Naujienos

2020 m. Sausio mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Šokių vakaras „Sidabrinė naktis 2020“

Sausio 23 d. Jau septynioliktą kartą Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija kviečia į tradicinį šokių vakarą „Sidabrinė naktis“. Šventės pavadinimas visiškai atspindi jos dvasią ir viso vakaro nuotaiką. Lengvu skambios muzikos ritmu šokių aikštelėje sukosi grakščiausios gimnazijos trečiokų ir ketvirtokų poros, kurios parodė, kaip kartu su mokytoja Kristina Nainiene vos dviejų savaitinių pamokų metu išmoko klasikinių, Lotynų Amerikos bei kitų šokių, kvitė šokti kartu. Renginio metu žiūrovus džiugins ne tik šie gimnazistai: arenoje skambėjo Kęstučio Plančiūno diriguojamo balčikoniečių lengvosios muzikos orkestro kūriniai, dainavo mišrus gimnazijos choras. Vakaro staigmena tapo panevėžiečiai pusbroliai „X Faktoriaus“ finalininkai Titas ir Benas.

Povilas Urbšys, kasmetinis šios šventės svečias, pasveikino dalyvius ir apdovanojo jam labiausiai patikusią porą. 

2020 m. Sausio mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Seimo posėdyje diskutuota dėl aplinkos apsaugos efektyvumo ir rezultatyvumo bei taršos prevencijos

Screenshot_1.jpg

Sausio 23 d. Seimo posėdyje vyko dis­ku­si­ja dėl ap­lin­kos ap­sau­gos efek­ty­vu­mo ir re­zul­ta­ty­vu­mo bei tar­šos pre­ven­ci­jos.

Diskusijos metu Povilas Urbšys teigė, kad Seime yra du įsta­ty­mų pro­jek­tai, ku­rie bu­vo re­gist­ruo­ti 2019 me­tais. Ap­lin­kos ap­sau­gos kon­tro­lės įsta­ty­mas dėl griež­ti­ni­mo, bu­vo są­mo­nin­gai vilkinamas, nes re­ak­ty­vi­niu grei­čiu ju­da antrasis įstatymas, skir­tas am­nes­tuo­ti tuos, ku­rie ne­mo­kė­jo už gam­tos iš­tek­lių nau­do­ji­mą.

“Jei­gu ne­bus to sis­te­mi­nio po­žiū­rio ir bus toks se­lek­ty­vus po­žiū­ris į šią pro­ble­mą, mes tik­rai ne­pa­siek­si­me pa­grin­di­nio tiks­lo – ap­sau­go­ti mū­sų Lie­tu­vos gam­tą”,- teigė P. Urbšys.

Visą pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Sausio mėn. 23 d., Ketvirtadienis

Nušalintojo mero byloje – dar vienas įtariamasis

Daugėja įtariamųjų nuo Panevėžio mero pareigų nušalinto Ryčio Račkausko byloje. Antradienį įtarimą prekyba poveikiu pareigūnai pareiškė ir Panevėžio krepšinio klubo „Lietkabelis“ prezidentui Alvydui Bieliauskui. Tai trečiadienį patvirtino STT atstovė Renata Keblienė.

R.Račkauskas irgi įtariamas prekyba poveikiu.

Įtariama, kad R.Račkauskas su krepšinio klubo prezidentu sutarė dėl 3 tūkst. eurų kyšio. Už tai meras pažadėjo, kad savivaldybė šiam klubui skirs paramą.

Panevėžietis seimūnas Povilas Urbšys „Panevėžio krašto“ korespondentui piktinosi, kad A.Bieliauskas pradeda dominuoti Panevėžyje.

„Jo kišenėje sėdi Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai, todėl visai nenuostabu, jog galėjo vykti tam tikri sandėriai“, – kalbėjo jis.

Anot seimūno, krepšinio klubo vadovo aplinka buvo labai aktyvi mero rinkimų kampanijos metu, ir dabar jie prisiima sau nuopelnus dėl to, kad R.Račkauskas buvo išrinktas meru.

„Nenustebsiu, kad Bieliauskas kai kuriais atvejais galėjo demonstruoti savo išskirtinę įtaką merui, tuo pačiu iš kitų verslo įmonių gauti paramą krepšinio komandai, mainais priimant verslininkams reikalingus sprendimus“, – pareiškė P.Urbšys.

Skaitykite: http://www.panskliautas.lt/

2020 m. Sausio mėn. 21 d., Antradienis

Radzevičius: nauja žiniasklaidos rėmimo politika formuojama labai skubotai

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Radzevičius: nauja žiniasklaidos rėmimo politika formuojama labai“

Seimo nariai Povilas Urbšys, Vytautas Juozapaitis ir Julius Sabatauskas kritikuoja Seime svarstomas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios, jų nuomone, politizuotų lėšų skyrimą žiniasklaidai ir apribotų kultūrinę sklaidą Lietuvoje.
Antradienį spaudos konferencijoje Seimo narys V. Juozapaitis, kalbėdamas apie planuojamą steigti naują Žiniasklaidos rėmimo fondą, sakė, kad naujai kuriamas darinys yra galimai politizuotas, nes jo numatomas veikimo periodas – nuo liepos 1 d. mistiškai sutampa su spalio mėnesį vyksiančiais rinkimais.„Tai inicijuojantys politikai, matyt, nesugebėjo padaryti įtakos egzistuojančiam fondui, todėl nutarė sukurti tai, ką gali sukurti, ir tas vadeles tampyti. (...) Iš tikrųjų tas politinis pamušalas lenda vis daugiau“, – sakė V. Juozapaitis.
Pasiūlymą Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms įregistravęs J. Sabatauskas siūlo atsisakyti ketinimų steigti naują Žiniasklaidos rėmimo fondą. Jo nuomone, dabar veikiančio Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo veikla pasiteisino, todėl jis siūlo pertvarkyti šį fondą.Seimo narys P. Urbšys įstatymo pataisose irgi įžvelgia „užslėptą politinį tikslą“. Parlamentaras apgailestavo, kad įstatymo pataisos stumiamos „praktiškai reaktyviniu greičiu“.„Planuojama įkurti fondą, kuriuo būtų galima lengviau politiškai manipuliuoti ir tuo pačiu patenkinti tam tikros žiniasklaidos politinį interesą“, – sakė P. Urbšys.Kultūros periodinių leidinių asociacijos vadovė Monika Krikštopaitytė mano, kad projektas nėra išbaigtas.

D.Pipas nuotr.
Skaitykite: https://www.delfi.lt/

2020 m. Sausio mėn. 21 d., Antradienis

Spaudos konferencija „Žiniasklaidai ruošiamas politinis pamušalas“

spaudos.jpg

Sausio 21 d. Seimo spaudos konferencijų salyje Seimo nariai Povilas Urbšys, Vytautas Juozapaitis ir Julius Sabatauskas organizavo spaudos konferenciją „Žiniasklaidai ruošiamas politinis pamušalas“.

Seime pratęstos sesijos metu siekiama priimti Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kurios politizuotų lėšų skyrimą žiniasklaidai ir apribotų kultūrinę sklaidą Lietuvoje. 

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Kultūros periodinių leidinių asociacijos vadovė Monika Krikštopaitytė, Lietuvos žiniasklaidos tautinių bendrijų kalbomis asociacijos valdybos narys Ruslanas Iržikevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas, Lietuvos žurnalistų draugijos pirmininkė Gražina Viktorija Petrošienė, Seimo nariai Povilas Urbšys, Vytautas Juozapaitis ir Julius Sabatauskas.

Konferencijos įrašą žiūrėkite: https://www.youtube.com/

2020 m. Sausio mėn. 20 d., Pirmadienis

Lietuvą drebinant taršos skandalams – suktas valdininkų planas: išvengtų baudų už 9 milijonus eurų

 „Grigeo“ taršos skandalas atvėrė Lietuvos aplinkosaugos žaizdą.

Garsioji aktyvistė Greta Thunberg Lietuvoje tikrai turėtų kam pateikti klausimą – kaip jūs drįstate? Atrodo, aplinkosauga mūsų šalyje patiria vieną krizę po kitos. Praeitą savaitę šalį sudrebino „Grigeo“ skandalas – nuostoliai gamtai skaičiuojami milijonais.

O „Lietuvos ryto“ televizija pasakoja istoriją, kaip savanaudiškai naudojamasi gamtos ištekliais, už tai nenorint mokėti ir dar bandant keisti įstatymus, kad būtų galima išsisukti ir nuo baudų.

Seime registruojamos įstatymo pataisos, kurios nuo 9 milijonų eurų baudų atleistų ūkininkus ir medžiotojus. Dalis jų jau sumokėjo, o penktadalis puolė bylinėtis ir net neslėpdami laukti įstatymo pokyčių.

Praeitų metų paskutinėmis dienomis Seime darbas vyko neįtikėtinai sparčiai. Daug sumaišties kėlė biudžeto priėmimo klausimas. Toje sumaištyje buvo bandyta, vaizdžiai sakant, prastumti vieno įstatymo pakeitimus. Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, vadovaujamas Valiaus Ąžuolo, koregavo Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymą.

Tvarka tokia, kad įstatymą pakeisti be niekieno žinios Seimo nariai negali, bet pakeitimo projektus gali siūlyti su niekuo ir nesitarę. Kai jau įstatymo keitimo projektas pateikiamas, tada reikėtų jį parodyti suinteresuotoms ministerijoms, paskui Vyriausybei, kad šios institucijos pateiktų savo išvadas. O tada jau susėsti ir pasvarstyti dar kartą.

Seime pradėta šnabždėtis, kurio čia medžioti mėgstančio politiko ausys kyšo už noro lengva ranka nubraukti medžiotojų ir ūkininkų skolas. Dar lyg tyčia tuo metu „Lietuvos rytas“ paskelbė straipsnį, kuriame kalbintas Seimo nario Petro Nevulio draugas ūkininkas neslėpė, kad laukia jam palankesnio sprendimo dėl vandens naudojimo. Opozicija pasipiktino.

„Keisčiausia yra tai, kad Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas V.Ąžuolas neriasi iš kailio, kad bet kokia kaina šitas įstatymas, amnestuojantis mokesčių nemokėtojus, būtų priimtas kuo greičiau. Manau, kad jis, viršydamas įgaliojimus, sąmoningai nesikreipė Vyriausybės išvadų. Bet atsitiko taip, kad tarp tų nemokėtojų pateko politikų draugai, pažįstami, nes kitaip aš negaliu paaiškinti, kodėl Seime atsirado iniciatyvos tam, kad amnestuoti būtent tuos asmenis, kurie nemokėjo mokesčių už gamtos išteklių naudojimą. Ten atsirado ir gerbiamo Seimo nario Broniaus Bradausko medžioklės būrelis, kuriam priskaičiavo nei daug nei mažai – 70 tūkst. eurų sumokėti. Ten atsirado Seimo nario P.Nevulio pažįstamo ūkininko problemos, kur jam reikia sumokėti apie 160 tūkst. eurų“, – sakė Seimo narys Povilas Urbšys.

P.Urbšys neslepia nuostabos – užkrovė gyventojams naujų mokesčių, kurių pagalba tikisi surinkti 9 mln. į biudžetą: 3 mln. iš nekilnojamojo turto, 6 mln. – už automobilio taršos mokestį. O čia lengva ranka nori atleisti pažeidėjus nuo 9 mln. baudų ir dar sukurti neregėtą teisinį precedentą.

„Įstatymas nustato minimalią ribą medžioklės plotų vienetui – ne mažiau kaip 1000 hektarų turi sudaryti medžioklės plotų vienetas. Yra kelios principinės išimtis. Bet esminė norma – ne mažiau 1000 hektarų. Dėl faunos valdymo priežasčių, įstatymas pabrėžia tą medžiotvarkos principus“, – teigė P.Urbšys.

Nuotr. lrytas.lt koliažas

Skaitykite: https://www.lrytas.lt

2020 m. Sausio mėn. 20 d., Pirmadienis

Istorija be vėliavnešių - tik butaforija

Capture_3.jpg

Kiekvieną sausio 1-ąją minime Lietuvos vėliavos dieną, o didvyrius, prieš 101 metus ją pirmą kartą iškėlusius Gedimino pilies bokšte, slepiame. Parlamentaras Povilas Urbšys tai vadina paradoksu. Ir visa tai, kas pastaruoju metu vyksta, kai niekinamos istorinės asmenybės, jam primena hibridinio karo frontą, kuriame pasigenda tvirto istorikų žodžio. Politiko manymu, jeigu praeities tyrinėtojai tylės arba kalbės taip, kaip iki šiol, kažin, ar netrukus galėsime pasakyti, kad Lietuvos ateitis - mūsų rankose.

- Nesusipratimų ir susiskaldymo visuomenėje būtų mažiau, jeigu istorikai būtų vieningi. Prisiminkime, kokia buvo jų reakcija, kai Liudas Mažylis aptiko Vasario 16-osios aktą - rado „ne tas“. O dabar „ne tas“ pateikė naujų faktų apie Joną Noreiką-Generolą Vėtrą. Ir Trispalvę virš Vilniaus iškėlęs Kazys Škirpa nebe didvyris. Kodėl tai vyksta ir kur tai veda? - „Respublika“ paklausė Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos nario Povilo URBŠIO.

- Praėjusiais metais, Kūčių išvakarėse, prezidentas Gitanas Nausėda savo feisbuko paskyroje parašė: „Neleisime tiesos pakeisti butaforinėmis iškabomis“. Taip prezidentas reagavo į tai, kaip V.Putinas įvertino Europos Parlamento rezoliuciją, nusikalstamu pripažinusią Molotovo-Ribentropo paktą. Prezidento žodžiai skambūs, bet ar jie neaidi tyruose? Dar vasarą, reaguodamas į sostinės mero Remigijaus Šimašiaus siautėjimus, nukreiptus prieš Kazį Škirpą, Joną Noreiką-Generolą Vėtrą, prezidentas kalbėjo, kad istorinė atmintis negali būti fragmentuota savivaldybių lygiu, nes tai yra nacionalinė problema. Todėl praėjusių metų rugsėjį prezidentas sušaukė kultūros forumą, į kurį pakvietė įvairių sričių atstovus. Tačiau prezidento iniciatyva atsimušė į sieną.


- Iš tiesų tuos klausimus, atrodo, bus užgožusios kitos aktualijos...

- Prieš keletą metų buvo parengtas Tautos istorinės atminties įstatymo projektas, kuriame buvo numatyta įteisinti Tautos istorinės atminties tarybą. Viena jos funkcijų būtų inicijuoti istorinės atminties puoselėjimą, sklaidą, koordinavimą. Bet istorikų bendruomenė šitai iniciatyvai kategoriškai pasipriešino, nes šiame įstatyme įžvelgė norą ideologizuoti istoriją, įtraukti ją į politinių įrankių sąrašą. Kol kas šis projektas yra numarintas. Todėl, susidurdami su šios dienos iššūkiais, turime suvokti, kad istorinės atminties klausimas mums yra ypač aktualus.

Pažiūrėkime į Lenkiją, ką ji daro, saugodama savo istorinę atmintį. Ten veikia Nacionalinio atminimo institutas. Būtent ten yra priimtas nusikalstamų veikų prieš lenkų tautą persekiojimo komisijos įstatymas. Jame aiškiai pasakyta: tam, kas viešai prieštarauja faktams ir priskiria lenkų tautos ir lenkų valstybės atsakomybei padarytus Trečiojo reicho nusikaltimus, taikoma bauda arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Šio įstatymo nuostatos nedraudžia viešų debatų, neapriboja mokslinių tyrimų ar meninės kūrybos. Bet pasakoma - holokaustas Lenkijoje nebuvo lenkų tautos tapatybės dalis, tai buvo nacių. Dar daugiau, lenkai pasako, kad kai kalbama, jog koncentracijos stovyklos yra lenkų, tokiu būdu slepiamas pagrindinis holokausto organizatorius. Toks požiūris turi perspektyvą. Jis turi koncentruotis į tą iniciatyvą, kuri susijusi su istorine atmintimi, ir tuo, kaip mes matome savo istoriją.

Jeigu mes to nepadarysime, turėsime tokių absurdiškų situacijų, kaip šių metų sausio 1 -ąją, kada minėjome Vėliavos dieną. Prieš 101 metus, vadovaujant Kaziui Škirpai, lietuviška Trispalvė buvo iškelta Gedimino pilies bokšte, bet K. Škirpos alėja dabar jau pavadinta Trispalve. Jeigu mes einame tuo keliu nuasmenindami istoriją, tai mes ją turėsime su vėliavomis, bet be vėliavnešių. Čia ir bus ta butaforinė mūsų istorinė atmintis, apie kurią kalbėjo prezidentas.

Nuotr. S. Žumbio

Skaitykite: https://www.respublika.lt

2020 m. Sausio mėn. 19 d., Sekmadienis

P. Urbšys: „Jeigu mes kalbame apie gerovės valstybę, mes turime kalbėti apie piliečių įgalinimą"

Screenshot_1.jpg

Sausio 14 d. Seimo posėdyje buvo priimtas prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Seimo rinkimų kartelės sumažinimo.

Povilas Urbšys pasisakydamas prieš prezidento veto teigė, kad “di­džiau­sia pro­ble­ma yra, kad žmo­gus, gy­ve­nan­tis ši­to­je vals­ty­bė­je, ne­pa­si­ti­ki sa­vo as­me­ni­nė­mis ga­lio­mis. Jis ne­ti­ki, kad jis ką nors le­mia ši­to­je vals­ty­bė­je. Tai yra pa­sek­mė tos glo­bos vals­ty­bės. Kai jūs sa­ko­te, ne­ga­li­ma su­teik­ti pa­pil­do­mų įga­lio­ji­mų pi­lie­čiui, nes ne­ži­nia, ką jis čia iš­rinks į ši­tą Sei­mą, tai jūs iš­reiš­kia­te ne­pa­si­ti­kė­ji­mą tau­ta.”

Pilną pasisakymą žiūrėkite čia.

2020 m. Sausio mėn. 19 d., Sekmadienis

Panevėžio muziejui 95

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „Panevėžio muziejus“Sausio 18 d. sukako 95-eri metai nuo Panevėžio muziejaus įkūrimo. Šio sumanymo iniciatorė – Panevėžio gimtajam kraštui tirti draugija, o jo įgyvendintojai – šios draugijos steigėjai: apskrities viršininkas Vladas Rozmanas, vėliau daug prisidėjęs prie Biržų ir Rokiškio muziejų įkūrimo, žymus gamtininkas Jurgis Elisonas, teisininkas ir visuomenės veikėjas Jonas Moigis, kalbininkas, pedagogas Petras Būtėnas ir mokytojas Petras Bliumas. Jų dovanotos asmeninės kolekcijos ir sudarė pirmuosius muziejaus rinkinius.

Iki 2020 metų Panevėžio kraštotyros muziejuje sukaupta per 116 tūkstančių eksponatų. Tačiau kad ir kokie unikalūs senovę liudijantys daiktai būtų sukaupti, daiktais jie ir liktų tol, kol nebūtų atskleista ir papasakota jų istorija. Todėl didžiausias muziejaus turtas – jame dirbantys žmonės. Be jų kūrybiškumo, užsidegimo, nuolatinio profesinio augimo, pasiaukojimo ir meilės savo darbui visi šių dienų iššūkiai nebūtų įgyvendinami. Nepaisant užsitęsusių rekonstrukcijos darbų, muziejininkai šiais jubiliejiniais metais lankytojų lauks atnaujintose ekspozicijose.

Povilas Urbšys apsilankė muziejuje ir pasveikino jo kolektyvą su jubiliejumi įteikdamas simbolinę J. Zikaro „Laisvę“, o muziejaus direktoriui Arųnui Astramskui, mininčiam savo 55 m. jubiliejų – suvenyrą.

2020 m. Sausio mėn. 16 d., Ketvirtadienis

Dalis politikų įsitikinę – LRT tyrimas atskleidžia nedidelių savivaldybių kasdienybę

547784-441439-1287x836.jpgReaguodama į LRT tyrimą Liberalų sąjūdžio pirmininkė sako, kad liberalai išskirtinės sėkmės Trakuose neturi. Pasak Viktorijos Čmilytės-Nielsen, savivaldybės įmonių vadovais dirba įvairių partijų atstovai, finansavimą gauna skirtingos įmonės.

Kai kurių politikų teigimu, LRT tyrimas atskleidžia nedidelių savivaldybių kasdienybę, kur nepotizmas arba savų įdarbinimas vis dar didelis.

„MG Baltic“ korupcijos byloje teisiamo Liberalų sąjūdžio pirmininkė sako, po LRT tyrimo atidžiai stebinti partijos kolegų elgesį ir bandanti išsiaiškinti situaciją dėl Trakų rajono merės Editos Rudelienės, kuri tik po žurnalistų klausimų suskubo deklaruoti vyro verslų.

„Tenka apgailestauti, kad savivaldybės po truputėlį pas mus virto grynai klaninės uždaros struktūros. Kai kuriais atvejais savivaldybės primena todėl ar dvarus, ar uždarosios akcinės bendrovės, ir čia vien tik dėl to, kad, mano galva, partijos nesilaiko tų deklaruojamų vertybių ir savivaldybės lygmeny, vadovaujasi tiktai žemiškais, asmeniniais, buitiniais interesais“, – mano Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Povilas Urbšys.

D.Umbraso nuotr.

Skaitykite: https://www.lrt.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 4 iš 321