Naujienos

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Festivalis "Draugai draugams"

Arunas Revotas nuotrauka.Kaip ir kiekvieną pavasarį Panevėžio „Vilties“ progimnazija kovo 14 d. sukvietė visus į kasmetinį tarptautinį šokio ir dainos festivalį „Draugai draugams“, kurį skyrė Lietuvos nepriklausomybės sukakčiai paminėti.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja pasveikino festivalio dalyvius, pasidžiaugė, kad šis festivalis kasmet suburia tiek daug jaunų žmonių ir palinkėjo festivaliui gyvuoti ugdanti vaikų tautiškumo, pilietiškumo sampratą bei meilę šokiui.

 Arūno Revoto nuotrauka

 

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys: ko bijo Rytis Mykolas Račkauskas?

15min.lt TV žurnalistė jau nuo praėjusios savaitės derino debatų laiką su manimi ir Ryčiu Mykolu Račkausku, kaip su kandidatais į miesto merus. Pirmas pasiūlytas laikas buvo kovo 12 d. Sutikau dalyvauti, tačiau sužinojau, kad R. M. Račkauskas debatų laiką nukelia į kovo 15 d. Ketvirtadienį, kovo 14 d., likus dienai iki debatų, 15min.lt TV žurnalistė informavo, kad R. M. Račkauskas atsisakė dalyvauti šiuose debatuose. Tai ko galėjo išsigąsti tas, kuris taip drąsiai Panevėžyje skanduoja „Nestabdom“? Manau, priežastis viena – organizuojamuose debatuose nebūtų išvengta klausimų dėl skaidrumo. Jei Panevėžio lygmeniu tai galima paslėpti po tariamo atsinaujinimo širma, Lietuvos mastu visa tai atrodytų apgailėtinai. Be abejo, tas, kuris slepia melą, bijo tiesos. Jis suinteresuotas nutylėjimu melą paversti tiesa. Tik Jums kovo 17-ąją spręsti, ką pasirinksite, – MELĄ ar TIESĄ.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt

2019 m. kovas mėn. 14 d., Ketvirtadienis

Prieš rinkimus – netikėtas Vytauto Landsbergio požiūris: keičiasi tie priešai – tai priešai, tai nepriešai

Rodos anksčiau laikytiems aršiais priešais politikams vienijantis Panevėžyje, kur Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) skyrius išreiškė paramą Povilui Urbšiui, konservatorių patriarchas Vytautas Landsbergis filosofiškai prabilo apie Lietuvoje vyraujantį nepastovumą ir požiūrių kaitą.

„Labai keičiasi tie priešai – tai priešai, tai nepriešai, dabar Lietuvoje viskas yra labai nepastovu“, – DELFI sakė V. Landsbergis.Jis, vengdamas agitacijos, konkrečiai nenorėjo kalbėti apie savo požiūrį į P. Urbšį.„Negaliu taip gilintis, aiškintis, komentuoti, mes paliekame vietos žmonėms spręsti tuos dalykus“, – sakė V. Landsbergis.Pasak jo, kartais rinkimuose „žmonės balsuoja nebūtinai už neabejotiną kandidatą, bet tiesiog už geresnį negu kitas, kuris jiems atrodo prastesnis“. 

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

L.Bartkus nuotr.

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Dėl Panevėžio miesto mero - trys skirtingos valstiečių partijos pozicijos

Panevėžio miesto mero rinkimų antrajame ture artėjantį sekmadienį susirungs korupcija įtariamas dabartinis  meras Rytis Mykolas Račkauskas ir buvęs Ramūno Karbauskio bendražygis Povilas Urbšys. Tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), į antrąjį turą nepatekus jos kandidatui Kęstučiui Lukoševičiui, neturi sutarimo, kurį iš judviejų palaikys leimiamame etape.

R.Karbauskis nepalaiko nei vieno kandidato. Tuo tarpu LVŽS Panevėžio miesto skyrius palaiko R.Račkauską. O LVŽS narė, Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė paramą atiduoda valstiečių frakciją palikusiam P.Urbšiui.

eimo pirmininko pavaduotoja, LVŽS narė R.Baškienė savo palaikymą viešai išreiškė partijos pirmininko nemalonę užsitraukusiam P.Urbšiui.

R.Baškienė portalui lrytas.lt patvirtino, kad parama P.Urbšiui yra oficiali jos pozicija.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Nepavykus S. Skvernelio priversti ieškoti ministerijai vadovo, ji pabus našlaitė

191221877-9be3c5c7-0d8e-47ed-8f0d-f51e9c960b01.jpgOpozicijai nepavyko priversti premjero Sauliaus Skvernelio skubiai ieškoti Aplinkos ministerijos vadovo – valdantieji nesutiko keisti įstatymo.

Seimo opozicijai vakar neužteko balsų pradėti įstatymo pataisų, kurios įpareigotų premjerą per 15 dienų pateikti ministro kandidatūrą, svarstymo.

Socialdemokrato Juliaus Sabatausko projektą parėmė tik 36 parlamentarai, 33 balsavo prieš ir tiek pat susilaikė. Valdančiųjų balsais taip pat buvo nuspręsta, kad pataisų neverta ir tobulinti.

Vyriausybės įstatymo pataisas J.Sabatauskas parengė dėl to, kad, premjerui gruodžio pradžioje atleidus aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, ši ministerija vis dar neturi vadovo. Jai laikinai vadovauja energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Seimo narys Povilas Urbšys svarstė, kad atsakomybę už nepaskirtus ministrus premjeras turėtų dalytis su D.Grybauskaite: „Akivaizdu, kad prezidentė, piktnaudžiaudama savo galiomis, šią situaciją sukūrė dirbtinai.“

Skaitykite: https://www.lrytas.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2019 m. kovas mėn. 13 d., Trečiadienis

Pasitarimas Techninės pagalbos neįgaliesiems centre

susitikime.jpgPanevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininkas Jonas Dumša kreipėsi į Seimo narį Povilą Urbšį dėl problemų, kylančių kompensuojant aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėlių įsigijimą ir dėl kompensacinės technikos remonto. 2019 m. kovo 13 d. Seimo nario P. Urbšio iniciatyva Techninės pagalbos neįgaliesiems centre įvyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Seimo narys Povilas Urbšys, centro direktorė Ilona Ogurcova ir specialistai, Neįgaliųjų reikalų departamento direktorės pavaduotoja Jolanta Šliužienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Tikslinės pagalbos ir vaiko teisių skyriaus vedėja Daiva Zabarauskienė ir neįgalieji iš įvairių organizacijų. Neįgalieji kėlė problemas dėl permažų kompensacijų už vežimėlius, dėl ilgų eilių laukiant pasėstų nuo pragulų, dėl sudėtingos situacijos gaunant pakaitinę techniką, kol vyksta naudotų priemonių remontas ir kt. problemų. Po diskusijų nutarta, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistai, pasitelkę įvairius specialistus, išnagrinės esamą situaciją, suorganizuos pasitarimą su suinteresuotomis institucijomis ir ieškos kompleksinių problemų sprendimo būdų.

2019 m. kovas mėn. 12 d., Antradienis

R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „R. Juknevičienė ir P. Urbšys Panevėžyje vienijasi prieš korupcija įtariamą merą“

Politiniai oponentai, Seimo nariai konservatorė Rasa Juknevičienė ir buvęs valdančiosios „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys sutarė dėl bendradarbiavimo Panevėžyje, kad nebūtų perrinktas korupcija įtariamas meras Rytis Račkauskas.

Politikai pasirašė susitarimą, kad konservatoriai per antrąjį Panevėžio miesto mero rinkimų turą rems su R.Račkausku kovojančio P.Urbšio kandidatūrą. Paties mero teigimu, tai yra įrodymas, kad konservatoriai bei P.Urbšys nepaiso politinių įsitikinimų ir tiesiog ieško būdų užsitikrinti valdžią.

P.Urbšys BNS sakė, kad sutarimas su konservatoriais „ne iš meilės gimė, o iš bendro reikalo dirbti miestui“. „Mes imamės atsakomybės už Panevėžį ir mes pademonstruojame, kad mūsų neveda siauri politiniai interesai, mes sugebame peržengti per savo nuoskaudas vardan bendro tikslo“, – teigė parlamentaras. Panevėžio meru siekiantis tapti politikas tvirtino, kad jis ir konservatoriai „vertybine prasme deklaravom tą patį – skaidrumą“. 

„Jei mes nesugebėsime susitelkti, tas asmuo, kuris siejamas su neskaidrumu, jis vienaip ar kitaip įtvirtins savo statusą ir svarbiausia tai bus įtvirtinta ir žmonių sąmonėje, kad jie gali rinkti tą asmenį, kuris miestą padarys savo bylos įkaitu“, – kalbėjo P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2019 m. kovas mėn. 10 d., Sekmadienis

...

kovo11.jpg

2019 m. kovas mėn. 08 d., Penktadienis

„Panevėžio dailės dienos 2019“

xxx.pngKovo 8 d. Galerijoje XX atidaryta Miniatiūrų paroda, kurioje šiemet savo naujausius darbus eksponuoja 22 profesionalūs Panevėžio miesto menininkai.

„Panevėžio dailės dienos“ – jau tradicinis, nuo 1999-ųjų vykstantis projektas, suvienijantis Panevėžio profesionaliuosius menininkus. Paroda organizuojama kas dvejus metus – susiformavusiam menininkui tai gana trumpas laiko tarpas, o jaunajam dveji metai labai daug – čia sudaroma patogi terpė stebėti jo vystymąsi.

Povilas Urbšys pasidžiaugė, kad, sumažėjus parodų erdvėms, miesto menininkai ko ne visi sutilpo į nedidelę Galerijos XX salę. „Jūsų darbai tarsi garstyčios grūdas, kuris gali parodyti kas žmogų sieja su amžinybe ir kas jame yra begalybė. Ačiū jums už tai,“- kalbėjo Seimo narys ir įteikė dailininkams suvenyrą.

2019 m. kovas mėn. 08 d., Penktadienis

Kreivi veidrodžiai parlamentarų darbotvarkėse

Seimo nariai tampa vis atviresni savo rinkėjams – jie ne tik aktyviai skelbiasi, kokioje diskusijoje, renginyje dalyvavo, bet ir kokį jubiliatą pasveikino. Tačiau net patys politikai abejoja, ar tokios „išpažintys“ tikrai užtikrina valdžios skaidrumą.

Ką veikia ir kuo užsiima valdžioje sėdintys išrinktieji, negali būti jokia paslaptis juos ten pasodinusiems piliečiams. Todėl jiems turėtų nuolat būti atviros ne tik Seimo rūmų ir pačių parlamentarų kabinetų rinkimų apygardose durys, bet ir seimūnų darbo kalendoriai.

Su Seimo narių kasdiene veikla galima susipažinti per jų darbotvarkes, skelbiamas asmeninėse ir kitose oficialiose interneto svetainėse. Tik šias po kaulelį narstantys visuomenininkai teigia, jog ir čia politikai savo atstovaujamai tautai pasako ne viską.

Tarptautinės organizacijos „Transparency International“ padalinio Lietuvoje atstovai nebe pirmi metai bando suskaičiuoti, kaip parlamentarai viešina savo susitikimus su interesų grupėmis ir lobistais. Nors tai daryti nėra būtina, surinkta statistika, tyrėjų nuomone, parodo Seimo skaidrumą ir betarpišką bendravimą su tauta.

Nepaisant to, visgi aiškėja, kad apie tokius pasimatymus praneša tik trys iš penkių parlamentarų.


Dėl „Transparency International“ tyrimo surinktų skaičių abejojo ir su valstiečiais į Seimą atėjęs nepartinis Povilas Urbšys. Jis tvirtino, kad visi jo, kaip Seimo nario, susitikimai vyksta dėl viešo intereso ir niekada neslepiami. Juos politikas teigė išsamiai surašantis savo asmeninėje svetainėje internete.

„Skaidrumas man – numeris vienas, tad aš nesuprantu, iš kur tas skaičius iš viso ištrauktas“, – teigė politikas, tyrėjų duomenimis, deklaravęs tik 3 praėjusių metų rudens ir 2 pavasario sesijos susitikimus su interesų grupėmis ar lobistais.

P. Urbšio nuomone, panašios statistikos tik sukuria žmonėms skaidrumo iliuziją, bet viską reikia vertinti pagal konkrečius darbus. Politikoje, anot jo, mėgstama ne tik be naudos važinėti, susitikinėti, bet ir geresnei statistikai prirašyti Seime krūvas siūlymų, naujų projektų, kurių dalis – iš fantastikos srities.

Skaitykite:https://naujienos.alfa.lt

 

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 286