Naujienos

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Seime netrūko nei oratorių, nei klausytojų

lrseimas.pngSeimo pavasario sesijos statistika atskleidžia, kad per keturis mėnesius plenarinių posėdžių salėje priimdami teisės aktus parlamentarai kalbėjo beveik 6 tūkst. kartų. Trečdalis kalbų sklido iš dešimties aktyviausių politikų lūpų.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2017 m. Liepa mėn. 14 d., Penktadienis

Kas lobsta iš mokesčių?

Kas lobsta iš mokesčių?Mokesčių mokėtojų pinigai metų metus tyliai pildo monopolininkų įkurtų įmonių sąskaitas. Gyventojai net neįtaria, kad iš jų įmokas už komunalinių paslaugų mokesčius imančioje įmonėje mokami atlyginimai didesni nei ministro. 

Skaitykite: http://m.kauno.diena.lt/

2017 m. Liepa mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Nemalonumai Urbšiui: dėl jo elgesio kreiptasi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją

Buvęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Jonas Udris kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti Seimo nario Povilo Urbšio elgesį. J. Udrio teigimu, minėto Seimo nario vieši pasisakymai neatitinka tikrovės ir padarė žalos dalykinei reputacijai bei karjeros galimybėms.

Pasak J. Udrio, šis Seimo nario buvo viešai apkaltintas, kad darė poveikį jau buvusiam VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 12 d., Trečiadienis

Seimas ES direktyvą perkėlė partneriams nesuteikdamas teisių kaip šeimos nariams

Seimo posėdžio akimirkaSeimas antradienį perkėlė europinę direktyvą, kad Europos Sąjungos piliečiai ir jų šeimos nariai nebūtų diskriminuojami dėl pilietybės, tačiau partneriai liko už borto.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 12 d., Trečiadienis

Įvertino mūšį dėl urėdijų: akivaizdu, kad užkabino rimtesnius interesus, nei iš pradžių tikėjosi

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas įširdo dėl koalicijos partnerių „valstiečių“ remiamos miško urėdijų reformos bei jų derybų su opozicijoje esančiais konservatoriais ir pareiškė, kad tokiomis sąlygomis veikianti koalicija neturi prasmės.

Antradienio ryte, prieš svarstant Miškų įstatymo pataisas, opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija pareiškė ketinanti paremti valdančiųjų inicijuotą urėdijų reformą, o premjeras Saulius Skvernelis pažadėjo už tai siekti įvesti naują lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui. (...)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Seime Povilo Urbšio teigimu, G. Palucko pozicija yra labiau rodanti emocijas ir nusivylimą dėl negalėjimo apginti savo pozicijas balsuojant dėl miškų urėdijų reformos.

„Daugiau vertinčiau tokias kalbas kaip emocijas, reaguojant į balsavimą dėl miškų urėdijų. Tačiau norėčiau priminti partijos pirmininkui, kad tuo metu, kai buvo deramasi dėl koalicijos sudarymo, viešumoje buvo labai aiškiai kalbama, jog, neradę bendro sutarimo kokiu nors klausimu su koalicijos partneriais, ieškosime sutarimo net su tais, kurie yra opozicijoje. Net koalicinėje sutartyje yra tam palikta išimtis. Todėl čia negalima kalbėti, kad laužoma koalicijos sutartis“, - portalui Alfa.lt sakė P. Urbšys.

Anot politiko, „valstiečių“ ir socialdemokratų konfliktai kyla dėl pastarųjų nenoro pasikeisti ir atsisakyti korupcinių praktikų. P. Urbšio manymu, socialdemokratai tiesiog nori išsaugoti „feodalinę valdymo struktūrą“.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2017 m. Liepa mėn. 11 d., Antradienis

Seime aidi plojimai: urėdijų reforma priimta

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Povilas UrbšysAntradienio popietę Seimas priėmė miškų įstatymo pataisas ir atvėrė kelią urėdijų reformai. Šį sprendimą Seime palydėjo plojimai, reforma buvo vadinama strategine Vyriausybės pertvarka.

Skaitykite: https://www.15min.lt/

2017 m. Liepa mėn. 11 d., Antradienis

Valdantieji sužaidė mažumos Vyriausybės žaidimą

posedis.pngKonservatoriai parems Vyriausybės inicijuotą urėdijų reformą mainais į naują Pridėtinės vertės mokesčio lengvatą šildymui.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 10 d., Pirmadienis

Kaip reglamentuoti nelietuviškų pavardžių rašybą?

kalba.pngSeime neapsisprendžiama, kaip reglamentuoti pavardžių rašymą dokumentuose ne lietuviškais rašmenimis, planuojama užsakyti ekspertų vertinimus. Seimo pirmoji vicepirmininkė Rima Baškienė naujienų agentūrai BNS sakė, kad viena grupė parlamentarų prašo ekspertizės dėl projekto, kuriuo pavardžių rašyba lotyniško pagrindo rašmenimis leidžiama paso pagrindiniame puslapyje, kita – dėl alternatyvaus projekto, kuriuo originali pavardžių rašyba būtų leidžiama papildomame paso puslapyje ar kitoje asmens tapatybės kortelės pusėje.

Pokalbis su Seimo nariu Povilu Urbšiu, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininku Juliumi Sabatausku, VšĮ „Europos žmogaus teisių fondas“ teisininke Evelina Baliko, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko pavaduotoja Jūrate Palionyte, Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedros vedėju Andžej Pukšto ir Nepriklausomybės akto signataru, teisininku Česlavu Okinčicu.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Liepa mėn. 10 d., Pirmadienis

Po smūgio Vyriausybei – vienas už kitą blogesni scenarijai: mažumos variantas net nebeįmanomas

Sauliaus Skvernelio vadovaujamai Vyriausybei oponuoja ne tik partneriai socialdemokratai, bet ir dalis saviškių. Ministrų kabinetas veikia izoliacijoje, neturėdamas palaikymo Seime, ir šios padėties nebegalima vadinti net darbu mažumoje, tvirtina DELFI kalbinti politologai.
(...)

Povilas Urbšys„Dabar pas socialdemokratus yra susikaupusi nuoskaudų taurė – dėl „Lietuvos geležinkelių“, dėl Registrų centro, dėl prarandamos įtakos Teisingumo ministerijoje, dėl urėdijų. Ir kai jie kalba, kad rudenį gali būti priimami lemtingi sprendimai, neabejoju, kad eilinį kartą gali pasirodyti, jog jiems partiniai interesai yra aukščiau už valstybės interesus, jeigu jie tam žingsniui (pasitraukti iš koalicijos – DELFI) ryšis. Bet aš tikiuosi, kad emocijos nuslūgs ir rudenį galėsime kalbėtis apie galimybę dirbti kartu“, – pažymėjo P. Urbšys.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2017 m. Liepa mėn. 09 d., Sekmadienis

A. Kirkutis. Kiek dar mumyse liko Vydūno gaivaus „oro“ gurkšnio?

Algimantas Kirkutis„Visi kuone be skaičiaus valstybės gyvenimo reikalai, kaip svarbūs jie ir būtų, teturi tik antros eilės svarbumo šalia teisybės, teisingumo, tvirtybės, plačios ir aukštos nuožvalgos ir sąžiningumo bei patvaros. Kame toms žmoniškumo išraiškoms pirmoji vieta skiriama, ten nereikia didžių politikos gudrybių valstybei klestėti. Gyvybė tik jomis teminta“.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 197