Naujienos

2019 m. kovas mėn. 07 d., Ketvirtadienis

Panevėžiečių nuomonės apie kandidatus į merus

foto_gntv.jpg

Po kiek daugiau nei savaitės panevėžiečiai savo nuomonę, kokio miesto vadovo nori, turės išreikšti dar kartą. GNTV reportaže interviu su Povilu Urbšiu apie tai, kokia jo nuomonė dėl rinkimų rezultatų baigties. Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

 

2019 m. kovas mėn. 06 d., Trečiadienis

Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms


Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Valdžios dėlionė – galvosopis partijoms“

Nors Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui teisėsauga pareiškusi įtarimus ir jau devintą mėnesį nušalinusi nuo pareigų, tai netapo lemtinga korta rinkimuose. Kas laimės Aukštaitijos sostinės valdžios vairą – intriga, kokios mieste seniai nebuvo. Pirmajame ture R. Račkauskas pelnė pusantro karto daugiau rinkėjų balsų nei antroje vietoje likęs atkaklus kovotojas su korupcija buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadas, Seimo narys Povilas Urbšys ir net 29,36 proc. balsų nuo tekusių visiems vienuolikai kandidatų į miesto merus. Negana to, šiųmečių rinkimų pirmajame ture R. Račkauską palaikė 1204 panevėžiečiais daugiau nei balsavime prieš ketvertą metų, kai apie įtarimus jam niekas dar nė negalėjo pagalvoti. Tokie rezultatai stulbina,bet jie dar negarantuoja, kad po antrojo turo mero vairą laikys didelių nemalonumų su teisėsauga turintis R. Račkauskas. Mero rinkimus prapylusios partijos jau pradėjo dėlionę, kurį – P. Urbšį ar R. Račkauską – palaikyti kovo 17-ąją atėjus prie balsadėžių.

Pagrindinis jų motyvas nusisukti nuo R. Račkausko – kone kiekvieno sąrašo ašimi einant į rinkimus tapęs skaidrumo ir kovos su korupcija motyvas. Visgi korupciją įtariamą kandidatą išrinkus meru, miesto Tarybai iškiltų net tik moralinė dilema.
Kandidatai į merus R. Račkauskas ir P. Urbšys tvirtina, jog jau kalbasi su į Tarybą išrinktų partijų atstovais, visgi nesako, ar jau sulaukė kurio nors sąrašo palaikymo. „Akivaizdaus patikinimo dėl palaikymo nėra. Tenka kalbėtis su įvairių partijų į Tarybą išrinktais žmonėmis. Jei antrame ture bus aktyvūs tie, kurie atskiria neskaidrumą nuo miesto atsinaujinimo, galima laimėti rinkimus, galima suburti veiklią daugumą, kuri padarys tuos darbus, kurie skaidriai pradėti, ir pradės naujus“, – lemiamai politinei dvikovai ruošiasi pirmajame ture antras likęs P. Urbšys. Jis pripažįsta, kad mažiausiai tikisi Panevėžio valstiečių palaikymo. „Matosi, kad LVŽS tinka dabartinė situacija dėl mero. Valstiečiai demonstruoja neva išskirtinį skaidrumą, bet jų kandidatas rinkimų kampanijos metu nekritikavo R. Račkausko, netgi dar išleido leidinį, kur kritikuojama mano persona. Tokiu būdu jie demonstruoja galintys eiti su R. Račkausku“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

Nuotr. „Sekundės“

2019 m. kovas mėn. 05 d., Antradienis

Laukia pokyčiai ir Seime: mero postą užsitikrino vienas parlamentaras, kovą tęsia keturi

Vitalijus Gailius

Iš 14 mero posto siekusių Seimo narių po pirmojo rinkimų turo jį užsitikrino vienintelis Seimo narys – liberalas Vitalijus Gailius, triumfavęs gimtajame Joniškyje. Dar keturi bandys pasiekti pergalę antrajame ture.

Už V. Gailių balsavo 62,21 proc. rinkėjų. „Rezultatus vertinu kaip didelį Joniškio žmonių pasitikėjimą, suteiktą man ir mano atstovaujamam politinės partijos sąrašui (...). Aš tikėjau Joniškio žmonėmis, o aš esu joniškietis“, – BNS sakė politikas.

Antrame ture susigrums dar keturi parlamentarai. Jurbarko rajone – liberalas Ričardas Juška, Marijampolėje – valstietis Kęstutis Mažeika, Panevėžyje – su komitetu „Kurkime jaukų miestą KARTU“ kandidatuojantis Povilas Urbšys, Klaipėdos rajone – valstietis Bronius Markauskas.

„Jeigu antrame ture jie (rinkėjai – BNS) buvo nuoširdūs, tai jie turi alternatyvų pasirinkimą. (...) Esmė ta, ar Seimas, ar savivaldybė, tai tas pats darbas. Žinoma, Seime kėdė minkštesnė, bet negaila palikti būtų“, – BNS teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt

Nuotr. E. Blaževič

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Partijų kortas sumaišė rinkėjai

Panevėžyje rinkėjai dar kartą parodė partijoms, net ir krūvas pinigų investavusioms į brangius rinkimų plakatus, kad jų vieta – tik už rinkimų komitetų nugarų. Rungtis dėl Aukštaitijos sostinės mero regalijų į antrąjį rinkimų turą panevėžiečiai pasiuntė abiejų komitetų lyderius – antros kadencijos šiame poste siekiantį, šiuo metu nuo pareigų dėl korupcijos tyrimo nušalintą, bet įtarimus atmetantį Rytį Račkauską ir Seimo narį Povilą Urbšį.

„Prognozavau, kad į antrą turą galime patekti abiejų komitetų kandidatai į merus, kas ir įvyko. Bet prisipažinsiu, kad tokio skirtumo tikrai nenumačiau. Buvau įsitikinęs, jog panevėžiečiai skiria kriminalinę atsakomybę nuo politinės ir nesusitaikys su tuo, kad meru gali būti asmuo, kuris sėdės teisiamųjų suole“, – pareiškė P. Urbšys. Parlamentaro nuomone, R. Račkauskui laimėti padėjo Savivaldybės vykdomas Europos Sąjungos remiamų miesto tvarkymo projektų viešinimas. „Už Savivaldybės resursus buvo pristatinėjama R. Račkausko pozicija – ar kalbėtume apie autobusuose sukamus vaizdo klipus apie Panevėžio atsinaujinimą, ar kitus straipsnius. Akivaizdu, kad daliai žmonių galėjo susidaryti įspūdis, jog jam pareikšti įtarimai tėra menkniekis. Antrasis turas parodys, kaip mes suvokiame, kas yra Panevėžio garbė“, – piktinosi P. Urbšys.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Politikai po rinkimų skaičiuoja mandatus: triumfuoja ne partijos

rink.pngAiškėjant savivaldos rinkimų rezultatams daliai politikų teko susitaikyti su prastesniu nei tikėtasi rezultatu. Žvelgiant į rinkimų rezultatus, akivaizdu, kad šiuose rinkimuose triumfuoja visuomeniniai komitetai.
8 val. ryto VRK buvo suskaičiavusi beveik visų savivaldybių rinkimų apylinkių balsus. Iš 1970 ryte buvo suskaičiuoti 1969 apylinkių balsai. Savivaldybių tarybų rinkimuose pirmauja Visuomeniniai rinkimų komitetai, kurie bendrai surinko 26,76 proc., o iš partijų – pirma Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 16,03 proc., antra Lietuvos socialdemokratų partija – 13,26 proc. , trečia – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – 11,14 proc. Ketvirti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 5,89 proc.
Jį (Andrių Navicką - aut.past.) nustebino
Povilas Urbšys. „Dar labiau nustebino Šiaulių meras Visockas. Nemaniau, kad pastarasis laimės jau pirmame ture, o Povilas, spėjau, kad liks trečias. Dabar Panevėžyje bus gladiatorių kova: Račkauskas prieš Urbšį. Antra gladiatorių kova vyks Molėtuose, kur konservatorius Jauneikis kausis su nuo konservatorių atskilusiu Kildišiumi“, – rašė A. Navickas.
Skaitykite:
https://www.delfi.lt/

2019 m. kovas mėn. 04 d., Pirmadienis

Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžiečiai sudvejojo dabartiniu meru: vyks antrasis turas“

Panevėžyje antrajame rinkimų ture dėl mero posto susirungs dabartinis miesto vadovas Rytis Mykolas Račkauskas bei parlamentaras Povilas Urbšys. Dabartinis meras rinkimuose sekmadienį sulaukė 28,6 proc. balsavusiųjų palaikymo, P. Urbšys surinko 18 procentų balsų. Trečia liko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Indiana Grigienė su 15,3 proc. balsų. Toliau rikiuojasi „valstiečių“ atstovas Kęstutis Lukoševičius (9,5 proc. balsų), socialdemokratas Ramūnas Vyžintas (6,29 proc.), Lietuvos žaliųjų partijos kandidatė Gema Umbrasienė (6,14 proc.). R. M. Račkauskas turės ir didžiausią frakciją – jo komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ gavo aštuonis mandatus. Antri lieka Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su penkiais mandatais, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, turėsiantis keturis mandatus taryboje.

P. Urbšys prognozuoja, kad antrajame ture jį kritikuojančio R. M. Račkausko komanda gali vienytis su „valstiečiais“, tad daug kas priklausys, ar jį palaikys kitos miesto valdžios siekiančios partijos. „Antram ture rinkėjas turės apsispręsti, ar jis nori, kad miestui atstovautų asmuo, kuris teisme įrodinės savo nekaltumą, paskui kurį tempsis korupcinis šleifas. Aš savo pergale tikiu“, – BNS sakė jis.

Panevėžio miesto taryboje renkami 27 politikai, įskaitant merą. Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt

Nuotr. BNS

2019 m. kovas mėn. 03 d., Sekmadienis

P. Urbšys tiki, kad rinkėjų apsisprendimas bus pats geriausias miestui

Visuomeninio rinkimų komiteto „Kurkime jaukų miestą Kartu“ kandidatas į Panevėžio miesto merus Povilas Urbšys ankstesniuose savivaldos rinkimuose savo kandidatūros nekėlė. Politikas antrą kadenciją dirba Seime – išrinktas 2012–2016 metų ir 2016–2020 metų kadencijas.

P. Urbšys naujienų portalui JP sakė, kad tiki panevėžiečiais.

„Tikiu, kad rinkėjų apsisprendimas bus pats geriausias miestui. Panevėžys bus jaukus ne vien tik valdžios kėdėse sėdintiems, bet ir renkantiems į tas kėdes atsisėsiančius“, – teigė jis.

Praėjusiuose 2015–2019 metais tiesioginiuose merų rinkimuose P. Urbšys nedalyvavo.

Tuomet į savivaldybės tarybos daugumą buvo išrinkti P. Urbšio vadovaujamo rinkimų komiteto atstovai – 2015 metais vykusiuose rinkimuose Panevėžio miesto taryboje judėjimas gavo 7 mandatus, o meru buvo išrinktas Rytis Mykolas Račkauskas.

Skaitykite:https://jp.lt

Nuotr. BNS

2019 m. kovas mėn. 03 d., Sekmadienis

Spektaklio "Skrydis į Panevėžį" premjera

Kovo 1 d. Panevėžio teatre "Menas" vyko Jaunuolių dienos centro vykdomo REAL projekto komandos spektaklio "Skrydis į Panevėžį" premjera. Tai penkių šalių vykdomas projektas (Lietuvos, Portugalijos, Graikijos, Lenkijos ir Anglijos), kurio metu susirinkę projekto dalyviai mokėsi kurti kartu. Šiame darbuotojų profesinio bendradarbiavimo projekte įvairių šalių meninio užimtumo darbuotojai kartu su 12 Jaunuolių dienos centro lankytojų pastatė spektaklį, kurio premjera ir vyko teatre. Spektaklio režisierė danė Grit Aino Berthelsen. Reikia pasidžiaugti, kad socialinės įstaigos vykdo tokius tarptautinius projektus ir tampa žinomos Europos mastu. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino projekto dalyvius, pasidžiaugdamas, kad jie padarė tai, ko negali padaryti kiti. Netgi spektaklio pavadinimas simboliškas, tarsi kviečia visus į Panevėžį. Jis pasveikino režisierę iš Danijos, projekto vadovę iš Anglijos ir įteikė Jaunuolių dienos centro teatro grupei receptų knygas jų naujai kavinei, kurioje po įtemptų repeticijų aktoriai renkasi išgerti arbatos.

2019 m. kovas mėn. 01 d., Penktadienis

Lopšelis-darželis „Gintarėlis“ minėjo jubiliejų

Kovo 1 d. Panevėžio lopšelis-darželis „Gintarėlis“ minėjo 55-ąjį savo gimtadienį. Nepaisant atėjusio kalendorinio pavasario, už lango krito baltos snaigės, o besirenkantys svečiai ugdymo įstaigai linkėjo daug mažų „gintarėlių“.

„Gintarėlis“ - katalikiškos krypties ikimokyklinė ugdymo įstaiga. Ugdymo procesas ikimokyklinio ugdymo grupėse vykdomas pagal individualią lopšelio – darželio programą ,,Gintarėlyje gyvensim, gėrio daigelius purensim.” Lopšelis - darželis yra nacionalinės katalikiškų mokyklų asociacijos narys (NKMA). 

Renginyje lankęsis Povilas Urbšys džiaugėsi darželio bendruomene, jos puoselėjamomis vertybėmis ir citavo darželio himną: „Gintarėlis spindės tarsi saulė ir primins Dievo meilės vaisius. Tegu sklis šita meilė pasauly ir gerumo pripildys visus.“

Seimo narys įteikė padėkas už nuoširdų darbą vyr. auklėtojai Ingai Leonienei ir auklėtojos padėjėjai Juditai Šereikienei.

2019 m. Vasaris mėn. 27 d., Trečiadienis

Spaudos fotografija 2018

sp.pngVasario 27 d. į Panevėžio fotografijos galeriją atkeliavo kasmetinės parodos „Lietuvos spaudos fotografija“ darbai. Tai paroda patraukianti ypatingą fotografijos mylėtojų dėmesį.

Fotografijų konkursui pernai nuotraukas pateikė 121 autorius. Jos pateiktos pagal temas: „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, „Europos metai“, „Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Reportažas / Fotopasakojimas“, „Spindesys“. Tarptautinė komisija vertino keturis tūkstančius darbų. 2018-ųjų metų auksinio kadro laimėtojas – ir panevėžietis Stasys Povilaitis, kuris šį įvertinimą pelnė kategorijoje „Gamta ir jos apsauga“ už fotografiją „Eržilai mechanikai, bei buvęs panevėžietis Paulius Peleckis kategorijoje „Kultūra ir pramogos“.

Povilas Urbšys pasidžiaugė laukiama kasmetine paroda, padėkojo už progą susipažinti su pačiomis geriausiomis praėjusių metų fotografijomis ir fotografais bei pasveikino auksinio kadro laimėtojus įteikdamas jiems po suvenyrą.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 6 iš 286