Naujienos

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Saulius Skvernelis žengia Algirdo Butkevičiaus keliu

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina pasiryžęs valstybėje įgyvendinti iki šiol nematytus pokyčius. Pirmasis žingsnis jau žengiamas – pagal ankstesnės Vyriausybės tradicijas norima sudaryti komisiją.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Kodėl metai iš metų stringa urėdijų reforma: įžvelgė ir neteisėtų darbelių, ir asmeninių interesų

lnkdk.png

Seimas šią savaitę dar kartą pratęsė pavasario sesiją vien tam, kad išspręstų itin klampų urėdijos reformos klausimą.

Vyriausybės pateiktame Miškų įstatymo pataisų projekte numatoma įkurti valstybės įmonę su 25 padaliniais-urėdijomis. Šiuo metu valstybiniais miškais rūpinasi 42 urėdijos. Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas.

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą, planuojama atleisti apie 400 žmonių.

Kodėl šis klausimas tapo vienu kertiniu Seime ir ar neatsiras kibirkščių po šios reformos įgyvendinimo, INFO TV studijoje kalbėjo „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys.

Skaitykite ir žiūrėkite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Vilnius kapituliuoja prieš žemgrobius

Daugiau kaip 20 metų dalis sostinės J.Biliūno gatvės gyventojų naudojasi valstybinės žemės sąskaita neteisėtai pasididintais sklypais, kuriuose stūkso jų prabangūs namai. Yla iš maišo išlindo, tačiau jokių sankcijų žemgrobiai iki šiol nesulaukė. Savivaldybė neskuba įduoti pažeidėjų valstybinės žemės prievaizdams, o siuntinėja lankstinukus su patarimais, kaip įteisinti užgrobimą. (...)

Povilas Urbšys, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas:

Valstybinės žemės užgrobimai, su kuriais neva kovoja sostinės savivaldybė, yra sisteminis reiškinys. Tujų kirtimas Žvėryne tėra parodomoji akcija, nes Vilniuje užgrobtų žemių apstu. Tokie užgrobimai vyko todėl, kad institucijos, kurios turėjo rūpintis valstybinės žemės kontrole, savo pareigų neatliko. Kyla klausimas, ar jų neatliko dėl kompetencijos trūkumo, ar priklausomai nuo to, kas tą žemę paėmė. Jeigu sklypą valstybės sąskaita pasididino turtingas, įtakingas asmuo, institucijos jo atžvilgiu tampa nebeveiksmingos. Valdyti žemę tampa išskirtine turtingųjų teise. (...)

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Liepa mėn. 07 d., Penktadienis

Seime pasipriešinus partnerystei, stringa ES direktyvos perkėlimas

Seime šią savaitę svarstant pataisas, kuriomis perkeliant Europos Sąjungos direktyvą būtų įtvirtinamas draudimas diskriminuoti dėl pilietybės, iš Europos Sąjungos valstybės narės piliečio šeimos narių apibrėžimo išbraukti partneriai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Povilas Urbšys„Mes matome tą bendrą tendenciją, kai tarsi šalutiniuose įstatymuose norima įtvirtinti tam tikras sąvokas, dėl kurių dar nesame priėję prie bendrų sutarimų. Jeigu dabar kalbame apie tai, kas yra šeima, kažkodėl norima prisidengiant tarsi visai nekaltu dalyku, kuriuo šiuo atveju sprendžiamos ar įdarbinimo, ar transporto problemos, būtent traktuoti, kad šeimos nariai – tai sutuoktiniai arba asmuo, kurio sudaryta registruotos partnerystės sutartis.“

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena Panevėžyje

liepos6.jpgLiepos 6 d. Povilas Urbšys dalyvavo renginiuose Panevėžyje, skirtuose Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti. Laisvės aikštėje valstybinės vėliavos pakėlimo ceremonijos metu Seimo narys kreipėsi į susirinkusiuosius:

„Ši diena primena ne tik, kad buvo karūnuotas Mindaugas. Ši diena primena tai, kad mes esame Karališka Tauta. Tik Karališka Tauta savo dvasioje gali sukurti tą Valstybę, kuria galėtume didžiuotis mes ir mūsų vaikai. Tai kurkime ją visi. Su švente!”

Skaitykite daugiau: 

https://www.naujienos.lt/

2017 m. Liepa mėn. 06 d., Ketvirtadienis

...

msveik.png

2017 m. Liepa mėn. 05 d., Trečiadienis

Karolinai Masiulytei Paliulienei įteiktas garbingas Prancūzijos ordinas

karolina.jpg

Prancūzijos ambasadoje liepos 5 d. Lietuvos knygnešio ir pirmojo lietuviško knygyno Panevėžyje įkūrėjo J. Masiulio vaikaitei Karolinai Masiulytei Paliulienei įteiktas Prancūzijos garbės legiono ordinas už nuopelnus Prancūzijai, už vaidybą, režisūrą, vertimus ir nenuilstamą literatūros bei prancūziškosios kultūros puoselėjimą.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo Seimo narys Povilas Urbšys.

Karolinos Masiulytės Paliulienės kalba Garbės Legiono Ordino įteikimo proga

Gerbiamas ambasadoriau, mielieji draugai ir brangi šeimyna, visi, kurie esate čia su manimi, patys brangiausi ir mylimiausi...

Priimu šį apdovanojimą su pasididžiavimu ir esu nepaprastai laiminga, galėdama tapti Garbės Legiono nare. Esu be galo sujaudinta ir pamaloninta, kad Švietimo amžiaus Prancūzija, la France des Lumières, įvertino mane kaip vieną iš kuklių savo kultūros skleidėjų Rytų krašte... Stengsiuosi nenuvilti jos ir liksiu visada ištikima.

Esu laiminga, kad gyvenau tuo nuostabiu laikotarpiu, kai Lietuva vėl galėjo atverti savo duris pasauliui ir Prancūzijai, o jos žmonės atgavo savo teises. 

(...) 

Šiuo metu, kai tiek pasaulio valdančiųjų praranda žmonių pasitikėjimą, džiaugiuosi matydama, kad dalyvaujamosios demokratijos judėjimas Lietuvoje ir Panevėžyje pajudėjo į priekį ir tai mūsų drąsiojo deputato Povilo Urbšio pastangų dėka. Kaip ir jis, esu įsitikinusi, kad nereikia laukti, kol viską padarys valdžia. Šiuo atžvilgiu, prancūziškoji patirtis bei europietiškos programos kaip Urban labai padeda permąstyti ir išspręsti miestų problemas. Prancūzijos inicijuojamas visų šių galimybių pristatymas Seime prieš trejus metrus buvo labai daug žadantis.

Skaitykite daugiau: apdovanojimas 

2017 m. Liepa mėn. 05 d., Trečiadienis

Buvęs FNTT vadovas neįveikė pirmojo atrankos etapo į VMI vadovus

pasisakymas.pngL.Rytas.tv laidoje „Reporteriai“ pranešama, kad buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Kęstutis Jucevičius siekė užimti Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovo postą, bet neįveikė net pirmojo atrankos etapo. Per jį tikrinamas kandidatų gebėjimas vadovauti.

Seimo narys Povilas Urbšys:

Akivaizdu, kad buvęs FNTT vadovas buvo globojamas Prezidentės. Ir tai, kad jis galėjo eiti savo pareigas, atsisakęs pasitikrinti melo detektoriumi, ar jis reikalavo kyšio ar ne, tai parodo, kad pas mus valstybėje gyvuoja dvigubi standartai. Iš vienos pusės, Prezidentė vieniems kelia labai aukštus moralinius, vertybinius kriterijus, kai šiuo atveju Jucevičiui buvo leista eiti savo pareigas su tam tikru korupciniu šleifu. Ir dabar kas pasirodo, – kad jis net negali išlaikyti elementarių testų. Tai reiškia, kad jo kompetencija irgi kelia labai dideles abejones.

ŽIŪRĖKITE nuo 04:22 min.: http://tv.lrytas.lt/

2017 m. Liepa mėn. 04 d., Antradienis

Politikų kišenėse – ir brangenybės, ir skolos

taupykle.pngSkaičiuoti svetimus pinigus – vienas mėgstamiausių lietuvių užsiėmimų, ypač kai kalba sukasi apie esančiuosius valdžioje. Dažnam atrodo, kad politikos vandenyse nardantys tautiečiai pinigus žarsto saujomis. Tačiau politikų turto deklaracijos atskleidžia, kad valdžios vyrų ir moterų piniginėse ne tik įspūdingi turtai, bet ir vėjai švilpauja.

Skaitykite: https://www.naujienos.lt/

2017 m. Liepa mėn. 03 d., Pirmadienis

P. Urbšys. Premjero medžioklė su varovais prasidėjo

Povilas UrbšysVasario mėnesį Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė geležinkelius, registrų centrą ir urėdijas pavadino korupcijos simboliu ir pakvietė Seimą pademonstruoti politinę valią – išspausti tose struktūrose esančius pūlinius.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 197