Naujienos

2018 m. Spalis mėn. 02 d., Antradienis

Svarsto, kaip skaičiuoti kadencijas jau paskirtiems seniūnams

Siūloma nustatyti, kad į pareigas neterminuotai priimtiems seniūnams nuo naujo Vietos savivaldos įstatymo įsigaliojimo bus nustatoma penkerių metų kadencija eiti atitinkamos seniūnijos seniūno pareigas.

Kadangi seniūnams kadencijų skaičius nėra ribojamas, tai reikštų, kad pareigas einantys seniūnai tęstų darbą penkerius metus, o paskui galėtų dalyvauti konkurse kitai kadencijai.
Tai siūlančias Vietos savivaldos įstatymo pataisas įregistravo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė ir šio komiteto nariai Zenonas Streikus, Gintautas Kindurys ir Povilas Urbšys. Jie pastebėjo, kad priimtame įstatyme, kuris įsigalios 2019 m. sausio 1 d., nenustatytos įstatymo įgyvendinamosios nuostatos, t. y. neaptartas pareigas einančių seniūnų kadencijos pradžios klausimas įvedus kadencijas.

Skaitykite: http://www.respublika.lt

2018 m. Spalis mėn. 02 d., Antradienis

Buvusiems bendražygiams – provincialų etiketė

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „urbšys sekundė“

Dėl įtakos Panevėžyje ietis sukryžiavus parlamentarui Povilui Urbšiui ir per jo vardo judėjimą į miesto Tarybą išrinktiems valdančiosios daugumos atstovams, skundo sulaukusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija priėmė saliamonišką sprendimą nesikišti į politines kovas periferijoje. Mat Seimo narys „laisvas reikšti savo mintis ir nuomonę“ ir turi galią prašyti ikiteisminio tyrimo, jei tik mato tam būtinybę. Visgi etikos sargai P. Urbšiui pagrūmojo neperlenkti lazdos. Tokio pamokymo sulaukęs parlamentaras šįkart rėžė iš peties, jį skundusius buvusius bendražygius išvadindamas provincialiai mąstančiais politikais.
Skaitykite:
https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Spalis mėn. 02 d., Antradienis

...


DSC_6372-1024x680.jpg

Gerbiami policijos darbuotojai,

 

 

 

 

Jūs esate gėrio sargyboje.
Ryžto ir sėkmės Jums.
Su Jūsų profesine diena.

 

 

 

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 28 d., Penktadienis

Socialinio darbuotojo dienos minėjimas

soc.pngRugsėjo 27 d. Muzikiniame teatre Panevėžio socialinių darbuotojų bendruomenė paminėjo savo profesijos dieną.

Socialinių darbuotojų diena Lietuvoje oficialiai švenčiama nuo 2004 metų. Šventės data pasirinkta atsižvelgus į tai, kad rugsėjo mėnesį 1993 metais įvyko pirmasis Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos suvažiavimas. Be to, diena siejama ir su XVI a. Prancūzijoje gyvenusio kunigo pamokslininko šv. Vincento Pauliečio vardu, kuris ir laikomas socialinio darbo pradininku. Jis skatino žmones vadovautis krikščioniškosios pagalbos kitam tiesomis.

Povilas Urbšys pakilo į sceną pasveikinti socialinių darbuotojų. Jis išvardino šv. Vincento Pauliečio puoselėtas vertybes, kurios nepamirštos ir šiandien dirbant šį darbą paragindamas susirikusiuosius: „Telkitės, kad būtumėte matomi, kad galėtumėte garsiai išsakyti savo problemas ir neabejoju, kad mes, šiandien čia esantys seimo nariai, visomis išgalėmis stengsimės jums padėti“. Baigdamas Seimo narys įteikė padėkas Panevėžio specialiosios mokyklos - daugiafunkcinio centro socialinei darbuotojai Eglei Garnienei ir to paties centro socialinio darbuotojo padėjėjai Angelei Irbinskienei.

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Panevėžio TAU pradėjo mokslo metus

Panevežio trečiojo amžiaus universitetas nuotrauka.Rugsėjo 27 - osios popietę norėjosi, kad Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos salė būtų guminė - čia mokslo metus pradėjo Panevėžio trečiojo amžiaus universitetas. Į mokslo metų šventę rinkosi studentai, dekanai, savanoriai, bičiuliai... Mokyklos darbuotojos vis nešė papildomas kėdes ir suolelius. Vien studentų šiais mokslo metais užsiregistravo 425! 

Universiteto vadovė Zita Kazlauskienė džiaugėsi, kad trečius mokslo metus pradedantis universitetas augina bendruomenę ir draugų ratą, pristatė veikiančius fakultetus, spalio mėnesio veiklos programą ir naujas siūlomas veiklas. 

Povilas Urbšys sveikindamas sakė, jog žmogus jaunas, kol nori žinoti, nori pažinti, nori dovanoti save vienas kitam. Seimo narys dėkojo Zitai Kazlauskienei už suformuotą kolektyvą ir surinktą gausų būrį studentų, už ryžtą bei pasiaukojimą ir įteikė vadovei Lietuvos laisvės atkūrimo šimtmečio ženkliuką.

Šventinę nuotaiką mokslo metų šventėje kūrė  "Stilingos muzikos trio" (Ala Fetingienė - akordeonas, Leonas Dambrauskas - kontrabosas, Irma Paurienė - fleita).

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

„Valstiečiai“ pasiekė savo: Seimo pirmininkas vėl turės septynis pavaduotojus

E. Genio/LRT nuotr.

Valdantieji pakeitė savo pačių priimtą sprendimą dėl Seimo valdybos sudėties. Antradienį šis siūlymas buvo atmestas, tačiau ketvirtadienį Seime jų atstovė pateikė siūlymą sugrąžinti du papildomus Seimo vicepirmininkus. Šį kartą buvo pritarta ir opozicijos prašymui Seimo valdyboje skirti jiems dvi vietas.

Projektą pristačiusi „valstietė“ Aušrinė Norkienė tikino, kad sugrąžinus septynių Seimo vicepirmininkų pozicijas dvi iš jų gali atitekti opozicijos atstovams. Jos teigimu, toks sprendimas padėtų įtraukti daugiau politinių jėgų į politinės darbotvarkės formavimą.

A. Norkienės teigimu, vieno papildomo parlamento vicepirmininko pareigybės įkūrimas biudžetui kainuotų 66 tūkst. eurų per metus.

Prieš balsavimą vykusiame svarstyme Eugenijus Gentvilas siūlė, kad opozicijai priklausytų ne vienas, o du Seimo vicepirmininko postai.

„Nieko naujo čia opozicija neiškovoja, o atsiima tai, kad egzistavo iki 2016 metų lapkričio 15 dienos”, – pabrėžė liberalas. „Jei tam nebus pritarta, aš kalbėsiu toliau apie opozicijos teisių pažeidinėjimą šitame Seime“, – pridūrė jis.

E. Gentvilo siūlymą parėmė ir iš „valstiečių“ frakcijos pasitraukęs Povilas Urbšys. Jo teigimu, valdantieji šiuo metu kaltinami nedemokratiškumu ir pritardami šiam opozicijos siūlymui parodytų, kad stengiasi išlaikyti demokratišką balansą.

Skaitykite: https://www.lrt.lt

 

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Seimas priėmė Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas

Už pataisas balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 7.

Seimas priėmė daug diskusijų sukėlusias Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurios numato, kad deginimo įrenginius, kuriuose energijai gaminti kaip kuras naudojamos komunalinės atliekos, būtų galima statyti ne arčiau kaip 20 kilometrų atstumu nuo gyvenamųjų vietovių. Išsiaiškinta, kad antradienio posėdyje prašant atidėti svarstymą ir grąžinti klausimą į Aplinkos apsaugos komitetą, nesilaikyta Seimo statuto. Dėl to parlamentarai vėl grįžo prie šio klausimo, komitetui nespėjus susirinkti įvertinti naujausių antikorupcinio vertinimo išvadų. Už pataisas balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 7.

ELTA primena, kad Seimas antradienio posėdyje turėjo grįžti prie aršias diskusijas įžiebusių Atliekų tvarkymo įstatymo pataisų, tačiau nusprendė jas vėl grąžinti į Aplinkos apsaugos komitetą.

Minėtas pataisas yra užregistravę parlamentarai Rima Baškienė, Valerijus Simulikas, Algis Strelčiūnas, Povilas Urbšys.


Jų teigimu, plečiantis atliekų deginimo veiklai vis daugiau statoma ar planuojama statyti atliekų deginimo įrenginių, todėl atsiranda poreikis valstybės mastu sumažinti pavojų visuomenei bei valstybei. Atliekų deginimo įrenginiai, pasak projekto autorių, vienai tonai atliekų reikalauja gerokai mažiau darbo vietų nei alternatyvi praktika, pavyzdžiui, perdirbimas.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

Aiškėja, kurį kandidatą į prezidentus palaikytų panevėžiečiai politikai


Likus beveik aštuoniems mėnesiams iki šalies prezidento rinkimų, norą juose jau dalyvauti oficialiai pareiškė Seimo nariai Aušra Maldeikienė ir Naglis Puteikis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Lietuvos liberalų sąjūdžio iškeltas europarlamentaras Petras Auštrevičius bei buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas ir bankininkas Gitanas Nausėda.

Prie šios plejados prisijungė filosofas Arvydas Juozaitis ir Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Naujienų portalas JP nusprendė panevėžiečiams politikams užduoti vieną klausimą: už kurį kandidatą balsuotų, jei Lietuvos prezidento rinkimai įvyktų šį sekmadienį, rugsėjo 30 dieną?

Seimo narys panevėžietis Povilas Urbšys

„Oficiali kandidatų rinkimų procedūra nėra prasidėjusi. Čia yra tik pretendentai į kandidatus. Kiekvienas pretendentas, panoręs tapti kandidatu, privalo surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų. Tuomet ir bus aišku, kas yra oficialus kandidatai. Tada ir bus galima komentuoti.

Kol kas visi kandidatai nori gero Lietuvai, o jų pasisakymai prasidėjo kaip niekada anksti, nors rinkiminė kampanija dar nepaskelbta, debatai jau vyksta.

Kita vertus, debatai gal padės žmonėms geriau pažinti pretendentus į kandidatus. Tik, duok, Dieve, kad žmonės nebūtų persisotinę debatais. Labai keista – artėja savivaldos rinkimai ir jie įvyks anksčiau, bet apie juos niekas nekalba ir nediskutuoja.

Pretendentai į prezidentus kalba apie valstybės reikalus, bet, mano įsitikinimu, valstybė, jeigu ji demokratinė, prasideda nuo savivaldos. Tačiau savivaldos rinkimuose žmonių aktyvumas mažesnis nei renkant prezidentą arba Seimą. Tai – problema. Nesuvokiama, juk žmogui artimesnė valdžia yra išrinkta savivaldos rinkimuose?“

Skaitykite: https://jp.lt

2018 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Ketvirtadienis

...

IMG_1317.jpg

Gerbiami socialiniai darbuotojai,

 

Jūsų dėka gailestingumas nėra tik žodis.

Dėkoju Jums iš širdies.

Su Jūsų profesine diena.

 

Povilas Urbšys

2018 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Trečiadienis

V. Semeška dviejų plačiai užsėstų kėdžių krokodilo ašaromis neišsaugos?


KSU | Kazimiero Simonavičiaus universitetas nuotrauka.

Dvi kėdes plačiai užsėdęs konservatorius Vilius Semeška, vis dar niekam nerodantis savo vidurinio mokslo baigimo pažymėjimo, regis, nebeteks vienų pareigų. Jis turės rinktis – būti Tarybos ar Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariu?

Prieš keletą dienų Seime priimtos įstatymo pataisos numato, kad VRK nario pareigos nesuderinamos su savivaldybės tarybos nario statusu. Įstatymo pataisos įsigaliotų, pasirašius LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Pataisų rėmėjai argumentuoja, kad VRK negali dirbti savivaldybės tarybos mandatą turintis žmogus, nes jis tampa kontroliuojančios savivaldą institucijos nariu.

Po to, kai antradienį LR Seime priimtomis pataisomis uždrausta VRK nariui turėti savivaldybės tarybos mandatą, savaitraštis „Mano Druskininkai“ susisiekė su Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariu Povilu Urbšiu, Seime pristačiusiu klausimą dėl minėtų pataisų.

Jis pabrėžė, kad jau anksčiau Konstitucinis teismas yra labai aiškiai pasakęs, jog VRK negali dirbti savivaldybės tarybos mandatą turintis asmuo: „Tik kažkodėl tai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai šią konstitucinę nuostatą ignoravo; aiškiai žinodami, kad jie sukuria teisinę dviprasmybę, deleguodami į VRK V. Semešką. Kai teko diskutuoti su šios partijos pirmininku, jis mane patikino, kad V. Semeška – jeigu reikės rinktis tarp rinkimų komisijos nario ir tarybos nario mandato – pasirinks komisijos nario. Taigi, jau tada buvo aiškiai atkreiptas dėmesys į tai, kad V. Semeškos atsiradimas komisijoje sukelia prieštaravimą Konstitucijai.“

Skaitykite: http://www.manodruskininkai.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 263