Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Cenzūruoti partizanai

bernacko.pngKryžkalnyje iškilmingai atidengtas memorialas žuvusiems partizanams turėjo tapti gražiu pagarbos ženklu už Lietuvos laisvę kovojusiems ir gyvybę atidavusiems žmonėms. Deja, paaiškėjo, kad ne visų partizanų pavardės turi teisę atsidurti memoriale. Kurie yra išrinktieji, o kurie net po mirties neverti pagarbos - sprendžia saujelė žmonių.

Atidengiant paminklą Kryžkalnyje, buvo skelbiama, kad ant jo pakaks vietos maždaug 20-čiai tūkst. žuvusių ir nukankintų partizanų pavardžių. Tačiau ant paminklo iškalta viso labo 11 tūkst. Kitose vietose iškalti užrašai - „nežinomas partizanas". Teisinamasi, esą tam, kad būtų perkeltos visos pavardės, pritrūko laiko. Tačiau aiškėja, kad tai gali būti tiesiog cenzūra - ant paminklo vietos neatsirado partizanams, įtariamiems ar priskiriamiems prie dalyvavusių holokauste.

Tačiau Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narys Povilas Urbšys tikina, kad memoriale net ir žinomi partizanai neatsiras. „Aš pats dalyvavau diskusijose Seime, kai vasarą buvo svarstoma, ką daryti su šiais 9 tūkst. pavardžių. Problema buvo įvardyta, kad nežinia, ar tarp tų pavardžių nebus tokių, kurie galėjo būti susiję su holokaustu.

Šita problema žinoma nuo seno. Buvo netgi siūlyta iš viso pavardžių nerašyti. Galiausiai buvo apsispręsta dėl 11 tūkst. pavardžių, o kitas nutarta tikslinti. Nors kai partizanai buvo žudomi, visi jie buvo įvardinami. Kodėl dabar nesugebame nustatyti jų asmenybių? Ką galvoti artimiesiems, kurių giminaičiai žuvo pasipriešinime, bet jų pavardžių memoriale nėra? Manau, nauja centro vadovybė per trumpiausią laiką turėtų padaryti viską, kad likę 9 tūkst., kritę už Lietuvos laisvę, būtų pagerbti deramai - memoriale", - sako P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

A.Bernacko koliažas

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Seimas nesiliauja juokinti žmonių

nuotreltos.pngSeimas, į kadencijos pabaigą pradėjęs stebinti visuomenę įvairiomis rezoliucijomis, susijusiomis su užsienio problemomis, šią savaitę ir vėl nustebino. Ketvirtadienį parlamentarai kone valandą ginčijosi, ar reikia ūkininkams kompensuoti už paukščių padarytą žalą ir ar galima leisti grybauti ar uogauti miško vietoje, nutolusioje mažiau nei per 100 metrų nuo miško ar žemės savininko sodybos, be jo sutikimo.

Parlamentarai pirmiausiai karštai diskutavo apie laukinę augaliją, ypač grybus bei uogas. Ypač daug emocijų sukėlė siūlymas drausti grybauti ir uogauti miško vietoje, nutolusioje mažiau nei per 100 metrų nuo miško ar žemės savininko sodybos, be jo sutikimo. Dėl šios nuostatos ginčijamasi jau ne vieną mėnesį, vienas pagrindinių šios nuostatos kritikų argumentų - laukiniai grybai bei uogos yra visų nuosavybė, o ne žemės, kur jie auga, savininkų. Jie taip pat aiškina, kad dažnai savininkai gyvena kur nors mieste, todėl leidimo gauti net nebūtų iš ko. Užvakar ginčai tęsėsi.

„Gerbiami Seimo nariai, atkreipkite dėmesį, kas balsavo iš „valstiečių" frakcijos prieš
V.Vingrienės siūlymą? Ramūnas Karbauskis, Juozas Rimkus, Andriejus Stančikas. Tai yra būtent tie, kurie čia atstovauja stambių žemvaldžių interesams", - po balsavimo pareiškė Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Šeštadienis

...

4.png

Esu iš tų žmonių, kuriam tiesa nėra kiekybinė sąvoka. Dėl jos nebijau likti mažumoje, o ir likęs vienas rankų nenuleidžiu.

Jokia paslaptis: pagal galiojančius Seimo papročius opozicija niekada nepalaikys valdančiųjų biudžeto, o valdantieji sunkiai priims opozicijos siūlymus, net jei jie bus geresni už jų. Toks politikos supratimas Seimą dažnai paverčia savotiška „smėlio dėžės“ kovų arena, kur politinės ambicijos užgožia viską.

Kadangi esu iškeltas ir tiesiogiai išrinktas žmonių, turiu išties laisvą Seimo nario mandatą. Nebūdamas susaistytas nei su viena partija, galiu vadovautis principu - svarbu, ne kas teikia siūlymą, o kas siūloma, t. y. pati idėja, iniciatyva. Tai, kad esu įsipareigojęs tik žmonėms, man neleidžia laisvai apsispręsti, kaip turiu balsuoti. Ir jei matau, kad įstatymas gali pagerinti žmonių gyvenimą, man nesvarbu, kas jį siūlo - ar valdantieji, ar opozicija.

Jei matau politinį veidmainiavimą, galiu laisvai nuo jo atsiriboti. Man nebuvo sunku išeiti iš valdančiosios frakcijos, kai Lietuvos „skaidrintojas“ R. Karbauskis neleido sudaryti komisijos jo „Agrokoncerno“ skaidrumui patikrinti. Ši laisvė man ir suteikia galimybę, esant reikalui, suteikti Seimo narius itin svarbiems visai Lietuvai sprendimams priimti, pavyzdžiui, pritarti mano pasiūlymui įteisinti Lukiškių aikštėje Vytį. Taigi, ir vienas gali būti lauke karys, jei sugebi pasiūlyti tai, kas kitus sutelkia.

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Šeštadienis

Atidarytas antrasis vaikų dienos centras „Vilties arka“

No description available.Rugsėjo 25 d. į naujus namus, adresu Dariaus ir Girėno g. 6, kvietė vaikų dienos centro „Vilties arka“ šeima.  Pirmasis Panevėžyje labdaros ir paramos fondo „Vilties arka“ remiamas vaikų dienos centras įkurtas prieš ketverius metus Staniūnų gatvėje jau tapo namais kelioms dešimtims mažųjų panevėžiečių, kurie ten daro namus darbus, gaminasi maistą, stovyklauja... Centras taip pat organizuoja renginius vaikams ir šeimoms,  veda pozityvios tėvystės kursus, dalina maisto paramą šeimoms, kviečia jaunus žmones susimąstyti ir suteikia informaciją apie įsivaikinimą ir vaikų globą.

Antrojo vaikų dienos centro atidarymo metu kalbėjęs dienos centro vadovas, daugelio įvardintas ir „Vilties arkos“ tėčiu, Ramūnas Jukna prisiminė ir pasidalino istorija, kaip steigėsi ir augo pirmasis vaikų dienos centras, pasidalino iššūkiais ir pasidžiaugė centro draugais, kurie padeda ir dirba drauge.

Centro atidaryme lankęsis Povilas Urbšys džiaugėsi, kad vilties virusas plinta, burdamas vilties vaikus ir telkdamas bendruomenę. „Padaryta labai graži pradžia. Mes visi, kurie šiandien esame čia ir turime vienokias ar kitokias valdžios galias, turime prisidėti, kad vilties virusas paplistų labai plačiai.“- sakė P.Urbšys.

2020 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Penktadienis

Pagerbti aktyviai savanoriavę moksleiviai

Rugsėjo 25 d. Panevėžio Bendruomenių rūmuose vyko „Savanorių apdovanojimai 2020”.

Metų pradžioje startavo iniciatyva „Savanorystės pasas 2020“. 12 – 18 metų jaunuoliai buvo kviečiami tapti savanoriais ir taip prisidėti prie miesto bei jo gyventojų gerovės kūrimo. Nuo vasario 10 d. iki rugsėjo 1 d. (7 mėn.) projekte dalyvavo 39 Panevėžio jaunuoliai.

Iniciatyvos autorius - Daugvydas Staniūnas. Jo vardas jau ne pirmą kartą skamba ten, kur kalbama apie pilietines ir socialines iniciatyvas. Daugvydas savanoriauja nuo 12-os metų. Praėjusių metų pabaigoje veiklus ir puikių idėjų nestokojantis moksleivis Panevėžio jaunimo apdovanojimuose buvo išrinktas Metų savanoriu. 

Penktadienio vakarą į Bendruomenių rūmus rinkosi Panevėžio miesto savanoriai, jų tėveliai, draugai. Buvo pastebėtas ir apdovanotas kiekvienas savanoris, o net trys jaunuoliai, surinkę po beveik 90 savanorystės valandų per 7 mėn., apdovanoti ir prizinėmis vietomis.

Renginyje dalyvavęs Povilas Urbšys dėkojo moksleiviams už atsidavimą savanoriškai veiklai: „Šios pandemijos metu daug kalbama apie imunitetą, daugiau kalbama apie sveikatos imunitetą, bet, ko gero, pandemija primena ir apie visuomeninį imunitetą. Pandemijos ateina ir praeina, bet jei nebus savanorių, kurie bus pasirengę aukoti save dėl kitų, nesukursime imuniteto. Būtent Jūs ir esate miesto ir Lietuvos imunitetas. Ačiū Jums už tai."

2020 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Penktadienis

Seimas neleido iš biudžeto kompensuoti paukščių padarytos žalos

starling-3754958_1920.jpgLaukinių paukščių, skirtingai nei vilkų, padarytos žalos gyventojams valstybė nekompensuos. Jeigu Seimas parlamentarų pataisą būtų priėmęs, tokioms kompensacijoms biudžete būtų tekę numatyti apie 6 mln. eurų. Už tokią tokią Laukinės gyvūnijos įstatymo pataisą, kurią siūlė „valstiečiai“ Viktoras Rinkevičius, Audrys Šimas ir Aurimas Gaidžiūnas, ketvirtadienį balsavo 37 Seimo nariai prieš – 10, o susilaikė 30. Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys prognozavo, kad tokiomis kompensacijomis visų pirma pasinaudotų stambieji ūkininkai. Aplinkos apsaugos komiteto narė „valstietė“ Virginija Vingrienė abejojo, ar tokioms kompensacijoms pritartų Briuselis.

Skaitykite: https://www.diena.lt

Pixabay nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Seime svarstant Lukiškių aikštės likimą pylėsi ne tik argumentai, bet ir užuominos apie erotines fantazijas

Ketvirtadienį Seimui buvo pateikta įstatymo pataisa, numatanti, kad Lukiškių aikštė pagal panaudos sutartį būtų perduota valdyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC). Nors planuota, kad ją pristatys Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, iš tribūnos tai padarė jo frakcijos kolega. Svarstant klausimą, liberalė Aušrinė Armonaitė aiškino pradedanti galvoti, kad Lukiškių aikštė yra tam tikra R.Karbauskio erotinė fantazija.

„Kurie dabar kalba apie savivaldybės savarankiškumą, aš norėčiau priminti – iki 2012 metų šita aikštė nepriklausė Vilniaus savivaldybei. Būtent 2012 metais ji kreipėsi į Vyriausybę, kad Lukiškių aikštėje turi būti įamžintas Lietuvos laisvės kovotojų atminimas“, – sakė P.Urbšys. Jo nuomone, matyti, kad Vilniaus miesto savivaldybei tas įamžinimas nerūpi. „Rūpi tai poilsis, laisvė, beatsakomybė ir vertybinių sėdmenų demonstravimas prieš tas vietas, kur buvo kankinami ir žudomi mūsų tautos didvyriai. Tai yra būtinoji gintis. Tikrai yra blogai, kai įstatymu reikia priiminėti, kad turi būti Vytis. Yra blogai, kai iš savivaldybės reikia perimti aikštę ir perduoti valstybinei institucijai, bet kito kelio nėra“, – įsitikinęs P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

Būti ar nebūti seniūnijoms

Kom.pngValstybės valdymo ir savivaldybių komitete po karštų diskusijų minimalia balsų persvara pritarta įstatymo projektui dėl privalomo seniūnijų steigimo.

P. Urbšio pasisakymą svarstymo metu žiūrėkite čia.  

2020 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

...

3.png

Sunkiausia politikoje susitaikyti su melu. Priešininkai žino - sąžiningoje kovoje mane nugalėti būtų sunku. Tad jiems nebelieka nieko kito, kaip tik sekti melo pasakas apie „demoną“ Urbšį, kuris, neva pasibalnojęs STT, prokuratūrą ir teismus, kelia bilas savo konkurentams ir taip neva skinasi sau kelią į valdžią.

Melo pasakos sekėjams naudinga, kai STT su prokuratūrą viešai nesiteikia pasakyti, kad prieš įstatymą - visi lygūs. Visas tas Urbšio „aukų spektaklis“ subliūkštų, jei visuomenė be nutylėjimų būtų informuota, jog visą tą laiką aš buvau specialiųjų tarnybų taikiklyje. Ir jei būčiau pažeidęs įstatymą, šiandien sėdėčiau teisiamųjų suole kaip ir visi kiti kaltinamieji.

Iki šiol STT nesugeba paaiškinti, kodėl viena bila keliama praėjus metams nuo galimo pinigų paėmimo, o kita - po metų tyrimo yra nutraukiama. Toks žinybinis trumparegiškumas pakerta žmonių pasitikėjimą ne tik teisingumu, bet ir valstybe. Įvairaus plauko kyšininkams tai tik į naudą. Jau nekalbu apie tai, kad būtent šie nutylėjimai yra gera terpė melo užkratui platinti.

 

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 23 d., Trečiadienis

DNR planas: ar skaidriai ir tikslingai bus dalinami pinigai?

R.pngFinansų ministerijos parengtame ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plane, vadinamame „Ateities ekonomikos DNR“, iš viso numatyta 6,3 mlrd. eurų. Naujos investicijos turėtų sudaryti 2,2 mlrd. eurų, o paspartintos jau suplanuotos investicijos – 4,1 mlrd. eurų. Šiuo metu plane yra 15 patvirtintų projektų, tačiau kas savaitę posėdžiaujantis investicijų komitetas turėtų jų patvirtinti daugiau. Profsąjungos teigia, kad „Ateities ekonomikos DNR“ planas turėjo būti apie inovacijas ir ekonomikas skatinimą, o virto tiesiog vartojimo didinimu.

„Jūs įsiklausykite, - mes kalbame apie 6,3 mlrd. Eurų ir tai, kad planas bus įgyvendinamas nuo 2020 m. liepos 1 d iki 2021 m,. gruodžio 31 d.. Tai tikrai be galo trumpas laikas, per kurį šios sumos turėtų pasiekti būtent tuos subjektus, kurie gali, vienaip ar kitaip, prisidėti prie ekonomikos atgaivinimo ir išvesti mūsų ekonomiką į naują lygmenį.

Šiandien turime rugsėjo 23 d., o dar vyksta planavimas kur ir kaip reikėtų panaudoti šituos pinigus. Nors buvo paskelbta, kad nuo liepos 1 d. bus startas. Praktiškai, vis dar vyksta apšilimas“, - pradėjo diskusiją Povilas Urbšys.

Žinių radijo laidos "Atviras pokalbis" įrašą žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 351