Naujienos

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Kauno evangelikų reformatų bažnyčia: matyti šviesa tunelio gale

Kauno evang. reformatų bažnyčia.JPG

Po daugiau kaip du dešimtmečius vykusio susirašinėjimo ir bylinėjimosi Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) siūlo Vyriausybei grąžinti Lietuvos evangelikams reformatams sovietmečiu nacionalizuotą bažnyčią Kaune.
Tačiau numatyta viena sąlyga – dalyje bažnyčios dar penkerius metus galės šeimininkauti Mykolo Romerio universitetas (MRU), nes ten įrengta jo sporto salė ir valgykla. Tikintieji su tuo sutinka, nes nemato kitos galimybės atgauti nusavintą turtą.
Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Povilo Urbšio „santuoka“ su „valstiečiais“ žlugo?

foton.pngValdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija nutarė iš Seimo seniūnų sueigos atšaukti Povilą Urbšį, jau senokai nesutariantį su „valstiečių“ lyderiu Ramūnu Karbauskiu.

Skaitykite: https://www.lzinios.lt/

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Urbšį pašalino iš Seimo vadovybės: Karbauskis tvirtina, kad tai dar ne pabaiga

Ramūnas Karbauskis, Povilas Urbšys

Seimo „Valstiečių“ frakcijoje dirbantis Povilas Urbšys pašalintas iš parlamento Seniūnų sueigos. Frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad bus ir kitų sprendimų šio politiko atžvilgiu.
Ketvirtadienio rytą posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime apsisprendė šalinti Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitetui vadovaujantį frakcijos narį nepartinį P. Urbšį iš Seimo Seniūnų sueigos. Pagrindinis Seniūnų sueigos uždavinys – svarstyti Seimo sesijos darbų programas bei posėdžių darbotvarkes ir pritarti joms, derinti Seimo komitetų ir frakcijų darbo organizavimo klausimus, teikti sprendimų šiais klausimais projektus Seimui bei valdybai, taip pat patarimus Seimo pirmininkui. Kiekviena frakcija į Seniūnų sueigą skiria po 1 atstovą nuo 10 frakcijos narių. Iš Seniūnų sueigos atšaukę P. Urbšį, „valstiečiai“ į ją delegavo partietį Viktorą Rinkevičių.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Įstatymo spraga valstybei mauna kelnes

Ä®statymo spraga valstybei mauna kelnesValstybė pritvinkusi nereikalingo turto. Jį išlaikyti kainuoja tūkstančius. Parduodant turtą pastebima tendencija, kad už grašius įsigyjamas ne objektas, bet iš valstybės nuomojama žemė.

Bene akivaizdžiausias to pavyzdys – Susisiekimo ministerijai pavaldžios Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) turto pardavimo epopėjos.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2018 m. kovas mėn. 29 d., Ketvirtadienis

Įvertintos Seimo pastangos gerinti piliečių sveikatą

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija (NTAKK) parengė naujosios Seimo kadencijos alkoholio ir tabako kontrolės politikos reitingą, skelbiamą nuo 2012 m. Įvertinus 142 esamų ir buvusių šios kadencijos Seimo narių balsavimus, aukščiausiai įvertinta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija (8,8 balo iš 10 galimų) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija su 7,9 balo.

Skaitykite: http://alkas.lt/

Su individualiais kiekvieno Seimo nario įvertinimais susipažinkite čia:

https://www.ntakk.lt/

2018 m. kovas mėn. 28 d., Trečiadienis

Panevėžio fotografų draugijos paroda

Panevėžio fotografų draugija nuotrauka.Kovo 28 d. Panevėžio miesto dailės galerijos II aukšto erdvėje atidaryta Panevėžio fotografų draugijos „Metų paroda ‘17“.

Panevėžio fotografų draugija, šiemet švenčianti 8-ąjį gimtadienį, - bene didžiausias tokio pobūdžio susivienijimas Lietuvoje, jungiantis net 60 fotografų. Draugijos tikslas – vienyti fotografijos menui neabejingas asmenybes, organizuoti parodas, mokymus, grupines fotosesijas, palaikyti ryšius su kitų miestų fotografų draugijomis. Kasmetinėse parodose yra eksponuojamas draugijos narių metų darbo rezultatas – kiekvieno asmeniškai pasirinkta tematika sukurta fotografija. Šiemet dalyvauja rekordinis narių skaičius – 40, iš jų net 4 fotomenininkai.

Kiekvienas autorius per vieną savo darbą parodo, kuo gyveno pastaruosius metus arba kokias temas nagrinėja jau ilgą laiką. Apžvalginių parodų tikslas – įvertinti didesnius ar mažesnius pasiekimus, neišvengiant palyginimų ar sugretinimų ir tam tikro kokybinio vertinimo.

Povilo Urbšio padėjėja pasveikino fotorgafų draugiją su tokia gausia paroda, į kurią kiekvienas autorius atrinko po vieną darbą. Buvo atrinkti patys geriausi, todėl paroda yra tokia gyva, išraiškinga, įvairi ir šiemet jau pareikalavo didesnių erdvių negu praėjusiais metais. Linkėdama fotografams gerų kadrų padėjėja perdavė Seimo nario linkėjimus, o draugijos pirmininkui Tadui Poviloniui įteikė suvenyrą.

2018 m. kovas mėn. 28 d., Trečiadienis

Seime konferencija „Galimybės tobulinti viešųjų paslaugų teikimo organizavimą“

40362633524_a60b009079_q.jpg

Kovo 28 d. Seime Konstitucijos salėje vyko 5-oji viešojo valdymo pokyčių konferencija „Galimybės tobulinti viešųjų paslaugų teikimo organizavimą“. Konferenciją kartu su Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetu organizavo Vidaus reikalų ministerija, Mykolo Romerio universitetas ir Lietuvos karo akademija.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys, tardamas sveikinimo žodį konferencijos dalyviams, pasidžiaugė, kad atkreiptas dėmesys į labai aktualų klausimą, susijusį su santykiu tarp viešo ir komercinio intereso. Seime vyksta diskusijos kaip tą santykį atrasti, kur yra riba tarp šių interesų. P. Urbšys tiki, kad konferencijoje bus bandoma atsakyti į šiuos klausimus, bus pasidalinta patirtimi. Komiteto pirmininkas kalbėjo, kad komiteto posėdyje įsigilins į konferencijos medžiagą, skirs laiko konferencijos apibendrintoms įžvalgoms ir kaip tai pritaikyti mūsų šalies teisėkūrai.

Konferencijos metu buvo pristatyta Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, JAV, Ukrainos ir Lietuvos mokslininkų patirtis viešajame valdyme, viešojo valdymo reformų patirtys kitose šalyse, viešųjų ir komercinių paslaugų atskyrimo iššūkiai, viešųjų paslaugų organizavimo teoriniai modeliai.

ŽIŪRĖTI P.Urbšio pasisakymas nuo 9:40 val.:

https://www.youtube.com/

2018 m. kovas mėn. 28 d., Trečiadienis

Seimo komisija: Lukiškių aikštės memorialo laimėtojo nėra

А. Labašausko projektas

Nors visuomenė buvo informuota, kad Lukiškių aikštės memorialo konkursą laimėjo Laisvės kalvos projektas, juridiškai laimėtoju jis nepaskelbtas, teigia Seimo komisija.

Trečiadienį parlamentinė Valstybės istorinės atminties komisija aiškinosi, kokiu pagrindu pernai surengtos kūrybinės dirbtuvės dėl memorialo Lukiškių aikštėje statybos ir kas turėjo paskelbti laimėtoją.

„Iš tikrųjų situacija – nestandartinė, tokios dar nesu matęs per savo netrumpą gyvenimą, kada lyg yra konkursas, bet jo nėra juridiškai, lyg yra komisija, bet jos nėra juridiškai. Pirmą kartą girdžiu, kad tos komisijos darbo dokumentai yra įslaptinti. (...) Kas dar įdomiausia – nė viena institucija oficialiai nepaskelbė nugalėtojo“, – po komisijos posėdžio BNS sakė jos pirmininkas „valstietis“ Arūnas Gumuliauskas.

Komisijos narys Povilas Urbšys taip pat sakė, kad sudaryta iliuzija, jog nugalėtojas yra, bet jis iš tiesų neegzistuoja.

„A. Labašauskas nėra laimėtojas, jam negali būti suteikti nepamatuoti lūkesčiai. Jūs jam pasakykite, kad jis nėra laimėtojas“, – kreipdamasis į kultūros viceministrę Gintautę Žemaitytę kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2018 m. kovas mėn. 28 d., Trečiadienis

Teatro diena

Susijęs vaizdasKovo 27 d. Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre buvo minima Tarptautinė teatro diena. Šventė prasidėjo premjera. Mažojoje salėje buvo parodyta dramaturgės Dovilės Statkevičienės dviejų dalių komedija „Giminės, arba kam zrazų pakartot“, kurį režisavo Alius Veverskis.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė nuoširdžiausius Seimo nario sveikinimus Teatro dienos proga visiems į spektaklio aptarimą susirinkusiems teatralams, palinkėjo ne dramatiškų, bet kūrybingų metų įteikdama teatro vadovui Leonui Blėdžiui suvenyrą, o aktoriui Juliui Tamošiūnui, švenčiančiam savo 60-ties metų jubiliejų – atminimo dovanėlę.

2018 m. kovas mėn. 27 d., Antradienis

Ž.Bartkus patvirtintas naujuoju STT vadovu

Žydrūnas Bartkus

Seimas antradienį slaptu balsavimu pritarė siūlymui skirti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovo pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų šios tarnybos vadovu. Ž.Bartkaus skyrimui į šias pareigas pritarė 103 Seimo nariai, prieštaravo 14, dar 9 Seimo nariai susilaikė ir vienas biuletenis buvo sugadintas.
Naują vadovą prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė vietoje Sauliaus Urbanavičiaus, kurio kadencija baigiasi kovo pabaigoje.

Pirmasis antradienį svarstant Ž.Bartkaus kandidatūrą pasisakė „valstiečių“ frakcijos atstovas Povilas Urbšys. Jis atkreipė dėmesį į Panevėžyje susiklosčiusią situaciją, kuomet STT Panevėžio valdybos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Panevėžio miesto savivaldybės vykdytuose viešuosiuose pirkimuose ir įvardijo rizikos veiksnius.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 237