Naujienos

2020 m. Rugpjūtis mėn. 30 d., Sekmadienis

P.Urbšys: Geriau būtume lyderiai su stuburu...

Respublika.lt - naujienų ir žinių portalas

Po prezidento rinkimų Baltarusijoje kilus protestams, protestuotojai netruko sulaukti valdžios reakcijos. Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti ir žiauriai sumušti. Aliaksandro Lukašenkos režimo parodytą žiaurumą Lietuva politikų balsais pasmerkė bene garsiausiai Europoje, o tai leido A.Lukašenkai apkaltinti Vakarus, ir pirmiausia Lietuvą, kišantis į Baltarusijos vidaus reikalus. Įtampa išaugo iki to, kad prie mūsų sienų jau žvanga ginklai.

- Ar ne per daug mūsų politikai ir pirmieji valstybės asmenys įsijautė į baltarusių globėjų vaidmenį? - „Respublika“ paklausė Seimo nario Povilo URBŠIO.

- Kol kas mes ignoruojame svarbius faktorius, kurie gali nulemti Baltarusijos valstybės raidą ir santykius su mumis. Esame labai aktyvūs demokratinių pokyčių šalininkai Baltarusijoje, bet tikrai per daug įsijautėme į baltarusių globėjų ir mokytojų vaidmenį.

Mes neturime būti kurti opozicijos prašymams - gerbti Baltarusijos suverenitetą. Neturime ignoruoti Aliaksandro Lukašenkos ir Vladimiro Putino propagandistų formuojamos nuomonės, jog neramumus Baltarusijoje inspiruoja priešiškos jėgos iš Vakarų, kurie vidinį konfliktą nori išnaudoti karinei NATO agresijai įvykdyti.

Negalime nekreipti dėmesio, kad didesnė Baltarusijos visuomenės dalis yra prorusiška. Jai rusiškas mentalitetas yra artimesnis už lietuvišką. Kai mes ignoruojame šią realybę, mūsų aktyvumas tik didina Kremliaus įtaką tiek A.Lukašenkai, tiek opozicijai.

Skaitykite: https://www.respublika.lt

S.Žumbio nuotr.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 28 d., Penktadienis

Ačiū už buvimą kartu!

Šiandien iš pretendento tapau kandidatu į Seimo narius.
Panevėžio vakarinės apygardos rinkimų komisija pasirašė parašų tikrinimo protokolą ir iš 1506 rinkėjų parašų tik 2 pripažino negaliojančiais.
Ačiū visiems už buvimą kartu:)
 
Politinė reklama, sukurta kandidato ir skelbiama neatlygintinai.
2020 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Trečiadienis

Bendruomeninių šeimos namų gimtadienis

IMG_20200826_151609.jpgRugpjūčio 26 d. Panevėžio miesto bendruomeninių šeimos namų kiemelyje vyko šio projekto antrasis gimtadienis. Jo koordinatorė Roberta Daubaraitė Randė džiaugėsi, kad projektas viršijo visus lūkesčius, nes susilaukė kelis kartus daugiau lankytojų negu buvo planuota.

Tris metus truksiantis projektas „Panevėžio miesto bendruomeniniai šeimos namai“ teikia kompleksines paslaugas šeimoms. Projekto tikslinė grupė – šeimos, tėvai ar vienas iš tėvų, įtėviai, globėjai, vaikai, gyvenantys Panevėžio mieste. Planuota, kad socialinių paslaugų naudą, gaus 680 šeimų, bet jau dabar lankytojų skaičius kelis kartus viršijo šį skaičių. Viso projekto vertė 619 025 Eur. Projekto partneris VšĮ Šv. Juozapo globos namai.

Tikimasi, kad įgyvendinus Projektą, šeimos įgis patirties ir gebėjimus valdyti krizines situacijas šeimoje, užtikrinant tinkamą vaikų priežiūrą, auklėjimą bei jų gerovę, sumažės skyrybų, Projekto rezultatai prisidės prie šeimų pozityvios raidos užtikrinimo, socialinių, psichologinių bei saugumo galimybių vystymo.

Seimo narys Povilas Urbšys su padėjėja lankėsi šventėje, linkėdami centrui tęstinumo pasveikino jo darbuotojus ir lankytojus su gimtadieniu, pasidžiaugė, kad čia teikiamos paslaugos taip reikalingos jaunoms šeimoms, bendravo su šventės dalyviais.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Trečiadienis

Ar žinome, dėl ko miršta žmonės?

ziniuradijol.pngRugpjūčio 26 d. Povilas Urbšys dalyvavo radijo laidoje "Atviras pokalbis".

Seimo valdymo reformų ir savivaldybių komitetas susirūpino mirčių statistika Lietuvoje. Lietuvoje veikia Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registras, kuriame kaupiama informacija apie mirusių asmenų mirties priežastis.

Registrą tvarko Higienos institutas. Registrui reikalingus duomenis apie mirusių asmenų mirties priežastis jis iš „Registrų centro“.

Vis dėlto, politikams kelia abejonių, ar mes tiksliai žinome tikrąsias mirties priežastis. Ypač per pandemiją. Kiek žmonių mirė laiku negavę pagalbos, dėl streso, įtampos, ar kitų priežasčių?

Laidoje diskutavo Seimo narys Povilas Urbšys, Higienos instituto, Mirties atvejų ir jų priežasčių stebėsenos skyriaus vadovė Sandra Mekšriūnaitė ir Šeimos gydytoja Elena Šukė.

P.Urbšys laidoje kėlė klausimus, ar COVID-19 neįtakojo mirčių skaičiaus didėjimo mūsų valstybėje, ar reikia reaguoti į augantį mirčių skaičių, ar statistika rodo, kad nuo kitų ligų mirštančių žmonių skaičius didėja... Pasak Seimo nario, procesas turi būti stebimas ir statistika analizuojama, nes lėtas procesas "kainuoja žmonių gyvybes", o "koronaviruso mirties priežastis yra privilegijuota".

Klausykitės: https://www.ziniuradijas.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 25 d., Antradienis

Povilas Urbšys surinko 1506 gyventojų parašus

Šiandien, rugpjūčio 25 d., Povilas Urbšys Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisijai pristatė rinkėjų parašų rinkimo lapus. Pirminiais duomenimis už Povilą Urbšį, kaip save išsikėlusį kandidatą, parašų rinkimo lapuose ir elektroniniu būdu iš viso pasirašė 1506 Panevėžio vakarinės apygardos rinkėjai (pagal įstatymą save išsikėlę kandidatai turi surinkti po 1000 apygardos gyventojų parašų).

Skaitykite: https://aina.lt/

2020 m. Rugpjūtis mėn. 25 d., Antradienis

Povilas Urbšys. Mūsų „diplomatiniai“ tūpčiojimai ir Putinas

Šiandien Baltarusija tapo geopolitinių interesų susikirtimo tašku Europoje. Šio iššūkio akivaizdoje Lietuva imasi lyderio vaidmens. Bet ar mums pavyks išjudinti nusistovėjusius politinių interesų polius, jei mūsų užsienio politikos strategai pradeda tūpčioti kelio pradžioje?

Skaitykite: https://www.delfi.lt

 A.Ufarto nuotr.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 24 d., Pirmadienis

STT: įvaizdis - visagalių, veiksmai - bejėgių

View the embedded image gallery online at:
http://urbsyspovilas.lt/index.php?limitstart=30#sigProId3ec14546a6

Daugybės STT pradėtų bylų užsukėju vadintas Seimo narys Povilas Urbšys dabar kratosi tokio vardo. Kai kurios triukšmingai pradėtos bylos jam primena tik šios tarnybos bandymą pademonstruoti savo galią.

Penkiolika metų Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) dirbęs ir šios tarnybos Panevėžio valdybai vadovavęs P.Urbšys šiuo metu seklių darbą stebi iš Seimo ir kartais griebiasi už galvos – bylos bliūkšta viena po kitos. Apie tai politiką kalbino žurnalistas Valdas Vasiliauskas.

 

Straipsnį galite skaityti, paspaudę ant nuotraukos.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 22 d., Šeštadienis

...

sv_1.jpg

2020 m. Rugpjūtis mėn. 21 d., Penktadienis

Sutikti XXIX bėgimo „Baltijos kelias“ dalyviai

balt_k.pngRugpjūčio 21 d. Povilas Urbšys sutiko XXIX tradicinio tarptautinio bėgimo „Baltijos kelias“ dalyvius.

Pirmą kartą istorinį 1989 m. Baltijos kelią Lietuvos bėgikai kartu su latviais ir estais savo bėgimu pagerbė 1991 metais. Šiemet tarptautinis estafetinis Baltijos kelio bėgimas vyks dvidešimt devintąjį kartą. Tad rugpjūčio 21 d., penktadienį, 10 val. iš Katedros aikštės Vilniuje 29 bėgikai pradės jau XXIX-ąjį tradicinį bėgimą, skirtą 1939 ir 1989 m. įvykiams prisiminti.

Bėgikai šįkart neša ne tik savo šalių vėliavas. Išreikšdami solidarumą Baltarusijos žmonėms, neša ir šios kaimyninės valstybės vėliavą, o Taline sudalyvaus Baltarusijai skirtoje Solidarumo grandinėje.

2020 m. Rugpjūtis mėn. 21 d., Penktadienis

Konferencija NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMUI – 30: PASIEKIMAI. PROBLEMOS. PRARADIMAI.

Urbs.pngPanevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su Kraštotyros muziejumi kasmet rengia edukacinę konferenciją naujosios istorijos tema, kuri skirta Baltijos kelio ir Juodojo kaspino dienai paminėti.

Rugpjūčio 21 d. vyko konferencija-diskusija „Nepriklausomybės atkūrimui – 30: Pasiekimai. Problemos. Praradimai.

Prieš 30 metų, 1990 m. kovo 11 d., Lietuvos Aukščiausioji taryba paskelbė Aktą, atkuriantį Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Tad šios konferencijos-diskusijos pranešimų temos susijusios su Nepriklausomybės sąlygota visuomeninio gyvenimo demokratizacijos raida.

Pirmoji konferencijos dalis vyko paskutiniojo tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministro Juozo Urbšio tėviškės sodyboje Zaosės vienkiemyje , kur atvykusieji į konferenciją turėjo galimybę susipažinti su čia veikiančia nuolatine ekspozicija apie Lietuvos diplomato, vertėjo gyvenimą ir veiklą. 

Povilas Urbšys padėkojo vedėjui aktoriui Albinui Kėleriui, kad buvo pavadintas ministro anūku. “Iš tikrųjų, Juozas Urbšys buvo mano senelio brolis. Kadangi mes - jaunesnioji karta savo senelių neišvydome, nes jų gyvybės užgeso Sibire, būtent Juozas Urbšys mus buvo tas senelis, kurį mes lankydavome, į kurį kreipdavomės, kuris mus visus globojo.

Šią dieną verta prisiminti ne tik jį, jo tikėjimą ir mūsų visų tikėjimą laisve. Kai rugpjūčio 23 dieną mes stojom į Baltijos kelią, mes stojome vedami laisvės troškimo ir noro apginti savo tiesą. Tada kartu su mumis kelyje stovėjo ir visi tie, kurie paaukojo save dėl tos laisvės, dėl tos Lietuvos. Jie per mus liudijo savo meilę Lietuvai, kad ji yra tas kraštas, kurį galime vadinti Pažadėtuoju kraštu. Tai, kad šiandien Baltijos kelias yra dvasios stiprybė visiems tiems, kurie nori stovėti laisvės pusėje, yra akivaizdu.

Niekada Baltijos kelias nebus istorija. Jis visada bus dabartis“, - kalbėjo Povilas Urbšys.

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 347