Naujienos

2014 m. Gruodis mėn. 25 d., Ketvirtadienis

Dienos klausimas

Generalinis prokuroras Darius Valys šiandien kreipiasi į Seimą dėl Seimo nario tvarkiečio Antano Ručio imuniteto naikinimo. Seimo narys įtariamas didesnio  nei 250 MGL kyšio paėmimu iš prodiuserio Rolando Skaisgirio. Tvarkiečiai Seime registravo pataisas, kurios mažintų baudžiamąją atsakomybę dėl prekybos poveikiu. Prezidentės patarėja Virginija Būdienė šias pataisas vadina atvirai korupcinėmis, kurios nublokštų šalį į trečiarūšių gretas. Laidoje dalyvavo Povilas Urbšys. Laidą rengia Aurimas Perednis.

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2014 m. Gruodis mėn. 24 d., Trečiadienis

Urbšys apie generalinį prokurorą: jam vis trūko ryžtingumo

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ nario, parlamentaro Rimanto Antano Ručio teisinę neliečiamybę. Buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys sako, kad prokuroras, jo žiniomis, jau seniai galėjo kreiptis į Seimą.

2014 m. Gruodis mėn. 22 d., Pirmadienis

Ilga prokurorų ranka: skandalingai žlugo byla dėl rekordinio 6 mln. litų kyšio

Prieš daugiau kaip metus teisėsauga skelbė, kad sulaikyti įtariamieji, reikalavę rekordinio šalies istorijoje – beveik 6 mln. Lt (1,738 mln. Eur) – kyšio. Ikiteisminis tyrimas pradėtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos, jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Tačiau netrukus naujuoju Klaipėdos apygardos vyriausiuoju prokuroru paskirtas Simonas Minkevičius. Byla pradėjo strigti, o galiausiai tyliai nutraukta.

Skaitykite: http://www.alfa.lt/

2014 m. Gruodis mėn. 22 d., Pirmadienis

Aktualioji valanda

Konstitucinis Teismas kalėdine dovanėle apdovanojo aukštus prokurorus, nurodydamas, kad valstybė per „protingą laikotarpį" turi išmokėti kompensacijas dėl neproporcingai sumažintų algų. Koks turėtų būti tas protingas laikotarpis? // Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius giria dešimčiai dienų suimtą kyšininkavimu įtariamą Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorę Liliją Balaišienę. Ar šis suėmimas - STT profesionalumo ženklas? Pokalbis su Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariu Povilu Urbšiu. 

Klausykitės: http://www.ziniuradijas.lt/

2014 m. Gruodis mėn. 22 d., Pirmadienis

Prieš pat Kalėdas Seime – skandalingas ir „tvarkiečiams“ naudingas bandymas švelninti antikorupcines nuostatas

Prieš pat Kalėdas Seime šventiškas nuotaikas užtemdė politinės intrigos. Rytoj vyksiančio paskutinio parlamento rudens sesijos posėdžio metu Seimo nariai bandys skubos tvarka priimti Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios ne tik sušvelnintų bausmes už kyšininkavimą, tačiau ir apskritai panaikintų baudžiamąją atsakomybę už prekybą poveikiu.

Skaitykite: www.alfa.lt/
2014 m. Gruodis mėn. 20 d., Šeštadienis

Mokinių apdovanojimai

Gruodžio 19 d. "Žemynos" progimnazijoje buvo apdovanojami mokyklos mokiniai - olimpiadų nugalėtojai. Ta proga Povilas Urbšys pasveikino Konstitucijos egzamino nugalėtoją 5a klasės mokinį Martyną Barzdą ir padovanojo Andriaus Vaišnio knygą "Konstitucijos istorija vaikams" bei Seimo nario vardinį rašiklį.  Martyno istorijos mokytojai Irenai Norkūnaitei Seimo narys įteikė atminimo dovanėlę bei gėlių puokštę.

2014 m. Gruodis mėn. 20 d., Šeštadienis

Mažojo futbolo turnyras "Kalėdos 2014"

Baigėsi mažojo futbolo turnyras " Kalėdos 2014", kaip ir kasmet dalyvių gausa buvo rekordinė - dalyvavo 60 komandų. Turnyrą organizavo Panevėžio apskrities futbolo federacija, Panevėžio futbolo akademija, Panevėžio kūno kultūros ir sporto centras ir Panevėžio pietinė vietos bendruomenė.

Skaitykite: http://www.pfa.lt/

2014 m. Gruodis mėn. 19 d., Penktadienis

Parodos „Aukštaitijos fotografija šiandien“ atidarymas

Gruodžio 19 d. Panevėžio fotografijos galerijoje vyko parodos „Aukštaitijos fotografija šiandien“ atidarymas. Parodos kuratorė Marija Čičirkienė pasidžiaugė, kad pavyko į šį projektą sukviesti 31 fotografą iš penkių miestų: Panevėžio, Biržų, Pasvalio, Rokiškio bei Kupiškio ir viską realizuoti iki galo – ir surengti parodą, ir išleisti jos katalogą.

Parodos sumanytoja dėkojo rėmėjams, tarp jų – Seimo nariui Povilui Urbšiui. Seimo narys, primindamas artėjančias šventės, sakė: „Jei ne Marijos „Taip“, dabar mes neturėtume Kalėdų, jei ne Marijos Čičirkienės „Taip“, mes neturėtume šios parodos“ bei įteikė parodos kuratorei  padėką ir gėlių puokštę.

Vakaro svečiai bei fotomenininkai buvo apdovanoti parodos katalogais. Fotografų vardu pasisakęs Alis Balbierius pažymėjo, kad paroda ne tik padėjo apžvelgti maždaug penkerių pastarųjų metų penkių miestų fotomenininkų kūrybą, bet ir atrasti iki šiol mažai kam žinomus puikių fotografijų autorius. Pasak A. Balbieriaus, šiai margai parodai apibūdinti labiausiai tinka žodis m o z a i k a, nes parodos kuratoriai siekė ne kokio nors jos temų konceptualumo ar kryptingumo, o mūsų krašto fotografijos procesų, sąstingių ir temų įvairovės apžvalgos.

2014 m. Gruodis mėn. 18 d., Ketvirtadienis

Gimnazistų ekskursija į Seimą

Gruodžio 18 d. Povilo Urbšio kvietimu Seime lankėsi Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleiviai. Išvyka į Vilnių  moksleiviai buvo paskatinti už aktyvų dalyvavimą respublikiniame projekte "Kuriame respubliką", kurį globoja Seimo narys Povilas Urbšys. Gimnazistai  stebėjo plenarinį posėdį, apžiūrėjo Seimo rūmus, betarpiškai bendravo su P.Urbšiu, pristatė savo projektą. Tai jau ketvirtoji švietimo įstaiga iš Panevėžio miesto, pakviesta P.Urbšio paviešėti Vilniuje ir iš arčiau susipažinti su Seimo rūmuose vykstančiu gyvenimu, aplankyti istorines sales ir vietas.

2014 m. Gruodis mėn. 17 d., Trečiadienis

Prokuroras nežino, ar bendrauti su dėl nusikalstamo susivienijimo teisiamu asmeniu yra etiška

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus trijų teisėjų kolegija ketvirtadienį tęs baudžiamosios bylos nagrinėjimą, kurioje Artūras Tamulionis, taip pat žinomas pravarde Karbonadas, kaltinamas sukūręs pavojingiausios organizuoto nusikalstamumo formos susivienijimą, tarptautiniu mastu veikusį prieš valstybės ekonominius pagrindus. Tuo metu penktadienį Generalinėje prokuratūroje posėdžiausianti Prokurorų etikos komisija spręs, ar pradėti nagrinėti Šiaulių apygardos vyriausiojo prokuroro Aivaro Povilaičio prašymą paaiškinti, ar bendrauti su nusikalstamo susivienijimo vadeivomis yra etiška.

Skaitykite:  http://www.alfa.lt/
<< Pradžia < Ankstesnis 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 Sekantis > Pabaiga >>
Puslapis 282 iš 342