Naujienos

2017 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Penktadienis

Baltų vienybės dieną piliečiai telkiasi kalbos ir tautos išsaugojimui

Rugsėjo 22 d. Seime vykusioje spaudos konferencijoje „Apginkime baltų kalbas“ Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių valdymo komiteto pirmininkas Povilas Urbšys priminė būtinybę puoselėti solidarumą ir bendradarbiavimą su artimiausia mūsų kaimyne Latvija. P. Urbšio teigimu, abi baltiškas tautas sieja ne tik Rusijos grėsmė, bendri geopolitiniai iššūkiai, bet ir demografinė krizė bei kalba grįstos nacionalinės kultūros išsaugojimo klausimas.

„Baltų vienybės diena yra priminimas, kurį retai išgirstame. Priminimas ne tik apie bendrą kilmę ir istoriją, bendrą kelią iš Rytų nelaisvės į Vakarus. Priminimas ir apie tai, kad turime girdėti vieni kitus, kalbėtis, mokytis vieni iš kitų, iš klaidų ir gerosios patirties. Ypač kultūros puoselėjimo srityje turime labai daug ko pasimokyti iš Latvijos. Mūsų kultūrų pamatas yra kalba ir būtent ji šiuo metu atsiduria dideliame pavojuje. Turime girdėti Latvijos rūpestį dėl bandymų įteisinti kitakalbius įrašus pasuose ir suprasti, į kokią keblią padėtį tai pastatytų Latviją dėl jos patiriamo Rusijos spaudimo“, – teigė Povilas Urbšys.

Skaitykite daugiau...

Konferencijos įrašas

2017 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Penktadienis

Panevėžio agentūrai „SOS vaikai“ - 25

Rugsėjo 21 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose vyko Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ 25-ių metų jubiliejui skirta šventė

Prieš trejus metus Anapilin iškeliavusios gydytojos Marijos Zabulionienės iniciatyva Panevėžyje 1992-aisiais įkurta agentūra skirta skurdžiose šeimose augantiems vaikams padėti. Šiuo metu agentūrai vadovauja jos dukra Irma Zabulionytė.

Panevėžio agentūra „SOS vaikai“ jau 25 metus teikia paramą šeimoms – nuo vaikų užimtumo ir maitinimo savo Vaikų dienos centre iki teisinės ir psichologinės pagalbos teikimo nukentėjusiems asmenims visoje Panevėžio apskrityje, nuo Paramos šeimai tarnybos, dalinančios maisto produktus, rūbus, avalynę vargingai gyvenantiems žmonėms, iki nukentėjusių moterų apgyvendinimo Moterų krizių centre – yra ne tik pasiaukojančių Šeimos namų darbuotojų ir savanorių nuopelnas. Visus tuos metus Šeimos namų veiklą rėmė ir teberemia verslo įmonės ir juose dirbantys geros valios žmonės.

Povilas Urbšys savo sveikinimo kalboje šiltais žodžiais prisiminė agentūros įkūrėją gydytoją Mariją Zabulionienę, kuri, „visus tuos metus dalino savo širdį, savo gerumą kitiems, nieko nepalikdama sau“, sveikino iš mamos perimusią agentūros vairą ir puikia besitvarkančią Irmą Zabulionytę ir visus savanorius, kurių rankos be galo reikalingos šiems namams. Baigdamas Seimo narys įteikė padėkas aktyviausiems ir ištikimiausiems agentūros „SOS vaikai“ savanoriams: Audronei Emilijai Dagienei, Rimai Masėnienei, Sigitui Zabulioniui, Audronei Paškevičienei, Ritai Kacevičienei, Rasai Katauskienei, Elenai Augustinavičienei, Aldonai Sadauskienei ir agentūros vadovei Irmai Zabulionytei.

Skaitykite daugiau: https://jp.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Panevėžyje prasidėjo paskaitų ciklas „Šimtmetis su gėle“

sodyba.pngRugsėjo 21 d. Panevėžio dailės galerijoje Vitalijos Vasiliauskaitės paskaita „Lietuviško darželio tradicijos“ prasidėjo valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų iniciatyvų projekto „Šimtmetis su gėle“ paskaitų ciklas.

Panevėžio kraštotyros muziejaus vyresnioji muziejininkė, Etninės kultūros globos tarybos vyriausioji specialistė Vitalija Vasiliauskaitė supažindino su tradicinio lietuviško darželio formavimosi istorija, gėlynų įrengimo vieta sodyboje, populiariausiais tradiciniais želdiniais. Aptarė tradicinio ir šiuolaikinio darželio panašumus ir skirtybes.

Lietuviško darželio istorija prasidėjo ne taip jau seniai – XIX a. pirmojoje pusėje. Tada prie sodybų būdavo persodinamos pievų ir pamiškių gėlės bei vaistažolės. Gėlės dideliais ryškiais žiedais atkeliavo iš Amerikos XVIII-XIX a. Tiesa, rūtos dvarų metrikose kaip sodo augalas minimos jau XVI a. pirmoje pusėje. Darželis turėjo būti labai spalvingas ir kvepėti. Jei darželio nėra, prie namo kažko trūksta...

„Kai pastatai namus, tada pradėk puoselėti. O tas puoselėjimas prasideda nuo darželio“ – sakė V. Vasiliauskaitė.

Povilą Urbšį renginyje atstovavusi jo padėjėja pacitavo Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos žodžius, jog „gėlės – tai žemės šypsena iš džiaugsmo, kad ją Dievas sutvėrė ir dideliems dalykams paskyrė“, bei dėkojo prelegentei už tai, jog ji padeda suprasti tą žemės šypseną, o dar labiau – suprasti mums patiems save, savo praeitį ir dabartį. Seimo nario vardu V. Vasiliauskaitei įteikta jurginų puokštė.

2017 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Ketvirtadienis

Ar vaikų nemušimo įstatymas netampa vaiko atėmimo įstatymu?

Žinių radijasSkaudi tragedija nutiko Šilalės rajone. Iš 28-erių metų moters buvo atimta mažametė dukra. Policijos pareigūnai gavo anytos skambutį, esą jos marti girta ir neprižiūri dukros, todėl mergaitę pareigūnai perdavė močiutei. 

Pasirodo, niekas nesiaiškino ar mama iš tiesų buvo girta. Vaiko paėmime nei psichologai, nei vaiko teisių specialistai nedalyvavo.

Ar vaikų nemušimo įstatymas netampa vaiko atėmimo įstatymu?

„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja: Valstiečių ir žaliųjų sajungos frakcijos narys Povilas Urbšys,  TS-LKDP frakcijos narys, Savižudybių prevencijos komisijos pirmininkas Mykolas Majauskas,  Nacionalinės Šeimų ir tėvų asociacijos narė, penkių vaikų mama Indrė Gajdosikienė. Laidą veda žurnalistas Raigardas Musnickas.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Panevėžio neįgaliųjų draugijos renginys „Draugystė“

Arunas Revotas nuotrauka.Rugsėjo 20 d. Panevėžio neįgaliųjų draugija surengė šventę „Draugystė“. Seno medinio namo Nevėžio g. 38 nedidukė salė pilna prigužėjo žmonių. Panevėžio m. neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava  Arbutavičienė džiaugėsi nuveiktais darbais, draugijos narių aktyvumu ir priminė, jog jau visai netrukus draugija kraustysis į naujas patalpas. Po to susirinkusiuosius savo dainomis linksmino buvę draugijos kaimynai chorai „Senoliai“ ir „Sidabrinė gija“. Koncertą užbaigė pačios Panevėžio neįgaliųjų draugijos choras, įtraukdamas į bendrą dainą ir klausytojus.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė susirinkusiems Seimo nario nuoširdžiausius linkėjimus, pasidžiaugė draugijos narių gražia bendryste, skleidžiama šiluma bei dovanojama parama vienas kitam, linkėdama ateityje tik gerų permainų. 

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Vilniaus susivienijimas

Informuojame, kad 2017 m. rugsėjo 19 d. LR Seime įvyko sodininkų atstovų ir LR Seimo narių susitikimas, kurio metu aptarti sodininkams aktualūs klausimai (dėl sodininkų bendrijų kelių perdavimo savivaldybėms, dėl įsiterpusių ir bendro naudojimo valstybinės žemės sklypų išsipirkimo bendrijose problematikos, dėl Sodininkų bendrijų įstatymo). Susitikime dalyvavo Seimo nariai – komitetų pirmininkai Ramūnas Karbauskis, Kęstutis Mažeika, Povilas Urbšys, Andriejus Stančikas bei Seimo narė Asta Kubilienė, kuri aktyviai talkina sodininkų bendruomenei.

Sodininkų atstovai pritarė LR Vyriausybės teikiamam LR Sodininkų bendrijų įstatymo 6 str. pakeitimo įstatymo projektui ir paprašė Seimo narių patvirtinti jį. Taip pat sodininkų atstovai labai aštriai pasisakė dėl priimto Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nutarimo, siūlančio LR Vyriausybės sudarytai darbo grupei svarstyti klausimą dėl galimybės panaikinti LR Sodininkų bendrijų įstatymą. Buvome patikinti, kad įstatymas nebus naikinamas.

Skaitykite: http://www.azuolynas.projektas.vu.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Mama mirtį pasirinko ne savo noru?

Policijai atėmus mažametę dukrą nusižudžiusios jaunos mamos tragedija Šilalės rajone sukrėtė jos kaimynus. Žmonės parašė atvirą laišką, prašydami teisėsaugą ištirti galimą vaiko pagrobimą ir, jų manymu, mirusiosios šmeižimą. O du Seimo nariai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu tirti ir galimą moters kurstymą nusižudyti.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Žalių politikų darbai: vos bulvę nuskutę vėl ją lupa

Rudens sesiją pradėję parlamentarai iš karto puolė revizuoti net nespėjusių įsigalioti įstatymų pataisų, kurios paskubomis buvo priimtos vasaros pradžioje.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui užkliuvo prieš atostogas chaotiškai svarstyta nauja Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo įstatymo redakcija. Daug aistrų kėlusios įstatymo pataisos buvo priimtos birželio pabaigoje ir turėjo įsigalioti nuo lapkričio, tačiau kai kurie parlamentarai jau susizgribo taisyti savo pačių darbo broką.

Imta nuogąstauti, kad nauja tvarka gerokai apkarpė savivaldybių galimybes stabdyti pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai keliančią planuojamą ūkinę veiklą.

Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Trečiadienis

Pasišovė lengvinti savivaldybių dalią

Seime skinasi kelią įstatymų pataisos, kurios leistų šalies savivaldybėms išvengti įpareigojimo gauti Konkurencijos tarybos leidimą vykdyti naują ūkinę veiklą. Pataisų iniciatoriai teigia, kad reikia aiškiai reglamentuoti, kokia merijų ir savivaldybių įmonių veikla yra ūkinė, o kokia skirta viešiesiems bendruomenių interesams tenkinti. Ekspertai tokius užmojus sieja su rinkos ribojimo pavojumi.

Pataisų iniciatoriai teigia, kad reikia aiškiai reglamentuoti, kokia merijų ir savivaldybių įmonių veikla yra ūkinė, o kokia skirta viešiesiems bendruomenių interesams tenkinti. Ekspertai tokius užmojus sieja su rinkos ribojimo pavojumi.
„Pagal dabartines Vietos savivaldos įstatymo nuostatas savivaldybes norima prilyginti verslo įmonėms. Tačiau jos nėra verslo įmonės, o tik teikia bendruomenėms viešąsias paslaugas“, – akcentavo P. Urbšys.
Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 17 d., Sekmadienis

Pribloškiantis pasiūlymas: uždaryti pasmirdusią etikos sargų virtuvę

Dabartinę Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) reikia išformuoti, kad ji nebedarytų gėdos nei šiai institucijai, nei valstybei. Tuo įsitikinę politikai, nes skandalai po etikos sargų stogu nerimsta.

Šią savaitę „Lietuvos ryte“ buvo paskelbta informacija apie tai, kad kai kurie Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariai savo darbuotoją spaudė kuo greičiau išeiti iš darbo savo noru ir gauti kompensaciją, nes priešingu atveju po tarnybinio tyrimo jis būtų nubaustas ir išmestas į gatvę.
Tokius etikos sargų veiksmus skandalingais pavadino netgi jų pokalbyje minėtas vienas valdančiųjų „valstiečių“ lyderių Povilas Urbšys.
Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 204