Naujienos

2014 m. Rugsėjis mėn. 15 d., Pirmadienis

Neturime mažinti tikėjimo galių savyje

„Bernardinai.lt“ vyr. redaktoriaus Andriaus Navicko interviu su Povilu Urbšiu apie tikėjimą ir religiją skaitykite: http://www.tiesos.lt

2014 m. Rugsėjis mėn. 13 d., Šeštadienis

Švč. M. Marijos Gimimo atlaidai

Šiluvoje rugsėjo 7-15 d., švenčiant Šeimos metus, vyksta Švč. M. Marijos Gimimo atlaidai. Rugsėjo 13 d., šeštadienį, buvo meldžiamasi už politikus, valdininkus, kultūros, mokslo, žiniasklaidos darbuotojus, verslininkus ir žemdirbius bei už Carito darbuotojus ir savanorius minint 25 metų sukaktį Lietuvoje. Šią dieną atlaiduose dalyvavo ir Povilas Urbšys.

2014 m. Rugsėjis mėn. 11 d., Ketvirtadienis

Svečiai iš Lūneno vaišinosi poetine sriuba

Panevėžio miesto gimtadienio šventėje dalyvavusi neoficiali vokiečių teisininkų delegacija iš miesto partnerio Liūneno lankėsi ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje. Svečiai apžiūrėjo Centrinius bibliotekos rūmus, vyko į Juozo Urbšio tėviškės sodybą.

Skaitykite: http://www.pavb.lt

2014 m. Rugsėjis mėn. 10 d., Trečiadienis

Beveik šventas žmogus

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo „Snoro“ banko bankroto administratoriaus Nilo Kuperio (Neil Cooper) piktnaudžiavimo tarnyba ir daugiau nei 1,2 mln. litų svetimo turto iššvaistymo nutrauktas. Jis netgi tapo geruoju dėde iš Anglijos, kuris savo kontoros „Zolfo Cooper“ lėšomis geranoriškai atlygino „Snoro“ kreditoriams padarytą žalą. Nekaltas, o sumokėjo. Na ir keistuoliai tie užsieniečiai!

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Rugsėjis mėn. 08 d., Pirmadienis

Panevėžyje pasodintas Donelaičio ąžuolas

Rugsėjo 8 d. 14 val. Panevėžio Laisvės aikštėje, minint Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, buvo sodinamas Donelaičio ąžuolas. Renginyje dalyvavo ir Povilas Urbšys.

Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekos direktorė Rima Maselytė dėkojo Kristijono Donelaičio draugijos Panevėžio skyriaus pirmininkui Rimgaudui Baniui, savo gyvenimą paskyrusiam K. Donelaičio atminimui puoselėti, donelaitiadai, ryšiui su Tolminkiemiu, už idėją pasodinti tvirtybės medį ir bibliotekai dovanotą asmeninę kolekciją – knygas, medalius, dokumentus apie K. Donelaitį. Rimgaudas Banys išreiškė viltį, kad iškilusis rašytojas bus prisimenamas ir ateinančiais metais, dešimtmečiais, šimtmečiais. Šio paveldo saugotojas po sodinamo ąžuolo šaknimis įdėjo medalį, skirtą K. Donelaičio 300 metams.

Vaikai po ąžuolo šaknimis supylė žemes, atsivežtas iš Tolminkiemio, o medelį įstačius į žemes, užpylė iš ten pat atvežtu vandeniu – taip Panevėžys simboliškai sujungtas su Tolminkiemiu, kuriame kunigavo, pastatė bažnyčią ir yra palaidotas K. Donelaitis. Medelį pasodinus, kiti auklėtojų ir mokytojų atsivesti vaikai jį palaistė. Jiems patikėta ąžuolu toliau rūpintis.

2014 m. Rugsėjis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

Panevėžio vyskupijos Carito Vaikų ir jaunimo užimtumo centras pradėjo naujus mokslo metus

Rugsėjo 4 d. P. Urbšys lankėsi Panevėžio vyskupijos Carito Vaikų ir jaunuolių užimtumo centre, kuris gražia švente pradėjo naujuosius mokslo metus.

 

Carito direktoriaus pavaduotoja Gražina Kacevičienė pasveikino visus susirinkusius ir priminė, kad  savo veiklą užimtumo centras pradėjo 1997 metais ir sėkmingai vykdo iki šiol. Ji pasidžiaugė užaugusiais vaikais, kurie nepamiršta čia apsilankyti ir po daugelio metų. Centrą lankantys vaikai džiugino susirinkusius  atliekamais muzikiniais kūriniais, eilėraščiais, dainelėmis.

 

P. Urbšys apžiūrėjo centre veikiančią keramikos darbelių parodą, pasveikino vaikus, jų tėvelius ir darbuotojus su gražaus rudens pradžia, įteikė vaikams saldžią dovaną, pasidžiaugė, kad šalia žmonių, vykdančių gerus darbus, ir kiti negali būti blogi.

2014 m. Rugsėjis mėn. 04 d., Ketvirtadienis

Atidaryta tarptautinio meninio stiklo simpoziumo „Glassjazz“ kūrinių paroda

Rugsėjo 3 d. meno mėgėjus džiazo garsai kvietė į Panevėžio Dailės galeriją, kurioje buvo atidaroma Tarptautinio meninio stiklo simpoziumo, „Glassjazz“ kūrinių paroda. Tai Panevėžio – kultūros sostinės 2014 projektas.

Šio simpoziumo neatskiriama dalis - džiazo grupė „Jazz Comfort“, vadovaujama Rimanto Bagdono, kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 4 kurso vaidybos studentais atliko keletą intarpų iš kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus atnaujintos roko operos – miuziklo „Devynbėdžiai“.

Dailės galerijos direktorė Jolanta Lebednykienė pristatė susirinkusiems simpoziumą „Glassjazz“, kurį organizavo žymus stiklo menininkas panevėžietis Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė – Kriukienė. Simpoziumas vyko rugpjūčio 24 - rugsėjo 3 dienomis meninio stiklo studijoje „Glasremis“. Visi, tomis dienomis apsilankę studijoje, galėjo stebėti simpoziumo dalyvių iš Baltarusijos, Estijos, Izraelio, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Olandijos, Rusijos, Slovakijos, Suomijos, Ukrainos, Lietuvos kūrybos procesą. Stiklo improvizacijas lydėjo džiazo improvizacijos.

Simpoziumo dalyvius sveikinęs Seimo narys Povilas Urbšys sakė besitikintis, kad ši improvizacija Panevėžio mieste taps tradicija ir padės mums nebijoti džiazo savo gyvenime, padės būti atviriems gyvenimo džiazui. Nes kiek mes būsime atviri, tiek mes turėsime gyvenimo džiaugsmo.

Seimo narys simpoziumo organizatoriams padovanojo bliuzo kompaktinius diskus iš savo asmeninės kolekcijos, linkėdamas, jog stiklo džiazo mene atsirastų ir bliuzo atspalvis.    

Simpoziumo dalyvių vardu kalbėjo prof. Kazimierz Pawlak iš Lenkijos. Organizatorius ir dalyvius su puikiu renginiu pasveikino Panevėžio dailininkų skyriaus pirmininkas Tomas Rudokas.

Po sveikinimų žiūrovai turėjo galimybę išgyventi jau gimusių kūrinių gyvenimo improvizaciją, toliau klausydamiesi pagaunančiai skambančių džiazo ritmų, grožėdamiesi formų ir spalvų, šviesos ir šešėlių žaismu. 

2014 m. Rugsėjis mėn. 03 d., Trečiadienis

Apie A. Šindeikio penktąją koloną

Prisipažinsiu: advokato Algimanto Šindeikio reakcija dėl to, kad jo publikacija buvo paskelbta Tiesos.lt portale, mane asmeniškai nustebino. Ypač tas atvirai pademonstruotas susierzinimas dėl to, jog Tiesos.lt portalas išdrįso pateikti jo nuomonę kitu formatu. Ir taip pasielgė žmogus, mėgstantis kalbėti apie laisvą žodį, žmogaus teises. Bet, pasirodo, tas kalbėjimas yra skirtas tik tam tikrai visuomenės daliai, t.y. tik išrinktieji pas mus gali spręsti, kas yra demokratija, kas yra žmogaus teisės. O bet kuris, mąstantis savarankiškai, pavadinamas grėsme demokratijai ir iškart įrašomas į penktosios kolonos gretas.

Skaitykite: http://www.tiesos.lt

2014 m. Rugpjūtis mėn. 31 d., Sekmadienis

Atidaryta Panevėžio sporto mokykla

Rugsėjo 1-osios saulėtas rytas  pasitiko visus, atskubėjusius į iškilmingą Panevėžio sporto mokyklos atidarymą. Nuo šiol Liepų al. 2 esančiose patalpose mokysis dviejų atskirų mokyklų – Panevėžio sporto vidurinės mokyklos ir Panevėžio Senvagės pagrindinės mokyklos – mokiniai. Sporto mokyklos direktorė Jūratė Pauliukienė rikiavo gausiai susirinkusius svečius, tarp kurių- Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Seimo nariai, Panevėžio miesto vadovai.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Rugpjūtis mėn. 26 d., Antradienis

Ar Baltijos kelias neliks tuščias mūsų širdyse?

Tai, kas įvyko prieš 25 metus, mums tarsi atskaitos taškas, kuris leidžia palyginti, kas mes buvome tada ir kas esame dabar. Prieš 25 metus apsisprendę išeiti į Baltijos kelią, kiekvienas savyje nugalėjome savo asmeninę baimę. Kai sovietinis režimas skatino baimę ir nenorėjo, kad žmonės spręstų patys, mes pasakėme: „Gana! Esame tie, kurie kursime savo ateitį patys, kursime savo laisvą valstybę.“ Be abejo, reikėtų susimąstyti, ar šiandien esame tokie laisvi, kokie buvome apsisprendę tapti prieš 25 metus.

Skaitykite: http://www.aina.lt

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 300 iš 348