Naujienos

2018 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Trečiadienis

KK2: Račkauskas ir Urbšys

kk2.jpg

Panevėžyje kartojasi klasikinė biurokratinė klasika. Kur aukštas klerkas, ten naujas asfaltas. Panevėžyje naujas asfaltas patiestas gatvėse, kuriose gyvena nušalintas Panevėžio miesto meras R. M. Račkauskas ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna. „Jeigu žmogus save sutapatina su kėde, tai ima įsivaizduoti, kad jis yra miestas. Kai mieste pradedama ką nors tvarkyti, tai pradedama ten, kur gyvena meras. Pačiame miesto centre, Respublikos gatvėje asfaltas yra toks, kad gėda žmonėms parodyti. Kyla daug minčių kaip yra sudėliojami miesto tvarkymo prioritetai.“ – sakė P. Urbšys.

Žiūrėkite: https://lnk.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

Panevėžietis Seimo narys P. Urbšys pas R. Karbauskį tikina negrįš

Seime planuojama sudaryti dar vieną komisiją. Parlamentarai aiškinsis dirbamos žemės įsigijimą, jos koncentraciją, trąšų prekybą ir kai kuriuos kitus su ūkininkavimu susijusius klausimus.

Apie tai informavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime pirmininkas ir partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Politikas teigia, kad  dėl tokios komisijos sudarymo sutarė su Seimo nariu konservatoriumi opozicijos lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu.

Pasiteiravus, ar, jei Seime būtų sudaryta komisija aiškintis dirbamos žemės įsigijimą, jos koncentraciją, trąšų prekybą ir kai kuriuos kitus su ūkininkavimu susijusius klausimus, sugrįžtų į „valstiečių“ frakciją, P. Urbšys buvo kategoriškas:

„Jeigu jau pasitraukiau iš frakcijos, tikrai negrįšiu atgal. Be to, abejoju, ar tokia komisija bus sudaryta.“

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

R. Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Povilas Urbšys

Antradienį rytiniame Seimo posėdyje svarstytas referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimas. Valdančiųjų siūlymu, privalomasis referendumas vyktų dvi dienas (gegužės 12 d. ir 26 d.) su dviejų savaičių pertrauka. Taip pat būtų mažinamas palaikančiųjų skaičius, reikalingas klausimo priėmimui.

Seimo narys Povilas Urbšys išreiškė susirūpinimą, kad aštuonis mėnesius vyksiantis kalbėjimas apie referendumą tarnautų ne visuomenės apsisprendimui, o valdžios galimybei manipuliuoti savo naudai. „Per aštuonis mėnesius visuomenės susidomėjimas nuslūgs“, – galimų referendumų eigą prognozavo jis. „Man tos siūlomos pataisos atrodo kaip valdžios noras manipuliuoti tautos valia“, – konstatavo P.Urbšys. Po svarstymo siūlymui ilginti referendumo kampaniją net penkeriais mėnesiais pritarta.

Skaitykite: https://www.15min.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Antradienis

Seimas tirs buvusių valdžių politinę korupciją: iš 12 narių septyni valstiečiai

Agnė Širinskienė, Ramūnas Karbauskis

Seimas imasi naujo parlamentinio tyrimo dėl politinės korupcijos buvusių vyriausybių valdymo laikotarpiu. Tyrimui vadovaus „valstietė“ Agnė Širinskienė.

Antradienį 67 Seimo nariai balsavo už parlamentinės tyrimo komisijos sudarymą, prieš buvo 28, susilaikė trys politikai. Sprendimas priimtas valdančiųjų ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos balsais. Iš 12 komisijos narių septyni yra „valstiečių“ atstovai. Jos nariais taip pat paskirti du socialdarbiečiai, po vieną „tvarkietį“, liberalą ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovą. Konservatoriai ir socialdemokratai atsisakė dalyvauti komisijos darbe.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys teigė privaląs balsuoti už naują tyrimą, kad būtų sukurtas precedentas grįžti prie „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ veiklos tyrimo. „Tikiuosi, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, vienas iš tokios komisijos sudarymo iniciatorių, suvokia, kad kiek jis stengsis išviešinti vienos ar kitos verslo grupės įtaką politikams, tiek išryškins savo, kaip verslininko, įtaką politikams, kurie tampo jo „Agrokoncerno“ interesų įkaitais, kai neleidžiama Seimui sudaryti komisijos dėl Ramūno Karbauskio koncerno veiklos ištyrimui“, – kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Penktadienis

Krepšinio šventė Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose

IMG_20180921_163427.jpgRugsėjo 21 d. Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose vyko jau aštuntasis vaikų globos įstaigų krepšinio turnyras. Šiemet varžėsi Panevėžio, Obelių, Antazavės ir Šiaulių vaikų globos namų auklėtiniai. Šventės dalyvius savo šokiu pasveikino Vaikų ir jaunimo šokių studijos “eLKa Dance” šokėjos, kurios vaikų namams atvežė ir gausių dovanų. Visą dieną vyko varžybos, išrinkti naudingiausi žaidėjai ir geriausi tritaškių metikai. Paskutines varžybas turnyro geriausi krepšininkai žaidė su Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariais.

Po atkaklios kovos paaiškėjo nugalėtojai-Obelių vaikų globos namų auklėtiniai. Visos varžybose dalyvavusios komandos apdovanotos diplomais, taurėmis, kamuoliais ir saldžiais prizais. Apdovanojimų ceremonijoje vaikus pasveikino ir Panevėžio „Lietkabelio“ komandos krepšininkai. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo turnyro uždarymo ceremonijoje ir apdovanojo prizu naudingiausią turnyro žaidėją, kuriuo tapo Obelių komandos žaidėjas.

2018 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Penktadienis

Seime stringa atliekų deginimo jėgainių likimas

Seimo plenarinis posėdis (nuotr. Eimanto Genio)

Seimas kol kas nepriėmė pataisų, kurios leistų Vyriausybei pakeisti sprendimus dėl Vilniuje ir Kaune jau pradėtų statyti atliekų deginimo elektrinių. Pataisos, be to, uždraustų tokias jėgaines statyti arčiau kaip 20 kilometrų nuo gyvenamosios teritorijos. Parlamentarai ketvirtadienį, trūkstant balsų, nepriėmė tai numatančių Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų. Pirmą kartą už jas balsavo 46 Seimo nariai, prieš – 4, o susilaikė 13. Po pusvalandžio, antrą kartą balsuojant dėl pataisų, balsų nepadaugėjo.

Norint priimti įstatymą, balsavime turi dalyvauti ne mažiau kaip 71 parlamentaras.

Dėl pataisų Seimas dar balsuos vėliau.

Seime kol kas įstrigusias pataisas dėl 20 km atstumo 2016 metų rugsėjį registravo „valstiečiai“ Rima Baškienė, Valerijus Simulikas ir Povilas Urbšys, kuris vėliau šią frakciją paliko, bei konservatorius Algis Strelčiūnas. „Valstietis“ Naglis Puteikis prisidėjo 2017 metų birželį.


Skaitykite:  https://www.tv3.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 21 d., Penktadienis

Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys

30946447358_05d909defb_m.jpg

Rugsėjo 21 d., penktadienį, Povilas Urbšys dalyvavo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto kartu su Lenkijos Respublikos Seimo Vietos savivaldos ir regioninės politikos komisija organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Savivaldos savarankiškumo didinimo link – teisiniai ir praktiniai aspektai, Lenkijos pavyzdys“.

Konferencijoje pranešimus pristatė Lenkijos Respublikos savivaldybių asociacijų ir Plocko savivaldybės atstovai.

Konferencijos įrašas: https://www.youtube.com/

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Atidaryta Stasės Medytės jubiliejinė paroda

st.pngRugsėjo 20 d. Panevėžio viešojoje bibliotekoje atidaryta jubiliejinė dailininkės Stasės Medytės paroda „Surinkta iš pakraščių“.

Grafikė, ekslibrisų kūrėja Stasė Medytė, puikiai žinomas žmogus Panevėžio meno pasaulyje, šiemet švenčia savo 70-metį.

Parodoje eksponuojama daug ekslibrių, pastele atliktų darbų, iliustracijų. Pristatydama dailininkę bibliotekininkė Albina Saladūnaitė supažindino ir su ką tik išleista nauja knyga apie kunigą Alfonsą Lipniūną, kurios iliustracijas taip pat kūrė Stasė Medytė.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja perdavė nuoširdžius sveikinimus, pasidžiaugė, kad dailininkė aktyviai dalyvauja veikloje, kuria ir maloniai mus stebina. Baigdama ji įteikė S. Medytei gėlių puokštę ir suvenyrą.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Ar lobizmo įstatymas užtikrins daugiau skaidrumo?

ziniu_radijas.jpgŽinių radijo laidoje, kurios vedėjas Raigardas Musnickas, diskutuota ar lobizmo įstatymas užtikrins daugiau skaidrumo. Laidoje dalyvavo Pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, „Transparency international“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas ir NVO paramos, informacijos centro vadovas Martinas Žaltauskas ir Seimo narys Povilas Urbšys.

„Apie ruošiamą įstatymą dabar mes galime spręsti tik pagal tai, kas yra viešojoje erdvėje. Susirūpinimą man kelia tai, kad po garsaus „MG Baltic“ tyrimo bandoma pristatyti, kad lobizmo įstatymas yra vienas iš raktinių įstatymų, kuris padėtų apsaugoti politiką nuo korupcijos. Mes praėjusią kadencija nemažai diskutavome dėl šio įstatymo ir, atvirai pasakius, aš pamačiau tendenciją, kad norima uždėti pavalkus nevyriausybinėms organizacijoms bei viešąjį interesą atstovaujančios asociacijoms, kurios bando palaikyti dialogą tarp visuomenės ir valdžios institucijų. Kai mes diskutuojame apie problemas, kurios iššaukia emigraciją, tai viena iš jų yra tai, kad žmogus nepasitiki savo asmeninėmis galiomis ir atskiria save nuo valstybės. Tas santykis, kuris yra užimamas per nevyriausybines organizacijas ir įvairias asociacijas, kurios atstovauja viešąjį interesą skatina galios augimą ir savęs sutapatinimą su valstybe. Dabar šis įstatymas yra daugiau skirtas įvaizdžiui, o rezultato jis neturės.“, - sakė P. Urbšys

Klausykite: https://www.ziniuradijas.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

Seimo opozicija blokuoja draudimą savivaldos politiką skirti VRK nariu

Seimo opozicija blokuoja draudimą savivaldos politiką skirti VRK nariu

Seime neužteko balsų priimti pataisoms, kurios neleistų būti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariu turint savivaldybės tarybos nario mandatą.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys tvirtino, kad konservatoriai ir sukūrė teisinę koliziją, kai į rinkimus organizuojančią instituciją pasiūlė rinktą politiką. „Jūs neatsakote į vieną klausimą – kodėl vieninteliai konservatoriai sukūrė tokią koliziją, paskirdami vieną asmenį, jūs patys apsisprendėte deleguoti tokį žmogų, kuris sukurs teisines kolizijas, prieštaraujančias įstatymui ir Konstitucijai“, – sakė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 263