Naujienos

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

Pilietiškumo pamoka „Vilties arkoje“

Vilties arka nuotrauka.

Gruodžio 18 d. Povilas Urbšys svečiavosi Panevėžio vaikų užimtumo centre „Vilties arka“, kur vedė pilietiškumo pamoką. Vaikams politikas pasakojo apie Valstybę, jos kūrimą bei atkūrimą, valstybės institucijas ir darbą Lietuvos labui, atsakinėjo į vaikų klausimus. Seimo narys išdalino vaikams knygeles apie įstatymų kūrimą.

Labdaros ir paramos fondas “Vilties arka” yra įkurtas, kad padėtų spręsti Panevėžio mieste esančią vaikų užimtumo problemą. Dienos centras siekia sudaryti galimybę mažiesiems leisti laiką saugioje ir ugdančioje aplinkoje. Centro įkūrimo iniciatorius ir vadovas Ramūnas Jukna.

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

Kalėdinė pasaka „Tegul Kalėdos sušildo širdį“

Gruodžio 18 d. jau 11 kartą A.Lipniūno progimnazija kvietė mokyklos bendruomenę ir bičiulius į adventinį vakarą, pabūti kartu ir pasižiūrėti progimnazijos teatriuko „Elfai“ spektaklį „Tegul Kalėdos sušildo širdį“.

Kiekvienais metais istorija ta pati, bet kartu ir kitokia. Spektaklio režisierė mokytoja Danguolė Kviliūnienė, vaidina mokytojai ir moksleiviai.

"Brangiausioms Kalėdų dovanoms nereikia daug pinigų. Gyvename pasaulyje, kuris per daug skuba, todėl geriausia dovana yra laikas, skirtas brangiems žmonėms,"- sakė šventės organizatoriai. Spektaklis „Tegul kalėdos sušildo širdį“ suteikia visai progimnazijos bendruomenei ir bičiuliams netikėtų spalvų bei atradimų ir tapo maloniu stabtelėjimu kasdienių darbų sūkury ir susimąstymo akimirka įsileidžiant vidun Angelą....

Seimo narys Povilas Urbšys dėkojo už galimybę stabtelti ir praleisti laiką kartu su mokyklos bendruomene. Jis visiems linkėjo rasti ramybę ir ja dalintis.

2019 m. Gruodis mėn. 18 d., Trečiadienis

LRT Metų apdovanojimai: ant raudono kilimo suspindo eterio žvaigždės

pu.jpg

Antradienio vakarą stilingi ir puošnūs svečiai rinkosi į LRT „Metų apdovanojimų“ teikimo ceremoniją. Apdovanojimų laureatai visuomenei bus atskleisti tik Naujųjų metų naktį.
Gruodžio 17-osios vakarą įvyko iškilminga LRT „Metų apdovanojimų“ teikimų ceremonija. Antrą kartą organizuojamuose apdovanojimuose paskelbti dešimties nominacijų laureatai.
Raudonuoju kilimu taip pat žengė Rytis Zemkauskas, Gabriele Martirosian, Edita Mildažytė, Nerijus Cesiulis, Beata Nicholson, Gediminas Kirkilas, Algirdas Sysas, Remigijus Šimašius, Martynas Tyla ir Neringa Zeleniūtė, Julius Sabatauskas, Žygintas Pečiulis, Remigijus Žemaitaitis, Faina Kukliansky, Povilas Urbšys, Algis Ramanauskas-Greitai ir Lavija Šurnaitė, Gerūta Griniūtė ir Darius Užkuraitis, Eglė Daugėlaitė, Viktoras Diawara, Asta Stašaitytė, Dovilė Šakalienė ir kiti.
Renginyje paskelbti nominacijų „Metų nuomonė“, „Metų dialogas“, „Metų lygybė“, „Metų vizija“, „Metų pokytis“, „Metų aidas“, „Metų asmenybė“, „Metų populiariausias“, „Metų draugas“ ir „Metų pokštas“ nugalėtojai. Kas tapo LRT „Metų apdovanojimų“ laureatais, LRT televizijos žiūrovai sužinos šventinę Naujųjų metų naktį.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 17 d., Antradienis

Seimas priėmė kitų metų biudžetą: svarbiausi pokyčiai, kurie laukia

pokyciai.jpg

Po aršios diskusijos Seimo nariams galiausiai pavyko susitarti – kitų metų biudžetui po kelias valandas trukusių kivirčų ir pasitarimų pritarta. Tai reiškia, kad kitąmet laukia ne tik didesnės išmokos, bet ir nauji mokesčiai.

Už galutinį biudžeto projektą balsavo 85 Seimo nariai, prieš – 48, susilaikė 3 parlamentarai.

„Valstietis“ Valius Ąžuolas ragino palaikyti biudžeto projektą, atkreipdamas dėmesį, kad viskam, kam buvo prašoma, lėšų buvo rasta.

„Gerbiami kolegos, kiek buvo išsakyta baimių, nuogąstavimų, kad nebus rasti spendimai, finansai, (...) bet tie visi sprendimai rasti. Žinoma, visada norėtųsi daugiau, bet per trejus metus visoms sritims buvo didinama. (...) Taip ir su šiuo biudžetu bus didinama“, – kalbėjo V. Ąžuolas.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis siūlė Skirti Kultūros ministerijai 100 tūkst. eurų iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ palaikymui ir vystymui. Vyriausybė pasiūlymą pakoregavo ir siūlė skirti mažesnę sumą – 80 tūkst. eurų.

Povilas Urbšys kritikavo, kad toks pasiūlymas rodo, kad sisteminės kultūros sektoriaus problemos nėra sprendžiamos.

„Ir ko verta tauta, jeigu jai reikia skirti 80 tūkst. už savo tautinės giesmės giedojimą?“ – savo pasisakymą apibendrino P. Urbšys.

Už šį pasiūlymą pasisakė 84 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 9 parlamentarai.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 17 d., Antradienis

Priimtas kitų metų biudžetas

photo_1452783.jpgSeimas antradienį galutinai pritarė kitų metų valstybės biudžetui.

Po priėmimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 85 parlamentarai, prieš – 48, susilaikė – 3. Seimo nariai prieš priimant biudžetą buvo pateikę 76 pasiūlymus.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Valius Ąžuolas teigė, kad jautrios socialinės grupės pajus kitų metų biudžeto naudas.

„Kiek buvo išsakyta baimių, nuogąstavimų, kad nebus rasti sprendimai, nebus rasti finansai švietimui, kultūros darbuotojams, kitiems, bet visi sprendimai rasti. Žinoma, visada norėtųsi daugiau, bet per tris metus visoms sritims buvo didinami tiek atlyginimai, tiek įvairios socialinės išmokos, taip ir su šiuo biudžetu, socialinės grupės tikrai pajus didėjimą“, – Seimo posėdyje sakė V. Ąžuolas.

Seimo nario Povilo Urbšio teigimu, biudžetas yra skirtas tenkinti kasdienius poreikius.

„Ar šis biudžetas strateginis, ar tik kasdienių poreikių tenkinimas? Man atrodo, tai daugiau kasdienių poreikių tenkinimo biudžetas. Bet vis dėlto – geriau tai negu nieko“, – sakė P. Urbšys.

Seimas pritarė Prezidentūros siūlymui didinti senjorų pensijas nuo ateinančių metų sausio 1 d. Bazinės pensijos indeksavimui papildomai skiriama 31,8 mln. eurų. Bendrai vidutinė senatvės pensija kitais metais didės 30 eurų (nuo 345 iki 375 eurų), o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 euro (nuo 364,5 iki 397 eurų).

Taip pat pritarta Seimo narių siūlymui išmokoms vaikams mokėti. Vaiko pinigai padidės 10 eurų (nuo 50 iki 60 eurų), o vaiko pinigai neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų – 20 eurų (nuo 20 iki 40 eurų). Tam papildomai skiriama 40 mln. eurų, pranešė Finansų ministerija.

Taip pat pritarta nemokamam aukštojo mokslo bakalauro studijų finansavimui. Tam 2020 m. skiriama 4 mln. eurų. Dar 1 mln. eurų skiriama kolektyvinės sutarties įsipareigojimų vykdymui užtikrinti ir finansinėms paskatoms, siekiant optimizuoti valstybinių ir savivaldybių mokyklų mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, skaičių, sukurti. 

ELTA nuotr.

Skaitykite: http://kmintys.lt/

2019 m. Gruodis mėn. 16 d., Pirmadienis

Dokumentinis filmas apie Juozą Miltinį

Gruodžio 16 d. J. Miltinio palikimo studijų centre pristatytas televizijos dokumentinis filmas „Režisierius Juozas Miltinis“ (iš 5 TV apybraižų ciklo „Laisvės dvasia prie Nevėžio“). Renginyje dalyvavęs režisierius Justinas Lingys papasakojo apie filmo atsiradimo aplinkybes ir kūrimo, atsakinėjo į žiūrovų klausimus.

Povilo Urbšio padėjėja padėkojo režisieriui už naujas įžvalgas bei puikų edukacinį filmą jaunajai kartai ir Seimo nario vardu įteikė jam suvenyrą.

2019 m. Gruodis mėn. 16 d., Pirmadienis

P. Urbšys „Įrašymas į darbotvarkę neįpareigoja dalyvauti posėdyje“

Screenshot_1.jpg

Praėjusią savaitę Seime svarstant Lo­bis­ti­nės veik­los įsta­ty­mo pakeitimo projektą, pagal kurį siekiama užtikrinti Seimo narių darbotvarkių viešinimą bent jau Seimo interneto svetainėje. 

Povilas Urbšys pasisakė prieš ir svarstymo metu kalbėjo, kad de­kla­ra­vus dar­bo­tvarkę, ga­li­ma ją ir ig­no­ruo­ti. “Tie­siog su­da­rai įvaiz­dį, kad tu esi ten, kur tu­ri bū­ti, Sei­mo sa­lė­je, bet ly­gia­gre­čiai tu ga­li švęs­ti sa­vo gim­ta­die­nį, ne­bū­da­mas to­je sa­lė­je. Iš vienos pusės demonstruojamas pseudo skaidrumas, kai tuo pačiu yra prastuminėjama Statuto nuostata, kuri padarytų Etikos ir procedūrų komisijos posėdžius uždarus”, - kalbėjo jis.

Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Gruodis mėn. 16 d., Pirmadienis

Seime atidaryta paroda „Medžiai, bokštai, rankos ir delnai“

49227406928_667853a162_c.jpg

Gruodžio 16 d.  Seimo III  rūmų parodų erdvėje atidaryta tekstilininkės Eglės Jesulaitytės tekstilės darbų paroda „Medžiai, bokštai, rankos ir delnai“, kurios iniciatorius yra Povilas Urbšys. E. Jesulaitytė yra baigusi Vilniaus dailės akademiją. Panaudodama tradicines tekstilės technikas ir medžiagas (gobeleną, nėrinius, aplikacijas ir siuvinėjimą), ji kuria originalius, įtaigius, šilumą skleidžiančius darbus, ji  dalyvavo įvairiose parodose Kaune, Vilniuje, Marijampolėje, Šiauliuose, Hamburge ir kt. Stilizuotos figūros, originalūs meniniai sprendimai atskleidžia savitą autorės pasaulio suvokimą. Menininkė neria į sielos gelmes, kad atrastų Dangaus palaimą, todėl jos darbai daugiasluoksniai, kupini užburiančios paslapties. Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad parodos darbai dvelkia gilumu, Šv. Kalėdų laukimu, pasveikino autorę, įteikdamas jai gėlių.

2019 m. Gruodis mėn. 15 d., Sekmadienis

Už lietuvių kalbą - pašalinti iš mokyklos

photo_for_homepage_1_36143127.jpgVieno Lietuvos diplomato sūnus ir kitas berniukas už tai, kad ketvirtadienį per pertrauką mokykloje kalbėjosi ne prancūziškai, o lietuviškai, buvo palikti po pamokų. Protestuodami jie nupiešė ironišką plakatą, kuriuo aukštino prancūzų kalbą ir niekino lietuvių. Už tai abu pašalinti iš mokyklos. Ir visa tai vyko ne kokioje nors diktatoriškoje valstybėje, o Lietuvoje. Konkrečiau - Vilniaus tarptautiniame prancūzų licėjuje.

Diplomatas į feisbuką įdėjo plakato, kurį kartu su draugu nupiešė jo sūnus, nuotrauką.
„Už tai jį šiandien (ketvirtadienį, - aut. past.) pašalino iš pamokų iki antradienio. Plakatas skelbia (gera prancūzų kalba), kad prancūzų kalba yra meilės, aristokratijos, revoliucijos ir Tėvynės kalba, o lietuvių kalba yra valstiečių ir valkatų kalba. Nekalbėkite ja - skelbia plakatas.
Paaiškinsiu - tai ironiškas vaikų protestas prieš tai, kad kelis juos paliko po pamokų už tai, jog per pertrauką kalbėjo lietuviškai. Suprantu prancūzų mokyklą - reikia tokių taisyklių, nes dauguma vaikų lietuvakalbiai ar rusakalbiai, ir kitaip būtų bardakas. Bet reikia kitokių priemonių nei šalinimas iš pamokų.
Didžiuojuosi savo sūnumi ir jo protestu. Ir čia kaip tik prancūzų mokyklos didžiausias pasiekimas - kad ji išmokė vaikus taip išreikšti savo nepasitenkinimą. Tikrai prancūziška protesto dvasia“, - rašo diplomatas.

Šiuo įrašu su „Vakaro žiniomis“ pasidalino parlamentaras Povilas Urbšys, kuris prisipažino buvęs šokiruotas.
Tai labai keistai atrodo, nes valstybinė kalba Lietuvoje yra lietuvių kalba. Nesvarbu, kad licėjuje pagrindinė kalba yra prancūzų, jame vis tiek turi galioti Lietuvos Respublikos įstatymai. O dabar atrodo, kad tai - valstybė valstybėje, kurioje Lietuvos įstatymai negalioja. Keista, kai už gimtosios kalbos vartojimą moksleiviai baudžiami taip griežtai, o už protesto prieš bausmes pareiškimą - netgi pašalinami iš mokyklos. Juo labiau kad ši mokykla, kad ir privati, naudojasi Lietuvos biudžeto lėšomis“, - pastebėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

2019 m. Gruodis mėn. 13 d., Penktadienis

P. Urbšys: "Širinskienės komisijos tiks­las bu­vo vie­nas – su­ves­ti po­li­ti­nes są­skai­tas"

Screenshot_1.jpg

Gruodžio 10 d. Seimo posėdyje svarstant klausimą „Dėl lai­ki­no­sios ty­ri­mo ko­mi­si­jos dėl ga­li­mos ne­tei­sė­tos įta­kos ir (ar) povei­kio Lie­tu­vos po­li­ti­kams, vals­ty­bės tar­nau­to­jams ir po­li­ti­niams pro­ce­sams Lie­tu­vo­je par­la­men­ti­nio ty­ri­mo at­li­ki­mo su­da­ry­mo“ pa­kei­ti­mo Povilas Urbšys teigė, kad ši­ta ko­mi­si­ja bu­vo su­da­ry­ta tik pri­si­den­giant na­cio­na­li­nio sau­gu­mo in­te­re­sais, nes tiks­las bu­vo vie­nas – su­ves­ti po­li­ti­nes są­skai­tas.

Povilo Urbšio Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 318