Naujienos

2014 m. Vasaris mėn. 14 d., Penktadienis

Krašto poetui, politiniam kaliniui Petrui Zablockiui - 100 metų

Vasario 14 d. Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės bibliotekoje buvo paminėtos 100-osios poeto ir pedagogo, politinio kalinio tremtinio Petro Zablockio (1914-01-03 – 2008-07-13) gimimo metinės.

Bibliotekos fojė susirinkusiuosius pasitiko ekspozicija su Petro Zablocko nuotraukomis, rankraščiais, kūrybos fragmentais.

Renginį konferencijų salėje vedė Elvyra Pažemeckaitė, pirmajam suteikusi žodį Seimo nariui Povilui Urbšiui, pažinojusiam jo šeimą ir prisidėjusiam, kad, artėjant iškiliai mūsų istorijai dienai – Vasario 16-ajai, minėtume šią iškilią asmenybę. P. Urbšys papasakojo, kad Petras Zablockas priklausė Lietuvos Laisvės armijai ir buvo davęs priesaiką.

Skaityti daugiau...

2014 m. Vasaris mėn. 14 d., Penktadienis

Povilas Urbšys lankėsi Panevėžio "Minties" gimnazijoje

 

2014 m. vasario 14 d., penktadienį, Povilas Urbšys dalyvavo Panevėžio "Minties" gimnazijos Vasario 16 - ajai skirtuose renginiuose. 

Gimnazistai penktadienį pradėjo pilietiškumo pamokomis, o 12 val. susirinko gimnazijos kiemelyje paminėti Valstybės gimtadienio. Gausus būrys uniformomis bei tautine simbolika pasipuošusių gimnazistų, mokytojų, administracijos atstovų dalyvavo akcijoje „Su gimtadieniu, Lietuva“: mojavo vėliavomis, giedojo himną ir skandavo LIE-TU-VA! .

Skaityti daugiau...

2014 m. Vasaris mėn. 13 d., Ketvirtadienis

Povilas Urbšys dalyvavo susitikime su gimnazistais

 

Vasario 13 d. Panevėžio J. Miltinio gimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokiniai gausiai susirinko į mokyklos salę susitikti su šios mokyklos auklėtiniu, dabar Lietuvos Respublikos Seimo nariu Povilu Urbšiu. Šiuo susitikimu gimnazijoje pradėti Vasario 16-osios, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimui, skirti renginiai. Susitikimo pradžioje nuskambėjo gyvai atliekama daina - muzikinė dovana svečiui.

P. Urbšys pasidžiaugė jaučiąs, kad mokyklos dvasinė aura išsaugota. Jis prisiminė savo mokymosi laiką, atmintyje išlikusius mokytojus bei „susidūrimus“ su tuometiniais tarybinės sistemos reikalavimais, bet nepaisant to, sakė esąs dėkingas mokyklai, kuri padėjo pasaulėžiūrinius pagrindus ir formavo jį kaip žmogų ir kaip pilietį.

Pagrindine pokalbio tema natūraliai tapo valstybės ir jos piliečių santykiai. Prisimintas dalyvavimas Sąjūdžio veikloje, patirtis dirbant STT vadovu bei rinkimų į Seimą procesas - teigiamos ir neigiamos patirtys. P.Urbšys įvardino savo, kaip politiko misiją - padidinti visuomenės sąmoningumą, aktyvumą ir sustiprinti piliečių galias.

Skaityti daugiau...

2014 m. Vasaris mėn. 12 d., Trečiadienis

Povilas Urbšys: Mantas Adomėnas prieš Mantą Adomėną

Straipsnyje „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ (pirmąją dalį skaitykite ČIA, antrąją – ČIA.) Mantas Adomėnas teigia: Putinas savo autoritarinę valdžią stiprina uzurpuodamas patriotines ir krikščioniškas vertybes ir tokiu būdu formuoja tam tikrą valstybinę ideologiją.

Ir pastebi – tokiu būdu Putinas tampa tarsi konservatoriumi. Bet kažkodėl M.Adomėnas užmiršta, kad ir mūsų konservatoriai savo laiku uzurpavo tokias vertybes kaip patriotizmas ir mūsų tautos tradicijos. Monopolizuodami šias vertybes jie jas ideologizavo, ir šiandien, jei žmogus pasako, kad yra patriotas arba dešiniųjų pažiūrų, jis tarsi privalo būti konservatoriumi.

Visas straipsnis: http://www.tiesos.lt/

2014 m. Vasaris mėn. 11 d., Antradienis

Emigracija nepalietė tik valdininkų

Vyriausybei paskelbus, jog bus mažinamas ministerijoms pavaldžių įstaigų skaičius, akimirkai apsidžiaugėme, jog pagaliau valdžia atėjo į protą ir šiek tiek apkarpys taip išsikerojusį viešąjį sektorių. Tačiau pasidomėjus paaiškėjo, jog ketinamas paruošti optimizavimo planas tėra žmonių akių dūmimas.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/

2014 m. Vasaris mėn. 10 d., Pirmadienis

Akcizų šuolis kirs Lietuvos pramonei

2014 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

2014 m. vasario 7 d. Povilas Urbšys dalyvavo renginyje Elenos Mezginaitės kertėje

Vasario 7 d. 15 val. Povilas Urbšys dalyvvos pirmajame renginyje Elenos Mezginaitės kertėje. Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Ligita Kondrotaitė laukė visų su programa "Gyvenimas eilėmis"  ir bendravo su poetės gerbėjais Panevėžio  apskrities Gabrielės Petkevičaitė-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g.14, Panevėžys).

Po renginio Povilas Urbšys džiaugėsi bibliotekoje atsiradusia kerte ir dėkojo Ligitai Kondrotaitei už perskaitytas mūsų krašto poetės eiles.

2014 m. Vasaris mėn. 07 d., Penktadienis

Kodėl lenkai nenori sugyventi su lietuviais?

Ar įmanoma, kad visos Lietuvoje gyvenančios tautos būtų savo valstybės patriotės? Lietuvos lenkų ir Lietuvos lietuvių santykiai vis labiau aštrėja. Iki šiol netyla diskusijos dėl Sausio 13-osios iškilmingo minėjimo Seime, kai Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos nariai paniekino Nepriklausomybės aukas - išėjo iš salės. Netrukus lenkų akcijos vadovas Strasbūre dar apšmeižė Lietuvą dėl tariamo tautinių mažumų persekiojimo.

Skaitykite: http://www.respublika.lt/l

2014 m. Sausio mėn. 31 d., Penktadienis

2014 m. sausio 31 d. Povilas Urbšys dalyvavo vaizdo konferencijoje

2014 m. sausio 31 d. Povilas Urbšys dalyvauvo "Pilietinės iniciatyvos" grupės organizuojamoje vaizdo konferencijoje tarp šešių miestų: Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos, Utenos. Konferencija "Susiburkim, kam dar rūpi Lietuvos ateitis" vyko KTU Panevėžio instituto, informacinių technologijų centre ( Nemuno g. 33, Panevėžys). Konferencijos pagrindinis tikslas - savivaldos reformos klausimų aptarimas ir nutarimai. Konferencijoje taip pat aptarti parašų rinkimo dėl referendumo rezultatai.

2014 m. Sausio mėn. 30 d., Ketvirtadienis

P.Urbšys dalyvavo Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginyje Panevėžyje

Sausio 31 d, penktadienį, P. Urbšys dalyvavo Lietuvos kultūros sostinės atidarymo ceremonijoje, kuri vyko J. Miltinio dramos teatre (Laisvės a. 5, Panevėžys).

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 287 iš 312