Naujienos

2019 m. Lapkritis mėn. 06 d., Trečiadienis

Seimo komitete – diskusijos dėl parlamentarų algų

Seimo komitete – diskusijos dėl parlamentarų algų

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje pateikė siūlymą Seimo nario bazinį atlyginimo dydį kelti tik nuo kitos kadencijos. Šiam politiko siūlymui komitetas nusprendė nepritarti. Už P. Urbšio siūlymą balsavo du Seimo nariai, prieš – trys, susilaikė šeši Seimo nariai.

 P. Urbšys akcentavo, kad bazinio atlyginimo kėlimas yra tiesiogiai susijęs ir su Seimo narių atlyginimų didėjimu. „Prisipažinkime, kad mes kalbame ir apie savo atlyginimą, nes būtent šitas įstatymas apibrėžia ir mūsų statusą ir liečia mus tiesiogiai“, – komiteto posėdyje teigė P. Urbšys.

„Pagal dabartinį siūlomą variantą preliminariais paskaičiavimais mums kas mėnesį (atlyginimas – ELTA) padidės 66 eurais. Iki kadencijos pabaigos tai yra 700 eurų. Biudžetui tai atsieis apie 100 tūkst. eurų“, – preliminarius skaičius, kiek padidėtų Seimo nario atlyginimas vardino politikas. Aš labai norėčiau, kad mes ne populizmu užsiiminėtume, o matytume visą vaizdą.

P. Urbšys komiteto nariams priminė, kad Seimo statute yra labai aiški nuostata, kad įstatymas dėl Seimo narių atlyginimo didinimo turėtų įsigalioti tik naujai išrinktam Seimui.

„Siūlau mums vis dėlto patiems įsiklausyti į Statuto nuostatas ir pritarti mano siūlymui, kad šiuo įstatymu nustatytas bazinis dydis Seimo pirmininkui, Seimo pareigūnams, Seimo nariams taikomas nuo kito naujai išrinkto Seimo posėdžio dienos. Tai būtų moralinis solidarumo aktas“, – siūlymo svarbą akcentavo P. Urbšys.

Tačiau toks siūlymas Socialinių reikalų ir darbo komiteto palaikymo nesulaukė. Socialdemokratas Algirdas Sysas tokį P. Urbšio siūlymą vadino populistiniu.

 „Noriu priminti, kad Seimo narių koeficientai iki šiol yra mažesni negu buvo 2008 metais. (..) Nuo kitos kadencijos Seimas atmetė tą siūlymą kartu išmesdamas arba palikdamas ant ledo dalį valstybės pareigūnų, tarnautojų, nes tame įstatyme buvo ir kitos kategorijos“, – savo nuomonę išsakė A. Sysas.

„Aš labai norėčiau, kad mes ne populizmu užsiiminėtume, o matytume visą vaizdą“, – teigė Seimo narys.

Nuotr. V. Liaudanskio

Skaitykite: https://www.diena.lt

2019 m. Spalis mėn. 28 d., Pirmadienis

V. Sinkevičius pasakė, kas Seime dar gali nutikti blogiausio


Screenshot_1.jpg

Lietuvos ryto televizijos laidoje „24/7“, kurios vedėja Daiva Žeimytė Povilas Urbšys ir Virginijus Sinkevičius kalbėjo apie pastarųjų savaičių įvykius Seime.

D. Žeimytė: “Kodėl Ramūnui Karbauskiui nepavyko antras balsavimas?“

P. Urbšys: „Manau, todėl, kad balsavimas vyko ne dėl Viktoro Pranckiečio, o dėl Ramūno Karbauskio. Visi suvokė, kad jei būtų pavykę atstatydinti V. Pranckietį, tai tokiu būdu būtų pateisintas visas farsas, kuris vyko penkis mėnesius. Rezultatas parodė, kad nepasitikima Ramūnu Karbauskiu yra ir valdančiojoje koalicijoje ir pačioje frakcijoje. Nenorėčiau sutikti su jūsų pasakymu, kad V. Pranckiečio klausimas jau yra uždarytas, manau, kad jis yra tik pridarytas. Šią savaitę Seimo Etikos ir procedūrų komisija, vietoj to, kad tikrai uždarytų Viktoro Pranckiečio klausimą, daugumos balsų skaičiumi, nusprendžia toliau nagrinėti ar valdybos posėdis buvo teisėtas. Tai reiškia, kad jie nori suabejoti procedūros pradžia ir tada niekas negali būti apsaugotas, kad vėl bus pakartota procedūra nuo pradžių.

Žiūrėkite: https://tv.lrytas.lt

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

...

Cream_and_Navy_Blue_Foliage_Border_Sympathy_Thank_You_Card_1_1.jpg

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

Nendrės-Dainavos bendruomenės ženklo atidengimas

vir.pngSpalio 25 d. atidengtas Panevėžio Nendrės-Dainavos bendruomenės ženklas. Jau temstant prie ženklo susirinkę bendruomenės nariai ir svečiai išvydo šviečiantį moderniomis technologijomis sukurtą bendruomenės ženklą.

Dendruomenė jau seniai džiugina panevėžiečius savo nuveiktais darbais ir aktyvumu. Čia jau kelintus metus aukščiausiai balais vertinamas „Debesų sodas“ sukurtas ir puoselėjamas Gintauto Šimkaus. Šiemet pirmąją vietą gražiausios aplinkos konkurse užėmė ir bendruomenės pirmininkės Rimos Kaminskienės sukurtas „Saulės sodas“. Idėjų nestokojantis visuomenininkas Virginijus Benašas aprodė savo veiklos rezultatus: galeriją, kiemo akcentus.

Povilo Urbšio padėjėja pasidžiaugė tokiais gražiais rezultatais ir žmonių bendryste iš kurios ir kyla ta bendruomeniškumo jėga. Seimo nario vardu ji įteikė Virginijui Benašui suvenyrą.

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

Žemynos progimnazijai 40

em.pngSpalio 25 d. Panevėžio „Žemynos“ progimnazija minėjo savo įkūrimo 40-metį. Beveik 40 metų mokyklai vadovavo Romualdas Grilauskas, kuris pernai ją perleido dabartiniam direktoriui Vidmantui Vilučiui.

Mokykla „Žemynos“ vardą gavo 1996 m. Žemyna – žemės, augmenijos, vaisingumo ir visokios gyvybės deivė. Mokykloje dirba 49 mokytojai, 11- plaukimo trenerių , 2 mokytojo padėjėjai, 8 švietimo pagalbos specialistai.

Mokykla vienintelė mieste turi baseiną. Jame mokoma plaukti ir treniruojami meistriškumo grupėse per 700 mokinių iš visų miesto bendrojo ugdymo mokyklų. Mokyklos baseine užaugo dabartinis Lietuvos pasididžiavimas: plaukikai Danas Repšys, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis.

Sutvarkytas mokyklos stadionas. Dabar tai geriausia futbolo su dirbtine danga aikštė Panevėžyje.

Povilas Urbšys pasveikino susirinkusius su švente ir perdavė Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėkas direktoriaus pavaduotojui Arūnui Gabrilavičiui ir matematikos mokytojai Ritai Bulovienei. Taip pat Seimo narys įteikė padėkas ūkio vadovei Vidai Kirchovienei už rūpinimąsi mokyklos aplinka ir rusų kalbos mokytojai Daivai Daunoravičienei už rūpestį mokyklos muziejumi, o mokyklai padovanojo paveikslą „Laisvė“.

2019 m. Spalis mėn. 26 d., Šeštadienis

Ginklų sudėti nesiruošia – kalba, kad į Seimą dar gali grįžti klausimas dėl Pranckiečio likimo

Viktoras Pranckietis

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) vis dar nesijaučia pralaimėjusi mūšį dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio. Buvusio bendražygio žiniomis, LVŽS jau ruošia atsakomąjį smūgį – ieško būdų dar šioje Seimo sesijoje pakartoti visą V. Pranckiečio atleidimo procedūrą.

Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija nusprendė toliau tęsti gautų skundų dėl pirmojo balsavimo procedūrų rengimo tyrimą. Anot buvusio LVŽS frakcijos nario Povilo Urbšio, tai reiškia, kad bus stengiamasi pačią atleidimo procedūrą praėjusį antradienį palaiminusį Seimo valdybos posėdį paskelbti neteisėtu. „Yra aiškūs požymiai, kad V. Pranckiečio medžioklė su varovais nesibaigia. Nes Etikos ir procedūrų komisijos norą toliau kapstytis ir nagrinėti, ar valdybos posėdis buvo teisėtas, ar ne, kurio pasekoje atsirado neeilinis Seimo posėdis. Aiškiai rodo, kad nėra atsisakyta visiškai šitą temą padėti į stalčių. Norima pabandyti atgaivinti per procedūros pradžią“, – sakė jis.

Šią savaitę buvo rengiamas tik pakartotinis balsavimas , taisyta procedūros pabaiga – slaptas balsavimas. P. Urbšio teigimu, bus bandoma ją pradėti visiškai iš naujo.

„O dabar matyti, kad pabaiga jiems gavosi ne tokia, kokios jie norėjo. Tai jie norėtų „filmą atsukti atgal“ ir per Etikos ir procedūrų komisiją pripažins, kad valdybos posėdis buvo neteisėtas dėl neeilinio posėdžio ir bus galimybė grįžti atgal“, – pasakojo politikas. Paklaustas, ar tai reiškia, kad šis klausimas bus keliamas dar šioje Seimo sesijoje, P. Urbšys paaiškino valstiečių elgesio motyvus.

„Man atrodo, kad čia neatmeskime ir to dalyko, kad galima kvestionuoti, kad pats procesas kilo iš neteisės, ar galima jį vadinti teisėtu?“ – klausimą kėlė P. Urbšys.

„Žinant tų medžiotojų užsispyrimą ir azartą, aš tikrai nenustebsiu“, – teigė jis.

Jo teigimu, keliami klausimai ir dėl galimo V. Pranckiečio naudojimosi tarnybine padėtimi.

„O dar lygiagrečiai yra platinama informacija, susijusi su V. Pranckiečiu, neva, piktnaudžiavimu savo užimamomis pareigomis: ar jis gyvena, ar negyvena (Seimo, aut. p.) viešbutyje, ar nesinaudoja savo tarnybine padėtimi važinėdamas kiekvieną sykį namo. Akivaizdu tai, kad ant tų žarijų kraunamas naujas lauželis“, – sakė P. Urbšys.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. A. Ufarto

2019 m. Spalis mėn. 24 d., Ketvirtadienis

„Minties“ gimnazijai 30

Min.pngSpalio 24 d. Panevėžio „Minties“ gimnazija minėjo savo gyvavimo 30- metį. Iki šių metų rugsėjo direktoriaus pareigas ėjęs Egidijus Samas prisiminė laikus, kai mokykla dar tik buvo statoma, laikus, kai 1991 metais mokykloje mokėsi 1711 mokinys, kai 2001 m. mokykla iš 18-osios tapo „Minties“. 2008 m. tapo gimnazija ir kitus svarbius įvykius.

Šiuo metu direktoriaus funkcijas laikinai atlieka pavaduotoja Ramutė Stasevičienė.

„Iš minties paprastai gimsta žodžiai, iš žodžių – darbai. O kaip ir kur gimsta mintis? Jūsų gimnazija yra ta vieta, kur gimsta nuostabiausios mintys...“, - pasveikino mokyklos kolektyvą Povilas Urbšys ir įteikė RL Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininko prof. Eugenijaus Jovaišos padėkas buvusiam direktoriui Egidijui Samui ir tikybos mokytojai Daliai Tabokienei bei padėkas savo vardu: fizikos mokytojai Onutei Liškauskienei, chemijos mokytojai. Reginai Vezbergienei ir biologijos mokytojai Virginijai Juknienei. Mokyklai Seimo narys dovanojo Trispalvę.

2019 m. Spalis mėn. 23 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete VRM atstovai pristatė Regioninės plėtros įstatymo projektą

foto.jpg

2019 m. spalio 23 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete Vidaus reikalų ministerijos atstovai pristatė parengtą Regioninės plėtros įstatymo projektą, kuriame siūloma suteikti Regiono plėtros tarybai juridinio asmens statusą, numatomos naujos tarybos funkcijos. Dalis funkcijų pereitų iš dabartinio Vidaus reikalų ministerijos Regioninės plėtros departamento į tarybą.  P. Urbšys išsakė pastabas, kad Vidaus reikalų ministerija visomis jėgomis stengiasi išsaugoti savo galias, pristatyme kalbama apie mistinį  Kompetencijų centrą. Reikia sustiprinti Regionų plėtros  specialistų kompetenciją, bet reikia aiškiai apibrėžti sąvokas.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

Atsakymą į Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašiunienės komentarą žiūrėkite čia.

2019 m. Spalis mėn. 22 d., Antradienis

Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtine skleroze asociacijai – 20

iss.pngSpalio 22 d. Panevėžio muzikiniame teatre Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtinės sklerozės asociacija paminėjo savo veiklos 20-metį. Susirinkusius sveikino kolegos iš Rokiškio, Kupiškio, Ukmergės bei kitų Lietuvos miestų, kolegos iš Latvijos.

Povilo Urbšio padėjėja perdavė Seimo nario sveikinimus, pasidžiaugė asociacijos veikla ir sergančiųjų bendryste, kuri padeda susigyventi su savo liga ir nuolat jausti draugo petį. Asociacijos senbuviams Ramunei Būdienei, Juozui Dūdai, Laimutei Morkūnaitei, Rasai Gotovtienei, Reginai Tušlienei ir Vytautui Vanagui ji įteikė Seimo nario padėkas, o vadovei Rasai Šnyrienei – gėlių puokštę.

Panevėžio regiono sergančiųjų išsėtinės sklerozės asociacija yra nepelno siekianti organizacija jungianti sergančius išsėtine skleroze, jų artimuosius bei visus suinteresuotus asmenis. Draugija yra Lietuvos Išsėtinės Sklerozės Sąjungos (LISS) narė.

2019 m. Spalis mėn. 22 d., Antradienis

Siūlo paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, data – 2020 m. sausio 19 d.

2020 m. sausio 19 d. siūloma paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus.

2020 m. sausio 19 d. siūloma paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus. Parlamentarų grupė, vadovaudamasi Konstitucija ir Seimo rinkimų įstatymu, įregistravo tai numatantį nutarimo projektą.

Paskelbti pirmalaikius Seimo rinkimus siūlo Seimo nariai Viktorija Čmilytė-Nielsen, Eugenijus Gentvilas, Juozas Baublys, Viktoras Pranckietis, Simonas Gentvilas, Gintaras Vaičekauskas, Ričardas Juška, Kęstutis Glaveckas, Virgilijus Alekna. „Pasirašiau ant projekto, kadangi buvo toks reikalavimas kažkada pavasarį, kad, jeigu neatstatydins manęs, tai tada reikės organizuoti išankstinius Seimo rinkimus. Tai manau, kad toks pasiūlymas gali skintis kelią“, – antradienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen po nesėkmingo bandymo patraukti Viktorą Pranckietį iš užimamo posto, priminė, pasak jos, „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pažadą skelbti pirmalaikius Seimo rinkimus, jei Seimo pirmininko nepavyks atstatydinti.

Politikės teigimu, lapkričio 7 dieną pirmalaikių rinkimų projektas bus pateiktas parlamentarų svarstymui. „Mes ėmėmės šios iniciatyvos, perregistravome savo pačių vasarą teiktą projektą ir jau renkame parašus. Turiu pagrindo manyti, kad lapkričio 7 dieną galėsime pateikti šį dokumentą jūsų ir mūsų visų sprendimui“, – Seime po paskelbtų balsavimo rezultatų dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu kalbėjo ji.

Tuo tarpu kiti parlamentarai plenarinių posėdžių salėje laidė kandžias replikas valstiečių bei jų lyderio Ramūno Karbauskio atžvilgiu. „Man atrodo, kad tikrai yra pagrindo skelbti nepasitikėjimą komisija. Kas čia per rezultatai tokie“, – juokavo mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Urbšys. Politikas, vertindamas balsavimą dėl Seimo pirmininko, sveikino, pasak jo, sveiką protą išlaikiusius valdantiesiems priklausančius parlamentarus.

„Pasirodo, kad imuninė sistema tarp valdančiųjų veikia, sveikas protas dar paima viršų, dar yra Seimo narių, kurie įsivaizduoja, kad nėra bandoje, kurią turi ganyti vienas piemuo“, – kalbėjo parlamentaras.

 

Skaitykite:https://www.lrytas.lt

Nuotr. R. Danisevičiaus

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 308