Naujienos

2019 m. Lapkritis mėn. 17 d., Sekmadienis

Svarstytas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo projektas

Screenshot_1.jpg

Lapkričio 13 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo projektas Nr. 3623 (2).

Siekiant sustiprinti nevyriausybinių organizacijų dalyvavimą savivaldybių nevyriausybinių organizacijų tarybų veikloje diskutuota apie nevyriausybininkų skaičių tarybose. Povilas Urbšys pasisakė už tai, kad būtų didinamas  nevyriausybininkų skaičius Nevyriausybinių organizacijų tarybose.

P. Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Lapkritis mėn. 16 d., Šeštadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo projektas

Screenshot_3.jpg

Lapkričio 13 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo projektas  Nr. 3051 (1). Įstatymo projekte yra siūloma nevyriausybinių organizacijų veiklą priskirti veikloms, kurios nelaikomos lobistine veikla. Seimo narys V. Simulik  pasiūlė tokią pat išimtį taikyti ir asociacijoms. Povilas Urbšys nepritaria, kad verslo asociacijoms būtų taikoma išimtis.

Povilo Urbšio pasisakymą komiteto posėdyje žiūrėkite čia.

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

„Sueisim, sustosim, dainuosim“

75210742_3445343272142540_2638207915248320512_o.jpgPraėjusiais metais Folkloro ansamblis „Raskila“ atšventė 30-metį, o šiemet lapkričio 15 d. jos vadovė Lina Vilienė paminėjo savo asmeninio 50-ies ir kūrybinio 20-ies metų jubiliejus. Etninės kultūros specialistė, ilgametė dainininkė nuo 1999 m. yra Panevėžio folkloro ansamblio „Raskila“ vadovė. Kolektyvas vienija apie keturias dešimtis dainininkų, atliekančių savojo krašto dainas ir unikalus tuo, kad jo veikloje dalyvauja  net keliolika šeimų. Dainuoja tėvai, vaikai, seneliai. Tokiose dainininkų šeimose augantys vaikai nuo mažens girdi liaudies dainas, natūraliai perima prosenelių tradicijas. Dalyvių amžius - nuo dviejų iki aštuoniasdešimties metų. Per visus ansamblio gyvavimo metus keitėsi kolektyvo sudėtis, bet tikslas jungtis šeimomis išliko – taip išaugta į didelę ir gražią „Raskilos“ šeimą.

Lina Vilienė „Raskiloje“, taip pat dalyvauja su šeima – vyru ir dviem dukromis. „Raskila“ atstovauja Panevėžį bei pristato Aukštaičių tradicinę kultūrą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: 

Povilas Urbšys pasveikino Liną Vilienę asmeninio ir kūrybinio jubiliejaus proga įteikdamas jai gėlių puokštę ir suvenyrą.

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

20-oji Menų diena „ Stiprus, kai tu šalia“

Ing.png

Lapkričio 15 d. Rokiškio kultūros namuose vyko jau 20-oji menų diena „ Stiprus, kai tu šalia“. Pirmą kartą „Stiprus, kai tu šalia“ įvyko Panevėžyje 2000-aisiais metais. Renginio idėjos sumanytoja Gema Jurgelevičienė. Jau devinti metai jiedu su dailininku Arvydu Bagdonu veda šventę ir yra renginio veidas.

 

Renginį skirtą tarptautinei neįgaliųjų dienai paminėti „Stiprus, kai tu šalia“ jau devintus metus iš eilės Rokiškio kultūros centre rengia Skemų socialinės globos namų bendruomenė. Šiam renginiui jau 20-ieji metai. Šventė, daugelį metų vykusi Panevėžyje, 2011 – metais persikėlė į Rokiškį ir iš regioninės tapo respublikine. Šis renginys jautriai prisideda prie neįgaliųjų ir sveikų žmonių suartėjimo, rodo visuomenei, kad negalia, tai nėra kliūtis kurti meną, realizuoti save visuomenėje.

 

Renginio „Stiprus, kai tu šalia“ programą ruošia visos Lietuvos socialinės globos namų gyventojai kartu su profesionaliais ir žinomais Lietuvos atlikėjais.

 

Šių metų programoje dalyvavo kolektyvai iš Linkuvos, Jurdaičių, Visagino, Lavėnų, Jotainių, Kupiškio, Zarasų, Prūdiškių, Kėdainių, Strėvininkų ir Skemų socialinės globos namų ir kolektyvai iš Obelių vaikų globos namų ir Panevėžio A. Bandzos socialinių paslaugų namų.               

 

Socialinės globos namų gyventojams jau ne vienerius metus geranoriškai programai pasiruošti padeda atlikėjai: Inga Valinskienė, Ligitas Kernagis, Viktorija, Mauručaitė, Vaidas Dzežulskis, Kęstutis Valionis, Česlovas Gabalis, Romas Dambrauskas, Radži, Asta Pilipaitė, Irena Ulvydaitė, Vitalijus Pauliukas, Vladas Kovaliovas, Alvydas Jegelevičius, Aleksandras Ivanovas – Fara, Donalda Meiželytė, Henrikas Balčiūnas, Antanas Čapas, Liveta ir Petras Kazlauskai, Paulius Stalionis, Virgis Stakėnas. Programą globos namų gyventojai ruošė ir su grupėmis „16 Hz“, ,,Biplan“, ,,Čilinam“, ,,Sare Roma“, „Mexicano“, „Patruliai“, „Jonis“, „Vairas“, kaimo kapela ,,Sadūnai“ ir kt.

 

Šių metų programai numerius ruošia dar nedalyvavę mūsų koncerte Eva, „Baltas kiras“, Gintautas Gescevičius, Rolandas Janušas, Urtė Smalskytė, Mantas Jankavičius.

 

Socialinės globos įstaigų gyventojų ir žinomų Lietuvos atlikėjų bendromis jėgomis sukurtas renginys nepalieka abejingų – kiekvienais metais Rokiškio kultūros centro žiūrovų salė pilnutėlė. Lietuvos neįgaliųjų organizacijos, savivaldybių socialiniai darbuotojai, savivaldybių atstovai, dvasininkai, rajono visuomenė sunkiai telpa Rokiškio kultūros centro žiūrovų salėje.

 

„Nuo šiandien Rokiškį galime vadinti ne vien tik Lietuvos kultūros sostine, bet ir Lietuvos gerumo sostine. Ir tai, kas šiandien vyko scenoje, mums primena, kad prieš gėrį ir meilę mes visi esame lygūs“, - kalbėjo Povilas Urbšys. Dėkodamas už geranoriškumą Seimo narys įteikė gėlių puokštę dainininkei, jau septintus metus talkinančiai neįgaliems dainininkams, Ingai Valinskienei ir suvenyrus vedėjams Gemai Jurgelevičienei ir Arvydui Bagdonui.

 

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

VIII festivalis – konkursas „Mano senas drauge...“

Lapkričio 15 d. Panevėžio muzikiniame teatre vyko VIII Lietuvos jaunimo dainuojamosios poezijos festivalio – konkurso „Mano senas drauge...“, skirto poetei Elenai Mezginaitei atminti, laureatų koncertas.

Festivalis-konkursas „Mano senas drauge...“ pradėtas rengti prieš 8 metus, švenčiant Elenos Mezginaitės 70-ąjį gimtadienį. Čia jaunieji atlikėjai pristato po du kūrinius, atliekama tik autorinė muzika. Vienas kūrinių būtinai turi būti sukurtas Elenos Mezginaitės tekstu.

Penktadienį gyvai atliekama jaunųjų kūrėjų muzika nepaliko abejingų. Spindinčios atlikėjų akys, pagal muziką linguojantys žiūrovai, vieną kitą eilutę pritariantys draugai ir klasiokai... Susibūręs jaunimas džiaugėsi, kad yra scena, kurioje jie gali pasirodyti ir su savo kūryba supažindinti kitus.
Seimo nario padėjėja įteikė specialų Povilo Urbšio prizą Rugilei Garbaliauskaitei, vienintelei Panevėžio atstovei, laureatų koncerte atlikusiai savo kūrybos dainą apie miško brolius. 

Seimo nario padėjėja perdavė šilčiausius P.Urbšio linkėjimus ir gėlių puokštę poetės dukrai ir festivalio komisijos narei Mėtai Kvietkienei, kurios dėka, atrodo, jog festivalyje Elenos būna šiek tiek daugiau.

2019 m. Lapkritis mėn. 15 d., Penktadienis

Seimo nariai nenori viešinti savo susitikimų: „Mes tik patys sau vadovaujame“

Povilas Urbšys

Seime atmestas siūlymas politikams deklaruoti savo susitikimus su interesų grupėmis bei lobistais. Be to, Seimo nariai patys susikūrė išimtį, kuri leis jiems neskelbti ir neviešinti savo darbotvarkių.

Tai jau antras kartas, kai Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete atsisakoma prievolės politikams deklaruoti savo susitikimus su lobistais. Pirmiausiai tokį siūlymą teikė Vyriausybė, tačiau komitetas pasiūlymą atmetė. Po viešos kritikos Ramūnas Karbauskis bandė tokią prievolę į įstatymą sugrąžinti. Tačiau Seimo nariai ir vėl tam nepritarė.

Už pasiūlymą įpareigoti politikus deklaruoti savo susitikimus su lobistais balsavo valstiečiai Guoda Burokienė bei Gintautas Kindurys ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Vanda Kravčionok.

 Prieš buvo mišrios Seimo narių grupės atstovas Povilas Urbšys, konservatorius Algis Strelčiūnas ir liberalas Ričardas Juška. Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius ir valstietis Zenonas Streikus balsuodami susilaikė.

Taip pat Seimo nariai komitete priėmė kitą siūlymą, kuris sudarytų išimtį tiems patiems Seimo nariams bei savivaldybių tarybų nariams ir leistų jiems viešai neskelbti savo darbotvarkių. Pagal priimtą siūlymą, darbotvarkes turėtų viešinti prezidentas, Vyriausybės nariai, Seimo pirmininkas, jo pavaduotojai, merai, bet ne Seimo nariai. Seimo nariai tokią savo prievolę iš įstatymo išbraukė.

Tokius komiteto sprendimus dar turės patvirtinti visas Seimas.

Trečiadienį komitete vykusioje diskusijoje bene didžiausias išimties, leisiančios Seimo nariams neviešinti savo darbotvarkių, šalininkas buvo P.Urbšys.

Jis teigė, kad Seimo nario darbotvarkė dažnai būna monotoniška, susidedanti iš frakcijos bei Seimo posėdžių: „Visada žmonėms kils [klausimas]: palaukit, o už ką jiems mokami pinigai? Nes paaiškinti žmonėms, koks intensyvus tas darbas yra toje monotoniškoje rutinoje...“

„Žmogus, kuris dabar, sakykime, klausosi [posėdžio], pabandytų sudaryti savo darbotvarkę kiekvienos savaitės. Ir iš šalies kažkas pradėtų ją vertinti. Nu tikrai susidarys įspūdis: o ką gi tas žmogus veikė? Ar čia yra pakankamai, kad jam apmokamas toks atlyginimas?“ – argumentus dėstė P.Urbšys.

Nuotr. Ž. Gedvilos

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. Lapkritis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas valstybės tarnautojų atlyginimų pakėlimo klausimas

a
Screenshot_2.jpg

Lapkričio 13 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete svarstytas Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektas Nr. XIIIP-4032 dėl valstybės tarnautojų atlyginimų pakėlimo. 

Pagal 2019 m. liepos 10 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir profesinių sąjungų organizacijų pasirašytą 2020 metų nacionalinę kolektyvinę sutartį, Vyriausybė įsipareigojo kartu su Lietuvos Respublikos 2020 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektu pateikti įstatymų pakeitimų projektus, susijusius su darbo apmokėjimo sąlygų gerinimu.  Pateiktas projektas Lietuvos Respublikos Seimui – dėl Valstybės tarnybos įstatymo 9 ir 10 pareigybių grupių minimalių pareiginės algos koeficientų padidinimo vidutiniškai 0,5.  

Povilas Urbšys pasiūlė ženkliau padidinti  atlyginimų koeficientus mažiausius koeficientus  gaunantiems valstybės tarnautojams,  padidinti 1 koeficientu.

Povilo Urbšio pasiūlymą žiūrėkite čia.

Atsakymą į Kęstučio Masiulio komentarą žiūrėkite čia.

2019 m. Lapkritis mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Bažnyčia nori gauti biudžeto pinigų kaip nevyriausybininkai, bet teikti ataskaitų – ne

grusas.jpgNevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai su nerimu stebi, kaip Seime keičiasi NVO plėtros įstatymo turinys. Jų teigimu, ilgai siekti sektoriaus pokyčiai skaidrumui padidinti bliūkšta – Bažnyčia, siekdama įgyti NVO statusą, nenori teikti finansinių ataskaitų. Lietuvos vyskupų konferencija (LVK) tikina, kad planuojami pokyčiai iš tiesų nukreipti prieš mažąsias NVO. Visgi aiškėja, kad numatyti reikalavimai dėl vidinių įstatų būtų nepakeliami ir pačiai Bažnyčiai bei jos organizacijoms. Teigiama, kad priėmus įstatymą esą būtų apribota ilgametė „Carito“ veikla.
„Yra daugybė nevyriausybinių organizacijų, kurios turi minimalius išteklius ir ko nors kas nors nespėjo, veikdami savanoriškais pagrindais, nepateikė dokumentų ir prarado NVO statusą. Yra perteklinis susiaurinimas“, – tikino teisininkas.

Su tuo sutinka ir parlamentaras Povilas Urbšys, vienas iš „savideklaracijos“ principo siūlytojų. Jo teigimu, nauja nuostata suteikia vienodas teises visoms, o ne tik išskirtinėms NVO.

„Tos NVO, kurios yra tarp gaunančių projektinius finansavimus, nori išlaikyti savo monopolį ir todėl atsiranda tam tikros nuostatos, kurios griežtina NVO veikimą iki tokio absurdo, kad Registrų centras turi būti vyriausiasis revizorius, sakantis, ar NVO atitinka statusą, ar ne. Nors man atrodo, kad tai galėtų padaryti tie, kurie skelbia projektinius konkursus. Religinėms bendruomenėms pretenduojant į NVO vykdomus projektus, tie, kurie organizuoja atranką, gali pareikalauti visų dokumentų, ar jie atitinka keliamus kriterijus NVO, ir nuspręsti, ar skirti finansavimą“, – 15min kalbėjo jis. 
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

V.Balkūno nuotr.

2019 m. Lapkritis mėn. 13 d., Trečiadienis

Parlamentarai apie Seimo valdybos posėdžių transliaciją: bus linksma

seimo.jpg

Seimas nesibaimina viešumo, nes linkęs pritarti siūlymui viešai transliuoti Seimo valdybos ir seniūnų sueigos posėdžius bei jų įrašus skelbti internete.
Už tokias Seimo „valstiečių“ parengtas Statuto pataisas antradienį po pateikimo balsavo 58 Seimo nariai, prieš buvo 2, susilaikė 20 parlamentarų. Gruodžio 10 d. šis klausimas turėtų vėl sugrįžti į plenarinių posėdžių darbotvarkę.Seimo narys Algimantas Salamakinas mano, kad bus linksma, nes Seimo valdyba daugiausia sprendžia komandiruočių klausimus, kas kur važiuoja. Politikas rekomendavo viešai transliuoti ir frakcijų posėdžius. „Bus visai linksma“,– prognozavo jis.
Parlamentaras Povilas Urbšys mano, kad siūloma posėdžių transliacija nukreipta į norą neva demaskuoti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį.Jis pažymėjo, kad Seimo valdyba svarsto klausimus, kurie daugiau susiję su Seimo darbo organizavimu, o ne su įstatymų leidyba. „Čia norima padaryti cirką“, – mano P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

A.Ufarto nuotr.

2019 m. Lapkritis mėn. 13 d., Trečiadienis

Širinskienė: siūlymas didinti Seimo narių algas darbotvarkėje atsidūrė per klaidą

„Valstietė“ Agnė Širinskienė teigia, kad Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komitete praėjusią savaitę vėl iškeltas siūlymas didinti parlamentarų atlyginimų koeficientus vargu ar turi šansų būti priimtas. Pasak politikės, šis diskusijas keliantis įstatymo projektas turėtų būti ištaisytas.

Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė A. Širinskienės tvirtina, kad algas parlamentarams siūlantis kelti įstatymo projektas Seimo darbotvarkėje atsidūrė per klaidą. „Taip įvyko, kad tuo metu, kai buvo balsuojama, opozicija turėjo daugumą, tiesiog buvo išlikę dalis komiteto narių ir priimtas sprendimas, toks, koks yra, bet tikrai neteko matyti nei kolegų palankių vertinimų, nei mano pačios vertinimas yra palankus“, – Eltai teigė A. Širinskienė.

 LVŽS narė mano, kad situacija bus pataisyta ir šis įstatymas nebus priimtas. „Manyčiau, kad to tikriausiai nebus, tuo labiau, kad minėjau, jog atsiras iniciatyva taisyti šią situaciją, kuri gan apmaudžiai įvyko komitete opozicijai turint daugumą. Mano nuomone, dabar nėra laikas kalbėti apie mūsų pačių atlyginimus, kada mes tų orių atlyginimų negalime užtikrinti mokytojams, kultūros darbuotojams...“ – savo poziciją išsakė politikė.

Seimo narių atlyginimų klausimas viešoje erdvėje sulaukia kontraversiškų nuomonių, šiam klausimui neabejingi ir patys Seimo nariai. Mišrios frakcijos atstovas Povilas Urbšys kategoriškai pasisako prieš parlamentarų atlyginimo didinimo iniciatyvą.

„Tenka apgailestauti, kad Seimas visiškai nebrangina savo reputacijos. Nes vienaip ar kitaip, šis biudžetas yra susijęs su lengvatų mažinimu, su mokesčių didinimu. Dabar akivaizdu, kad tas įstatymo projektas yra orientuotas ne į ką kitą, o į savo gerbūvio derinimą, t. y. tie, kurie uždirba šioje valstybėje pakankamai daug“, – dėl vis kylančių parlamentarų atlyginimo didinimų iniciatyvų apgailestavo P. Urbšys.

Anot P. Urbšio, Seimo narių elgesys, orientuotas į asmeninį gerbūvį yra ciniškas ir rodantis, kad visi kiti darbai yra antrarūšiai. „Aš ne kartą siūliau, kad tikrai nesididinkime mes tų atlyginimų, nes tokiu būdu mes prisiimtume atsakomybę už 795 000 mūsų valstybėje skurstančių žmonių“, – savo poziciją išreiškė P. Urbšys.

Nuotr. J. Elinsko

Skaitykite: https://www.delfi.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 312