Naujienos

2014 m. Birželis mėn. 11 d., Trečiadienis

Konstitucinis Teismas imsis nagrinėti Referendumo konstituciškumą

Trečiadienį,  birželio 18 d., 9 val. 30 min.  Konstitucinis Teismas  pradės nagrinėti bylą pagal pareiškėjo – Seimo  prašymą ištirti Referendumo įstatymo 14 straipsnio tiek, kiek juo Seimui, gavusiam  ekspertų  grupės  išvadą,  kad  piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos,  nesuteikiama teisė spręsti dėl tokio  referendumo skelbimo,  atitiktį  Konstitucijai, taip pat pagal pareiškėjo – Lietuvos  vyriausiojo administracinio teismo prašymą ištirti,  ar Konstitucijai  neprieštarauja  Referendumo įstatymas tiek, kiek jame  nenustatyti  Vyriausiosios rinkimų  komisijos įgaliojimai vertinti  Lietuvos  Respublikos  piliečių  siūlomo    referendumu
priimti  (Lietuvos Respublikos Konstitucijos pakeitimo)  įstatymo projekto  atitiktį  Konstitucijai ir atlikto vertinimo   pagrindu priimti sprendimus, kuriais nebūtų leidžiama inicijuoti  priėmimo referendumu  tokių  (Konstitucijos pakeitimo) įstatymo   projekto nuostatų, kuriomis būtų pažeista pati Konstitucija, taip pat dėl šio įstatymo. e

Skaitykite: http://alkas.lt/

2014 m. Birželis mėn. 09 d., Pirmadienis

P. Urbšys priims gyventojus

Birželio 9 d., pirmadienį, 14.00 val. Povilas Urbšys priims miesto gyventojus Panevėžyje (Topolių g. 12, 46 kab.).

2014 m. Birželis mėn. 08 d., Sekmadienis

P.Urbšys domėjosi FK Ekranas problemomis

Birželio 4 d. Povilas Urbšys Vilniuje susitiko su FK Ekranas klubo prezidentu Aušriu Labinu.  Seimo nariai Povilas Urbšys ir Petras Narkevičius atsiliepė į FK Ekranas kvietimą pasikalbėti apie futbolo klubo būklę ir galimybę pagerinti ekonominę situaciją. Susitikime Seimo nariai domėjosi iškulusiomis problemomis, svarstė galimybes padėti. Buvo nutarta, kad prie bendro stalo reikia susėsti FK Ekranas, Panevėžio miesto savivaldybės atstovams ir panevėžiečių išrinktiems Seimo nariams, tik suvienijus jėgas galima pasiekti ilgalaikį rezultatą. Kaip pastebėjo, klubo prezidentas, svarbu sutvarkyti mieste esantį stadioną, tai padėtų pritraukti daugiau varžybų, daugiau sirgalių.

2014 m. Birželis mėn. 06 d., Penktadienis

Alytaus pilietinis judėjimas tarė - “Mes ateinam”

Birželio 7 dienos šeštadienio rytas Alytuje prasidėjo neįprastai. Centrinėje Rotušės aikštėje, priešais miesto savivaldybę pridygo skėčių nuo saulės, ant betoninių plytelių- pledai, rikiavosi termosai su arbata, kava ir bandelėmis. Tokia žaisminga forma šį pavasarį įsikūręs Alytaus pilietinis judėjimas pradėjo prisistatymą visuomenei ir taip pademonstravo vieną iš savo deklaracijos nuostatų- sugrąžinti miestą, ypač jo centrą - žmonėms. Šiuo metu centrinėje miesto aikštėje važinėti dviračiais, riedučiais ar riedlentėmis yra draudžiama. Tokia valdžios pozicija šią miesto dalį daro negyva ir bedvase. „Gyventi draudžiama?“ retoriškai klausė atsiradę užrašai prie draudžiamų ženklų, o šalia augantis medis virto Idėjų medžiu, ant kurio sukabintų kortelių dalyviai galėjo užrašyti savo mintis. Viena iš jų buvo –„šalin partines kuopeles ir valdininkus iš bendruomenių tarybų“. Merijos prieigose, kaip valdžios simbolis, stūksojo didžiulė tuščia butaforinė kėdė- krėslas...

Skaitykite daugiau...

2014 m. Birželis mėn. 06 d., Penktadienis

Triatlonas prie Kupiškio marių

Birželio 6 d. Povilas Urbšys dalyvavo Triatlono prie Kupiškio marių atidaryme.

Praėjusį penktadienį ir šeštadienį prie Kupiškio marių, Aukštupėnų poilsiavietėje, vyko Atviras Baltijos šalių triatlono sprinto čempionatas, Lietuvos triatlono čempionatas, Baltijos šalių taurės etapas, Europos jaunimo taurė (ETU Junior CUP) ir Lietuvos kariuomenės triatlono varžybos KASP vado taurei laimėti. Jau 11 kartą Kupiškis tapo Baltijos šalių triatlono sostine.

Skaitykite daugiau: http://www.kmintys.lt/

2014 m. Birželis mėn. 06 d., Penktadienis

Nugalėtojams savikritikos nereikia

Savaitraščio "Savaitė" korespondentų paklaustas, kokios permainos mūsų laukia po rinkimų, Povilas Urbšys atsakė:

" - Ryškių rimtų permainų požymių kol kas nematyti, nes ir Prezidentė, ir daugelio partijų atstovai praėjusius rinkimus pateikė tik kaip savo pergalę. Tad poreikio pripažinti savo klaidas lyg ir nebelieka. Ir toliau ignoruojama objektyvi realybė: mūsų rinkėjai per kiekvienus rinkimus yra priversti rinktis ne iš gėrio ir blogio, o iš mažesnio ir didesnio blogio.

Todėl ir neatsiranda poreikio laimėtojams inicijuoti esminius visuomeninius pilietinius pokyčius, kurie sumažintų žmonių nepasitikėjimą valdžia. Tad ir toliau politikai kalba apie valdžios galių dalybas tarpusavyje ir visiškai nieko nekalba apie tų galių dalijimąsi su paprastais žmonėmis. Juk būtent taip jie, gyvenimo eiliniai, būtų įtraukiami į valstybės valdymą ir tobulinimą.

Daliai Grybauskaitei prieš penkerius metus, kai ji tik buvo išrinkta pirmajai Prezidento kadencijai, atrodė, jog politinę valdžią mūsų valstybėje uzurpavo partijos. Tada ji teigė: „Mano pagrindinis tikslas yra atverti politiką žmonėms, leisti žmonėms dalyvauti rinkimuose. Darysime klaidų, iš karto gal neišeis, bet pradėkime atsiverti, leiskime žmonėms atsakyti už savo šalį. Bet neleiskime grupelei žmonių valdyti valstybės.“ Aš labai tikiuosi, kad Prezidentė antrąją savo kadenciją ne tik išnaudos jai neįtikusioms galvoms „kapoti“, bet ir sieks dar prieš penkerius metus paskelbto tikslo."

Atsakymas išspausdintas savaitraščio "Savaitė" (Nr. 23, 2014 birželio 4) skiltyje "Savaitės klausimas".

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

X-asis neįgaliųjų teatrų festivalis

 

Birželio 6 d. P. Urbšys dalyvavo neįgaliųjų teatrų festivalyje, kurį jau 10-ąjį kartą organizavo Lavėnų socialinės globos namai. Festivalis vyko Pasvalio kultūros centre. Jame dalyvavo Lavėnų, Kupiškio, Skemų, Jotainių, Jurdaičių socialinės globos namų gyventojų ir Pasvalio specialiosios mokyklos vaikų teatrų grupės. Festivalio dalyviams spektaklį dovanojo ir Panevėžio Lėlių vežimo teatro aktoriai. Svečius pertraukų tarp spektaklių metu savo dainomis džiugino Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos moksleiviai. P. Urbšys pasveikino festivalio organizatorius, pasidžiaugė, kad šiame renginyje galima bus pasidžiaugti ne tik akimis, bet ir širdimi, padėkojo visiems aktoriams ir jų vadovams už jų sunkų ir prasmingą darbą.

 

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Jaunimas išlaisvino savo pilietinę galią

Baigiasi nacionaliniai „Kuriame Respubliką“ projektai „Auginkime vieni kitus“, „Skaidrumo laboratorija“ ir „Atgal į ateitį“. Nuo vasario mėnesio daugiau kaip 5 tūkst. mokinių, susibūrusių į komandas, sprendė ne tik jiems, bet ir visai valstybei aktualias korupcijos, socialines ir kraštotyros problemas.
Į projekto „Kuriame Respubliką“ antrąjį etapą aktyviai įsitraukė panevėžiečiai. Projekte "Atgal į ateitį" dalyvauja M. Rimkevičaitės mokykla, V.Mikalausko menų kokykla bei "Minties" gimnazija; projekte "Auginkime vieni kitus"- K.Paltaroko ir J.Miltinio gimnazijos, "Skaidrumo laboratorijoje"- "Minties" gimnazija, "Saulėtekio" progimnazija ir Senvagės pagrindinė mokykla. Šiais metais vasario mėnesį vykusioje konferencijoje projekto "Kuriame respubliką" pristatyme Panevėžyje, kurioje gausiai dalyvavo švietimo įstaigų atstovai, mokiniai, Seimo narys Povilas Urbšys pažadėjo aktyviausiai dalyvavusius moksleivius pradžiuginti išvyka, aplankant LR Seimą.     

 

2014 m. Birželis mėn. 05 d., Ketvirtadienis

Dėl parlamentarės Neringos Venckienės mandato Seimas spręs birželio 19 dieną

Birželio 19 d. Seimas spręs dėl Seimo posėdžių nelankančios parlamentarės Neringos Venckienės mandato.

Tai ketvirtadienį nutarė Seimas, priėmęs protokolinį nutarimą svarstyti Seimo narės N. Venckienės mandato panaikinimo klausimą. Už tai balsavo 75 Seimo nariai, prieš buvo 7, susilaikė 3 parlamentarai.

Skaityti:http://www.ve.lt/

2014 m. Birželis mėn. 04 d., Trečiadienis

P. Urbšys dalyvavo konferencijoje „Šeimos formos bei jų reglamentavimas Lietuvos Respublikos teisės aktuose“

Birželio 4 d. P. Urbšys dalyvavo Seimo Konstitucijos salėje rengiamoje konferencijoje „Šeimos formos bei jų reglamentavimas Lietuvos Respublikos teisės aktuose“, kurios metu buvo nagrinėjami šeimos bei santuokos klausimai Lietuvoje, pasidalinta nuomonėmis apie šeimos formas ir jų reglamentavimą mūsų valstybės teisės aktuose. Renginio organizatoriai – Seimo Konstitucijos komisija. Renginyje dalyvavo ministerijų ir visuomeninių organizacijų atstovai.

<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 283 iš 324