Naujienos

2014 m. Lapkritis mėn. 17 d., Pirmadienis

Kontrabanda valstybiniu lygiu: kodėl teismuose sekasi įtariamiesiems?

Šių metų vasarį teismui perduota didžiausia iki šiol byla, kurioje dėl kontrabandos, kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu ir nusikalstamo susivienijimo prieš teismą stojo – 26 veikėjai, kurių priešakyje – Vilius Karalius, o taip pat ir Seimo nario, valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko Rolando Pakso pavaduotojo Vytauto Kamblevičiaus sūnus Aivaras bei aštuoni muitininkai. Tačiau svarbi byla pradeda buksuoti korupcijoje skendinčiuose teismuose. Kas teisminėje valdžioje užmerkia akis prieš stambiausius kontrabandos vadeivas ir šešėlinius jų milijonus?

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 16 d., Sekmadienis

Pilietinis judėjimas KARTU pritarė mero kandidatūrai

Lapkričio 14 d. Panevėžyje pasirašyta Pilietinio judėjimo KARTU inicijuota Visuomeninio rinkimų komiteto veiklos sutartis, kuria nuspręsta 2015 m. kovo 1 d. vyksiantiems Panevėžio savivaldybės rinkimams steigti visuomeninį rinkimų komitetą, kurio tikslas kelti kandidatų sąrašą į savivaldybės tarybos narius ir kandidatą į savivaldybės tarybos narius – merus.

Susirinkimo metu buvo patvirtintas pirminis rinkimų į Panevėžio miesto tarybą kandidatų sąrašas, kuriame ne tik judėjimo nariai, bet ir visuomeninių organizacijų bei bendruomenių atstovai. Taip pat pritarta mero kandidatūrai. Į mero postą Judėjimo KARTU pirmininkas Povilas Urbšys pasiūlė architektą Rytį Račkauską, kurio kandidatūrą palaikė dauguma susirinkime dalyvavusių žmonių. Dalyvavimu artėjančiuose rinkimuose Pilietinis judėjimas KARTU siekia užtikrinti realią piliečių savivaldos teisę - kaip prigimtinę žmonių teisę kurti ir tvarkyti savo kasdienį gyvenimą, vienyti pozityvius, siekiančius permainų visuomenėje žmones, nepaisant jų ideologinių, politinių, religinių ar kultūrinių pažiūrų.

Kartu už bundantį Panevėžį!

2014 m. Lapkritis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Vaikų šventė su K.Donelaičiu

Lapkričio 13 d. į Panevėžio muzikinį teatrą sugužėjo būrys vaikų. Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ mažuosius panevėžiečius sukvietė į vaikų šventę.

Muzikinio teatro scena buvo padabinta iš pirmo žvilgsnio rodos bet kokia tvarka išbarstytomis raidėmis, tačiau ėmus jas grupuoti, dėlioti susideda užrašas ,,Knyga – raktas į pažinimą. Mūsų metai”. Turbūt ne vienam iškilo klausimas, kodėl būtent toks sakinys? O gi pirmiausia todėl, kad atvertus knygą, atrandi daug raidžių, kurių perskaitymas leidžia pažinti pasaulį, tobulėti. Knyga – tai raktas, padedantis atrakinti visas pasaulio pažinimo paslaptis… Antroji priežastis yra ta, jog „Žalioji pelėda“ šiais metais įgyvendino projektą „Knyga – raktas į pažinimą. Mūsų metai“. Kadangi 2014 metai, minint grožinės lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio 300 metų jubiliejų, paskelbti šio žymaus klasiko metais, tai projektas, vykęs bibliotekoje ištisus metus, savo veikla atkartojo ir interpretavo žinomiausią Donelaičio kūrinį – poemą „Metai”.

Skaitykite: http://vaikasirknyga.blogas.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Siūloma keisti Seimo etikos komisijos sudarymo tvarką

Opozicijai palikus Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK) bei taip įšaldžius jos darbą, Seimo narių mišrios grupės atstovai siūlo keisti jos sudarymo tvarką. Pagal registruotą Seimo statuto pataisos projektą, komisija būtų sudaroma iš 12 Seimo narių, turėtų būti atstovaujamos visos parlamentinės frakcijos.

Skaitykite: http://kauno.diena.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Miglės Bačkovaitės fotografijų paroda

Lapkričio 12 d. Panevėžio fotografijos galerijoje vyko Londone gyvenančios panevėžietės Miglės Bačkovaitės personalinės fotografijų parodos "Nėra laiko. Jie ir be jų" atidarymas. Renginyje dalyvavusi Povilo Urbšio padėjėja Seimo nario vardu parodos autorei padėkojo, jog nepamiršo gimto krašto ir palinkėjo kūrybinio polėkio ir dar daug daug tokių parodų.

2014 m. Lapkritis mėn. 12 d., Trečiadienis

Diskusija šeimos namuose

Lapkričio 10 d.  Panevėžio agentūros „ SOS vaikai“ šeimos namuose vyko diskusija „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas  ir klientui draugiškos pagalbos teikimas, įtvirtinant smurtą ir prievartą patiriančių asmenų žmogaus teises“. Konferencijoje dalyvavo  Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos specialistai, policijos, prokuratūros pareigūnai, kurie savo darbe susiduria su smurto aukomis ir smurtautojais. Pranešimus skaitė Vilniaus specializuoto pagalbos centro darbuotojai.  Renginyje dalyvavo Seimo nario P. Urbšio padėjėja.

2014 m. Lapkritis mėn. 09 d., Sekmadienis

Dujų nestigs, tad biokurą galima pamiršti?

Suskystintųjų gamtinių dujų laivas-saugykla „Independence“ į Lietuvą atplukdė energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, bet dar tvirčiau pririšo šalį prie dujų. Milijardai litų bus atseikėta brangiam atvežtiniam kurui, užuot naudojus vietinį biokurą. Valdžios ir energetikos monopolininkų užkurtas džiugesio laužas dėl Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo prigeso. Blaiviai mąstantys ūkio ir energetikos ekspertai pritarė, kad terminalas Lietuvai buvo būtinas ir politiniu (kaip galimybė atsiriboti nuo „Gazprom“ diktatūros), ir ūkiniu požiūriu, rašo „Lietuvos rytas“.

Skaitykite: http://www.lrytas.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 08 d., Šeštadienis

Andriaus Kviliūno paroda „Kadagys“

Lapkričio 7d. LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „Galerija XX“ atidaryta Andriaus Kviliūno autorinė paroda „Kadagys“. Instaliaciją autorius skyrė savo Tėvams ir Draugams. Povilo Urbšio padėjėja autoriui dovanojo kadagio šakelę kaip simbolį kovoje su tamsa.

2014 m. Lapkritis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Dėl didėjančių kainų kviečia aiškintis A. Butkevičių

Parlamentinė Mišri Seimo narių grupė reikalauja, kad premjeras paaiškintų kylančių kainų priežastis - Algirdas Butkevičius į 11 parlamentarų turinčią frakciją bus kviečiamas lapkričio viduryje.

Grupės vadovė Rima Baškienė BNS teigė, kad susitikimo su premjero atstovais data dabar derinama ir tikimasi, kad susitikimas įvyks.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 06 d., Ketvirtadienis

Ar kova su korupcija tik paprastas politinis susidorojimas?

P.Urbšys dalyvavo gyvoje politinėje diskusijoje su Arnu Klivečka laidoje "Sąmokslo teorija".

Žiūrėkite: http://tv.lrytas.lt/

         http://tv.lrytas.lt/

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 293 iš 348