Naujienos

2017 m. Lapkritis mėn. 24 d., Penktadienis

Tremtinių vakaras „Mūsų širdys plaka išvien“

TAU

Lapkričio 24 d. A. Lipniūno progimnazijoje rinkosi  III amžiaus universiteto studentai, buvę tremtiniai, laisvės kovų dalyviai. Progimnazijoje vyko Panevėžio Tremtinių vakaras „Mūsų širdys plaka išvien“. 

Savos kūrybos ir žinomų autorių eilės, savanorių bei partizanų dainos, moksleivių kūryba, prisiminimai subūrė bendraminčius, užpildė salę nostalgiškomis nuotaikomis. Nors renginio metu kai kurie braukė ir ašaras, tačiau vakaro nuotaika buvo džiugi - svarbu prisiminti, dalintis ir būti kartu. 

Į renginį atskubėjęs Seimo narys Povilas Urbšys džiaugėsi galėdamas pabendrauti su liudijančiais istoriją. 

2017 m. Lapkritis mėn. 24 d., Penktadienis

Iš arti: kaip Lietuvos Seimas svarstė Lenkiją palaikančią rezoliuciją

Iš arti: kaip Lietuvos Seimas svarstė Lenkiją palaikančią rezoliuciją

Kaip jau skelbėme, ES institucijos prieš Lenkiją griebėsi sankcijų politikos norėdamos palaužti Lenkijos valią ginti savo suverenumą –  blokuoti Lenkijoje vykdomas teismų reformas ir paskatinti pakeisti šalies apsisprendimą neįsileisti pabėgėlių.

Lietuvos Respublikos Seimas lapkričio 9 dieną priėmė rezoliuciją „Dėl Lenkijos Respublikoje vykdomų sėkmingų reformų“, kurioje, be kita ko, dėkojama mūsų šalį neseniai aplankiusiam Lenkijos Seimo maršalkai, išreiškusiam norą stiprinti dvišalius santykius, ir akcentuojama, kad Europos Sąjungoje svarbu laikytis bendros pozicijos.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 24 d., Penktadienis

Moterys pamalonintos: P.Urbšys atsiprašė

Povilas Urbšys

Seimo narys Povilas Urbšys, Seimo posėdyje išsakęs mintį, kad įstatymo pataisas dėl embrionų saugojimo galėtų teikti ne moteris, besilaukianti vaiko, įvykdė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimą. Ketvirtadienio Seimo plenariniame posėdyje politikas atsiprašė visų įsižeidusių moterų. 
„Atsiprašiau gerbiamos Viktorijos ir dabar atsiprašau visų moterų, kurios mano žodžius priėmė kaip įžeidžiančius moteris, kurios laukiasi vaiko. Tai darau ne dėl komisijos įpareigojimo, o dėl to, kad jaučiu išskirtinę pagarbą visoms moterims, net ir moterims, kurios yra kitos nuomonės negu aš. Tuo pačiu iš anksto noriu atsiprašyti visų moterų, Seimo narių dėl to, kad ir ateityje į jus visų pirma žiūrėsiu ne kaip į belytes būtybes, o kaip į moteris, vertas susižavėjimo ir vyrų pagarbos“, - iš Seimo tribūnos pareiškė P. Urbšys. 

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 24 d., Penktadienis

Konferencijoje diskutuota, kaip sustiprinti seniūnijas ir aktyvinti bendruomenes

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) lapkričio 22 d. kartu su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija Seime organizavo konferenciją „Moderni seniūnija – gyvybinga bendruomenė“.

VVSK pirmininkas Povilas Urbšys konferencijoje pažymėjo, kad gyventojų bendruomenės yra vietos savivaldos pagrindas, o seniūnijos yra arčiausiai gyventojų ir todėl jų veikla yra labai reikšminga. P. Urbšys informavo konferencijos dalyvius, kad VVSK inicijavo Vietos savivaldos įstatymo 16, 31 ir 32 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kurio tikslas – sudaryti palankias teisines prielaidas seniūnijoms–biudžetinėms įstaigoms steigti ir užtikrinti seniūnijų–biudžetinių įstaigų sklandžią veiklą. Komiteto pirmininkas akcentavo, kad, nors nuo š. m. sausio 1 d. galioja įstatymo nuostatos, reglamentuojančios seniūnijų–biudžetinių įstaigų steigimą ir veiklą, kol kas Lietuvoje nebuvo įsteigta nei viena tokia įstaiga. Pagrindinė priežastis – per griežti reikalavimai, nustatyti seniūnijai–biudžetinei įstaigai steigti. Komiteto parengtu projektu siūloma panaikinti gyventojų skaičiaus ir pareigybių skaičiaus kriterijus, kurie dabar įstatymu yra nustatyti steigiant seniūniją–biudžetinę įstaigą. Siūloma palikti vienintelį būtiną reikalavimą: seniūnija – biudžetinė įstaiga yra reikalinga teikti aptarnaujamos teritorijos gyventojams viešąsias paslaugas.

Skaitykite: http://www.lrs.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 24 d., Penktadienis

Kuo E.Masiulis išgąsdino prokurorus?

Rugsėjo pabaigoje per spaudos konferenciją buvo pranešta, kad ikiteisminis tyrimas politinės korupcijos byloje eina į pabaigą. Nuo praėjusių metų gegužės, kai pas E.Masiulį STT pareigūnai aptiko ketvirtį milijono eurų, bylos įtariamaisiais tapo ir buvę jo partijos kolegos Gintaras Steponavičius bei Šarūnas Gustainis, per savo fondus ir viešąsias įstaigas sėmęsi pinigus iš įtakingo „MG Baltic“ koncerno įmonių. Kartu įklimpo ir Liberalų sąjūdis bei Darbo partija, kurios atstovas Vytautas Gapšys taip pat bendravo su bylos įtariamuoju „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu ir už atlygį rūpinosi koncerno interesais.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

...

jurginai.jpg

 

Brangūs kariai,

Ačiū, kad saugote Lietuvą                            jos Laisvės kelyje.

Sveikinu su Lietuvos Kariuomenės atkūrimo 25-mečiu!

Ramybės Jūsų šeimoms.

 

Povilas Urbšys

 

2017 m. Lapkritis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Seimo nariai biudžetui ir pritaria, ir norėtų daugiau

lrseimas.pngBiudžeto svarstymas Seime prasidėjo visiems komitetams pritariant kitų metų išlaidų ir pajamų planams. Tačiau atskiri komitetai atkreipė dėmesį į problemines sritis ir siekė paklodę timptelti į savą pusę – siūlė Vyriausybei paieškoti daugiau lėšų.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Seimas turi apsispręsti, kas galės pirkti žemę

Povilas Urbšys: „Aš, pavyzdžiui, turiu iš prosenelio paveldėtą 27 hektarų žemės ūkio paskirties sklypą. Anksčiau ar vėliau ją parduosiu ir tarsi esu suinteresuotas kuo daugiau iš to uždirbti. Bet vis dėlto manau, kad žemės negalime prilyginti bulvių maišui.“Šiandien Seimas ketina apsispręsti dėl vadinamojo žemės saugiklių įstatymo. Iki šiol parlamentarams buvo sudėtinga prieiti prie vienos nuomonės – blaškomasi tarp siekio apsisaugoti nuo spekuliacijų žeme ir Europos Komisijos raginimo panaikinti prieš kelerius metus įtvirtintus reikalavimus dirbamos žemės pirkėjams.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Lapkritis mėn. 22 d., Trečiadienis

Sutrikusio intelekto žmonių meninės raiškos renginys „Aš esu“

Untitled.pngLapkričio 22 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,Panevėžio Viltis" organizuojamas meninės raiškos renginys „Aš esu“. Iš visos Lietuvos suvažiavę dalyviai rodė įvairiausias menines programas, kurios viena kitai nenusileido išradingumu ir tryško geromis emocijomis.

Visuomeninė organizacija – bendrija „Viltis“ - aktyvi valstybinės Neįgaliųjų socialinės integracijos programos vykdytoja. 53 asocijuotieji organizacijos nariai vienija virš 11 tūkstančių sutrikusio intelekto žmonių, jų tėvų ar globėjų. 

Povilo Urbšio padėjėja atsiprašė, kad Seimo narys pats negalėjo būti kartu, pasidžiaugė, kad sutrikusio intelekto žmonių bendrija „Panevėžio viltis“ Panevėžyje organizuoja meninės raiškos renginį, tokiu paprastu ir tuo pačiu daug reiškiančiu pavadinimu „Aš esu“, kad mato tiek daug gerai nusiteikusių neįgalių žmonių ir padėkojo, kurie dalinasi su jais savo širdimi ir padeda įsilieti į ne visada svetingą mūsų Pasaulį. Padėjėja įteikė Seimo nario padėkas sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos ,,VILTIS" asociacijos vadovei Danai Migaliovai, draugijos meniškiausiai sielai Janinai Butkuvienei bei savanorėms Irmai Morkuckienei ir Dalei Oniūnienei.

2017 m. Lapkritis mėn. 22 d., Trečiadienis

Seimo Etikos komisija siūlo P.Urbšiui artimiausiame posėdyje atsiprašyti įsižeidusių moterų

Povilas UrbšysSeimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį rekomendavo „valstiečiui“ Povilui Urbšiui artimiausiame plenariniame posėdyje atsiprašyti dėl jo replikos, kad pristatyti projektui dėl embrionų liberalai galėjo parinkti kitą atstovą, o ne besilaukiančią Viktoriją Čmilytę-Nielsen.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 216