Naujienos

2014 m. Vasaris mėn. 18 d., Antradienis

P. Urbšys susitiko su Panevėžio kolegijos bendruomene

2014 m. vasario 19 d. Povilas Urbšys dalyvavo renginyje "Atsigręžkime į savo valstybę ir kalbą", skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo ir Tarptautinei gimtosios kalbos dienoms paminėti. Renginys vyko  Panevėžio kolegijoje.

Į susitikimą susirinkę dėstytojai, studentai primiausia tylos minute pagerbė žuvusius Ukrainoje ir sugiedojo Lietuvos himną. "Skaudu, nes nežinau,/Nes nebuvau kartu,/Bet laisve kvėpuoju",- deklamavo studentai prisimindami Vasario 16 - osios įvykius ir suprasdami, kad istoriniai įvykiai nulėmė ir jų likimus.

2014 m. Vasaris mėn. 16 d., Sekmadienis

Povilas Urbšys: „Mano darbdavys – žmogus“

Valstybinės šventės išvakarėse Lietuvos Respublikos  Seimo narys, lankydamasis Juozo Miltinio gimnazijoje, pritrūko pirštų suskaičiuoti savo nuveiktus darbus Panevėžio miestui. Prieš gerą dešimtmetį dirbęs vieną pavojingiausių darbų, vieną po kito sėmęs „tulpinius“, buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas vis dėlto prisipažįsta – pirmūnas mokykloje nebuvo.

Skaitykite daugiau: http://www.aina.lt/

2014 m. Vasaris mėn. 16 d., Sekmadienis

P. Urbšys dalyvavo Vasario 16-osios minėjimo renginiuose

Vasario 16 d., sekmadienį, Povilas Urbšys dalyvavo Šv. Mišiose už Lietuvą ir Lietuvos žmones Kristaus Karaliaus katedroje bei iškilmingoje vėliavos pakėlimo ceremonijoje Vasario-16-osios paminėjimo šventėje Laisvės aikštėje, Panevėžyje.

2014 m. Vasaris mėn. 15 d., Šeštadienis

Su Vasario 16-ąja!

Laisvė – tai mūsų pasiaukojimo kelias. Būkime jos verti. Su Vasario 16-ąja!

2014 m. Vasaris mėn. 15 d., Šeštadienis

Bėglių skaičių Londone papildė N.Kuperis

2014 m. Vasaris mėn. 15 d., Šeštadienis

Vasario 15 d. Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 65-osiose metinėse

Vasario 15 d. 12 val. Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos paskelbimo 65-ųjų metinių iškilmingame minėjime Radviliškio r., Grinkiškio sen., Mėnaičių k., Miknių-Petrėčių sodyboje.

2014 m. Vasaris mėn. 14 d., Penktadienis

Krašto poetui, politiniam kaliniui Petrui Zablockiui - 100 metų

Vasario 14 d. Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje buvo paminėtos 100-osios poeto ir pedagogo, politinio kalinio tremtinio Petro Zablockio (1914-01-03 – 2008-07-13) gimimo metinės.

Bibliotekos fojė susirinkusiuosius pasitiko ekspozicija su Petro Zablocko nuotraukomis, rankraščiais, kūrybos fragmentais.

Renginį konferencijų salėje vedė Elvyra Pažemeckaitė, pirmajam suteikusi žodį Seimo nariui Povilui Urbšiui, pažinojusiam jo šeimą ir prisidėjusiam, kad, artėjant iškiliai mūsų istorijai dienai – Vasario 16-ajai, minėtume šią iškilią asmenybę. P. Urbšys papasakojo, kad Petras Zablockas priklausė Lietuvos Laisvės armijai ir buvo davęs priesaiką.

Skaityti daugiau...

2014 m. Vasaris mėn. 14 d., Penktadienis

Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio "Minties" gimnazijoje

 

2014 m. vasario 14 d., penktadienį, Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio "Minties" gimnazijos Vasario 16 - ajai skirtuose renginiuose. 

Gimnazistai penktadienį pradėjo pilietiškumo pamokomis, o 12 val. susirinko gimnazijos kiemelyje paminėti Valstybės gimtadienio. Gausus būrys uniformomis bei tautine simbolika pasipuošusių gimnazistų, mokytojų, administracijos atstovų dalyvavo akcijoje „Su gimtadieniu, Lietuva“: mojavo vėliavomis, giedojo himną ir skandavo LIE-TU-VA! .

Skaityti daugiau...

2014 m. Vasaris mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys dalyvavo susitikime su gimnazistais

 

Vasario 13 d. Panevėžio J. Miltinio gimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai gausiai susirinko į mokyklos salę susitikti su šios mokyklos auklėtiniu, dabar Lietuvos Respublikos Seimo nariu Povilu Urbšiu. Šiuo susitikimu gimnazijoje pradėti Vasario 16-osios, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimui, skirti renginiai. Susitikimo pradžioje nuskambėjo gyvai atliekama daina - muzikinė dovana svečiui.

P. Urbšys pasidžiaugė jaučiąs, kad mokyklos dvasinė aura išsaugota. Jis prisiminė savo mokymosi laiką, atmintyje išlikusius mokytojus bei „susidūrimus“ su tuometiniais tarybinės sistemos reikalavimais, bet nepaisant to, sakė esąs dėkingas mokyklai, kuri padėjo pasaulėžiūrinius pagrindus ir formavo jį kaip žmogų ir kaip pilietį.

Pagrindine pokalbio tema natūraliai tapo valstybės ir jos piliečių santykiai. Prisimintas dalyvavimas Sąjūdžio veikloje, patirtis dirbant STT vadovu bei rinkimų į Seimą procesas - teigiamos ir neigiamos patirtys. P.Urbšys įvardino savo, kaip politiko misiją - padidinti visuomenės sąmoningumą, aktyvumą ir sustiprinti piliečių galias.

Skaityti daugiau...

2014 m. Vasaris mėn. 12 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys: Mantas Adomėnas prieš Mantą Adomėną

Straipsnyje „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ (pirmąją dalį skaitykite ČIA, antrąją – ČIA.) Mantas Adomėnas teigia: Putinas savo autoritarinę valdžią stiprina uzurpuodamas patriotines ir krikščioniškas vertybes ir tokiu būdu formuoja tam tikrą valstybinę ideologiją.

Ir pastebi – tokiu būdu Putinas tampa tarsi konservatoriumi. Bet kažkodėl M.Adomėnas užmiršta, kad ir mūsų konservatoriai savo laiku uzurpavo tokias vertybes kaip patriotizmas ir mūsų tautos tradicijos. Monopolizuodami šias vertybes jie jas ideologizavo, ir šiandien, jei žmogus pasako, kad yra patriotas arba dešiniųjų pažiūrų, jis tarsi privalo būti konservatoriumi.

Visas straipsnis: http://www.tiesos.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 316 iš 341