Naujienos

2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Karo nusikaltimus šlovinusi teisininkė siūloma į Tarptautinį baudžiamąjį teismą

Sovietinius karo nusikaltimus okupuotoje Lietuvoje šlovinusi buvusi Konstitucinio Teismo teisėja Tamara (Toma) Birmontienė nominuota Lietuvos kandidate į Tarptautinio baudžiamojo teismo, įsikūrusio Hagoje, teisėjus. Teismas yra nuolatinė institucija, kurio jurisdikcijai priklauso genocido nusikaltimas, nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai ir agresijos nusikaltimai.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/
2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Žurnalo "Senvagė" sutiktuvės

Gegužės 7 d. Panevėžio dailės galerijoje vyko Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ sutiktuvės. Nepriklausomybės dvasioje 1990 m. gimusio žurnalo buvo pasirodę tik 5 numeriai. Po 24- erių metų, minint lietuviškos spaudos atgavimo 110-ąsias metines, o taip pat Panevėžio – Lietuvos Kultūros sostinės metais, pristatytas atgimusio žurnalo „Senvagė“ pirmasis numeris.

Žurnalo redaktorė, žurnalistė ir rašytoja Liuda Jonušienė pristatė 23 panevėžiečius ir svečius: redkolegiją, bendradarbius, bičiulius. Jų dėka pasirodė šis numeris, talpinantis literatūros, poezijos, istorijos, skulptūros, fotografijos ir kitas aktualijas. Už ypač svarbią leidinio pasirodymui pagalbą buvo dėkojama rėmėjams, tarp jų – ir Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seimo nario padėjėja susirinkusiesiems perdavė Povilo Urbšio sveikinimus ir įteikė redaktorei ąžuoliuko daigą, linkėdama „Senvagės“ žurnalui augti ir stiprėti.

Gausiai susirinkusiems panevėžiečiams koncertavo folkloro ansamblis „Raskila“ ir jaunimo džiazroko grupė „Four Lives“.

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Šventė "Žaliojoje pelėdoje"

Gegužės 7, Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dieną Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuje „Žalioji pelėda“, įsikūrusios Vakarinėje rinkimų apygardoje, kurioje ir buvo išrinktas nepartinis, nepriklausomas Seimo narys Povilas Urbšys,  vyko šventė- čia svečiavosi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos auklėtiniai. Jie atidarė savo piešinių parodėlę „Pasakų šalyje“ bei surengė nediduką bei mielą koncertą. Povilo Urbšio padėjėja pasveikino vaikučius ir auklėtojas, o bibliotekos skyriaus vedėjai Alvidai Bratkauskienei, šiemet apdovanotai kultūros ministro padėka už aktyviausias skaitymo iniciatyvas, Seimo nario vardu linkėjo sveikatos, energijos auginant jaunąją skaitytojų kartą. Pasinaudojant šia gražia proga Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešai bibliotekai, šiemet Lietuvos bibliotekų draugijos išrinktai geriausiu LBD skyriumi, įteikė naujai atkurto kultūrinio- istorinio leidinio „Senvagė“ egzempliorius. 

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Seime vyko konferencija „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“

Gegužės 7 d., trečiadienį, 14 val. Seimo Lietuvos Tarybos salėje, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Povilas Urbšys bei Lietuvos mažų ir viduti­nių leidėjų asociacija (LiMViLA) organizavo konferenciją „Ar mes gyve­na­me komercinės cenzūros laikais?“. Renginio metu aptartos aktualijos ir problemos, iškylančias leidėjams, rašytojams, autoriams, vertėjams, bibliotekininkams ir skaitytojams.

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Konferencijos „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“ spaudos konferencija

Gegužės 7 d. Povilas Urbšys dalyvavo konferencijos „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“ organizatorių spaudos konferencijoje, skirtoje aptarti renginį. Joje taip pat dalyvavo  Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentas, leidyklos „Margi raštai“ direktorius Sigitas Ladukas, rašytojas, poetas, žurnalo „Vilnius“ vyr. redaktorius Eugenijus Ališanka, Lietuvos mažų ir vidu­tinių leidėjų asociacijos narys, leidyklos „Versus Aureus“ direktorius Arturas Mickevičius.

Žiūrėkite: http://www3.lrs.lt/audio01/2/sk140507ea.asf

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

K. Vareikienės "tiesa"

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė pastarosiomis dienomis labai jautriai sureagavo į išsakytą nuomonę apie dešimtmečiais nesibaigiantį V.Alanto gatvės tiesimą. Tai būtų galima vertinti kaip tam tikrą emocijų pliūpsnį bundančio pavasario fone, tačiau vis dėlto kai kuriuos teiginius norėtųsi vertinti kaip administracijos direktorės poziciją.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Dirbti sunkiau negu meluoti

Mums nuo vaikystės buvo teigiama, kad meluoti negražu. Vadovaujuosi šiais principais ir dabar. Todėl labai nesmagu skaityti spaudoje Seimo nario Povilo Urbšio melagysčių.

Paanalizuokime. Viename iš pastarųjų savo straipsnių „Panevėžyje gali atsirasti Kristinos, Vitalijaus ir Gvido gatvės“ Seimo narys skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją. P.Urbšys teigia: pernai Ramygalos gatvės gyventojai kreipėsi į Savivaldybę dėl triukšmo lygio sumažinimo šioje gatvėje, tačiau jiems esą buvo atsakyta, kad šią problemą galima išspręsti tik tuomet, jeigu bus baigta tiesti V. Alanto gatvė.

Skaitykite: http://panevezys.lt/lt

2014 m. Gegužė mėn. 06 d., Antradienis

Geriausias metų aktorius - Vytautas Kaniušonis!

Vytautas Kaniušonis - teatro "Menas" režisierius ir meno vadovas. Jis  2014 m. SIDABRINĖS GERVĖS apdovanojimuose pelnė GERIAUSIO METŲ AKTORIAUS titulą (IGNO JONYNO filmas "LOŠĖJAS"). Gegužės 6 d. prieš repeticiją režisierių sveikino teatro "Menas" kolektyvus, linkėjimus siuntė ir kūrybinės sėkmės linkėjo Povilas Urbšys.

2014 m. Gegužė mėn. 05 d., Pirmadienis

Povilas Urbšys. Prezidentei parūpo Darbo partijos elektoratas?

Gegužės 1-ąją per LRT vykusius kandidatų į prezidentus debatus prezidentė Dalia Grybauskaitė, išgirdusi E.Jakilaičio klausimą, ar ji, išrinkta antrajai kadencijai, ir vėl skirtų Darbo partijos narius ministrais, bandė nuo atsakymo išsisukti – ėmė kalbėti apie tai, kokius ji inicijavo įstatymus dėl teismų proceso pagreitinimo. Bet kai laidos vedėjas dar kartą sukonkretino tą patį klausimą, prezidentė – su neslepiama džiugesio gaidele – pareiškė, kad tai nebeaktualus klausimas: girdi, „teismo sprendimas buvo dėl konkrečių asmenų, o ne dėl partijos“.

Skaitykite: http://www.paninfo.lt/

2014 m. Gegužė mėn. 01 d., Ketvirtadienis

Parodų atidarymas Panevėžio dailės galerijoje

Povilas Urbšys gegužės 2 d. 16 val. dalyvaus parodų „AUKŠTAITIJOS DAILĖ'2014. QUO VADIS?“ ir „TAU SPRĘSTI“ atidaryme, kuris vyks Panevėžio dailės galerijoje.  Parodos eksponuojamos 2014 05 02 – 05 25.

<< Pradžia < Ankstesnis 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 310 iš 348