Naujienos

2020 m. Rugpjūtis mėn. 20 d., Ketvirtadienis

XII kardelių paroda Baltijos keliui paminėti

kar.pngRugpjūčio 20 d. Panevėžio viešosios G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Atrijaus terasa pražydo spalvingais žiedais – čia atidaryta XII-oji respublikinė kardelių paroda „Baltijos kelio gėlė“, kuri šiais metais skirta Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti. Tai vienas gražiausių tradicinių bibliotekos renginių, sukviesiantis gėlių augintojus ir selekcininkus iš visos Lietuvos.

Baltijos kelyje stovėję žmonės mena, kaip iš lėktuvų pabiro gausybė kardelių. Lėktuvo pilotai yra pasakoję, kad tuomet buvo išbarstytos tonos šių gėlių. Kardeliai tapo šios ypatingos datos simboliu ir buvo pavadinti Baltijos kelio gėlėmis.

Parodoje eksponuojami kardeliai, kuriuos išaugino gėlių augintojai iš įvairių šalies vietovių ir VDU Botanikos sodo.

Povilas Urbšys padėkojo selekcininkams už puoselėjamą tradiciją: „Baltijos kelias – mūsų vienybės kelias. Ir kas galėjo pagalvoti, kad kardelis taps Baltijos kelio atpažinimo ženklu. Noriu padėkoti jums, - nenuilstantiems Baltijos kelio gėlės sąjūdžio dalyviams. Šis, grožis, kurį jūs sukūrėte, sužadina mumyse ne tik mums brangius prisiminimus, bet ir tą šilumą, kuri reikalinga mums dabar kiekvieną dieną. Ačiū jums!“. Seimo narys tradiciškai padėkojo parodos iniciatoriui dr. Alfonsui Žobakui ir įteikė jam suvenyrą.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 19 d., Trečiadienis

Kodėl susilaikiau balsuodamas už rezoliuciją

Pos.pngPastaruoju metu baltarusių tauta sukilo ne tik dėl suklastotų rinkimų, bet ir dėl patirto smurto. Jiems tapo ypatingai svarbu pasiekti, kad per 26 metus įvykdyti Aleksandro Lukašenkos nusikaltimai sulauktų teisinio tarptautinio įvertinimo. Baltarusijos Nacionalinis gelbėjimo frontas pradėjo rinkti medžiagą tarptautiniam Hagos teismui. Opozicijos atstovai iš Baltarusijos, kurie dalyvavo Seimo posėdyje, irgi atkreipė dėmesį į A. Lukašenkos atsakomybės klausimą.

Mes su Seimo nariu Vytautu Baku reaguodami į tai, pasiūlėme Europos Vadovų Tarybos posėdyje įvertinti ne tik situaciją Baltarusijos Respublikoje ir apsvarstyti embargo taikymą dėl atominės Astravo elektrinės, bet papildyti rezoliuciją, įterpiant nuostatą dėl nepriklausomo  tarptautinio tyrimo inicijavimo A. Lukašenkos padarytų nusikaltimų atžvilgiu.

Mano giliu įsitikinimu, būtent tai dabar galėtų atgrasyti A. Lukašenką nuo tolesnių nusikaltimų prieš savo tautą ir sudarytų sąlygas jį ir jo bendrininkus ateityje patraukti atsakomybėn už nekaltų žmonių pralietą kraują.

Todėl, Seimui balsuojant už rezoliuciją be šio mūsų siūlymo, susilaikiau.

Pateiktose Seimo posėdžio ištraukose galite įvertinti ar mano pasisakymai, svarstant rezoliuciją, tai - „pozicija be pozicijos" ir ,,noras pasirodyti".

Ir dar - nebuvau ir nebūsiu niekieno sraigtelis ir aklas vykdytojas. Ir niekada nebijosiu likti mažumoje dėl tiesos, kurią ginu. Atleiskite, bet toks jau esu:)

Pasisakymų įrašus žiūrėkite: 

https://streamable.com/sah0qe

https://streamable.com/x2i7uy

 

Pasiūlymas dėl rezoliucijos:

https://e-seimas.lrs.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 18 d., Antradienis

Po diskusijų Seimas pritarė rezoliucijai: A.Lukašenka paskelbtas nelegitimiu vadovu

Seimas antradienį susirinko į neeilinę sesiją.Neišvengęs diskusijų Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje ketvirtį amžiaus Baltarusiją valdantis Aliaksandras Lukašenka skelbiamas nelegitimiu vadovu. Neeilinėje Seimo sesijoje rezoliuciją palaikė 120 parlamentarai iš 122 balsavimui užsiregistravusių. Balsuojant susilaikė 2 Seimo nariai.

"Reikia įrašyti, kad Europos Vadovų Taryba inicijuotų teisinį vertinimą būtent dėl galimai padarytų nusikaltimų. Jei jūs atmesite šį siūlymą ir pritarsite rezoliucijai be pataisų – tai rodys tik tai, kad jūs darote demokratinį spektaklį, kuriame daugiau sprendžiamos savos problemos", - kalbėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://www.respublika.lt/

"Šiandien kartu su kolega Povilu Urbšiu pateikiau pataisą rezoliucijai siūlydamas ją papildyti raginimu tarptautinei bendruomenei atlikti tyrimą dėl Aliaksandro Lukašenkos ir jo režimo padarytų, tačiau iki šiol neištirtų nusikaltimų prieš savo žmones, tautą (politinių konkurentų žudymą, opozicijos narių, žurnalistų grobimą ir kitus nusikaltimus). Šie nusikaltimai truko dešimtmečius“, – kalbėjo V. Bakas.

Seimo nario Vytauto Bako pranešimą skaitykite: https://www.elta.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 18 d., Antradienis

Mirčių registruose - visiškas chaosas

Per COVID-19 pandemiją, ypač per karantiną, faktiškai „pamirštos“ visos kitos ligos, išskyrus koronavirusą, todėl Lietuvoje, lyginant su ankstesniais metais, drastiškai išaugo mirtingumas. Tačiau baisu ne vien tai. Politikai, bandę išsiaiškinti padidėjusio mirtingumo priežastis, susidūrė su neįveikiama problema. Pasirodo, mirčių priežastis sužinosime tik rudenį, nors per tą laiką galbūt galima būtų išgelbėti ne vieną gyvybę. O ir mirčių skaičius registruose, kurių yra net trys, labai skiriasi.

Statistika byloja, kad šių metų kovą-gegužę, kai buvo įvestas karantinas, mirčių užfiksuota maždaug 400 daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Seimo opozicija dar birželį pasigavo šį skaičių ir valdančiuosius bando priremti prie sienos, esą mirtingumas padidėjo, nes nesergantiems COVID-19 buvo labai sunku patekti pas medikus ir kitos ligos buvo „primirštos“. Tačiau tiesos kol kas sužinoti neįmanoma, nes informacija tyčia ar netyčia slepiama. Šio šuolio priežastys neaiškios, mat mirčių priežastis nagrinėjantis Higienos institutas sako, kad iš Registrų centro ilgą laiką negavo medicininių mirčių liudijimų. Registrų centras tikino, kad neslėpė informacijos, tačiau jos nepateikė dėl stringančios elektroninės sistemos. Vėliau dėl lietaus dar ir e.sveikatos sistema „nulūžo“. Tačiau rankų iki šiol nenuleidžia Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys, siekiantis išsiaiškinti visą tiesą.

Skaitykite:https://www.respublika.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 16 d., Sekmadienis

Urbšys išklojo STT paslaptis: Nausėdos aplinką sekė/prezidento šantažas?/Tulpiniai/Grybauskaitė

Vasil.pngValdas Vasiliauskas kalbina Povilą Urbšį.

Laidoje pažvelgiama į antikorupcinių tyrimų virtuvę, diskutuojama ar iš tikrųjų egzistuoja politiniai užsakymai, dabartinės STT veiksmus ir jos, kaip institucijos, ginančios viešą interesą, prarandamą autoritetą.

Žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 15 d., Šeštadienis

...

Su ryto rasa palaiminta diena!

Su šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo švente!

117781743_181085820060848_5471138786461758377_n.jpg

2020 m. Rugpjūtis mėn. 12 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis

socialinis_teisingumas.jpg2020 m. rugpjūčio 12 d. įvyko Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis. Posėdžio metu svarstyti du svarbūs klausimai.

1. Ar skirti papildomi ES milijardai Lietuvai popandeminiam atsigavimui tikrai bus panaudoti regionų vystymosi skatinimui?

P. Urbšio pasisakymus žiūrėkite: nuo 15 min. 42 sek. iki 18 min. 57 sek. ir nuo 25  min. 48 sek. iki 28 min. 35 sek.

 2. Bendras mirčių skaičius Lietuvoje didėja, bet mirties atvejų ir jų priežasčių duomenys valstybės registre  viešinami už sausio-kovo mėnesius. Kodėl?

P. Urbšio pasisakymus žiūrėkite:   nuo 55 min. 53 sek. iki 58 min. 32 sek. ir nuo 1 val. 4 min. 3 sek. iki 1 val. 6 min. 6 sek. 

Posėdžio įrašas: https://www.youtube.com/

 

2020 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Apie arklį ir demokratiją

Vasaros atokaitos metu dalytis mintimis apie arklį ir demokratiją nėra dėkingas užsiėmimas, bet gal bus įdomu sužinoti, kaip tie du nesuderinami dalykai įtakoja mūsų kasdienybę ir nulemia mūsų ateitį. Tuo labiau jog paskutiniai atlikti tyrimai, kurie buvo paskelbti liepos pradžioje, atskleidė – Lietuvos žmonės yra nusivylę demokratijos veikimu mūsų šalyje ir dalis vis dar ilgisi tvirtos rankos.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 10 d., Pirmadienis

„Tvirtos rankos“ ilgesys liudija: demokratija šlubuoja

Po protesto prieš rasizmą Vilniuje policija pradėjo devynis ...Kone kiekvieną dieną viešoje erdvėje išgirstame naujienas, kurios stebina ir sunkiai paaiškina konfliktus, kylančius pasaulyje tarp atskirų žmonių grupių. Užsienyje griaunami paminklai kažkam neįtikusioms istorinėms asmenybėms, o pas mus daužomos atminimo lentos, keičiami gatvių pavadinimai su žuvusiųjų Tautos didvyrių pavardėmis, sostinėje savo pareigas vykdančius policijos pareigūnus koneveikia jaunuoliai, protestuojantys prieš rasinę diskriminaciją. Ar šitai išties yra kova už demokratiją, kaip bandoma pateikti?

Skaitykite:https://www.respublika.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 04 d., Antradienis

R.Šimašiaus kerštas Seimui

Seimo fontanas: žemėlapis su „užgrobta“ Baltarusija ir gėlės ...Kažkada prie Seimo veikęs fontanas „Daugiasrovis“, panašu, gali likti tik gražiu prisiminimu. Valstybės saugomas objektas buvo skubiai paslėptas 2013 m., vengiant gėdos prieš ES viršūnėles. Dabar jo vietoje - neprižiūrima išblyškusi piramidė ir informaciniai stendai su iš po jų styrančiomis piktžolėmis. Bet nei aikštės savininkui - savivaldybei, - nei Kultūros departamentui tai netrukdo.

Kasdien per aikštę einantys Seimo nariai neapsikentė netvarkos ir į Seimą išsikvietė savivaldybės bei Kultūros paveldo departamento atstovus dėl sklypo perdavimo. Šie dar birželio pabaigoje patikino, kad fontanas bus sutvarkytas artimiausiu metu. Vienas iš pasitarimo iniciatorių, Seimo narys Povilas Urbšys, sako, kad aikštė tapo tam tikru „atpirkimo ožiu“: „Problema ta, kad aikštės sklypas nepriklauso Seimui. Panašu, sklypas tapo Seimo ir savivaldybės santykių įkaitu. Savivaldybė su aikšte elgiasi taip, lyg norėtų paniekinti Seimą. Taip niekindama valstybę. Iš užsienio atvykę turistai ar delegacijos nežino, kad aikštė priklauso ne Seimui. Jie mano, kad tai yra Seimui priklausanti teritorija. Matant, kaip ji atrodo, žmonės galvoja, kad Seimas jos neprižiūri.“

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 347