevėžio miesto meras R.M.Račkauskas bando įtikinti, kad LR Teismai sprendimus priiminėja vadovaudamiesi ne įstatymais, o televizijos laidomis. Tikrai kriminalinio autoriteto verti pamąstymai.

Nušalintas meras labai įsižeidė, jog atsiprašiau juo nusivylusių žmonių. Faktas - Rytis Mykolas tapo meru pasinaudojęs mano pavarde ir idėjomis. Todėl aš jaučiu pareigą atsiprašyti tų, kurie balsavo už jį, nes pasitikėjo manimi.
Žinau, kad R.M.Račkauskas to nedarys, nes būdamas nušalintas nuo pareigų korupcinėje byloje, siekia žmonių sąmonėje įspausti, jog toks politikos kriminalizavimas yra norma. Ir būtent tai pateikiama kaip "Atsinaujinimas" su devizu "Nestabdom"."
2018 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Sekmadienis

Matelis ir Landsbergis tvirtina, kad Karbauskio žmonės rinko apie juos kompromituojančią informaciją

Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis

Priverstinis Justo Džiugelio pasitraukimas iš valstiečių žaliųjų frakcijos, atgaivino kalbas apie Ramūno Karbauskio oponentus frakcijoje, galimą jos skilimą, bet kartu jas ir paneigė. Frakcija vieninga, kartoja pats jos seniūnas ir jo ištikimieji. LVŽS frakciją palikę nariai sako, kad R. Karbauskio valdymas paremtas šantažu.

Buvęs R. Karbauskio bendražygis Povilas Urbšys greitai frakcijos lyderiui pradėjo jausti antipatiją. P. Urbšys sako, kad R. Karbauskis taiko dvejopus standartus – apie kitus informaciją renka, apie save – slepia. „Kai priartėjome prie „Agrokoncerno“ interesų, paaiškėjo, kad R. Karbauskis jau čia supranta visai kitaip skaidrumą ir todėl, kai jis kalba apie kito koncerno neskaidrumą, bet pats viską daro, kad jo koncerne nebūtų galima įsitikint, ar tai skaidru, ar neskaidru – man asmeniškai nėra priimtina“, – kalbėjo Mišrios grupės narys P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 16 d., Sekmadienis

VARIO AUDRA Aukštaičių-Žemaičių vietos bendruomenėje

Lina Budreikaitė nuotrauka.Rugsėjo 15 d. Povilas Urbšys lankėsi Aukštaičių-Žemaičių vietos bendruomenės renginyje VARIO AUDRA: klausėsi Mažeikių meno mokyklos, Pajiešmenių ir Šilagalio orkestrų muzikos, vaišinosi blynais, bendravo su bendruomenės nariais.

2018 m. Rugsėjis mėn. 14 d., Penktadienis

Paroda „Pasąmonės labirintai“

sti.pngRugsėjo 14 d. Galerijoje XX vyko susitikimas su stiklo ir fotografijos meno parodos autoriais Indre Stulgaite-Kriukiene ir Valentinu Pečininu. Ši paroda, tai vienas iš šiuo metu Panevėžyje vykstančio tarptautinio simpoziumo „Glassjazz 2018“ renginių.

Pasąmonė - tai proto dalis ne visada tiesiogiai suvokiama, tačiau aktyviai veikianti žmogaus mąstymą bei elgesį. Supančio Pasaulio spalvų matymas, emocijos, elgesys, kūrybingumas, kilęs iš sudėtingų pasąmonės gelmių, atkeliauja į kiekvieno iš mūsų „Aš“. Tai - auklėjimo, išsilavinimo ir gyvenimo patirties labirintai, kuriuose persipina patys įvairiausi jausmai bei potyriai; skausmas, praradimai, meilė, džiaugsmai, pasiekti tikslai, nusivylimai. Tie sudėtingi labirintai žmogaus viduje įtakoja pasaulio suvokimą ir formuoja individualų, pačiai asmenybei būdingą gyvenimo liniją, bendravimo formas, įvairius sprendimus.

Dviejų skirtingų autorių kūrybinė simbiozė subtiliai veda žiūrovą į patį save, neprimetant iš anksto suformuotos koncepcijos. Parodoje eksponuojamus kūrinius kiekvienas matys, girdės ir suvoks skirtingai, keliaudamas savo pasąmonės labirintais. Ką matau, ką girdžiu, kaip suprantu ir kodėl? Galbūt, atsakymai nustebins? Galbūt, padės geriau pažinti savąjį „Aš“, suvokti save, pamąstyti apie gyvenimo prasmę.

Povilas Urbšys pasveikino parodos autorius, pasidžiaugė jų neišsenkančiu kūrybiškumu ir linkėdamas prasmingų darbų įteikė gėlių bei suvenyrą. Seimo narys taip pat pasveikino Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininką Tomą Rudoką prieš kelias dienas paminėjusį savo 50 - metį.

2018 m. Rugsėjis mėn. 14 d., Penktadienis

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla švenčia įkūrimo 25- metį

k.pngRugsėjo 14 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bendruomenė šventė savo įkūrimo 25-erių metų jubiliejų. Prieš 25 metus mokyklą įkūrė Panevėžio miesto taryba ir Švenčiausios Trejybės bažnyčia. Vienuolis marijonas kun. dr. Petras Kavaliauskas (1959–2011) nuo įkūrimo iki 1998 m. vadovavo mokyklai. Vėliau ją perėmė Panevėžio apskritis. Nuo 2010 m mokykla priklauso Panevėžio miesto savivaldybei.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla yra vienintelė Aukštaitijos regione, mokanti klausos sutrikimus turinčius vaikus nuo 2 iki 21 metų amžiaus. Priima moksleivius iš visos Lietuvos. Mokykla daug dėmesio skiria mokinių integracijai į girdinčiųjų visuomenę. Stengiamasi kuo daugiau organizuoti masinių renginių, kuriuose galėtų dalyvauti kurtieji kartu su girdinčiaisiais. 

Šiuo metu mokykloje mokosi apie 60 vaikų, dirba 52 darbuotojai, iš jų – 31 kvalifikuotas mokytojas, gebantis bendrauti  lietuvių gestų kalba. Čia taip pat dirba 8 darbuotojai, turintys klausos negalią.

Jau 20 Metų mokyklai vadovauja direktorė Danutė Kriščiūnienė.
Povilas Urbšys pasveikino mokyklos bendruomenę su jubiliejumi, pasidžiaugė čia vyraujančia ypatingai šilta atmosfera ir puikiais projektais. Dėkodamas už kūrybingai tvarkomą mokyklos aplinką Seimo narys įteikė padėkas Vidai Jasėnienei ir Daliai Jurevičienei, direktorei – gėlių puokštę ir dekoratyvinę eglutę vienam iš puikiųjų mokyklos augalų sodų.

Be_pavadinimo.jpg

2018 m. Rugsėjis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

KK2: Račkauskas ir Urbšys

Be_pavadinimo.jpgPanevėžyje, pasak, Povilo Urbšio pabudo architektų mafija. "Žmonės gali turėti merą, kuris bus teisiamas už korupcinius nusikaltimus. Mes turėsime išbaigtą kriminalizuotą piramidę. Jeigu meras pasėdėjęs areštinėje, jis neišduoda savų, jo autoritetas yra labai aukštas,"- kalbėjo P.Urbšys. Pasak Seimo nario, liūdna, kad R.Račkauskas įstojo į Panevėžio merų klubą, kurie buvo sulaikyti STT. "Aš turiu atsiprašyti Panevėžio žmonių, kad rekomendavau balsuoti už žmogų, kuris taip suaugo su valdžia, jog, mano asmenine nuomone, jis tapo valdžiažmogiu."- sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://lnk.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 12 d., Trečiadienis

Prasidėjo trečiasis tarptautinis meninio stiklo simpoziumas “GlassJazz 2018“

glass.pngRugsėjo 12 d. Povilas Urbšys dalyvavo trečiojo tarptautinio meninio stiklo simpoziumo “GlassJazz 2018“ atidarymo renginyje, kuris tradiciškai vyko meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Simpoziumo sumanytojai gerai žinomi stiklo menininkai Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Remigijus Kriukas.

Šiemet simpoziume dalyvauja stiklo menininkai ir 12 šalių. Jau įprasta šalia meistrų matyti besisukiojančius fotografus. Jie akylai stebi ir fiksuoja stiklo liejimo ir pūtimo procesus. „GlassJazz 2018“ pateikė dar vieną iššūkį. Į kūrybinį vyksmą įsiliejo žinomi poetai – Elvyra Pažemeckaitė ir Dainius Dirgėla.

„Sveiki atvykę į pragarą!“ – toks užrašas pasitinka ant meninio stiklo studijos „Glasremis“ Panevėžyje durų. Visą savaitę panevėžiečiai ir miesto svečiai kviečiami į stiklinį pragarą, kūrybinius vakarus ir baigiamąją simpoziumo parodą.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 263