Naujienos

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Urbšys: nesantaiką tarp Karbauskio ir Pranckiečio įskėlė Kildišienės istorija

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Ramūnas Karbauskis diriguoja visiems „valstiečiams“, jam ir net premjerui. „Valstiečių“ lyderis sako, kad tai – nesąmonė. Bet kodėl R. Karbauskis šitaip atidirbinėja ne savo partijos nariams, o Gediminui Kirkilui, tik koalicijos partneriui, – tikrai įdomus klausimas, į kurį atsakymų „Dienos temoje“ ieškojo žurnalistė Indrė Makaraitytė kartu su Tomu Tomilinu, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininku, ir Povilu Urbšiu, buvusiu artimu R. Karbauskio bendražygiu.

– Kas yra nutikę tarp V. Pranckiečio ir R. Karbauskio, nes tai nėra šiandienos aktualija, tai yra prasidėję gerokai anksčiau?

P. Urbšys: Kad juoda katė perbėgo jiems kelią, matėsi įsismarkavus Gretos Kildišienės skandalui. Būtent ta garsi Seimo pirmininko frazė, ištarta mitinge prie parlamento, kur jis pasakė, kad jam gėda, jog G. Kildišienės problema suvalstybinta. Dar įdomi detalė: 2017 m. liepos mėnesį Seimo pirmininkas, praktiškai nesuderinęs su R. Karbauskiu, viešai pasakė žiniasklaidai, kad nutarta nebekurti G. Kildišienei politinės ateities ir ji bus atsieta nuo partijos. Aš tikrai žinau, kad ta pozicija dar nebuvo galutinai suderinta su R. Karbauskiu, bet matosi, kad jis išnaudoja progą dėl koalicijos sudarymo ir augančius koalicijos partnerių apetitus bei pasinaudodamas jų rankomis bando susidoroti su jam neįtikusiu žmogumi. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Į savivaldybę metasi reformų virusas

Vilniaus savivaldybė giriasi: po beprecedentės reformos – nebelieka departamentų. Suprask - mažiau biurokratijos, greitesnės paslaugos. „Visiems darbuotojams pasiūlytos darbo vietos“, - patikino savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, paklaustas, kiek darbuotojų gavo atleidimo lapelius. Savo ruožtu Seimo narys Povilas Urbšys siūlo „nepasimauti“ ant tokių raminančių kalbų: tai – kaip nuskausminimas prieš darant operaciją.

„Bet kokia reforma sutrikdo institucijų darbą. Žmonės vis tiek pakimba tam tikroje nežinioje. Tada pertvarkų iniciatoriai sako: „Ramiai! Visi liksite“. O iš tikrųjų viskas baigiasi tuo, kad žemesnės grandies dalyje darbuotojų sumažėja, o vadovų etatai kažkodėl ne taip drastiškai mažėja kaip kitų. Tokie pasakymai, kad etatai nemažės, yra kaip nuskausminimas prieš darant operaciją“, - skeptiškai vertina P. Urbšys.

Skaitykite: http://lsveikata.lt/

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Dviračių žygio dalyvių palydėtuvės

Gintautas Šimkus nuotrauka.Lietuvai pagražinti draugija Panevėžyje organizavo dviratininkų žygį, skirtą pamineti Tumo-Vaižganto 150-sioms gimimo metinėms, aplankant įžymias vietas, susijusias su Tumu Vaižgantu, kur jis kunigavo. Birželio 10 d. Povilas Urbšys dalyvavo dviratininkų išlydėtuvėse.
Panevežio Švč.Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo koplyčios rektorius, kunigas Sigitas Sudentas išlydėdamas dviratininkus palaimino, o Povilas Urbšys dalyviams palinkėjo sėkmingo kelio.

2019 m. Birželis mėn. 10 d., Pirmadienis

Siūloma paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais

Siūloma paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais

Parlamentarų grupė siūlo Seimui paskelbti 2020 metus Ateitininkų metais.

Tokį nutarimo projektą įregistravę Seimo nariai akcentuoja „labai svarbų ateitininkų istorinį indėlį atkuriant bei puoselėjant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išsaugant lietuvybę“. Tokiu būdu jie siekia pažymėti Ateitininkų federacijos 110 metų jubiliejų, skatinti Lietuvos visuomenę prisidėti prie brandaus ir vertybinio Lietuvos jaunimo ugdymo bei gražesnės ir stipresnės Lietuvos kūrimo.

Dokumento projekte pažymima, kad ateitininkų veikla svarbi ugdant jaunimą krikščioniškų vertybių pagrindu ir katalikiškumo, tautiškumo, visuomeniškumo, inteligentiškumo, šeimyniškumo principais. 2020 m. Ateitininkų federacija minės savo veiklos 110-ąją sukaktį.

Nutarimo projektą teikia parlamentarai Arūnas Gumuliauskas, Juozas Imbrasas, Arvydas Nekrošius, Stasys Tumėnas, Jaroslavas Narkevičius, Povilas Urbšys, Juozas Olekas, Vytautas Juozapaitis, Irena Šiaulienė, Laurynas Kasčiūnas ir kiti.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2019 m. Birželis mėn. 09 d., Sekmadienis

VI-asis Lenkų kultūros festivalis

Dalia Gedgaudiene nuotrauka.Birželio 9 d., tradiciškai pirmąjį birželio sekmadienį, Laisvės aikštėje skambėjo lenkų - lietuvių kalbos, kuriuos pynėsi dainose ir draugiškuose pokalbiuose. Net ir kaitinant asaros saulei, panevėžiečius sutraukė jau VI-asis Lenkų kultūros festivalis, kurį organizuoja Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla, pagrindinė iniciatorė šios mokyklos direktorė Danutė Kriščiūnienė. Be nuolatinių partnerių Kėdainių lenkų klubo (Irena Duchovska), šiemet prie projekto prisijungė ir Panevėžio Esperanto klubas „Revo“ (vadovė Vida Kulikauskienė). Kasmet festivalis prasideda penktadienį Kėdainiuose ir sekmadienį atkeliauja į Panevėžį.

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokykla jau beveik aštuonerius metus bendradarbiauja su Kėdainių lenkų bendruomene. Per ją panevėžiečiai užmezgę ryšius su daugelio miestų lenkų bendruomenėmis. Nors Panevėžyje lenkų tautybės gyventojų nėra daug, o aktyvesnių – tik grupelė, tačiau mieste veikia lietuvių mėgėjų grupelė, kuri per neformalųjį švietimą mokosi lenkų kalbos. Tarp jų – ir D. Kriščiūnienės. Nors lenkiškų šaknų ji sako neturinti, tačiau, pasak direktorės, senelis mokėjo lenkiškai, daug bendraudavo su lenkais, tad ir pati panoro išmokti kaimynų kalbą.

Povilas Urbšys kiekvienais metais stengiasi apsilankyti festivalyje ir padėkoti už tradicijos tęstinumą, plėtojamus šiltus kaimyninių šalių bendruomenių santykius.

2019 m. Birželis mėn. 08 d., Šeštadienis

Panevėžio muzikos mokyklos baigiamasis koncertas

muz.pngBirželio 7 d. Bistrampolio dvare vyko Panevėžio muzikos mokyklos baigiamasis koncertas. Jo metu buvo išdalinti mokyklos baigimo pažymėjimai fortepijono, choreografijos, dainavimo, akordeono ir sintezatoriaus, tautinių instrumentų, pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų, styginių instrumentų skyrių absolventams. Mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti pavaduotoja Žydrūnė Pilkauskienė pasidžiaugė, kad muzikos mokyklos auklėtiniai jau netelpa jokioje Panevėžio salėje, taigi tinka tik Bistrampolis.

Panevėžio muzikos mokykla praėjusiais metais šventė savo 70-metį. Šiuo metu mokykloje dirba 69 mokytojai, gyvuoja 4 chorai, styginių, pučiamųjų ir tautinių instrumentų orkestrai, liaudies šokių kolektyvas „Pynimėlis“, kanklių ansamblis „Ašarėlė“, baleto studija.

Povilas Urbšys pasidžiaugė vaikų muzikalumu ir jų gebėjimus sulygino su skaidriais lietaus lašeliais, kurie kaip tyčia, besirenkant žiūrovams, pasipylė iš dangaus nuramindami alinantį karštį ir atnešdami taip lauktą gaivą. Baigdamas Seimo narys įteikė padėkas bei dovanėles fortepijono specialybės absolventui Domui Gintautui, smuiko specialybės absolventei Viltei Adakauskaitei, chorinio dainavimo specialybės absolventei Mingailei Rutkūnaitei ir gėlių jų mokytojoms Gražinai Beleckienei, Vidmantai Luomanienei, Sandrai Baronienei.

2019 m. Birželis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Pareiškus nepasitikėjimą V.Pranckiečiu, jį palaikantys parlamentarai svarstytų kreiptis į KT

Palaikančių Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio poziciją likti poste parlamentarų gretose bręsta iniciatyva kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), jeigu „valstiečių“ inicijuotas nepasitikėjimo V. Pranckiečiu balsavimas Seime būtų sėkmingas.

Apie tai Eltai sakė Mišriai Seimo narių grupei priklausantis parlamentaras Povilas Urbšys. Kaip pasakojo parlamentaras, Konstitucijoje yra įtvirtintas laisvas Seimo nario mandatas, o Seimo statutas nurodo, kad Seimo pirmininkas atstovauja Seimui ir būtent jis turi garantuoti nešališkumą. Dėl to, teigė P. Urbšys, inicijuojama atstatydinimo procedūra be rimtų nusiskundimų konkrečiu V. Pranckiečio darbu gali prieštarauti Konstitucijai.
„Jeigu kalbėtume apie atstatydinimo procedūrą, kurioje nėra aiškių argumentų, o tik tai pateikiami tie politiniai koaliciniai argumentai, tai gali prieštarauti konstitucinei nuostatai“, - sakė P. Urbšys.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/

2019 m. Birželis mėn. 05 d., Trečiadienis

„Šaltiniečių“ sporto šventė

str.pngBirželio 05 d. „Šaltinio“ progimnazijos stadione jau trečią kartą vyko „Šaltiniečių“ bendruomenės sporto šventė. Ši bendruomenė, vienijanti žmones susijusius su ,,Šaltinio“ progimnazija, įsteigta 2016 m. birželio 2 d. Nuo pirmos įsikūrimo dienos jos pirmininkė - „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė. Bendruomenėje didelis dėmesys skiriamas bendruomenės socialiniams, kultūriniams poreikiams, sveikos gyvensenos įpročių formavimui, žinių apie sveikatos saugojimo ir stiprinimo būdus gilinimui. Mokykloje bendruomenė švenčia metines šventes: šoka dainuoja, kviečiasi svečių iš kitų bendruomenių, mokyklų. Tokios šventės suvienija šeimas, paskatina bendrai veiklai, užsimezga ryšiai su kaimynais.

Povilas Urbšys pasveikino visus šventės dalyvius su šaunia, jau tradicine tapusia, švente, pasidžiaugė, kad net svilinant tokiam karščiui susirinko tiek daug dalyvių. Seimo narys įteikė mokyklos direktorei Zinai Stripeikienei gėlių puokštę ir suvenyrą.

2019 m. Birželis mėn. 05 d., Trečiadienis

Šokių šventė „Aš praversiu meno skrynią“


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „„Aš praversiu meno skrynią““
Birželio 5 d. Panevėžio "Saulėtekio" progimnazijos kieme krykštavo ir šokių žingsneliu sukosi pradinių klasių mokiniai. Nepaisant didelės kaitros, jų  palaikyti ir pasidžiaugti vaikų pasiekimais susirinko ir būrys tėvelių, senelių... Visą mokyklos bendruomenę trečiadienio vakarą subūrė tradicinė, jau 27-ąjį kartą vykstanti, šokių šventė „Aš praversiu meno skrynią“.

Šią šokių šventę prieš 27 metus sumanė buvusi tautinių šokių mokytoja Danutė Špučienė, o jos tęstinumu jau penktus metus rūpinasi  mokyklos šokių mokytoja Agnė Šidlauskaitė.

Povilas Urbšys padėkojo šokių mokytojai už tradicijų puoselėjimą, o visą mokyklos bendruomenę pasveikino su mokslo metų pabaiga ir palinkėjo įspūdžių kupinos vasaros.

2019 m. Birželis mėn. 04 d., Antradienis

Lietuva tiesiogiai. Studijoje P.Urbšys

Screenshot_1.png

Speciali #LietuvaTiesiogiai laida. Lietuvos politinėje padangėje vasara nė nekvepia. Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis ir toliau tvirtina, kad Seimo pirmininkas V.Pranckietis turėtų trauktis iš posto. Tik dabar teigiama, kad šio posto, kaip ultimatumo, reikalauja socialdarbiečiai. Kaip teigiama, kad į šį postą greičiausiai būtų pasiūlytas socialdarbiečių lyderis G.Kirkilas. Taip pat sakoma, kad S.Skvernelio likimas priklausys nuo valdančiosios koalicijos sprendimo.

Studijoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas, valstiečių derybinės grupės vadovas Tomas Tomilinas, Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys bei apžvalgininkas Tadas Ignatavičius.

"Akivaizdu, kad Ramūnas Karbauskis vedamas savo asmeninio keršto, bet kartu jis nori susidoroti su V.Pranckiečiu," - laidoje sakė P.Urbšys.

Žiūrėkite: https://www.facebook.com/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 297