Naujienos

2018 m. Sausio mėn. 16 d., Antradienis

Seimui neskauda galvos dėl grėsmių smegenims

Ar Seimo valstiečiai išdrįs sudaryti specialią komisiją ne tik LRT ūkinei bei finansinei veiklai narplioti, bet ir trąšų rinkai ištirti? Juk pastarojoje yra nė kiek ne mažiau, o gal net daugiau paslapčių.

Jau kuris laikas socialiniuose tinkluose verdantis mūšis atskleidė, kad trąšų rinką, kurioje prieš Seimo rinkimus nardė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos vedlys Ramūnas Karbauskis, gaubia itin tiršta migla: prekyba aplinkai ir žmogaus sveikatai pavojingomis cheminėmis medžiagomis mūsų valstybėje yra beveik nekontroliuojama.

Skaitykite: https://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2018 m. Sausio mėn. 15 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys pasakė, kas bus, kai LRT komisija Seime baigs darbą

dzeimyte.png

Sausio 15 d. Povilas Urbšys dalyvavo laidoje „Lietuva tiesiogiai“ kartu su Daiva Žeimyte.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt/

2018 m. Sausio mėn. 15 d., Pirmadienis

Lietuva netrukus atrodys kitaip: apsisprendė, kurie miestai bus svarbiausi

Lietuva netrukus atrodys kitaip: apsisprendė, kurie miestai bus svarbiausiVyriausybė atsitraukia nuo anksčiau brandintų planų dėl administracinės Lietuvos reformos. Dabar dėmesio centre – dešimties skirtingo lygmens regionų centrų stiprinimas, nors ši idėja taip pat kelia diskusijas dėl galimos savivaldybių nelygybės.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Sausio mėn. 12 d., Penktadienis

...

zmones.jpg

Sausio 13-ąją tapome nenugalimais.

Išlikime tokiais šiandien.

Povilas Urbšys

2018 m. Sausio mėn. 12 d., Penktadienis

„Valstiečiai“ pasiekė savo: sukurta Seimo komisija LRT finansams tirti

Seimo posėdisSeimas penktadienį nutarė atlikti parlamentinį tyrimą dėl Lietuvos radijo ir televizijos ūkinės, finansinės, vadybinės veiklos.

Už tai balsavo 59 parlamentarai, prieš buvo 18, niekas nesusilaikė. Sprendimas priimtas „valstiečių“, dalies Socialdemokratų darbo frakcijos, konservatorių, „tvarkiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narių balsais. Prieš buvo dauguma konservatorių, keli socialdemokratai, Mišrios Seimo narių grupės atstovas. Liberalai nebalsavo.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

2018 m. Sausio mėn. 12 d., Penktadienis

Indrė Makaraitytė. Ministrą graudina NMA vadovo ašaros, tačiau ne ūkininkų bankrotai už rusiškas trąšas

Indrė Makaraitytė. Ministrą graudina NMA vadovo ašaros, tačiau ne ūkininkų bankrotai už rusiškas trąšasĮmonė X buvo bebaigianti vykdyti projektą, kuriam gavo Europos Sąjungos paramą, kai Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai suabejojo, ar tikrai viskas vyksta pagal taisykles. Įmonės vadovas buvo šokiruotas, kai NMA pagrasino už esą rastus pažeidimus nuskaityti pagal vieną sutartį 1 milijoną eurų, o pagal kitą – 100 tūkstančių.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2018 m. Sausio mėn. 12 d., Penktadienis

Įteikta 2017-ųjų Kazimiero Barėno literatūros premija

Untitled.pngSausio 12 d G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje buvo įteikta devintoji Kazimiero Barėno literatūrinė premija. Šiemet laureate tapo jauna autorė Virginija Rimkaitė už debiutinę apysaką „21 a“. Pasak literatūrologės Jūratės Čerškutės, Virginijos Rimkaitės „21 a“ yra tai, ko lietuvių literatūrai stinga – skaidraus, aiškaus, koncentruoto ir kryptingo, neužsismulkinusio kalbėjimo. Trumpo sakinio, geliančio egzisteciškai iki geluonies.

Kazimiero Barėno premijos laureatė išrinkta net iš septynių jaunų autorių. Laureatą rinko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, rašytoja, literatūros kritikė Renata Šerelytė, istorikas, rašytojas dr. Tomas Vaiseta, literatūros kritikas Saulius Vasiliauskas, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė laureatei nuoširdžius Seimo nario sveikinimus, palinkėjo nerti dar giliau įkūrybinius vandenis iri padovanoti skaitytojams dar ne vieną nuostabų kūrinį.

Kazimiero Barėno literatūrinė premija įsteigta lietuvių išeivijos Didžiojoje Britanijoje veikėjų, kraštiečių Marijos ir Kazimiero Barėnų sumanymu paskatinti jauną gabų prozininką. Ji skiriama kasmet už per pastaruosius dvejus kalendorinius metus išleistą geriausią jauno autoriaus (iki 35 metų amžiaus imtinai) prozos knygą.

Pirmoji 2008-ųjų metų premijos laureatė – prozininkė Laura Sintija-Černiauskaitė už romaną „Benedikto slenksčiai“, 2009-ųjų laureatas – Andrius Jakučiūnas už romaną „Tėvynė“, 2010-ųjų laureatė Ieva Toleikytė už apsakymų knygą „Garstyčių namas“, 2011-ųjų laureatė – Aleksandra Fomina už romaną „Mes vakar buvom saloje“ ir 2012-ųjų – Jurga Tumasonytė už trumposios prozos knygą „Dirbtinė muselė“. 2013 m. premija nebuvo teikiama. 2014-ųjų laureatas – Tomas Vaiseta už apsakymų knygą „Paukščių miegas“, 2015-ųjų laureatas – Mykolas Sauka už apsakymų knygą „Grubiai“, 2017-ųjų laureatė - rašytoja, vertėja, poetė Kazimiera Kazijevaitė-Atsratovienė.

2018 m. Sausio mėn. 12 d., Penktadienis

Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentai svečiavosi Seime

trecamz.jpg

Sausio 12 d. Seime svečiavosi Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentų grupė. Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Konstitucijos salėje atvykę senjorai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą, papasakojo apie Seimo darbo ypatumus ir priimamus sprendimus. Atvykusieji padėkojo už Seimo nario aktyvumą.

2018 m. Sausio mėn. 12 d., Penktadienis

Ar žmonės Lietuvoje jaučiasi saugūs?

rubavicius.png

Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja filosofas Vytautas Rubavičius, signataras, politikos apžvalgininkas Mečys Laurinkus ir Seimo narys Povilas Urbšys. Laidą veda žurnalistas Raigardas Musnickas.

Žiūrėkite: https://www.ziniuradijas.lt/

2018 m. Sausio mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Susitikimas su Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugija

susitikimas.jpg

Sausio 11-ąją Povilas Urbšys Vilniaus televizijos bokšte susitiko su Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos nariais bei tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą.

1991 metų sausio 13-osios naktį sovietų kariai prie Televizijos bokšto, Spaudos rūmų bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato nužudė 14 civilių. Šimtai žmonių buvo sužeisti.

Daugiau apie renginį: http://lrv.lt/lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 225