Naujienos

2018 m. Liepa mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Iškilmės Karaliaus Mindaugo husarų batalione ir Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje

Liepos 5 d. ryte Povilas Urbšys dalyvavo Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijoje. Iškilmingos nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremonijos, vykusios plk. Jono Variakojo rikiuotės aikštėje, metu į atsargą išleista 312 privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

kar.pngŠiek tiek vėliau Seimo narys dalyvavo Nepriklausomybės aikštėje vykusioje Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių, dalyvavusių Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje Malio Respublikoje (MINUSMA) ir Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje, sutikimo ceremonijoje. Renginio metu kariams įteikti medaliai už dalyvavimą tarptautinėje misijoje. 34 kariai – antroji Pajėgų apsaugos vieneto pamaina Malyje tarnybą sėkmingai vykdė 4 mėnesius. Būrys buvo sudarytas iš KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių. Kariai tarnavo Vokietijos parašiutininkų kuopos pagrindu sudarytoje Pajėgų apsaugos kuopoje, kur vykdė tarptautinių pajėgų apsaugos ir kitas karines funkcijas. Šių metų birželio 27 dieną savo pareigas kariai perdavė trečiajam Pajėgų apsaugos vienetui, sudarytam ir iš KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės karių.

2018 m. Birželis mėn. 30 d., Šeštadienis

A. Skardžiaus kėdė nesudrebėjo: Seimas palaimino jam palankias komisijos išvadas

E. Genio/LRT nuotr.

Parlamentaro Artūro Skardžiaus kedė nesudrebėjo. Šeštadienį Seimas pritarė laikinosios A. Skardžiaus apkaltos komisijos išvadoms, kuriose buvo nustatyta, kad parlamentaras nepažeidė Seimo nario priesaikos ir nesulaužė Konstitucijos. 

Mišrios Seimo narių grupės narys Povilas Urbšys stebėjosi, kodėl komisijos darbas buvo „paslėptas po paslapties skraiste“, o informacija nepateikta visuomenei.

„Man iki šiol neaišku, kam reikėjo taip ilgai tęsti šią komisiją ir vis atidėti. Kaip su danties traukimu – reikia ištraukti ir viskas“, – piktinosi P. Urbšys.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2018 m. Birželis mėn. 30 d., Šeštadienis

P.Urbšys pajuto politinės inkvizicijos laužų kvapą

Per patį vasaros karštymetį Panevėžio miesto savivaldybės administracijoje apsilankę STT agentai išsivedė merą Rytį Mykolą Račkauską, patupdė dviem paroms į areštinę, o teismas jį trims mėnesiams nušalino nuo pareigų. Meras įtariamas piktnaudžiavimu tarnyba, prekyba poveikiu.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Paaiškėjo, kas Panevėžio miesto tarybos posėdžių salę „papuošė“ gedulingu krepšeliu

Nepaisant, kad dabartinis Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas praėjusią savaitę sulaukė teisėsaugos įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba ir prekyba poveikiu bei trims mėnesiams buvo nušalintas nuo mero pareigų ir jam uždrausta lankytis savivaldybės administracijoje bei bendrauti su kai kuriais administracijos darbuotojais, jis dalyvavo Tarybos posėdyje.

Jo dalyvavimas nepraėjo ramiai ir sukėlė šiokį tokį šurmulį. Išskirtinai ketvirtadienio politikų sambūryje pasielgė Tarybos narys socialdemokratas Donatas Degenis.

„Tas pajuokavimas atitinka D. Degenio politinės kultūros lygį. Nustebčiau, jei jis elgtųsi kitaip. Man jis daugiau primena gatvės politiką. Jis krepšelį turėtų pastatyti savo partijos skyriuje. Be to, didesnę problemą matau paties Degenio. Juk jo neišrinko skyriaus pirmininku. Jam turėtų labiau rūpėti jo paties santykis su savo frakcija Taryboje, nei rūpintis pilietinio judėjimo „Kartu“ santykiais su tuo pačiu pavadinimu Taryboje esančiais frakcijos nariais“, – sakė P. Urbšys ir tarstelėjo, kad D. Degenis ir sugeba tik krepšelius statyti.

Skaitykite: https://jp.lt/

2018 m. Birželis mėn. 29 d., Penktadienis

Apribotos šešėliniais ministrais vadinamų kanclerių kadencijos

Diplomatai

Seime priimtas vyriausybės įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma apriboti ministerijų kanclerių kadencijas. Nuo šiol kancleriai galės kandidatuoti daugiausiai dvi kadencijas iš eilės, jos truks penkerius metus. Už įstatymo projektą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 24 parlamentarai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė ir kitas komiteto narys bei Mišrios Seimo narių grupės frakcijos atstovas Povilas Urbšys anksčiau LRT.lt sakė, kad iki šiol kancleriai į ministerijas patekdavo tarsi visiems laikams. Abu parlamentarai kanclerius vadino šešėliniais ministrais ir akcentavo, kad toks kadencijų įvedimas prisidės prie didesnio skaidrumo ir efektyvumo.
Skaitykite: https://www.15min.lt

2018 m. Birželis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Panevėžio politikoje – makabriški pokštai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio politikoje – makabriški pokštai“

Politikos ratas Panevėžyje apsisuko. Prieš penketą metų į posėdį besirenkančius Tarybos narius prie Savivaldybės pasitiko Seimo nario Povilo Urbšio suburti piketuotojai, iškėlę tuomečio mero konservatoriaus Vitalijaus Satkevičiaus marionetę, taip esą nuo neskaidrių Savivaldybės ir verslo sandorių gindami miesto centrinę dalį.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai sulaukė progos atsirevanšuoti. Ketvirtadienį prieš Tarybos posėdį prie Savivaldybės išsirikiavo dešimt konservatorių, iškėlę analogiškus plakatus, tik šį kartą marionečių vietoje – meras Rytis Račkauskas ir pats P. Urbšys.
Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt/

2018 m. Birželis mėn. 28 d., Ketvirtadienis

Mokesčių reformos draugai ir priešai Seime: kas kaip balsavo ir ar galėjo viskas baigtis kitaip?

Rytinis Seimo posėdis

Ketvirtadienį Seimas tarė galutinį žodį – mokesčių ir pensijų reforma įvyks. Trys svarbiausi tam reikalingi įstatymų pakeitimai – gyventojų pajamų mokesčio įstatymo, valstybinio socialinio draudimo įstatymo ir pensijų kaupimo įstatymo – buvo priimti. Paramą šiems įstatymams išreiškė ne tik valdantieji.

Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, įtvirtinusias naują 20 proc. GPM mokesčio tarifą, palaikė 75 Seimo nariai, prieš balsavo 5, o susilaikė – 12. „Už“ balsavo 49 iš 54 balsavime dalyvavusių „valstiečių“, 10 iš 11 balsavime dalyvavusių „socdarbiečių“, visi 7 balsavime dalyvavę „tvarkiečiai“ ir 6 Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA) atstovai. 
Reformą palaikė ir keli mišrios Seimo narių grupės nariai: buvęs R.Žemaitaičio partijos kolega, praėjusią savaitę triukšmingai iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos išmestas Petras Gražulis, taip pat buvęs „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys ir prieš porą mėnesių „socdarbiečius“ palikęs Valentinas Bukauskas.
Skaitykite: https://www.15min.lt/

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Ministrai keičiasi, o kancleriai lieka: Seime – bandymas apriboti „šešėlinių ministrų“ kadencijas

BNS nuotr.

Kancleriai neturi tapti šešėliniais ministrais, mano parlamentarai Guoda Burokienė ir Povilas Urbšys. Abu Seimo nariai pasisako už jų rotaciją ir mano, kad toks sprendimas prisidėtų prie didesnio skaidrumo. 

Trečiadienį Seime svarstytas Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siūloma riboti ministerijų kanclerių kadencijas. Pagal įstatymo projektą, kancleriai galėtų kandidatuoti daugiausiai dvi kadencijas iš eilės, jų kadencija truktų penkerius metus. Teisės aktui po svastymo pritarta. 

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Viešojo valdymo fakulteto diplomų teikimo ceremonija

Balandžio 27 d. Mykolo Riomerio universiteto Viešojo valdymo studentams įteikti bakalauro ir magistrantūros diplomai. Seimo narys Povilas Urbšys sveikino studentus studijų baigimo proga.

2018 m. Birželis mėn. 27 d., Trečiadienis

Panevėžyje trankiai skaldomi politiniai antausiai: vieni kitiems liepia atsistatydinti

Atsistatydinti raginamas ne tik Panevėžio meras, bet ir Seimo narys P. Urbšys.

Politinės aistros Panevėžyje įkaito iki virimo temperatūros. Įtarimų prislėgtą ir teismo trims mėnesiams nuo pareigų nušalintą merą Rytį Račkauską atsistatydinti spaudžia nebe tik opozicinės frakcijos. Antausį skėlė ir buvę politiniai bendražygiai – prieš trejus metus R. Račkauską į merus išvedusio, o dabar nusiteikusio jo vietą po aštuonių mėnesių užimti Seimo nario Povilo Urbšio komanda. 

Mero rinkimams besiruošiančio P. Urbšio vadovaujamas Panevėžio pilietinis judėjimas „Kartu“ po būstinėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ginkluotų pareigūnų atliktos kratos demonstruoja atsiribojantis nuo R. Račkausko reikalų. „Urbšininkai“ jo reikalauja trauktis iš mero posto, o R. Račkauską palaikančios miesto tarybos frakcijos – atsisakyti „Kartu“ vardo. 

Išplėstiniame judėjimo tarybos posėdyje antradienį, pasak P. Urbšio, dalyvavo beveik visi jo nariai. Lyderis tikina jau turintis 50 sekėjų – esą iš judėjimo prieš porą mėnesių pasitraukus R. Račkauskui su keliolika šalininkų, gretos vėl pasipildė dešimčia naujų narių. 

„Kas siekė, kad judėjimas subyrėtų, apsiskaičiavo“, – tvirtino P. Urbšys. Anot jo, raginimą R. Račkauskui palikti mero kėdę palaiko visa judėjimo taryba – balsuojant atsirado tik vienas susilaikęs. 

Skaitykite: https://www.alfa.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 255