Naujienos

2020 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Antradienis

Seime – aistros dėl Muitinės departamento vadovo skyrimo be konkurso

Seime kelią skinasi valdančiųjų „valstiečių“ siūloma nauja Muitinės departamento vadovo skyrimo tvarka – nuo lapkričio 1-osios finansų ministro teikimu jį skirtų ir atleistų Vyriausybė.

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys klausė, kodėl pareigūnai, kurie dirba muitinės sistemoje, nenori dalyvauti atrankose. „Tai labai rimtas signalas, kad tie, kurie tikrai išmano šį darbą, jie supranta, kad ten nebus reikalingi kaip specialistai ar dorai atliekantys savo pareigas. Bus skiriamas tik tam tikras pastumdėlis“, – pareiškė P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

D.Pipo nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Antradienis

Lukiškių aikštė ir toliau kursto politines aistras: siekiama panaikinti teisės normų pasikartojimą

Seimas

Įsigaliojus įstatymui, reglamentuojančiam Lukiškių aikštės teisinį statusą, Seimas linkęs atsisakyti dar 1999 metais Seimo priimto nutarimo „Dėl valstybės sostinėje esančios Lukiškių aikštės funkcijų“.

Už tai antradienį po svarstymo balsavo 50 Seimo narių, vienas buvo prieš, susilaikė 5 parlamentarai.

Seimo narys Povilas Urbšys mano, kad Vilniaus savivaldybė vilkins įstatymo dėl Lukiškių aikštės vykdymą ir „padarys viską, kad vėl ten būtų pilami pliažai, kad šioje vietoje niekad neatsirastų mūsų garbės simbolis – Vytis“.

„Vytis yra testas mums visiems ir parodo, kas yra kas šitame Seime“, – sakė P. Urbšys.

Skaitykime: https://www.lrt.lt/

J.Stacevičiaus nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Antradienis

Valdantieji nesugebėjo įtikinti opozicijos – valstybinių vaistinių kol kas šalyje nebus

Povilas Urbšys

Valdantiesiems nepavyko įtikinti opozicijos dėl valstybinių vaistinių steigimo. Balsavime dalyvavo per mažai Seimo narių, todėl įstatymui nebuvo pritarta.

Už valstybinių vaistinių atsiradimą balsavo – 61 Seimo narys, prieš – 0, susilaikė – 0. Įstatymui pritarta nebuvo, nes opozicija ištraukė korteles ir balsavime nedalyvavo.

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys pažymėjo, kad valstybinių vaistinių tinklai turi atsirasti, nes tik taip bus panaikintas vaistinių monopolis.

„Kelių privačių vaistinių monopolis neatsirado savaime. Dabar visos tos politinės jėgos, kurios iškreipia vaistų rinką, mūru stojo prieš šio monopolio ardymą“, – pažymėjo P. Urbšys.

Skaitykite:https://www.lrt.lt/

E.Genio nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Pirmadienis

Tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz’20“

kr.pngRugsėjo 28 d. Dailės galerijoje iškilmingai atidaryta Tarptautinis meninio stiklo simpoziumo „GlassJazz’20“ darbų paroda.

Jau ketvirtą kartą Panevėžyje vyko Tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz’20“. Rugsėjo 23–28 d. meninio stiklo studijoje „Glasremis“ vėl kūrybiniame įkarštyje susilydė stiklas, džiazas ir medijų menas.

Šiemet simpoziumas vyko sudėtingomis sąlygomis, kurias diktuoja koronaviruso grėsmė. Tačiau tai nesutrukdė panevėžiečiams ir miesto svečiams stiklo studijoje stebėti unikalų kūrybinį procesą.

Remigijus Kriukas į ketvirtąjį tarptautinį simpoziumą sukvietė kūrėjus iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lietuvos. „GlassJazz“ jiems – tai išskirtinė galimybė būti čia ir dabar vykstančios menų sintezės dalimi, pasinerti į kūrybinius ieškojimus, eksperimentuoti ir atrasti naujas, netikėtas formas.

Kas iš menininkų negalėjo atvykti į Panevėžį, dalyvavo nuotoliniu būdu ir stebėjo, kaip iš jo sukurtų eskizų studijos karštyje gimsta kūrinys.

Šis forumas siekia bendrai veiklai suburti žinomus kūrėjus, suteikiant jiems stiprią ir aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančią techninę bazę, kur jie gali įgyvendinti savo kūrybines idėjas, dalintis patirtimi ir pasitelkdami patrauklias formas populiarinti stiklo meną.

Povilo Urbšio padėjėja pasveikino meninio stiklo studijos „Glasremis“ įkūrėją Remigijų Kriuką su puikiu renginiu ir paroda įteikdama Seimo nario padėką, o menininkei Indrei Stulgaitei-Kriukienei dovanojo puokštę gėlių.

2020 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Pirmadienis

...

5.png

Seimu žmonės nusivilia visų pirma dėl Seimo narių nekompetencijos, savanaudiškumo ir atitrūkimo nuo realaus gyvenimo. Nuo šios „seimligės“ kadencijų skaičius neapsaugo - kai kas ja suserga vos išrinkti. Susirūpinę, kaip užsitarnauti geresnę vietą sąraše per kitus rinkimus, jie klusniai spaudo mygtukus aklai vykdydami „neklystančių“ partinių bosų nurodymus. Tad ar išrinktasis taps frakcijos sraigteliu, priklauso ne nuo kadencijų skaičiaus, o nuo išrinktojo vertybinio imuniteto.

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Kiek mums rūpi A. Navalno apnuodijimas ir dujotiekis Nord Stream 2

po.png

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

Priimta rezoliucija: https://www.lrs.lt/

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Cenzūruoti partizanai

bernacko.pngKryžkalnyje iškilmingai atidengtas memorialas žuvusiems partizanams turėjo tapti gražiu pagarbos ženklu už Lietuvos laisvę kovojusiems ir gyvybę atidavusiems žmonėms. Deja, paaiškėjo, kad ne visų partizanų pavardės turi teisę atsidurti memoriale. Kurie yra išrinktieji, o kurie net po mirties neverti pagarbos - sprendžia saujelė žmonių.

Atidengiant paminklą Kryžkalnyje, buvo skelbiama, kad ant jo pakaks vietos maždaug 20-čiai tūkst. žuvusių ir nukankintų partizanų pavardžių. Tačiau ant paminklo iškalta viso labo 11 tūkst. Kitose vietose iškalti užrašai - „nežinomas partizanas". Teisinamasi, esą tam, kad būtų perkeltos visos pavardės, pritrūko laiko. Tačiau aiškėja, kad tai gali būti tiesiog cenzūra - ant paminklo vietos neatsirado partizanams, įtariamiems ar priskiriamiems prie dalyvavusių holokauste.

Tačiau Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos narys Povilas Urbšys tikina, kad memoriale net ir žinomi partizanai neatsiras. „Aš pats dalyvavau diskusijose Seime, kai vasarą buvo svarstoma, ką daryti su šiais 9 tūkst. pavardžių. Problema buvo įvardyta, kad nežinia, ar tarp tų pavardžių nebus tokių, kurie galėjo būti susiję su holokaustu.

Šita problema žinoma nuo seno. Buvo netgi siūlyta iš viso pavardžių nerašyti. Galiausiai buvo apsispręsta dėl 11 tūkst. pavardžių, o kitas nutarta tikslinti. Nors kai partizanai buvo žudomi, visi jie buvo įvardinami. Kodėl dabar nesugebame nustatyti jų asmenybių? Ką galvoti artimiesiems, kurių giminaičiai žuvo pasipriešinime, bet jų pavardžių memoriale nėra? Manau, nauja centro vadovybė per trumpiausią laiką turėtų padaryti viską, kad likę 9 tūkst., kritę už Lietuvos laisvę, būtų pagerbti deramai - memoriale", - sako P.Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

A.Bernacko koliažas

2020 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Sekmadienis

Seimas nesiliauja juokinti žmonių

nuotreltos.pngSeimas, į kadencijos pabaigą pradėjęs stebinti visuomenę įvairiomis rezoliucijomis, susijusiomis su užsienio problemomis, šią savaitę ir vėl nustebino. Ketvirtadienį parlamentarai kone valandą ginčijosi, ar reikia ūkininkams kompensuoti už paukščių padarytą žalą ir ar galima leisti grybauti ar uogauti miško vietoje, nutolusioje mažiau nei per 100 metrų nuo miško ar žemės savininko sodybos, be jo sutikimo.

Parlamentarai pirmiausiai karštai diskutavo apie laukinę augaliją, ypač grybus bei uogas. Ypač daug emocijų sukėlė siūlymas drausti grybauti ir uogauti miško vietoje, nutolusioje mažiau nei per 100 metrų nuo miško ar žemės savininko sodybos, be jo sutikimo. Dėl šios nuostatos ginčijamasi jau ne vieną mėnesį, vienas pagrindinių šios nuostatos kritikų argumentų - laukiniai grybai bei uogos yra visų nuosavybė, o ne žemės, kur jie auga, savininkų. Jie taip pat aiškina, kad dažnai savininkai gyvena kur nors mieste, todėl leidimo gauti net nebūtų iš ko. Užvakar ginčai tęsėsi.

„Gerbiami Seimo nariai, atkreipkite dėmesį, kas balsavo iš „valstiečių" frakcijos prieš
V.Vingrienės siūlymą? Ramūnas Karbauskis, Juozas Rimkus, Andriejus Stančikas. Tai yra būtent tie, kurie čia atstovauja stambių žemvaldžių interesams", - po balsavimo pareiškė Povilas Urbšys.

Skaitykite: https://www.respublika.lt/

Eltos nuotr.

2020 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Šeštadienis

...

4.png

Esu iš tų žmonių, kuriam tiesa nėra kiekybinė sąvoka. Dėl jos nebijau likti mažumoje, o ir likęs vienas rankų nenuleidžiu.

Jokia paslaptis: pagal galiojančius Seimo papročius opozicija niekada nepalaikys valdančiųjų biudžeto, o valdantieji sunkiai priims opozicijos siūlymus, net jei jie bus geresni už jų. Toks politikos supratimas Seimą dažnai paverčia savotiška „smėlio dėžės“ kovų arena, kur politinės ambicijos užgožia viską.

Kadangi esu iškeltas ir tiesiogiai išrinktas žmonių, turiu išties laisvą Seimo nario mandatą. Nebūdamas susaistytas nei su viena partija, galiu vadovautis principu - svarbu, ne kas teikia siūlymą, o kas siūloma, t. y. pati idėja, iniciatyva. Tai, kad esu įsipareigojęs tik žmonėms, man neleidžia laisvai apsispręsti, kaip turiu balsuoti. Ir jei matau, kad įstatymas gali pagerinti žmonių gyvenimą, man nesvarbu, kas jį siūlo - ar valdantieji, ar opozicija.

Jei matau politinį veidmainiavimą, galiu laisvai nuo jo atsiriboti. Man nebuvo sunku išeiti iš valdančiosios frakcijos, kai Lietuvos „skaidrintojas“ R. Karbauskis neleido sudaryti komisijos jo „Agrokoncerno“ skaidrumui patikrinti. Ši laisvė man ir suteikia galimybę, esant reikalui, suteikti Seimo narius itin svarbiems visai Lietuvai sprendimams priimti, pavyzdžiui, pritarti mano pasiūlymui įteisinti Lukiškių aikštėje Vytį. Taigi, ir vienas gali būti lauke karys, jei sugebi pasiūlyti tai, kas kitus sutelkia.

*Politinė reklama, parengta kandidato komandos ir skelbiama nemokamai.

2020 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Šeštadienis

Atidarytas antrasis vaikų dienos centras „Vilties arka“

No description available.Rugsėjo 25 d. į naujus namus, adresu Dariaus ir Girėno g. 6, kvietė vaikų dienos centro „Vilties arka“ šeima.  Pirmasis Panevėžyje labdaros ir paramos fondo „Vilties arka“ remiamas vaikų dienos centras įkurtas prieš ketverius metus Staniūnų gatvėje jau tapo namais kelioms dešimtims mažųjų panevėžiečių, kurie ten daro namus darbus, gaminasi maistą, stovyklauja... Centras taip pat organizuoja renginius vaikams ir šeimoms,  veda pozityvios tėvystės kursus, dalina maisto paramą šeimoms, kviečia jaunus žmones susimąstyti ir suteikia informaciją apie įsivaikinimą ir vaikų globą.

Antrojo vaikų dienos centro atidarymo metu kalbėjęs dienos centro vadovas, daugelio įvardintas ir „Vilties arkos“ tėčiu, Ramūnas Jukna prisiminė ir pasidalino istorija, kaip steigėsi ir augo pirmasis vaikų dienos centras, pasidalino iššūkiais ir pasidžiaugė centro draugais, kurie padeda ir dirba drauge.

Centro atidaryme lankęsis Povilas Urbšys džiaugėsi, kad vilties virusas plinta, burdamas vilties vaikus ir telkdamas bendruomenę. „Padaryta labai graži pradžia. Mes visi, kurie šiandien esame čia ir turime vienokias ar kitokias valdžios galias, turime prisidėti, kad vilties virusas paplistų labai plačiai.“- sakė P.Urbšys.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 5 iš 352