Naujienos

2015 m. Sausio mėn. 13 d., Antradienis

Laisvės gynėjų dienos minėjimas

Šiandien, sausio 13-ąją, Povilas Urbšys dalyvavo Seime iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime ir 2014 metų Laisvės premijos įteikimo ceremonijoje. Nepriklausomybės akto signatarai, dalyvavę  minėjime, kalbėjo, kad 1991-ųjų sausio 13-oji – mūsų istorinės pergalės diena, Lietuvos pergalės prieš gerai ginkluotą agresorių – SSRS, turėjusį tikslą sunaikinti tik ką naujam gyvenimui pakilusią laisvą Lietuvą,Vilkaviškio vyskupo R. Norvilos nuomone, Sausio 13-ąją išgyventas solidarumas mus skatina bręsti atsakingam, kūrybingam dialogui. „Siekime giliau įžvelgti kur link Jis mus veda. Statykime valstybę ant tvirtos uolos, neišjudinamų vertybinių pamatų, kad ji atlaikytų visus iššūkius, kad jos nesilpnintų kažkieno interesai, ideologiniai vėjai ar kitokių sukrėtimų audros“, – akcentavo R. Norvila.
Iškilmingo minėjimo pabaigoje Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui įteikta 2014 metų Laisvės premija.
Minėjimui pasibaigus, P. Urbšys pasveikino Pilietinio judėjimo "KARTU" narę L. Telksnienę, kuriai minėjimo išvakarėse įteiktas Nepriklausomybės gynėjų medalis.


2015 m. Sausio mėn. 13 d., Antradienis

P. Urbšys. Apie Sausio 13-osios vilties išdavikus, melagius, bailius ir amžiną laisvės troškimą

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje tenka stebėti, kaip valdančiosios koalicijos partneriai socialdemokratai ir Darbo partija viešai aiškinasi tarpusavio santykius: socialdemokratų partijos vadovas Algirdas išvadina darbiečius išdavikais, o darbiečių patriarchas Viktoras irgi nelieka skolingas – išvadina juos melagiais ir bailiais.

Kai pradedi gilintis, dėl ko kyla tos koalicinės peštynės, imi galvoti, kad, ko gero, būtent politinė korupcija yra viena iš pagrindinių varomųjų jėgų mūsų valstybėje.

Skaitykite: http://www.delfi.lt/

2015 m. Sausio mėn. 13 d., Antradienis

Parlamento gynėjas: neužgesinkime laisvės laužo

Buvęs Aukščiausiosios Tarybos gynėjas parlamentaras Povilas Urbšys įsitikinęs: Sausio 13-ąją reikia minėti ne kaip gedulo, bet kaip mūsų pergalės dieną, kai visas pasaulis nuščiuvęs žiūrėjo į Lietuvos žmones, stebėdamasis tautos drąsa. 1991-ųjų sausio įvykių metu tarp Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo (AT-AS) gynėjų buvęs, vėliau Sausio 13-osios atminimo medalio atsisakęs parlamentaras P. Urbšys tvirtina, kad tragišką dieną prieš 24 metus Lietuvos žmonės priėmė lemtingą sprendimą: pasiaukoti.

Skaitykite: http://lzinios.lt/

2015 m. Sausio mėn. 13 d., Antradienis

Kazimiero Barėno literatūtinė premija įteikta Tomui Vaisietai

Sausio 12 d. (pirmadienį) 17 val. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) vyko Kazimiero Barėno šeštosios literatūrinės premijos teikimo šventė.

Renginyje dalyvavo laureatas jaunasis rašytojas Tomas Vaiseta, prozininkė, vertėja Birutė Jonuškaitė, poetas, vertėjas, literatūros kritikas, publicistas Marius Burokas.

2014-ųjų Kazimiero Barėno literatūrinės premija Tomui Vaisetai skirta už prozos knygą „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014). Apsakymų knyga „Paukščių miegas“ – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos „Pirmosios knygos“ konkurso laimėtoja.

Skaitykite daugiau...

2015 m. Sausio mėn. 10 d., Šeštadienis

Savaitės pjūvis

Pirmojoje šiemet laidoje negalime apeiti euro įvedimo problemų. Apie jas kalba Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas. Ar Darbo partijos ir socialdemokratų lyderių nesutarimai suskaldys valdančiąją koaliciją? Į šį klausimą atsako Seimo narys Povilas Urbšys ir politologas Vytautas Dumbliauskas.

Žiūrėkite: http://penki.tv/video?rid=9247

2015 m. Sausio mėn. 10 d., Šeštadienis

Personalinė Jolantos Rudokienės piešinių paroda

Sausio 9 d. (penktadienį)  LDS Panevėžio skyriaus galerijoje „GALERIJA XX“ atidaryta pirmoji šiais metais paroda. Tai panevėžietės menininkės Jolantos Rudokienės piešinių paroda „Lūžio taškas“.

Parodos atidarymo proga autorę sveikino ir įkvėpimo linkėjo Povilo Urbšio padėjėja.

2015 m. Sausio mėn. 09 d., Penktadienis

Panevėžio fotografų draugijos METŲ darbų parodos atidarymas

Sausio 9 d. (penktadienį) Povilas Urbšys bibliotekos galerijoje „2-asis aukštas“ (Vasario 16-osios g. 10) dalyvavo fotografijos entuziastų Panevėžio fotografų draugijos Metų parodos atidaryme.

Pavasarį švęsiančioje penkerių metų sukaktį Panevėžio fotografų draugijoje – beveik trys dešimtys narių. Metų parodoje jie kviečia pažiūrėti į darbus kaip į kiekvieno autoriaus prisistatymą, jo supančio pasaulio matymą. Tikisi, kad tokios parodos taps tradicinės, padedančios pažvelgti į savo nuotraukas kitomis akimis.

2015 m. Sausio mėn. 09 d., Penktadienis

Seimo nariai siūlo nenaikinti iš apyvartos išimtų litų (atnaujintas P.Urbšio komentaru)

Mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai kreipiasi į Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, premjerą Algirdą Butkevičių ir Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską, prašydami nenaikinti iš apyvartos išimto lito kupiūrų bei monetų ir įtraukti šio klausimo svarstymą į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę. Parlamentarų įsitikinimu, tokios svarbos klausimas turi būti rimtai aptartas poliniame lygmenyje. Iki šiol viešai ir sistemiškai nebuvo aptarta kaip elgtis su buvusios nacionalinės valiutos kupiūromis bei monetomis. Plati diskusija padėtų išvengti galimų klaidų.
Kreipimąsi pasirašė Seimo nariai: Povilas Gylys, Algirdas Patackas, Remigijus Ačas, Rima Baškienė, Vytautas Matulevičius, Naglis Puteikis, Aurelija Stancikienė, Valerijus Simulik, Povilas Urbšys ir Jonas Varkala.

Skaitykite: http://faktai.lt/

2015 m. Sausio mėn. 06 d., Antradienis

Tyrimas dėl informacijos nutekinimo apie „Snorą“: ar teks laukti VSD vadovų memuarų?

Istoriją apie tyrimą dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“ sekantis Seimo narys, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos vadovas Povilas Urbšys Alfa.lt neslėpė manantis, kad prokurorams atskleisti, kas nutekino informaciją, nepavyks.

„Abejoju, ar šitas tyrimas turi perspektyvą, nes praktiškai viskas buvo padaryta, kad jis būtų sužlugdytas ir nebūtų nustatyta, kas vis dėlto nutekino šią informaciją“, – sakė P. Urbšys.

Pasak parlamentaro, susidorojimas su V. Gailiumi ir V. Giržadu atskleidžia tai, kad tyrimas nuo pat pradžių buvo pasmerktas žlugti.

2015 m. Sausio mėn. 02 d., Penktadienis

“Pulsas” švenčia 15 metų!

Radijo stotis “Pulsas” švenčia 15 metų, kai pradėjo transliuoti radijo laidas Panevėžyje ir Biržuose. Ta proga sausio 2 d. Povilas Urbšys pasveikino radijo stoties “Pulsas” direktorių Valdą Somovą ir įteikė padėką už veiklą, praturtinančią Panevėžio krašto kultūrinį veidą, linkėdamas toliau šio radijo bangomis skleisti džiaugsmo, gerumo, santarvės žinią bei pasiekti kuo platesnį klausytojų ratą.

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 286 iš 348