Naujienos

2017 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Trečiadienis

Paminėta socialinių darbuotojų diena

Susijęs vaizdasRugsėjo 27 d. minima Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Profesinės šventės proga Panevėžio miesto socialiniai darbuotojai lydimi džiugių melodijų rinkosi Panevėžio muzikiniame teatre. Juos sveikindamas renginio vedėjas aktorius Andrius Povilauskas ne tik priminė profesinės šventės istoriją ir svarbą, bet ir juokavo, kad gerumo įvertinti neįmanoma, gal todėl ir atlyginimai darbuotojų simboliški.

Renginio svečiai socialiniams darbuotojams dėkojo už kantrybę, atsakomybę už žmogų. Sveikindamas susirinkusiuosius Povilas Urbšys prisipažino, kad lipti į sceną jam nedrąsu, nes jis yra dalis tos valdžios, kuri atsakinga už visuomenės nuskriaustuosius ir atstumtuosius. "Jūs esate tų žmonių paskutinė viltis. Net tada kai nusisuka artimieji, bijodami prisiglausti, padėti... Jūs ne tik uždedate ranką ant rankos, bet paliečiate jų širdis. Jūs esate gerumo liudytojai. Ačiū Jums už tai!"- kalbėjo Seimo narys.
Povilas Urbšys įteikė padėką Respulikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos socialinei darbuotojai Vytautei Januševičienei už ilgametį ir profesionalų darbą, kitiems pašvęstus trisdešimt darbo metų.
2017 m. Rugsėjis mėn. 27 d., Trečiadienis

Lietuvai pagražinti draugija Seime pristatė savo veiklą

IMG_20170927_132827.jpgRugsėjo 27 d. Seime, Konstitucijos salėje Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyriaus nariai pristatė savo veiklą. Šios draugijos pagrindiniai uždaviniai visuomenės pilietiškumo, tautinio savitumo, kultūros ugdymas, kraštotvarka, gamtos ir kultūros paminklų apsauga, ekologinis švietimas. Šios draugijos nariai jau kelinti metai organizuoja dviratininkų žygius po įvairius Lietuvos regionus. Šių žygių metu vyksta susitikimai su vietos bendruomenių nariais, valdžios atstovais, propaguojamos Lietuvai pagražinti draugijos įkūrėjų Vaižganto, Maironio skelbtos Lietuvos gamtos bei Tėvynės meilės idėjos.  Pristatymo metu buvo demonstruota filmuota medžiaga iš dviratininkų žygių, vyko diskusijos. Susitikime dalyvavo Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas Juozas Dingelis, Panevėžio skyriaus pirmininkė Violeta Grigienė, draugijos nariai ir bičiuliai iš kitų skyrių.

Seimo narys Povilas Urbšys  pasveikino draugijos narius, įteikė padėkas už aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje draugijos pirmininkui J. Dingeliui, nariams V. Leščinskui, R. Olekai, I. Dulkienei ir perdavė nuoširdžiausius linkėjimus V. Kartanui, kurio entuziazmo dėka organizuoti žygiai po Lietuvą. 

2017 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Antradienis

P. Urbšys. „Nieko asmeniško“

Povilas UrbšysPraėjusią savaitę dviem Lietuvos parlamentinėms partijoms pareikšti įtarimai kyšininkavimu ir prekyba poveikiu. Mažai ką nustebino antrą kartą pareikšti įtarimai Darbo partijai, daugiau triukšmo sukėlė įtarimai Liberalų sąjūdžiui. Nors iš bylos eigos ir pareikštų įtarimų jau buvusiems vadovams buvo aišku, jog tai – tik laiko klausimas.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Antradienis

Tragiškas sutapimas – nusižudžius kovotojui už Lietuvos žemę Seimas ėmėsi naikinti žemės pardavimo saugiklius?

Povilas Urbšys pasisakė prieš žemės pardavimo saugiklių naikinimą | Youtube.com nuotr.Rugsėjo 26 d. 70 Lietuvos Respublikos Seimo narių pritarė naujos redakcijos Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo projektui Nr. XIIP-1902(4)ES po pateikimo. Prieš balsavo 4 Seimo nariai , susilaikė – 14 Seimo narių.

Šio įstatymo pataisomis kurias parengė  Seimo Kaimo reikalų komiteto sudaryta darbo grupė siekiama naikinti įstatymo saugiklius ribojančius galimybes Lietuvos žemę parduoti užsieniečiams.

Šiam Seimo sprendimui viešai pasipriešino tik vienas Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų Seimo frakcijos narys Povilas Urbšys priminęs, kad šie saugikliai dėl žemės pardavimo atsirado reaguojant į 300 000 surinktų Lietuvos repsublikos pilečių parašų dėl referendumo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga buvo viena iš pagrindinių politinių jėgų, kuri prisidėjo prie referendumo organizavimo buvo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Kyla klausimas ar vis dėl to nenueita į kitą kraštutinumą. Nes tikrai mes turėjome reaguoti į išsakytą Europos sąjungos nuomonę, bet mes negalėjome pasiduoti tam kraštutinumui ir turėjome atsižvelgti į kitų Europos sąjungos valstybių praktiką taikoma apribojimams užsieniečiams įgyjant žemę. Aš matydamas, kad nueita į kitą kraštutinumą ir baimindamasis to, kad žmonės eilinį kartą gali išreikšti savo nusivylimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – balsuosiu prieš“, – sakė P. Urbšys.
Skaitykite: http://alkas.lt/
2017 m. Rugsėjis mėn. 26 d., Antradienis

Mokslinė konferencija „Socialinės inovacijos ir regionų plėtra“

Rugsėjo 25 d., pirmadienį, Povilas Urbšys dalyvavo Seime rengiamoje mokslinėje konferencijoje „Socialinės inovacijos ir regionų plėtra“. Konferencija yra ketverių metų trukmės tarptautinio „Social Innovation – Driving Force of Social Change“ (SI-DRIVE) projekto dalis. Projekto, apimančio ES ir kitas šalis, rezultatus bus siekiama praktiškai pritaikyti vystant Lietuvos regionus.

Konferencijoje nagrinėjama, kodėl Lietuvoje socialinės inovacijos nėra pakankamai išplėtotos, kokios priežastys lemia Lietuvos regionų tuštėjimą, demografinės padėties ir inovacinio potencialo mažėjimą, kokios yra inovacijų plėtros prielaidos, modeliai ir galimybės. 

2017 m. Rugsėjis mėn. 25 d., Pirmadienis

Kuo baigsis socialdemokratų vidinis karas?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „aurimas perednis“Seimo Lietuvos socialdemokratų frakcija priėmė sprendimą toliau Seime bendradarbiauti su Valstiečių ir žaliųjų frakcija. Už tokį sprendimą balsavo 10 frakcijos narių, 4 buvo prieš, du susilaikė.

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lieka dirbti Vyriausybėje, ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius traukiasi. Apie savo sprendimus pirmadienį po pokalbio su premjeru Sauliumi Skverneliu Vyriausybėje pranešė patys ministrai. Laidoje dalyvauja LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas, „Lietuvos ryto“ žurnalistas Tadas Ignatavičius, signataras Vytautas Plečkaitis, politologas, socialdemokratas Liutauras Gudžinskas, politologas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Lauras Bielinis, Seimo nariai Povilas Urbšys ir Algirdas Butkevičius.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 24 d., Sekmadienis

Renginiai

21765456_1288340917939369_3311337981311734469_o.jpg

Minint atkurtos Lietuvos policijos 27-erių metų sukaktį, šeštadieno, rugsėjo 23-iosios, rytą Povilas Urbšys dalyvavo Kristaus Karaliaus katedroje aukotose šv.Mišiose už Lietuvos policiją. Lietuvos policija šiemet Panevėžyje organizavo šalies policijos ir visuomenės šventę, kurios metu panevėžiečiams ir miesto svečiams prisistatė Lietuvos policija ir partneriai. 

Tos pačios dienos popietė Seimo narys leido Upytėje, kur puoselėjamos senosios tradicijos. Dvi dienas čia vyko „Linų dienos“. Renginio organizatoriai, subūrę meno kolektyvus, amatininkus, kulinarinio paveldo pateikėjus, kūrė šventišką nuotaiką lininkystės tradicijų atminimui. Neatsitiktinai šiems renginiams pasirinkta šventės vieta. Savitumą išsaugojęs seniūnijos centras, Upytės kaimas, nuo seno garsėjo linininkyste, ir šiandien yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur auginami pluoštiniai linai. Povilas Urbšys aktyviai įsiliejo į veiklas ir mokėsi senųjų amatų

 

 

Raskila / Panevėžys nuotrauka.  Raskila / Panevėžys nuotrauka.

2017 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Penktadienis

G. Landsbergis: vieninteliai, kurie laimi šioje byloje, yra populistai

Gintautas Paluckas ir Gabrielius LandsbergisPenktadienį tiesioginėje LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius, premjeras Saulius Skvernelis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys Povilas Urbšys diskutavo apie dvi parlamentines partijas sukrėtusį korupcinį skandalą.

Skaitykite: https://www.delfi.lt/

Žiūrėkite: http://www.lrt.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Penktadienis

Politikai apie liberalų skandalą: „Per pusantrų metų išvados nepadarytos"

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „povilas urbšys lrytas“Penktadienis – itin neramus Liberalų sąjūdžiui. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė partijai, kaip juridiniam asmeniui, įtarimus politinės korupcijos byloje. Nors patys liberalai teigė kaltinimus galintys lengvai paneigti, kiti Seimo nariai pripažįsta, kad situacija liūdna, o patiems partijoms nariams reikėtų galvoti apie pasitraukimą iš Liberalų sąjūdžio. Liberalų frakcijos Seime narys Vitalijus Gailius, vadovavęs parlamento Antikorupcijos komisijai, tik sužinojęs apie reiškiamus įtarimus paliko šios komisijos vadovo pareigas. Kiti liberalai komisijoms ar komitetams nevadovauja, nes partija yra opozocinė. Jie yra tik kai kurių komitetų pirmininkų pavaduotojai.  Šiuo metu tai yra jau trečia partija, kuriai yra pareikšti įtarimai. Šiame sąraše kartu su liberalais atsidūrė ir Darbo partija, kuri Seime turi du atstovus, o 2015-ųjų gruodį įtarimai buvo pareikšti ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijai. 
Skaitykite: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/

2017 m. Rugsėjis mėn. 22 d., Penktadienis

Užsimota keisti savivaldos rinkimų tvarką

Seimas imasi iniciatyvos keisti savivaldybių tarybų rinkimų tvarką – siūloma, kad į vietos valdžią būtų renkama žmonių iš pačių bendruomenių keliose savivaldybės teritorijoje sudarytų rinkimų apygardų.
Aiškinama, kad taip išrinkti savivaldybių tarybų nariai geriau atstovautų rinkėjų interesams. Tuo metu savivaldybių atstovai nuogąstauja, kad pakeitus rinkimų tvarką tarybų nariai taptų pernelyg artimi savo rinkėjams ir pradėtų masiškai painioti viešuosius ir privačius interesus.
Skaitykite: http://lzinios.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 204