Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Penktadienis

Pagerbti aktyviai savanoriavę moksleiviai

Rugsėjo 25 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko „Savanorių apdovanojimai 2020”.

Metų pradžioje startavo iniciatyva „Savanorystės pasas 2020“. 12 – 18 metų jaunuoliai buvo kviečiami tapti savanoriais ir taip prisidėti prie miesto bei jo gyventojų gerovės kūrimo. Nuo vasario 10 d. iki rugsėjo 1 d. (7 mėn.) projekte dalyvavo 39 Panevėžio jaunuoliai.

Iniciatyvos autorius - Daugvydas Staniūnas. Jo vardas jau ne pirmą kartą skamba ten, kur kalbama apie pilietines ir socialines iniciatyvas. Daugvydas savanoriauja nuo 12-os metų. Praėjusių metų pabaigoje veiklus ir puikių idėjų nestokojantis moksleivis Panevėžio jaunimo apdovanojimuose buvo išrinktas Metų savanoriu. 

Penktadienio vakarą į Bendruomenių rūmus rinkosi Panevėžio miesto savanoriai, jų tėveliai, draugai. Buvo pastebėtas ir apdovanotas kiekvienas savanoris, o net trys jaunuoliai, surinkę po beveik 90 savanorystės valandų per 7 mėn., apdovanoti ir prizinėmis vietomis.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys dėkojo moksleiviams už atsidavimą savanoriškai veiklai: „Šios pandemijos metu daug kalbama apie imunitetą, daugiau kalbama apie sveikatos imunitetą, bet, ko gero, pandemija primena ir apie visuomeninį imunitetą. Pandemijos ateina ir praeina, bet jei nebus savanorių, kurie bus pasirengę aukoti save dėl kitų, nesukursime imuniteto. Būtent Jūs ir esate miesto ir Lietuvos imunitetas. Ačiū Jums už tai."

2020 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Penktadienis

Seimas neleido iš biudžeto kompensuoti paukščių padarytos žalos

starling-3754958_1920.jpgLaukinių paukščių, skirtingai nei vilkų, padarytos žalos gyventojams valstybė nekompensuos. Jeigu Seimas parlamentarų pataisą būtų priėmęs, tokioms kompensacijoms biudžete būtų tekę numatyti apie 6 mln. eurų. Už tokią tokią Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisą, kurią siūlė „valstiečiai“ Viktoras Rinkevičius, Audrys Šimas ir Aurimas Gaidžiūnas, ketvirtadienį balsavo 37 Seimo nariai prieš – 10, o susilaikė 30. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys prognozavo, kad tokiomis kompensacijomis visų pirma pasinaudotų stambieji ūkininkai. Aplinkos apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė abejojo, ar tokioms kompensacijoms pritartų Briuselis.

Skaitykite: https://www.diena.lt

Pixabay nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Seime svarstant Lukiškių aikštės likimą pylėsi ne tik argumentai, bet ir užuominos apie erotines fantazijas

Ketvirtadienį Seimui buvo pateikta įstatymo pataisa, numatanti, kad Lukiškių aikštė pagal panaudos sutartį būtų perduota valdyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC). Nors planuota, kad ją pristatys Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, iš tribūnos tai padarė jo frakcijos kolega. Svarstant klausimą, liberalė Aušrinė Armonaitė aiškino pradedanti galvoti, kad Lukiškių aikštė yra tam tikra R.Karbauskio erotinė fantazija.

„Kurie dabar kalba apie savivaldybės savarankiškumą, aš norėčiau priminti – iki 2012 metų šita aikštė nepriklausė Vilniaus savivaldybei. Būtent 2012 metais ji kreipėsi į Vyriausybę, kad Lukiškių aikštėje turi būti įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų atminimas“, – sakė P.Urbšys. Jo nuomone, matyti, kad Vilniaus miesto savivaldybei tas įamžinimas nerūpi. „Rūpi tai poilsis, laisvė, beatsakomybė ir vertybinių sėdmenų demonstravimas prieš tas vietas, kur buvo kankinami ir žudomi mūsų tautos didvyriai. Tai yra būtinoji gintis. Tikrai yra blogai, kai įstatymu reikia priiminėti, kad turi būti Vytis. Yra blogai, kai iš savivaldybės reikia perimti aikštę ir perduoti valstybinei institucijai, bet kito kelio nėra“, – įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

Būti ar nebūti seniūnijoms

Kom.pngValstybės valdymo ir savivaldybių komitete po karštų diskusijų minimalia balsų persvara pritarta įstatymo projektui dėl privalomo seniūnijų steigimo.

P. Urbšio pasisakymą svarstymo metu žiūrėkite čia.  

2020 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

...

3.png

Sunkiausia politikoje susitaikyti su melu. Priešininkai žino - sąžiningoje kovoje mane nugalėti būtų sunku. Tad jiems nebelieka nieko kito, kaip tik sekti melo pasakas apie „demoną“ Urbšį, kuris, neva pasibalnojęs STT, prokuratūrą ir teismus, kelia bilas savo konkurentams ir taip neva skinasi sau kelią į valdžią.

Melo pasakos sekėjams naudinga, kai STT su prokuratūrą viešai nesiteikia pasakyti, kad prieš įstatymą - visi lygūs. Visas tas Urbšio „aukų spektaklis“ subliūkštų, jei visuomenė be nutylėjimų būtų informuota, jog visą tą laiką aš buvau specialiųjų tarnybų taikiklyje. Ir jei būčiau pažeidęs įstatymą, šiandien sėdėčiau teisiamųjų suole kaip ir visi kiti kaltinamieji.

Iki šiol STT nesugeba paaiškinti, kodėl viena bila keliama praėjus metams nuo galimo pinigų paėmimo, o kita - po metų tyrimo yra nutraukiama. Toks žinybinis trumparegiškumas pakerta žmonių pasitikėjimą ne tik teisingumu, bet ir valstybe. Įvairaus plauko kyšininkams tai tik į naudą. Jau nekalbu apie tai, kad būtent šie nutylėjimai yra gera terpė melo užkratui platinti.

 

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

DNR planas: ar skaidriai ir tikslingai bus dalinami pinigai?

R.pngFinansų ministerijos parengtame ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plane, vadinamame „Ateities ekonomikos DNR“, iš viso numatyta 6,3 mlrd. eurų. Naujos investicijos turėtų sudaryti 2,2 mlrd. eurų, o paspartintos jau suplanuotos investicijos – 4,1 mlrd. eurų. Šiuo metu plane yra 15 patvirtintų projektų, tačiau kas savaitę posėdžiaujantis investicijų komitetas turėtų jų patvirtinti daugiau. Profsąjungos teigia, kad „Ateities ekonomikos DNR“ planas turėjo būti apie inovacijas ir ekonomikas skatinimą, o virto tiesiog vartojimo didinimu.

„Jūs įsiklausykite, - mes kalbame apie 6,3 mlrd. Eurų ir tai, kad planas bus įgyvendinamas nuo 2020 m. liepos 1 d iki 2021 m,. gruodžio 31 d.. Tai tikrai be galo trumpas laikas, per kurį šios sumos turėtų pasiekti būtent tuos subjektus, kurie gali, vienaip ar kitaip, prisidėti prie ekonomikos atgaivinimo ir išvesti mūsų ekonomiką į naują lygmenį.

Šiandien turime rugsėjo 23 d., o dar vyksta planavimas kur ir kaip reikėtų panaudoti šituos pinigus. Nors buvo paskelbta, kad nuo liepos 1 d. bus startas. Praktiškai, vis dar vyksta apšilimas“, - pradėjo diskusiją Povilas Urbšys.

Žinių radijo laidos "Atviras pokalbis" įrašą žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Antradienis

Povilas Urbšys. 869-ios mirtys – daug ar mažai?

Praeitą savaitę vienas žinomas banko ekspertas su džiugesiu pranešė – Lietuva yra šalis, geriausiai besitvarkanti su pasauliniu koronaviruso protrūkiu: ekonomika augs, atlyginimai kils. Tiesiog valdančiųjų šlovės triumfas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Pirmadienis

Seimo sesijos darbų programa panaši į politinį karnavalą

Urb.png

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia

2020 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Pirmadienis

...

1.png

Taip, skurdas yra tikra Lietuvos rykštė. Jos nepelnytus kirčius Lietuvoje jaučia net 640 tūkstančiai - tiek Lietuvos žmonių gyvena žemiau skurdo ribos ir nesulaukia apčiuopiamos pagalbos, nes pagal lęšas, skiriamas socialinei apsaugai, mes ženkliai atsiliekame net nuo ES vidurkio. Tačiau labiausiai glumina tas faktas, kad savivaldybės, būdamos atsakingos už socialinės paramos teikimą, nepanaudoja nė pusės jų biudžetams skirtų valstybės lėšų piniginei socialinei pašalpai teikti: iš skirtų 223 mln. eurų panaudojama tik 06 mln., o socialinių paslaugų poreikis lieka nepatenkintas. Kad šios lėšos pasiektų stokojančius, Seimui siūliau priimti įstatymo pataisą, kuri įpareigotų sutaupytas lėšas visų pirma naudoti pagal paskirtį, o ne administraciniams ūkiniams poreikiams tenkinti. Seimas mano siūlymui pritarė.

Valstybės parama, padedanti žmonėms įveikti skurdą, žinoma, yra svarbi. Tačiau ši pagalba dažnai padaro žmogų dar labiau priklausomą nuo valdžios malonės. Aišku, pažeidžiamas žmogus yra daug parankesnis valdžiai. Ir, manau, joks atsitiktinumas, kad darbo

apmokestinimas Lietuvoje yra vienas iš didesnių ES: valdžia labiau linkusi šelpti žmogų, nei sudaryti sąlygas pačiam užsidirbti. Man tai nepriimtina. Džiaugiuosi, jog pavyko įtikinti Seimą sumažinti atlyginimų žirkles mažiausiai uždirbantiems valstybės tarnyboje. Tai nulėmė jų užmokesčio didėjimą. Deja, Seimas įsijautęs į vienkartinių išmokų dozių dauginimą, nepritarė mano siūlymui sumažinti gyventojų pajamų mokestį uždirbantiems nuo 600 iki 1358 eurų iki mokesčių. Tai būtų pajutę daugiau nei 600 tūkst. dirbančiųjų. Tikiuosi, ateityje dar bus galimybė sugrąžinti Seimą prie šio klausimo.


*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Sekmadienis

Praktinė konferencija „Senjoro įvaizdis šiuolaikinėje visuomenėje“

No description available.

Rugsėjo 19 d. (šeštadienį) Panevėžio Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos kieme vyko Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto (TAU) konferencija „Senjoro įvaizdis šiuolaikinėje visuomenėje“. Ja siekiama kurti teigiamą vyresnio amžiaus žmonių ir senėjimo įvaizdį. Kaip teigė organizatoriai, norėta parodyti, kad senjorai gyvena aktyvų gyvenimą ir yra pilnaverčiai visuomenės nariai.

 

Konferencija pažymėjo ir ypatingą sukaktį - šiemet Panevėžio TAU mini veiklos 10-metį. Pradėję darbus nuo 30 studentų, dabar sunkiai sutelpa A.Lipniūno mokykloje skirtose patalpose, nes lankytojų skaičius jau viršija 400.

 

TAU vadovė Zita Kazlauskienė pristatė universiteto dėstytojus, o pastarieji - per paskutinius mokslo metus nuveiktus darbus.

 

„Miesto veidas - žmonių veidas. Miesto šypsena- žmonių šypsena. Mūsų noras gyventi, žinoti, šypsotis ir sukuria mūsų miesto gyvąjį veidą. Ačiū, kad esate,“- sveikindamas susirinkusius kalbėjo P.Urbšys.

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 352