Naujienos

2014 m. Gegužė mėn. 09 d., Penktadienis

"Saulėtekio" progimnazijos šventė

2014 metų gegužės 8 dieną Saulėtekio progimnazijoje vyko Didžiųjų, Mažųjų ir Skolos „Saulių“ statulėlių teikimo šventė. Tradicija pagerbti progimnazijos mokytojus, mokinius, darbuotojus šiemet švenčia dvylikos metų sukaktį. Seimo nariui buvo patikėta  Didžiąją “Saulės” statulėlę įteikti Daivai Gedeikienei, vokiečių kalbos mokytojai metodininkei, už puikų klasės vadovės darbą ir projektinę veiklą. Dėl Seimo nario užimtumo tiesioginiame darbe, šventėje jį atstovavo jo padėjėja.  Renginio pabaigoje Seimo nario vardu ji  padėkojo mokyklos bendruomenei už pasitikėjimą ir pakvietimą dalyvauti šeimyniškoje mokyklos bendruomenės popietėje, kupinoje meilės, šilumos. Linkėjo branginti šią puikią iniciatyvą, tapusia puikia tradicija.

2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

P. Urbšys dalyvaus apskrito stalo diskusijoje

Gegužės 9 d., penktadienį, 10.30 val.Povilas  Urbšys dalyvaus Seimo bendruomenių ir pilietinės visuomenės parlamentinės grupės, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos organizuojamoje apskrito stalo diskusijoje „Bendruomenės ir savivalda“, kuri vyks Seimo I rūmų Konstitucijos salėje.

2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Machinacija - taip vadinasi Lietuvos didžioji politika?

„Į tribūną atėjau norėdamas užduoti porą aiškių retorinių klausimų. Vienas jų yra skirtas Seimo pirmininkei: kodėl jūs taip nemylite Seimo, kad šiuo klausimu rūpinotės kaip sugriauti Seimo autoritetą iki dar nematyto lygmens“, - taip diskusiją Seime apie Viktoro Uspaskicho neliečiamybę pradėjo konservatorius A. Kubilius.

Skaitykite: http://www.balsas.lt/

2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė vėl rado būdą atidėti Seimo sprendimą dėl Viktoro Uspaskicho neliečiamybės

Seimas ketvirtadienį turėjo priimti sprendimą pratęsti Seimo laikinosios komisijos dėl „darbiečio“ Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės naikinimo darbą. Tačiau ir šį kartą Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė savo partijos lyderį sugebėgo apsaugoti. Vietoj numatyto nutarimo svarstymo ir priėmimo, ji Seimui projektą pateikė tik svarstyti ir iškart po balsavimo ėmėsi kito darbotvarkės klausimo.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/
2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Karo nusikaltimus šlovinusi teisininkė siūloma į Tarptautinį baudžiamąjį teismą

Sovietinius karo nusikaltimus okupuotoje Lietuvoje šlovinusi buvusi Konstitucinio Teismo teisėja Tamara (Toma) Birmontienė nominuota Lietuvos kandidate į Tarptautinio baudžiamojo teismo, įsikūrusio Hagoje, teisėjus. Teismas yra nuolatinė institucija, kurio jurisdikcijai priklauso genocido nusikaltimas, nusikaltimai žmoniškumui, karo nusikaltimai ir agresijos nusikaltimai.

Skaitykite daugiau: http://www.alfa.lt/straipsnis/
2014 m. Gegužė mėn. 08 d., Ketvirtadienis

Žurnalo "Senvagė" sutiktuvės

Gegužės 7 d. Panevėžio dailės galerijoje vyko Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalo „Senvagė“ sutiktuvės. Nepriklausomybės dvasioje 1990 m. gimusio žurnalo buvo pasirodę tik 5 numeriai. Po 24- erių metų, minint lietuviškos spaudos atgavimo 110-ąsias metines, o taip pat Panevėžio – Lietuvos Kultūros sostinės metais, pristatytas atgimusio žurnalo „Senvagė“ pirmasis numeris.

Žurnalo redaktorė, žurnalistė ir rašytoja Liuda Jonušienė pristatė 23 panevėžiečius ir svečius: redkolegiją, bendradarbius, bičiulius. Jų dėka pasirodė šis numeris, talpinantis literatūros, poezijos, istorijos, skulptūros, fotografijos ir kitas aktualijas. Už ypač svarbią leidinio pasirodymui pagalbą buvo dėkojama rėmėjams, tarp jų – ir Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seimo nario padėjėja susirinkusiesiems perdavė Povilo Urbšio sveikinimus ir įteikė redaktorei ąžuoliuko daigą, linkėdama „Senvagės“ žurnalui augti ir stiprėti.

Gausiai susirinkusiems panevėžiečiams koncertavo folkloro ansamblis „Raskila“ ir jaunimo džiazroko grupė „Four Lives“.

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Šventė "Žaliojoje pelėdoje"

Gegužės 7, Spaudos atgavimo, knygos ir kalbos dieną Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuje „Žalioji pelėda“, įsikūrusios Vakarinėje rinkimų apygardoje, kurioje ir buvo išrinktas nepartinis, nepriklausomas Seimo narys Povilas Urbšys,  vyko šventė- čia svečiavosi Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų mokyklos auklėtiniai. Jie atidarė savo piešinių parodėlę „Pasakų šalyje“ bei surengė nediduką bei mielą koncertą. Povilo Urbšio padėjėja pasveikino vaikučius ir auklėtojas, o bibliotekos skyriaus vedėjai Alvidai Bratkauskienei, šiemet apdovanotai kultūros ministro padėka už aktyviausias skaitymo iniciatyvas, Seimo nario vardu linkėjo sveikatos, energijos auginant jaunąją skaitytojų kartą. Pasinaudojant šia gražia proga Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešai bibliotekai, šiemet Lietuvos bibliotekų draugijos išrinktai geriausiu LBD skyriumi, įteikė naujai atkurto kultūrinio- istorinio leidinio „Senvagė“ egzempliorius. 

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Seime vyko konferencija „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“

Gegužės 7 d., trečiadienį, 14 val. Seimo Lietuvos Tarybos salėje, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Povilas Urbšys bei Lietuvos mažų ir viduti­nių leidėjų asociacija (LiMViLA) organizavo konferenciją „Ar mes gyve­na­me komercinės cenzūros laikais?“. Renginio metu aptartos aktualijos ir problemos, iškylančias leidėjams, rašytojams, autoriams, vertėjams, bibliotekininkams ir skaitytojams.

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

Konferencijos „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“ spaudos konferencija

Gegužės 7 d. Povilas Urbšys dalyvavo konferencijos „Ar mes gyvename komercinės cenzūros laikais?“ organizatorių spaudos konferencijoje, skirtoje aptarti renginį. Joje taip pat dalyvavo  Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentas, leidyklos „Margi raštai“ direktorius Sigitas Ladukas, rašytojas, poetas, žurnalo „Vilnius“ vyr. redaktorius Eugenijus Ališanka, Lietuvos mažų ir vidu­tinių leidėjų asociacijos narys, leidyklos „Versus Aureus“ direktorius Arturas Mickevičius.

Žiūrėkite: http://www3.lrs.lt/audio01/2/sk140507ea.asf

2014 m. Gegužė mėn. 07 d., Trečiadienis

K. Vareikienės "tiesa"

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė pastarosiomis dienomis labai jautriai sureagavo į išsakytą nuomonę apie dešimtmečiais nesibaigiantį V.Alanto gatvės tiesimą. Tai būtų galima vertinti kaip tam tikrą emocijų pliūpsnį bundančio pavasario fone, tačiau vis dėlto kai kuriuos teiginius norėtųsi vertinti kaip administracijos direktorės poziciją.

Skaitykite: http://www.aina.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 294 iš 332