Naujienos

2014 m. Lapkritis mėn. 24 d., Pirmadienis

Apie galingiausią Lietuvos ginklą

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinime Lietuvos Šaulių sąjungos konferencijoje „Pilietinė gynyba hibridiniame kare“ nuskambėjo tokie žodžiai: „Galingiausias Lietuvos ginklas yra jos žmonių pasirengimas ginti savo žemę ir laisvę. Turime kalbėti apie visuomenės aktyvų neginkluotą dalyvavimą valstybės gynyboje. Kiekvieno mūsų indėlis gali būti įvairus: nuo atsparumo propagandai ir kibernetinės erdvės stiprinimo iki transporto ar aprūpinimo organizavimo“.
Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 24 d., Pirmadienis

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos likimas – Teisės ir teisėtvarkos komitete

Ketvirtadienį Seimui pateiktas nutarimo projektas iš Etikos ir procedūrų komisijos narių išbraukti opozicijos atstovus. Opozicija nekart grasinusi pasitraukė, dėl, jų nuomone, ydingos komisijos sudarymo tvarkos. Daugumą Parlamente turinčios partijos sudaro ir Etikos komisijos daugumą, todėl balsuojama pagal partines, o ne moralines ar teisines nuostatas. Dabar sprendimas Teisės ir teisėtvarkos komisijos rankose.
Skaitykite daugiau: http://kauno.diena.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 23 d., Sekmadienis

P.Urbšys dalyvaus radijo laidoje

Lapkričio 24 d., pirmadienį, 10 val. Povilas Urbšys dalyvaus tiesioginėje radijo stoties „Pulsas“ laidoje pokalbyje visuomenei aktualiomis temomis.

Laidos klausykitės 96,6 FM Panevėžyje ir 107,3 FM Biržuose arba internetu www.pulsas.lt

2014 m. Lapkritis mėn. 23 d., Sekmadienis

Šventinis Šeimos metų renginys

Lapkričio 22 d. Panevėžyje vyko šventinis Šeimos metų renginys „Kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“. Renginys prasidėjo šv. Mišiomis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Po jų K. Paltaroko gimnazijoje vyko agapė, po jos – konferencija. Sveikinimo žodį tarė Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ, sakydamas, kad šia švente siekiama uždėti akcentą po visus metus trukusių renginių, kartu uždegant žvakelę – mokantis iš liaudies išminties: „geriau vieną žvakę uždegti, negu tamsą keiksnoti“. Nors šeimos turi iššūkių, šeima ta vieta, kurioje įvairios įtampos išsisprendžia.

Žodį tarė ir Povilas Urbšys, paminėdamas, kad šiais metais buvo nemažai išbandymų krikščioniškai šeimai – Stambulo konvencija, Estrelos rezoliucija. Krikščionys į tai atsiliepė akcija „Vienas iš mūsų“. P.Urbšys linkėjo, kad šie metai mumyse paliktų žymę krikščionio, kuris turi nepaliaujamai budėti, melstis ir veikti, veikti žinodamas – jeigu ne aš, tai kas kitas?, ir priminė šv. Jono Auksaburnio žodžius: „Lengviau šviesai būti tamsa, negu krikščioniui nespinduliuoti šviesos“.  

Šventę vainikavo didelė draugiška šeimų šeima – folkloro ansamblis „Raskila“, vadovaujamas Linos Vilienės.

2014 m. Lapkritis mėn. 22 d., Šeštadienis

Elenos Mezginaitės poezijos rinktinės „Mano senas drauge“ sutiktuvės

Lapkričio 21 d. Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekos iškilmių ir konferencijų salėje vyko Elenos Mezginaitės kūrybos rinktinės „Mano senas drauge“ antrojo papildyto leidinio sutiktuvės. Dalyvavo Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė, žurnalistas, redaktorius, poetas, fotografas, UAB „Eglės leidykla“ direktorius Antanas Stanevičius ir ilgametis Elenos Mezginaitės kolega, redaktorius, bendradarbis, draugas Algimantas Kaminskas, poetės dukra Mėta. Renginį vedė ir dainas pagal Elenos Mezginaitės eiles, pritardamas gitara, atliko Arnas Simėnas.

Arnas Simėnas pasidalino, jog kalbantis dėl šios knygos leidybos, UAB „Eglės leidykla“ direktorius Antanas Stanevičius pasakė: „Matyt, kad lįsim į nuostolį, bet – šventas reikalas“, ir išspausdino šią knygą. Knygos sudarytojai – Jonas Strielkūnas ir Vladas Kukulas, Elenos draugai. Leidėjai dar įdėjo Viktorijos Daujotytės straipsnį ir draugų prisiminimus.

Skaitykite daugiau...

2014 m. Lapkritis mėn. 21 d., Penktadienis

Sporto renginys „Šeimų estafetės“

Lapkričio 19 d. Panevėžio „Ąžuolo“ pagrindinėje mokykloje vyko „Šeimų estafetės“ I-IV klasių šeimoms. Tai tradicinis, jau 14 metus vykstantis, sporto renginys, kuriame šiais metais dalyvavo virš 300 žmonių. Estafetėse savo jėgas išbandyti susirinkusios 84 šeimos išsirikiavusios, iškilmingai, skambant M. Mikutavičiaus dainai “Trys milijonai“, apėjo salę. Nuotaikingą programą atliko pradinių klasių mokytojos Violetos Merkienės vadovaujamos grupės „Boružėlės“ ir mokytojo choreografo Vytauto Murausko grupės „Giliukai“ šokėjai. Renginio globėjas Seimo narys Povilas Urbšys tarė sveikinimo žodį, pasidžiaugdamas taip gausiai susirinkusiais ir sakydamas, kad visos šeimos jau yra laimėtojos, nes dalyvauja šioje šventėje. Seimo narys įteikė padėkas pradinių klasių mokytojai metodininkei Miglei Ruzienei, kūno kultūros mokytojui metodininkui Raimundui Poviloniui ir mokyklos direktoriui Remigijui Glinskiui už šio renginio organizavimą.

Dvi dalyvių grupės – pilnų šeimų – abu tėveliai ir vaikas, ir nepilnų šeimų – vienas iš tėvelių ir vaikas, – rungėsi trijų rūšių estafetėse: kamuolio ridenimo, bėgimo pro lankus ir greičio. Visus rezultatus kruopščiai fiksavo sekretoriatas, kurį sudarė mokyklos mokytojos. Dėmesingai judėjimą salėje sekė medicinos sesuo.

Po daugiau nei dviejų valandų paaiškėjo sportiškiausieji. Pilnų šeimų grupėje: I vieta - Glebeckai (2b kl.), II vieta – Pauliukai (3a kl.) , III vieta – Deveikiai (4c kl.). Nepilnų šeimų grupėje: I vieta – Samalioniai (3b kl.), II vieta - Šablinskai (4a kl.), III vieta – Diliai (4b kl.). Prizinių vietų laimėtojams įteiktos Seimo nario Povilo Urbšio taurės. Pasižymėjusieji apdovanoti medaliais, garbės raštais ir diplomais. Iš tiesų, laimėjo visi: varžybos įtraukė ir vaikus, ir tėvelius. Šeimoms vieningai siekiant tikslo, emocijų ir sportinio azarto netrūko. Patirtų įspūdžių ir džiaugsmo turėtų užtekti ilgam.

2014 m. Lapkritis mėn. 19 d., Trečiadienis

Seimo opozicija oficialiai pranešė, kad nedeleguos narių į etikos komisiją

Seimo opozicija oficialiai pranešė, kad nedeleguos narių į Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), jei ji nebus pertvarkyta.

2014 m. Lapkritis mėn. 18 d., Antradienis

Mišrios Seimo narių grupės pranešimas: Seimo narių neįtikino premjero teiginiai, kad kainos nekyla

Susitikime, surengtame reaguojant į Lietuvos piliečių susirūpinimą dėl brangstančių maisto produktų ir kitų prekių, Mišri Seimo narių grupė išklausė Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir finansų ministro Rimanto Šadžiaus paaiškinimus.
Paaiškėjo, kad Vyriausybės ir Seimo nariai padėtį vertina kardinaliai skirtingai, dar daugiau - skiriasi net ir duomenys, kuriais jie grindžia savo pozicijas.
Skaitykite: http://pranesimai.elta.lt/

2014 m. Lapkritis mėn. 18 d., Antradienis

Panevėžio diabeto draugijai "Viltis"-25-eri

Lapkričio 17 d. Panevėžio diabeto draugijos "Viltis" nariai susirinko į konferenciją "Sveikai gyventi ir diabetą valdyti" ir paminėti savo veiklos 25-erių metų jubiliejų. Į renginį, kuris vyko Panevėžio rajono savivaldybės salėje, susirinko gausus būrys svečių. Visus susirinkusius šilta menine programa džiugino Panevėžio vaikų darželio lopšelio "Vaivorykštė" priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai. Draugijos narius sveikino Panevėžio miesto savivaldybės vadovai, Panevėžio ligoninės ir Ligonių kasų vadovai, įvairių neįgaliųjų draugijų atstovai. Seimo narys Povilas Urbšys pasveikino draugiją, pasidžiaugė jų mokėjimu palaikyti vieni kitus, jų buvimu kartu, palinkėjo tvirtybės ir padovanojo knygą "Po Lietuvą su šeima", kad draugijos nariai galėtų atrasti naujų kelionių maršrutų.

Po sveikinimų buvo pristatyta draugijos 25-erių metų veikla, sveikatos priežiūros specialistai skaitė paskaitas apie ilgaamžiškumo paslaptis ir fizinį aktyvumą. Dar ilgai draugijos nariai lyg viena šeima dalinosi savo įspūdžiais, planavo ateities darbus.

2014 m. Lapkritis mėn. 17 d., Pirmadienis

2014 m. lapkričio 17 d. gyventojų priėmimas

Lapkričio 17 d., pirmadienį, nuo 14.00 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

<< Pradžia < Ankstesnis 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 292 iš 348