Naujienos

2019 m. Rugsėjis mėn. 30 d., Pirmadienis

46 Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą, ar merui suteikti įgaliojimai neperžengia ribų ir neprieštarauja Konstitucijai

konstitucijaRugsėjo 30 d. 46 Seimo narių grupė, atstovaujama Seimo narių Andriaus Kupčinsko ir Stasio Šedbaro, kreipėsi į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, priimtos 2014 m. birželio 26 d., neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsniui.

Konstitucijos 119 straipsnio pirmojoje ir ketvirtojoje dalyse įtvirtintos normos suponuoja vienareikšmę išvadą, kad Konstitucija numato vienpakopę dviejų institucijų savivaldos sistemą, kurioje atstovaujamoji institucija įvardijama savivaldybės taryba. Kita vertus, tiesiogiai išrinkto mero kompetencija, įtvirtinta Vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnyje, akivaizdžiai rodo tiesiogiai išrinkto mero ypatingą padėtį, išskiriantį jį iš kitų tarybos narių.

Kaip teigiama prašyme, sistemiškai analizuojant Konstitucijos 119 straipsnį, darytina išvada, kad vietos gyventojų savivaldą simbolizuoja savivaldybių tarybą sudarantys tarybos nariai ir neišskiriamas joks vienasmenis subjektas, kuris galėtų būti inkorporuotas į atstovaujamosios institucijos sudėtį. Konstitucijoje pateikiamas atstovaujamosios institucijos pavadinimas (savivaldybės taryba) ir jos išskirtinė padėtis bei kompetencija jai atskaitingų vykdomųjų organų atžvilgiu, nediferencijuojant tarybos narių, o atvirkščiai, – įtvirtinant visiems vienodą teisinį reguliavimą.

Kreipimąsį pasirašė ir Povilas Urbšys.

Skaitykite: http://alkas.lt/

2019 m. Rugsėjis mėn. 29 d., Sekmadienis

Nebyli R.Karbauskio ir R.Šimašiaus koalicija


nebyli.jpg

Nors Vilniaus apygardos teismas dar tik sprendžia, ar memorialo Lukiškių aikštėje idėjos konkursas laimėtas teisėtai, Vilniaus valdžia bunkeriu pakrikštyto „Laisvės kalvos“ maketo dalį jau suskubo pastatyti.

Viso Andriaus Labašausko projekto „Laisvės kalva“ maketo vertė 32 tūkst. eurų. Tiek autoriui atseikėjo savivaldybė. Nes, prasidėjus teismo procesams, planuota pusės milijono suma konkursą laimėjusiam projektui įgyvendinti liko Kultūros ministerijos biudžete. Tad, nelaukdama teismo sprendimo, savivaldybė pati, kaip aikštės savininkė, savarankiškai sudarė sutartį maketui ir pasirūpino, kad jis atsidurtų aikštėje, kur stovės dvi savaites. Maketo pristatyme dalyvavęs meras Remigijus Šimašius tikino, kad toks memorialas tikrai gali stovėti šioje aikštėje, bet galutinį žodį esą turės tarti ekspertai: „Ekspertų ir tautos balsavimas jau priėmė sprendimą, kad būtent šita idėja yra ta, kurią reikia bandyti realizuoti. Ar tą idėją autoriui tikrai pavyksta realizuoti su visų mūsų pagalba ar ne, aš klausiu miesto vyriausiojo architekto ir tų žmonių, kurie dalyvavo komisijoje ir rinko šitą idėją. Tai jų nuomonė bus labai svarbi, ir, be abejo, visų kitų nuomonė irgi labai svarbi.“

Jau metai teismas aiškinasi Lukiškių aikštės memorialo konkurso aplinkybes. Ieškinį teisme iškėlę Vyčio memorialo autoriai remiasi Seimo priimta rezoliucija, kad kovotojų už Lietuvos laisvę memorialas turėtų būti su Vyčio skulptūra. Paveldosaugininkų aiškinimu, A.Labašausko kūrinys „Laisvės kalva“ keistų aikštės reljefą, pripažintą vertingąja aikštės savybe.

- Kaip atsitiko, kad idėja įamžinti Lietuvos laisvės kovų istoriją Lukiškių aikštėje, regis, turėjusi suvienyti visuomenę, ją tik supriešino? - „Respublika“ paklausė Seimo valstybinės istorinės atminties komisijos nario Povilo URBŠIO.

- Panašu, kad mero R.Šimašiaus pagrindinė veikla - kiek galima labiau supriešinti ne tik Vilniaus žmones, bet ir visoje Lietuvoje. Tačiau tokios savivalės nebūtų, jeigu nevyktų nuolaidžiavimas iš Seimo ar kitų valstybinių institucijų.

Mane stebina, kaip meras ir jo pasekėjai suvokia laisvę ir jos simbolių įamžinimą. Akivaizdu, kad tai, ką jie pastatė, yra elementari siena. Statydami sieną jie kviečia visuomenę į dialogą? Kol institucijos demonstruos neveiklumą, lieka puikiausia terpė šimašiams priešinti visuomenę ir menkinti Lietuvos sostinės statusą.

- Oficialiai Lukiškių aikštė yra kaip valstybės reprezentacinė aikštė, tačiau savininkė - savivaldybė gali elgtis kaip nori?

- Sakyčiau, kad tai yra teisinis vakuumas. Aikštė tarsi yra savivaldybės žinioje, tačiau kartu yra pripažinta nacionalinės reikšmės objektu. Nors buvo priimta rezoliucija ir matant, kad nei Vyriausybė, nei jos pavaldume esančios institucijos problemos nesprendžia, Seimas inicijavo įstatymo projektą. Bet jis yra įstrigęs Ramūno Karbauskio vadovaujamo kultūros komiteto stalčiuose. Susidaro įspūdis, kad dėl Lukiškių aikštės ir valstybės simbolio Vyčio įamžinimo R.Karbaukis sudaro nebylią koaliciją su Vilniaus meru R.Šimašiumi. Tai, kad komitetas nesvarsto šio įstatymo projekto, sudaro galimybes R.Šimašiui naudotis šiuo įstatyminiu vakuumu - matome pastatytą laikiną maketą. Dažnai sakoma, kad nėra nieko pastovesnio už laikinumą. Gali būti, kad Seimui ir Vyriausybei mindžikuojant, maketas po kurio laiko virs ir kažkokiu nuolatiniu objektu.

Manau, įstatymo priėmimo vilkinimas rodo, kad R.Karbauskis vienus standartus taiko savo oponentams, o kitus - sau. Jo politinė jėga akcentavo, kokia svarbi yra mūsų tautinė, nacionalinė, istorinė tapatybė. Kalbame apie Lukiškių aikštę, apie tai, kas įprasmintų mūsų didybę valstybės simboliu. Jį mes turime, tai - Vytis. Ne bunkeris ir ne kalva. Jeigu trukdoma priimti įstatymu, kuriame aiškiai numatyta, kad Lukiškių aikštėje dominuojančiu aikštės akcentu turi būti joje įrengtas Vytį vaizduojantis monumentas, tai gal po tuo „valstietišku“ jo apdaru slepiasi pamušalas, panašus į liberalo R.Šimašiaus.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

2019 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Šeštadienis

Panevėžio muzikiniame teatre paminėta Socialinio darbuotojo diena

IMG_20190927_155923.jpgLietuvos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos iniciatyva nuo 2004 metų kasmet rugsėjo 27 d. Lietuvoje oficialiai švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, diena siejama ir su šv. Vincento Pauliečio vardu. Šv.Vincentas Paulietis buvo kunigas pamokslininkas, gyvenęs XVI a. Prancūzijoje. Jis laikomas socialinio darbo pradininku. Lietuvoje socialinį darbą dirba apie 6 tūkst. žmonių. Socialiniai darbuotojai dirba socialinės, sveikatos priežiūros įstaigose, švietimo įstaigose, teisėsaugos institucijose ir kt. 

Švęsti profesinę šventę darbuotojai susirinko iš įvairių Panevėžio įstaigų. Juos sveikino miesto vadovai, apdovanodami padėkomis ir angelų statulėlėmis ypatingai pasižymėjusius socialinius darbuotojus. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino darbuotojus kalbėdamas, kad socialinį darbą gali dirbti tie, kurie turi pašaukimą, ir jie yra mūsų vilties angelai. Dėkodamas už darbą, įteikė pyragą bendram šventiniam stalui. Renginį užbaigė šiltas ir jaukus Aido Giniočio ir Lietuvos muzikos ir teatro studentų koncertas.

2019 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Penktadienis

...

socialinio_darbuotojo_diena.jpg

2019 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys: R. Karbauskis savo galvos skausmą dėl V. Pranckiečio nori perkelti visam Seimui

Povilas Urbšys

Nauja, pokyčių žadėjusi politinė jėga pasirodė esanti niekuo neišsiskirianti iš kitų, anksčiau buvusių valdžioje, – tokios nuomonės apie valstiečius laikosi Seimo narys Povilas Urbšys. „Alfa taško“ studijoje apsilankęs politikas teigė, kad prieš rinkimus žadėtos vertybės ir sąžininga politika virto asmeninių interesų ir sąskaitų suvedinėjimu.

„Ramūnas Karbauskis deklaravo, kad labai svarbios yra tos vertybės, galų gale, reikia atstovauti valstybės interesams, o ne grupių. Tačiau šitoje situacijoje jis praktiškai demonstruoja, kad jam vis dėlto yra aukščiau asmeninis interesas, – teigė Seimo narys. – Yra bendra politikų problema: kai jie neturi valdžios, sako, kad tiesa yra jėga, o kai jie valdžios galią įgyja, tada jau sako, kad jėga yra tiesa. Ir kuo daugiau jėgos, tuo daugiau tiesos.“

Asmeniniais interesais savo veiksmus grindžia ir valstiečių lyderis R. Karbauskis, kuris, pasak P. Urbšio, yra paprasčiausias dviveidis.

„R. Karbauskis yra žmogus, kuris turi kaukę. Viena kaukė – kai jis žydromis akytėmis žiūri ir sako, kad aš viską darau ne dėl savęs, o dėl Lietuvos, o kitas veidas – jis tikrai kerštingas žmogus“, – teigė politikas.

Skaitykite: https://www.alfa.lt/

Žiūrėkite:https://www.alfa.lt

Nuotr. V. Skaraičio

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita

at.jpg

2019 m. rugsėjo 25 d. Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete buvo pristatyta Valstybinio audito ataskaita "Statybos leidimų išdavimas ir statybos proceso atitiktis nustatytiems reikalavimams".

Povilas Urbšys kalbėjo, kad audito rezultatai reikalauja keisti Aplinkos ministerijos požiūrį į esamą situaciją dėl statybos leidimų išdavimo. Šiuo metu išduodama daug neteisėtų leidimų, netraukiami atsakomybėn asmenys dėl neteisėtų leidimų išdavimo dėl suėjusios senaties, sudarytos prielaidos statinius naudoti ne pagal paskirtį. Tai yra akivaizdūs korupcijos požymiai. Ministerija turėtų kuo skubiau sudaryti veiksmų planą.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Seimo Istorinės atminties komisija dėl atminimo ženklų kvies pasiaiškinti KPD atstovus

Sprie.jpgeimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija į posėdį kvies Kultūros paveldo departamento (KPD) atstovus, kad jie paaiškintų, kodėl negali parengti istorinio įamžinimo taisyklių. Tokį sprendimą komisija trečiadienį priėmė bendru sutarimu.
Seimo narė Irena Šiaulienė siūlė leisti KPD parengti istorinio įamžinimo rekomendacijas, kurių galėtų laikytis visos Lietuvos savivaldybės. Parlamentaras Povilas Urbšys – į posėdį pasikviesti KPD atstovus, kad šie galėtų pasiaiškinti. 

„Mes komisijos posėdyje turime apsvarstyti tą, ką jie pasakė. Kurie mus ignoruoja ir vengia atlikti savo pareigų“, – teigė Seimo narys. „Pasižiūrėjus Kultūros paveldo departamento nuostatas, kurios yra patvirtintos, jose yra punktai, kurie leidžia jiems kištis į tai, kas reglamentuoja, kaip turi būti saugomas vienas ar kitas pastatas. Jeigu yra kažkokios spragos, jeigu jiems kažko nepakanka, jie gali pasiūlyti“, – pridūrė P.Urbšys. 
Skaitykite:
https://www.15min.lt/

L.Balandžio nuotr.

2019 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Trečiadienis

Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos posėdyje svarstytas klausimas dėl Lukiškių aikštės


komisija.jpg

Šiandien vyko Laisvės kovų ir istorinės atminties komisijos posėdis, kuriame buvo svarstytas klausimas dėl Lukiškių aikštės. Povilas Urbšys kalbėjo, kad dar 1999 metais Seimo nutarimu buvo fiksuota, kad Lukiškių aikštė-valstybinis objektas ir kad tas statusas turi būti įamžintas. Šios kadencijos Seimas vėl priėmė nutarimą dėl Vyčio, kaip valstybės simbolio, įamžinimo šioje aikštėje. Seime po pateikimo pritarta ir Lukiškių aikštės įstatymo projektui, kuris stringa.P. Urbšys pasiūlė komisijai kreiptis į Seimo valdybą dėl šio klausimo sprendimo, kad nebūtų ignoruota Seimo valia.

Visą klausimo svarstymo eigą žiūrėkite čia.

Povilo Urbšio pasisakymą žiūrėkite čia.

2019 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Antradienis

Panevėžyje paminėta Žydų genocido diena

71108538_746821712420536_8853851115339382784_n.jpgRugsėjo 24 d. Panevėžyje prie paminklo žydų aukoms atminti „Liūdinti žydų motina“ žydų bendruomenė su bičiuliais paminėjo Lietuvos žydų genocido atminimo dieną. Rugsėjo 23 d. minima Lietuvos žydų genocido atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23 d. buvo sunaikintas Vilniaus getas.

Panevėžio žydų bendruomenės pirmininkas Genadijus Kofmanas priminė tragišką žydų istoriją, pristatė bendruomenės veiklą šiandien. Prie paminklo savo istorija dalinosi ir iš Izraelio atvykę brolis su sese, kurie Panevėžyje ieško informacijos ir įrašų apie savo giminaičius.

Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja prie paminklo uždegė atminimo žvakę.

2019 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Antradienis

Laimėtų viską – buvęs bendražygis prabilo apie paslapčiomis rezgamą Karbauskio planą

Ramūnas Karbauskis

Buvęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys Seime, dabar Mišrioje Seimo narių grupėje dirbantis Povilas Urbšys DELFI prakalbo apie slaptą LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio planą, kuriuo jis ne tik pakeistų Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, bet ir išlaikytų savo partiečių paramą, kurie nenori Seimo pirmininko kėdėje matyti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko Gedimino Kirkilo.

DELFI primena, kad iškėlus tyrimo dėl Seimo narės Irinos Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais klausimą, R. Karbauskis kalbėjo, kad V. Pranckiečio atstatydinimas Seimo salę pasieks tik atlikus tyrimą, jei tik bus sulaukta opozicijos palaikymo. Seimo pirmininkas V. Pranckietis kaltinamas tuo, kad nors informaciją apie I. Rozovą turėjo, reikalingų veiksmų jis nesiėmė. Opozicijos atstovams pranešus, kad klausimo dėl V. Pranckiečio jie nepalaikys, R. Karbauskis ketvirtadienį prabilo apie kitą įvykių variantą. Jis sakė, kad Seimą klausimas dėl V. Pranckiečio atstatydinimo gali pasiekti greitu metu. Paklaustas, ar tai gali įvykti dar šį mėnesį, R. Karbauskis nedaugžodžiavo, pasakė tik „galbūt“.

Seimo pirmininko postas pagal liepos 5 dieną pasirašytą koalicijos sutartį turi atitekti „socialdarbiečių“ atstovams parlamente.

P. Urbšys DELFI papasakojo apie tai, kas kalbama Seimo koridoriuose. O juose kalbama apie R. Karbauskio planą, kaip pasiekti savo tikslą – patraukti Seimo pirmininką. Ir tai, anot pašnekovo, daroma net gąsdinant dėl LSDDP pasitraukimo iš koalicijos.

„Yra kalbama, kad reikia nukirsdinti Seimo pirmininko galvą valstybės gerovei. Ir yra gąsdinami valstiečių frakcijos nariai, kad jei LSDDP negaus Seimo pirmininko pozicijos, jie išeis iš koalicijos. Nors iš tikrųjų, jų pasitraukimas būtų lygus jų politinei savižudybei. Nes ji laikosi koalicijos pagalba ant tos valdžios politinės lyties“, – situaciją vertino parlamentaras.

Skaitykite:https://www.delfi.lt

Nuotr. K. Čachovskij

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 304