Naujienos

2014 m. Spalis mėn. 10 d., Penktadienis

P. Urbšys priims gyventojus

Spalio 13 d., pirmadienį, 14.00 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2014 m. Spalis mėn. 10 d., Penktadienis

Tautodailininkė Elena Rimkienė pristatė „Išsiuvinėtus kelionių įspūdžius“

Spalio 9 d. Parko bibliotekos senjorų klube „Pabūkime kartu“ vyko susitikimas su tautodailininke Elena Rimkiene „Išsiuvinėti kelionių įspūdžiai“, kurio metu dailininkė pristatė savo siuvinėtus paveikslus, o žiūrovės buvo kviečiamos atspėti, kokia šalis vaizduojama jos darbuose, žadant apdovanoti sumaniausias.

Pomėgį rankdarbiams Elena Rimkienė sakosi perėmusi iš savo senelių ir tėvų šeimų, kurioje ir vyrai, ir moterys skaptavo, pynė, nėrė, mezgė, siuvinėjo ar kitaip kūrė. Ji pirmuosius bandymus siuvinėti mena nuo šešerių metų amžiaus, vėliau - mokykloje. Auginant šeimą, tam nebeliko laiko. Pomėgį siuvinėti atnaujino prieš 20 metų.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Spalis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Konferencijoje „Vietos savivaldai - 95“ diskutuota kaip padidinti žmonių pasitikėjimą savivalda

Spalio 8 d. Panevėžio miesto savivaldybės 2 aukšto salėje vyko konferencija „Vietos savivaldai - 95“, inicijuota istoriko, miesto Tarybos nario Juozas Brazausko, kurioje dalyvavo Seimo nariai Algis Strielčiūnas, Povilas Urbšys, Panevėžio miesto meras, miesto bendruomenių organizacijų atstovai ir kai kurie seniūnaičiai. Konferencijoje diskutuota apie dabartines savivaldos problemas.

J. Brazauskas perskaitė pranešimą apie Lietuvos savivaldybių istorinę raidą. A. Strielčiūnas supažindino su naujai priimtais įstatymais, susijusiais su tiesioginiais mero rinkimais ir apžvelgė bendrą seniūnijų veiklos situaciją Lietuvos savivaldybėse, pabrėždamas, kad Klaipėdoje, Panevėžyje, Visagine, Neringoje miestų tarybos nėra įsteigusios seniūnijų. Seimo nariai P. Urbšys ir A. Strielčiūnas akcentavo seniūnijų įsteigimo būtinybę. P. Urbšys pažymėjo, kad seniūnijos sustiprintų vietos bendruomenių ir seniūnaičių veikimą bei priartintų savivaldą prie gyventojų, todėl paragino Panevėžio mieste pradėti diskutuoti dėl seniūnijų įsteigimo ir šią nuostatą buvo pasiūlyta įrašyti į konferencijos rezoliuciją. Džiugu, kad į tai reagavo Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius bei nusprendė dėl seniūnijų įsteigimo inicijuoti Panevėžio gyventojų apklausą. P. Urbšys sakė tikintis, kad tai nebus eilinė mero viešųjų ryšių akcija daryti apklausą dėl apklausos, o iš tikrųjų bus ryžtasi iš esmės spręsti klausimą, padidinantį žmonių pasitikėjimą savivalda.

2014 m. Spalis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

Apsilankymas Panevėžio miesto nuotekų valykloje

UAB "Aukštaitijos vandenys" kvietė Povilą Urbšį spalio 8 d. apsilankyti Panevėžio miesto nuotekų valykloje. Seimo nario padėjėja išklausė "Aukštaitijos vandenys" generalinio direktoriaus įmonės veiklos pristatymą, susipažino su įdiegtomis naujovėmis bei su projekto eiga. Vadovas paaiškino projekto pridavimo termino atidėjimo priežastis ir paprašė Seimo nario prisidėti prie džiovinto dumblo realizacijos paieškų.
Skaitykite daugiau:
http://www.paninfo.lt

2014 m. Spalis mėn. 09 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys Seime susitiko su " Panevėžio bočių" draugijos nariais

Spalio 9 d.  P. Urbšys  organizavo "Panevėžio bočių" draugijos narių kelionę į Lietuvos Respublikos Seimą. Panevėžio senjorai susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo plenariniame posėdyje. Apžiūrėję Seimą, senjorai  susibūrė Kovo 11-osios salėje pokalbiui su P. Urbšiu. Pokalbio metu panevėžiečiai domėjosi įstatymų priėmimo procedūromis, sumažintų pensijų sugrąžinimo klausimais ir kt.

2014 m. Spalis mėn. 08 d., Trečiadienis

Seime vėl užregistruotas įstatymo projektas dėl kompensuojamos pensijos dalies paveldimumo

2014 m. spalio 7 d. vėl užregistruotas patobulintas Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymo Nr. XII-886 1 straipsnio pakeitimo projektas, kuriame numatyta, kad teisę gauti neišmokėtos kompensuojamos pensijos dalį, priklausiusią mirusiam jos gavėjui, turi asmenys, kuriems mirusio asmens turtas pereina paveldėjimo tvarka. Teikiamu projektu siekiama apginti asmens teisę į nuosavybę, kuri saugoma ir ginama pagal Konstitucijos 23 straipsnį Pirminiam įstatymo projektui, kurio pateikimas vyko 2014 m. rugsėjo 25 d., nebuvo pritarta http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-18938, todėl patobulintas projektas teikiamas pakartotinai.

Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo senatvės bei netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatyme nėra numatyta teisė už asmenis, kuriems pensijos buvo sumažintos 2010-2011 metais, jiems mirus, neišmokėtą pensijos dalį gauti jų turto paveldėtojams, o tai prieštarauja Europos Žmogaus Teisių Teismo ir Konstitucijos nuostatoms.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

2014 m. Spalis mėn. 07 d., Antradienis

​Kas liks be kelnių įvedus eurą?

Euras artėja, kainos rūgsta kaip ant mielių. Kad nepasirodytų mažai, planuojama dar naikinti PVM lengvatą šildymui. O valdžia mažiausiai uždirbančius ir pensininkus nuraminti pradžiugino keturiais papildomais pakeliais pieno – vos tiek jie papildomai galės nusipirkti, padidinus minimalią algą ir pensijas. Šia tema Povilas Urbšys diskutavo „Lietuvos ryto“ televizijos tiesioginėje diskusijų laidoje „Nuoga tiesa“.

Laidos įrašas:http://tv.lrytas.lt/

                   http://tv.lrytas.lt/

2014 m. Spalis mėn. 06 d., Pirmadienis

Ar aukšti pareigūnai tampa pažeidžiami?

Nusirito skandalinga žinia, kad buvęs advokatas Juzefas Kozubovskis pradėjo šantažuoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos generalinį direktorių Kęstutį Jucevičių. Ta medžiaga susidomėjo Prezidentūra. Prisiminkime generalinio prokuroro sukeltą avariją. Turėjo būti viena byla, bet pradėtos taikyti švelnesnės nuobaudos. Ar tai nėra dvejopi standartai? Kitados STT direktoriaus pavaduotojas Vaidas Skirmantas padarė avariją, ir ji niekur neišliko viešumoje. Prezidentės paskirtas Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis be jokių skrupulų duodavo saugumiečiams leidimus sekti, ką tik šie paprašydavo. O tuose sąrašuose atsidurdavo ir žiniasklaidos atstovai. Ar šie faktai laužti iš piršto?

Skaitykite: http://www.respublika.lt

2014 m. Spalis mėn. 05 d., Sekmadienis

Vaikų futbolo turnyras „Babilonas CUP“

Spalio 4-5 dienomis Panevėžio „Draugystės“ stadione vyko futbolo mokyklos „Audra“ ir Panevėžio futbolo akademijos organizuotas vaikų futbolo turnyras „Babilonas CUP“, kuriame dalyvavo dviejų amžiaus grupių - gimę 2005 ir 2006 m. - vaikai iš skirtingų sporto mokyklų ir klubų.

Sekmadienį, spalio 5 d., futbolo turnyrą stebėjęs Povilas Urbšys įteikė padėkos raštą šio renginio iniciatoriui, vienam iš futbolo mokyklos „Audra“ bendrasavininkų, Stasiui Petrauskui už šio turnyro organizavimą ir gausaus jaunųjų sportininkų būrio iš Latvijos bei Lietuvos sukvietimą į renginį Panevėžyje, už laiką ir jėgas, atiduotas vaikų ugdymui, futbolo sporto palaikymui. Kiekvienam sportininkui Seimo narys įteikė suvenyrines dovanėles.

Skaitykite: http://www.15min.lt/

2014 m. Spalis mėn. 03 d., Penktadienis

Prieš rinkimus ruošia dumblo vonias

Seimo narys Povilas Urbšys reikalauja, kad miesto Savivaldybė paaiškintų gyventojams, kodėl ji praėjusių metų vasarą padidino šalto vandens ir nuotekų kainas, bet nepasirūpino, kad bendrovė „Aukštaitijos vandenys“ tesėtų duotus pažadus.

Skaitykite: http://www.sekunde.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 297 iš 348