Naujienos

2019 m. Sausio mėn. 27 d., Sekmadienis

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Sausio 27 d. Seimo narys Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio žydų bendruomenės organizuotuose renginiuose Holokausto aukoms atminti. Po iškilmingo mitingo prie memorialo „Liūdinti žydų motina“ Atminties skvere jis, kartu su keliomis dešimtimis panevėžiečių, dalyvavo ekskursijoje pėsčiomis po Panevėžį, aplankant pagrindines kadaise buvusios gausios žydų bendruomenės istorines vietas. Vedami Panevėžio kraštotyros muziejaus direktoriaus Arūno Astramsko pasakojimo miestiečiai aplankė paminklą „Geto vartai“ bei anksčiau žydams priklausiusius objektus. Vėliau Seimo narys dalyvavo diskusijoje apie holokausto istoriją, priežastis ir vykdytojus bei dokumentinio filmo apie Aušvico - Birkenau koncentracijos stovyklą peržiūroje.

2005 metais Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje priimtas sprendimas, sausio 27-ąją paskelbti Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena. Šios datos minėjimas siejamas su 1945 metais, kuomet dar tebevykstant II-ąjam Pasauliniam karui sausio 27 d. buvo išlaisvinti Aušvico-Berkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Ši stovykla buvo didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykla, kurioje nužudyta 1,5 mln. žmonių, iš kurių daugiau negu 1 mln. žydų.

1941 m. liepos – rugpjūčio mėnesį į Panevėžio getą buvo suvaryta daugiau negu 10 tūkst. Panevėžio miesto ir jo apylinkių, žydų. Iš viso Kurganavos miške, Žaliojoje Girioje ir Staniūnuose, nužudyta daugiau negu 13 tūkst. žydų.

2019 m. Sausio mėn. 27 d., Sekmadienis

Politologas apie LŽVS suvažiavimą: literatūrinė „mento“ figūra ir vaikų juokas Prezidentūroje

LVŽS,Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos XII, 12, rinkiminis suvažiavimas, prienai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) suvažiavime lyg ir nenutiko nieko tokio, apie ką politikos ekspertai nebūtų kalbėję anksčiau – Saulius Skvernelis tapo partijos remiamu kandidatu, Ramūnas Karbauskis perrinktas partijos pirmininku, o eiliniams partiečiams įskiepyta nauja optimizmo dozė pabrėžiant džiaugsmą dėl augančių reitingų.

Tiesa, kai kurios „tarp eilučių“ paliktos ar viešai nuskambėjusios mintys, politikos ekspertų teigimu, leidžia atpažinti signalus apie tai, kuria kryptimi pasuks valstiečių laivas.

Kalbėdamas suvažiavimo dalyviams S.Skvernelis nevengė aštrios retorikos: prisiminęs savo darbą policijoje jis teigė, jog niekinant ir žeminant policininkus, dalis visuomenės juos vadina „mentais“ ir netrukus auditoriai priminė, kad jo sėkmės rinkimuose atveju Prezidentūroje skambėtų vaikų juokas. Kandidatas pabrėžė, kad šeimą laiko vertybe ir leido suprasti, kad tai turėtų imponuoti ir jo rinkėjams. Komentuodamas tokią S.Skvernelio retoriką politologas Liutauras Gudžinskas teigė, kad sunku nuspėti, kaip tokie vieši pasisakymai paveiks rinkėjų vertinimus.

Suvažiavimo metu du valstiečiai – Tomas Tomilinas ir Mindaugas Puidokas išsakė kritikos partijos lyderiui kritikos ir net palyginino jį su Vladimiru Leninu. Politologas pritarė minčiai, kad ne visos „Naisių vasaros“ dienos saulėtos.

„Povilas Urbšys, Justas Džiugelis pasitraukė... Esama tam tikro Rimos Baškienės atotrūkio. Akivaizdu, kad šiai partijai priklausantiems ambicingiems politikams ne visada patinka R. Karbauskio valdymo stilius. Kartais susidaro toks vaizdas, kad partijos pirmininkas joje tvarkosi kaip vienoje iš savo valdomų įmonių ir priima sprendimus nesikonsultuodamas su bendražygiais“, – kalbėjo politologas ir priminė paskutinį R. Karbauskio sprendimą mažinti partijos pirmininko pavaduotojų skaičių.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuotr. G. Bitvinsko

2019 m. Sausio mėn. 25 d., Penktadienis

P. Urbšys kviečiamas į apklausą STT


pp.jpg

Seimo narys Povilas Urbšys kitą savaitę kviečiamas į apklausą Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdyboje, kuriai dar prieš šešetą metų pats vadovavo. P. Urbšys kol kas turi liudytojo statusą Panevėžio apygardos prokuratūros atliekamame ikiteisminiame tyrime, kuriame įtarimai korupcija yra pareikšti Panevėžio merui Ryčiui Račkauskui bei jo patarėjai Gintarei Maskoliūnienei.

„Šią savaitę, antradienį, su manimi susisiekė STT Panevėžio valdybos tyrėja ir pakvietė pirmadienį, 10 val., atvykti į valdybą apklausai“, – patvirtino P. Urbšys.

Nors, anot seimūno, jį kvietusi tyrėja nauja, jam nepažįstama, darbuotoja, visgi pripažįsta, jog apklausa buvusioje darbovietėje esą ir pačiam atrodo keistai. „Dabartinis STT Panevėžio valdybos viršininkas buvo mano bendradarbis. Dabar jo vadovaujamo padalinio tyrėja kviečia mane į apklausą. Gerbiu kiekvieną pareigūną, nepriklausomai nuo jo darbo vietos, bet apklausa buvusioje darbovietėje sudaro galimybę interpretuoti, kad ji gali būti šališka. Iš vienos pusės, gali atsirasti vertinimų, kad tokia apklausa man naudinga, bet iš kitos pusės, ji gali būti man kaip tik nenaudinga – gal ateis atsiskaitymo su manimi valanda“, – teigė P. Urbšys.

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt

Nuotr. Sekundė

2019 m. Sausio mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Buvęs valstietis prabilo apie valdančiųjų darbo užkulisius: intrigos prasidėjo su A. Širinskiene


Seimo narys Povilas Urbšys lrytas.lt portalo videolaidoje #NeSpaudai, sakė, kad dar būdamas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje, pajuto, kad laikui einant sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdymo metodai smarkiai pasikeitė.

Seimo narys Povilas Urbšys lrytas.lt portalo videolaidoje #NeSpaudai, sakė, kad dar būdamas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje, pajuto, kad laikui einant sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio valdymo metodai smarkiai pasikeitė.

„Būnant frakcijoje teko pastebėti, kokie yra papročiai toje partijoje ir partijos lyderio. Vieno asmens partija, toks modelis. Jis jau yra išsisėmęs“, – tiesioginėje laidoje „Lietuvos ryto“ žurnalistams Tadui Ignatavičiui ir Vytautui Bruveriui sakė P.Urbšys. Jis prisiminė, kad po 2016 metų Seimo rinkimų jis net pats stebėjosi, kaip stipriai R.Karbauskis klausė su jo nesutampančių nuomonių.

„Aš stebėdavausi, kaip jis išklauso kitą nuomonę. Bet tuo metu, po Seimo rinkimų, tas nuomonių skirtumas buvo mūsų stiprybė, politiškai tai buvo naudinga. Bet po Gretos Kildišienės skandalo, kažkas atsitiko su R.Karbauskiu, jis tarsi buvo perjungtas į jam įprastą ir priimtiną dažnį. Jis iš karto tada pradėjo rikiuoti frakcijos kolegas į tuos, kurie už Gretą ir kurie prieš. Ir pradėjo telktis tik ties tais žmonėmis, kurie yra jam aklai lojalūs. Po truputėlį iš demokrato R.Karbauskio tapo toks autoritarinis vadovas“, – lrytas.lt tiesioginėje laidoje #NeSpaudai sakė P.Urbšys.

Jis teigė, kad jo manymu, autoritarinis R.Karbauskis yra tas „tikrasis“. Politikas prisiminė ir dar vieną įvykį, kuris pakeitė valstiečių lyderį – Agrokoncerno reikalus tirianti komisija.

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

Nuot. T. Bauro 

2019 m. Sausio mėn. 24 d., Ketvirtadienis

Rinkimų traukinyje ieško partnerių


Į Panevėžio savivaldybės tarybą ateinantiems ketveriems metams nusitaikę seimūno Naglio Puteikio vedami centristai, kad užsitikrintų rinkimuose didesnį balsų skaičių, ieško sutinkančiųjų su jais sudaryti koaliciją. Pasiūlymo kartu žygiuoti į rinkimų areną sulaukusios politinės jėgos kratosi bendrystės su N. Puteikio komanda.

Panevėžyje surinkusi 17-os kandidatų į miesto Tarybą sąrašą Centro partija, įsivažiavus rinkimų traukiniui, dairosi, su kuo susėsti į vieną vagoną. N. Puteikis ne kartą yra prasitaręs vedantis derybas dėl koalicijos su vienu iš Panevėžyje rinkimuose dalyvaujančių sąrašų.

Partijos lyderis neslepia, kad tokia bendrystė „centristams“ būtų naudinga pirmiausia dėl finansinių išskaičiavimų. Nors Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas galimybę jungtis į koalicijas numato išskirtinai tik politinėms partijoms, o N. Puteikis užsimena apie derybas su visuomeniniu rinkimų komitetu.

Centro partija negauna valstybės dotacijų, kitaip nei kitos, dalyvaujančios rinkimuose, dėl to esame finansiškai silpnesni. O dalį komitetų Panevėžyje remia verslininkai, jie irgi labai stiprūs finansiškai. Manome, kad tokie kaip mes turėtume jungtis, ir mes tą planuojame daryti. Tikimės, kad mums tai bus sėkminga. Nes tada turėsime daugiau: jie – pinigais, o mes – savanoriais“, – dar praėjusią savaitę „Sekundei“ kalbėjo N. Puteikis.

„Centristų“ partnerystės kratosi ir Seimo nario kėdę į Panevėžio mero regalijas siekiantis iškeisti komiteto „Kurkime jaukų miestą KARTU“ lyderis Povilas Urbšys. Jis pripažįsta, jog visgi su N. Puteikiu bendra pozicija buvo derinta.

„Pradžioje, kai buvo komplektuojami kandidatų sąrašai, vyko pokalbiai su N. Puteikiu. Mes kategoriškai pasakėme, kad nedarysime jokių koalicijų, bet jeigu jie pageidauja turėti vieną žmogų mūsų sąraše, galime suteikti tokią galimybę. N. Puteikis tuo labai apsidžiaugė. Mes jų žmogui net buvome numatę 8-ą vietą sąraše. N. Puteikis buvo tą palaiminęs. Bet partijos aukštesnysis organas pasipiktino tokia žema vieta jų partijos nariui“, – teigė P. Urbšys.

Anot jo, komiteto kandidatų sąraše atsisakius „centristą“ kilstelėti į aukštesnę vietą, draugystė baigėsi.

Skaitykite: https://naujienos.alfa.lt

2019 m. Sausio mėn. 23 d., Trečiadienis

P. Urbšys: niekada nesu davęs nurodymo atleisti jokio valstybės pareigūno

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „P. Urbšys: niekada nesu davęs nurodymo atleisti jokio v“Valdančiųjų „valstiečių“ poveikiu Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) kaltinamas buvęs jų bendražygis parlamentaras Povilas Urbšys tvirtina niekada nedavęs nurodymo atleisti iš pareigų jokio valstybės pareigūno.

Tai P. Urbšys trečiadienį liudijo „valstietės“ Agnės Širinskienės vadovaujamai Seimo laikinajai tyrimo komisijai, atliekančiai tyrimą dėl galimos politinės korupcijos ir neteisėto poveikio.

„Niekada nesu davęs nurodymo atleisti M. Siaurio ar kito valstybės pareigūno iš užimamų pareigų“, – trečiadienį liudydamas Seimo laikinajai tyrimo komisijai sakė P. Urbšys.
Skaitykite:
http://www.diena.lt/

K.Kavolėlio nuotr.

2019 m. Sausio mėn. 23 d., Trečiadienis

Pranckiečio darbotvarkėje nenumatytas apsilankymas Seimo tyrimo komisijoje

Viktoras Pranckietis ir Ramūnas Karbauskis

Galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji komisija trečiadienį vyksiančiame posėdyje ketina toliau svarstyti galimai darytą poveikį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams.
Į komisijos posėdį pakviesti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Seimo narys Povilas Urbšys. Eltos žiniomis, Seimo pirmininkas V. Pranckietis neketina dalyvauti šiame posėdyje, šis klausimas neįrašytas į jo trečiadienio darbotvarkę. „Oficialiai gavome kvietimą tik antradienį, o Seimo pirmininko darbotvarkė jau iš anksto suplanuota. Paprašėme, kad klausimus komisija atsiųstų raštu“, - Eltai sakė Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė.

Praėjusią savaitę tyrimo komisija apklausė iš VTEK atleistą Mindaugą Siaurį. Pasakodamas savo atleidimo aplinkybes jis teigė, kad 2017 m. kovo 16 d. darbe vykusiame pokalbyje su kolegomis komisijos nariais Virginijumi Kanapinsku ir Sauliumi Katuoka jam buvo pasakyta, kad jo atleidimo esą reikalauja asmenys iš Seimo.

Pernai rudenį portale Delfi.lt pasirodė informacija apie tai, kad Seimo narys P. Urbšys galimai darė spaudimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams ir galimai neteisėtai reikalavo atleisti VTEK pareigūnus. Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie VTEK darbo užkulisius, pernai spalį Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kalbėjo apie galimą apkaltą Seimo nariui P. Urbšiui.

Pats Seimo narys P. Urbšys ne kartą vertino tai kaip keršto akciją ir sąskaitų suvedinėjimą. Parlamentaras tvirtino, kad jokių neteisėtų nurodymų nėra davęs, visada vadovavosi sąžine ir Konstitucija.

Skaitykite: https://www.delfi.lt

Nuotr. A Ufarto

2019 m. Sausio mėn. 21 d., Pirmadienis

Kirpo nuotrauką, pats liko vienas

Trys žinomi panevėžiečiai Parlamento gynėjai po įvairių gyvenimo išbandymų pasuko skirtingais keliais. Vienas iš jų – nušalintasis meras Rytis Račkauskas jau netgi klastoja istoriją – iš nuotraukos iškerpa jam nebereikalingus veidus, nors šalia rašo gražius žodžius apie vienybę ir susitelkimą. Kodėl taip atsitiko? Kas čia neatlaikė išbandymų valdžia?

P.Urbšys nenustebo sužinojęs, kad R.Račkauskas iškirpo jį iš per 1991-ųjų sausio įvykius padarytos bendros nuotraukos.

„Dabar jis viską daro, kad atsiribotų nuo manęs, ko gero, iš savo atminties nori ištrinti, jog tą sausio mėnesį buvome kartu“, – sakė seimūnas ir pridūrė neketinąs išsižadėti bendrų nuotraukų, juolab – jų karpyti.

Skaitykite: http://panskliautas.lt/

2019 m. Sausio mėn. 18 d., Penktadienis

Skandalas, sudrebinęs Panevėžį: ilgalaikis korupcijos tyrimas ar politinių žaidimų dalis?

Panevėžio miesto meras teisme

Panevėžio politinį gyvenimą sujaukęs skandalas kol kas nesibaigia. Birželio mėnesį įtarimų prekyba poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir kyšininkavimu sulaukęs Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas negali nusikratyti įtarimų šleifo. Tyrimo šešėlyje jam teks kandidatuoti ir būsimuose savivaldos rinkimuose.

Panevėžio miesto savivaldybėje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai apsilankė pernai birželio 19-osios rytą. Jie atliko kratą įtardami, kad savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. Po kratos buvo sulaikytas Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, jo padėjėja Gintarė Maskoliūnienė, apklaustas administracijos direktorius Rimantas Pauža, kaip specialusis liudytojas apklaustas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

Tą antradienio rytą apklaustas buvo ir judėjimo „Povilas Urbšys už sąrašą KARTU“ lyderis Povilas Urbšys. P.Urbšys tuomet tvirtino, kad įteiktoje teismo nutartyje minimos įmonės „Alora“, „Spinter tyrimai“, „Duomenų projektai“ – pareigūnai ieškojo duomenų apie įgytas paslaugas, prekes, darbus, įrodymų, susijusių su Panevėžio miesto savivaldybės nuomonės tyrimu dėl gyvenimo mieste ir pasitenkinimo mero darbu, su rinkodaros programos „Panevėžio atsinaujinimas“ 2018–2023 metų planu.

Panevėžio apygardos prokuratūra į 15min užduotus šešis klausimus apie nušalinimo motyvus, tyrimo progresą ir R.M.Račkausko išsakytas pastabas atsiuntė lakonišką atsakymą. Teigiama, kad prokuratūra daugelio detalių negali komentuoti dėl to, kad tyrimas nėra baigtas.

„Šis terminas pratęstas, nes neišnyko nušalinimo skyrimo pagrindai. Vadovaujantis LR Baudžiamojo proceso kodeksu, nušalinimas skiriamas, kad būtų greičiau ir nešališkiau ištirtos galimai įvykdytos nusikalstamos veikos, kad įtariamasis, pasinaudodamas užimamomis pareigomis, negalėtų daryti poveikio liudytojams, netrukdytų ikiteisminiam tyrimui“, – teigiama atsakyme dėl nušalinimo sprendimo.

„Ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai pasirenka tyrimo taktiką ir strategiją, sprendžia, kokie veiksmai būtini ir kuriuo metu jie turi būti atlikti. Apgailestaujame, bet ​plačiau atsakyti į Jūsų klausimus, susijusius su ikiteisminio tyrimo duomenimis ir tyrimo veiksmais, šiuo metu negalime, nes tyrimas dar nebaigtas“, – rašoma Panevėžio apygardos prokuratūros laiške.

Prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė 15min teigė, kad tyrimas nėra peržengiantis įprastų terminų normas. „Tokios korupcinio pobūdžio bylos nėra vištos vagystė. Yra ne vienas epizodas, dokumentų patikros, ekspertizės“, – kalbėjo ji, aiškindama nušalinimo tęsimo motyvus.

„Blogiausia tokiose situacijose yra tai, kad prokurorė yra apribota galimybių atsakinėti į nušalinto mero pasisakymus viešojoje erdvėje, kol tyrimas vyksta“, – pastebėjo ji.

Skaitykite: https://www.15min.lt

Nuotr. 15min

2019 m. Sausio mėn. 17 d., Ketvirtadienis

Ar politikoje turėtų būti daugiau moterų?

xx69

Premjerui Sauliui Skverneliui liko pasirinkti vieną ministrą - aplinkos. Po kelių ministrų atleidimo, Vyriausybėje liko tik vyrai. Jeigu ir aplinkos ministras bus vyras, tapsime vienintele šalimi Europoje, kur ministrų kabinete nėra nė vienos moters.

Vyriška Vyriausybė sulaukė ne tik Lietuvos dėmesio - į tokią situaciją sureagavo naujienų agentūra „Bloomberg“. Kaip rašo lrytas.lt, sausio 15 dienos straipsnyje cituojamas ir premjeras Saulius Skvernelis, naujienų agentūrai ELTA pasakojęs, jog lytis nėra kandidato pasirinkimo faktorius.

Laidoje dalyvauja: europarlamentarė Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, lyčių studijų dėstytojas, rašytojas Donatas Paulauskas, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, Seimo narys Povilas Urbšys, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Klausykitės (pokalbis su Povilu Urbšiu nuo 41 min 30s): https://www.ziniuradijas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 279