Naujienos

2019 m. Birželis mėn. 26 d., Trečiadienis

Priėmus naują tvarką, viršininkai apie žmones žinos viską: sekimo čiuptuvai primena Šiaurės Korėją

P.Urbšys: „Tai, kas bandoma įteisinti Lietuvoje, turi panašumo į komunistinės diktatūros valdomą valstybę.“

Prezidentės Dalios Grybauskaitės įsukta valdymo slaptosiomis pažymomis karuselė, regis, nesustos ir toliau – Seime jau klojami pamatai dar vienam pažymų fabrikėliui, kuris kelia didelių abejonių. Seime užsimota priimti naują Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą, kuris gerokai išplėstų ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) galias. Etikos prievaizdai taptų naujos interesų konfliktų rizikos valdymo informacinės sistemos valdytojais, jiems taptų prieinamos bemaž visos šalies duomenų bazės. VTEK galėtų iš arti stebėti beveik 150 tūkstančių šalies gyventojų, kurie privalo deklaruoti savo interesus, gyvenimą ir apie galimą būsimą bet kokį jų nuklydimą pranešti viršininkams. Netgi užsimota įteisinti draudimą valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims bendrauti su buvusiais kolegomis. Seime svarstomas projektas numato, kad valstybės tarnyboje dirbantis asmuo per septynias kalendorines dienas savo viršininkui privalo pranešti apie tokį kontaktą ar bandymus užmegzti santykius. Tokia Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovų įstatymų leidėjams pakišta mintis šiurpulį kelia net buvusiam STT Panevėžio valdybos vadovui parlamentarui Povilui Urbšiui.

„Daug kalbama apie siekius, jog valstybės tarnyba taptų prestižinė. Bet vienu mostu šiuos tikslus lyg ir nubraukiame, nes įstatymu skelbiame, kad visi buvę valstybės tarnautojai tampa potencialūs nusikaltėliai, kurių reikia saugotis tiems, kurie tarnyboje lieka. Taip toliau kuriama baimės atmosfera. STT galėtų pati išbandyti jos siūlomą naująją tvarką. Dar siūlyčiau įvesti komendanto valandą, kad valstybės tarnautojas vakare negalėtų nueiti į barą. Nes juk kažkam gali kilti klausimų, ką jis ten vakare veikia, ar neužmezga kokių nors nederamų kontaktų. O gal vertėtų pagalvoti, kad visus valstybės tarnautojus reikia apgyvendinti atskiruose kvartaluose?“ – ironizavo P.Urbšys.

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

2019 m. Birželis mėn. 25 d., Antradienis

Kodėl stringa koalicinės derybos?

nuot.jpg

Žadėjusios antradienį pasirašyti koalicinį susitarimą, partijos jį vis atidėlioja. Kai kurie Seimo nariai teigia, kad vyksta politiniai Gariūnai.

Negana to, pačiame įkarštyje sugriuvo derybose dalyvaujanti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija Seime. Kodėl stringa koalicinės derybos? Apie tai „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė kalbėjosi su Seimo nariu Povilu Urbšiu bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininku Remigijumi Žemaitaičiu.

“Pirma kėdės ar darbai. Jeigu apie kėdes, tai gerbiamas Remigijus jau į 3 kėdes pretenduoja – finansų ministro, teisingumo ministro ir kultūros ministro. Man nebėr kur įsiterpti. O jeigu rimtai, tai gegužės 29 d. visai Lietuvai buvo paskelbta, kad koalicinė sutartis sustabdoma, koalicijos nebėra Seime. Mes jau artėjame prie birželio 29 d., Petrinių ir Povilinių, tai mes matome tai, kad vietoj to, kad konsoliduotųsi koalicija, koalicijoje dalyvaujant vienai frakcijai, ji pradeda byrėti. Pas socialdarbiečius irgi tokios nuotaikos yra įvairios. Vienaip ar kitaip, tai įneša tam tikrą nestabilumą. Be abejo, pradžioj buvo norima paskubom sudaryti memorandumą ir esminis punktas ten buvo susijęs su Viktoro Pranckiečio patraukimu. Dabar aš jau girdžiu, su lenkų įsijungimu į koalicines derybas, atsirado daugiau kalbėjimo apie darbus. Bet dabar vyksta lenktyniavimas, kuris pademonstruos didesnį jautrumą Lietuvos žmonėms.“- laidoje sakė Povilas Urbšys. 

Žiūrėkite (prie diskusijos Seimo narys Povilas Urbšys prisijungia nuo 6 min): https://tv.lrytas.lt

2019 m. Birželis mėn. 25 d., Antradienis

Seimo opozicijai nepavyko užkirsti kelio ŽŪM iškėlimui į Kauną

Žemės ūkio ministerijos patalpos

Antradienį Seimas atmetė Liberalų sąjūdžio parengtą Seimo rezoliuciją, kuria siūlyta Vyriausybei atsisakyti planų į Kauną iškelti Žemės ūkio ministeriją. 

Už rezoliuciją, kuria siūlyta nekelti ministerijos į Kauną, balsavo 39 Seimo nariai, prieš – taip pat 39, susilaikė 23. „Tai yra politinis sprendimas, neparemtas jokiais teisiniais ar įstatyminiais argumentais“, – atsakydamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, ar tai nėra kyšis Saulių Skvernelį palaikančiam Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui, sakė rezoliucijos projektą pristatęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Rezoliucijos projekte pažymima, kad atkūrus Lietuvos nepriklausomybę nė viena ministerija nebuvo perkelta į kitą miestą. „Bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus, ŽŪM perkėlimui į Kauną nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos“, – kodėl nereikia perkelti ŽŪM į Kauną, teigia rezoliucijos autoriai.

„Tai susiję su politine ambicija, neturi nieko bendro su regionine politika“, – kalbėjo parlamentaras Povilas Urbšys.

Nuotr. E. Ovčarenko

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. Birželis mėn. 22 d., Šeštadienis

Panevėžio politikoje griaudėja perkūnai

Screenshot_1.jpg

Opozicijoje esančių Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Žaliųjų partijos bei judėjimo „Kurkime jaukų miestą kartu“ atstovai surengę spaudos konferenciją apkaltino daugumą ne tik pažeidinėjant opozicijos teises, bet ir trijų miestui svarbių projektų – Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų bei stoties pastato atnaujinimo – išbraukimu iš numatytųjų vykdyti už europinę paramą sąrašo ir jų palikimu likimo valiai.

Panevėžio tarybos opozicija skambina pavojaus varpais – nauja autobusų stotis bus statoma palikus apleistą dabartinės pastatą. „Didžiausias paradoksas, jog valdžia tris projektus – senojo autobusų stoties pastato, Laisvės aikštės ir autobusų stoties prieigų – išima iš 14-os suplanuotų URBAN projektų sąrašo ir jų pinigus perkelia Laisvės aikštės ir Senvagės sutvarkymo projektams“, – pabrėžė opozicijos atstovė Gema Umbrasienė. Jai pritarusi TS-LKD narė miesto Taryboje Indiana Grigienė teigė, jog opozicija inicijuos projektų auditą, kad išsiaiškintų, kodėl už europines lėšas tvarkomų miesto teritorijų projektai per pastaruosius keletą metų pabrango, kai kurie – ir 2,6 karto.

„Po atsinaujinimo iškaba paslėptas neskaidrumas. Už 20 mln. eurų paramos buvo numatyta sutvarkyti 14-iolika probleminių teritorijų. Valdžia užvilkino projektų paruošimą ir skiname vaisius, nes 20 mln. eurų nebeužtenka“, – rėžė ir seimūnas Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://sekunde.lt

2019 m. Birželis mėn. 21 d., Penktadienis

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete diplomų teikimo šventė

64897522_10156697602176032_2134142534685818880_n_-_Copy.jpg

Birželio 21 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto 53-osios laidos absolventų diplomų teikimo šventė. Šventėje gausiai susirinkusius absolventus, jų artimuosius ir svečius sveikino fakulteto dekanė Daiva Žostautienė, Panevėžio miesto ir rajono vadovai, Seimo nariai, kapelionas kun. K. Brilius, verslo ir studentų atstovai. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino fakulteto benduomenę ir absolventus ir dėkojo, kad jie savo mokslams pasirinko Panevėžį, kad jie labai reikalingi Lietuvai. Jis padėkojo už puikų ir ilgametį darbą, aukštus darbo pasiekimus, nuoširdžią tarnystę pedagogo profesijai dėstytojams Ričardui Mileriui ir Jonui Valickui ir įteikė jiems  padėkas ir rašiklius. Po diplomų įteikimo šventė tęsėsi teatro foje artimųjų ir draugų būryje.

2019 m. Birželis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Kaip keičiasi viešasis sektorius?

zr.jpg

Praėjo metai kaip valdžia vykdo viešojo sektoriaus reformą. Kokie reformos rezultatai, ar pasikeitė viešasis sektorius, ar dėl to labiau patenkinti ir geriau apmokami darbuotojai, ar paslaugos tapo prieinamesnės ir kokybiškesnės?

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja: Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas,  Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, Seimo narys Povilas Urbšys.

 

Laidos vedėjui paklausus, ar Seimo narys patenkintas kas dabar vyksta su viešojo sektoriaus reforma, P. Urbšys teigė, kad svarbu atskirti ar viešasis sektorius yra tie, kurie teikia paslaugas, ar jie yra administratoriai. 2018 m. Seimas priėmė naują Valstybės tarnybos įstatymą, kuris turėjo įsigalioti nuo 2019 m. sausio 1 dienos. Kiekvienas įstatymas turi savo įgyvendinimo tvarką. Ją paruošia vyriausybė. Vyriausybė patvirtino šio įstatymo nutarimą 2018 m. lapkričio 28 d. Tai buvo padaryta, nes Vidaus reikalų ministerija kartu su Valstybės tarnybos departamentu niekaip negalėjo išsiaiškinti kas rengia metodikas, kas turi informacines sistemas, nes pagal naują įstatymą turėjo būti padaryta esminė reforma – centralizuotas valstybės tarnybos darbuotojų priėmimas, vieninga metodika ir vieninga sistema. Įstatymas priimtas, bet iki šios dienos centralizuotos priėmimo sistemos nėra.

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2019 m. Birželis mėn. 16 d., Sekmadienis

Paminėta Gedulo ir vilties diena

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, minint pirmųjų tremčių 78-ąsias metines Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius, koncertavo Panevėžio muzikinio teatro mišrus choras. Jau tradiciškai vyko tremtinių ir politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

2016-aisiais, minint 75-ąsias masinių trėmimų pradžios metines, projektas „Misija Sibiras“ pirmą kartą įgyvendino tremtinių ir politinių kalinių atminimo ir pagerbimo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu buvo perskaityta 22 000 vardų, pavardžių ir likimų.

1941 metais prasidėję masiniai lietuvių tautos trėmimai, Sibiro kryptimi per visą tremties laikotarpį pasiuntė beveik 300 000 tautiečių. Tai nesuvokiami skaičiai, kuriuos dažnai galima rasti istorijos vadovėliuose, tačiau ištremti buvo ne skaičiai, o žmonės.

Povilas Urbšys dalyvavo minėjime ir prisidėjo prie skaitymų.

2019 m. Birželis mėn. 14 d., Penktadienis

Eksponuojama Girmanto Rudoko paroda "Proveržis"


Galerija XX Panevėžys nuotrauka.

Birželio 14 d. Galerijoje XX (Laisvės a. 7, Panevėžys) atidaryta Girmanto Rudoko paroda "Proveržis". Parodoje pristatomi darbai – tai autorinės technikos akvarelės, šešerių metų bėgyje sukurtos ir eksponuotos tarptautinėse atrankinėse bienalėse „Baltijos tiltai“ ir respublikinėse akvarelės parodose. Keturi darbai 2012m. ir 2016m. tarptautinėse atrankinėse akvarelės bienalėse „Baltijos tiltai“ apdovanoti laureato diplomais. Savo kūryba autorius skatina žiūrovą pamastyti apie žmogaus ir laikmečio tendencingumą.

Parodoje taip pat pateikiama 7 minučių trukmės mobilografijos kūrinys „Proveržis“. Šis kūrinys- tai pusės kalendorinių metų bėgyje ( nuo 2018m. gruodžio 30d. iki 2019m. gegužės 29 d.) kas dieną, panašiu laiku, toje pačioje vietoje fiksuotos kintančios gamtos ir autoriaus asmens būsenos, vienaip ar kitaip įtakojančios menininko savijautą bei kūrybinius procesus.

Povilas Urbšys pasveikino autorių su prabėgusiu jubiliejumi ir parodos atidarymu, pabrėždamas akverelės technikos sudėtingumą.

2019 m. Birželis mėn. 12 d., Trečiadienis

Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdyje svarstytas Politinių partijų įstatymo pakeitimo projektas

komitetas.jpg

2019 m. birželio 12 d. Valstybės ir savivaldybių komiteto posėdyje, svarstant Politinių partijų įstatymo Nr. I-606 5 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-2981(2), Povilas Urbšys kalbėjo, kad žmogus mūsų valstybėje netiki savo asmeninėmis galiomis, todėl,  jei jaunimo tarpe atsiranda iniciatyvos imtis didesnės atsakomybės, tai reikia džiaugtis ir atnaujinti politinę sistemą bei leisti įstatymo pakeitimus mažinti amžiaus cenzą iš 18 metų į 16 metų, nuo kurio Lietuvos Respublikos piliečiai bei Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantys kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, galėtų būti Politinių partijų nariais.

Pilną P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Birželis mėn. 11 d., Antradienis

Seimas atmetė konservatorių frakcijos rezoliuciją, kuria siūlyta stabdyti NPD kėlimą

Parlamentarai antradienį atmetė Seimo konservatorių frakcijos rezoliuciją, kuria siūlyta 2020 ir 2021 metais stabdyti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) kėlimą.

„Už“ pasiūlymą redaguoti rezoliucijos tekstą antradienį pasisakė 46 Seimo nariai, prieš – 49.
Frakcijos narė Ingrida Šimonytė sakė, jog rezoliucija siūloma stabdyti tuos mokesčių reformos gilinimus, kurie yra numatyti 2020 ir 2021 metams.

„Nekalbame, kad būtų atšaukta, kas jau galioja, nes to neįmanoma padaryti, tačiau tiek 2020, tiek 2021 metais papildomas mokesčių reformos gilinimas ne tik per NPD dydžio didinimą, bet ir socialinio draudimo įmokų „lubų“ žeminimą, turi pakankamai reikšmingas pasekmes viešiesiems finansams“, – pristatydama rezoliuciją sakė I. Šimonytė.

Jos teigimu, Finansų ministerijos parengtoje Stabilumo programoje matyti, jog, nors iš reformos laimi žmonės, gaunantys mažas pajamas, tai naudinga ir gaunantiems didžiausius atlyginimus, kai vidurinė klasė, pasak parlamentarės, palikta nešti viešojo sektoriaus naštą be papildomos naudos.

Tačiau mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys sakė, jog rezoliucija siūloma iš mažiausias pajamas gaunančiųjų pasirūpinti savo gerove.

„Rezoliucijoje paminėtų sprendimų raktas – perskirstyti biudžeto lėšas. Tai yra siūloma socialinių paslaugų gavėjams sustabdyti NPD augimą nukreipiant šias lėšas viešųjų paslaugų tiekėjo atlyginimo augimui. Iš mažiausiai uždirbančiųjų norima atimti suteiktą galimybę patiems savo uždirbtais pinigais pasirūpinti savo gerove, išvaduojant juos iš amžino valstybės išlaikytinio statuso“, – kalbėjo P. Urbšys.

Nuotr. E. Genio

Skaitykite: https://www.lrt.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 297